piątek, 7 lipca 2017 r., 12:11
Raduń-Dziemiany. Kierująca oplem wymusiła pierwszeństwo na renault
W piątkowe przedpołudnie służby interweniowały na trasie Raduń - Dziemiany, gdzie opel zderzył się z renault. W wyniku zdarzenia jedna osoba została przetransportowana do szpitala.

piątek, 7 lipca 2017 r., 11:37
Kierowcy jeżdżą za szybko - w walce z piratami drogowymi pomaga mapa zagrożeń
Tylko przez czerwiec kościerscy funkcjonariusze otrzymali 83 zgłoszenie za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. 49 z nich zostało potwierdzonych. Najczęściej dotyczyły one przekraczania dozwolonej prędkości, nieprawidłowego parkowania, czy spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym.

czwartek, 6 lipca 2017 r., 15:53
Wyróżnij się na plaży z tą reklamą!
Obecność reklamy w naszym życiu ma od lat swoją stałą i ugruntowaną pozycję. Porywające hasła marketingowe bombardują nas z mediów, krzykliwe grafiki przykuwają wzrok w drodze do pracy, kolorowe loga firm przewijają się na plakatach. Nic więc dziwnego, że coraz większa liczba przedsiębiorców interesuje się nietypowymi formami reklamy.

czwartek, 6 lipca 2017 r., 15:05
Szpital w Kościerzynie będzie szkolił specjalistów chirurgii onkologicznej
Lekarze chcący specjalizować się w chirurgii onkologicznej do tej pory mogli wybierać tylko spośród trzech szpitali w województwie pomorskim. Od czerwca na mapie pojawił się czwarty punkt: Kościerzyna.

czwartek, 6 lipca 2017 r., 11:58
Weekend z targami książki, Wielką Paradą Bryczek oraz zespołami LemON i Kombii
Ten weekend upłynie pod znakiem święta Kościerzyny. Dni miasta to jedno z najbardziej atrakcyjnych wydarzeń muzycznych odbywających się na terenie powiatu kościerskiego. W tym roku na scenie stadionu wystąpią Krzysztof Wałecki & Darek Pietrzak z Oddziału Zamkniętego w programie Vintage Covers, zespół LemON oraz legendarna grupa Grzegorza Skawińskiego i Waldemara Tkaczyka - Kombii.

czwartek, 6 lipca 2017 r., 10:29
Ukradł akumulatory z koparki - nie uniknie kary
Kara do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 42-latkowi, który jest podejrzany o kradzież z akumulatorów z zaparkowanej w lesie w okolicy Skorzewa koparki. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czyny i wskazał miejsce ukrycia łupów.

środa, 5 lipca 2017 r., 13:50
Już w ten weekend Dni Kościerzyny z turniejem rycerskim, zespołem LemON i Kombii
Legendarna grupa Grzegorza Skawińskiego i Waldemara Tkaczyka - Kombii będzie gwiazdą tegorocznych Dni Kościerzyny, które już w tę sobotę odbędą się na stadionie miejskim. W trakcie święta miasta kościerską publiczność rozgrzewał będzie również zespół LemON z wokalistą Igorem Herbutem. Ponadto nie zabraknie też turnieju rycerskiego, targów książki i sportowych emocji.

środa, 5 lipca 2017 r., 11:43
Rozrasta się sieć miejskiego monitoringu
Kolejne trzy nowe kamery, jedna obrotowa i dwie stałe, czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców Kościerzyny. Nowy punkt kamerowy obejmuje swym zasięgiem ulicę Szopińskiego na odcinku od ulicy Wybickiego do Ronda Kaszubskiego oraz parking przy ulicy Szopińskiego i Ogródek Jordanowski.

środa, 5 lipca 2017 r., 11:01
Kościerzyna. Drugi tydzień akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo"
Kościerska policja już drugi tydzień prowadzi działania pod hasłem "Bezpieczne Wakacje". Mają one na celu podnoszenie świadomości o zagrożeniach i kształtowanie bezpiecznych zachowań podczas wakacyjnych zabaw. Funkcjonariusze biorą udział w festynach, apelach szkolnych oraz zapraszają dzieci do zwiedzania komendy.

środa, 5 lipca 2017 r., 10:35
Szarżował ulicami Kościerzyny, drift zakończył w bramie
Szarżował ulicą Ogrodową, stracił panowanie nad pojazdem, BMW wjechał w bramę. Uciekł. Na jego nieszczęście zgubił tablice rejestracyjne, a całe zajście zarejestrowały kamery monitoringu. 23-letni mężczyzna w końcu przyznał się do spowodowania kolizji. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 1.000 zł.