środa, 18 września 2019 r., 16:56
To oni powalczą o mandat posłów i senatora [Lista kandydatów]
Już za niecały miesiąc udamy się do urn, by wybrać swoich przedstawicieli do parlamentu na kolejną kadencję. Kampania wyborcza nabiera tempa, również i na naszym lokalnym podwórku. Wśród kandydatów nie zabraknie bowiem także i mieszkańców naszego regionu.

środa, 18 września 2019 r., 12:00
13 października wybierzemy nowych posłów i senatorów [Kalendarz wyborczy]
Kampania wyborcza trwa. Już za niespełna cztery tygodnie udamy się do urn, by wybrać naszych reprezentantów do parlamentu, a więc Sejmu i Senatu. Poniżej prezentujemy kalendarz wyborczy, a więc ważne daty, szczególnie dla tych wyborców, którzy zamierzają oddać głos w innym niż swoim obwodzie głosowania, przez pełnomocnika, czy korespondencyjnie.

środa, 4 września 2019 r., 15:18
Koalicja Obywatelska zaprezentowała kandydatów do Sejmu i Senatu
W Stolicy Kaszub, przy dźwiękach kaszubskiej kapeli w środowe popołudnie odbyła się prezentacja kandydatów ubiegających się o mandat senatora z okręgu nr 63 i posła z okręgu nr 26 z list Koalicji Obywatelskiej. - Program Koalicji Obywatelskiej to program dla ludzi, program dla osób pracujących, związany z podwyżką wynagrodzeń, polityką senioralną i ochroną środowiska - podkreślano podczas spotkania.

sobota, 17 sierpnia 2019 r., 13:08
Janina Kwiecień powalczy o mandat posła na Sejm RP
Janina Kwiecień, była starosta kartuski, a obecnie członek Zarządu Powiatu Kartuskiego, wystartuje w jesiennych wyborach parlamentarnych. Będzie ubiegała się o mandat poselski jako samorządowiec, niezależny kandydat z listy Koalicji Obywatelskiej. Jeśli uda się jej zdobyć mandant, zamierza zająć się sprawami z zakresu rolnictwa, ochrony zdrowia, samorządu, czy polityki senioralnej.

piątek, 7 grudnia 2018 r., 11:14
Stara Kiszewa. Radni wybrali składy komisji
Podczas II sesji Rady Gminy Stara Kiszewa radni wybrali osobowe składy komisji stałych. Przy radzie będzie działało takich pięć, w tym nowa komisja skarg, wniosków i petycji.

środa, 5 grudnia 2018 r., 14:11
Tomasz Dargacz wiceprzewodniczącym Rady Miasta Kościerzyna
Podczas II sesji Rady Miasta Kościerzyna radni wybrali wiceprzewodniczącego oraz powołali osobowe składy komisji stałych. Przy radzie będzie działało takich pięć, w tym nowa komisja skarg, wniosków i petycji.

poniedziałek, 3 grudnia 2018 r., 11:24
Znamy składy komisji stałych Rady Powiatu Kościerskiego
Podczas II sesji Rady Powiatu Kościerskiego radni wybrali osobowe składy komisji stałych. Przy radzie będzie działało takich pięć, w tym nowa komisja skarg, wniosków i petycji.

wtorek, 27 listopada 2018 r., 10:16
Mieczysław Struk ponownie marszałkiem województwa pomorskiego
Przez kolejne pięć lat na czele samorządu województwa pomorskiego stać będzie Mieczysław Struk. Jego kandydaturę na marszałka poparło 20 radnych. Skład Zarządu Województwa Pomorskiego uzupełnią: Wiesław Byczkowski, Ryszard Świlski, Agnieszka Kapała-Sokalska i Józef Sarnowski.

czwartek, 22 listopada 2018 r., 16:46
Rada Gminy Dziemiany zainagurowała kadencję 2018-2023. W prezydium zmiany
Inauguracyjna sesja Rady Gminy Dziemiany za nami. Podczas pierwszego posiedzenia radni ślubowali i wybrali spośród swojego grona przewodniczącego. Udało się to dopiero podczas drugiego głosowania. Bezwzględną większość głosów uzyskał Krystian Sikora i to on przez najbliższe pięć lat będzie kierował dziemiańską radą.

czwartek, 22 listopada 2018 r., 16:04
Pierwsze obrady Rady Gminy Karsin - przewodniczącym Marcin Krut
W czwartek po raz pierwszy w nowej kadencji spotkali się członkowie Rady Gminy Karsin. W trakcie obrad wybrano nowego przewodniczącego oraz wiceprzewodniczących. Przez najbliższe pięć lat radą kierować będzie Marcin Krut.