wtorek, 20 listopada 2018 r., 13:37
Wycena dzieł sztuki - 5 najważniejszych aspektów
Ocena wartości dzieł sztuki nie należy do najłatwiejszych zadań. Nie można jej określić wyłącznie przez pryzmat użytych materiałów czy czasu potrzebnego do wykonania pracy. O wycenie decyduje wiele aspektów, które wymagają szerokiej wiedzy z zakresu historii sztuki, takiej, która odnosi się również do okoliczności powstania obrazu, jego przeszłości, znajomości twórczości autora oraz wielu ponadmaterialnych względów. Jak dokonuje się wyceny dzieł sztuki? Sprawdźcie o czym trzeba koniecznie pamiętać!

wtorek, 20 listopada 2018 r., 13:35
Ile trwają szkolenia pilotów śmigłowców?
Osoby pragnące uzyskać licencję pilota śmigłowca (helikoptera) zastanawiają się często, jak długo trwa szkolenie, które umożliwi im przystąpienie do egzaminów organizowanych przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Pytania dotyczące ilości godzin, jakie młody adept lotnictwa poświęcić musi na zajęcia o charakterze teoretycznym i praktycznym, należą do najczęściej zadawanych w każdym ośrodku, który prowadzi kursy pozwalające na uzyskanie uprawnień wynikających z licencji.

wtorek, 20 listopada 2018 r., 09:26
Poszedł na grzyby i zagubił się w lesie - odnaleźli go policjanci
Poszedł na grzyby i się zagubił. Najpierw przez cztery godziny próbował samodzielnie odnaleźć drogę powrotną. Gdy nastał mrok, powiadomił służby. Trzygodzinne poszukiwania prowadzone przez funkcjonariuszy policji, przyniosły efekt. 62-latek został odnaleziony w kompleksie leśnym między Olpuchem a Wdzydzami.

wtorek, 20 listopada 2018 r., 08:46
Muzyczny hołd Ziemi Kościerskiej dla Niepodległej
Wyjątkowy, pełen wzruszeń i muzycznych uniesień, mieli okazję doświadczyć ci, którzy w poniedziałkowy wieczór pojawili się w Sali Szopińskiego w Kościerzynie. Odbył się tam bowiem wspaniały koncert w wykonaniu mieszkańców, którzy niezwykłym programem muzycznym i wspomnieniami osób z czasów II wojny światowej oddali hołd Niepodległej.

poniedziałek, 19 listopada 2018 r., 15:58
Jan Kleinszmidt przewodniczącym Sejmiku Województwa Pomorskiego
Sesja inauguracyjna Sejmiku Województwa Pomorskiego za nami. Na czele wojewódzkich rajców stanie Jan Kleinszmidt. Skład prezydium uzupełnili Hanna Zych-Cisoń, Grzegorz Grzelak oraz Józef Sarnowski.

poniedziałek, 19 listopada 2018 r., 15:16
Gdzie montuje się szklane drzwi?
Szkło jako materiał architektoniczny coraz częściej wykorzystywany jest zarówno na cele prywatnych inwestycji mieszkaniowych, jak również na potrzeby budownictwa komercyjnego - budynków biurowych, obiektów użyteczności publicznych oraz różnego rodzaju form małej architektury, która zdobi i tworzy przestrzenie publiczne.

poniedziałek, 19 listopada 2018 r., 14:09
Pizzeria 105 - PRLowy klimat oddany w 100%
Serwowanie dobrej pizzy to duża sztuka, ale serwowanie dobrej pizzy w pomysłowym i oryginalnym klimacie to rzecz jeszcze trudniejsza. Nawet najlepsze jedzenie może okazać się niewystarczające, jeśli nie towarzyszy mu odpowiednia oprawa. Pomysły na "tematy przewodnie" dla pizzerii bywają bardzo różne - oczywiście lepsze i gorsze. O ile w wielu sytuacjach możemy mówić o dobrze wykalkulowanej strategii marketingowej, o tyle w przypadku Pizzerii 105 Stopiątka, jednej z najlepiej rozwijających się sieci w kraju, wybór koncepcji był banalnie prosty i niejako z góry przesądzony.

poniedziałek, 19 listopada 2018 r., 11:25
Zimowa Giełda Mam w Kartuzach już 1 grudnia - ruszyły zapisy
W sobotę, 1 grudnia w gościnnych progach szkoły podstawowej nr 1 w Kartuzach odbędzie się kolejna, zimowa edycja Giełdy Mam. Grudniowa odsłona imprezy będzie okazją do przejrzenia szaf w ramach przedświątecznych porządków i zaopatrzenia się w ciuszki dla pociech na nowy sezon, nie nadszarpując przy tym zbytnio domowego budżetu.

poniedziałek, 19 listopada 2018 r., 09:41
Ugo Projekt - idealne meble do kuchni na każdą kieszeń
Marzysz o nowoczesnej, pięknej, dobrze zaprojektowanej i funkcjonalnej kuchni? Szafie? Meblach do łazienki? Domu bądź biura? Sprawdź ofertę Ugo Projekt. Firma zajmuje się nie tylko projektowaniem i produkcją mebli, ale również sprzedażą okuć meblowych.

poniedziałek, 19 listopada 2018 r., 09:24
ZUK "Kominiarz" s.c. - pamiętaj o przeglądzie komina i skorzystaj z pomocy najlepszych fachowców
Okresowe czyszczenie przewodów kominowych, wentylacyjnych, dymowych i spalinowych, to obowiązek każdego właściciela budynku. Jak wynika z przepisów, powinniśmy robić to nawet cztery razy w roku. Niewywiązywanie się z obowiązku skutkować może nie tylko mandatami, ale przede wszystkim pożarami sadzy i uszkodzeniami komina. Warto zachować zdrowy rozsądek i skorzystać z profesjonalnych usług.