środa, 29 listopada 2017 r., 09:04
Magdalena Majewska najlepszą ratowniczką wodną-juniorką w Pomorskiem
Dorobkiem trzech złotych medali Pomorską Ligę Ratownictwa Wodnego kończy Magdalena Majewska. Taki wynik dał jej pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej junior kobiet. Sukcesami tegoroczne zmagania zakończyli także inni młodzi ratownicy Kaszubskiej Drużyny Słupskiego WOPR PCM Garczyn.

środa, 29 listopada 2017 r., 08:11
Nowe drogi powiatowe w Liniewie i Lipuszu oddane do użytku
Dwa odcinki dróg powiatowych na terenie gminy Lipusz oraz trakt relacji Liniewo-Małe Liniewo, łącznie pięć kilometrów zmodernizowanej nawierzchni zyskał powiat kościerski. Zadanie udało się zrealizować dzięki środkom w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej oraz współpracy powiatu z lipuskim i liniewskim samorządem.

wtorek, 28 listopada 2017 r., 15:51
Kościerzyna. 21-latek zatrzymany za kradzież pieniędzy
21-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego odpowie za kradzież pieniędzy w kwocie 800 zł, które wyciągnął z kieszeni innego mężczyzny w jednym z kościerskich lokali. Sprawcy grozi nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

wtorek, 28 listopada 2017 r., 08:59
W Nowej Karczmie zderzyły się dwa auta, w Pucu dachował seat
W poniedziałek doszło do dwóch wypadków na drogach powiatu kościerskiego. W Nowej Karczmie kierujący passatem wymusił pierwszeństwo na hyundaiu, na trasie Puc-Grabowo dachował seat.

wtorek, 28 listopada 2017 r., 08:40
Marcin Łukowicz najlepszym zawodnikiem Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach
17 medali z Finału Klubowego Pucharu Polski w pływaniu płetwach przywieźli zawodnicy UKS Manta Kościerzyna. Zdobywcą trzech złotych krążków i nowego rekordu Polski okazał się Marcin Łukowicz, który zdobył też tytuł najlepszego zawodnika, natomiast Julia Greń i Szymon Kropidłowski pod tym względem uplasowali się na trzecich pozycjach w swoich kategoriach wiekowych.

wtorek, 28 listopada 2017 r., 07:42
Przekraczanie prędkości wciąż największym zagrożeniem w Kościerskiem
Przekraczanie dozwolonej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, czy nieprawidłowe parkowanie - to główne zagrożenia, które w minionych tygodniach mieszkańcy zaznaczali na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Do tej pory w ramach tego narzędzia kościerska policja weryfikowała już ponad tysiąc zgłoszeń.

poniedziałek, 27 listopada 2017 r., 14:30
Policjanci po dwuletniej przerwie przywróceni do służby
Dwaj kościerscy policjanci, którym pierwotnie zarzucano spożywanie alkoholu na terenie komendy oraz niewykonanie poleceń przełożonego, po ponad dwóch latach zostali przywróceni do służby. Jeden z nich pełni służbę w Żukowie, drugi przeszedł na emeryturę. Wobec trzeciego wciąż toczy się postępowanie przywracające do służby.

poniedziałek, 27 listopada 2017 r., 11:04
Nowy most w Kornem oddany do użytku
Koniec z ograniczeniem nośności na moście w Kornem. Do użytku oddano bowiem nowy wiadukt. Koszt inwestycji to blisko 650 tys., z czego kwotą w wysokości 100.000 zł realizację zadania kościerskiego samorządu wsparło Nadleśnictwo Kościerzyna.

poniedziałek, 27 listopada 2017 r., 09:35
Dębogóry. Dwa wypadki - dwie osoby w szpitalu
W miniony weekend doszło aż do dwóch wypadków na trasie Wielki Klincz - Dębogóry. W piątek mitsubishi, a w sobotę golf uderzył tam w drzewo. Wskutek tych zdarzeń kierujący tychże pojazdów zostali przetransportowani do szpitala.

niedziela, 26 listopada 2017 r., 12:34
Ratują życie, oddając krew. Podziękowania i odznaczenia dla kościerskich krwiodawców
Uratowali już niejedno życie, a chęć dzielenia się tym bezcennym darem, jakim jest krew, z roku na rok wzrasta. Mowa o kościerskich krwiodawcach, którzy jak pokazują statystyki, są najaktywniejszymi w Pomorskiem. Podczas dorocznej gali tradycyjnie podsumowano kolejny rok działalności oraz podziękowano tym, którzy bezinteresownie dzielą się cząstką siebie. Do najbardziej zasłużonych trafiły odznaczenia "Zasłużony dla Zdrowia Narodu".