poniedziałek, 10 kwietnia 2017 r., 09:24
Myślał, że ukradli mu BMW. Tymczasem auto odholowali policjanci
21-latek przyszedł na komendę, by zgłosić kradzież swojego BMW. Okazało się, że samochód został odholowany przez policjantów, bo mężczyzna zaparkował pojazd na miejscu dla osób niepełnosprawnych. Komendę opuścił więc z mandatem w wysokości 800 zł. Poniesie też koszty odholowania pojazdu.

poniedziałek, 10 kwietnia 2017 r., 08:42
11 medali dla kościerskich karateków na Mistrzostwach Pomorza
Jedenaście medali zdobyli młodzi karatecy Kościerskiego Klubu Karate-Do "Seiunchin", w Otwartych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Karate Tradycyjnym, jakie odbyły się 1 kwietnia w Gdańsku. W tym interesującym turnieju, który odbył się w hali "Ergo Arena", wystartowało 376 zawodników z dziewięciu klubów województw pomorskiego i zachodniopomorskiego.

niedziela, 9 kwietnia 2017 r., 17:21
Diecezjalny Dzień Młodzieży w Kościerzynie przyciągnął tłumy młodych wiernych
Ponad 3.000 młodych ludzi z różnych zakątków diecezji pelplińskiej wzięło udział w niedzielnej celebracji Światowego Dnia Młodzieży w Kościerzynie. Uroczystościom przewodniczył biskup Ryszard Kasyna.

niedziela, 9 kwietnia 2017 r., 00:02
"Ugotowani" z Damroką w niedzielę o godz. 18 w TVN
Damroka Kwidzińska z Kartuz, wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów będzie uczestniczką niedzielnego odcinka kulinarnego show "Ugotowani". Jak zapowiadają twórcy programu w tej odsłonie będzie sympatycznie i wybuchowo. Poznamy nowe smaki i kulturę kaszubską a wszystko to w pięknych okolicznościach przyrody. Ten, kto oczaruje i zachwyci najbardziej, zdobędzie nagrodę w wysokości 5.000 zł.

sobota, 8 kwietnia 2017 r., 17:09
Przedstawiciele KOD-u w Kościerzynie - rozdawali i czytali Konstytucję
Przedstawiciele pomorskiego Komitetu Obrony Demokracji w sobotę pojawili się w Kościerzynie. Rozmawiali z mieszkańcami o ich problemach, zachęcali do dołączenia do ich organizacji, jak również rozdawali i czytali Konstytucję RP.

sobota, 8 kwietnia 2017 r., 16:29
Magia świąt Wielkanocnych zawitała do Kościerzyny
Pokaz gotowania w wykonaniu kościerskich szefów kuchni, wielkanocne koszyki z gazety i wikliny, pisanki oraz palmy, mazurki i baby wielkanocne, a także sery, wędliny i pasztety, warsztaty dla dzieci, występy kaszubskiej kapeli ludowej i kół gospodyń wiejskich i wiele innych atrakcji czekało na uczestników I Kaszubskich Tradycji Wielkanocnych w Kościerzynie.

piątek, 7 kwietnia 2017 r., 12:48
Od 35 lat bezinteresownie dzielą się krwią - koralowy jubileusz Gminnego Klubu HDK w Nowej Karczmie
Ponad 1.000 litrów oddanej krwi mają na swoim koncie członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK w gminie Nowa Karczma, który w tym roku świętuje 35-lecie działalności. I właśnie podczas uroczystej gali, która odbyła się z tej okazji, dziękowano dawcom nadziei i życia za niesienie pomocy potrzebującym i bezinteresowne dzielenie się najcenniejszym lekiem, jakim jest krew.

piątek, 7 kwietnia 2017 r., 11:27
Mały Klincz. Wypadek na skrzyżowaniu
Jedna osoba trafiła do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w piątkowe przedpołudnie na skrzyżowaniu w Małym Klinczu. Audi A6 najechało tam na tył mercedesa.

piątek, 7 kwietnia 2017 r., 10:06
Kościerscy łucznicy z tytułem Mistrzów Polski
Kościerska reprezentacja zajęła I miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Łucznictwie. A tym samym pojawiła się dla nich szansa reprezentowania w biało-czerwonych barwach naszego kraju na arenie międzynarodowej.

czwartek, 6 kwietnia 2017 r., 15:45
Znany kościerski pięściarz na wolności - wpłacił kaucję
Warunkowy areszt zastosował wobec kościerskiego pięściarza gdański sąd, ustalając przy tym kwotę poręczenia majątkowego w wysokości 20.000 zł. 39-latek, jak sam ogłosił na swoim fanpagu, znajduje się na wolności, a więc wpłacił określoną przez sąd kaucję.