niedziela, 10 września 2017 r., 11:00
www.szwichtenberg.com.pl
Płyty drogowe to najtańsza i najszybsza metoda utwardzania dróg gruntowych. Sprawdzają się na każdym gruncie. Aby jednak uzyskać zamierzony efekt, mieć pewność wysokiej jakości zakupionego produktu, a do tego nabyć go w przystępnej cenie, warto wybrać zaufanego dostawcę. Taką firmą jest przedsiębiorstwo Szwichtenberg, które oferuje płyty drogowe już od 27 zł! Zapoznaj się z ofertą!

sobota, 9 września 2017 r., 20:56
25. Urodziny Osady Burego Misia i Przyjaciół
Wyjątkowy festyn na wyjątkowe urodziny odbył się w sobotę w Osadzie Burego Misia. Osada obchodzi bowiem jubileusz 25. istnienia. Wraz z Burym Misiami świętuje także gmina Kościerzyna oraz Państwowa Straż Pożarna. I dlatego też podczas sobotniej imprezy nie zabrakło wielu niespodzianek i strażackich pokazów. Podczas imprezy tradycyjnie już wręczono statuetki Romana.

sobota, 9 września 2017 r., 12:27
Kościerzyna. Polała się krew... w szczytnym celu
Mundurowi krwiodawcy, ale również ci nienoszący munduru w sobotni poranek odwiedzili kościerski punkt krwiodawstwa, by podzielić się najcenniejszym lekarstwem, jakim jest krew. Płynem ratującym życiem podzielili się w ramach akcji "Sobota Mundurowych Krwiodawców".

piątek, 8 września 2017 r., 13:14
Policjanci spotkali się z pierwszoklasistami w Kaliszu
W środę kościerscy policjanci spotkali się z pierwszoklasistami ze Szkoły Podstawowej z Kalisza Kaszubskiego. Podczas tej wizyty funkcjonariusze omawiali z najmłodszymi zasady bezpieczeństwa poruszania się po drodze oraz bezpiecznych zachowań podczas zabaw. Dzięki temu spotkaniu uczniowie mogli dowiedzieć się również o pracy Policji.

piątek, 8 września 2017 r., 13:11
Przedszkole w Nowym Klinczu otwarte
We wtorek w Nowym Klinczu odbyło się oficjalne otwarcie przedszkola w Nowym Klinczu. Jego powstanie było możliwe dzięki pozyskaniu na ten cel przez gminę Kościerzyna środków unijnych. Tym samym na terenie gminy otwarto już siódme przedszkole.

czwartek, 7 września 2017 r., 13:58
Trzy wypadki z udziałem rowerzystów
W środę służby aż trzykrotnie interweniowały przy zdarzeniach drogowych z udziałem rowerzystów. W dwóch przypadkach sprawcami wypadków byli kierujący samochodami, w trzecim z kolei to rowerzysta najechał na pieszą.

czwartek, 7 września 2017 r., 13:53
Kaszubskie Centrum Edukacji Vademecum - tu zdobędziesz wymarzony zawód i podniesiesz kwalifikacje
Chcesz zwiększyć swoje szanse na rynku pracy? Podnieść kwalifikacje? Uzupełnić wykształcenie bądź też zdobyć zawód, który da ci gwarancję zatrudnienia? Zapoznaj się z ofertą Kaszubskiego Centrum Edukacji Vademecum w Kościerzynie. Placówka prowadzi nabór do liceum ogólnokształcącego i do szkół policealnych.

czwartek, 7 września 2017 r., 13:41
Akcja zeszyt - wyprawki szkolne po raz kolejny trafiły do potrzebujących
Już po raz kolejny w Kościerzynie przeprowadzono akcję "Zeszyt". Dzięki przedsięwzięciu członkom kościerskiej Solidarności wyprawki szkolne już po raz 20. trafiły do najbardziej potrzebujących rodzin.

czwartek, 7 września 2017 r., 13:13
Weekend z Burymi Misiami, żurawiną, dożynkami i sobotą mundurowych krwiodawców
Obchody 25. Urodzin Osady Burego Misia i Przyjaciół - gminy Kościerzyna i Państwowej Straży Pożarnej, IV Festiwal Żurawiny połączony z Rajdem Rowerowym "Szlakiem Kaszubskiej Żurawiny", Dożynki gminy Karsin oraz Sobota Mundurowych Krwiodawców w Kościerzynie - między innymi takie wydarzenia zaplanowano na najbliższy weekend w powiecie kościerskim.

czwartek, 7 września 2017 r., 12:18
Nowy Klincz. Zdarzenie trzech pojazdów
W czwartkowe przedpołudnie służby interweniowały w Nowym Klinczu, gdzie na drodze wojewódzkiej doszło do zdarzenia z udziałem trzech pojazdów - opla corsy, skody fabii oraz VW Bory. Wskutek zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby, w tym dziecko.