wtorek, 28 sierpnia 2018 r., 14:23
Cztery kąt robione na wymiar
Przygotowanie wnętrza do zamieszkania, pracy czy relaksu powinno odbywać z rozmysłem. Najpierw należy określić, do jakich celów ma posłużyć pokój, następnie wyznaczyć najważniejsze jego cechy - ma to być gabinet, salon, biuro czy może pracownia, w której będzie się wykonywało zadania zlecone przez klientów. Każda z tych opcji rodzi wiele możliwości, jakie należy rozważyć przez przystąpieniem do zdania, jakim jest projektowanie wnętrz.

wtorek, 28 sierpnia 2018 r., 14:21
Dbanie o duży ogród nie musi być dużym problemem
Posiadając własny ogród trzeba o niego odpowiednio zadbać. Co jakiś czas usuwać chwasty, przycinać zbyt mocno wyrośniętą trawę, dosadzać różne rośliny. Dobrze zadbany ogród odwdzięczy się nam i będzie dla nas miłym miejscem naszego relaksu i wypoczynku.

wtorek, 28 sierpnia 2018 r., 14:17
Czy suknia ślubna koniecznie musi być biała?
Czy każda kobieta odwiedzająca salon sukien ślubnych szuka białej sukienki? Coraz więcej przyszłych panien młodych nie tylko marzy o jakimś bardziej wyrazistym kolorze, ale też decyduje się te marzenia realizować. Co więc, jeśli nie biel?

wtorek, 28 sierpnia 2018 r., 14:14
Czy możliwa jest wcześniejsza spłata pożyczki?
W umowie pożyczkowej obowiązkowo powinien znaleźć się termin zwrotu udzielonej pożyczki. Pożyczkobiorca zobowiązuje się przy tym zwrócić udzieloną pożyczkę w ściśle wymienionym okresie. Przepisy polskiego prawa pozwalają jednak na dokonanie zwrotu nawet przed terminem granicznym wyznaczonym na spłatę.

wtorek, 28 sierpnia 2018 r., 14:14
Kaliska. Dachowanie opla po nieudanym wyprzedzaniu
Jedna osoba została poszkodowana wskutek zdarzenia, do którego doszło w poniedziałek na trasie Kaliska-Kłobuczyno. Dachował tam opel.

wtorek, 28 sierpnia 2018 r., 10:49
Gminy Kościerzyna i Karsin z dotacją na drogi
Aż pięć pomorskich samorządów otrzyma dotacje na modernizację dróg w ramach jeszcze tegorocznej edycji Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. Wśród nich znalazły się także dwie gminy z powiatu kościerskiego: Kościerzyna i Karsin.

wtorek, 28 sierpnia 2018 r., 10:40
Uwaga niepełnosprawni! Są środki na likwidację barier zawodowych, edukacyjnych i społecznych
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie informuje, iż realizuje pilotażowy programu pn. "Aktywny Samorząd" finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2018 roku.

wtorek, 28 sierpnia 2018 r., 08:50
Upłynął czas na rejestrację komitetów! Sprawdź, kto powalczy o Twoje głosy
W poniedziałek upłynął termin rejestracji komitetów wyborczych, które wystawią swoich kandydatów w zbliżających się wielkimi krokami wyborach samorządowych. O głosy mieszkańców w powiecie kościerskim powalczą 33 komitety. Do liczby tej należy jednak dodać także te zarejestrowane o zasięgu ogólnokrajowym, które również mogą wystawić swoich pretendentów zarówno na stanowisko włodarza gminy, jak i radnego.

poniedziałek, 27 sierpnia 2018 r., 15:07
Formy płatności za nowoczesne usługi taxi
Za przejazdy taksówkami należącymi do nowoczesnych sieci taxi zapłacić można za pośrednictwem gotówki, karty płatniczej bądź bonami na przejazdy bezgotówkowe. Co to oznacza w praktyce? Jak podpisać umowę na okresowe rozliczenia za usługi i w jakich samochodach możemy się spodziewać obecności terminalu? Na wszystkie te pytania odpowiedź ma Eko Taxi - ogólnopolska sieć taksówkarska, której samochody znajdziemy m.in. w Katowicach, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Lublinie!

poniedziałek, 27 sierpnia 2018 r., 15:04
Slayer - trash metalowa grupa nadal w formie
Zespół Slayer wciąż należy do trash metalowej "Wielkiej Czwórki", niezmiennie z Anthrax, Megadeth i Metallicą. Zresztą, każdy z nich nadal jeździ w trasy koncertowe, a Slayer już niedługo pojawi się w Polsce, w łódzkiej Altas Arenie - a wraz z nim na scenie dadzą czadu goście specjalni: Anthrax właśnie - oraz Obituary i Lamb of God.