poniedziałek, 13 lutego 2017 r., 13:38
Banino. Baśka Bazuna Cup - karciarze walczyli o 40 pucharów
W niedzielnym sportowym turnieju wzięło udział 120 zawodników, w tym pięć przedstawicielek płci pięknej. Przez prawie cztery godziny walczono o puchary, medale i nagrody rzeczowe. Gracze reprezentowali całe Kaszuby i Pomorze. Przyjechali z powiatu kartuskiego i kościerskiego, a także z Chełmży, Torunia, Chojnic, Lęborka, Bytowa i Tucholi.

poniedziałek, 13 lutego 2017 r., 12:17
Weronika Lizakowska ze złotem Halowych Mistrzostw Polski
W sobotę w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski do lat 20. Jedną z ich uczestniczek była zawodniczka klubu Remus Kościerzyna - Weronika Lizakowska. Kościerska biegaczka z wynikiem 4.37.71 ukończyła bieg jako pierwsza, zdobywając tym samym złoty medal Mistrzostw Polski.

poniedziałek, 13 lutego 2017 r., 12:10
Dwaj 20-latkowie zatrzymani za pobicie 16-latka
Do trzech lat pozbawienia wolności grozi dwóm 20-letnim mężczyznom, którzy zostali zatrzymani przez kościerskich funkcjonariuszy pod zarzutem pobicia 16-letniego mieszkańca gminy Liniewo. Nastolatek został zaatakowany, gdy szedł chodnikiem.

poniedziałek, 13 lutego 2017 r., 11:33
Kościerzyna. Zderzenie trzech samochodów - matka z dzieckiem w szpitalu
43-letnia kobieta wraz z dziewięcioletnim synem trafiła do szpitala wskutek wypadku, do którego doszło niedzielnym popołudniem w Kościerzynie. Kierujący mercedesem najechał na tył poprzedzającego go opla, a ten uderzył w kolejnego opla.

poniedziałek, 13 lutego 2017 r., 11:08
Nie daj się zaskoczyć podczas kontroli - sprawdź, czy twój samochód ma przegląd
Pełen zakres okresowych i pierwszych badań technicznych, naprawa i legalizacja tachografów analogowych oraz cyfrowych, a także i doradztwo w sprawach dotyczących badań technicznych pojazdów - to tylko niektóre z usług oferowanych przez sieć Stacji Kontroli Pojazdów "Europak".

poniedziałek, 13 lutego 2017 r., 10:25
35-letnia mieszkanka powiatu kościerskiego z zarzutem sutenerstwa
Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali trzy osoby pod zarzutem sutenerstwa oraz ułatwiania prostytucji. Zatrzymani to dwaj obywatele Bułgarii oraz 35-letnia mieszkanka powiatu kościerskiego. Do wykorzystywania kobiet dochodziło na terenie województw kujawsko-pomorskiego oraz pomorskiego, w tym między innymi na terenie powiatu kościerskiego.

poniedziałek, 13 lutego 2017 r., 09:55
W terenie zabudowanym pędzili z prędkością ponad 100 km/h - stracili prawo jazdy
W piątkowe popołudnie kościerscy funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali aż dwóch kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Tym samym mężczyznom zatrzymano prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Ponadto policjanci udaremnili też dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu.

niedziela, 12 lutego 2017 r., 19:37
Popołudnie talentów w Wielkim Klinczu
Po raz trzeci Sąsiadki Aparatki zorganizowały imprezę pn. "Mamy talent". Tym samym po raz kolejny licznie zgromadzeni w sali wiejskiej mieszkańcy mieli okazję przekonać się, że wśród lokalnej społeczności nie brakuje uzdolnionych dzieci i młodzieży. Blisko 20 osób zaprezentowało swoje talenty wokalne, freestyle'owe czy iluzjonistyczne. Gościem specjalnym była Weronika Korthals.

sobota, 11 lutego 2017 r., 14:29
Kościerzyna. Uhonorowani za pomoc osobom niepełnosprawnym
Fundacja Wspólnoty Burego Misia im. Bogdana Jańskiego, Aldona i Mariusz Kupperowie oraz Małgorzata Nakielska zostali laureatami XIV edycji Medalu im. Matki Teresy z Kalkuty. Podczas uroczystej gali, która tradycyjnie odbyła się w Światowy Dzień Chorego wręczono też siedem dyplomów uznania oraz specjalny Dyplom Uznania Starosty Kościerskiego.

piątek, 10 lutego 2017 r., 13:21
ZUS będzie kontrolował osoby na zwolnieniach
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zapowiada kolejne kontrole osób przebywających na zwolnieniach lekarskich. W ubiegłym roku sprawdzono w ten sposób 10 tys. osób, w prawie 400 przypadkach wykryto nieprawidłowości i pozbawiono prawa do świadczenia.