poniedziałek, 4 czerwca 2018 r., 09:58
Czersk-Karsin. BMW w rzece - kierowca i pasażerka w szpitalu
W nocy z soboty na niedzielę doszło do wypadku na trasie Karsin-Czersk. BMW wypadło tam z trasy i wpadło do rzeki. Początkowo kierowca, jak i pasażerka nie odczuwali skutków zdarzenia, jednak po dotarciu do najbliższej miejscowości wezwali zespół ratownictwa medycznego.

poniedziałek, 4 czerwca 2018 r., 09:52
Trzech nietrzeźwych kierujących zatrzymanych. Rekordzista wydmuchał 4 promile alkoholu!
W miniony weekend policjanci udaremnili dalszą jazdę aż trzem nietrzeźwym kierującym. Rekordzistą okazał się zatrzymany w Juszkach 47-latek, który nie tylko wydmuchał blisko 4 promile alkoholu, ale posiadał też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

poniedziałek, 4 czerwca 2018 r., 09:39
Borsk. Wypadek paralotniarza - ranny 33-latek
W piątkowe popołudnie służby interweniowały w Borsku, gdzie podczas lądowania z wysokości około czterech metr spadł paralotniarz. 33-letni mężczyzna ze złamanym kręgosłupem został przetransportowany do szpitala.

poniedziałek, 4 czerwca 2018 r., 09:31
Letnia Giełda Mam już 16 czerwca - zapisy ruszyły!
Już 16 czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 w Kartuzach odbędzie się jedenasta edycja Giełdy Mam. Letnia odsłona imprezy będzie okazją, by zaopatrzyć się w dziecięce ciuszki i akcesoria na kolejny sezon, jak i pozbyć się tych, które zalegają w szafach.

niedziela, 3 czerwca 2018 r., 17:58
Bajkowy Dzień Dziecka w Lubaniu
Tym razem plac targowy w Lubaniu zamienił się w wielki plac zabaw, na którym licznie przybyli najmłodsi mieszkańcy gminy mogli skorzystać z dmuchańców, ujeżdżania byka, przejażdżki kucykiem, czy karuzeli. W bajkowy świat uczestników festynu wprowadzili aktorzy z Teatru Pana O. wystawiając spektakl "Snieżka, Wiedźma i Gapcio" i zachęcając do wspólnej zabawy i konkursów.

niedziela, 3 czerwca 2018 r., 17:29
Stara Kiszewa. Rodzinny festyn z morzem atrakcji
Zabawy i konkursy, pokaz żonglerki, mini plener malarski, występy artystyczne, cieszący się ogromnym zainteresowniem dmuchany plac zabaw, czy kurtyna wodna dla ochłody w upalne popołudnie - te i wiele innych atrakcji czekało na uczestników Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka w Starej Kiszewie.

sobota, 2 czerwca 2018 r., 20:38
Strażacy z Radunia ponownie najlepsi w gminnym sporcie pożarniczym
W sobotnie popołudnie na boisku sportowym w Kaliszu rozegrano zawody w sporcie pożarniczym drużyn OSP gminy Dziemiany. W szranki o tytuł tej najsprawniejszej stanęły reprezentacje pięciu jednostek. Bezkonkurencyjni po raz kolejny okazali się ochotnicy z Radunia.

sobota, 2 czerwca 2018 r., 19:30
Pełen atrakcji festyn z okazji Dnia Dziecka w Kościerzynie
Blok sportowy, a w nim tor przeszkód, strzelanie z łuku, turniej "dwa ognie", przeciąganie, sportowe konkurencje z nagrodami oraz występy artystyczne, konkurs plastyczny, przejażdżki kucykami, konkursy z nagrodami, czy kule wodne i dmuchańce - te i wiele innych atrakcji czekało na uczestników festynu z okazji Dnia Dziecka w Kościerzynie. Sobotnie świętowanie zwieńczyła bajka na dobranoc Calineczka.

sobota, 2 czerwca 2018 r., 06:09
Kościerzyna. Pożar budynku wielorodzinnego - dwie kobiety ranne
Osiem zastępów straży pożarnej walczy z pożarem, do kórego doszło w nocy w budynku wielorodzinnym w Kościerzynie. Szybko rozprzestrzeniający się ogień odciął drogę ewakuacji dwóm kobietom. Zostały one wyprowadzone z płonącego mieszkania przez strażaków przy pomocy drabiny, a następnie przetransportowane do szpitala. Łącznie ewakuowano 14 osób.

piątek, 1 czerwca 2018 r., 11:21
Głodowo. Czołowo-boczne zderzenie peugeota z quadem
35-letni kierujący quadem trafił do szpitala po tym, jak na drodze szutrowej jego pojazd zderzył się czołowo-bocznie z peugeotem. Do zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie pomiędzy Pogódkami a Głodowem.