piątek, 10 listopada 2017 r., 08:00
Uczą się baletu i tańców regionalnych - nowe zajęcia w KUL-u
W Kaszubskim Uniwersytecie Ludowym trwa kurs tańca kaszubskiego, w którym uczestniczy 18 osób. Wśród nich nauczyciele, działacze kulturalni i pasjonaci. Pierwsze warsztaty odbyły się w ostatni weekend września i są kontynuowane co dwa tygodnie. Kursanci pod okiem żywiołowych i cenionych ekspertów szkolą się nie tylko w zakresie tańców ludowych, ale również w balecie, śpiewie oraz rytmice.

czwartek, 9 listopada 2017 r., 15:40
Dziemiany. Termooderniazacja budynku urzędu gminy dobiega końca
Już niedługo skończy się remont urzędu gminy Dziemiany. Wykonano już naprawę dachu. Trwa modernizacja zewnętrznej i wewnętrznej części budynku. Prace mają zakończyć się jeszcze w listopadzie.

czwartek, 9 listopada 2017 r., 09:15
Obchody Święta Niepodległości - sprawdź, co będzie się działo
W sobotę świętować będziemy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Główne uroczystości odbędą się w Kościerzynie. Oficjalnym obchodom Święta Niepodległości towarzyszyć będzie Strzelanie o Tarczę i Szablę Starosty Kościerskiego oraz Rajd Niepodległości, organizowany już po raz dziesiąty.

czwartek, 9 listopada 2017 r., 08:35
Powalcz o stypendium i nagrodę starosty! Sprawdź, czy spełniasz kryteria
Do końca listopada można składać wnioski o stypendium i nagrodę Starosty Kościerskiego dla uzdolnionych uczniów i absolwentów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych zamieszkałych na terenie powiatu kościerskiego.

środa, 8 listopada 2017 r., 10:01
Listwy przypodłogowe - jakie wybrać?
Chociaż w natłoku pracy związanej z remontem i wykończeniem domu lub mieszkania wybór listew przypodłogowych może wydawać się czystą formalnością, warto poświęcić temu zagadnieniu nieco więcej czasu. Oprócz oczywistych rozterek dotyczących koloru tego elementu, szerokim zagadnieniem jest również surowiec, z jakiego będzie on wykonany. Zanim chwycimy za paletę barw, warto zapoznać się z właściwościami poszczególnych tworzyw.

środa, 8 listopada 2017 r., 09:45
Wycinka drzew nad Jeziorem Liniewskim będzie mieć swój finał w sądzie
Skierowaniem do sądu wniosku o ukaranie zakończyło się policyjne postępowanie w sprawie wycinki drzew nad Jeziorem Liniewskim. Urzędnicy z kolei zawiesili swoje postępowanie z uwagi na to, że sprawczyni wycinki złożyła do sądu wniosek o zasiedzenie przylegającej do jeziora działki.

środa, 8 listopada 2017 r., 08:47
Senator Bonkowski złożył wniosek do prokuratury o ściganie żony
Hanna Bonkowska po latach milczenia i przeżywania gehenny, zdecydowała się opowiedzieć o życiu z mężem i rozpadzie ich małżeństwa. Efektem tego był artykuł Gazety Wyborczej ukazujący drugą twarz senatora z Kaszub. Zdaniem Waldemara Bonkowskiego żona pomawia go i zniesławia. Złożył zawiadomienie do prokuratury o ściganie karne swojej małżonki.

wtorek, 7 listopada 2017 r., 14:00
Cztery medale kościerskich pływaków na Pucharze Europy Juniorów
Kolejne sukcesy mają na swoim koncie zawodnicy UKS Manta Kościerzyna. Z odbywającego się w Gliwicach Pucharu Europy Juniorów przywieźli cztery medale, wszystkie brązowe.

wtorek, 7 listopada 2017 r., 09:52
Mały Klincz. Wypadek na skrzyżowaniu - dwie osoby w szpitalu
Dwie osoby trafiły do szpitala wskutek wypadku, do którego doszło w poniedziałkowe popołudnie na skrzyżowaniu w Małym Klinczu. Volkswagen zderzył się tam z fiatem.

wtorek, 7 listopada 2017 r., 09:43
Policjanci podsumowują akcję Znicz
Trzy wypadki, w których ranne zostały cztery osoby, 14 kolizji, czterech nietrzeźwych kierujących, 67 kierowców ukaranych mandatami - to bilans tegorocznej akcji Znicz w powiecie kościerskim, która trwała od piątku, 28 października do niedzieli, 5 listopada.