dzisiaj, 00:05
Sto lat w służbie mieszkańcom - wielki jubileusz ochotników z Osowa
100 lat służby na rzecz mieszkańców świętowali w sobotę strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Osowie. Z okazji tak zacnego jubileuszu jednostki posypały się odznaczenia i wyróżnienia dla zasłużonych ochotników. Nie zabrakło też licznych podziękowań i gratulacji dla strażaków, którzy na co dzień ofiarnie i z poświęceniem walczą z zagrożeniami, ratują ludzkie życie i mienie.

wczoraj, 21:17
Uczcili 20. rocznicę nadania imienia gen. Sosabowskiego Szkole Podstawowej w Kaliszu
Msza święta, przemarsz ulicami Kalisza, a następnie wyjątkowa akademia i festyn z morzem atrakcji - tak w wielkim skrócie można podsumować uroczystość z okazji 20-lecia nadania Szkole Podstawowej w Kaliszu imienia gen. Stanisława Sosabowskiego. Była to okazja do podsumowanie ostatnich dwóch dekad bogatej działalności społeczności szkolnej i ich licznych sukcesów, a w sposób niebywały dokonali tego zarówno uczniowie, nauczyciele, absolwenci szkoły, jak i głowny bohater - patron kaliskiej szkoły.

wczoraj, 14:44
Garczyn. Piknik strażacki pod znakiem rywalizacji druhów
Na terenie Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie po raz kolejny zorganizowano gminny piknik strażacki. Zgodnie z tradycją świętowanie z okazji niedawnego Dnia Strażaka połączono z zawodami w sporcie pożarniczym, w których wzięło udział siedem jednostek z terenu gminy Kościerzyna.

piątek, 18 maja 2018 r., 15:53
Wybierz się w Polskę na wygodnym rowerze trekkingowym
Rower trekkingowy, co to za model? To rower do zadań specjalnych polecany dla wprawionych turystów kochających podziwianie krajobrazów w aktywnej formie. Idealny, aby aktywnie spędzić wiosnę i lato dodatkowo przebywając na łonie natury czy zwiedzając ciekawe miejsca. Czym tak właściwie charakteryzuje się ten model roweru i dlaczego warto go mieć? O tym więcej w dalszej części tego artykułu.

piątek, 18 maja 2018 r., 11:13
Przed nami weekend pełen atrakcji. Sprawdź, co będzie się działo
Uroczystości z okazji 100-lecie aktywnej działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Osowie, 20-lecia nadania imienia gen. Stanisława Sosabowskiego Szkole Podstawowej w Kaliszu, piknik strażacki połączony z rywalizacją druhów z gminy Kościerzyna, Noc Muzeów, czy Piknik Patriotyczny w Łubianie - to tylko niektóre wydarzenia, które odbędą się w najbliższy weekend w powiecie kościerskim.

piątek, 18 maja 2018 r., 11:12
Był poszukiwany listem gończym. Zatrzymał go policjant po służbie
Był po służbie. Przejeżdżając ulicą Skłodowskiej zauważył mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi osoby poszukiwanej. Zatrzymał go i powiadomił oficera dyżurnego. Poszukiwany to 55-letni mieszkańca miasta, który ma do odbycia karę 1,5 roku pozbawienia wolności za kradzieże z włamaniem.

piątek, 18 maja 2018 r., 10:08
Zderzenie pandy z passatem na K20
Dwie osoby trafiły do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w czwartkowe przedpołudnie na trasie Kościerzyna-Łubiana. Kierujący Fiatem Pandą najechał tam na tył VW Passata.

piątek, 18 maja 2018 r., 09:46
Obchody Dnia Ziemi w Kościerzynie
"Walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami" i "Ekosystem lasu" - te hasła przyświecały tegorocznym obchodom Światowego Dnia Ziemi w Kościerzynie. Mimo niesprzyjającej pogody, dopisała frekwencja wśród uczestników wydarzenia.

czwartek, 17 maja 2018 r., 15:37
Strażacy z Dziemian uratowali kolejne życie - dzięki użyciu AED
Gdy dochodzi do zatrzymania akcji serca, każda sekunda jest na wagę złota. Wiedział o tym dyspozytor, który do mieszkańca Dziemian, u którego nastąpiło nagłe zatrzymania krążenia, poza zespołem ratownictwa medycznego, wysłał też strażaków-ochotników wyposażonych w AED. Dzięki temu, że strażacy mogli rozpocząć masaż serca już po paru minutach od zgłoszenia, udało się uratować mężczyźnie życie.

czwartek, 17 maja 2018 r., 13:53
Prof. Elżbieta Adamkiewicz-Drożyńska Honorowym Obywatelem Gminy Nowa Karczma
W środę w Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie odbyła się wyjątkowa uroczystość wręczenia Honorowego Obywatelstwa Gminy Nowa Karczma prof. dr hab. Elżbiecie Adamkiewicz-Drożyńskiej. Mieszkanka Szumlesia Królewskiego jest pierwszą w tej kadencji, a szóstą w historii samorządu osobą, która została uhonorowana tym zaszczytnym tytułem.