środa, 27 września 2017 r., 10:09
Nowa pilarka dla OSP Kłobuczyno
Kolejna jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej została doposażona w nowy sprzęt dzięki stowarzyszeniu Lions Club Kościerzyna. Nową pilarkę wraz z osprzętem we wtorkowe popołudnie przekazano strażakom z Kłobuczyna.

środa, 27 września 2017 r., 09:27
Pożar budynku gospodarczego w Skorzewie
W środę rano strażacy interweniowali przy pożarze, do którego doszło w Skorzewie. Spłonął tam budynek gospodarczy i przylegająca do niego wiata.

środa, 27 września 2017 r., 09:03
Zadbaj o zdrowie, witalność i figurę, szanuj swój czas! Sprawdź ofertę Pięciu Pudełek!
Żyjemy dziś szybko - jesteśmy zapracowani, zabiegani, zmęczeni. W codziennej gorączce często zapominamy o zapewnieniu swojemu organizmowi niezbędnych elementów do dobrego funkcjonowania. Ogromny wpływ na życie i jego jakość ma żywienie. Odpowiednio skomponowana i zbilansowana dieta może bardzo wiele zmienić. W dobie współczesności mamy jednak coraz mniej czasu na to, by spędzać go w kuchni. Takim osobom z pomocą przychodzi catering dietetyczny "Pięć Pudełek", to nowy projekt realizowany przez świetnych specjalistów żywieniowych z Żukowa.

środa, 27 września 2017 r., 08:55
Wypadek w Kamiennej Górze - jedna osoba w szpitalu
56-letni rowerzysta trafił do szpitala wskutek wypadku, do którego doszło w środę wczesnym rankiem na K-20. W Kamiennej Górze audi najechało na tył roweru.

środa, 27 września 2017 r., 08:20
Kościerzyna - w niedzielę obwodnica zostanie uroczyście otwarta
Na ten moment kierowcy czekali z wytęsknieniem. Kościerska obwodnica w niedzielę o godz. 12 zostanie uroczyście otwarta. Trasa tego dnia, po południu, zostanie też udostępniona dla ruchu kołowego. Z efektami prac będzie się można zapoznać już dzień wcześniej - wówczas, podczas Dnia Otwartego na tym odcinku odbędą się biegi uliczne oraz piknik rodzinny.

wtorek, 26 września 2017 r., 14:24
Ochotnicy ze Skorzewa z nowym sprzętem
O agregat i pilarkę wzbogacili się druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skorzewie. Wyposażenie jednostki w nowy sprzęt było możliwe dzięki środkom przekazanym przez stowarzyszenie Lions Club Kościerzyna oraz gminę Kościerzyna.

wtorek, 26 września 2017 r., 13:36
Koleją na Kaszubach pojedziemy szybciej - elektryfikacja i modernizacja lini coraz bliżej
Więcej połączeń, sprawniejszy przewóz towarów Magistralą Węglową, szybsze podróżowanie - takie efekty przyniesie modernizacja i elektryfikacja ponad 150 km linii kolejowych na Pomorzu. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały w poniedziałek umowę na wykonanie dokumentacji projektowej trzech odcinków - Kościerzyna-Gdynia, Somonino-Kartuzy i Glincz - Kartuzy.

wtorek, 26 września 2017 r., 09:41
Orle. Spłonął domek letniskowy
Pięć zastępów strażackich interweniowało przy pożarze, który w poniedziałkowy wieczór wybuchł w domu letniskowym w Orlu w gminie Liniewo. Mimo szybkiej interwencji, ogień strawił niewielki budynek niemal doszczętnie.

wtorek, 26 września 2017 r., 09:24
Rybaki. Czołowe zderzenie dwóch pojazdów - dwie osoby w szpitalu
Dziewiętnastolatka i siedemnastolatek trafili do kościerskiego szpitala wskutek wypadku, do którego doszło w poniedziałkowy wieczór w Rybakach. Zderzyły się tam czołowo dwa samochody osobowe.

poniedziałek, 25 września 2017 r., 10:30
Wielki Klincz. Zamieniły szpilki na korki - integracyjny mecz KGW
Sąsiadki Aparatki, gospodynie z Loryńca oraz panie z grona pedagogicznego Zespołu Kształcenia w Wielkim Klinczu w niedzielne popołudnie wyszły na boisko, by rozegrać mecz piłki nożnej. Rozgrywkom towarzyszyło wiele emocji i zacięta rywalizacja, jednak nie wynik był najważniejszy, a dobra zabawa i ilość złotówek wrzuconych do puszki na rehabilitację dla trzyletniego Dominika.