środa, 2 sierpnia 2017 r., 13:32
Koncert Dawida Kwiatkowskiego już w sobotę w Kościerzynie
Idol i bożyszcze nastolatek Dawid Kwiatkowski wystąpi w sobotni wieczór na kościerskim Rynku. Koncert, określanego polskim Justinem Bieberem, młodego artysty odbędzie się w ramach koncertowego lata.

środa, 2 sierpnia 2017 r., 10:05
Wakacje na sportowo w Marburgu
Reprezentacja powiatu kościerskiego - dwadzieścioro siedmioro dzieci, wyjechało do zaprzyjaźnionego Powiatu Marburg - Biedenkopf w Niemczech, na tygodniowy obóz sportowy "Six Nations Camp 2017" .

środa, 2 sierpnia 2017 r., 09:29
Podopieczni ŚDS w Kościerzynie uczestnikami warsztatów z Grażyną Wyrwas
W ramach projektu "Krakowska uczta kulturalna i inne atrakcje szansą na zapobieganie marginalizacji dorosłych osób niepełnosprawnych" podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy "Jesteśmy dla Ciebie" w Kościerzynie wzięli udział w warsztatach z Grażyną Wyrwas. Podczas nich tworzyli kaszubską biżuterię, czy wykonywali obrazy na płótnie.

środa, 2 sierpnia 2017 r., 09:20
Ulica ks. płk. Wryczy w Wielu na ukończeniu
Kończą się prace przy budowie ulicy Ks. Pułkownika Wryczy w Wielu. Wykonanie tego zadania jest niezwykle ważne dla mieszkańców Wiela jak i całej gminy. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Usług Drogowo-Mostowych S.A. z Kościerzyny, które zaoferowało wykonanie zadania za kwotę 1.905.076,58 zł.

środa, 2 sierpnia 2017 r., 09:11
Kolejny miesiąc realizacji projektu "Jak Feniks z popiołu" za nami
Minął kolejny miesiąc realizacji projektu "Jak Feniks z popiołu". Był to intensywny czas zajęć i spotkań dla dzieci, rodziców i opiekunów - uczestników projektu. Po wakacyjnym odpoczynku, jego kontynuacja nastąpi we wrześniu.

wtorek, 1 sierpnia 2017 r., 19:13
Kościerzyna. Upamiętnili powstańców warszawskich
1 sierpnia punktualnie o godzinie 17. w hołdzie powstańcom, zawyły syreny, a zgromadzeni na Rynku mieszkańcy przystanęli w ciszy. Tym sposobem w Kościerzynie, jak i całej Polsce upamiętniono 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Dzięki tutejszym harcerzom i grupie rekontrukcyjnej lokalna społeczność miała okazję obejrzeć też inscenizację wydarzeń z 1944 roku.

wtorek, 1 sierpnia 2017 r., 14:38
Lipusz. Ulica Szeroka przebudowana
Dotąd ulica Szeroka była tylko z nazwy. Jej odcinek, który został w ostatnim czasie poddany modernizacji, był zawężony, uniemożliwiając mijanie się dwóch samochodów. W ramach przebudowy droga zyskała dodatkowe 1,3 metra szerokości.

wtorek, 1 sierpnia 2017 r., 14:33
14. lokata Weroniki Lizakowskiej na Mistrzostwach Europy w Grosseto
Weronika Lizakowska podczas Mistrzostw Europy we włoskim Grosseto zajęła 14. miejsce. Bieg na 1500 metrów ukończyła z czasem 4:27,21. Był on o pięć sekund wolniejszy od jej rekordu życiowego, ale jedynie 92 sekundy zabrakły jej do finału.

wtorek, 1 sierpnia 2017 r., 14:01
Policjant z pasją do pomagania. Po służbie jest wolontariuszem
Postanowił wstąpić do Policji, bo chciał pomagać innym. Jednak podczas służby nie zużywał wszystkich pokładów energii, jakie w nim drzemały. Chciał robić coś więcej. Został wolontariuszem Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. Już od niemal czterech lat pracuje z ludźmi, którzy poruszają się na wózkach inwalidzkich. Mowa o młodszym aspirancie Januszu Pobłockim - dzielnicowym, któremu największą satysfakcję daje radość tych, którym pomaga.

wtorek, 1 sierpnia 2017 r., 13:00
Kolejne międzynarodowe laury zespołu Paradise
Tancerki z Karsina i Czerska wchodzące w składa grupy tanecznej Paradise właśnie wróciły z południa Europy, gdzie w słonecznej i gorącej Chorwacji brały udział w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca "Island of Talent" Chorwacja 2017.