środa, 7 czerwca 2017 r., 15:03
Skorzewo. Ptasia grypa zaatakuje? Służby w gotowości
W środowe przedpołudnie w Skorzewie odbyły się ćwiczenia praktyczne w ramach trwających w tym tygodniu szkoleń pod kryptonimem "HPAI-2017 - grypa ptaków zagrożenia, zapobieganie, zwalczanie tej choroby na terenie województwa pomorskiego". W działaniach uczestniczyli między innymi inspektorzy weterynarii, ochrony środowiska, strażacy, czy policjanci.

środa, 7 czerwca 2017 r., 14:02
Marsz Przyjaźni przeszedł ulicami Kościerzyny
Unikajcie przemocy - udzielajcie pomocy, Bez przemocy da się żyć, trzeba tylko mądrym być, Tylko życie poświęcone inne jest warte przeżycia - skandowali podczas Marszu Przyjaźni gimnazjaliści z trzech kościerskich szkół. Parada w środowe przedpołudnie przeszła ulicami miasta, by dotrzeć na rynek, gdzie wygłoszono apel przeciw przemocy oraz wystąpili młodzi artyści.

środa, 7 czerwca 2017 r., 08:49
Spłonęły dwa domki letniskowe
Trwa wyjaśnianie przyczyn dwóch pożarów domków letniskowych, do których doszło we wtorek późnym wieczorem na terenie gminy Stara Kiszewa i Skorzewa. Oba obiekty spłonęły doszczętnie.

środa, 7 czerwca 2017 r., 08:30
II Mistrzostwa Kaszub w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi
Już po raz drugi w Piechowicach odbyły się Mistrzostwa Kaszub w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi. W niedzielę na piechowickim boisku zebrali się uczestnicy i kibice. Mistrzostwa rozegrano w dwóch kategoriach Par i Singli.

wtorek, 6 czerwca 2017 r., 16:28
Monika i jej córki rozpoczynają nowe życie - pomogli mieszkańcy
Mimo iż pani Monika nie otrzymała mieszkania socjalnego, już od tygodnia wraz z córkami mieszka w nowym lokalu. Teraz rozpoczyna, jak sama przyznaje, jedną z najważniejszych walk w swoim życiu - o swoje córki. Dzięki szansie, którą dostała od mieszkańców Kościerzyny, jest nadzieja, że sąd nie rozdzieli matki z córkami.

wtorek, 6 czerwca 2017 r., 16:04
W Cisewiu i Dziemianach powstaną PSZOK-i
W 2018 roku na terenie powiatu kościerskiego powstaną dwa Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Środki na ich budowę w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego udało się bowiem pozyskać gminom Karsin oraz Dziemiany. Dofinansowanie będzie stanowiło aż 85 proc.

wtorek, 6 czerwca 2017 r., 14:17
Trwają ćwiczenia służb na wypadek ptasiej grypy
Na terenie powiatów kartuskiego i kościerskiego trwają ćwiczenia symulacyjne pod kryptonimem "HPAI-2017 - grypa ptaków zagrożenia, zapobieganie, zwalczanie tej choroby na terenie województwa pomorskiego". Mają one za zadanie sprawdzić współdziałanie poszczególnych służb w przypadku wystąpienia epidemii ptasiej grypy. W środę w Skorzewie zaplanowano ćwiczenia praktyczne.

wtorek, 6 czerwca 2017 r., 13:25
Wydano ostrzeżenia przed burzami z gradem na Kaszubach
Wieczorem pogoda na Kaszubach ma się pogorszyć. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami gradu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w związku z tym ostrzeżenie I stopnia.

wtorek, 6 czerwca 2017 r., 10:44
Łubiana. Mecz piłki nożnej z okazji Dnia Ceramika
W ramach obchodów Dnia Ceramika w Łubianie rozegrano mecz piłki nożnej pomiędzy pracownikami a kadrą zarządzającą ZPS "Lubiana" S.A. Lepsi w sportowej rywalizacji okazali się pracownicy, którzy pokonali kadrę zarządzającą 5:1.

wtorek, 6 czerwca 2017 r., 10:29
Vistal Gdynia zwycięzcą Festiwalu Piłki Ręcznej w Nowej Karczmie
W miniony weekend na hali sportowej w Nowej Karczmie odbył się Festiwal Piłki Ręcznej dla dziewcząt rocznika 2004. W turnieju wzięło udział dwanaście zespołów. Główne trofeum wywalczył team Vistal Gdynia. Gospodarze uplasowali się na drugim miejscu. I to właśnie reprezentantka UKS Nowa Karczma, Nikola Męczykowska, została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju.