dzisiaj, 15:58
Jan Kleinszmidt przewodniczącym Sejmiku Województwa Pomorskiego
Sesja inauguracyjna Sejmiku Województwa Pomorskiego za nami. Na czele wojewódzkich rajców stanie Jan Kleinszmidt. Skład prezydium uzupełnili Hanna Zych-Cisoń, Grzegorz Grzelak oraz Józef Sarnowski.

dzisiaj, 15:16
Gdzie montuje się szklane drzwi?
Szkło jako materiał architektoniczny coraz częściej wykorzystywany jest zarówno na cele prywatnych inwestycji mieszkaniowych, jak również na potrzeby budownictwa komercyjnego - budynków biurowych, obiektów użyteczności publicznych oraz różnego rodzaju form małej architektury, która zdobi i tworzy przestrzenie publiczne.

dzisiaj, 14:09
Pizzeria 105 - PRLowy klimat oddany w 100%
Serwowanie dobrej pizzy to duża sztuka, ale serwowanie dobrej pizzy w pomysłowym i oryginalnym klimacie to rzecz jeszcze trudniejsza. Nawet najlepsze jedzenie może okazać się niewystarczające, jeśli nie towarzyszy mu odpowiednia oprawa. Pomysły na "tematy przewodnie" dla pizzerii bywają bardzo różne - oczywiście lepsze i gorsze. O ile w wielu sytuacjach możemy mówić o dobrze wykalkulowanej strategii marketingowej, o tyle w przypadku Pizzerii 105 Stopiątka, jednej z najlepiej rozwijających się sieci w kraju, wybór koncepcji był banalnie prosty i niejako z góry przesądzony.

dzisiaj, 11:25
Zimowa Giełda Mam w Kartuzach już 1 grudnia - ruszyły zapisy
W sobotę, 1 grudnia w gościnnych progach szkoły podstawowej nr 1 w Kartuzach odbędzie się kolejna, zimowa edycja Giełdy Mam. Grudniowa odsłona imprezy będzie okazją do przejrzenia szaf w ramach przedświątecznych porządków i zaopatrzenia się w ciuszki dla pociech na nowy sezon, nie nadszarpując przy tym zbytnio domowego budżetu.

dzisiaj, 09:41
Ugo Projekt - idealne meble do kuchni na każdą kieszeń
Marzysz o nowoczesnej, pięknej, dobrze zaprojektowanej i funkcjonalnej kuchni? Szafie? Meblach do łazienki? Domu bądź biura? Sprawdź ofertę Ugo Projekt. Firma zajmuje się nie tylko projektowaniem i produkcją mebli, ale również sprzedażą okuć meblowych.

dzisiaj, 09:24
ZUK "Kominiarz" s.c. - pamiętaj o przeglądzie komina i skorzystaj z pomocy najlepszych fachowców
Okresowe czyszczenie przewodów kominowych, wentylacyjnych, dymowych i spalinowych, to obowiązek każdego właściciela budynku. Jak wynika z przepisów, powinniśmy robić to nawet cztery razy w roku. Niewywiązywanie się z obowiązku skutkować może nie tylko mandatami, ale przede wszystkim pożarami sadzy i uszkodzeniami komina. Warto zachować zdrowy rozsądek i skorzystać z profesjonalnych usług.

dzisiaj, 09:20
Finał Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym z sukcesami kościerskich zawodników
W niedzielę, 11 listopada w Redzie odbyły się ostatnie w tym roku zawody ratowników wodnych podczas Finału Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym. Podczas zawodów wystartowało 113 ratowników i ratowniczek ze Słupska, Koszalina, Ustki, Bytowa, Wejherowa, Gdańska, Wągrowca, Ostródy i z Kościerzyny. Zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: 50m holowanie manekina, 100 ratowanie manekina w płetwach i 100 super ratownik, a także w sztafecie 4x50 z pasem ratowniczym.

dzisiaj, 09:20
Zapraszamy na jesienną wyprzedaż kolekcji. Rabaty aż do -50 %
GALERIA WNĘTRZ ATENA oferuje szeroki asortyment mebli tapicerowanych na wymiar, które doskonale nadają się do aranżacji funkcjonalnego salonu.

dzisiaj, 08:50
12 medali Pucharu Pomorza dla kościerskich karateków
Wspaniale zaprezentowali się karatecy Kościerskiego Klubu Karate-Do "Seiunchin" w silnie obsadzonym IX Ogólnopolskim Pucharze Pomorza w Karate Tradycyjnym, jaki odbył się w pierwszą sobotę listopada w Hali Widowiskowo-Sportowej AWFiS w Gdańsku.

wczoraj, 16:19
Kościerzyna. Oblał konkubinę benzyną i ją podpalił
48-latka w ciężkim stanie trafiła do szpitala, a 55-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej izbie zatrzymań - to finał zdarzenia, do którego doszło w niedzielne popołudnie w jednym z domów w Kościerzynie. Mężczyzna oblał tam konkubinę benzyną i ją podpalił. Był kompletnie pijany.