poniedziałek, 19 listopada 2018 r., 09:20
Finał Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym z sukcesami kościerskich zawodników
W niedzielę, 11 listopada w Redzie odbyły się ostatnie w tym roku zawody ratowników wodnych podczas Finału Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym. Podczas zawodów wystartowało 113 ratowników i ratowniczek ze Słupska, Koszalina, Ustki, Bytowa, Wejherowa, Gdańska, Wągrowca, Ostródy i z Kościerzyny. Zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: 50m holowanie manekina, 100 ratowanie manekina w płetwach i 100 super ratownik, a także w sztafecie 4x50 z pasem ratowniczym.

poniedziałek, 19 listopada 2018 r., 09:20
Zapraszamy na jesienną wyprzedaż kolekcji. Rabaty aż do -50 %
GALERIA WNĘTRZ ATENA oferuje szeroki asortyment mebli tapicerowanych na wymiar, które doskonale nadają się do aranżacji funkcjonalnego salonu.

poniedziałek, 19 listopada 2018 r., 08:50
12 medali Pucharu Pomorza dla kościerskich karateków
Wspaniale zaprezentowali się karatecy Kościerskiego Klubu Karate-Do "Seiunchin" w silnie obsadzonym IX Ogólnopolskim Pucharze Pomorza w Karate Tradycyjnym, jaki odbył się w pierwszą sobotę listopada w Hali Widowiskowo-Sportowej AWFiS w Gdańsku.

niedziela, 18 listopada 2018 r., 16:19
Kościerzyna. Oblał konkubinę benzyną i ją podpalił
48-latka w ciężkim stanie trafiła do szpitala, a 55-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej izbie zatrzymań - to finał zdarzenia, do którego doszło w niedzielne popołudnie w jednym z domów w Kościerzynie. Mężczyzna oblał tam konkubinę benzyną i ją podpalił. Był kompletnie pijany.

niedziela, 18 listopada 2018 r., 11:18
Puchar Polski Federacji NAC w Kulturystyce w Kartuzach
W sobotę w Kartuskim Centrum Kultury podziwiać można było kulturystów i kulturystki, którzy rywalizowali o Puchar Polski Federacji NAC. Zawody rozegrano w kilku kategoriach m.in. Mr. Athletic, Men Body, Ms. Figure oraz Ms. Shape. Podczas konkursu wyłoniono też reprezentantów Polski w zawodach Ms & Mr Universe.

niedziela, 18 listopada 2018 r., 10:42
W Kartuzach ścigali się zawodnicy Pucharu Polski w Kolarstwie Przełajowym
W sobotę w Kartuzach w ramach zawodów Pucharu Polski odbyły się wyścigi w Kolarstwie Przełajowym. W zawodach wzięło udział około 150 osób z całej Polski.

niedziela, 18 listopada 2018 r., 09:00
Szlachetna Paczka 2018 ruszyła. Zostań świętym Mikojałem dla jednej z rodzin!
W internecie dostępna jest już baza rodzin, którym każdy może zrobić świąteczny prezent. W powiecie kościerskim na to, aby magia świąt dotarła również do ich domów, czeka sześć rodzin. Zostań Świętym Mikołajem i odmień czyjeś życie, a na pewno święta.

sobota, 17 listopada 2018 r., 16:04
Kościerzyna. Dzielili się płynem ratującym życie
Za nami piąta, a zarazem ostatnia tegoroczna "Sobota Mundurowych Krwiodawców". Akcja cieszyła się sporym zainteresowowaniem wśród przedstawicieli służb mundurowych, ale także tych, którzy choć na co dzień nie noszą munduru, zauważają potrzebę ratowania życia poprzez bezinteresowne dzielenie się krwią - najcenniejszym z lekarstw.

piątek, 16 listopada 2018 r., 15:36
Strażacy z Grabówka oficjalnie z nowym wozem
Kolejna jednostka ochotniczej straży pożarnej w gminie Nowa Karczma otrzymała nowy wóz. Tym razem fabrycznie nowy samochód lekki ratownictwa technicznego Citroen Jumper trafił do jednostki w Grabówku. Oficjalne i uroczyste przekazanie nowego wozu odbyło się w piątkowe popołudnie.

piątek, 16 listopada 2018 r., 13:55
Uchroń się przed grypą - to ostatni dzwonek, by się zaszczepić
Wirus grypy co roku atakuje na Pomorzu kilkadziesiąt tysięcy osób. Choć wiele osób ją bagatelizuje, grypa może prowadzić do poważnych powikłań, dlatego też ogromnie ważne jest, by odpowiednio się przed nią chronić. Najlepszą metodą na to jest szczepienie. Sezon grypowy już się trwa - to ostatni moment, by zaszczepić siebie i swoją rodzinę.