poniedziałek, 9 października 2017 r., 08:56
Kaszubsko-Pomorskie Forum Ekologiczne świętowało 25-lecie działalności z ministrem Szyszko
W piątek w Sali Szopińskiego w Kościerzynie Stowarzyszenie Kaszubsko-Pomorskie Forum Ekologiczne obchodziło srebrny jubileusz działalności. Wraz z kościerskimi działaczami świętował minister środowiska Jan Szyszko, który na wniosek szefa stowarzyszenia, odznaczył osoby, które w sposób szczególny zasłużyły się na rzecz środowiska i gospodarki wodnej.

niedziela, 8 października 2017 r., 17:50
Rusza Szlachetna Paczka - poszukiwani wolontariusze. Zostań Super W!
Choć do świąt pozostało trochę czasu, koordynatorzy Szlachetnej Paczki już przygotowują się do tegorocznej świątecznej akcji. Aby, tak jak w latach poprzednich, w rodzinach potrzebujących zawitała magia Bożego Narodzenia, potrzebni są wolontariusze. Osoby chętne do włączenia się do akcji już mogą się zgłaszać.

niedziela, 8 października 2017 r., 16:25
Morsy zainaugurowały sezon zimnych kąpieli w Dobrogoszczy
Sezon letni za nami. Gdy większość z nas schowała już swoje stroje kąpielowe na kolejne lato, w swój żywioł wkroczyły morsy. Pierwszą kąpiel w zimnej wodzie moją już za sobą. Tradycyjnie członkowie klubu Forrest Gump, jak i ich przyjaciele zainaugurowali sezon w Dobrogoszczy.

niedziela, 8 października 2017 r., 09:56
www.szwichtenberg.com.pl
Planujesz prace budowlane, rolnicze? Potrzebujesz koparki, ładowarki, czy betoniarki i przesiewacza? Pamiętaj, że zakup sprzętu, jeśli potrzebujesz go tylko do jednorazowego lub kilkukrotnego użytku, jest zbytecznym wydatkiem. Z pomocą przyjdzie ci wypożyczalnia sprzętu i maszyn budowlanych i rolniczych. Szeroką ofertę różnego rodzaju koparek, ładowarek, przesiewaczy, betoniarek, agregatów tynkarskich i malarskich, jak i sprzętu rolniczego, ogrodowego i elektronarzędzi posiada firma WS Szwichtenberg, która gwarantuje nie tylko profesjonalizm sprzętem, ale także służy doradztwem przy wyborze odpowiedniej maszyny.

sobota, 7 października 2017 r., 17:01
Wojewódzkie zawody sportowo - pożarnicze według CTIF
W niedzielę, 17 września w Dębnicy Kaszubskiej rozegrano Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Sportowo - Pożarnicze według CTIF. W szranki o tytuł najlepszej stanęło siedem drużyn dziewczęcych oraz siedem reprezentacji chłopięcych.

sobota, 7 października 2017 r., 13:05
Kościerzyna. Giełda mam tradycyjnie przyciągnęła tłumy
W sobotnie przedpołudnie kościerska hala Sokolnia po raz kolejny wypełniła się barwnymi ubrankami, akcesoriami dziecięcymi i zabawkami. Zorganizowano tam kolejną jesienną edycję Giełdy Mam.

sobota, 7 października 2017 r., 10:08
Policjanci z wizytą u uczniów w Nowej Karczmie
Policjanci z kościerskiej komendy w czwartek gościli w Szkole Podstawowej w Nowej Karczmie. Funkcjonariusze uczyli najmłodszych, jak bezpiecznie poruszać się po drodze i pod jakie numery alarmowe dzwonić, gdy potrzebna jest pomoc policjantów, strażaków albo pogotowia.

sobota, 7 października 2017 r., 09:30
WOŚP zakupiła dla ochotników sprzęt o wartości ponad 1,5 mln zł
264 urządzenia i elementy wyposażenia o wartości ponad 1,5 mln zł trafiło w piątek do 178 jednostek ochotniczej straży pożarnej od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wśród obdarowanych znalazło się siedem jednostek z powiatu kościerskiego oraz jedna z kartuskiego.

piątek, 6 października 2017 r., 10:07
Liniewo. Bezpieczna droga do szkoły
Policjanci z Kościerzyny spotkali się z uczniami klas nauczania początkowego w szkole podstawowej w Liniewie i przeprowadzili prelekcję na tematy związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem. Klasa II przygotowała specjalne przedstawienie poświęcone tej tematyce.

piątek, 6 października 2017 r., 10:00
Kościerzyna. Znalazł skrzypce i chciał je sprzedać w lombardzie
Znalazł skrzypce. Postanowił je spieniężyć, więc udał się do lombardu. Szybko wpadł w ręce policjantów, którzy odzyskali instrument i postawili 39-letniemu mieszkańcowi Kościerzyny zarzut przywłaszczenia mienia. Grozi mu za to do trzech lat pozbawienia wolności.