wtorek, 1 sierpnia 2017 r., 09:55
Kościerzyna. Nissan najechał na smarta - 27-latek w szpitalu
27-letni kierujący smartem trafił do szpitala po tym, jak na tył jego samochodu najechał nissan. Do zdarzenia doszło w poniedziałek na ulicy Przemysłowej w Kościerzynie.

wtorek, 1 sierpnia 2017 r., 09:49
Policjanci ustalili tożsamość rowerzysty
Ranny w wypadku, do którego doszło z niedzieli na poniedziałek w Małym Klinczu, rowerzysta to 55-letni mieszkaniec gminy Kościerzyna. Mężczyzna po zderzeniu z samochodem w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala.

poniedziałek, 31 lipca 2017 r., 22:48
Trigar MTB Challenge Kartuzy już 26 sierpnia na Złotej Górze. Sprawdź się i zapisz już dziś!
Już niecały miesiąc pozostał do emocjonujących zawodów dla pasjonatów dwóch kółek, które odbędą się na Złotej Górze. Trigar MTB Challenge Kartuzy to jedna z ciekawszych imprez w sezonie, po raz pierwszy zorganizowana w tym regionie. Zapisz się już dziś i spróbuj swoich sił.

poniedziałek, 31 lipca 2017 r., 15:36
Kościerzyna. Wracając z imprezy, uszkodził drzwi do kamienicy
Zarzut zniszczenia mienia usłyszał 22-letni mieszkaniec Kościerzyny. Mężczyzna w połowie lipca miał uszkodzić drzwi wejściowe do jednej z kamienic przy ulicy Długiej w Kościerzynie. Czyn, którego miał dopuścić się 22-latek, zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat pięciu.

poniedziałek, 31 lipca 2017 r., 15:27
Strażacy podsumowują ubiegłotygodniowe interwencje, a przed nami kolejne nawałnice
Tylko od piątku do sobotniego południa kościerscy strażacy interweniowali w związku intensywnymi opadami deszczu. Po słonecznym weekendzie, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przez kolejnymi ulewami, burzami. Przewiduje się nawet wystąpienia tornada.

poniedziałek, 31 lipca 2017 r., 14:33
Rekonstrukcje i koncert "Bartasa" - tak uczczą w Kościerzynie i Łubianie rocznicę Powstania Warszawskiego
Minuta ciszy w Godzinę W, Apel Poległych, czy rekonstrukcja wydarzeń z 1944 roku - tak w Kościerzynie i Łubianie uczczona zostanie 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Na kościerskim Rynku odbędzie się także koncert Bartasa.

poniedziałek, 31 lipca 2017 r., 14:14
W wypadku stracił mamę. Jest sparaliżowany. 3-letni Dominik walczy, by odzyskać sprawność
Minął rok od tragicznego wypadku na trasie Kościerzyna-Stara Kiszewa, w którym na miejscu zginęła 19-letnia mama Dominika, w szpitalu zmarł jej partner. Półtoraroczny chłopiec cudem przeżył. Ma jednak przerwany rdzeń kręgowy. Trwa walka o to, by mógł samodzielnie poruszać się na wózku. Przed chłopcem długotrwały i kosztowny proces leczenia i rehabilitacji. W odzyskaniu przynajmniej częściowej sprawności może Dominikowi pomóc każdy z nas.

poniedziałek, 31 lipca 2017 r., 11:27
Międzynarodowy Festiwal Folkloru dobiegł końca
Kilkanaście zespołów z rożnych zakątków kontynentów i pięć dni wspaniałych występów na Kaszubach - to bilans zakończonego w niedzielę festiwalu folkloru - Kaszubskich Spotkań z Folklorem Świata.

poniedziałek, 31 lipca 2017 r., 10:45
Chcesz nadal otrzymywać 500+? Musisz złożyć nowy wniosek
Rodziny, które korzystają ze wsparcia programu Rodzina 500+, a chcą nadal otrzymywać świadczenie, będą musiały złożyć nowe wnioski o jego przyznanie. Można to uczynić już od 1 sierpnia.

poniedziałek, 31 lipca 2017 r., 10:22
Mały Klincz. Rowerzysta w ciężkim stanie po zderzeniu z volvo - policja ustala tożsamość mężczyzny
Rowerzysta w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala, wskutek zderzenia z samochodem osobowym. Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w Małym Klinczu. Policja ustala tożsamość rannego mężczyzny.