piątek, 10 marca 2017 r., 05:50
Grabowo. Osobówka uderzyła w drzewo i stanęła w płomieniach - nie żyje 30-latek
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w piątek nad ranem w Grabowie Kościerskim. Kierujący samochodem osobowym mężczyzna zjechał na pobocze, gdzie uderzył w drzewo. Kierowane przez niego BMW stanęło w płomieniach. 30-latek poniósł śmierć na miejscu.

czwartek, 9 marca 2017 r., 12:53
Dziemiany. Wymusił pierwszeństwo - trafił do szpitala
Najpewniej wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez 77-letniego kierującego oplem było przyczyną wypadku, do którego doszło w czwartkowe przedpołudnie. W Dziemianach zderzyły się dwa pojazdy. Jedna osoba trafiła do szpitala.

czwartek, 9 marca 2017 r., 10:50
K20 na odcinku Kościerzyna - Korne zostanie przebudowana
Rondo na skrzyżowaniu w Kornem, lewoskręt przy skręcie do Łubiany, czy ścieżka rowerowo - piesza - to główne założenia przebudowy drogi krajowej nr 20 na odcinku Kościerzyna - Korne. W środę GDDKiA podpisała umowę z wykonawcą, który zaprojektuje rozbudowę K20. Realizacja inwestycji ma nastąpić w latach 2019-2020.

czwartek, 9 marca 2017 r., 10:14
Zgłoś kandydata do nagrody "Serce Kaszub"
Ruszyła kolejna edycja Nagród Starosty Kościerskiego, które mają na celu wyróżnienie osób fizycznych, czy prawnych, instytucji, przedsiębiorstw, firm, organizacji pozarządowych, podmiotów nieposiadających osobowości prawnej, które w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju i promocji powiatu kościerskiego w minionym roku. Kandydatury osób, które waszym zdaniem zasługują na "Serce Kaszub" można zgłaszać do 21 marca.

czwartek, 9 marca 2017 r., 10:02
Dziemiany. Pijany i bez uprawnień 34-latek kierował VW Golfem
Za jazdę w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień odpowie 34-letni mieszkaniec gminy Dziemiany, którego w środowe popołudnie zatrzymali funkcjonariusze. Mężczyzna wydmuchał ponad 2,5 promila alkoholu.

środa, 8 marca 2017 r., 14:38
"50 lat minęło jak jeden dzień". Kościerscy seniorzy z medalami Prezydenta RP
Pół wieku temu na ślubnym kobiercu przysięgali sobie miłość i wierność - w tym roku świętowali lub obchodzić będą 50-lecie ślubu. Z tej okazji w środę w sali konferencyjnej Sali Widowiskowej im. Lubomira Szopińskiego w Kościerzynie odbyła się uroczystość, na której burmistrz Michał Majewski wręczył dostojnym jubilatom medale Prezydenta RP.

środa, 8 marca 2017 r., 14:26
Międzynarodowy Strajk Kobiet - 8 marca Polki i kobiety na całym świecie znów protestują
Tegoroczne święto kobiet przybrało w tym roku wyjątkowy wymiar. W 55 państwach na całym świecie odbywają się protesty i strajki. Polskie kobiety manifestują w kilkudziesięciu miastach m.in. w Gdańsku, Lęborku i Chojnicach. Protest przybiera różne formy, ale odbywa się pod wspólnym hasłem "Solidarność naszą bronią". W akcję włączają się również mieszkanki Kaszub.

środa, 8 marca 2017 r., 11:02
Sukcesy młodych karateków na pomorskim turnieju w karate tradycyjnym
Dużym sukcesem dla kościerskiej reprezentacji karate tradycyjnego, zakończył się pierwszy tegoroczny, pomorski turniej w tej dyscyplinie sportu, jaki odbył się 5 marca w Wejherowie. Wśród 296 zawodników z dziewięciu klubów województw pomorskiego i zachodniopomorskiego, wystartowało 26 młodych karateków Kościerskiego Klubu Karate-do "Seiunchin".

środa, 8 marca 2017 r., 09:36
Tymczasowy areszt dla 26-latka, u którego w mieszkaniu znaleziono narkotyki
Na trzy miesiące do aresztu trafi 26-letni mieszkaniec Kościerzyny, u którego w mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli ponad pół kilograma marihuany oraz 200 gramów amfetaminy. Do zatrzymania mężczyzny doszło w poniedziałek.

środa, 8 marca 2017 r., 07:37
Dzień Kobiet - jak świętowano w czasach słusznie minionych
Goździki, tulipany, paczka kawy, rajstopy, ciasto i czekolady - to były prezenty, które przez lata dostawały panie z okazji Dnia Kobiet. Święto obchodzono w zakładach pracy i szkołach, a w domach wieczorami spotykano się w gronie przyjaciół i znajomych. Od tamtej epoki wiele wody już upłynęło, ale nasze rozmówczynie wspominają coroczną uroczystość z sentymentem. Zgodne orzekły też, że tradycję tę należy zachować.