czwartek, 8 marca 2018 r., 12:27
Zmarł Jerzy Zawieska - żołnierz Armii Krajowej z Rotembarka
5 marca, a więc dokładnie w swoje 90. urodziny zmarł strzelec Jerzy Zawieska pseudonim Senacki, urodzony w gminie Kościerzyna. Był harcerzem, żołnierzem Armii Krajowej. Jego pogrzeb odbędzie się w sobotę w Gdańsku.

czwartek, 8 marca 2018 r., 10:00
Wyprzedaż ekspozycji w Ugo Projekt. Idealne meble do kuchni na każdą kieszeń
Marzysz o nowoczesnej, pięknej, dobrze zaprojektowanej i funkcjonalnej kuchni? Szafie? Meblach do łazienki? Domu bądź biura? Sprawdź ofertę Ugo Projekt. Firma zajmuje się nie tylko projektowaniem i produkcją mebli, ale również sprzedażą okuć meblowych.

czwartek, 8 marca 2018 r., 08:57
Dwa wypadki - trzy osoby w szpitalu
Do dwóch wypadków doszło w środę na drogach powiatu kościerskiego. W Strudze kierująca audi uderzyło w drzewo, w Kłobuczynie 28-latka kierując oplem wymusiła pierwszeństwo na VW T4. Wskutek tych zdarzeń trzy osoby trafiły do szpitala.

czwartek, 8 marca 2018 r., 08:13
Masz firmę? Chcesz wejść na rynek afrykański? Dowiedz się jak to zrobić
Z biznesem z Kaszub do Afryki? Myślisz, że to nierealne? Przekonaj się, że można i warto. Rynek afrykański posiada olbrzymi potencjał, choć wciąż pozostaje nieodkryty. Weź udział w konferencji poświęconej polsko-afrykańskiej wymianie handlowej, poznaj historie polskich i pomorskich firm, które z powodzeniem działają w Afryce i dołącz do nich. Udział w konferencji jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

środa, 7 marca 2018 r., 14:25
Szkutnik, introligator? Przyjdź na dzień otwarty i wybierz zawód dla siebie!
Szkutnik, introligator, monter kadłubów jednostek pływających, technik budownictwa okrętowego, fototechnik, technik mechatronik, technik cyfrowych procesów graficznych - te i wiele innych kierunków kształcenia znajdziesz w ofercie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gdańsku. Chcesz wiedzieć więcej? W piątek placówka zaprasza na Dzień Otwarty.

środa, 7 marca 2018 r., 13:27
Głodowo. "Sprytni" włamywacze pozbawili mieszkańców prądu
Alkohol, tytoń i prąd padły łupem złodziei, którzy włamali się do sklepu w Głodowie. Po zdarzeniu w rejonie miejscowości, w której znajduje się market, mieszkańcy pozbawieni zostali energii elektrycznej. Sprawę wyjaśnia policja.

środa, 7 marca 2018 r., 13:07
W czwartek policyjna akcja "Alkohol i narkotyki"
"Alkohol i narkotyki" pod takim kryptonimem w czwartek w całej Polsce zostaną przeprowadzona policyjne działania. A tym samym także na drogach powiatu kościerskiego należy spodziewać się wzmożonych policyjnych kontroli.

środa, 7 marca 2018 r., 12:27
Liniewo. Zmagali się z wiedzą pożarniczą
20 uczniów szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i szkół średnich z gminy Liniewo wzięło udział w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Najlepsi w swoich kategoriach będą reprezentowali gminę na szczeblu powiatowym, gdzie powalczą też o przepustki na etap wojewódzki.

środa, 7 marca 2018 r., 09:36
Plac Piękna w Centrum Riviera
W dniach 9-10 marca odkryj kobiecą stronę Riviery i skorzystaj z urodowych atrakcji przygotowanych z okazji Dnia Kobiet.

środa, 7 marca 2018 r., 09:15
Areszt dla 24-latka za posiadanie narkotyków
Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy zastosował kościerski sąd wobec 24-latka, który usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna w środę zostanie przetransportowany do aresztu śledczego.