czwartek, 8 listopada 2018 r., 11:44
Teresa i Paweł Stosikowie z Karsina świętowali złote gody
Pół wieku temu postanowili zawrzeć związek małżeński. Teraz już wiedzą, że była to najlepsza decyzja w ich życiu. Pomimo wszelkich przeciwności losu cieszą się ze wspólnie przeżytych 50. lat. Mowa o państwu Stosikach z Karsina, którzy w minionym czasie świętowali złoty jubileusz małżeństwa.

czwartek, 8 listopada 2018 r., 10:00
Galeria Madison poleca się na listopad
Jest już doskonale znana i lubiana, a ciągle się zmienia na lepsze. Mowa o Galerii Handlowej Madison w Gdańsku, która w listopadzie świętuje swoje 15-te urodziny. To co charakterystyczne dla marki Madison to właśnie jej śródmiejska lokalizacja - to miejsce, do którego można "wpaść" po drodze do pracy, do szkoły, podczas spaceru czy zwiedzania.

środa, 7 listopada 2018 r., 11:54
Przodkowo. Polskie barwy narodowe inspiracją kuchni współczesnej
Takie hasło przyświecało Jesiennemu Piknikowi na Kaszubach, który po raz ósmy odbył się pod egidą Zespołu Szkół Gimnazjalnych w Przodkowie. Tegoroczna edycja miała rekordową ilość uczestników. Do kulinarnej rywalizacji stanęło 12 drużyn. Ich zadaniem było jak najlepiej przygotować pierś z kaczki w jabłkowej osłonie. Najwyższą notę jury otrzymali uczniowie Gimnazjum im. św. Jana de La Salle w Gdańsku.

środa, 7 listopada 2018 r., 11:01
Czad i ogień zbierają żniwo. Strażacy przestrzegają
Od 1 października roku wskutek zatrucia tlenkiem węgla w Polsce śmierć poniosły już cztery osoby. W powiecie kościerskim, choć sezon grzewczy dopiero się rozpoczął, odnotowano już jeden przypadek podtrucia czadem. Strażacy radzą więc, jak uchronić się przed zgubnymi skutkami działania cichego zabójcy.

wtorek, 6 listopada 2018 r., 10:10
Kościerzyna. Przy pomniku Wybickiego stanie "Ławka Niepodległości"
Kościerzyna dołączy do grona polskich miast, gdzie stanie "Ławka Niepodległości". Będzie ona ulokowana przy pomniku Józefa Wybickiego. Ten sposób uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości to inicjatywa Ministerstwa Obrony Narodowej.

wtorek, 6 listopada 2018 r., 09:53
Już w niedzielę 11. Rajd Niepodległości w setną rocznicę powrotu Polski na mapę Europy
Przed nami jedenasta edycja Rajdu Niepodległości, a więc gry miejskiej, poprzez którą jej uczestnicy odkrywają Kościerzynę sprzed wielu lat, a przede wszystkim dobrze się bawią pokonując miejskie uliczki i wykonując przygotowane dla nich zadania. Spędź 11 listopada aktywnie i rodzinnie. Pojaw się na starcie Rajdu Niepodległości i daj się porwać przygodzie. Uczcij w wyjątkowy sposób setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

poniedziałek, 5 listopada 2018 r., 12:59
Damskie sportowe buty zimowe za kostkę: jakie wybrać?
Mimo tego, że w listopadzie termometry mają pokazać nawet 20 stopni Celsjusza, zima i mroźny wiatr na pewno jeszcze pokażą swoje możliwości, oczywiście w najmniej odpowiednim momencie. Apeluję do was dziewczyny! Kiedy nadejdzie właściwy moment, zmieńcie stylówkę z "gołe kostki przy -20 stopniach" na "damskie sportowe buty zimowe za kostkę, które są jednocześnie modne i, w przeciwieństwie do trampek, chronią stopy przed odmrożeniem".

poniedziałek, 5 listopada 2018 r., 12:48
Szkolenia dla księgowych - jak utrzymywać zawsze aktualną wiedzę?
Rozwój umiejętności w zakresie różnych zawodów jest rzeczą elementarną, wręcz konieczną. Zarówno lekarze, nauczyciele, programiści jak i przedstawiciele wielu innych profesji co jakiś czas powinni "odświeżyć" swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju programach, konferencjach, sympozjach czy udoskonalających szkoleniach. Dzięki ciągłemu rozwojowi, który należy traktować jak pewnego rodzaju proces samodoskonalenia, jest się cały czas w obiegu, a poznając najnowsze nowinki w branży jest się na bieżąco z aktualnymi mechanizmami.

poniedziałek, 5 listopada 2018 r., 12:46
Jak dbać o skórzaną tapicerkę, by służyła nam przez długi czas?
Powlekane skórą fotele samochodowe bez wątpienia dodają pojazdowi uroku i niepowtarzalnego klimatu, ale tylko pod warunkiem, że się o nie odpowiednio zadba. Ze względu na ich delikatność bardzo łatwo je uszkodzić. Fotel jest nieustannie narażony na zużycie związane z wsiadaniem i wysiadaniem z auta, co jest zupełnie naturalną sprawą. Niestety sprawia to, że skóra jest sucha i wypłowiała. Sprawdź, jak dbać o skórzaną tapicerkę, aby przez długie lata cieszyć się jej nieskazitelnym wyglądem.

poniedziałek, 5 listopada 2018 r., 12:44
Wynajem apartamentu sposobem na wypoczynek?
Kiedy nadchodzi czas upragnionego urlopu, cieszymy się, że w końcu odrobinę wypoczniemy. Wolny czas można jednak spożytkować w sposób pozytywny albo negatywny. Wszystko zależy od tego, jak bardzo przyłożymy się do całego procesu planowania i organizacji. Nie warto być w tym względzie leniwym, ponieważ można później się zawieść, albo doświadczyć przykrych niespodzianek. Choć spontaniczność dla wielu jest zaletą, kiedy nadchodzą wakacje, na które z pewnością wielu czekało z utęsknieniem, lepiej dołożyć wszelkich starań, aby wypoczynek był tak atrakcyjny, jak tylko jest to możliwe.