Wyborcza ruletka ruszyła - kto na wójta, kto na burmistrza?

środa, 22 sierpnia 2018 r., 10:30

Kampania wyborcza rozpoczęta, a co za tym idzie pretendenci do objęcia najważniejszych foteli w samorządach zaczynają się ujawniać i rozpoczynają walkę o głosy wyborców w poszczególnych gminach. Sprawdziliśmy, którzy samorządowcy będą ubiegać się o reelekcję i czy będą mieli kontrkandydatów?

Wraz z ogłoszeniem terminu wyborów ruszyła kampania wyborcza. Tym razem będzie ona krótka, bo potrwa zaledwie dwa miesiące, a to oznacza, że będzie bardzo intensywna. Karuzela wyborcza także ruszyła.

Choć komitety wyborcze, których rejestracja upływa w poniedziałek, 27 sierpnia, mogą zgłaszać swoich kandydatów na wójtów i burmistrzów do 26 września, już dziś niektórzy pretendenci do fotela włodarza gminy nie kryją się ze swoją kandydaturą. Znamy więc już pierwsze nazwiska kandydatów ubiegających się o stanowisko burmistrza i wójtów w powiecie kościerskim.

O reelekcję powalczą wszyscy wójtowie oraz burmistrz Kościerzyny. W większości gminach póki co dotychczasowi włodarze nie poznali jeszcze swoich kontrkandydatów. Osamotniony w walce o fotel wójta na pewno nie pozostanie za to wójt gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski. Swoją kandydaturę potwierdził już bowiem Rafał Jażdżewski, obecny radny Rady Gminy Kościerzyna. Wystartuje on z własnego komitetu.

Rywala będzie miał też wójt gminy Nowa Karczma Andrzej Pollak. O stanowisko gospodarza tegoż samorządu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości będzie ubiegać się Zbigniew Zabrocki z Nowego Barkoczyna.

Kontrkandydatów musi się także spodziewać burmistrz Kościerzyny Michał Majewski. Do tej pory jednak żaden z nich się nie ujawnił. Wiadomo, że swojego kandydata zamierza wystawić komitet tworzony między innymi przez Karinę Młodzianowską i Aleksandra Macha. Zdzisław Czucha przyznaje za to, że na chwilę obecną nie zamierza kandydować na burmistrza Kościerzyny. Nazwiska pretendentów o fotel włodarza miasta powinniśmy poznać niebawem.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.