poniedziałek, 12 czerwca 2017 r., 12:17
Ewelina Kosater - pierwsza strażaczka w podziale bojowym w kościerskiej PSP
W służbie w jednostkach ratowniczo-gaśniczych dominują mężczyźni. Kobieta gasząca pożar to widok niezwykle rzadki. Tymczasem strażacy z kościerskiej JRG teraz jeżdżą do akcji właśnie z wsparciem żeńskim. Od kilku dni w ich jednostce praktyki odbywa Ewelina Kosater. Jest pierwszą w historii kościerskiej jednostki kobietą, która na dźwięk syreny, wsiada do strażackiego wozu i jedzie do akcji.

poniedziałek, 12 czerwca 2017 r., 09:41
Dwa razy na podwójnym gazie i podwójnym zakazie
Podczas wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Mowa o 23-latku, który mimo iż posiada dwa czynne zakazy prowadzenia pojazdów, w sobotni wieczór wsiadł za kółko i to będąc pijanym - wydmuchał ponad dwa promile alkoholu! Mimo to dalej nie zrażał się zakazami. Dwie godziny później wpadł, jak prowadził ciągnik! Tym razem trafił do policyjnej izby zatrzymań.

poniedziałek, 12 czerwca 2017 r., 09:26
Mały Klincz. Kierująca seatem wymusiła pierwszeństwo na fordzie - trzy osoby w szpitalu
Trzy osoby trafiły do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w sobotnie popołudnie na skrzyżowaniu w Małym Klinczu. Kierująca seatem wyjeżdżając z drogi podporządkowanej wymusiła pierwszeństwo na jadącym droga główną fordzie.

poniedziałek, 12 czerwca 2017 r., 09:07
Nieopodal Starej Kiszewy można spotkać łosie
Łosie coraz częściej można spotkać w polskich lasach. Przekonał się o tym pan Marek, który w sobotni poranek wybrał się fotografować ptaki w okolicach Starej Kiszewy, a w kadrach aparatu uwiecznił łosie.

niedziela, 11 czerwca 2017 r., 21:16
I Festiwal Biegów Polski Północnej za nami
Sporym zainteresowaniem wśród miłośników biegów cieszył się I Festiwal Biegów Polski Północnej, który weekend odbył się we Wdzydzach. W ramach wydarzenia odbył się także Półmaraton Stolema - Bieg Kościerskiego Browaru.

niedziela, 11 czerwca 2017 r., 18:01
Pełen atrakcji festyn rodzinny w Kaliszu
Dopisała pogoda, frekwencja, a przede wszystkim humory uczestnikom kolejnego już festynu rodzinnego, który w sobotnie popołudnie odbył się w Kaliszu. Jego organizatorzy, jak co roku, zadbali o szereg atrakcji i to zarówno dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych.

sobota, 10 czerwca 2017 r., 17:01
Triathlon 2017 w Chmielnie - udowodnili, że są silni ciałem i niezłomni duchem
Już po raz trzeci Chmielno było gospodarzem triathlonu, organizowanego przez fundację Silni Ciałem, Niezłomni Duchem. Na listach startowych było około 100 zawodników. Zmierzyli się z jedną z najtrudniejszych dyscyplin - najpierw pływali, potem jeździli rowerem, a na końcu biegli. W tym roku zmagania odbyły się na dwóch dystansach - sprintu i olimpijskim.

sobota, 10 czerwca 2017 r., 14:27
Garczyn. I Biesiada Seniorów pełna atrakcji
Gry i zabawy rekreacyjno-sportowe, wspólne śpiewanie piosenek, poczęstunek, loteria fantowa, zabawa integracyjna przy muzyce zespołu 4 ASY, czy marsz nordic walking - między innymi takie atrakcje czekały na mieszkańców gminy Kościerzyna podczas I Biesiady Seniorów. Wzięło w niej udział około 200 osób.

piątek, 9 czerwca 2017 r., 20:11
Lubiana Cup 2017 już za tydzień
W sobotę, 17 czerwca na stadionie w Łubianie rozegrany zostanie Turniej Piłki Nożnej - Lubiana Cup 2017. O główne trofeum rozgrywek powalczy aż dwanaście zespołów rocznika 2008/2009. Rezerwuj czas, zasiądź na trybunach i kibicuj swoim faworytom.

piątek, 9 czerwca 2017 r., 18:48
Skrzydłowo. Pięciolatka wbiegła pod samochód
W piątkowe popołudnie służby ratunkowe zostały wezwane do zdarzenia w Skrzydłowie, gdzie pięcioletnia dziewczynka została potrącona przez samochód. Na miejscu jest także załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.