dzisiaj, 16:16
W czwartek łańcuch światła ma zapłonąć pod Sądem Rejonowym w Kościerzynie
W czwartek o godzinie 21. przed Sądem Rejonowym w Kościerzynie odbędzie się akcja protestacyjna przeciwko upolitycznieniu sądów. - Jeśli ważne są dla ciebie idee wolności, równości i demokracji przyjdź pod siedzibę sądu, weź ze sobą znicz i pokaż, że nie godzisz się na niszczenie państwa prawa - zachęcają inicjatorzy akcji.

dzisiaj, 12:15
Zostań wolontariuszem i dołącz do ekipy Kaszubskiej Poniewierki
Kaszubska Poniewierka, a więc bieg dla prawdziwych twardzieli już 16 września. Wciąż trwają zapisy osób, którym niestraszny 100-kilometrowy bieg przełajowy o charakterze górskim. Jeśli ten bieg jest nie na Twoje siły, zostań wolontariuszem, dołącz do ekipy i wspieraj uczestników ostrego, maksymalnego i nieuniknionego sponiewierania! Na wolontariuszy czekają niespodzianki.

dzisiaj, 11:57
Gm. Stara Kiszewa. Chcesz nauczyć się pływać? Zgłoś się
Wójt gminy Stara Kiszewa ogłasza nabór na naukę pływania dla dzieci nad Jeziorem Wielkim w Strudze. Oferta jest skierowana zarówno do tych, którzy nie potrafią pływać, jak i tych, którzy chcą podszkolić umiejętności w tym zakresie.

dzisiaj, 10:34
Muzycznie, rodzinnie i na sportowo - sprawdź, co będzie się działo w weekend
Przed nami kolejny wakacyjny weekend, który upłynie pod znakiem koncertów, rodzinnych pikników i sportowych wyzwań. W sobotę na kościerskim Rynku wystąpi Sławomir, we Wdzydzach z kolei trzynasta odsłona Festiwalu Piosenki Żeglarskiej "Burczybas". W niedzielę na terenie byłej żwirowni w Rybakach odbędzie się szósta edycja biegu dla wytrwałych.

dzisiaj, 09:56
Łubiana Disco Polo Party 2017
W sobotę na altanach w Łubianie odbyła się impreza Lubiana Disco Polo Party 2017. Już z samego założenia miała ona być wyjątkowa. Tak też się stało. A jak do tego doszło?

wczoraj, 11:37
Diagnoza: Rak. Czy to wyrok? Urząd marszałkowski wydał poradnik dla pacjentów kościerskiego szpitala
Urząd Marszałkowski w Gdańsku wydał kolejny "Przewodnik Pacjenta Onkologicznego". Tym razem jest on skierowany do pacjentów Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie. Do placówki trafi 5.000 egzemplarzy poradnika, w których będzie można znaleźć wiele cennych informacji dotyczących odpowiednich badań diagnostycznych, metod leczenia czy przebiegu procesu powrotu do zdrowa.

wczoraj, 10:05
Kościerzyna. Młode talenty znów będą ćwiczyć pod okiem Konrada Mastyło
Potrafisz śpiewać? Odnosisz sukcesy w szkolnych konkursach wokalnych? Działasz na rzecz muzyki w mieście? Koniecznie zgłoś się do Kościerskiego Domu Kultury, który prowadzi nabór na warsztaty wokalno-teatralne pod okiem Konrada Mastyło. Zajęcia odbędą się w sierpniu. Nabór trwa do końca lipca.

wtorek, 18 lipca 2017 r., 11:41
Gmina Kościerzyna walczy z nielegalnymi wysypiskami śmieci
W związku z licznymi nielegalnymi miejscami porzucania śmieci na terenie gminy Kościerzyna, które nawarstwiły się po likwidacji zbiorczych miejsc zbierania odpadów z domków letniskowych, podjęto akcję monitoringu tych miejsc. Wspólne patrole Policji, Straży Leśnej oraz Straży Gminnej sprawdzały na terenie gminy Kościerzyna, przez kogo śmieci są podrzucane.

wtorek, 18 lipca 2017 r., 11:37
Zapisz się na duathlon na Złotej Górze
29 lipca na Złotej Górze odbędzie się kolejna edycja Triathlonu. Wychodząc naprzeciw mniej doświadczonym uczestnikom, organizatorzy zaplanowali także duatlon zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych zawodników.

poniedziałek, 17 lipca 2017 r., 12:55
O bezpieczeństwie nad wodą podczas 44. Jarmarku Wdzydzkiego
W niedzielę kościerscy policjanci podczas 44. Jarmarku Wdzydzkiego, oprócz dbania o bezpieczeństwo na drodze we Wdzydzach, na swoim stoisku w skansenie prowadzili również ogólnopolską akcję pt. "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", którego patronem honorowym jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.