Miasto Kościerzyna: powyborcze komentarze

poniedziałek, 17 listopada 2014 r., 16:41

Ogłoszenie oficjalnych wyników wyborów jeszcze nie nastąpiło, ale wszystkie rozstrzygnięcia znane są już praktycznie od wczesnych godzin poniedziałkowego poranka. Jak efekty głosowania w mieście Kościerzyna oceniają główni jego bohaterowie?

Marcin Modrzejewski - Jestem bardzo zadowolony z tego wyniku, który udało się osiągnąć. Kontrkandydatów darzę dużym szacunkiem i chciałbym im pogratulować wyników. Ciepłe słowa chciałbym skierować pod adresem Michała Majewskiego, z którym spotkamy się w drugiej turze. Myślę, że w tej pierwszej turze wygrała Kościerzyna, wygrali kościerzacy. Już wygrali. I to jest bardzo pozytywne. Tę kampanię, którą prowadziliśmy jako Inicjatywa dla Kościerzyna prowadziliśmy w duchu rozwiązywania problemów, a nie negacji, czy brudnej kampanii. Tak też na pewno będzie przed dwa najbliższe tygodnie. Mam nadzieję, że uda się te wybory wygrać. Takim dużym, optymistycznym akcentem jest wysoki wynik Inicjatywy dla Kościerzyny w wyborach do rady miasta. Jest to doskonały fundament do tego, by budować większość w przyszłej radzie, otwartej na wszystkich radnych i wszystkie opcje, bo moja ręka jest wyciągnięta w kierunku wszystkich kontrkandydatów w geście do współpracy, absolutnie nie negując nikogo.

Michał Majewski - Jestem bardzo zadowolony z wyników głosowania. Ludzie w Kościerzynie nareszcie doszli do tego, że mogą coś zmienić w swoim mieście. Mają możliwość zagłosować, na tę opcję, którą uważają za najlepszą. Jestem pełen nadziei, jeśli chodzi o drugą turę.

Zdzisław Czucha - Chciałbym pogratulować zwycięzcom. Takie są prawa demokracji i z tym trzeba się liczyć. Piastuję urząd z wyboru. Przychodzi taki moment, że to się kończy i tak jest w tej sytuacji. Chodzę z podniesioną głową. Ciężko pracowałem przez 20 lat dla miasta. Jakiś niedosyt jest, ale myślę, że o wyborze zdecydowały nie merytoryczne przesłanki, tylko rzeczy, które są nie do zatrzymania. Czas pokaże czy te obietnice, które doprowadziły do tej sytuacji będą zrealizowane. Sądzę, że nie, bo to byłoby zabójstwem dla finansów miasta i jednostek powiązanych z miastem. Niemniej szanuję decyzję mieszkańców.

Krzysztof Jaroniec - wynik wyborów jest dla mnie niespodzianką. Trzeba jednak szanować wybór mieszkańców. chciałbym pogratulować Michałowi Majewskiemu tak wysokiego poparcia. Wielką niespodzianką jest wynik Zdzisława Czuchy. Mój wynik nie jest zadowalający, ale będę dalej działał na rzecz mieszkańców. Chciałbym podziękować wszystkim osobom, które na mnie głosowały.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.