niedziela, 3 lutego 2019 r., 09:49
Szczypiornistki UKS PCM Kościerzyna w dalszym ciągu bez zwycięstwa
W sobotnie popołudnie szczypiornistki UKS PCM Kościerzyna podejmowały na hali sportowo - widowiskowej w Wielkim Klinczu KPR Gmina Kobierzyce. Mecz został rozegrany w ramach 16 kolejki Superligi Kobiet. Mimo bardzo dobrej gry, zawodniczkom z Kościerzyny wciąż nie udało się wygrać ani jednego meczu w sezonie.

sobota, 2 lutego 2019 r., 15:20
Niebawem kolejna edycja "Miasta za pół ceny" - zgłoś swój akces
Kościerzyna przygotowuje się do kolejnej edycji "Miasta za pół ceny". Tę wiosenną zaplanowano na weekend 16-17 marca. Pokrywa się ona również z ogólnopolską akcja "Polska zobacz więcej - Weekend za pół ceny". Aby wziąć udział w tym przedsięwzięciu należy zgłosić swój akces do 12 lutego.

piątek, 1 lutego 2019 r., 16:26
Ostatnia droga śp. Edmunda Konkolewskiego
Rodzina, przyjaciele, mieszkańcy gminy Karsin, harcerze, strażacy, działacze kaszubscy, czy przedstawiciele gminnych instytucji towarzyszyli w piątek w ostatniej drodze śp. Edmundowi Konkolewskiemu. Spoczął on w umiłowanej przez siebie wielewskiej ziemi przy dźwiękach strażackiej syreny i salwie honorowej Wojska Polskiego.

piątek, 1 lutego 2019 r., 09:44
Kościerzyna. Krzysztof Jaroniec oddał mandat radnego
Rada Miasta Kościerzyna znów działa w niepełnym składzie. Po niezwykle długiej środowej sesji, mandatu radnego zrzekł się Krzysztof Jaroniec. - Do tej pory ta rada zajmuje się tylko sobą, a nie sprawami miasta i jego mieszkańców. Mam nadzieję, że moja decyzja sprawi, że radni przemyślą swoje zachowanie - komentuje Krzysztof Jaroniec.

czwartek, 31 stycznia 2019 r., 11:54
Jak bezpiecznie transportować kota?
Podróżowanie z kotem bądź bezpieczne przewożenie go do weterynarza jest łatwe, jeśli korzysta się z transportera. Specjalna, zamykana konstrukcja uniemożliwia zwierzęciu ucieczkę i zgubienie się w nieznanym miejscu. Aby korzystanie z transportera było mniej stresujące dla kota, pamiętaj, by prawidłowo dobrać rozmiar i rodzaj konstrukcji. Dowiedz się, jak to zrobić.

czwartek, 31 stycznia 2019 r., 09:15
Był poszukiwany przez sąd i policję. 20-latek zatrzymany
Był poszukiwany przez sąd, bo unikał wstawiennictwa w zakładzie karnym, gdzie ma spędzić 2,5 roku. Poszukiwali go także policjanci ws. sklepowych kradzieży. 20-latek wpadł w środę w ręce kościerskich kryminalnych. Był agresywny. Funkcjonariusze musieli użyć wobec niego środków przymusu bezpośredniego.

czwartek, 31 stycznia 2019 r., 08:45
Kolejne turnieje w skata w ramach Grand Prix Serca Kaszub za nami
Tym razem to Ośrodek Kultury w Dziemianach był organizatorem kolejnych dwóch turniejów skata sportowego o Grand Prix Serca Kaszub. Po ośmiu rozgrywkach na czele tabeli znajduje się Zdzisław Pepliński z Nowych Polaszek.

czwartek, 31 stycznia 2019 r., 08:15
Roman Gołuński nowym radnym Rady Miasta Kościerzyna
Roman Gołuński uzupełnił skład Rady Miasta Kościerzyna po wolnym mandacie Tomasza Nadolnego, który z dniem 7 stycznia został powołany na stanowisko I Zastępcy Burmistrza Kościerzyny. Nowy radny ślubował podczas środowej sesji.

środa, 30 stycznia 2019 r., 18:40
Radni powiatu potępiają zachowanie Dariusza Janty. Ten zapowiada pozwy
Rada Powiatu Kościerskiego przyjęła uchwałę potępiającą wypowiedzi radnego Dariusza Janty, dotyczące śmierci śp. Pawła Adamowicza, których udzielił na facebooku. Radny twierdzi, że nie napisał niczego godnego potępienia. Zapowiedział pozwanie Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, portalu Kościerski.info i powiatu kościerskiego.

środa, 30 stycznia 2019 r., 12:38
Śmiertelne potrącenie 61-latki na ul. Zamkowej w Kartuzach - policja prosi świadków o kontakt
Kartuscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie potrącenia pieszej, do którego doszło pod koniec grudnia ubiegłego roku. Wskutek wypadku zginęła 61-letnia kobieta. Mundurowi proszą o kontakt świadków tego zdarzenia, a w szczególności kierującą czarnym samochodem, prawdopodobnie marki Skoda Octavia o początkowych numerze rejestracyjnym GKS, jadącą za Renault, który uczestniczył w zdarzeniu.