Karina Młodzianowska kandydatką "Kościerzyny na Plus" na burmistrza

środa, 5 września 2018 r., 00:05
fot. AL

Ruszyła kampania wyborcza w Kościerzynie. Oficjalną walkę o mandaty radnych, jak i o fotel gospodarza miasta rozpoczął Komitet Wyborczy Wyborców Kościerzyna na Plus. Jego kandydatką na burmistrza jest Karina Młodzianowska - obecna radny Rady Miejskiej Kościerzyna. - Jeśli zaufacie nam w wyborach samorządowych, które odbędą się 21 października, obiecujemy pracę, solidną, rzetelną pracę na rzecz naszego miasta i jego mieszkańców - akcentowała pretendentka do objęcia najwyższego stanowiska w kościerskim magistracie.

We wtorek oficjalnie rozpoczęła się kampania wyborcza w Kościerzynie. Zainaugurował ją nowo utworzony komitet "Kościerzyna na Plus".

- Jeden z mieszkańców, mając na myśli ostatnie cztery lata, powiedział, że Kościerzyna to miasto utraconych szans. Pragnę państwa zapewnić, że osoby ubiegające się o mandat radnego z naszej listy, to grupa osób z inicjatywą, pomysłami, ale również instrumentami, możliwościami i zdolnościami do tego, aby te deklaracje wyborcze zrealizować. Jesteśmy grupą, która chce wiele zmienić, która nie zgadza się z tym, co w ostatnim czasie się dzieje, a więc spowolnionym rozwojem. Chcę zapewnić, że nasz program wyborczy, będzie realnym i możliwym do zrealizowania. Nie będziemy obiecywać, tak jak komitety, które wygrały poprzednie wybory, rzeczy, których nigdy nie będziemy mogli zrealizować - podkreślał Aleksander Mach.

- Rozpoczynamy kampanię, a wraz z nią ogłaszamy wielkie konsultacje społeczne. Przez najbliższe dni nasi kandydaci na radnych będą rozmawiać z mieszkańcami Kościerzyny, aby nasz program był szyty na miarę, jak dobry garnitur, aby odpowiadał na oczekiwania mieszkańców Kościerzyny. Jeżeli czujecie tak, jak my, że w Kościerzynie może dziać się jeszcze więcej, że można wykorzystywać więcej środków unijnych, realizować więcej inwestycji skierowanych do mieszkańców, to zapraszam do przyłączenia się do naszego projektu - kontynuował.

Jak dodał, wśród kandydatów komitetu na radnych są ludzie wszystkich profesji, którzy są połączeniem doświadczenia i młodzieńczej energii, a hasłem wyborczym pretendenta o fotel włodarza jest "Sto procent dla miasta".

- Nasz kandydat będzie blisko mieszkańców i sugerował się tym, co napiszemy w programie, który wspólnie z mieszkańcami Kościerzyny w najbliższych dniach przygotujemy - zaznaczał Aleksander Mach.

Kandydatką Komitetu Wyborczego Wyborców Kościerzyna na Plus na burmistrza miasta jest Karina Młodzianowska - obecna radna Rady Miejskiej Kościerzyna.

- Przede wszystkim chciałam podziękować mieszkańcom za wszystkie rozmowy, sugestie, sygnały, co trzeba zmienić i jeszcze zrobić dla naszego miasta. Kościerzyna jest pięknym miastem i wszyscy to widzimy. Mamy ogromny potencjał. Doceniamy pracę tych, którzy włożyli trud w utworzenie tego potencjału. Podzielamy jednak zdanie wszystkich tych, którzy uważają, że rozwój naszego miasta jest niewystarczająco dynamiczny i nie wykorzystujemy wszelkich szans i możliwości. Między innymi chcielibyśmy wykorzystywać fundusze pomocowe na rzecz edukacji dzieci i młodzieży, zwrócić szczególną uwagę na politykę społeczną, szczególnie poprawić życie seniorom i osobom niepełnosprawnym - mówiła Karina Młodzianowska.

- Chcielibyśmy i powinniśmy również zwrócić uwagę na to, że nie wykorzystujemy potencjału Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Samorząd powinien dokładać symboliczną złotówkę, by zwiększyć liczbę połączeń. Powinniśmy uatrakcyjnić ofertę dla nowych firm, a lokalnym przedsiębiorcom dać możliwości do rozwijania swoich firm, jak również podnieść ofertę turystyczną naszego miasta. Drodzy państwo, jeśli zaufacie nam w wyborach samorządowych, które odbędą się 21 października, obiecujemy pracę, solidną, rzetelną pracę na rzecz naszego miasta i jego mieszkańców - podsumowała.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.