sobota, 10 marca 2018 r., 18:15
W Chwaszczynie zainaugurowano cykl Kaszuby Biegają 2018
Ponad pół tysiąca osób wystartowało w sobotę w Chwaszczynie w biegach na dwóch dystansach 5 i 10 kilometrów. Chwaszczyńska '10 była prologiem tegorocznego cyklu Kaszuby Biegają. W jego ramach łącznie w dwunastu biegach pasjonaci aktywności fizycznej pokonają łącznie 166 km, w tym trzy półmaratony. Zawody odbywać się będą pod szyldem obchodów 100-lecia Niepodległości Polski.

sobota, 10 marca 2018 r., 10:47
52-latek stracił prawo jazdy podczas akcji "Alkohol i narkotyki"
Nietrzeźwy kierujący z wynikiem 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, trzy mandaty dla kierowców i jeden ukarany pasażer - tak w wielkim skrócie można podsumować czwartkową ogólnopolską policyjną akcję "Alkohol i narkotyki" na drogach powiatu kościerskiego.

sobota, 10 marca 2018 r., 09:20
Już w niedzielę gminne zmagania KGW w Wielkim Klinczu
Talenty wokalne, artystyczne, taneczne i kulinarne mieszkanek gminy Kościerzyna podziwiać będzie można w niedzielę w hali sportowo-widowiskowej w Wielkim Klinczu. Odbędzie się tam ósmy Gminny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich. Jak to na imprezach, w których uczestniczą członkinie KGW, spodziewać się można widowiskowych występów, pysznej kuchni i solidnej dawki humoru w najlepszym wydaniu.

piątek, 9 marca 2018 r., 19:44
W gminie Karsin ujawniono kolejne tysiące litrów podejrzanej substancji
Około 60 pojemników o pojemności tysiąca litrów oraz palety z beczkami i pojemnikami 20-litrowymi z nieznaną substancją ujawniono na jednej z działek w Borsku (gm. Karsin). Na miejscu trwają czynności z udziałem śledczych i pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

piątek, 9 marca 2018 r., 12:54
Od niedzieli rozkład jazdy pociągów PKM zmieni się na lepsze
Od niedzieli 11 marca będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy PKM. Największe zmiany dotyczą pociągów relacji Kartuzy-Gdańsk: połączeń będzie więcej, a składy kursować będą co godzinę, w większości cyklicznie, o stałych porach.

piątek, 9 marca 2018 r., 11:52
Wielki Klincz. 21-latka wpadła w poślizg - do szpitala zabrał ją LPR
Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala przetransportowano 21-letnią kobietę, która kierując citroenem wpadła w poślizg i dachowała. Do zdarzenia doszło na trasie Wielki Klincz-Wielki Podleś.

piątek, 9 marca 2018 r., 10:06
W tę niedzielę nie zrobisz zakupów. Co na to mieszkańcy Kaszub?
Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, weszła w życie z dniem 1 marca. Jednak w praktyce, zarówno konsumenci jak i sami handlujący zmierzą się z nią w najbliższą niedzielę. Zapytaliśmy obie strony, co sądzą o tych zmianach.

piątek, 9 marca 2018 r., 10:02
Zniszczył maszynę, bo "wciągnęła" mu pięć złotych
Kara do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 27-letniemu mieszkańcowi powiatu kościerskiego, który został zatrzymany pod zarzutem uszkodzenia automatu do gier. Miał scyzorykiem zniszczyć maszynę, bo ta "wciągnęła" mu pięć złotych.

piątek, 9 marca 2018 r., 07:36
Zima znów zaatakowała. Trasa Kościerzyna-Korne zakorkowana
Warunki atmosferyczne utrudniają ruch na drogach powiatu kościerskiego. Zakorkowana przez TIRy, które nie mogą podjechać pod wzniesienia, jest między trasa Kościerzyna-Korne. Ruch odbywa się tam wahadłowo.

czwartek, 8 marca 2018 r., 13:33
Gm. Kościerzyna. Walka wyborcza na sesji - poszło o obligacje
Przed tygodniem nie podjęto uchwały odnośnie emisji obligacji, z których to środki mają zostać przeznaczone na zadania inwestycyjne. W czwartek większość radnych opowiedziała się już jednak "za". Czterej radni ponownie zagłosowali przeciw, głównie dlatego, że jest rok wyborczy. Ich zdaniem realizacja, z resztą wspólnie zaplanowanych, inwestycji ma być tylko przepustką do wygrania wyborów.