wtorek, 7 marca 2017 r., 10:19
Pół kilograma marihuany i 200 gramów amfetaminy w mieszkaniu 26-latka
Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 26-letniemu mieszkańcowi Kościerzyny, u którego w mieszkaniu policjanci znaleźli znaczną ilość narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnej izbie zatrzymań. We wtorek zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut.

wtorek, 7 marca 2017 r., 09:33
Rejs do Szwecji z hitami disco-polo i koncertem Czadomana i Kamilo!
Tej imprezy nie może przegapić żaden fan disco polo! Już 25 marca na pokładzie Stena Spirit wystąpi jedna z najpopularniejszych gwiazd polskiej muzyki tanecznej - Czadoman. Wybierz się w dwudniowy rejs do Szwecji i poznaj osobiście autora hitu "Ruda tańczy jak szalona"! Zarezerwuj bilety już dziś - organizatorzy przygotowali limitowaną pulę biletów - za niezapomnianą przygodę zapłacisz tylko 169 zł!

wtorek, 7 marca 2017 r., 09:03
Reprezentant Kościerzyny szefem Młodzieżowej Rady Województwa Pomorskiego
W poniedziałek odbyły się wybory prezydium Młodzieżowej Rady Województwa Pomorskiego. Zaufanie młodzieży z całego Pomorza zyskał reprezentant Kościerzyny - Jan Derra. To wielki sukces naszego reprezentanta. Wierzę, że podoła wyzwaniom, które przed nim stoją. Młodzieżowa Rada Miasta Kościerzyna jest nastawiona na współpracę z wszystkimi młodzieżowymi radami w Polsce, a zwłaszcza z tymi z Pomorza - podkreśla opiekun MRMK Jacek Konkol.

poniedziałek, 6 marca 2017 r., 14:07
Lipusz. Sprawdź, jak będzie wyglądała sieć szkół po reformie
W gminie Lipusz od 1 września 2017 r. działać będą dwie ośmioletnie szkoły podstawowe - to pokłosie nowej reformy oświaty. Samorządy zobowiązano do przyjęcia nowej sieci szkół, w lutym uchwałę w tej sprawie przyjęli członkowie Rady Gminy w Lipuszu.

poniedziałek, 6 marca 2017 r., 12:09
Znamy gwiazdy Przebojowej Majówki w Stężycy
Akcent, Piękni i Młodzi, Andre, Boys, Classic, Long & Junior, Extazy, Exaited, Power Play, Top Girls, Jorrgus oraz inne zespoły disco polo zagrają podczas tegorocznej Przebojowej Majówki w Stężycy, którą zaplanowano na 20 maja. To jednak nie koniec muzycznych atrakcji tego lata w Stężycy.

poniedziałek, 6 marca 2017 r., 10:20
Wynajem samochodów dla turystów na Pomorzu - warunki i ceny
Wynajem samochodów osobowych i Van cieszy się dużą popularnością nie tylko za granicą, ale również w Polsce. W naszym kraju powstaje coraz więcej wypożyczalni samochodów, które dla swoich klientów przygotowali specjalny regulamin wypożyczenia samochodu. Decydujący wpływ mają tutaj kwestie ubezpieczenia, odpowiedzialności za uszkodzenia i kwestia paliwa. Ustalane są również konsekwencje za wypadek i kradzież wynajmowanego samochodu, warto jednak zauważyć, że większość doświadczonych wypożyczalni posiada w pełni ubezpieczone samochody.

poniedziałek, 6 marca 2017 r., 10:02
Nie daj się zaskoczyć podczas kontroli - sprawdź, czy twój samochód ma przegląd
Pełen zakres okresowych i pierwszych badań technicznych, naprawa i legalizacja tachografów analogowych oraz cyfrowych, a także i doradztwo w sprawach dotyczących badań technicznych pojazdów - to tylko niektóre z usług oferowanych przez sieć Stacji Kontroli Pojazdów "Europak".

poniedziałek, 6 marca 2017 r., 09:24
Kobyle - Góra. BMW rozbiło się na drzewie - trzy osoby w szpitalu
Trzej młodzi mężczyźni, w tym jeden w stanie nieprzytomnym, zostali przetransportowani do szpitala wskutek wypadku, do którego doszło w niedzielne przedpołudnie na trasie Kobyle - Góra (gm. Stara Kiszewa). BMW wypadło tam z trasy i uderzyło w drzewo.

poniedziałek, 6 marca 2017 r., 09:23
Kościerzyna. Kobieta potrącona na przejściu dla pieszych
W niedzielny wieczór służby ratunkowe interweniowały na ulicy Drogowców w Kościerzynie. Przeprowadzającą przez przejście dla pieszych 55-latkę potrącił kierujący skodą. Kobieta trafiła do szpitala.

niedziela, 5 marca 2017 r., 22:50
Wiele. Święto pań na wesoło
Dzień Kobiet to święto, które przypada 8 marca. Nieco wcześniej, bo w niedzielę Dom Kultury we Wielu z tej właśnie okazji przygotował dla wszystkich pań występy lokalnych grup artystycznych.