środa, 31 lipca 2019 r., 09:49
Szymon Kropidłowski z Mistrzostwem Świata i rekordem Polski
Złoty medal, tytuł Mistrza Świata i nowy rekord Polski juniorów ma na swoim koncie 17-letni Szymon Kropidłowski po starcie na odbywających się w Egipcie Mistrzostwach Świata w pływaniu płetwach na dystansie 100 metrów bifins.

środa, 31 lipca 2019 r., 09:36
Profesjonalne projektowanie i aranżacja wnętrz
Każdemu z nas marzy się ładne zaprojektowane mieszkanie lub dom. Możemy oczywiście sami postarać się o to, aby przygotować nasze wnętrza w wybranym przez nas stylu. Jednak w praktyce okazuje się, że nie zawsze mamy na to wystarczającą ilość czasu lub nie wiemy w jaki sposób nasze pomysły przekuć na realne życie. Dla wielu wielu projektowanie może więc stanowić nie lada problem. Być może powinniśmy zdecydować się wówczas na profesjonalną aranżację wnętrz?

środa, 31 lipca 2019 r., 08:53
Zakup szkolnych podręczników
Rodzice uczniów szkół ponadpodstawowych mają często problemy ze skompletowaniem wszystkich potrzebnych podręczników, szczególnie że praktycznie każdego roku zmienia się lista tytułów. Sprawdź więc, które książki kupić, aby zapewnić dziecku wszystkie niezbędne materiały.

wtorek, 30 lipca 2019 r., 11:46
W Kościerzynie uczczą 75. rocznicę Powstania Warszawskiego
Minuta ciszy w Godzinę W oraz rekonstrukcja wydarzeń z 1944 roku - tak w środę, 1 sierpnia Kościerzynie uczczona zostanie 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Przybliżenie działań powstańców będzie możliwe dzięki kościerskim harcerzom i Stowarzyszeniu "Cis" z Męcikału, którzy od lat dbają by pamięć o bohaterach wciąż była żywa. Na wszystkich uczestników wydarzenia będzie czekać też wojenny chleb.

wtorek, 30 lipca 2019 r., 11:34
Kościerzyna. Oceniono projekty zgłoszone w ramach Budżetu Obywatelskiego
Komisja do spraw Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok dokonała oceny zgłoszonych przez mieszkańców wniosków. Pozytywną ocenę przeszło siedem zadań. Trzy zostały odrzucone. Do czwartku, 1 sierpnia można składać odwołanie.

wtorek, 30 lipca 2019 r., 09:01
Z błogosławieństwem bp Kasyny pątnicy z Kaszub wyruszyli z Kościerzyny na Jasną Górę
We wtorkowy poranek kilkadziesiąt osób wyruszyło na pielgrzymkowy szlak na Jasną Górę z Kościerzyny. Dla pątników z powiatu kartuskiego jest to już drugi dzień wędrowania. Kaszubskich pielgrzymów pożegnał biskup diecezjalny Ryszard Kasyna.

poniedziałek, 29 lipca 2019 r., 13:34
Prawie 200 osób zmierzyło się z triathlonem Evo w Chmielnie
Ścigali się pływając, jeżdżąc rowerem i biegnąc, pokonywali dystanse i własne słabości - w niedzielę w Chmielnie odbyła się kolejna edycja zawodów triathlonwych. Wzięło w nich udział około 200 osób.

poniedziałek, 29 lipca 2019 r., 13:33
Kościerzyna. Chciał ominąć pieszego, został zaatakowany
Jadąc ulicą Strzelecką chciał ominąć pieszego, który szedł środkiem jezdni. Ten jednak pięścią wybił przednią szybę pojazdu. Gdy 44-latek zatrzymał się i wyszedł z pojazdu, został zaatakowany przez dwóch mężczyzn. 23 i 26-letni mieszkańcy powiatu kościerskiego usłyszeli zarzut pobicia. Grozi im za to do trzech lat pozbawienia wolności.

poniedziałek, 29 lipca 2019 r., 11:10
Strażacy pospieszyli na ratunek krowie
Do niecodziennej interwencji wezwano kościerskich strażaków w niedzielne popołudnie w Wielkim Podlesiu. Do szamba wpadła tam krowa. Na pomoc zwierzęciu pospieszyli strażacy z OSP Wielki Klincz i JRG Kościerzyna.

poniedziałek, 29 lipca 2019 r., 10:12
Grabowska Huta. Alfa Romeo rozbiła się na drzewie
Dwoje dzieci zostało przetransportowanych do szpitala w Gdańsku wskutek zdarzenia, do którego doszło w niedzielne popołudnie w Grabowskiej Hucie. Kierujący Alfą Romeo stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo.