piątek, 8 czerwca 2018 r., 09:02
Strażacki Oscar dla OSP Karsin
"Wieś bezpieczna, wieś wesoła, bezpieczeństwo od przedszkola" - to projekt, który zyskał uznanie kapituły ogólnopolskiego strażackiego konkursu "Floriany". Tym samym realizator zadania Ochotnicza Straż Pożarna w Karsinie uhonorowana została strażackim Oscarem za Najlepszą Inicjatywę Społeczną w Polsce.

piątek, 8 czerwca 2018 r., 08:29
Policyjny pościg za motocyklistą z narkotykami
Niezatrzymanie się do kontroli, jazdę mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdu, posiadanie narkotyków, a także kierowanie pod ich wpływem ma na swoim 26-letni mężczyzna, którego po uprzednim pościgu zatrzymali policjanci z Dziemian. Jego 22-letni kompan odpowie z kolei za posiadanie amfetaminy i marihuany.

czwartek, 7 czerwca 2018 r., 15:35
Przed nami weekend z targami w Lubaniu, biegami we Wdzydzach i strażackimi zmaganiami
XXVII Pomorskie Agro Targi i Pomorska Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Lubaniu, Festiwal Biegów Polski Północnej we Wdzydzach, czy Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Sporcie Pożarniczym z festynem strażackim w Stężycy - to tylko niektóre propozycje najbliższego weekendu.

czwartek, 7 czerwca 2018 r., 14:55
Kościerzyna-Łubiana. Zderzenie trzech pojazdów na K20
Dwie osoby zostały ranne wskutek zdarzenia, do którego doszło w czwartkowe popołudnie na trasie Kościerzyna-Łubiana. Scania najechała tam na tył osobowego forda i zderzyła się bocznie z samochodem dostawczym. Droga jest zablokowana. Policjanci kierują kierowców na objazdy.

czwartek, 7 czerwca 2018 r., 12:12
Senator Waldemar Bonkowski zostanie wyrzucony z PiS?
Rzecznik dyscyplinarny PiS Karol Karski złożył wniosek wykluczający senatora z Kaszub Waldemara Bonkowski jako członka partii Prawa i Sprawiedliwości. Powodem mają być treści antysemickie, które senator zamieścił na swoim facebooku w lutym br. - Zarzut jest absurdalny. Nigdy nie byłem, nie jestem i nie będę antysemitą - komentuje senator Bonkowski.

czwartek, 7 czerwca 2018 r., 10:08
"Nie daj się zaskoczyć, zrób kolonoskopię" - na budynku Ekonomika powstał mural
Liczy ponad sto metrów kwadratowych, a jego celem jest nakłonienie mieszkańców do wykonywania kolonoskopii, a więc badania, które pozwala wykryć we wczesnym etapie raka jelita grubego. Mowa o muralu na budynku technikum kościerskiego "Ekonomika", który powstał w ramach kampanii społecznej "Rzeczywistość zaskakuje. Nie daj się zaskoczyć - zrób kolonoskopię".

czwartek, 7 czerwca 2018 r., 09:48
Otwarcie nowego placu zabaw i festyn z Górkach
W niedzielę, 3 czerwca przy świetlicy wiejskiej w Górkach odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka połączony z otwarciem nowego placu zabaw. W imprezie uczestniczyło ponad sto osób, zarówno dzieci jak i dorosłych.

środa, 6 czerwca 2018 r., 11:43
Dwóch poszukiwanych listami gończymi zatrzymanych
44-latek i 46-latek mimo iż ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości, najbliższe miesiące spędzą w zakładzie karnym. W ostatnich dniach kościerscy kryminalni zatrzymali bowiem dwóch mężczyzn poszukiwanych listami gończymi celem odbycia kary pozbawienia wolności.

środa, 6 czerwca 2018 r., 11:01
Pamiętaj o obowiązkowym przeglądzie przewodów kominowych i skorzystaj z profesjonalnych usług Z.U.K."KOMINIARZ" s.c
Okresowe czyszczenie przewodów kominowych, wentylacyjnych, dymowych i spalinowych, to obowiązek każdego właściciela budynku. Jak wynika z przepisów, powinniśmy robić to nawet cztery razy w roku. Niewywiązywanie się z obowiązku skutkować może nie tylko mandatami, ale przede wszystkim pożarami sadzy i uszkodzeniami komina. Warto zachować zdrowy rozsądek i skorzystać z profesjonalnych usług.

środa, 6 czerwca 2018 r., 10:56
Wielomilionowa dotacja na elektryfikację PKM
Kwotą 61,7 mln złotych dofinansowany ze środków unijnych zostanie projekt elektryfikacji linii PKM. Szacowany koszt całej inwestycji to około 89 mln złotych. Dzięki temu przedsięwzięciu za kilka lat koleją będziemy jeździć szybciej i bardziej komfortowo.