czwartek, 2 lutego 2017 r., 12:25
"Mogę, chcę i nie obawiam się pracować" - ciekawy projekt dla młodych, niepełnosprawnych osób
Płatne pięciomiesięczne staże zawodowe, certyfikowane kursy zawodowe, warsztaty i zajęcia z ekspertami - takie możliwości oferuje projekt "Mogę, chcę i nie obawiam się pracować". Jest skierowany do młodych osób z różnymi stopniami niepełnosprawności. Obecnie trwa rekrutacja dla mieszkańców powiatu kościerskiego.

czwartek, 2 lutego 2017 r., 11:42
Tak upłynęły ferie uczniom SP w Osowie
Ferie zimowe już za nami, ale w tym roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Osowie z pewnością nie mogli narzekać na nudę. Każdego dnia szkoła zorganizowała dla nich moc atrakcji - zarówno na terenie szkoły, jak i w formie wyjazdów.

czwartek, 2 lutego 2017 r., 11:24
Kościerzyna. Nietrzeźwy kierowca z pijanymi kolegami chciał zaatakować policjantów
Kościerscy policjanci zatrzymali pojazd, którym kierował nietrzeźwy mężczyzna. Podróżował wraz z trojgiem kolegów. Podczas policyjnej interwencji cała czwórka zachowywała się agresywnie i obrażała funkcjonariuszy. Wszyscy trafili do aresztu. Grozi im kara do trzech lat pozbawienia wolności.

środa, 1 lutego 2017 r., 14:52
Konkursy na stanowiska dyrektorów szkół w gminie Stężyca
Wójt gminy Stężyca ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów w czterech zespołach szkół - w Stężycy, Szymbarku, Klukowej Hucie i Kamienicy Szlacheckiej.

środa, 1 lutego 2017 r., 12:54
Nowy rok, nowy biznes
Franczyza to coraz popularniejsza forma zarabiania pieniędzy, również firma Mentor w naszym regionie poszukuje chętnych franczyzobiorców do współpracy.

środa, 1 lutego 2017 r., 12:41
Powiat. Pociągiem dotrzyj na stok i skorzystaj z wyciągu za 1 grosz
PKM w tym sezonie zimowym po raz pierwszy uruchomiła połączenia na kaszubskie stoki narciarskie. Można nimi dotrzeć zarówno z Trójmiasta, jak i z Kartuz oraz Kościerzyny. Od 1 lutego dla pasażerów PKM przygotowano specjalną promocję - okazując bilet kolejowy za bilet na wyciąg zapłacimy tylko grosz.

środa, 1 lutego 2017 r., 11:41
Kościerzyna. Młodzież zorganizowała magiczny bal milusińskim z Happy Kids
Młodzieżowa Rada Miasta Kościerzyna prężnie się rozwija i wspólnie z Kościerskim Centrum Wolontariatu podejmuje coraz więcej akcji na rzecz lokalnej społeczności. Podczas ferii pomogli zapomnieć o chorobie małym pacjentom kościerskiego szpitala organizując im tam zajęcia. We wtorek z kolei zorganizowali bal przebierańców dla milusińskich ze szkoły i przedszkola Happy Kids.

środa, 1 lutego 2017 r., 11:24
Stara Kiszewa. Pół wieku w miłości - pary świętowały Złote Gody
Minęło pół wieku od momentu, gdy na ślubnym kobiercu składając przysięgę obiecywali sobie miłość, wierność i uczciwość. Dotrzymali jej słów. Pod koniec grudnia trzy pary mieszkające w gminie Stara Kiszewa świętowały Złote Gody.

środa, 1 lutego 2017 r., 10:52
Miał 0,3 promila - zatrzymano mu prawo jazdy
Areszt, utrata prawa jazdy na okres od 6 miesięcy do 3 lat, kara grzywny do 5 tys. zł - takie sankcje mogą spotkać 20-latka, którego policjanci zatrzymali w Rybakach. Prowadził pojazd w stanie po użyciu alkoholu.

wtorek, 31 stycznia 2017 r., 16:51
Co warto wiedzieć o wszywkach alkoholowych?
Alkoholizm to ogromny problem, który niesie ze sobą daleko idące skutki społeczne. To jednak osoby uzależnione i ich rodziny cierpią na tym najbardziej. Z chorobą tą można wszakże sobie radzić, choć nie jest to wcale prosta walka. Pomóc w niej może Esperal i tym podobne specyfiki, zaszywane w ciele pacjenta. Sama wszywka nie jest rozwiązaniem, ale zdecydowanie warto o niej wiedzieć więcej. Jest to bowiem metoda, która może okazać się pomocna w leczeniu alkoholizmu.