poniedziałek, 3 września 2018 r., 10:00
Edukacja przyszłości na wycięgnięcie ręki
Akademia Twórczego Rozwoju Bystrzak ROZPOCZYNA ZAPISY! Od 5 lat edukujemy dzieci w zabawie i doświadczeniu wykorzystując kreatywność i zajęcia artystyczne. Pracujemy na autorskich programach ogólnopolskiej sieci placówek Akademii Twórczego Rozwoju Bystrzaka.

poniedziałek, 3 września 2018 r., 09:06
Vernitex - profesjonalna mieszalnia farb, lakierów i tynków w Kartuzach
"W każdym kolorze na każde podłoże" - to domena firmy Vernitex. To miejsce, w którym znajdziesz farby i lakiery na każdą powierzchnię. Firma specjalizuje się w szczególności w mieszaniu farb. Zajmuje się tym profesjonalnie od kilkunastu lat. Tu uzyskasz idealny kolor, jak i najlepszą możliwą mieszankę dobraną do rodzaju podłoża.

niedziela, 2 września 2018 r., 19:17
Trigar MTB Challenge - ponad trzystu pasjonatów dwóch kółek ścigało się na Złotej Górze
W niedzielę na Złotej Górze odbyła się druga edycja wyścigu Trigar MTB Challenge. Na dwóch dystansach 31 i 57 kilometrów ścigało się łącznie około 300 pasjonatów dwóch kółek.

niedziela, 2 września 2018 r., 00:03
Trwa V Kaszubski Festiwal Żurawiny
Kaszubskie Stowarzyszenie Agroturystyczne "Kościerska Chata" już po raz piąty zaprosiło mieszkańców powiatu kościerskiego i turystów na święto kaszubskiego rubinu, czyli Festiwal Żurawiny. Imprezie towarzyszyły liczne atrakcje, występy, rajd rowerowy i degustacja specjałów z bohaterką imprezy w roli głównej.

niedziela, 2 września 2018 r., 00:02
Dożynki gminy Kościerzyna - Nowa Wieś Kościerska z najpiękniejszym wieńcem
Tegoroczne święto plonów gminy wiejskiej Kościerzyna odbyło się w Dobrogoszczy. Świętowanie połączono z piątą edycją Festiwalu Żurawiny. Tradycyjnie w trakcie dożynkowych obchodów rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wieniec. W tym roku laur zwycięstwa trafił do sołectwa Nowa Wieś Kościerska.

sobota, 1 września 2018 r., 20:35
Energa Cyklo Kartuzy 2018 za nami - kilkuset kolarzy ścigało się w stolicy Kaszub
Ponad 400 zawodników wystartowało w tegorocznej edycji Energa Cyklo Cup w Kartuzach. W stolicy Kaszub rozegrano finałowe zawody całej serii. Uczestnicy ścigali się na dwóch dystansach - krótkim liczącym ponad 40 km i długim - 80 km.

sobota, 1 września 2018 r., 08:29
Bezpieczna droga do szkoły ze strażnikami miejskimi
Wraz ze zbliżającym się początkiem roku szkolnego podobnie jak dzieci i młodzież szkolna również strażnicy miejscy przygotowują się na pierwszy dzwonek. Już od połowy sierpnia strażnicy sprawdzali stan oznakowania przejść dla pieszych, stan chodników i infrastruktury drogowej w najbliższej okolicy kościerskich szkół.

piątek, 31 sierpnia 2018 r., 19:09
Zadbaj o swoją protezę już dziś!
Z różnych przyczyn jesteśmy zobligowani do zastąpienia naturalnego uzębienia takimi elementami jak np. ruchome protezy. Od momentu umieszczenia jej w jamie ustnej rozwiązuje się część dotychczasowych problemów, ale też i pojawiają się nowe. W jaki sposób zadbać o protezę, by uchronić się przed chorobami dziąseł?

piątek, 31 sierpnia 2018 r., 15:49
Nowa Karczma. Strażacy doposażeni w sprzęt w ramach Funduszu Sprawiedliwości
Agregat prądotwórczy, zestaw węży hydraulicznych i defibrylator - w taki sprzęt wyposażeni zostali strażacy-ochotnicy z terenu gminy Nowa Karczma w ramach Funduszu Sprawiedliwości. Jego oficjalne przekazanie odbyło się w piątek.

piątek, 31 sierpnia 2018 r., 10:45
Kościerzyna. Zatrzymany 37-latek trafi do aresztu
Kolejny poszukiwany przez sąd nie uniknie kary. W czwartek kościerscy policjanci zatrzymali 37-latka, który ma do odbycia karę pozbawienia wolności w wymiarze dziewięciu miesięcy.