poniedziałek, 2 października 2017 r., 11:14
Prowadzili jeden samochód - obaj byli pijani
Nie posiadali uprawnień do kierowania. Samochód, którym się poruszali, nie był ubezpieczony. Byli pijani. 29-latek miał w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu. Jego 33-letni kompan - 2,2 promila. Prowadzili "na zmianę" audi. Obaj odpowiedzą przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

poniedziałek, 2 października 2017 r., 11:09
Rejs do Szwecji z koncertem grupy Lombard
Takie hity jak "Przeżyj to sam", "Szklana pogoda" czy "Taniec pingwina na szkle" usłyszysz na żywo już 28 października podczas rejsu promem Stena Vision do Szwecji. Dwudniowa wycieczka na szwedzkie wybrzeże z niezapomnianą imprezą i koncertem grupy Lombard to idealna propozycja na spędzenie weekendu.

poniedziałek, 2 października 2017 r., 09:46
Kacper Meyna ze Złotym Pucharem Polski Juniorów w boksie
Wielkim sukcesem dla zawodnika klubu "Wilk" GKS Gmina Kościerzyna zakończył się finał Pucharu Polski Kadetów i Juniorów w boksie. W niedzielę Kacper Meyna stanął na najwyższym stopniu podium, sięgając tym samym Złoty Puchar Polski.

niedziela, 1 października 2017 r., 20:58
W niedzielę pierwsze samochody przejechały obwodnicą. Nowa droga już otwarta
Na ten moment mieszkańcy Kościerzyny i okolic czekali od lat. W niedzielę kilkanaście minut po godzinie dwunastej padł sygnał do otwarcia dla ruchu obwodnicy Kościerzyny i przejechały nią pierwsze pojazdy. Warta około 230 milionów złotych inwestycja już została oddana do użytku.

niedziela, 1 października 2017 r., 10:22
Kosztuje tylko 10 złotych, a może uratować Ci życie!
Niesprzyjające warunki na drogach powodują, że najwięcej wypadków z udziałem pieszych odnotowuje się w miesiącach od października do grudnia. Spora cześć z nich nie miała by miejsca, gdyby poszkodowani zdecydowali się wydać kilka złotych na przedmiot, który zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego.

sobota, 30 września 2017 r., 17:57
Festiwal Potraw Kaszubskich - po raz dziesiąty walczyli o Złote Łyżki i promowali kuchnię regionalną
Prażónci z grzybami, faszerowane ryby, pieczona kaczka, zupa z brukwi, roladki wieprzowe w sosie grzybowym - to tylko niektóre z dań królujących na jubileuszowej edycji Festiwalu Potraw Kaszubskich w Ostrzycach. Do rywalizacji o Złote Łyżki stanęły szkoły i podmioty gastronomiczne, koła gospodyń wiejskich i pasjonatki sztuki kulinarnej.

sobota, 30 września 2017 r., 17:49
Ponad stu zawodników na starcie Kościerskich Biegów Ulicznych
W sobotnie popołudnie już po raz dwudziesty trzeci miłośnicy biegania stanęli do rywalizacji w Kościerskich Biegach Ulicznych. W tym roku licząca dziesięć kilometrów trasa wyścigu wiodła obwodnicą, która w niedzielę zostanie oficjalnie otwarta. Wśród mężczyzn zawody ukończył najszybciej Marek Kowalski z Żukowa, natomiast wśród kobiet - Antonina Wirkus ze Szczecinka.

sobota, 30 września 2017 r., 17:43
Na rowerach, rolkach i hulajnogami - dzień otwarty na kościerskiej obowdonicy
Dzień przed oficjalnym otwarciem mieszkańcy Kościerzyny i okolic mieli okazję dokładnie sprawdzić, jak prezentuje się jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w mieście. Na Dzień Otwarty na Obwodnicy przybyły całe rodziny - najmłodsi często na rowerach, hulajnogach, rolkach i deskorolkach.

sobota, 30 września 2017 r., 07:49
OSP Lipusz otrzymało dary od Lions Club
Do Lipusza napłynęła kolejna fala pomocy. Ze wsparciem dla jednej z najbardziej poszkodowanych w sierpniowej nawałnicy gmin pośpieszyli członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions. Przekazali jednostce OSP w Lipuszu odzież i obuwie ochronne, natomiast mieszkańcom - trzy pilarki.

piątek, 29 września 2017 r., 15:19
Kościerzyna. Włamywacze złapani na "gorącym uczynku"
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie w poniedziałek zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usiłowali dokonać kradzieży z włamaniem do jednego z garaży na terenie Kościerzyny. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.