poniedziałek, 20 marca 2017 r., 10:15
W Kościerzynie działa filia Ośrodka Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem
Z pomocy prawnej, psychologicznej, czy finansowej między innymi w zakresie szkoleń i zapewnienia schronienia mogą skorzystać osoby pokrzywdzone przestępstwem, które zgłoszą się do Ośrodka Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. Filia tejże instytucji do końca roku będzie funkcjonowała bowiem przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie.

poniedziałek, 20 marca 2017 r., 08:47
Dwudniowy rejs do Szwecji z koncertem Czerwonych Gitar!
Już 8 kwietnia na pokładzie promu Stena Vision szykuje się niezapomniana muzyczna przygoda. Podczas dwudniowego rejsu odbędzie się koncert Czerwonych Gitar - legend polskiej muzyki rozrywkowej. Wybierz się na niezwykłą wyprawę i posłuchaj na żywo takich przebojów jak "Anna Maria", "Takie ładne oczy" czy "Kwiaty we włosach". Specjalnie na ten rejs przygotowano limitowaną pulę biletów w atrakcyjnych cenach - już od 149 zł.

niedziela, 19 marca 2017 r., 19:18
Na akordeonach wspólnie zagrało 351 osób - DJK w tym roku bez nowego rekordu
Obchodom Dnia Jedności Kaszubów tradycyjnie towarzyszyło wspólne bicie rekordu w jednoczesnej grze na akordeonach. Mimo imponującej frekwencji muzykantom pod batutą Pawła Nowaka nie udało się ustanowić nowego rekordu. Ten padł rok temu w Bojanie - zagrało tam 372 akordeonistów, w Chmielnie zebrało się ich 351.

niedziela, 19 marca 2017 r., 18:25
Kościerzyna. Budynek socjalny powstanie do końca roku
W Kościerzynie przy ul. Gajowej trwają prace nad budową budynku socjalnego. Obiekt zostanie oddany do użytku pod koniec roku. Znajdą się tam 24 mieszkania: cztery dwupokojowe oraz 20 jednopokojowych.

niedziela, 19 marca 2017 r., 17:38
Dzień Jedności Kaszubów w Chmielnie - tłumy przybyły na wielkie święto regionu
Kaszubi z najróżniejszych zakątków Pomorza przybyli w niedzielę do Chmielna, by wspólnie świętować Dzień Jedności. To wydarzenie upamiętniać ma pierwszą wzmiankę o Kaszubach zapisaną w bulli papieża Grzegorza IX. Obchody zainaugurowano wspólną mszą św. po niej barwny korowód przemaszerował do Zespołu Szkół.

niedziela, 19 marca 2017 r., 10:14
Nowa Huta - poznaj kaszubskie królestwo alpak i lam
Trzy lata temu podjęli decyzję, która całkowicie odmieniła ich życie. Swoje miejsce na ziemi znaleźli w urokliwym zakątku Kaszub. Grzegorz Kuliś i jego żona Agnieszka przeprowadzili się z Trójmiasta do Nowej Huty. Założyli tu gospodarstwo agroturystyczne i pierwszą w tym zakątku Pomorza hodowlę... alpak i lam. Te urocze zwierzęta mają niezwykły wpływ na ludzi. Przekonał się o tym pan Grzegorz, który dziś m.in. prowadzi zajęcia z nowatorskiej alpakoterapii.

sobota, 18 marca 2017 r., 23:19
Zbigniew Wodecki gwiazdą Dnia Osób Niepełnosprawnych
Sala Widowiskowa im. Lubomira Szopińskiego w sobotni wieczór stała się miejscem integracji. Odbył się tam bowiem Dzień Osób Niepełnosprawnych. Gwiazdą wieczoru był Zbigniew Wodecki.

sobota, 18 marca 2017 r., 20:45
Silny wiatr nad Kaszubami - wydano ostrzeżenia
W nocy z soboty na niedzielę nad Kaszubami przejść mogą wichury o prędkości w porywach nawet do 80 km/h. Przed silnym wiatrem przestrzega Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich.

sobota, 18 marca 2017 r., 15:34
Kościerzyna. Wiosenna Giełda Mam za nami
Giełda Mam to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez w Kościerzynie. Organizowane jest co kwartał. W wiosennej edycji, która w sobotę odbyła się w hali "Sokolnia" wzięło udział około 130 wystawców.

sobota, 18 marca 2017 r., 00:05
XIV Turniejada Zielonego Słonia "Szlakiem Żołnierzy Niezłomnych"
W piątek w Wielkim Klinczu rozpoczęła się XIV Turniejada Zielonego Słonia, w której uczestniczy blisko 200 harcerzy z powiatu kościerskiego i Stężycy. Tegorocznej imprezie przyświeca hasło "Szlakiem Żołnierzy Wyklętych". Druhowie bawią się, integrują i poznają losy żołnierzy niezłomnych. Dla najlepszej, z ośmiu rywalizujących drużyn harcerskich, czeka nagroda - Zielony Słoń i organizacja przyszłorocznej edycji turnieju.