wtorek, 6 marca 2018 r., 14:22
Komendant główny przekazał strażakom wozy, sprzęt i bony paliwowe
We wtorkowe przedpołudnie na Targu Węglowym w Gdańsku odbyła się uroczystość przekazania wozów, sprzętu pożarniczego oraz bonów paliwowych dla strażaków z województwa pomorskiego. Z rąk komendanta głównego gen. bryg. Leszka Suskiego odbierali je także strażacy z powiatów kartuskiego i kościerskiego.

wtorek, 6 marca 2018 r., 10:31
Kościerzyna. W pożarze stracili dobytek życia - potrzebna pomoc dla pogorzelców
Piątkowym wczesnym porankiem wybuchł pożar w kamienicy w Kościerzynie. Ogień strawił mieszkanie na poddaszu. Zniszczeniu uległy też lokale na piętrze i parterze. W jednej chwili dachu nad głową pozbawione zostały cztery rodziny. Właściciele kamienicy nie są w stanie samodzielnie ponieść kosztów remontu budynku, stąd apel o pomoc. Pomóc może każdy. Liczy się każda złotówka.

wtorek, 6 marca 2018 r., 10:09
Kościerzyna. 300 gramów amfetaminy i marihuana w mieszkaniu 24-latka
Kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności grozi 24-latkowi, którego kościerscy kryminalni zatrzymali z narkotykami. W jego mieszkaniu zabezpieczono 300 gramów amfetaminy i kilka gramów marihuany.

wtorek, 6 marca 2018 r., 09:55
Już w ten weekend Kościerzyna za pół ceny
Przed nami weekend odkrywania kulinarnych i rekreacyjnych walorów Kościerzyny obfitujących w wiele atrakcji dla ducha i ciała. W sobotę i niedzielę odbędzie się bowiem wiosenna edycja akcji "Kościerzyna za pół ceny". Tym razem do skorzystania z promocyjnej oferty zaprasza 17 podmiotów. Na uczestników akcji czekają też nagrody!

poniedziałek, 5 marca 2018 r., 13:00
Nowotwór znów zaatakował. Kasia Łaszewska walczy o życie - pilnie potrzebna pomoc
16 marca miną dwa lata od momentu, gdy zaczęła nowe życie. Uratował je przeszczep szpiku. Pokonała ostrą białaczkę limfoblastyczną. Zwyciężyła chorobę. Niestety niedawno okazało się, że znów musi stanąć do walki. 29-letnia Kasia Łaszewska z Brodnicy Górnej ma nawrót choroby. By ją pokonać potrzebuje naszego wsparcia. Walka z nowotworem będzie długotrwała i kosztowna.

poniedziałek, 5 marca 2018 r., 11:55
40-latek kolejną ofiarą oszusta internetowego
Na jednym z portali internetowych zamówił tunele foliowe. Zapłacił za nie. Towaru nie otrzymał. Kontakt ze sprzedającym się urwał. Tym samym 40-letni mieszkaniec powiatu dołączył do niemałego grona ofiar oszustów internetowych. Funkcjonariusze po raz kolejny apelują więc o zachowanie rozsądku podczas zakupów przez internet.

poniedziałek, 5 marca 2018 r., 11:21
Zmarł sołtys Czarliny Jerzy Landowski
W wieku 60 lat w nocy z niedzieli na poniedziałek zmarł Jarzy Landowski. Funkcję sołtysa sołectwa Czarlina pełnił od 1993 roku. - W naszej pamięci pozostanie jako wieczny monument wzorowego człowieka, z którego należy brać przykład - podkreślają mieszkańcy.

poniedziałek, 5 marca 2018 r., 10:38
Był poszukiwany przez poznański sąd - wpadł w Kościerzynie
Podczas rutynowej kontroli drogowej policjanci zatrzymali 30-letniego kierującego audi. Jak się okazało, mężczyzna jest poszukiwany przez sąd w Poznaniu do odbycia kary pozbawienia wolności.

niedziela, 4 marca 2018 r., 19:00
Dziemiany. "Morsowanie to antybiotyk bez skutków ubocznych"
Połączyła ich wspólna pasja do aktywnego i zdrowego stylu życia. Spotykają się co tydzień, w niedzielne popołudnie i wspólnie zanurzają się w lodowato zimnej wodzie. Hartują ciało i ducha. Mowa o Dziemiańskich Morsach - póki co nieformalnej grupie miłośników tej wyjątkowej formy aktywności fizycznej.

niedziela, 4 marca 2018 r., 18:39
Bieg Żelaznego w Kiełpinie - pobiegli z okazji obchodów Dni Żołnierzy Wyklętych
Około 80 zawodników wystartowało w II Kartuskim Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ppor. Zdzisława Badochy "Żelaznego", który odbył się w niedzielę w Kiełpinie. Uczestnicy biegu głównego w słoneczne popołudnie zmierzyli się z dystansem długości pięciu kilometrów. Na metę pierwszy przybył Daniel Pek.