czwartek, 25 lipca 2019 r., 21:09
Poszukiwania podopiecznego DPS Cisewie zakończone
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie poszukują 56-letniego Piotra D., podopiecznego Domu Pomocy Społecznej w Cisewiu. Mężczyzna wyszedł z placówki w godzinach porannych i do tej pory nie powrócił.

czwartek, 25 lipca 2019 r., 13:40
Weekend ze Świętem Lipusza, folklorem świata i biegami
Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata", Jazz w Lesie, Święto Lipusza, VII Pętla Tuszkowska Matka, VII Bieg Gryfa Kaszubskiego w Juszkach, Turniej Siatkówki Plażowej w Będominie, Festyn Rodzinny w Trzebuniu, czy Turniej Piłki Nożnej w Dziemianach - to propozycje na ostatni lipcowy weekend w regionie.

czwartek, 25 lipca 2019 r., 12:54
Olimpia Breza ze złotem Mistrzostw Europy! Jest pierwszą Polką, która tego dokonała
Po ustanowieniu rekordu Polski w biegu na 2.000 metrów, zdobyciu trzech złotych medali Mistrzostw Polski i nominacji Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Olimpia Breza wysłuchała w tym sezonie Mazurka Dąbrowskiego. W pięknym stylu sięgnęła bowiem po złoty medal 15. Letniego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży w biegu na 3.000 m w Baku. To pierwsze złoto Polski na tej imprezie.  

czwartek, 25 lipca 2019 r., 12:36
Umowy z powiatem na zakup mikrobusów podpisane
Powiat kościerski pozyskał dotację ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dzięki funduszom zakupione zostaną cztery specjalnie przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych mikrobusy. W czwartek podpisano umowy z przedstawicielami instytucji, do których trafią nowe nabytki.

czwartek, 25 lipca 2019 r., 11:01
Czym się charakteryzuje satyna bawełniana?
Satyna bawełniana to określenie lekkiego materiału, z którego wykonuje się wysokiej jakości pościele. Szukasz miękkości satyny połączonej z funkcjonalnością, jaką gwarantuje wysokogatunkowa bawełna? Koniecznie wypróbuj poszewki na kołdry i poduszki wykonane z satyny bawełnianej!

czwartek, 25 lipca 2019 r., 10:54
Dlaczego warto inwestować w oprawki okularowe?
Oprawki okularowe często kojarzone są przede wszystkim z przymusem związanym z wadą wzroku. Wprawdzie rzeczywiście większość osób decyduje się na okulary właśnie z powodów korekcyjnych, jednak nie można zapominać o tym, że to akcesorium może być także niezwykłym dodatkiem skutecznie dopełniającym codzienną stylizację.

czwartek, 25 lipca 2019 r., 10:42
Jak działa sterownik Siemens Simatic S7 1200?
Siemens S7 1200 to łatwy w obsłudze programowalny sterownik modułowy z serii Simatic opracowanej przez firmę Siemens. Charakteryzują go niewielkie gabaryty, dzięki czemu sprawdza się w zróżnicowanych aplikacjach. Jego zaletą jest także duża moc obliczeniowa, a także niezbędna do obsługi wielu procesów elastyczność.

czwartek, 25 lipca 2019 r., 10:00
Marka, która nie stoi w miejscu Lubiana S.A. podsumowuje ostatnie zmiany
Lubiana to największy w Polsce i jeden z największych producentów porcelany stołowej w Europie, oferujący zastawę na najwyższym, światowym poziomie. Specjalizuje się w produkcji porcelany o wysokich parametrach jakościowych i estetycznych, która dzięki swojej wytrzymałości i wielofunkcyjnemu zastosowaniu, doskonale sprawdza się zarówno w gastronomii i hotelach, jak i w użytku domowym.

czwartek, 25 lipca 2019 r., 10:00
Kaszubska Riviera
To już ten dzień! W sobotę, 27 lipca, od godziny 10, zaczynamy huczne świętowanie Dnia Kaszëbë w Centrum Riviera! Poznajcie z bliska dziedzictwo kulturowe naszego niezwykłego, pomorskiego regionu, zaprezentowane przez wspaniałych, kaszubskich gości!

czwartek, 25 lipca 2019 r., 08:10
Opakowania jednorazowe i 3 inne propozycje elementów wyposażenia na przyjęcie w plenerze
Organizacja przyjęcia, szczególnie plenerowego, wiąże się z zapewnieniem odpowiedniego wyposażenia, w którego skład wchodzą m.in. opakowania jednorazowe, sztućce i naczynia. Jeszcze do niedawna byliśmy zmuszeni kupować tekstylia plastikowe, ale obecnie trend się zmienił, a producenci zwiększyli swoją ofertę produktów z materiałów przyjaznych dla środowiska.