dzisiaj, 15:17
Diecezjalne święto plonów w Lubaniu
Rolnicy z całej diecezji pelplińskiej w niedzielę zjechali do Lubania. Odbyły się tam bowiem diecezjalne dożynki połączone ze świętem plonów gminy Nowa Karczma. Uroczystości dożynkowe były okazją do podziękowania rolnikom za ich trudną pracę na roli.

dzisiaj, 15:01
Pomaganie przez rowerowanie - III Bike'owy Maraton dla Burych Misiów
Na dystansie olimpijskim, mistrzowskim lub sportowym zmierzyli się uczestnicy tegorocznego Bike'owego Maratonu MTB, którego startem i metą była Osada Burego Misia. W tym niezwykłym maratonie, który łączy pasję do roweru z miłością i wsparciem do drugiego człowieka, wystartowało łącznie kilkaset osób.

dzisiaj, 09:24
Jakie ubezpieczenie wykupić dla firmy?
Prowadzenie własnej firmy jest nie lada wyzwaniem. Z jednej strony musimy ciągle szukać nowych klientów i dbać o tych już pozyskanych, z drugiej żonglujemy dokumentacją i innymi niezbędnymi dla urzędów papierami, a jeszcze z innej nie możemy zapomnieć o naszych pracownikach, a także wszelkich ruchomościach niezbędnych do pracy firmy.

wczoraj, 15:23
XXII Kaszubska Jesień Rolnicza w Lubaniu
Przez dwa weekendowe dni w Lubaniu swój dorobek prezentują firmy obsługujące rolnictwo, ogrodnicy oraz wystawcy królików, gołębi i ptactwa ozdobnego. Po raz 22. odbywa się tu bowiem Kaszubska Jesień Rolnicza. Targom towarzyszy Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych, w niedzielę również odbędzie się diecezjalne święto plonów.

wczoraj, 15:06
Trwa V Jeseniowa Swiętnica u Miedzwiedzków
Bure Misie wraz ze swoimi przyjaciółmi świętują 30-lecie utworzenia Fundacji Wspólnoty Burego Misia. Na terenie osady trwa festyn przepełniony atrakcjami. Podczas festynu wręczone zostały też statuetki wdzięczności Romany. W niedzielę z kolei czeka nas trzecia edycja Bikeowego Maratonu.

wczoraj, 10:00
Andrzej Bystron - Twój reprezentant w Sejmie. Nowa energia w walce o sprawy ważne dla Kaszub i Pomorza
Dał się poznać jako aktywny, zaangażowany i przede wszystkich wsłuchujący się w głos mieszkańców samorządowiec oraz społecznik, wykorzystujący pokłady niespożytej energii dla dobra mieszkańców. Walczy o przywrócenie bezpośredniego połączenia drogowego Kaszub z lotniskiem. Z równie dużym wysiłkiem, zapałem i determinacją stara się o pozyskanie środków na budowę niezwykle istotnej i potrzebnej inwestycji dla wszystkich mieszkańców - hospicjum. Postanowił też zawalczyć o mandat Posła na Sejm RP, chcąc pożytkować swoją wiedzę, doświadczenie i potencjał w walce o sprawy ważne dla Kaszubów, Pomorzan i Polaków. Mowa o Andrzeju Bystronie, który w rozmowie z nami przybliżył cele jakie stawia sobie do osiągnięcia jako poseł ziemi kaszubskiej.

piątek, 13 września 2019 r., 18:43
Kościerzyna. Trwają prace przy ulicy Przemysłowej - jest zmiana organizacji ruchu
W rejonie ulicy Przemysłowej nastąpiła zmiana organizacji ruchu. Jak informuje kościerski magistrat, zmiany spowodowane są pracami remontowymi toczącymi się w obrębie wspomnianej ulicy.

piątek, 13 września 2019 r., 10:14
Uwaga, coraz więcej zachorowań na boreliozę. Jak nie zostać ofiarą kleszcza?
Można je spotkać tak naprawdę wszędzie. Wystarczy ich jedno małe ukłucie, by zostać zarażonym niebezpieczną chorobą. Mowa o kleszczach, których aktywność stale wzrasta, czego dowodem są dane przedstawiające liczbę zachorowań na boreliozę w powiecie kościerskim. Ponad 50 osób zachorowało w tym roku, a ta liczba może jeszcze ulec zmianie.

piątek, 13 września 2019 r., 10:02
Bądź eko - zrób jesienne porządki na swojej posesji!
Jesień to dobry okres, by pozbyć się zbędnych przedmiotów i śmieci, które po lecie zalegają na posesji oraz w domu. Często odpadów jest bardzo dużo, zwłaszcza gdy w ciepłych miesiącach przeprowadziło się remont lub zmieniło się aranżację ogrodu. Jeżeli masz sporo śmieci do wyrzucenia, zamów kontener na odpady i szybko uprzątnij cały teren wokół domu.

piątek, 13 września 2019 r., 08:19
Wyniki poprawkowej matury 2019. Jak poradziła sobie młodzież z powiatu kościerskiego?
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku opublikowała wyniki tegorocznych matur w terminie poprawkowym. Do sierpniowej poprawki przystąpiło 66 abiturientów z powiatu kościerskiego i 48 proc. uzyskało wynik 30 proc. lub wyższy.