czwartek, 29 grudnia 2016 r., 09:50
Powiat. Jak reforma oświaty wpłynie na szkoły i uczniów?
Od września przyszłego roku dzieci i młodzież rozpoczną naukę w nowym systemie oświatowym. Reformę edukacji, za sprawą której zlikwidowane zostaną gimnazja, wrócą ośmioklasowe szkoły podstawowe i o rok wydłuży się nauka w szkole średniej, sejm przegłosował 15 grudnia. Sprawdziliśmy, jak zmiany minister Zalewskiej mogą wpłynąć na uczniów w powiecie kościerskim.

środa, 28 grudnia 2016 r., 12:47
Ostrożnie z fajerwerkami! Nowy Rok powitaj bezpiecznie!
Jak co roku, w ostatni dzień grudnia, równo o godzinie 24. całe niebo pokryte jest kolorowymi światełkami. Tak z pewnością będzie też w sobotę. Jednak, by bezpiecznie rozpocząć Nowy 2017 Rok, należy dostosować się do kilku istotnych wskazówek podczas użytkowania fajerwerków, o których przypomina Komendant Powiatowy PSP w Kościerzynie bryg. Tomasz Klinkosz.

środa, 28 grudnia 2016 r., 10:32
Wpłaciła zaliczkę na zakup samochodu -  nie ma ani auta ani pieniędzy
Na kwotę 2.000 zł została oszukana mieszkanka Kościerzyny, która na jednym z serwisów aukcyjnych wpłaciła zaliczkę na zakup samochodu. Po dokonaniu wpłaty kontakt ze sprzedającym się urwał. To jednak nie jedyna ofiara oszustów internetowych minionych miesięcy. Funkcjonariusze po raz kolejny apelują o zachowanie rozsądku podczas zakupów przez internet.

środa, 28 grudnia 2016 r., 09:48
Świąteczne warsztaty dla seniorów
W połowie grudnia w świetlicy seniora w Kościerskim Domu Kultury odbyło się spotkanie dla osób starszych połączone z warsztatami świątecznymi. Nie zabrakło poczęstunku, tworzenia ozdób świątecznych oraz wspólnego kolędowania.

wtorek, 27 grudnia 2016 r., 11:56
Damroka wypuściła teledysk do ballady "Znanka"
Damroka na święta przygotowała prezent dla swoich fanów - teledysk do utworu "Znanka", promujący płytę "Made in Kaszëbë". Zdjęcia do niego powstały nad morzem, a sam klip cieszy się sporą popularnością wśród internautów - obejrzało go już ponad 6.000 osób.

wtorek, 27 grudnia 2016 r., 11:29
Święta na drogach - wypadek, kolizje i nietrzeźwi kierujący
Wypadek, sześć kolizji i pięciu amatorów jazdy na podwójnym gazie - to bilans świąt Bożego Narodzenia na drogach powiatu kościerskiego. Rekordzista wśród nietrzeźwych kierujących wydmuchał ponad dwa promile alkoholu.

wtorek, 27 grudnia 2016 r., 10:20
VI Bieg Morsa - zapisy ruszyły
Bieg Morsa z roku na rok zyskuje coraz większa popularność. W ubiegłorocznej, piątej edycji imprezy, na starcie stanęło ponad 500 uczestników. Przed nami kolejna edycja i kolejne emocje. Dołącz do miłośników biegania i zapisz się na VI Bieg Morsa, który odbędzie się 26 lutego tradycyjnie w Garczynie.

wtorek, 27 grudnia 2016 r., 08:43
Silny wiatr na Kaszubach - masowe awarie prądu
Od poniedziałkowego popołudnia na Kaszubach silnie wieje. Wichura spowodowała wiele szkód m.in. masowe awarie prądu. Na całym Pomorzu zasilania pozbawionych jest około 30 tys. odbiorców.

poniedziałek, 26 grudnia 2016 r., 11:35
Święta o zapachu piernika i pomarańczy
Święta to szczególny czas, magiczny, rodzinny, radosny. Bożonarodzeniowe tradycje na Kaszubach są wyjątkowo bogate, a wspólnie spędzone chwile pamiętamy przez lata, a świąteczne wspomnienia są jednymi z najpiękniejszych i najcenniejszych. O podzielenie się świątecznymi zwyczajami i wspomnieniami poprosiliśmy Halinę Rogińską, kaszubską gospodynię i prezes Stowarzyszenia Kościerska Chata.

poniedziałek, 26 grudnia 2016 r., 11:19
Planujesz wyjazd? Sprawdź, czy masz przegląd
Pełen zakres okresowych i pierwszych badań technicznych, naprawa i legalizacja tachografów analogowych oraz cyfrowych, a także i doradztwo w sprawach dotyczących badań technicznych pojazdów - to tylko niektóre z usług oferowanych przez sieć Stacji Kontroli Pojazdów "Europak".