środa, 6 grudnia 2017 r., 11:37
Święta to dla nich prawdziwe żniwa. Uważaj na złodziei i oszustów
Zabiegani, zamyśleni, rozkojarzeni stoimy na przystanku w oczekiwaniu na nasz autobus lub jedziemy w zatłoczonym pojeździe wpatrzeni w okno. Takie codzienne sytuacje, to doskonała okazja dla złodziei. Przestępcy w skupieniu, niepostrzeżenie, wykorzystują naszą nieuwagę bogacąc się kosztem naszych portfeli, torebek, teczek... Kieszonkowiec kradzieży dokonuje w taki sposób, że osoba poszkodowana często nawet nie zdaje sobie z tego sprawy

środa, 6 grudnia 2017 r., 10:29
Moc Mikołajkowych atrakcji w Wielu
Zabawy i konkursy z animatorami, malowanie twarzy, konkurs na najładniejsze mikołajkowe przebranie, wizyza Olafa z Krainy Lodu oraz św. Mikołaja - między innymi takie atrakcje czekały na wszystkich tych, którzy zajrzeli do Domu Kultury w Wielu, by wspólnie świętować tegoroczne Mikołajki.

środa, 6 grudnia 2017 r., 08:35
Karateka Jakub Wyszecki złotym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów
Aż ośmioro zawodników Kościerskiego Klubu Kyokushin Karate wzięło udział w Mistrzostwach Polski Juniorów Shinkyokushin PFKK. Był to ich pierwszy występ w zawodach tak wysokiej rangi. Z Mielca powrócili ze złotem Jakuba Wyszeckiego. Tuż za podium uplasowała się z kolei Martyna Nawrot.

środa, 6 grudnia 2017 r., 07:55
Młodzieżowi radni z Pomorza debatowali w Kościerzynie
30 listopada odbyła się wyjazdowa sesja Młodzieżowej Rady Województwa Pomorskiego w Kościerzynie. Radni podjęli decyzję, że wystąpią do Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku z prośbą o utworzenie funduszu w wysokości 50 tys. zł, który ma zostać przeznaczony na funkcjonowanie młodzieżowych rad z Pomorza.

wtorek, 5 grudnia 2017 r., 12:09
Gm. Stara Kiszewa. Kolejne złote pary uhonorowane medalami
Kolejne dwie pary z gminy Stara Kiszewa świętowały 50. rocznice pożycia małżeńskiego. Z tej okazji złotych jubilatów - państwa Turzyńskich i Urbanowiczów odwiedziła delegacja z kiszewskiego samorządu, by uhonorować ich medalami i złożyć najserdeczniejsze życzenia.

wtorek, 5 grudnia 2017 r., 11:45
Międzynarodowy sukces zawodników UKS Manta Kościerzyna
18 indywidualnych medali oraz złoto w sztafecie wywalczyli zawodnicy UKS Manta Kościerzyna podczas międzynarodowych zawodów w pływaniu w płetwach w Beco Cup, które odbyły się w miniony weekend w Berlinie.

wtorek, 5 grudnia 2017 r., 10:49
Nowa Kiszewa - Chrósty. Citroen wpadł do rowu - trzy osoby w szpitalu
34-letnia kobieta oraz dwoje dzieci w wieku dwóch lat i trzech miesięcy zostali przetransportowani do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w niedzielny wieczór w miejscowości Nowa Kiszewa-Chrósty.

wtorek, 5 grudnia 2017 r., 10:33
Kościerzyna. Pospieszyli z pomocą starszej kobiecie
W sobotnie przedpołudnie policjanci wraz ze strażakami pospieszyli z pomocą starszej mieszkance Kościerzyny. Kobieta nie dawała oznak życia, więc zaniepokojeni sąsiedzi wezwali służby. Jak się okazało pomoc dotarła na czas.

poniedziałek, 4 grudnia 2017 r., 15:14
Marian Knuth Mistrzem Świata w martwym ciągu
Kolejny sportowy sukces ma na swoim mieszkaniec Wielkiego Klincza. Podczas odbywających się w Siedlcach Mistrzostw Świata stanął na najwyższy stopniu podium w kategorii do 90 kg w martwym ciągu.

poniedziałek, 4 grudnia 2017 r., 13:06
OSP Dziemiany z nagrodą specjalną Bursztynowego Mieczyka 2017
Bursztynowe Mieczyki rozdane. Nagroda specjalna tegorocznej edycji trafiła do strażaków-ochotników z Dziemian. Druhowie zostali wyróżnieni głównie za działania związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.