piątek, 9 czerwca 2017 r., 10:45
Stworzyli 164 zakładki do książek - wykonawcy najładniejszych nagrodzeni
W środę odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w konkursie plastyczno-literackim organizowanym przez Filię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kościerzynie na wykonanie "Zakładki do książki". Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych powiatu kościerskiego.

piątek, 9 czerwca 2017 r., 10:33
Dzień Dziecka w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie
Z okazji Dnia Dziecka odbyło się wiele festynów i pikników, by umilić to święto milusińskim. Mnóstwo atrakcji dla najmłodszych przygotowało też Powiatowe Centrum Młodzieży w Garczynie.

piątek, 9 czerwca 2017 r., 10:04
Nowa Karczma. VW Touran najechał na tył forda
Jedna osoba trafiła do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w czwartkowe popołudnie na ulicy Kartuskiej w Nowej Karczmie. Kierujący VW Touranem najechał tam na tył poprzedzającego go forda.

piątek, 9 czerwca 2017 r., 09:58
Trzy wypadki z udziałem rowerzystów
Aż do trzech wypadków z udziałem rowerzystów doszło w czwartek na drogach powiatu. W Kościerzynie przez rowerem potrącona została 63-latka i siedmioletni chłopiec, w Kościerzyna-Wybudowanie 17-latek jadąc jednośladem z silnikiem spalinowym przewrócił się na jezdni.

czwartek, 8 czerwca 2017 r., 19:21
Sportowo, artystycznie i fantastycznie - festyn szkolny w kościerskiej "szóstce"
"Na sportowo-artystycznie, u nas będzie fantastycznie" - pod takim hasłem przy Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Kościerzynie odbył się doroczny festyn szkolny. I żaden z jego uczestników nie powinien mieć wątpliwości, że było fantastycznie. Impreza przyciągnęła całe rodziny.

czwartek, 8 czerwca 2017 r., 15:41
Mniejsze plony truskawek w tym roku - sprawdź, jakie są ceny
Każdy miłośnik tych zdrowych, słodkich i niskokalorycznych owców już od maja niecierpliwe wypatruje ich w punktach sprzedaży, na sklepowych półkach i straganach. Na najlepsze z nich, czyli truskawki kaszubskie trzeba będzie jednak jeszcze poczekać. Tegoroczne plony po raz pierwszy od lat opóźnione są o dwa tygodnie, choć pierwsze owoce, dojrzewające pod agrowłókniną już można kupić. Sprawdziliśmy, jak zapowiadają się plony i jak w tym roku będą kształtowały się ceny truskawek.

czwartek, 8 czerwca 2017 r., 09:46
Na sportowo i rodzinnie - weekend pod znakiem biegów, triathlonu i festynów
I Festiwal Biegów Polski Północnej, Półmaraton Stolema we Wdzydzach, Biesiada Seniorów, Triathlon Chmielno 2017 oraz festyny rodzinne - między innymi takie imprezy zaplanowano na najbliższy weekend w regionie.

czwartek, 8 czerwca 2017 r., 09:45
Nowe chodniki w gminie Karsin
Na wniosek sołtysa sołectwa Górki Barbary Peplińskiej oraz radnego z Górek Jana Wardyna gmina Karsin w miejscowości Kliczkowy zrealizowała budowę 370-metrowego odcinka chodnika od centrum wsi w kierunku Borska.

czwartek, 8 czerwca 2017 r., 08:50
Oddział urologiczny w Kościerzynie doposażony w nowy sprzęt
Przekazanie i prezentacja nowego sprzętu urologicznego, podziękowania osobom wspierającym działalność Fundacji Rozwoju Urologii Kościerskiej oraz występy artystyczne - tak wielkim skrócie przebiegało II Kościerskie Spotkanie Urologiczne.

środa, 7 czerwca 2017 r., 21:58
Żukowo. Dzieci i młodzież niepełnosprawna bawiły się na turnieju gier i zabaw ruchowych
Ponad 170 uczestników z dziewięciu ośrodków województwa pomorskiego wzięło udział w XXIII Wojewódzkim Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych, który odbył się w środę w hali widowiskowo - sportowej w Żukowie. Dzieci i młodzież niepełnosprawna przybyły z Trójmiasta, Słupska, Pelplina, Starogardu Gdańskiego, Kościerzyny, Bielkówka i Wejherowa.