dzisiaj, 16:21
Kościerzyna. Potrzebujący, samotni i bezdomni spotkali się przy wigilijnym stole
Zgodnie już z wieloletnią tradycją, osoby znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej, samotne oraz bezdomni zasiedli w sobotę przy wspólnym wigilijnym stole. Łącznie skłądając sobie bożonarodzeniowe życzenia opłatkiem podzieliło się około 200 osób.

dzisiaj, 15:46
Liniewo. III Jarmark Bożonarodzeniowy Smaku i Tradycji
Ręcznie robione świąteczne ozdoby, różne dekoracje, a także bożonarodzeniowe specjały kulinarne i liczne występy arystystyczne czekały na odwiedzających III Jarmark Bożonarodzeniowy Tradycji i Smaku. Tym samym w sobotę w Liniewie zapanowała iście świąteczna atmosfera.

wczoraj, 12:47
Sprawdź weekendowe propozycje w klimacie świąt
Jasełka, śpiewanie kolęd, występy artystyczne, świąteczne wypieki i ozdoby, a również szansa na mały-wielki gest - tak upływać będzie najbliższy weekend w powiecie kościerskim. Na chętnych czekają bożonarodzeniowe jarmarki i kiermasze oraz wspólne kolędowanie. Będzie też możliwość podzielenia się cząstką siebie. Na tych, którzy jeszcze nie zarejestrowali się w bazie DKMS, wolontariusze będą czekać w niedzielę w Galerii Kościerskiej.

wczoraj, 12:27
Nowy radiowóz dla kościerskiej "drogówki"
W piątek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymali nowy radiowóz Opel Astra. W przekazaniu auta uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Kościerzynie, policjanci ruchu drogowego oraz Burmistrz Miasta Kościerzyna. Jego zakup współfinansowany był przez Komendę Główną Policji oraz Urząd Miasta Kościerzyna.

wczoraj, 08:39
Mikołajkowy Turniej Siatkówki  o Puchar Prezesa ZPS "Lubiana
W minioną sobotę, w sali sportowej w Skorzewie odbył się "Mikołajkowy Turniej Siatkówki o Puchar Prezesa ZPS "Lubiana" S.A. W rozgrywkach wzięło udział siedem drużyn. Byli to pracownicy ZPS "Lubiana" S.A., "Lubiana Hurt", "Limko", "Lubeko" oraz pełnoletnich członków ich rodzin.

wczoraj, 08:26
Kościerzyna. Samorządowe spotkanie opłatkowe
Życzenia składali sobie samorządowcy, przedsiębiorcy, dyrektorzy placówek oświatowych, przedstawiciele duchowieństwa i pracownicy miejskich służb. W środę odbyło się bowiem tradycyjne spotkanie opłatkowe.

czwartek, 14 grudnia 2017 r., 12:21
Masz w sobie to coś! Możesz uratować komuś życie! Świąteczna akcja DKMS w Kościerzynie
W niedzielę od godziny 11. do 19. w Galerii Kościerskiej będzie można zapisać się do Banku Dawcy Szpiku. Dlaczego warto? W Polsce co godzinę, ktoś dowiaduje się, że jest chory na białaczkę, czyli nowotwór krwi. Jedyną szansą na życie dla chorego jest przeszczep. Może właśnie Ty będziesz mógł darować komuś ŻYCIE!

czwartek, 14 grudnia 2017 r., 12:00
Aeracja trawnika - co to jest?
Na pięknie wyglądający trawnik składa się wiele różnych czynności. Zaliczają się do nich nie tylko nawadnianie, koszenie czy nawożenie, ale również wertykulacja czy aeracja. Skupmy się dzisiaj na tej ostatnim zabiegu pielęgnacyjnym. Czym dokładnie jest aeracja trawnika? W jakim celu jest przeprowadzana? Jakie narzędzia są nam wtedy potrzebne?

czwartek, 14 grudnia 2017 r., 11:56
Gdzie urządzić wesele?
Przygotowanie wymarzonej uroczystości ślubnej i weselnej pociąga za sobą liczne decyzje. Jedną z nich, niezwykle ważną, jest znalezienie odpowiedniego miejsca, w którym odbędzie się przyjęcie. Aby wybrać obiekt, który spełni wszystkie oczekiwania, warto przeanalizować różne opcje. Oto najpopularniejsze z nich.

czwartek, 14 grudnia 2017 r., 11:34
Szybka Gotówka - kiedy potrzebujemy pieniędzy szybko i w większej kwocie
Często zdarzają się sytuacje, kiedy potrzebujemy szybko dodatkowej gotówki. To mogą być wszelakie zdarzenia losowe, jak awarie, choroby czy utrata pracy, ale też korzystne promocje na sprzęt, który od dawna chcemy kupić lub przedsprzedaż wczasów w rewelacyjnej cenie.