dzisiaj, 18:09
W weeekend będą utrudnienia na linii PKM - na odcinku Gdańsk Matarnia - Gdańsk Rębiechowo
Od piątku od godz. 20 do poniedziałku do godz. 4 rano zaplanowano prace na jednym z torów linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Zostanie wyłączony z tor nr 1 na odcinku między stacjami Gdańsk Matarnia - Gdańsk Rębiechowo. W związku z tym, jak informuje PKM, pojawić się mogą niewielkie utrudnienia w ruchu pociągów, również tych jadących w kierunku Kartuz i Kościerzyny.

dzisiaj, 09:30
Kościerski SOR zostanie przebudowany i zmodernizowany
Szpitalny Oddział Ratunkowy w Kościerzynie zostanie przebudowany i zmodernizowany. Oddział zyska nowe pomieszczenia, a także nowy sprzęt i wyposażenie medyczne. Inwestycja warta niemal 5 mln zł, zostanie dofinansowana w kwocie ponad 4,2 mln zł.

wczoraj, 12:20
Handmade a podatki - jak rękodzielnik powinien rozliczać się z Urzędem Skarbowym?
Tworzenie rękodzieła to nie tylko fascynująca pasja i niebanalny pomysł na spędzenie wolnego czasu, ale także zyskujący na popularności sposób zarabiania pieniędzy. Jeżeli rzemiosło rękodzielnika staje się również jego źródłem zarobku, zgodnie z polskim prawem musi on przestrzegać obowiązujących zasad rozliczania dochodów uzyskanych ze sprzedaży wyrobów handmade. Jakie podatki powinien zapłacić twórca i jakie regulacje wiążą się z różnymi typami działalności zarobkowej?

wczoraj, 12:10
Stara Kiszewa. Kolejne miejscowości w gminie zostaną skanalizowane
Gmina stara Kiszewa rozpoczęła realizację dużego projektu wodno-kanalizacyjnego obejmującego miejscowości Konarzyny, Cięgardło, Olpuch, Chwarzenko i Stara Kiszewa oraz rozbudowę oczyszczalni ścieków w Starej Kiszewie. Inwestycja ta została podzielona na trzy mniejsze etapy.

wczoraj, 10:40
Anna i Edwin Górnowiczowie z Cisewia świętowali diamentowe gody
60 lat temu stanęli na ślubnym kobiercu i przyrzekali sobie miłość, wierność, i że odtąd przez życie będą iść wspólnie. Słowa przysięgi dotrzymali. W tym roku Anna i Edwin Górnowiczowie świętują diamentowy jubileusz małżeństwa. Z tej okazji z najlepszymi życzeniami do zacnych jubilatów pospieszyli przedstawiciele karsińskiego urzędu.

wczoraj, 09:18
4YOU-4FUN - 4. Urodziny Centrum Riviera
Centrum Riviera zaprasza do wspólnej urodzinowej zabawy, której finał odbędzie się 22 października. Radosna atmosfera udzieli się wszystkim odwiedzającym Rivierę. Jakie atrakcje i niespodzianki czekają na gości Centrum w urodzinowym tygodniu?

środa, 18 października 2017 r., 15:18
Nowe drogi w gminie Stara Kiszewa
Budowa drogi na odcinku Stara Kiszewa - Bartoszylas to jedna z większych tegorocznych inwestycji w gminie Stara Kiszewa. Projekt ten został już zrealizowany, wydatek na inwestycję był mniejszy niż przewidziano w kosztorysie. Planowane są kolejne remonty dróg.

środa, 18 października 2017 r., 12:00
60 tysięcy złotych - "tylko" tyle potrzeba, by uratować życie dwuletniej Julki
Julka jest uśmiechniętym i pogodnym dzieckiem. Wszędzie jej pełno. Dziewczynka różni się jednak od swoich rówieśników, a w swoim krótkim życiu przeszła już bardzo wiele. Pojawiła się na świecie ze zdeformowaną buźką i poważną wadą serca. Serduszko zoperowano. Jej życie udało się uratować. Niestety znów jest zagrożone. Brak oczka doprowadzić może m.in. do poważnych uszkodzeń mózgu. Przed Julką jeszcze wiele operacji i kosztowne leczenie, przerastające możliwości rodziny. Jej rodzice apelują o pomoc - liczy się każdy gest.

środa, 18 października 2017 r., 09:59
Dziemiany. 12-letni rowerzysta ranny po zderzeniu z toyotą
12-latek trafił do szpitala po tym, jak kierując rowerem zderzył się z toyotą. Do zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie w Dziemianach.

środa, 18 października 2017 r., 09:47
Coraz mniej budujemy się w powiecie kościerskim
W październiku obchodzony jest Światowy Dzień Mieszkalnictwa. Z tej okazji Urząd Statystyczny w Gdańsku opublikował infografikę, która przedstawia dane dotyczące zasobów mieszkaniowych w województwie pomorskim. Przekazano do użytku mniej mieszkań niż w ubiegłym roku. Podobnie sytuacja wygląda w powiecie kościerskim.