piątek, 12 grudnia 2014 r., 15:47
Pierwsze decyzje radnych gminy Kościerzyna. Szefowie komisji wybrani
Radni gminy Kościerzyna już wiedzą, w jakich komisjach będą pracowali przez najbliższe cztery lata. Ustalenie składów osobowych czterech zespołów było głównym tematem wtorkowej sesji.

środa, 10 grudnia 2014 r., 20:26
Co dalej z byłym starostą? Piotr Lizakowski gotowy do pracy w Urzędzie Miasta
Stracił posadę starosty, ale o pracę raczej nie musi się martwić. Piotr Lizakowski planuje objąć stanowisko dyrektora Biura Obsługi Placówek Oświatowych Urzędu Miasta. To właśnie tam pracował zanim został starostą. W momencie objęcia władzy w powiecie poszedł na urlop bezpłatny. Teraz zamierza wrócić do magistratu.

środa, 10 grudnia 2014 r., 13:28
Nowy zarząd w powiecie. Alicja Żurawska starostą
Powiat kościerski ma nowego starostę. Funkcja przewodniczącej zarządu przypadła Alicji Żurawskiej z KWW Wspólnie dla Powiatu. Na wicestarostę wybrany został Henryk Ossowski, przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości.

wtorek, 9 grudnia 2014 r., 12:57
Kościerzyna. Składy komisji Rady Miejskiej wybrane
Znamy już składy komisji stałych Rady Miejskiej w Kościerzynie. Członków poszczególnych komisji wybrano podczas poniedziałkowej sesji. Nie są one jednak ostateczne, bo po przeprowadzeniu wyborów uzupełniających pojawi się w nich jeszcze jedno nazwisko.

poniedziałek, 8 grudnia 2014 r., 19:47
Zmiana warty w Kościerzynie. Majewski oficjalnie burmistrzem
Michał Majewski złożył ślubowanie i został zaprzysiężony na burmistrza Kościerzyny. Na stanowisku zastąpił Zdzisława Czuchę, który funkcję włodarza miasta sprawował przez niemal dwadzieścia lat.

czwartek, 4 grudnia 2014 r., 11:12
Najwięksi przegrani wyborów samorządowych 2014
Wybory samorządowe 2014 za nami. Czas więc na podsumowania. Kto okazał się największym przegranym, negatywnie zweryfikowanym przez wyborców? Na naszej liście znalazło się aż kilkanaście nazwisk. Prym wiedzie jednak burmistrz Kościerzyny Zdzisław Czucha, którego przegrana jest największą niespodzianką tych wyborów.

środa, 3 grudnia 2014 r., 23:09
Wójt gminy Stara Kiszewa bez zastępcy. Andrzej Hinc wybrał karierę radnego powiatowego
Andrzej Hinc nie jest już zastępcą wójta gminy Stara Kiszewa. Zrezygnował po tym, jak dostał się do Rady Powiatu Kościerskiego. Prawo nie pozwala łączyć obu powyższych funkcji.

wtorek, 2 grudnia 2014 r., 16:42
Prezydium sejmiku wojewódzkiego i marszałek wybrani!
Bez większego zaskoczenia zakończył się wybór marszałka województwa pomorskiego. Ponownie został nim Mieczysław Struk. Nowe twarze pojawiły się za to w składzie prezydium sejmiku.

wtorek, 2 grudnia 2014 r., 15:17
Nowa Karczma. Ryszard Kleinszmidt nowym szefem rajców
W poniedziałek radni gminy Nowa Karczma zainaugurowali kadencję 2014-2018. Odebrali zaświadczenia, ślubowali oraz wybrali prezydium rady i składy komisji stałych. Zaprzysiężony został też wójt Andrzej Pollak.

wtorek, 2 grudnia 2014 r., 15:14
Stara Kiszewa. Maria Moritz przewodniczącą rady gminy
W poniedziałek w Urzędzie Gminy Stara Kiszewa odbywała się pierwsza sesja rady gminy kadencji 2014-2018. Maria Moritz, była wiceprzewodnicząca "wskoczyła" na stanowisko przewodniczącej rady gminy, stanowisko wiceprzewodniczącego piastować będzie Adam Dębski.