43 minuty temu
Kościerski magistrat sceną sztuk audiowizualnych. Widowiskowy pokaz juz w sobotnią noc
Już w sobotę późnym wieczorem mieszkańcy Kościerzyny i nie tylko będą mogli wziąć udział w wyjątkowym pokazie łączącym światło i dźwięk - videomappingu 3D. Pokaz, który zostanie wyświetlony na budynku kościerskiego magistratu, w widowiskowy i niekonwencjonalny sposób przekaże treści edukacyjne, zachęcając do badań profilaktycznych. Jest to kolejny z elementów projektu "Profilaktyka raka jelita grubego szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców woj. Pomorskiego".

dzisiaj, 10:00
Kolejne NOWE marki w Madison
Galeria Madison - pierwsza butikowa galeria handlowa w Trójmieście systematycznie uzupełnia ofertę handlową zgodnie z konceptem marki - wygodnego śródmiejskiego centrum spełniającego codzienne potrzeby zabieganych mieszkańców miasta. Ze względu na lokalizację w samym sercu Gdańska, obiekt jest w naturalny sposób przemierzany przez rzesze mieszkańców i turystów o każdej porze dnia.

dzisiaj, 09:06
Triathlon w Chmielnie już 28 lipca - ostatni dzwonek, by się zapisać
Grupa Evo Sport po raz kolejny zaprasza miłośników królowej dyscyplin, jak mówi się o triathlonie, do udziału w zawodach. Odbędzie się on w sobotę, 28 lipca, w Chmielnie. To ostatni dzwonek, by się zapisać.

dzisiaj, 08:50
Olimpia Breza mistrzynią Polski w biegu na 3000 metrów
Kolejny sukces na swoim koncie ma Olimpia Breza, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Kościerzynie. Podopieczna Wojciecha Pobłockiego podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (MP U18) wywalczyła złoty medal. Jest to już trzeci złoty krążek młodej kościerskiej zawodniczki w tym roku. Tym razem wybiegała go na dystansie 3.000 metrów.

dzisiaj, 06:41
Funkcje i możliwości nowoczesnych systemów alarmowych - czym jest centrala alarmowa?
Nawet kilkunastoletnie samochody posiadają zabezpieczenia antykradzieżowe w postaci choćby immobilizera, który zabezpiecza pojazd przed nieautoryzowanym uruchomieniem. W systemy uniemożliwiające uruchomienie przez obcą osobę posiada każdy telefon komórkowy - od pinów, poprzez indywidualne wzory, aż po skan linii papilarnych. Nic dziwnego, że po wybudowaniu wymarzonego domu jednorodzinnego poszukujemy nie tylko dobrego ubezpieczenia, ale i systemu alarmowego, który zadbałby o nasze bezpieczeństwo. Nowoczesne instalacje alarmowe doskonale ochronią nasz dom w dzień i w nocy.

wczoraj, 10:28
Już w sobotę święto Kościerzyny z Mateuszem Ziółko i Marylą Rodowicz
Znana z takich hitów, jak: Małgośka, Niech żyje bal, Kolorowe Jarmarki, Ale to już było, Remedium, czy Ballada wagonowa, a więc Maryla Rodowicz - polska artystka, która na scenie z niesłabnącym zainteresowaniem publiczności występuje już od ponad pół wieku będzie gwiazdą tegorocznych obchodów Dni Kościerzyny. Święto miasta uświetnią też występy Mateusza Ziółka oraz zespołu Long&Junior. Początek świętowania już w sobotę o godzinie 18. na stadionie miejskim w Kościerzynie.

wczoraj, 09:50
Nagietek - kto powinien pić napar z niego?
Wiele herbat ziołowych jest chętnie wybieranych ze względu na swój wyjątkowy smak i aromat. Jednak większość z nich ma również właściwości prozdrowotne. Jedną z takich herbat jest napar przygotowywany z nagietka. Jakie właściwości ma i kto powinien go pić?

wczoraj, 09:40
Urlop bezpłatny - kto może się na niego udać i na jakich warunkach?
Każdy pracownik zatrudniony na umowę o pracę ma prawo do płatnego urlopu. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy potrzebujemy dłuższego okresu wolnego od pracy, a nie mamy już wystarczającej liczby dni urlopu, który możemy wykorzystać. Co zrobić w takiej sytuacji? Najlepszą metodą będzie urlop bezpłatny. Sprawdź, kto może się na niego udać i na jakich warunkach.

wczoraj, 09:32
Szkoła policealna - czy to dobra inwestycja?
Klasa maturalna to czas, w którym ludzie zastanawiają się nad swoją przyszłością i podejmują decyzje co do dalszej drogi swojej edukacji. Większość młodych ludzi decyduje się na studia wyższe. Jednak od dłuższego już czasu coraz większą popularnością cieszą się szkoły policealne. Czy warto jest wybrać szkołę policealną i czy jest to dobra inwestycja?

wczoraj, 09:06
We Wdzydzach naprawisz rower
Niby niewielkie, ale jakże istotne udogodnienie, szczególnie dla miłośników rowerowych wojaży, przygotowała gmina Kościerzyna. Przy Centrum Usług Turystycznych we Wdzydzach stanęła samoobsługowa stacja napraw rowerów.