wczoraj, 18:03
Gmina Kościerzyna świętuje jubileusz 25-lecia istnienia
Uroczystą sesją Rady Gminy Kościerzyna zapoczątkowano trzydniowe obchody jubileuszu 25-lecia istnienia gminy Kościerzyna. Piątkowa uroczystość była okazją do przypomnienia historii powstania samorządu oraz znaczących inwestycji zrealizowanych na przestrzeni minionego ćwierćwiecza, jak również podziękowania i uhonorowania tych, którzy przyczynili się do rozwoju gminy.

wczoraj, 10:58
Przewoził ćwierć kilograma marihuany i amfetaminy. W mieszkaniu miał więcej
Wpadł podczas kontroli drogowej. Nie tylko prowadził pojazd pod wpływem środków odurzających, ale w samochodzie przewoził ćwierć kilograma marihuany i amfetaminy. Dodatkowo w mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli kolejne porcje amfetaminy i tabletki ecstasy. 26-latek odpowie więc nie tylko za kierowanie pod wpływem narkotyków, ale także za posiadanie znacznej ilości środków odurzających.

wczoraj, 10:44
Nie igraj z życiem - nie wchodź na lód!
Dodatnie temperatury sprawiają, że warstwa lodu na zbiornikach wodnych staje się niebezpiecznie cienka i łatwo o nieszczęście. Tymczasem wciąż nie brak osób spacerujących po zamarzniętych akwenach, czy wędkarzy łowiących ryby spod lodu. Dlatego też strażacy przestrzegają przed wchodzeniem na lód.

wczoraj, 09:30
Wielki Klincz. Zachwycali swoim głosem i angielskim
Prezentowali swoje zdolności wokalne i popisywali się znajomością języków obcych. Młodzi mieszkańcy powiatu kościerskiego w czwartek uczestniczyli bowiem w Powiatowym Przeglądzie Piosenki Obcojęzycznej. Najlepsi otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

czwartek, 23 lutego 2017 r., 15:45
Kościerzyna. "Słodkie wyzwanie" - laurki za pączki
Zespół Szkół Publicznych nr 2 w Kościerzynie podjął słodkie wyzwanie. Uczniowie ostatnie dni spędzili na przygotowaniu ponad pół tysiąca laurek dla jednej z kościerskich cukierni. Ta z kolei usmażyła dodatkowo ponad 550 pączków. Finał akcji nastąpił w tłusty czwartek.

czwartek, 23 lutego 2017 r., 09:40
Czy warto dopasować nazwę firmy do branży
Tworzenie nazwy firmy nie jest najprostszym zadaniem. W namingu istotne jest, aby nazwa firmy była dopasowana do przedsiębiorstwa i odpowiedniej branży. Przyglądając się gigantom z różnych branż, widać, że zasada ta nie jest surowo przestrzegana. W artykule przyjrzymy się tym "największym" oraz sprawdzimy, jak dopasowanie nazwy do branży wpływa na sukces firmy.

czwartek, 23 lutego 2017 r., 09:14
Kościerzyna. Konferencja Bezpieczny Senior za nami
W środę w Świetlicy Seniora w Kościerskim Domu Kultury odbyły się zajęcia poświęcone zagadnieniom bezpieczeństwa wśród osób starszych. Wskazówki zainteresowanym osobom, przekazywali przedstawiciele służb mundurowych oraz trener samoobrony.

czwartek, 23 lutego 2017 r., 08:56
Kościerzyna. Zielone światło dla modernizacji oczyszczalni
Podczas środowej sesji Rady Miasta Kościerzyna samorządowcy przyjęli "Wieloletni plan rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych na lata 2017 - 2020". Pozwala to na rozpoczęcie procesu modernizacji kościerskiej oczyszczalni. Jak się okazuje, jest szansa aby na to zadanie otrzymać dofinansowanie z Unii Europejskiej.

czwartek, 23 lutego 2017 r., 00:07
Tłustoczwartkowe łasuchowanie z odrobiną… wstrzemięźliwości
Jak co roku w ostatni czwartek karnawału niemal każdy z nas ulega pokusie zajadania się pączkami. A wybór jest wielki. Słodkie "kuleczki" z dżemem, marmoladą, powidłami bądź z adwokatem, z polewą czekoladową, lukrem lub posypane cukrem pudrem. Dzisiaj delektować się będziemy w towarzystwie rodziny, znajomych lub w pracy. Święto pączka to duża pokusa, ale jak ostrzegają dietetycy, warto postawić na umiar.

środa, 22 lutego 2017 r., 14:56
Oszczędź na przesyłaniu i wymianie funtów z Wielkiej Brytanii
Kilka lat temu wiele osób wyjechało z Polski "za chlebem" między innym na wyspy brytyjskie. Jak było do przewidzenia, część środków przysyłali i nadal przysyłają pozostawionej w Polsce rodzinie. I tu pojawia się pytanie: jak przesłać pieniądze z Wielkiej Brytanii do Polski?