poniedziałek, 6 lutego 2017 r., 09:12
Skorzewo. Mercedesem uderzył w drzewo
Kierujący mercedesem trafił do szpitala po tym, jak kierowany przez niego samochód uderzył w drzewo. Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy poranek na trasie Stężyca - Skorzewo.

niedziela, 5 lutego 2017 r., 15:51
LOT "Serce Kaszub" podsumowała miniony rok i przedstawiła plan działania na 2017 rok
W środę, 1 lutego w Sali Widowiskowej im. L. Szopińskiego w Kościerzynie odbyło się Walne Zebranie Członków Lokalnej Organizacji Turystycznej ,,Serce Kaszub’’. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych powiatu kościerskiego oraz branża turystyczna, a celem spotkania było podsumowanie działalności LOT ,,Serce Kaszub’’ w 2016 roku oraz przedstawienie planów promocyjnych na rok bieżący.

sobota, 4 lutego 2017 r., 17:51
Kościerski magistrat pozyskał ponad trzy miliony na wymianę oświetlenia w mieście
Ziemia kościerska regionem o wysokiej efektywności energetycznej - etap I - to nazwa projektu miasta Kościerzyna, naktóre tamtejszy magistrat pozyskał niemal 3,4 mln zł dofinansowania, a więc 85 proc. wartości całego zadania. W ramach inwestycji nastąpi wymiana oświetlenia na energooszczędne.

sobota, 4 lutego 2017 r., 17:20
Kościerski Dom Kultury podsumowuje ferie zimowe
Ferie zimowe za nami. Dzieci wróciły już do szkoły, ale dzięki środkom pozyskanym z Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, Kościerski Dom Kultury mógł w tym roku zadbać o moc atrakcji dla dzieci, które z różnych względów zostały w domu i nie mogły wyjechać.

piątek, 3 lutego 2017 r., 12:42
Wójtowie i burmistrzowie apelują w "obronie" demokracji lokalnej
Pomorskim samorządowcom nie spodobała się planowana reforma ordynacji wyborczej, której głównym założeniem ma być wprowadzenie dwukadencyjności prezydentów, burmistrzów i wójtów i zaliczenie na ich poczet kadencji, które już odbyli. W tym celu wystosowali apel, a w planach mają utworzenie Komitetu Obrony Samorządności. - Za chwilę Kaczyński będzie ustalać, kto ma być na listach wyborczych do samorządów - podkreślał marszałek Mieczysław Struk.

piątek, 3 lutego 2017 r., 11:49
Kościerzyna. Dzielnicowi z wizytą w szkole
W czwartek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 na terenie miasta. Mundurowi przekazali dzieciom kilka ważnych rad na temat bezpieczeństwa.

piątek, 3 lutego 2017 r., 10:52
Nakręć krótki film o ekologii i zgarnij nagrodę!
Urząd Miasta Kościerzyna zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na krótki filmik o działaniach proekologicznych na terenie swojej miejscowości. Do wygrania cenne nagrody, między innymi aparat cyfrowy czy smartfon. Nagrania można przesyłać do 3 marca.

piątek, 3 lutego 2017 r., 10:14
Chciała oszukać znajomego, upozorowała porwanie i wyłudziła okup
Miała zostać porwana. Jej przyjaciel zapłacił okup za 27-latkę. Porywacze zażądali jednak więcej pieniędzy. Mężczyzna zgłosił więc sprawę na policję. Funkcjonariusze CBŚ oraz gdańskiej i kościerskiej policji szybko namierzyli sprawców porwania. Okazało się jednak, że 27-latka dobrze się bawi, a całe porwanie upozorowała wraz ze znajomymi, by wyłudzić pieniądze. Przy zatrzymanych znaleziono też narkotyki.

piątek, 3 lutego 2017 r., 09:30
Kurs Rozwoju Intelektu w Akademii Twórczego Rozwoju Bystrzak ogłasza nabór na semestr zimowy
Dzieci to nasza przyszłość - już dziś nauczmy je być szczęśliwymi. Akademia Twórczego Rozwoju Bystrzak w Kościerzynie czwarty rok prowadzi zajęcia proponując dzieciom w wieku od 3 - 13 lat rozwój poprzez twórczość, doświadczanie świata w najróżniejszych eksperymentach, zabawach oraz wesołej nauce. Głównym przesłaniem sieci ATR Bystrzak jest sprawienie, aby dzieci polubiły myślenie i nie bały się stawać nawet przed najtrudniejszymi wyzwaniami. Od lutego przyjmujemy zapisy na semestr zimowy.

czwartek, 2 lutego 2017 r., 12:53
Czy zgłosisz się do Wojsk Obrony Terytorialnej?
Rosja rozpoczyna wojnę z państwami NATO, uderzając w najbardziej strategiczny obszar - Polskę, która jest wschodnią flanką Paktu. Taki scenariusz narodził się w głowach polskich polityków już dawno temu, jeszcze za czasów poprzedniego rządu. Wtedy nie został jednak wdrożony, bo sytuacja międzynarodowa była niemal sielankowa. Dziesięć lat później inna sytuacja i inny rząd przypomniały o tym pomyśle.