12 minut temu
CKK "Strzelnica" zaprasza na wiosenne marsze nordic walking
Centrum Kultury Kaszubskiej "Strzelnica" zaprasza miłośników nordic walking na wspólne marsze, które odbywają się w każde środy i soboty. Pierwszy wiosenny marsz odbył się w ósmego marca.

54 minuty temu
Szczypiorniści z UKS Nowa Karczma najlepsi w turnieju piłki ręcznej
Młodzi szczypiorniści z Nowej Karczmy idą w ślady swoich starszych kolegów. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowej Karczmie zajęli I miejsce w turnieju piłki ręcznej klas IV organizowany przez Szkołę Podstawową nr 6 w Kościerzynie z okazji dni patrona szkoły ks. dr. Bernarda Sychty.

wczoraj, 12:08
Oddział ZUSu zostaje w Kościerzynie - nie będzie przeniesienia do Kartuz
Wydział świadczeń emerytalno-rentowym w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, wbrew wcześniejszym doniesieniom, zostaje w Kościerzynie. Informacje te potwierdza rzecznik pomorskiego ZUSu Krzysztof Cieszyński.

wczoraj, 11:31
Kościerzyna. Scanią uszkodzili ogrodzenie - dwaj kierowcy kompletnie pijani
Zgłoszenie o uszkodzeniu ogrodzenia jednej z posesji w Kościerzynie tamtejsi policjanci otrzymali w poniedziałkowe popołudnie. Po przybyciu na miejsce zastali dwóch kierowców pojazdu. Żaden z nich nie był jednak trzeźwy. Jeden wydmuchał ponad dwa promile, drugi około trzech promili alkoholu.

wczoraj, 10:54
Wypalanie traw - ten proceder zabija. Strażacy ostrzegają
Wraz z pierwszymi oznakami wiosny na wielu działkach ruszyły pozimowe porządki. Co niektórzy gospodarze korzystają z jednego z najszybszych rozwiązań - wypalania. Tymczasem jest to nie tylko niezgodne z prawem, ale i niebezpieczne dla środowiska, mienia, a nawet życia.

wczoraj, 09:10
Kościerzacy na uroczystościach 79. rocznicy ogłoszenia Praw Polaków spod znaku Rodła
Na początku marca we Wrocławiu miała miejsce uroczystość związana z 79. rocznicą ogłoszenia Prawd Polaków spod znaku Rodła, w której to wzięła udział także delegacja z Kościerzyny. Było to Święto Polskiej Młodzieży spod Znaku Rodła obchodzone w Roku Kościuszkowskim 2017 pod hasłem: "Polska Matką naszą, nie wolno mówić o Matce źle!".

wczoraj, 08:46
Harcerze wzięli udział w obchodach 73. rocznicy boju o Zielony Pałacyk w Męcikale
Harcerze z gminy Kościerzyna uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających 73. rocznicę boju o Zielony Pałacyk w Męcikale. W tych okolicach 21 marca 1944 roku z rąk niemieckiego okupanta zginęło siedmiu partyzantów Gryfa Pomorskiego.

środa, 22 marca 2017 r., 23:27
Czy LO w Kościerzynie doczeka się sali gimnastycznej?
Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Kościerzynie na nową salę gimnastyczną czekają od dawna. Wreszcie pojawia się realna szansa na powstanie tej inwestycji. Wszystko dzięki konkursowi ogłoszonemu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

środa, 22 marca 2017 r., 14:58
Grabowo - Puc. Zderzenie audi z alfą romeo
W środowe popołudnie służby ratunkowe interweniowały na trasie Grabowo Kościerskie - Puc. Doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów. Jedna osoba została przetransportowana do szpitala.

środa, 22 marca 2017 r., 14:35
Kościerzyna. Mercedesem w audi - trzy osoby w szpitalu
Trzy osoby trafiły do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w środowe popołudnie ma trasie Kościerzyna - Nowy Klincz. Mercedes uderzył tam w audi.