dzisiaj, 17:07
W weekend święto Babci i Dziadka. Złóżcie im życzenia z nami!
W sobotę i w niedzielę obchodzić będziemy wyjątkowe święto - Dzień Babci i Dziadka. To szczególny dzień w roku, w którym możemy dodatkowo podziękować ukochanym rodzicom naszych rodziców, za troskę, miłość i wszelkie dobro, jakie nam okazują. Z tej okazji zapraszamy naszych Czytelników do wspólnej zabawy - zróbcie dziadkom niespodziankę - prześlijcie nam ich zdjęcia i złóżcie życzenia na łamach koscierski.info.

dzisiaj, 14:42
Kościerzyna. Poprzez wypieki odbyli podróż przez wieki
Niby zwykłe zajęcia pieczenia ciasteczek podczas zimowych ferii, przerodziły się w niezwykłą podróż w czasie. A to za sprawą Karoli Bober z Lipusza, która nie tylko podzieliła się z uczestnikami zajęć w kościerskiej Strzelnicy tradycyjnym przepisem na przepyszne ciasteczka, ale pokazała też zabytkowe foremki do ich wypieków. W sumie jej prywatna kolekcja liczy ich około 400.

dzisiaj, 13:07
Harcerze i wolontariusze z Nowej Karczmy podsumowują WOŚP
Choć 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami, nie milkną echa niedzielnej zbiórki na rzecz dzieci i seniorów, która po raz kolejny okazała się rekordowa i to zarówno w całym kraju, jak i powiecie kościerskim. W sumie w Kościerskim udało się zebrać ponad 120 tysięcy złotych. Udział w tym mieli między innymi harcerze z Łubiany i Wielkiego Klincza, jak i wolontariusze z Nowej Karczmy.

dzisiaj, 12:43
Kornelek w piątek leci do USA, zbiórka trwa jednak nadal
Połowiczny sukces już jest. Kornelek w piątek leci do Nowego Jorku, gdzie przejdzie wstępne badania i odbędzie wizytę u doktora Abramsona. Zbiórka na leczenie małego mieszkańca Wielkiego Klincza trwa jednak nadal. Do pełnego sukcesu brakuje jeszcze niemal pół miliona złotych.

dzisiaj, 11:43
Coraz mniej postępowań, coraz wyższa wykrywalność - policjanci podsumowali rok
1.139 wszczętych postępowań, wykrywalność na poziomie 69,6 proc,, 175 wypadków, w których rannych zostały 343 osoby, a dziewięć poniosło śmierć, 90 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących, 44 zatrzymanych praw jazdy na przekroczoną prędkość w terenie zabudowanym - tak w wielkim skrócie upłynął rok 2016 kościerskim funkcjonariuszom Policji.

wczoraj, 15:27
Gm. Karsin. Gimnazjaliści skorzystali z bezpłatnych badań stomatologicznych
Dzięki współpracy gabinetu stomatologicznego w Kościerzyna z gminą Karsin po raz drugi udało się raz zorganizować kompleksowe leczenie stomatologiczne dla wszystkich gimnazjalistów z terenu gminy.

wczoraj, 13:43
Zobaczyli jak wygląda komenda Policji od środka - tłumy na dniu otwartym
Z okazji ferii zimowym Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie otworzyła swoje drzwi i pokazała, jak wygląda praca policjantów "od kuchni". Największym zainteresowaniem zwiedzanie komendy cieszyło się wśród dzieci, którzy mieli okazję zobaczyć sprzęt policyjny, laboratorium kryminalistyczne, czy pokaz wyszkolenia psów policyjnych.

wczoraj, 09:48
GRANIT - prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo budowlane poszukuje nowych współpracowników
Przedsiębiorstwo budowlane Granit to jedna z najprężniej rozwijających się firm w powiecie kartuskim. Spółka może poszczycić się wieloma udanymi realizacjami. W tej chwili buduje największy w Polsce Północnej wieżowiec Olivia Star należący do kompleksu Olivia Business Centre. Dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa zaowocował stworzeniem nowych miejsc pracy. Granit obecnie poszukuje osób i brygad do stałej współpracy.

wczoraj, 09:07
Kościerzyna wśród najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce
Zgodnie z aktualnym komunikatem Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Kościerzyna jest jednym z miast o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu w Polsce. Wymieniana jest niemal na równi z Warszawą czy Płockiem. W północnej części kraju to jedyny punkt, gdzie stan zanieczyszczenia powietrza przekracza dopuszczalne normy, szczególnie pod względem tego najbardziej szkodliwego dla człowieka - pyłu zawieszonego.

wtorek, 17 stycznia 2017 r., 22:17
Nowy Klincz. VW Touran uderzył w tył autobusu
Jedna osoba trafiła do szpitala na skutek wypadku, do którego doszło we wtorkowy wieczór na trasie Kościerzyna - Wielki Klincz, Kierujący VW Touranem mężczyzna najechał tam tył autobusu.