dzisiaj, 18:48
Nad Kaszuby ponownie nadciąga burza. Wydano ostrzeżenia
W nocy nad Kaszubami przejść mają burze z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w tej sprawie ostrzeżenie I stopnia. Obowiązuje ono od piątku od godziny 20. do soboty do godziny 6.

dzisiaj, 16:24
Przeprowadzka międzynarodowa - czy zabierać się za nią samodzielnie?
Przeprowadzenie się do innego kraju to niemałe wyzwanie. Musimy przede wszystkim zaplanować swoją przeprowadzkę tak, aby była ona bezpieczna, szybka oraz wygodna, a przy tym nie generowała wysokich kosztów. Oczywiście, im więcej mamy do przewiezienia, tym więcej pracy nas czeka. Wobec tego, czy warto zabierać się za przeprowadzkę samodzielnie? A może lepiej skorzystać z pomocy firm przeprowadzkowych?

dzisiaj, 16:01
Jak duży dom potrzebujesz?
Podjęliśmy ważną życiową decyzję - będziemy budować dom. To wielka odpowiedzialność, zmieniająca dotychczasowe życie. Musimy jednak zastanowić się, jakiej wielkości dom będzie dla nas najlepszy?

dzisiaj, 15:49
Praca i życie w Norwegii
Norwegia wielu Polakom kojarzy się z zimnem, śniegiem, zorzą polarną i trollami czy innymi stworami z ludowych wierzeń Skandynawów. To zachęca turystów, aby odkrywać ten kraj. A jak wygląda pobyt na stałe w Norwegii i czy warto podjąć tam pracę?

dzisiaj, 13:09
Batalia Napoleońska już w sobotę w Będominie
Pokazy artylerii, kawalerii, piechoty, cesarza Napoleona Bonaparte oraz rekonstrukcja bitew stoczonych na ziemiach polskich na początku XIX wieku - to wszystko będą mieli okazję zobaczyć ci, którzy w sobotę pojawią się w Będominie podczas dorocznego już widowiska historycznego pod nazwą "Batalia Napoleońska".

dzisiaj, 12:55
Uproszczone procedury i wyższe odszkodowania dla poszkodowanych przez nawałnicę
Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wprowadziło uproszczone procedury w przypadku rozbiórki i odbudowy budynków. Obowiązują jednak one mieszkańców tych gmin, które ministerstwo wymieniło w swoim wykazie, w tym gminy Lipusz, Dziemiany i Karsin. Próżno szukać na nim jednak gminy wiejskiej Kościerzyna. Apel o uzupełnienie wykazu wystosował już marszałek Mieczysław Struk.

dzisiaj, 10:36
Mija tydzień, a służby wciąż walczą ze skutkami nawałnicy
Mija tydzień od potężnej nawałnicy, która przeszła nad Kaszubami. Służby nadal walczą z jej skutkami. Codziennie w rejonie gmin Lipusz i Dziemiany pracuje kilkuset strażaków. W piątek na pomoc im przybyła straż wojskowa. Bez prądu nadal pozostaje kilka tysięcy odbiorców.

dzisiaj, 09:27
Samorządowcy apelują o wprowadzenie stanu klęski żywiołowej. Wojewoda ma opory
Zdaniem wojewody pomorskiego nie ma potrzeby wprowadzenia stanu klęski żywiołowej w związku ze skutkami ostatniej potężnej nawałnicy, która spustoszyła kilka tysięcy hektarów lasów, pozbawiła dachu nad głową setki rodzin, uszkodziła budynki gospodarcze i samochody, zerwała kilometry linii energetycznych. Do dziś wielu mieszkańców pozostaje bez wody i prądu. Dlatego samorządowcy apelują do Dariusza Drelicha o wprowadzenie stanu klęski żywiołowej, co znacznie pomogłoby mieszkańcom uporać się ze skutkami żywiołu

wczoraj, 19:16
Materace dla przyszłej mamy - jak wybrać?
Materace, choć pozbawione walorów dekoracyjnych, to jeden z najważniejszych elementów naszych mieszkań. Ich zadaniem jest zapewnienie nam komfortowego wypoczynku, a tym samym dobrego samopoczucia, zdrowia i energii w codziennym życiu. Sprawa staje się jeszcze poważniejsza, kiedy chodzi o przyszłe matki. Wszak w przypadku kobiet w ciąży na szali leży już nie tylko ich zdrowie, ale też zdrowie dziecka. Dlatego, w tym ważnym okresie, powinny one zwrócić szczególnie baczną uwagę na optymalne dostosowanie materaca do swoich potrzeb.

wczoraj, 19:11
Dywany - w ekologicznym stylu
Dywany stanowią bardzo ważny element wystroju każdego wnętrza. Nadają mu przytulny charakter, ocieplają je, wyciszają i definiują charakter całej aranżacji. Aby jednak nasz dom był naprawdę zdrowy i przyjazny dla wszystkich mieszkańców, powinniśmy zwrócić baczną uwagę na materiały, z jakich zostały wykonane dywany. W ten sposób nie tylko zyskamy wspaniałe mieszkanie, ale też uczynimy ważny krok w kierunku ochrony środowiska. Najlepiej zatem wybierać pozbawione szkodliwych substancji dywany ekologiczne, kreując w ten sposób bezpieczną przestrzeń mieszkalną.