wtorek, 7 lutego 2017 r., 15:35
Gm. Kościerzyna. Rada przyjęła projekt nowej sieci szkół w związku z reformą oświaty
W związku z reformą oświaty, której głównym założeniem jest likwidacja gimnazjów i wprowadzenie ośmioletniego cyklu nauczania w szkołach podstawowych, samorządy muszą ustalić plan nowej sieci swoich placówek oświatowych. W gminie Kościerzyna zmiana prawa oświatowego nie spowoduje większych zmian w systemie działania szkół. Wszystkie dotychczas funkcjonujące szkoły podstawowe zostaną zachowane.

wtorek, 7 lutego 2017 r., 14:43
Kościerzyna. Z licealistami o zagrożeniach w ruchu drogowym
Policjanci wydziału prewencji kościerskiej komendy wzięli udział w spotkaniu dotyczącym bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spotkanie odbyło się w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Kościerzynie. Celem było uświadomienie zagrożeń związanych z ruchem drogowym, skutków kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu lub z lekceważeniem obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

wtorek, 7 lutego 2017 r., 11:12
Trzeźwy poranek  - dwóch kierowców po spożyciu alkoholu i nietrzeźwy rowerzysta
Dwóch kierujący w stanie po spożyciu alkoholu oraz nietrzeźwy rowerzysta z obowiązującym sądowym zakazem poruszanie się rowerem - to bilans poniedziałkowej akcji kościerskiej drogówki. W sumie funkcjonariusze skontrolowali ponad stu kierowców.

wtorek, 7 lutego 2017 r., 10:26
Podawał się za policjanta i chciał pieniądze. Mieszkańcy nie dali wiary oszustowi
Dzwonił do starszych osób i podawał się za policjanta. Twierdził, że jest na tropie pracowników banków, którzy kradną pieniądze z kont klientów. Mieszkańcy mieli zaś pomóc w ich zatrzymaniu przekazując środki. Zadziałały jednak liczne akcje profilaktyczne prowadzone przez kościerskich stróżów prawa i nikt nie dał się oszukać.

wtorek, 7 lutego 2017 r., 10:17
Wysyłasz rodzinie pieniądze z UK? Sprawdź, gdzie mogą je najkorzystniej wymienić
Wyjeżdżając do pracy w UK, wiele osób zostawia w Polsce rodzinę, traktując wyjazd jedynie jako tymczasową, dorywczą formę zarobkowania i planując powrót do kraju po określonym czasie. Część swoich zagranicznych dochodów wysyłamy wówczas bliskim mieszkającym w Polsce lub lokujemy na swoim koncie prowadzonym w złotówkach. Niestety spadek kursu funta i wysokie bankowe marże powodują, że po przeliczeniu na polską walutę nasze wynagrodzenie może znacznie zmaleć. Dlatego warto poszukać innych opcji wymiany funtów.

poniedziałek, 6 lutego 2017 r., 14:44
Harcerze na biwaku w stolicy Pomorza
Harcerze z Łubiany, Kościerzyny, Lipusza, Starej Kiszewy i Wielkiego Klincza w miniony weekend uczestniczyli w biwaku, który zorganizowano w Gdańsku. Obóz w stolicy województwa pomorskiego był okazją do zwiedzenia tamtejszych zabytków, ale także poznania historii miasta i losów wybitnych jego mieszkańców.

poniedziałek, 6 lutego 2017 r., 14:31
Najlepszy kurs funta - jak go znaleźć?
Z naszych pieniędzy korzystamy w internecie w różny sposób. Zakupy online staja się coraz bardziej popularne, a dzięki spadkowi wartości funta brytyjskie sklepy kusza polskiego klienta. Jak znaleźć najlepszy kurs funta i zrobić ciekawe przedświąteczne zakupy?

poniedziałek, 6 lutego 2017 r., 12:45
2,5-letni Kornelek po operacji oka, a zbiórka trwa nadal
W ubiegłym tygodniu Kornelek z Wielkiego Klincza przeszedł operację oka. Zabiegł odbył się bez komplikacji. Leczenie trwa jednak nadal, wciąż trwa także zbiórka środków na ten cel. Do pełnego sukcesu brakuje nieco ponad 300.000 zł.

poniedziałek, 6 lutego 2017 r., 10:14
Nie daj się zaskoczyć podczas kontroli - sprawdź, czy twój samochód ma przegląd
Pełen zakres okresowych i pierwszych badań technicznych, naprawa i legalizacja tachografów analogowych oraz cyfrowych, a także i doradztwo w sprawach dotyczących badań technicznych pojazdów - to tylko niektóre z usług oferowanych przez sieć Stacji Kontroli Pojazdów "Europak".

poniedziałek, 6 lutego 2017 r., 09:38
Sfingowali porwanie, trafili do aresztu
Rzekomo porwana 27-latka oraz jej dwaj kompani w wieku 26 i 25 lat zostali tymczasowo aresztowani po tym jak upozorowali porwanie kobiety i zażądali okupu. Wraz z innymi dwoma osobami zostali zatrzymani w jednym z hoteli w Kościerzynie, gdzie dobrze się bawili. Przy zatrzymanych znaleziono też znaczną ilość narkotyków.