niedziela, 26 listopada 2017 r., 11:15
Gruźlica to nie mit - są przypadki śmiertelne!
Gruźlica jest chorobą bakteryjną wywoływaną przez bakterie - prątki gruźlicy. Jest to przypadłość, która należy do najczęściej występujących chorób zakaźnych na świecie. Wojewódzka Stacja Sanepidarno-Epidemiologiczna w Gdańsku zanotowała również zachorowania w powiecie kościerskim.

sobota, 25 listopada 2017 r., 23:32
Karsin. Władysław Daszkowski świętował 98. urodziny
Mieszkaniec Karsina świętował wyjątkowy jubileusz. Władysław Daszkowski w listopadzie skończył 98 lat. Z okazji urodzin z życzeniami i gratulacjami odwiedzili go Roman Brunke, wójt Karsina oraz Monika Baczyńska, kierownik urzędu stanu cywilnego.

piątek, 24 listopada 2017 r., 14:34
Areszt dla 19-letniej sprawczyni śmiertelnego wypadku pod Nową Karczmą
Co najmniej trzy najbliższe miesiące 19-latka, która usłyszała zarzut spowodowania wypadku śmiertelnego oraz prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, spędzi w areszcie Sąd zastosował wobec niej bowiem najbardziej z dotkliwych środków zapobiegawczych. Mieszkance powiatu kościerskiego grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

piątek, 24 listopada 2017 r., 13:41
Wojewoda tnie środki na drogi lokalne. Samorządowcy protestują
W 2018 roku zgodnie z uchwałą Rady Ministrów do pomorskich samorządów miało trafić ponad 60 mln zł na budowę i przebudowę dróg lokalnych. Mimo iż uchwała nadal obowiązuje, to wojewoda uszczuplił kwotę dotacji w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej do nieco ponad 43 mln zł. Samorządowcy zabierają głos. Twierdzą, że nie dość, że zmienia się reguły w trakcie gry, to środków na budowę dróg wciąż jest zbyt mało.

piątek, 24 listopada 2017 r., 10:10
Kościerzyna. Poszukiwany przez policję wpadł przez przypalony obiad
Przypaliła przygotowywany przez siebie posiłek tak, że doszło do zadymienia mieszkania i klatki schodowej. Do akcji wezwano kilka zastępów straży pożarnej i policję. Działania zakończyły się na przewietrzeniu pomieszczeń i zatrzymaniu poszukiwanego przez policję 29-latka.

czwartek, 23 listopada 2017 r., 15:25
Przebudowa skrzyżowania W214 z drogą powiatową w kierunku Dębogór musi jeszcze poczekać
Dwukrotnie ogłaszany przetarg nie wyłonił wykonawcy przebudowy niebezpiecznego skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 214 z drogą powiatową w kierunku Dębogór. A tym samym realizacja inwestycji musi jeszcze poczekać. Kolejne postępowanie przetargowe ma zostać przeprowadzone na początku 2018 roku.

czwartek, 23 listopada 2017 r., 15:03
Ważą się losy Dariusza Janty w zarządzie powiatu
Niewykluczone, że dobiegnie końca kariera Dariusza Janty w zarządzie powiatu. Starosta złożyła wniosek o jego odwołanie. Argumentuje go godzącą w dobre imię powiatu aktywnością radnego. Decyzja co przyszłości Dariusza Janty w zarządzie ma zapaść w środę.

czwartek, 23 listopada 2017 r., 13:44
Kościerzyna. Miasto ogłosiło konkurs ofert dla NGO. Do wzięcia prawie 600.000 zł.
589.000 zł - dokładnie tyle kościerski magistrat zamierza przeznaczyć w 2018 roku na realizację projektów przez organizacje pozarządowe. Choć konkurs został ogłoszony w sześciu kategoriach, to niemal 80 proc. wymienionej puli ma trafić tradycyjnie na sport. Oferty można składać do 11 grudnia.

czwartek, 23 listopada 2017 r., 10:29
Ruch pasażerski na trasie kolejowej Czersk-Karsin-Kościerzyna zostanie wznowiony?
Przez okres letni w 2018 roku ruch pasażerki na trasie Bydgoszcz-Gdynia przez Karsin, Bąk i Kościerzynę ma zostać wznowiony. Ma być to program pilotażowy, który ma wskazać, czy istnieje zainteresowanie takimi kursami wśród mieszkańców, jak i turystów.

środa, 22 listopada 2017 r., 15:38
Najlepsi uczniowie i studenci ze stypendiami Wójta Gminy Kościerzyna
Aż 73 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i studentów odebrało z rąk wójta gminy Kościerzyna Grzegorza Piechowskiego stypendia za wyniki w nauce. Spotkanie, podczas którego pogratulowano osiągnięć młodzieży, odbyło się w środę w Urzędzie Gminy Kościerzyna.