piątek, 29 września 2017 r., 08:58
Nocna i świąteczna opieka zdrowotna od niedzieli w szpitalu w Kościerzynie
Od 1 października świadczeń w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej udzielać będzie Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie. Pacjenci, którzy będą potrzebować lekarskiej porady kierować się będą musieli do poradni uruchomionej przy szpitalu, a nie jak dotąd do NZOZ Przychodnia.

czwartek, 28 września 2017 r., 13:48
Potrzebujesz pilnie gotówki ale jesteś w BIK? Jest na to rozwiązanie!
Biuro Informacji Kredytowej, w skrócie BIK, to prawdziwy postrach pożyczkobiorców. To właśnie w nim banki i instytucje finansowe sprawdzają swoich klientów, którzy chcą u nich zaciągnąć kredyt lub pożyczkę. Wystarczy już drobne opóźnienie w spłacie posiadanych zobowiązań kredytowych, by zostać odprawionym z kwitkiem. Negatywna historia w BIK nie zawsze jednak musi stać na przeszkodzie do kolejnej pożyczki. Istnieją bowiem firmy, które proponują pożyczki bez BIK.

czwartek, 28 września 2017 r., 10:20
Kompostownie Ziemi Polskiej i jej produkty - Pozytywne opinie nie budzą wątpliwości
Natura - to ona nas kształtuje, to z niej czerpiemy na co dzień. Jednak jej zasoby nie są niewyczerpane, więc musimy szanować to co daje nam ziemia. Doskonale pamięta o tym Ziemia Polska, która w swoich produktach opiera się na ich naturalności oraz organiczności. Dbając o polską glebę, zakłady Ziemia Polska skupia się na zrównoważonym rozwoju oraz ekologicznym użyźnianiu gleby. To najlepszy sposób działania- zresztą opinie także nie budzą wątpliwości - produkty Ziemi Polskiej stoją na wysokim poziomie,a jednocześnie pomagają naturze, zamiast ją wykorzystywać.

czwartek, 28 września 2017 r., 09:16
Czy można zamieniać paliwo w kotłach C.O?
Kotły centralnego ogrzewania to nadal najpopularniejsze urządzenia stosowane do ogrzewania domów jednorodzinnych. Czasami szukając oszczędności właściciele stosują zamienniki paliw zalecanych przez producenta. Czy jest to rzeczywiście opłacalne?

czwartek, 28 września 2017 r., 08:55
Wypadek rowerzysty - był pijany
69-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala po tym, jak przewrócił się na rowerze i doznał urazu głowy. Mężczyzna zdecydował się na jazdę jednośladem mając około 2,5 promila alkoholu w organizmie.

czwartek, 28 września 2017 r., 07:45
Policjanci spotkali się z podopiecznymi DPS w Cisewiu
We wtorek funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie odwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Cisewiu. Zorganizowano tam debatę społeczną poświęconą problematyce oszustw dokonywanych na szkodę osób starszych i niepełnosprawnych, tzw. "na wnuczka", oraz bezpieczeństwa na drodze.

środa, 27 września 2017 r., 16:07
PKM możesz nie pojechać z rowerem. Problem pozostaje
Główną bolączką właścicieli jednośladów jest zbyt mała ilość miejsc na rowery w przedziałach PKM. W efekcie nie zawsze rowerzyści zostają wpuszczeni do wybranego przez nich szynobusu. Czy jest wyjście z tej sytuacji?

środa, 27 września 2017 r., 13:49
Idealna strona internetowa i marketing dla firmy
Obecność przedsiębiorstwa w sferze wirtualnej to dziś standard. Jednakże sama strona dla prowadzonej działalności nie wystarczy. Aktualnie ważną rolę odgrywa jakość jej funkcjonowania. Zatem jeśli planujesz rozwinąć się w prowadzeniu działalności, oddaj stronę w ręce profesjonalistów.

środa, 27 września 2017 r., 13:47
Połączenie tych produktów Cię zaskoczy, nie potrzeba innej diety
Wreszcie powstało zestawienie, które zadowoli każdego. Jemy wszystko, ale w odpowiednich proporcjach i przede wszystkim w unikalnym połączeniu z innymi produktami. Dieta zawierająca czekoladę? Tak i to jako ważny składnik, a nie na osłodę przykrej diety, bo ta przykra nie jest, trzeba się tylko trzymać rozkładu.

środa, 27 września 2017 r., 12:31
Pobiegli w szczytnym celu - III Kaszubski Krwiobieg Uliczny PCK w Kościerzynie
W poniedziałek, 25 września Parowozownia w Kościerzynie zatętniła życiem. Na starcie stanęli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich oraz dorośli mieszkańcy Kościerzyny biorąc udział w III edycji Kaszubskich Krwiobiegów Ulicznych Polskiego Czerwonego Krzyża Kościerzyna 2017.