czwartek, 11 maja 2017 r., 09:01
Wiktoria Kolczyk Mistrzynią Polski w Kickboxingu
Zawodniczka KS Champion Kościerzyna po raz kolejny odnotowała bardzo dobry występ na zawodach. Na odbywających się w Rydzynie Mistrzostwach Polski Wiktoria Kolczyk sięgnęła po główne trofeum w swojej kategorii - tytuł Mistrzyni Polski w Kickboxingu.

czwartek, 11 maja 2017 r., 08:42
Pomóż Kasi wrócić do synka i męża. Zarejestruj się w bazie dawców szpiku
27-letnia Kasia Papka z Sierakowic 22 marca została mamą. Kilka tygodni przed rozwiązaniem zdiagnozowano u niej agresywny nowotwór - chłoniaka T-limfoblastycznego. Jedyną szansą na powrót do zdrowia jest przeszczep szpiku. Już za kilka dni w kilku miejscowościach na Kaszubach odbędą się akcje, w trakcie których będzie można zarejestrować się w bazie, a tym samym dać nadzieję na życie Kasi i innym chorym. Zarejestrować będzie można się w Stężycy, Miechucinie, Kartuzach i w Wejherowie, a także w Kamienicy Królewskiej.

środa, 10 maja 2017 r., 15:33
Gminne Obchody Dnia Strażaka w Wielu
W sobotę, 6 maja strażacy z jednostek OSP z terenu gminy Karsin brali udział w Gminnych Obchodach Dnia Strażaka. Każdego roku uroczystość odbywa się w innej miejscowości, a w tym roku gospodarzami byli druhowie z OSP Wiele.

środa, 10 maja 2017 r., 14:54
Wybili szyby w szklarni i altanie - dwaj nieletni już w rękach policji
Czterej nieletni najwyraźniej narzekali na nudę, więc postanowili wybić szyby w szklarni oraz altanie na jednej z posesji przy ulicy Tetmajera w Kościerzynie. Dwaj ze sprawców, to 13 i 14-latek. Trwają poszukiwania kolejnych dwóch.

środa, 10 maja 2017 r., 14:38
Seria kolizji na drogach powiatu
Od wtorku do środy kościerscy funkcjonariusze pracowali na miejscu pięciu kolizji drogowych. Szczęśliwie żaden z uczestników tych zdarzeń nie odniósł obrażeń, a wszystkie zajścia zakończyły się jedynie na uszkodzonych pojazdach.

środa, 10 maja 2017 r., 13:53
Kościerzyna. Rowerzysta potrącił pieszą - był pijany
67-letnia kobieta trafiła do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło we wtorek na ulicy Rzemieślniczej w Kościerzynie. Rowerzysta potrącił tam pieszą, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. W momencie zatrzymania wydmuchał ponad dwa promile alkoholu.

wtorek, 9 maja 2017 r., 13:23
Powrót zimy - wydano ostrzeżenie o przymrozkach
Od wtorku do środowego poranka na Pomorzu mają występować przymrozki sięgające -3°C. Ostrzeżenie w tej sprawie wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.Z pewnością należy uważać na drogach, szczególnie jeśli wymieniło się opony z zimowych na letnie.

wtorek, 9 maja 2017 r., 12:57
Masz pomysł na miejską inwestycję? Zgłoś swój projekt do Budżetu Obywatelskiego 2018
Do 30 czerwca można składać wnioski w ramach Kościerskiego Budżetu Obywatelskiego. Pobierz wniosek, zgłoś swój pomysł i zdecyduj o wydatkach z budżetu miasta Kościerzyna na 2018 rok. Miej wpływ na to, co dzieje się w Twojej okolicy.

wtorek, 9 maja 2017 r., 11:48
Gimnazjaliści z Kościerzyny posłami na Sejm Dzieci i Młodzieży
Dwoje uczniów z powiatu kościerskiego będzie reprezentować województwo pomorskie na obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży. Ksawery Wiecki i Maria Szyc - uczniowie Prywatnego Gimnazjum Prymus w Kościerzynie znaleźli się wśród czternastu dwuosobowych zespołów z Pomorza, które wytypowano w konkursie rekrutacyjnym i będą w gronie 230 najlepszych z całej Polski.

poniedziałek, 8 maja 2017 r., 12:20
Gdzie oszczędzać pieniądze w 2017 roku?
Ostatnia zmiana stóp procentowych w Polsce miała miejsce w marcu 2015 roku. Od tamtego czasu utrzymywane są one przez Radę Polityki Pieniężnej na rekordowo niskim poziomie 1,5%.