środa, 4 kwietnia 2018 r., 10:07
Kościerzyna podzielona na nowe okręgi wyborcze
W związku ze zmianami ze zmianami w kodeksie wyborczym, od tego roku, w gminach liczących więcej niż 20 tysięcy mieszkańców nie będą funkcjonowały okręgi jednomandatowe. W powiecie kościerskim zmiany te obejmą Kościerzynę. A co za tym idzie, radni musieli podzielić miasto na nowe okręgi wyborcze. Sprawdź, do którego będziesz należał i ilu radnych będzie go reprezentowało.

czwartek, 22 marca 2018 r., 08:30
Wybory samorządowe 2018 po nowemu. Jakie zmiany?
Dwukadencyjność, wydłużenie kadencji o rok, zakaz startowania do różnych organów samorządowych - to tylko niektóre z istotnych zmian, jakie obejmą tegoroczne wybory samorządowe. A odbędą się one pod koniec października bądź w pierwszą niedzielę listopada. Dokładny termin ustali premier, najpóźniej do 16 sierpnia.

piątek, 12 grudnia 2014 r., 15:47
Pierwsze decyzje radnych gminy Kościerzyna. Szefowie komisji wybrani
Radni gminy Kościerzyna już wiedzą, w jakich komisjach będą pracowali przez najbliższe cztery lata. Ustalenie składów osobowych czterech zespołów było głównym tematem wtorkowej sesji.

środa, 10 grudnia 2014 r., 20:26
Co dalej z byłym starostą? Piotr Lizakowski gotowy do pracy w Urzędzie Miasta
Stracił posadę starosty, ale o pracę raczej nie musi się martwić. Piotr Lizakowski planuje objąć stanowisko dyrektora Biura Obsługi Placówek Oświatowych Urzędu Miasta. To właśnie tam pracował zanim został starostą. W momencie objęcia władzy w powiecie poszedł na urlop bezpłatny. Teraz zamierza wrócić do magistratu.

środa, 10 grudnia 2014 r., 13:28
Nowy zarząd w powiecie. Alicja Żurawska starostą
Powiat kościerski ma nowego starostę. Funkcja przewodniczącej zarządu przypadła Alicji Żurawskiej z KWW Wspólnie dla Powiatu. Na wicestarostę wybrany został Henryk Ossowski, przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości.

wtorek, 9 grudnia 2014 r., 12:57
Kościerzyna. Składy komisji Rady Miejskiej wybrane
Znamy już składy komisji stałych Rady Miejskiej w Kościerzynie. Członków poszczególnych komisji wybrano podczas poniedziałkowej sesji. Nie są one jednak ostateczne, bo po przeprowadzeniu wyborów uzupełniających pojawi się w nich jeszcze jedno nazwisko.

poniedziałek, 8 grudnia 2014 r., 19:47
Zmiana warty w Kościerzynie. Majewski oficjalnie burmistrzem
Michał Majewski złożył ślubowanie i został zaprzysiężony na burmistrza Kościerzyny. Na stanowisku zastąpił Zdzisława Czuchę, który funkcję włodarza miasta sprawował przez niemal dwadzieścia lat.

czwartek, 4 grudnia 2014 r., 11:12
Najwięksi przegrani wyborów samorządowych 2014
Wybory samorządowe 2014 za nami. Czas więc na podsumowania. Kto okazał się największym przegranym, negatywnie zweryfikowanym przez wyborców? Na naszej liście znalazło się aż kilkanaście nazwisk. Prym wiedzie jednak burmistrz Kościerzyny Zdzisław Czucha, którego przegrana jest największą niespodzianką tych wyborów.

środa, 3 grudnia 2014 r., 23:09
Wójt gminy Stara Kiszewa bez zastępcy. Andrzej Hinc wybrał karierę radnego powiatowego
Andrzej Hinc nie jest już zastępcą wójta gminy Stara Kiszewa. Zrezygnował po tym, jak dostał się do Rady Powiatu Kościerskiego. Prawo nie pozwala łączyć obu powyższych funkcji.

wtorek, 2 grudnia 2014 r., 16:42
Prezydium sejmiku wojewódzkiego i marszałek wybrani!
Bez większego zaskoczenia zakończył się wybór marszałka województwa pomorskiego. Ponownie został nim Mieczysław Struk. Nowe twarze pojawiły się za to w składzie prezydium sejmiku.