dzisiaj, 13:38
Dzień Matki - życzenia dla najdroższych i najukochańszych Mam
26 maja obchodzimy wyjątkowe święto - Dzień Matki. To szczególna data w kalendarzu, kiedy możemy dodatkowo podziękować tym najukochańszym, najtroskliwszym i najbardziej nam oddanym - naszym Mamom. Z tej okazji publikujemy na naszych łamach życzenia, które nadesłali nam nasi Czytelnicy.

dzisiaj, 11:46
Górki. VW Golf uderzył w płot - kierowca pijany
W czwartkowe popołudnie policjanci interweniowali w Górkach (gm. Karsin), gdzie VW Golf uderzył w przydrożny płot. kierujący pojazdem mężczyzna oddalił się z miejsca zdarzenia. Szybko wpadł jednak w ręce funkcjonariuszy. Wydmuchał ponad dwa promile alkoholu!

dzisiaj, 11:40
Nietrzeźwy 17-letni rowerzysta zderzył się z mercedesem
Szczęśliwie bez większych obrażeń dla nastolatka zakończyła się jazda rowerem pod wpływem alkoholu. 17-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego doprowadził do zdarzenia z mercedesem.

dzisiaj, 11:34
Kłobuczyno - Kaliska. Dachował opel
Dwie osoby trafiły do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w środowe popołudnie na trasie K20. Kierująca oplem straciła panowanie nad pojazdem, w wyniku czego kierowany przez nią samochód dachował.

dzisiaj, 09:29
Kompleks Medyk w Jantarze - miejsce, w którym odzyskasz zdrowie
Marzysz o wypoczynku w pięknym, urokliwym miejscu? Chcesz podreperować zdrowie? Potrzebujesz rehabilitacji? Odwiedź ośrodek Medyk w Jantarze. To położony na Mierzei Wiślanej komfortowy kompleks rehabilitacyjno-rekreacyjny - idealne miejsce na pobyt leczniczy, jak również na urlop dla całej rodziny.

dzisiaj, 08:47
Kolejne sukcesy karateków Kościerskiego Klubu Karate-Do "Seiunchin"
Dwa medale, srebrny i brązowy, wywalczyli młodzi kościerscy karatecy na corocznych Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Karate Tradycyjnym, jakie odbyły się w minioną sobotę w Koszalinie.

dzisiaj, 08:38
Rajd Baltic Cup już w ten weekend
Już w najbliższy weekend na Kaszubach i Kociewiu po raz kolejny pojawią się rajdowe samochody, za kierownicą których zasiądą najlepsi kierowcy w kraju. Tegoroczna 14. edycja Rajdu Baltic Cup będzie stanowić drugą rundę Inter Cars RSMP.

wczoraj, 10:53
Kuropatwy wrócą na Kaszuby? Myśliwi wypuszczali ptaki na pola
Jeszcze kilkadziesiąt lat temu kaszubskie pola pełne były drobnej zwierzyny - zajęcy, kuropatw, cietrzewi i bażantów. Z biegiem czasu wskutek działania różnych czynników jej populacja zaczęła wymierać. Działania służące przywróceniu drobnej zwierzyny na polach od kilku lat prowadzą myśliwi z koła łowieckiego Drop. Dzięki nim w ostatni weekend na łąki wypuszczono 64 kuropatwy.

wczoraj, 10:47
Z Serca Kaszub już po raz 343. wyruszyła piesza pielgrzymka na Kalwarię Wejherowską
W czwartkowy poranek kilkadziesiąt osób wyruszyło z Kościerzyny w 343. pieszą pielgrzymkę na Kalwarię Wejherowską. Pątnicy dotrą do celu w piątkowe popołudnie. W sobotę i niedzielę będą uczestniczyć w uroczystościach odpustowych. Do Serca Kaszub powrócą w poniedziałek wieczorem.

wczoraj, 09:06
Sprawdź, gdzie i jakie atrakcje zaplanowano na weekend
Święto piłki ręcznej w Nowej Karczmie, Biegi Uliczne w Skorzewie, zawody wędkarskie, Majówka z Generałem Wybickim, maraton rowerowy KaszebeRunda, uroczystości odpustowe na Kalwarii Wielewskiej połączone z Koronacją Obrazu Matki Bożej Pocieszenia, czy festyny z okazji Dnia Dziecka - to tylko niektóre z wydarzeń, które odbędą się w najbliższy weekend. Zaplanuj czas i spędź go aktywnie. Sprawdź nasze propozycje i wybierz coś dla siebie.