czwartek, 6 kwietnia 2017 r., 10:04
Dominik Kozłowski z brązem ME i nowym rekordem Polski
O wielkim sukcesie może mówić Dominik Kozłowski, który zanotował bardzo udany start na Mistrzostwach Europy w Podnoszeniu Ciężarów w Splicie. Mieszkaniec Łubiany nie tylko zdobył brązowy medal, ale także ustanowił nowy rekord Polski w rwaniu.

czwartek, 6 kwietnia 2017 r., 09:46
Gm. Stara Kiszewa. 50-latek zginął pod kołami ciągnika
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w środowe popołudnie na terenie jednego z gospodarstw w gminie Stara Kiszewa. Podczas próby uruchomienia ciągnika, mężczyzna wpadł pod koła pojazdu. Zginął na miejscu.

czwartek, 6 kwietnia 2017 r., 09:40
Jest tymczasowy areszt dla 42-letniego Szweda
Kościerski sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratury i zastosował wobec 42-letniego obywatela Szwecji tymczasowy areszt. Przeciwko mężczyźnie toczy się postępowanie w kierunku uszkodzenia ciała i kierowania wobec funkcjonariuszy policji gróźb.

czwartek, 6 kwietnia 2017 r., 07:54
Tysiące młodych zjadą do Kościerzyny. W niedzielę zakaz sprzedaży alkoholu
Tradycyjnie w ostatnią niedzielę przed Wielkanocą w Kościerzynie obchodzone są Diecezjalne Obchody Światowego Dnia Młodzieży, w których rokrocznie uczestniczy około czterech tysięcy młodych ludzi. Nie inaczej będzie w tym roku. W związku z niedzielnymi uroczystościami, straż miejska przypomina o zakazie sprzedaży alkoholu w tym dniu.

środa, 5 kwietnia 2017 r., 15:30
Pożyczka poza bankiem
Okazuje się, że większość naszych rodaków na samą myśl o wizycie w banku czuje, że nóż w kieszeni się otwiera i właściwie nie powinno być to zaskoczeniem. O ile to my przyniesiemy do banku pieniądze to wtedy jeszcze cały proces załatwiania sprawy przebiega sprawnie, o tyle, gdy w banku będziemy chcieli coś pożyczyć napotkamy się na masę różnych trudności.

środa, 5 kwietnia 2017 r., 11:55
Paweł Żyłowski nowym prezesem OSP Skorzewo
Od piątku na czele jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Skorzewie stoi dh Paweł Żyłowski. Zmiany w zarządzie są efektem rezygnacji Romana Kropidłowskiego zarówno z funkcji prezesa jednostki, jak i członka zarządu.

środa, 5 kwietnia 2017 r., 11:20
42-letni napastnik z zarzutami po ataku w szpitalu
Zarzuty uszkodzenia ciała oraz kierowania gróźb wobec funkcjonariuszy policji usłyszał 42-letni obywatel Szwecji, który w poniedziałkowe popołudnie zaatakował dwie przypadkowe osoby w kościerskim szpitalu.

środa, 5 kwietnia 2017 r., 09:07
Kolejny sukces Mariana Knutha z Wielkiego Klincza
Kolejny sukces ma na swoim koncie Marian Knuth z Wielkiego Klincza. W miniony weekend wystartował w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Zalesiu k. Terespola. Zarówno w wyciskaniu sztangi leżąc, jak i martwym ciągu wywalczył drugie miejsce.

wtorek, 4 kwietnia 2017 r., 16:03
"Młodzież zapobiega pożarom" - zmagali się z wiedzą pożarniczą
22 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich wzięło udział w powiatowym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który we wtorek odbył się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie. Najlepsi będą reprezentować powiat na eliminacjach wojewódzkich.

wtorek, 4 kwietnia 2017 r., 15:06
39-letni kościerski bokser i 25-latek zatrzymani pod zarzutem sutenerstwa
We wtorkowy poranek funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku pod zarzutem sutenerstwa zatrzymali dwóch mieszkańców Kościerzyny - 25-latka i 39-latka. Obaj mieli zajmować się pobieraniem opłat i tzw. ochroną prostytutek na terenie powiatów kościerskiego i kartuskiego. Wobec 39-latka prokuratura skierowała wniosek do sądu o tymczasowy areszt.