wczoraj, 14:41
Z rytmów reggae w klimat rapu. Hubert Falkiewicz o nowej płycie i nie tylko
Ma dopiero dwadzieścia lat a już wydaje swoją trzecią płytę. Hubert Falkiewicz jest jednym z wychowanków Kartuskiej Kuźni Młodych Talentów. Sam pisze teksty i nagrywa swoje kawałki. Zaczynał od rocka, potem na dłuższy czas związał się z muzyką reggae, dziś łączy rap z popem. Skrzydła w muzycznej karierze pomógł mu rozwinąć Ras Luta, pochodzący z Kartuz, artysta reggae, znany i ceniony na polskiej scenie.

wczoraj, 14:15
Gm. Karsin. Oczyszczalnia ścieków rozbudowana, PSZOK oddany do użytku
Poniedziałkowa data na długo zapisze się w historii gminy Karsin. Tego dnia oddano do użytku aż kilka sztandarowych inwestycji minionych lat karsińskiego samorządu. W Cisewiu przecięto symboliczną wstęgę nad rozbudowaną oczyszczalnią ścieków i nowym Punktem Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

wczoraj, 10:00
Pamiętaj o przeglądzie komina i skorzystaj z profesjonalnych usług Z.U.K."KOMINIARZ" s.c.
Okresowe czyszczenie przewodów kominowych, wentylacyjnych, dymowych i spalinowych, to obowiązek każdego właściciela budynku. Jak wynika z przepisów, powinniśmy robić to nawet cztery razy w roku. Niewywiązywanie się z obowiązku skutkować może nie tylko mandatami, ale przede wszystkim pożarami sadzy i uszkodzeniami komina. Warto zachować zdrowy rozsądek i skorzystać z profesjonalnych usług.

wczoraj, 09:19
Zderzenie quada z zaprzęgiem konnym
Kierujący quadem 35-latek trafił do szpitala po tym, jak zderzył się z zaprzęgiem konnym. O ile jadący quadem był trzeźwy, to woźnica wydmuchał około 1,5 promila alkoholu.

wczoraj, 09:09
Wypadki w Wielkim Klinczu i Nowej Karczmie - cztery osoby w szpitalu
Sobota nie należała do spokojnych na drogach powiatu kościerskiego. Służby ratunkowe interweniowały między innymi w Wielkim Klinczu i Nowej Karczmie, gdzie doszło do wypadków. W ich skutek do szpitala trafiły łącznie cztery osoby.

wczoraj, 07:38
Poruszająca suita o nawałnicy na inaugurację Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego
Fantastycznym koncertem rozpoczęła się kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Sulęczynie. Publiczność, która wypełniła kościół św. Trójcy, skosztowała prawdziwej uczty muzycznej. Jako pierwsza wysłuchała też niezwykłej suity nawiązującej do ubiegłorocznej nawałnicy. Sulęczyno gospodarzem jednego z najciekawszych wydarzeń kulturalnych roku w regionie jest już po raz szesnasty.

niedziela, 15 lipca 2018 r., 10:46
Grabowska Huta zwycięzcą gminnego turnieju sołectw
Jenga, chusta, deska, zakręcony piłkarz, krawcowa, czy słodki sołtys - w takich konkurencjach zmierzyły się reprezentacje 16 sołectw z gminy Nowa Karczma podczas tegorocznego turnieju, który odbył się w sobotnie popołudnie w Szumlesiu Szlacheckim. Tym razem główne trofeum turnieju wznieśli reprezentanci Grabowskiej Huty. Rywalizację zwieńczył koncert zespołu Basta i zabawa taneczna.

niedziela, 15 lipca 2018 r., 07:55
Tysiące osób we Wdzydzach. Trwa 45. Jarmark Wdzydzki
Trwa największa plenerowa impreza folklorystyczna na Kaszubach. Na odwiedzających w niedzielę skansen czeka kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego, a także liczne występy artystyczne i konkursy. Jarmark Wdzydzki odbywa się już po raz 45.

sobota, 14 lipca 2018 r., 23:07
Koncert Ani Wyszkoni na finał Dni Kościerzyny
Potężna dawka muzyki czekała na uczestników tegorocznych obchodów Dni Kościerzyny. Na stadionie miejskim dla wyjątkowo licznie zgromadzonej publiczności wystąpili między innymi Zenon Martyniuk i Future Folk. Zwieńczeniem świętowania dni miasta było show Ani Wyszkoni.

sobota, 14 lipca 2018 r., 12:04
Gmina zagospodaruje staw wiejski w Przytarni
W środę 4 lipca br. w Urzędzie Gminy w Karsinie podpisano umowę z wykonawcą zagospodarowania stawu wiejskiego w Przytarni. Do przetargu stanęła tylko jedna firma tj. Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane "Mitron" z Kościerzyny, której oferta opiewała na kwotę 448.000 zł.