piątek, 7 września 2018 r., 08:39
W Kaliskach Kościerskich zainaugurowano wojewódzki projekt "Uczę się bezpieczeństwa"
Sześć tysięcy pierwszoklasistów w województwie pomorskim będzie uczestniczyło w zajęciach edukacyjno-profilaktycznych poświęconych tematyce bezpieczeństwa. Wszystko w ramach projektu "Uczę się bezpieczeństwa", realizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku. Przedsięwzięcie oficjalnie zainaugurowano we wtorek w Kaliskach Kościerskich podczas uroczystości otwarcia nowej sali gimnastycznej.

czwartek, 6 września 2018 r., 17:35
OSP Liniewo z zestawem hydraulicznym do ratownictwa technicznego
Kolejna jednostka OSP z terenu powiatu kościerskiego została doposażona w sprzęt w ramach Funduszu Sprawiedliwości. Tym razem zestaw do ratownictwa technicznego wartości około 50.000 zł odebrali strażacy-ochotnicy z Liniewa.

czwartek, 6 września 2018 r., 12:55
Przystań kajakowa w Bąku oddana do dyspozycji mieszkańców i turystów
W sobotnie popołudnie, 1 września, w Bąku odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie nowego terenu rekreacyjnego z przystanią kajakową nad kanałem Wdy w Bąku. Piękna słoneczna pogoda przyciągnęła na to wydarzenie wielu mieszkańców gminy Karsin i turystów.

czwartek, 6 września 2018 r., 12:39
Sprawdź, co będzie się działo w weekend
Charytatywny maraton rowerowy na rzecz Burych Misiów, akcje Narodowego Czytania, giełda dzieci i dożynki w Lipuszu z Andrzejem Rybińskim - to niektóre z propozycji na weekend. Zachęcamy do zapoznania się z wszystkimi i zaplanowania weekendowego wypoczynku.

czwartek, 6 września 2018 r., 12:25
Policjanci rozpoczęli akcję "Bezpieczna droga do szkoły"
Wraz z dźwiękiem pierwszego dzwonka rozpoczęła się również kolejna edycja akcji "Bezpieczna droga do szkoły". Kościerscy mundurowi prowadzą m.in. wzmożone kontrole w okolicach szkół i na drogach do nich dojazdowych, spotykają się też z najmłodszymi w szkołach.

czwartek, 6 września 2018 r., 09:56
W Galerii Madison weekendowy obiad z rodziną w programie Family Lunch z rabatem do -50 proc.
Planujesz weekend z rodziną? Wpadnij do Galerii Handlowej Madison w Gdańsku. Strefa restauracyjna Madison Food Zone zaprasza do skorzystania z oferty promocyjnej Family Lunch, w ramach której rodzinny obiad można zjeść z rabatem nawet do -50 proc. To doskonała okazja do zaplanowania wizyty w odświeżonych w ostatnim czasie wnętrzach Galerii Madison i zapoznania się z jej nową ofertą gastronomiczną.

środa, 5 września 2018 r., 11:45
Nowa sala sportowa w Kaliskach Kościerskich uroczyście otwarta
Społeczność szkoły podstawowej w Kaliskach Kościerskich miała swoje wielkie święto. We wtorek otwarto tam nową, piękną salę gimnastyczną. Inwestycja kosztowała niespełna trzy miliony złotych.

środa, 5 września 2018 r., 10:49
Trzylatka wtargnęła pod samochód
Z obrażeniami ciała do szpitala trafiła we wtorek trzyletnia dziewczynka, która na jednym z parkingów w Kościerzynie wyrwała się mamie i wpadła pod samochód.

środa, 5 września 2018 r., 10:32
Motorower zderzył się z sarną - motocyklista w szpitalu
Do nietypowego wypadku doszło we wtorkowy poranek w Kościerzynie. Z lasu wybiegła sarna i zderzyła się z motorowerem. Podróżujący nim 78-latek trafił do szpitala.

środa, 5 września 2018 r., 10:05
Przed nami kolejna Sobota Mundurowych Krwiodawców
Przed nami czwarta w tym roku Sobota Mundurowych Krwiodawców, a więc kolejna szansa na podarowanie komuś zdrowia lub nawet życia. Drogocennym płynem będzie można podzielić się w Punkcie Krwiodawstwa w Kościerzynie już od wczesnych godzin porannych.