wtorek, 4 kwietnia 2017 r., 09:49
Piłkarze Arki Gdynia odwiedzili uczniów kościerskich szkół
Z inicjatywy fan clubu Arki Gdynia Kościerzyna w pięciu szkołach z terenu powiatu kościerskiego oraz Stężycy odbyły się spotkania z piłkarzami drużyny ekstraklasy - Arki Gdynia.

poniedziałek, 3 kwietnia 2017 r., 21:35
Zaatakował 38-latka, 62-latka ranił nożem - obywatel Szwecji zatrzymany po ataku w szpitalu
Zdarzenie miało miejsce w poniedziałkowe popołudnie na terenie kościerskiego szpitala. 42-letni obywatel Szwecji mieszkający na terenie powiatu kościerskiego najpierw twardym, metalowym narzędziem zaatakował 38-letniegp pacjenta. Później nożem ranił 62-latka. Mężczyzna został zatrzymany. Obecnie trwają czynności wyjaśniające.

poniedziałek, 3 kwietnia 2017 r., 12:17
Pożegnano przedwojennego członka Hufca Kościerzyna dha Franciszka Szutę
22 lutego w Londynie zmarł Franciszek Szuta - przedwojenny członek Komendy Hufca Kościerzyna. Uczestnik walk pod Tobrukiem, Gazalą, Bardią, czy Monte Casino. Dh Franciszek miał 96 lat.

poniedziałek, 3 kwietnia 2017 r., 10:13
Stara Kiszewa. Spowodował wypadek. Wydmuchał blisko 4 promile alkoholu!
Wymusił pierwszeństwo przejazdu, doprowadzając tym samym do zderzenia z VW Golfem. Trafił do szpitala. to jednak nie jedyne konsekwencje spowodowania wypadku przez 38-letniego kierującego VW Polo. Mężczyzna odpowie też za jazdę w stanie nietrzeźwości. Alkotest w jego przypadku wskazał aż blisko 4 promile alkoholu!

poniedziałek, 3 kwietnia 2017 r., 10:07
Kościerzyna. 11-latek potrącony na przejściu dla pieszych
11-letni chłopiec trafił do szpitala po tym, jak został potrącony przez samochód. Do zdarzenia doszło w niedzielę tuż po godzinie 17. na przejściu dla pieszych na ulicy Skłodowskiej w Kościerzynie w rejonie szkoły.

poniedziałek, 3 kwietnia 2017 r., 09:59
Urodzinowe promocje w Natzke Meble !!!
Salon firmowy Natzke Meble, działający w powiecie kościerskim obchodzi swoje piąte urodziny. Z tej okazji właściciele i pracownicy sklepu przygotowali atrakcyjną ofertę promocyjną.

niedziela, 2 kwietnia 2017 r., 17:55
KGW Górki z Grand Prix Powiatowego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich
Pokaz talentów kulinarnych, artystycznych, kabaretowych i wokalnych dały w niedzielne popołudnie panie z pięciu kół gospodyń wiejskich. W hali sportowej w Nowej Karczmie odbył się bowiem Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich. Mimo iż wszystkie koła zaprezentowały wysoki poziom, Grand Prix mogło trafić tylko do jednego z nich. W tym roku triumfowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Górek.

niedziela, 2 kwietnia 2017 r., 10:51
Iza Tomaczkowska walczy o zdrowie - pomóc może każdy z nas
Iza ma 23 lata. Uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu, przytulać swojego kota i spędzać czas ze znajomymi i rodziną. Jest pogodną, serdeczną i niezwykle silną osobą. Od osiemnastu lat walczy z ciężką chorobą - cierpi na neuropatię ruchowo-czuciową i niewydolność oddechową. Za Izę oddycha respirator. A jej największym marzeniem jest móc choć trochę ruszać rękami. W spełnieniu marzenia pomóc Izie może każdy z nas - wystarczy włączyć się w zbiórkę nakrętek dla niej bądź też wesprzeć zbiórkę pieniężną. Liczy się każdy gest.

niedziela, 2 kwietnia 2017 r., 00:02
Walka ze smogiem trwa, ale filtry powietrza nie będą montowane na rondach
Na rondach nie zostaną zamontowane specjalne filtry powietrza, a kościerscy funkcjonariusze nie zostali wyposażeni w specjalne mierniki do kontrolowania pyłów emitowanych z układów wydechowych pojazdów. Był to nasz żart z okazji 1 kwietnia. Niemniej warto dodać, że miasto sukcesywnie podejmuje działania mające na celu poprawę jakości powietrza w Kościerzynie.

sobota, 1 kwietnia 2017 r., 19:22
Nowe życie elektrośmieci
W sobotę w ramach ogólnopolskiego konkursu "Dobre rady na elektroodpady, oddaj mnie w dobre ręce 2017", uczniowie Gimnazjum nr 1 w Kościerzyny zorganizowali zbiórkę zużytego sprzętu gospodarstwa domowego. W ten sposób promowali wśród lokalnej społeczności prawidłowe postawy ekologiczne.