środa, 22 listopada 2017 r., 10:36
Ścieżka rowerowa Karsin-Wiele oficjalnie otwarta
Choć już 11 listopada nową ścieżką rowerową prowadzącą od Karsina do Wiela prowadził Bieg i Rajd Niepodległościowy, to dopiero kilka dni później dokonano oficjalnego jej otwarcia. Tym samym mieszkańcy mogą korzystać już w 2,5 kilometrowego ciągu rowerowego.

środa, 22 listopada 2017 r., 10:19
Młodzi rolnicy będą zmagać się z wiedzą o rolnictwie i BHP
We wtorek, 28 listopada w 16 powiatach województwa pomorskiego odbędą się powiatowe eliminacje Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Z wiedzą o rolnictwie i z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy zmierzą się także rolnicy z powiatu kościerskiego.

środa, 22 listopada 2017 r., 09:00
Kiedy warto skierować osobę na odwyk alkoholowy?
Od okazjonalnego picia do alkoholizmu droga jest bardzo krótka. Cienką granicę można także zauważyć między uzależnieniem a zapijaniem smutków. Choć często nam się wydaje, że mamy pełną kontrolę nad piciem, realia okazują się inne. Jak rozpoznać moment, kiedy należy udać się na odwyk alkoholowy?

środa, 22 listopada 2017 r., 04:56
Nissan uderzył w drzewo i spadł ze skarpy. 28-letni pasażer nie żyje. Kierująca pijana
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w nocy z wtorku na środę na trasie Nowa Karczma - Skrzydłowo. Nissan uderzył tam w drzewo, a następnie spadł ze skarpy. Śmierć na miejscu poniósł 28-letni mężczyzna - pasażer pojazdu. Dwie osoby zostały ranne. Kierująca samochodem 19-latka była pod wpływem alkoholu.

wtorek, 21 listopada 2017 r., 14:37
Czesława i Stefan Narlochowie z Wiela świętowali złote gody
Pół wieku temu postanowili zawrzeć związek małżeński. Teraz już wiedzą, że była to najlepsza decyzja w ich życiu. Pomimo wszelkich przeciwności losu cieszą się ze wspólnie przeżytych 50. lat. Mowa o państwu Narlochach z Wiela, którzy w minionym czasie świętowali złoty jubileusz małżeństwa.

wtorek, 21 listopada 2017 r., 10:54
Kościerzyna. Ukradły portfel - trzy czterdziestolatki z zarzutami
44-letnia i dwie 47-letnie mieszkanki Kościerzyny odpowiedzą za kradzież portfela z dokumentami. Przestępstwa tego miały dopuścić się na terenie jednego z marketów w Kościerzynie. I to właśnie między innymi dzięki ochronie sklepu poszkodowana odzyskała portfel wraz z zawartością, a kobiety odpowiedzą za przestępstwo, którego miały się dopuścić.

wtorek, 21 listopada 2017 r., 09:37
Smycze z nadrukiem - skuteczna forma wyróżnienia
W ostatnich latach są one jednym z chętniej wybieranych produktów, których zadaniem jest reklamowanie konkretnej firmy. Popularność smyczy z nadrukiem rośnie, gdyż kwalifikują się one do niezmiernie praktycznych i funkcjonalnych gadżetów. Sprawdzą się świetnie u każdego - zarówno w biurze, jak i w czasie eventów, imprez sportowych, szkoleń i konferencji.

wtorek, 21 listopada 2017 r., 08:40
Sukces Młodzików UKS Lipusz w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej w Gdańsku
W dniach 10-12 listopada młodzicy piłkarze ręczni Uczniowskiego Klubu Sportowego Lipusz, wzięli udział w 41. Listopadowym Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej w Gdańsku. Zagrało w nim 20 zespołów z Polski, Białorusi, Łotwy czy Rosji.

wtorek, 21 listopada 2017 r., 08:35
Lipusz. Harcerska Turniejada o Złote Coś
W miniony weekend Lipusz gościł harcerzy hufca Kościerzyna na corocznej turniejadzie o Złote Coś. Głównym celem biwaku nie była wygrana, lecz nawiązywanie przyjaźni na całe życie.

poniedziałek, 20 listopada 2017 r., 13:31
Zimowa Giełda Mam już 2 grudnia - zapisy ruszyły
Już za niespełna dwa tygodnie w Kartuzach odbędzie się kolejna, dziewiąta już edycja Giełdy Mam. W zimowej odsłonie wydarzenia będzie można nabyć bądź sprzedać ciuszki zimowe i akcesoria przydatne o tej porze roku. Osoby zainteresowane udziałem w giełdzie już mogą się zgłaszać.