piątek, 4 maja 2018 r., 20:53
Będomin. Podziękowania i odznaczenia dla strażaków z gminy Nowa Karczma
W piątkowe popołudnie strażacka brać z gminy Nowa Karczma uczciła swojego patrona św. Floriana. Uroczysta akademia odbyła się na terenie Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Uroczystość była doskonałą okazją do podziękowania za bezinteresowną i ofiarną służbę ochotnikom oraz odznaczenia tych szczególnie zasłużonych.

piątek, 4 maja 2018 r., 12:00
Turystyczna włóczęga po szlakach Pomorza. Rajd Arkun wyruszy z Żukowa już 25 maja
Wędrówka po rzadko uczęszczanych szlakach Pomorza, w towarzystwie rodziny lub przyjaciół. Trzydniowy Rajd Arkun, czyli turystyczna włóczęga pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej PTTK, rozpocznie się 25 maja w Żukowie. Chętni, aby zmierzyć się z trudem pieszej wędrówki, wciąż mogą podjąć wyzwanie i zgłosić swój udział.

piątek, 4 maja 2018 r., 10:19
Kościerzyna. Rower czeka na właściciela
Policjanci poszukują właściciela roweru górskiego. Jednoślad znalazł jeden z mieszkańców miasta w okolicach ulicy Dworcowej w Kościerzynie.

piątek, 4 maja 2018 r., 10:01
Maturalny maraton 2018 rozpoczęty
Tegoroczni absolwenci szkół ponadgimnazjalnych w piątek dokładnie o godz. 9 rozpoczęli maturalne zmagania. Na pierwszy ogień w egzaminacyjnym maratonie poszedł język polski, po weekendowej przerwie, w poniedziałek abiturienci zmierzą się z królową nauk - matematyką. Maturalny maraton potrwa do 25 maja.

piątek, 4 maja 2018 r., 10:00
Pamiętaj o przeglądzie komina i skorzystaj z pomocy ZUK "Kominiarz" s.c.
Okresowe czyszczenie przewodów kominowych, wentylacyjnych, dymowych i spalinowych, to obowiązek każdego właściciela budynku. Jak wynika z przepisów, powinniśmy robić to nawet cztery razy w roku. Niewywiązywanie się z obowiązku skutkować może nie tylko mandatami, ale przede wszystkim pożarami sadzy i uszkodzeniami komina. Warto zachować zdrowy rozsądek i skorzystać z profesjonalnych usług.

czwartek, 3 maja 2018 r., 18:56
Piknik Patriotyczny w kościerskiej Strzelnicy
Gry i konkursy z Kościerskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, występ orkiestry dętej Begama, zabawa z zespołem 4 Takty, 3-Majowe Strzelania z Kurkowym Bractwem Strzeleckim, a także darmowy poczęstunek, czy możliwość otrzymania flagi Polski - między innymi takie atrakcje czekały na uczestników Pikniku Patriotycznego w Kościerzynie.

czwartek, 3 maja 2018 r., 16:28
Kościerzyna. Uroczystości z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Święto Najświętszej Marii Panny Królowej Polski uczciły w czwartek oficjalne delegacje i mieszkańcy Kościerzyny. Uroczystości odbyły się pod pomnikiem Józefa Wybickiego oraz na placu Jana Pawła II.

czwartek, 3 maja 2018 r., 15:50
Harcerze uczcili święto Konstytucji 3 Maja w Garczynie
Uroczystym apelem, podczas którego odśpiewano hymn harcerski i Polski oraz złożono symboliczną wiązankę kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym postać Józefa Piłsudskiego w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie, harcerze 23. Drużyny Harcerskiej z Łubiany uczcili święto 3 Maja, 227. rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji.

środa, 2 maja 2018 r., 18:39
Uczcili Dzień Flagi - kościerski Rynek w barwach biało-czerwonych
Kilkuset małych i dużych cyklistów miłośników hulajnogi wzięło udział w tegorocznej Patriotycznej Paradzie Rowerów, która przejechała ulicami Kościerzyny. W ten sposób mieszkańcy Serca Kaszub uczcili święto biało - czerwonych barw narodowych. Na Rynku zaś czekał na nich występ najmłodszych kościerzaków, jak i rowerowe show w wykonaniu Jonasza Pakulskiego.

środa, 2 maja 2018 r., 09:42
Giełda szkół w Zespole Kształcenia w Wielkim Klinczu
Dla młodych ludzi, kończących naukę nadchodzi czas bardzo ważnych decyzji, czyli wyboru przyszłej ścieżki kształcenia. Dlatego też uczniowie klas II i III gimnazjum, jak również klasy VII szkoły podstawowej, którzy już w przyszłym roku będą podejmować takie decyzje, wzięli udział w Giełdzie Edukacyjnej, która odbyła się w środę, 25 kwietnia w szkole w Wielkim Klinczu.