piątek, 4 sierpnia 2017 r., 12:44
Włamywali się do sklepów, mieszkań i samochodów. Trzej włamywacze w rękach policji
Kościerscy kryminalni zatrzymali trzech mieszkańców powiatu kościerskiego, którzy są podejrzani o serię włamań do sklepów, mieszkań i samochodów. Ich łupem miały paść pieniądze, artykuły spożywcze, czy elektronarzędzia o wartości kilkunastu tysięcy złotych. 23, 25 i 29-latkowi za włamania z kradzieżą grozi kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

piątek, 4 sierpnia 2017 r., 12:36
Marcin Łukowicz brązowym medalistą Mistrzostw Świata
Marcin Łukowicz w pierwszym dniu Mistrzostw Świata Juniorów w pływaniu w płetwach, zdobył brązowy medal na dystansie 100 BF z czasem 00.43,66. Medal Marcina był pierwszym medalem dla Polski.

piątek, 4 sierpnia 2017 r., 11:21
Policjant po służbie zatrzymał dwoje oszustów - zapłacili za zakupy fałszywym banknotem
Po zapłaceniu zakupów fałszywym banknotem 50 zł, wybiegli ze sklepu. Mieli pecha, bo w pobliżu przechodził policjant po służbie, który natychmiast ruszył w pościg za oszustami zatrzymał 23-letnią kobietę oraz 31-letniego mężczyznę.

piątek, 4 sierpnia 2017 r., 11:05
Olpuch. BMW rozbiło się na drzewie
22-letni mężczyzna trafił do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w piątkowy poranek w Olpuchu. Kierując BMW stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo.

czwartek, 3 sierpnia 2017 r., 18:48
Nadchodzą burze - wydano ostrzeżenia II stopnia
W czwartkowy wieczór i noc na Pomorzu prognozowane są burze z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w związku z tym ostrzeżenia II stopnia.

czwartek, 3 sierpnia 2017 r., 12:22
Poruszą świat małej Milenki - wkróce niezwykła akcja dla trzylatki z Żukowa. Włącz się i pomóż!
Już 13 sierpnia do Sulmina przybędą rowerzyści, biegacze, motocykliści, jeźdźcy i wiele innych osób, które łączy idea pomocy Milence z Żukowa. Dziewczynkę czekają trzy operacje, potrzebuje nowego wózka inwalidzkiego i tzw. pionizatora, urządzenia, które pomoże jej w nauce chodzenia. Na ten cel potrzeba aż 50 tysięcy złotych. Pomóc może każdy z nas, wystarczy w niedzielę 13 sierpnia przybyć do Sulmina.

czwartek, 3 sierpnia 2017 r., 11:47
Weekend z Dniem Dziemian, Świętem Sielawy i Raka oraz koncertem Dawida Kwiatkowskiego
Tradycyjnie, muzycznie i kabaretowo zapowiada się najbliższy weekend w powiecie kościerskim. Przed nami bowiem między innymi Mistrzostwa Polski w Koszeniu Zboża Metodą Tradycyjną, Dzień Dziemian z Festiwalem Disco Polo, Święto Sielawy i Raka oraz koncert Dawida Kwiatkowskiego.

czwartek, 3 sierpnia 2017 r., 11:12
Kościerzyna. Jubileuszowe XX Święto Chleba za nami
Występy artystyczne, konkursy dla najmłodszych, darmowa degustacja wypieków - to główne atrakcje jubileuszowej edycji Święta Chleba, które odbyło się w środę na kościerskim rynku. Zarówno pogoda, jak i uczestnicy dopisali.

czwartek, 3 sierpnia 2017 r., 10:20
Powiat z ponad 2 mln zł dotacją na budowę sali i boiska przy I LO w Kościerzynie
Powiat kościerski pozyskał ponad 2,3 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę sali gimnastycznej i boiska wielofunkcyjnego przy I Liceum Ogólnokształcącym w Kościerzynie. Rozpoczęcie inwestycji planuje się na 2018 rok.

czwartek, 3 sierpnia 2017 r., 10:09
Edmund Kwidziński dyrektorem Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Gdańsku
Były komendant Komendy Powiatowej PSP w Kartuzach, Edmund Kwidziński od piątku pełni funkcję Dyrektora Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Gdańsku. Tym samym zastąpił na tym stanowisku Tadeusza Kollka.