piątek, 3 sierpnia 2018 r., 20:07
Korne. "Czołówka" na K20 - cztery osoby w szpitalu
Cztery osoby trafiły do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w piątek na K20 w miejscowości Korne. Czołowo zderzyła się tam Skoda Octavia z audi.

piątek, 3 sierpnia 2018 r., 18:00
Kolory trzeźwości i bezpieczeństwa. Rodzinny piknik w Kościerzynie
Za nami trzeci z czterech pikników zorganizowanych w ramach Kampanii Kolory Trzeźwości i Bezpieczeństwa. Tym razem całe rodziny bawiły się przy ulicy Świętopełka w Kościerzynie. Organizatorzy po raz kolejny pokazali, jak rodzinnie i aktywnie można spędzać czas bez alkoholu.

piątek, 3 sierpnia 2018 r., 11:50
Kościerzyna. Poszukiwany 31-latek zatrzymany - w środę wpadł jego brat
Kolejną osobę poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości zatrzymali kościerscy policjanci. Tym razem w ręce funkcjonariuszy wpadł 31-latek, który ma do odbycia karę 3,5 roku pozbawienia wolności. Tym samym dołączy on do swojego brata, który w czwartek został przetransportowany do aresztu śledczego.

piątek, 3 sierpnia 2018 r., 09:55
Przydatne porady malowania ścian
Wiele osób decyduje się na samodzielne wykonanie prostego remontu czyli przykładowo - malowania ścian. Proces ten rzeczywiście nie jest skomplikowany, ale warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które gwarantują doskonałe wykonanie zadania.

piątek, 3 sierpnia 2018 r., 08:05
Dziemiany. Skoda wypadła z drogi
Szczęśliwie bez osób poszkodowanych zakończyło się czwartkowe zdarzenie, do którego doszło w czwartek wieczorem w Dziemianach. Skoda Octavia, którą podróżowała kobieta z dwojgiem dzieci wypadła z drogi i wpadła do rowu.

czwartek, 2 sierpnia 2018 r., 13:25
Liniewo. Właściciel odzyskał koparkę. Sprawca kradzieży wciąż poszukiwany
Poszukiwania sprawcy kradzieży koparko-ładowarki, do której doszło w nocy z 24 na 25 lipca, wciąż trwają. Tymczasem właściciel odzyskał utracone mienie.

czwartek, 2 sierpnia 2018 r., 11:18
Weekend z weteranami szos, Świętem Sielawy i Dniami Dziemian
Ten weekend będzie obfitował w wydarzenia w Kościerskiem. Wiele zaprasza na już siódmą edycję Karsińskiego Rajdu Weteranów Szos, Wdzydze na Święto Sielawy i Raka Szlachetnego ze stand up'em i muzyką, z kolei Dziemiany na discopolową noc z okazji tegorocznych dni gminy. To jednak tylko niektóre w weekendowych propozycji.

czwartek, 2 sierpnia 2018 r., 10:07
Kościerzyna zaprasza na sportowe wakacje na boisku
Nie wszyscy latem mają szanse wyjechać na wakacje. Z myślą o tych, którzy zostają w mieście, kościerski samorząd ruszył z akcją "Wakacje na boisku sportowym - sport jako alternatywa uzależnień". Zajęcia odbywać się będą przez cały sierpień. Nudzisz się? Przyjdź na boisko i aktywnie spędzaj czas.

czwartek, 2 sierpnia 2018 r., 09:57
Zalane posesje w gminie Stara Kiszewa, w Wielu płonęło pole po uderzeniu pioruna
Zalane posesje, połamane drzewa, czy pożar pola wskutek uderzenia pioruna - to skutki ulew i burzy, która w środowe popołudnie przeszła nad powiatem kościerskim. Łącznie strażacy w związku z warunkami atmosferycznymi interweniowali ośmiokrotnie.

czwartek, 2 sierpnia 2018 r., 09:28
Kościerzyna. Poszukiwany 33-latek w rękach policji
Mimo iż ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, 33-letni mężczyzna nie uniknie kary. W środę wpadł w ręce kościerskich funkcjonariuszy. Teraz zostanie przetransportowany do aresztu śledczego, gdzie spędzi osiem miesięcy.