Zdzisław Czucha kandydatem na burmistrza Kościerskiej Marki

sobota, 22 września 2018 r., 15:06
fot. AL

Znamy już nazwisko trzeciego kandydata na burmistrza Kościerzyny. Podczas piątkowego spotkania swojego pretendenta na najważniejsze stanowisko w mieście przedstawił Komitet Wyborczy Kościerska Marka. Bez większego zaskoczenie jest nim Zdzisław Czucha, były poseł i poprzednik Michała Majewskiego.

- Gdyby jeszcze pół roku temu ktoś powiedziałby mi, że mam kolejny raz wejść do tej samej rzeki, powiedziałbym, że nie. Sprawy jednak tak się pokierowały, że analizując dorobek wszystkich rad miejskich minionych kadencji, z grupą znawcą, doszliśmy do przekonania, że wszystkie długookresowe projekty zaczęły kuleć. Miniona kadencja, była niestety kadencją straconych szans. Nie twierdzę, że była to stracona kadencja, ale straconych zostało mnóstwo szans, które spowodowały to, że Kościerzyna mocno zwolniła. Dogoniły nas Kartuzy, Bytów. Czy nas na to stać? - podkreślał Zdzisław Czucha.

- Temu miastu poświęciłem najlepsze lata swojego życia, okupiłem to bardzo ogromnym wysiłkiem i nie zgadzam się na to, abyśmy zaczęli dryfować. Kościerzyna musi odzyskać swój dynamizm, tak, abyśmy nadal byli liderem rozwoju. Jeśli nie wykorzystamy tego wyjątkowego czasu, funduszy europejskich, to drugiej takiej szansy możemy nie dostać. Chcemy konkurować z metropolią. Nasz program wyborczy jest programem powrotu do dynamicznego rozwoju naszego miasta - kontynuował.

Poza kandydatem na burmistrza KW Kościerska Marka przedstawiła też kandydatów do Rady Miasta Kościerzyna oraz swój program wyborczy. W programie znalazły się takie punkty, jak: miasto przyjazne dla wszystkich, czyste powietrze, wysoki poziom edukacji, rozwój kultury i sportu, oferta dla młodzieży, wsparcie dla seniorów, lokalna przedsiębiorczość, zielone miejsca rekreacji i odpoczynku, komunikacja publiczna, budżet obywatelski, inwestycje potrzebne mieszkańcom i budowa marki Kościerzyny.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.