niedziela, 28 lipca 2019 r., 16:24
Premier Mateusz Morawiecki na rodzinnym pikniku w Stężycy
W niedzielne popołudnie w Nadraduńskim Centrum Turystyczno-Rekreacyjnym w Stężycy odbył się piknik rodzinny, którego organizatorem było Prawo i Sprawiedliwość. W wydarzeniu wziął udział premier Mateusz Morawiecki.

niedziela, 28 lipca 2019 r., 08:42
Sulęczyno. Krzesimir Dębski i MAP na zakończenie 24. edycji Jazzu w Lesie
Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Jazzowy zakończył się koncertem Krzesimira Dębskiego i MAP. Publiczność miała okazję wysłuchać m.in. utworów, które artysta skomponował do filmów i seriali. Muzycy zaprezentowali też część materiałów z płyty "Grooveoberek".

niedziela, 28 lipca 2019 r., 00:10
Święto Lipusza na sportowo i muzycznie
Zawody wędkarskie nad jeziorem Skrzynki Duże, biegi w ramach cyklu Kaszuby Biegają, turniej piłki nożnej i siatkówki plażowej, gry i zabawy dla najmłodszych, program artystyczny, darmowe dmuchańce oraz występy zespołów Dede Negra i Loka - tak w wielkim skrócie można podsumować tegoroczne Święto Lipusza.

sobota, 27 lipca 2019 r., 18:46
Rekordowa VII Pętla "Tuszkowska Matka" w Lipuszu
327 miłośników biegów pojawiło się na starcie Pętli "Tuszkowska Matka", która w sobotnie popołudnie zainaugurowała tegoroczne Święto Lipusza. Zawodnicy pokonali około dystans 10 km. Bieg odbył się w ramach cyklu Kaszuby Biegają. Imprezie tradycyjnie towarzyszyły biegi dla dzieci. Łącznie w sobotnich biegach wzięło udział ponad 400 zawodników.

sobota, 27 lipca 2019 r., 14:49
Wydano ostrzeżenia przed burzami i ulewami
Weekend w województwie pomorskim upłynie pod znakiem upałów oraz burz. W związku z prognozowanymi wysokimi temperaturami wydano ostrzeżenie II stopnia przed upałami oraz I stopnia przed burzami.

piątek, 26 lipca 2019 r., 22:29
Światowy folklor na scenach w Kościerzynie i Wdzydzach
Trwa Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata". Aż do niedzieli na kaszubskich scenach pojawiają się grupy z różnych zakątków globu. W piątek we Wdzydzach i Kościerzynie mieszkańcy i turyści mieli okazję podziwiać zespoły z Rosji, Serbii, Słowacji, Norwegii, Meksyku, Chile oraz z kaszubskich Brus.

piątek, 26 lipca 2019 r., 22:11
Kłobuczyno. Zderzenie mazdy z mercedesem - dwoje dzieci w szpitalu
W piątkowe popołudnie służby interweniowały na K20, gdzie kierująca mazdą wyjeżdżając z drogi podporządkowanej wymusiła pierwszeństwo na mercedesie. Wskutek zdarzenia do szpitala przetransportowano dwoje dzieci.

piątek, 26 lipca 2019 r., 12:09
Nadmierna prędkość i spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych najczęstszymi zagrożeniami w Kościerskiem
Przekraczanie dozwolonej prędkości i spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych - to główne zagrożenia w powiecie kościerskim w minionym półroczu. Jak wynika z Krajowej Mapy Zagrożeń, najczęściej kierowcy jeżdżą za szybko w Nowej Karczmie i Starej Kiszewie.

piątek, 26 lipca 2019 r., 09:07
Nękał i groził rodzinie - decyzją sądu trafił do aresztu
Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania zastosował wobec 55-letniego mieszkańca powiatu kościerskiego Sąd Rejonowy w Kościerzynie. Mężczyzna kierował wobec najbliższych groźby karalne oraz ich nękał.

piątek, 26 lipca 2019 r., 08:52
Bielizna na wakacje, festiwale i koncerty - jak wybrać?
Lato, wakacje, okres urlopów i wolnego czasu - w jaki sposób najlepiej dopasować bieliznę do tej wyjątkowej pory roku? Co zrobić, aby w trakcie urlopu, festiwali i koncertów czuć się świeżo i komfortowo mimo niesprzyjającej temu temperaturze? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem na łamach którego dowiesz się, jak pozwolić sobie na nieco większe szaleństwa niż zwykłe bikini i oddać się wodzy fantazji.