wczoraj, 12:23
Dwie różne skarpetki na znak solidarności. Czego możemy nauczyć się od ludzi z Zespołem Downa?
Dla swojego otoczenia często stają się inspiracją. Pozytywnie nastawieni do życia z nieschodzącym z twarzy uśmiechem, uczą empatii i szczerości. Mowa o ludziach z Zespołem Downa. 21 marca w Światowy Dzień Zespołu Downa, wielu z nas wyrażało swoją solidarność z nimi, ubierając kolorowe skarpetki. O tym, jak ważny to dzień, rozmawialiśmy z terapeutami z Ośrodka Rewalidacyjno - Wychowawczego w Szklanej.

wczoraj, 12:03
Harcerze z Łubiany i Wielkiego Klincza na uroczystościach w Męcikale
W środę, 21 marca odbyły się uroczystości upamiętniające 74. rocznicę boju o Zielony Pałac w Męcikale. W wydarzeniu tym gminę Kościerzyna reprezentowali 23. Drużyna Harcerskaim. Remusowa Kara w Łubianie oraz harcerze z Wielkiego Klincza.

wczoraj, 11:47
Nowa Karczma. 	Znamy laureatów gminnego turnieju pożarniczego
32 zawodników wzięło udział w gminnym etapie eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który w poniedziałek odbył się w Szatarpach. Młodzież, która poradziła sobie najlepiej, będzie reprezentować gminę Nowa Karczma w etapie powiatowym.

wczoraj, 10:23
Stara Kiszewa. Odholowali mu samochód, bo nie miał uprawnień do kierowania
Mandatem karnym i odholowaniem samochodu zakończyła się przejażdżka dla 29-letniego mieszkańca powiatu kościerskiego. Mężczyzna prowadził pojazd, mimo iż nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania.

wczoraj, 10:11
Lubieszyn. 58-latek stracił prawo jazdy za alkohol
Dwa promile alkoholu wydmuchał 58-latek, którego jadącego golfem zatrzymano w środowe popołudnie w Lubieszynie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

wczoraj, 08:30
Wybory samorządowe 2018 po nowemu. Jakie zmiany?
Dwukadencyjność, wydłużenie kadencji o rok, zakaz startowania do różnych organów samorządowych - to tylko niektóre z istotnych zmian, jakie obejmą tegoroczne wybory samorządowe. A odbędą się one pod koniec października bądź w pierwszą niedzielę listopada. Dokładny termin ustali premier, najpóźniej do 16 sierpnia.

środa, 21 marca 2018 r., 13:59
Pięć prostych praktyk ułatwiających przeprowadzkę
Już wiesz, że wkrótce się przeprowadzasz. Na szczęście Ty oraz Twoi przyjaciele nie posiadacie wiele rzeczy, na pewno szybko wszystko przetransportujecie. Owszem macie także meble, ale zamówiliście firmę przewozową i raz-dwa się z tym uporają. Nic bardziej błędnego. Z wszelką pewnością macie masę przedmiotów o istnieniu których nie macie pojęcia.

środa, 21 marca 2018 r., 13:55
Elektryfikacja kolei na Kaszubach coraz bliżej
Już w 2023 roku z Kartuz i Kościerzyny dojedziemy do Trójmiasta szybciej i wygodniej. Wszystko za sprawą elektryfikacji linii PKM, która dzięki pokaźnej unijnej dotacji zostanie przeprowadzona w latach 2020-2023. Inwestycja będzie realizowana równolegle z planowaną przez PKP PLK elektryfikacją linii kolejowej 201, na odcinku Gdynia - Kościerzyna, z którą linia PKM łączy się w Rębiechowie.

środa, 21 marca 2018 r., 12:08
Mateusz Ankiersztejn nowym prezesem LOT "Serce Kaszub"
Za nami walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Lokalnej Organizacji Turystycznej "Serce Kaszub". Podczas spotkania podsumowano minione, pierwsze sześć lat działalności organizacji oraz wybrano skład nowego zarządu. Na jego czele stanął Mateusz Ankiersztejn.

środa, 21 marca 2018 r., 11:43
Siatkarz Liniewko z Pucharem Wójta Gminy Nowa Karczma
W niedzielne popołudnie 11 marca w hali sportowej w Nowej Karczmie odbył się Turniej Siatkówki o Puchar Gminy Nowa Karczma. Najlepszym teamem okazał się Siatkarz Liniewko.