środa, 4 stycznia 2017 r., 10:12
Będzie wiało na Kaszubach. Wydano ostrzeżenia przed wichurami i zamieciami
Najbliższa doba na Kaszubach upłynie pod znakiem silnego wiatru i zamieci śnieżnych. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia. O zachowanie szczególnej ostrożności na drogach apelują też policjanci.

środa, 4 stycznia 2017 r., 08:57
Fantastyczny rejs do Szwecji z koncertem Michała Szpaka! Tylko 149 zł!
Rozpoczynający się lada dzień karnawał to doskonała okazja do zabawy i wspólnych wypadów z przyjaciółmi. Jak spędzić wyjątkowo czas karnawału? Niezapomnianych wrażeń dostarczy rejs promem Stena Line do Szwecji. Na fantastyczną imprezę na pokładzie statku koniecznie należy się wybrać 28 stycznia. Wówczas na specjalnym koncercie dla pasażerów wystąpi jeden najlepiej zapowiadających się w Polsce młodych artystów - Michał Szpak. Bilety na dwudniowy rejs z koncertem gwiazdy dostępne są w wyjątkowej cenie - tylko 149 zł!

wtorek, 3 stycznia 2017 r., 13:54
Rzecznik Praw Obywatelskich wytyka nieprawidłowości na oddziale psychiatrycznym w Kościerzynie
Zbyt długi okres stosowania przymusu bezpośredniego u pacjentów, podejmowanie decyzji o przyjmowaniu pacjentów na podstawie opinii tylko jednego lekarza, brak dostosowania oddziału do potrzeb osób z niepełnosprawnością, brak szkoleń wśród personelu - między innymi takie nieprawidłowości ujawnił Rzecznik Praw Obywatelskich podczas kontroli na oddziale psychiatrycznym w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie. Poza szeregiem uchybień, zauważono też mocne strony placówki.

wtorek, 3 stycznia 2017 r., 12:10
Kościerzyna. Testowali swoją wiedzę z zakresu pracy strażnika miejskiego
Pierwszy etap jubileuszowej edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie za nami. We wtorek o godzinie 10. do testu w czterech kościerskich szkołach ponadgimnazjalnych zasiadło blisko 150 uczniów, którzy musieli wykazać się wiedzą z zakresu obowiązków i zadań straży miejskiej.

wtorek, 3 stycznia 2017 r., 11:31
Triathlony 2017 na Kaszubach - zapisz się już dziś i podejmij wyzwanie!
Nowy rok to czas nowych wyzwań. Triathlon jest jedną z najbardziej wymagających dyscyplin sportowych. W tym roku kolejną okazję do sprawdzenia się w niej daje Fundacja "Silni Ciałem i Niezłomni Duchem", która na Kaszubach organizuje cykl trzech triathlonów -30 kwietnia w Gdańsku, w czerwcu w Chmielnie i 29 lipca w Kartuzach. Zapisy już ruszyły.

poniedziałek, 2 stycznia 2017 r., 16:18
Borsk. Fordem w drzewo - poszkodowana 21-latka
Jedna osoba została poszkodowana wskutek zdarzenia, do którego doszło w poniedziałkowe popołudnie na trasie Borsk - Wdzydze Tucholskie. Ford wypadł tam z drogi i uderzył w drzewo.

poniedziałek, 2 stycznia 2017 r., 15:59
Lokaty długoterminowe to rzadkość. Dlaczego?
Jeżeli przyjrzeć się lokatom bankowym oferowanym aktualnie przez banki, to szybko można zauważyć pewną zależność - trudno znaleźć dziś lokaty długoterminowe. Dlaczego banki przestały takie oferować, a intensywnie promują lokaty krótkoterminowe?

poniedziałek, 2 stycznia 2017 r., 13:31
Noworoczna kąpiel morsów w Dobrogoszczy
Około 30 morsów kąpało się w niedzielę w jeziorze w Dobrogoszczy. Miłośnicy niskich temperatur w ten sposób przywitali nowy 2017 rok. Nie obyło się też lampki szampana i karnawałowych strojów.

poniedziałek, 2 stycznia 2017 r., 11:14
Stary rok już za nami - sprawdź, kiedy będziesz musiał zrobić przegląd
Pełen zakres okresowych i pierwszych badań technicznych, naprawa i legalizacja tachografów analogowych oraz cyfrowych, a także i doradztwo w sprawach dotyczących badań technicznych pojazdów - to tylko niektóre z usług oferowanych przez sieć Stacji Kontroli Pojazdów "Europak".

poniedziałek, 2 stycznia 2017 r., 11:10
Grzybowski Młyn. Ford wypadł z drogi
30-latek trafił do szpitala po tym, jak kierowany przez niego pojazd wypadł z drogi i wpadł do rowu. Do zdarzenia doszło piątkowym późnym wieczorem na drodze powiatowej relacji Kościerzyna - Wdzydze.