niedziela, 5 marca 2017 r., 14:32
Gołubie. Minister MONu na obchodach upamiętniających TOW "Gryf Pomorski"
W niedzielę w Gołubiu uroczyście uczczono 73. rocznicę śmierci przywódcy Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski" oraz jego podkomendnych. W uroczystościach uczestniczył Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz, który jak poinformował w swoim wystąpieniu, podjął decyzję o podniesieniu do stopnia kapitana porucznika Józefa Dambka.

niedziela, 5 marca 2017 r., 09:47
Przedsiębiorstwo budowlane GRANIT poszukuje nowych współpracowników
Przedsiębiorstwo budowlane Granit to jedna z najprężniej rozwijających się firm w powiecie kartuskim. Spółka może poszczycić się wieloma udanymi realizacjami. W tej chwili buduje największy w Polsce Północnej wieżowiec Olivia Star należący do kompleksu Olivia Business Centre. Dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa zaowocował stworzeniem nowych miejsc pracy. Granit obecnie poszukuje osób i brygad do stałej współpracy.

sobota, 4 marca 2017 r., 15:21
Kościerzyna. Wystawa fotograficzna otwarta!
W piątek w Starym Browarze w Kościerzynie odbył się wernisaż wystawy "Poznaj Świat ze Skat". To efekt konkursu, który ilustruje esencję podróżowania: przyjemność, pasję, a także emocje, które wówczas towarzyszą. Ekspozycję można oglądać do 31 marca.

sobota, 4 marca 2017 r., 10:26
KOS-EKO. Modernizacja taśmociągu w tym roku
System nawęglania kotłowni K-1 w Kościerzynie, potocznie nazywany taśmociągiem, działa od początku lat 70. W tym roku te urządzenia dostarczające opał do kotłów ciepłowni wreszcie doczekają się wymiany. Dzięki temu dostawy ciepła z KOS-EKO dla mieszkańców nie będą zagrożone. Koszt inwestycji szacowany jest na 1,2 mln zł.

piątek, 3 marca 2017 r., 22:50
Rekordowy sezon kościerskiego lodowiska
Na kościerskim lodowisku padł w tym roku kolejny rekord. Od połowy grudnia do końca lutego zanotowano około 15,5 tys. wejść. To o kilka tysięcy więcej niż w roku ubiegłym.

piątek, 3 marca 2017 r., 16:42
Gmina Kościerzyna. Modernizacja drogi nr 221 coraz bliżej
W piątek podczas sesji radni Gminy Kościerzyna jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej Samorządowi Województwa Pomorskiego. Dotacja w kwocie 150 tys. zł. zostanie przeznaczona na wykonanie projektu modernizacji drogi wojewódzkiej nr 221 od skrzyżowania w Małym Klinczu do granicy Miasta Kościerzyna.

piątek, 3 marca 2017 r., 12:08
Bieg Arasmusa 2017 - już ruszyły zapisy!
17 września w Kiełpinie po raz drugi wystartuje Bieg Arasmusa. Podczas tegorocznej edycji rozegrane zostaną po raz pierwszy otwarte Mistrzostwa Województwa Pomorskiego na 5 km. Mieszkańcy Kaszub i nie tylko będą mieli okazję zmienić się z najlepszymi biegaczami, również z międzynarodowej czołówki. Zapisy już ruszyły. Zgłoś swój udział i sprawdź swoje możliwości.

piątek, 3 marca 2017 r., 11:14
Minister Antoni Macierewicz pojawi się na niedzielnych obchodach w Gołubiu
Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz nie tylko objął swoim patronatem wydarzenie upamiętniające 73. rocznicę śmierci porucznika Józefa Dambka, ale także weźmie udział w niedzielnych uroczystościach w Gołubiu.

piątek, 3 marca 2017 r., 09:43
Zatankował paliwo, odjechał i zmienił tablice rejestracyjne. I tak wpadł w ręce mundurowych
Zatankował paliwo, po czym odjechał nie uiszczając za niego opłaty. Zmienił tablicę rejestracyjne. Mimo to i tak nie uniknie kary. Zaledwie dwie godziny później wpadł w ręce kościerskich funkcjonariuszy ruchu drogowego. Jak się okazało 27-letni mieszkaniec gminy Kościerzyna ma już na swoim koncie podobne przestępstwa.

piątek, 3 marca 2017 r., 09:27
Kościerzyna. 29-latek kierował pojazdem pod wpływem alkoholu i wbrew zakazowi
W nocy z czwartku na piątek kościerscy policjanci udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. 29-latek nie dość, że wsiadł za kierownicę mimo iż wcześniej spożywał alkohol, to dodatkowo posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów.