czwartek, 15 marca 2018 r., 09:37
Bieżnie - jaki model wybrać? Cechy dobrej bieżni
Siłownia kojarzy się nie tylko z osobami podnoszącymi ciężary i kulturystami, ale bardzo często z biegaczami zajmującymi dość sporych rozmiarów bieżnie. Rzeczywiście wiele osób, korzystając z siłowni, uprawia bieganie, bowiem jest to aktywność fizyczna niezwykle korzystna dla zdrowia, a do tego doskonale pomaga w utracie zbędnych kilogramów. Jednak warto zdać sobie sprawę, że takie urządzenia jak bieżnie nie są przeznaczone wyłącznie do siłowni i równie dobrze można je zakupić do domu. Co warto wiedzieć o bieżniach?

środa, 14 marca 2018 r., 13:26
Gołuń. Spłonął domek letniskowy
Trwa ustalanie przyczyny pożaru, do którego doszło w środowe przedpołudnie w Gołuniu. Spłonął tam domek letniskowy. Dzięki szybkim i sprawnym działaniom strażaków udało się uchronić przed pożarem sąsiednie obiekty.

środa, 14 marca 2018 r., 10:09
Już w niedzielę Dzień Jedności Kaszubów w Kosakowie
W tym roku Kosakowo będzie gospodarzem obchodów Dnia Jedności Kaszubów. W niedzielę przybędą tam mieszkańcy regionu z różnych zakątków Pomorza i nie tylko. Uroczystościom tradycyjnie towarzyszyć będzie próba ustanowienia nowego rekordu Polski w jednoczesnej grze na akordeonach. Organizatorzy zadbali jednak o to, by atrakcji było znacznie więcej.

środa, 14 marca 2018 r., 09:49
Strażacy z Wiela podsumowali 2017 rok
Trwa kampania sprawozdawcza w jednostkach OSP. W ostatnim czasie, aby podsumować działalność w 2017 roku spotkali się między innymi strażacy OSP Wiele. Ubiegły rok był dla nich bardzo owocny pod względem pozyskanego wyposażenia, między innymi wymieniono wysłużonego magirusa na nowszego mercedesa.

środa, 14 marca 2018 r., 09:40
Zawodnicy UKS Manta z gradem medali na Open Baltic Championship 2018
Wielkim sukcesem zakończył się udział kościerskich pływaków na Open Baltic Championship w Olsztynie. Zawodnicy UKS Manta powrócili z zawodów aż z 30 medalami, w tym 11 złotymi.

wtorek, 13 marca 2018 r., 16:49
Sprawdź pięć małych trików oszczędzania, na duże i pozytywne zmiany na twoich koncie.
Być może oszczędzanie kojarzy ci się z ogromnymi sumami pieniędzy i myślisz, że przeciętny Kowalski, zarabiający mniej niż średnią krajową, nie ma szans, by zaoszczędzić. Jeśli tak myślisz, to jesteś w błędzie. Każdy może oszczędzać, niezależnie ile zarabia.

wtorek, 13 marca 2018 r., 13:54
Dzień Kobiet w Domu Kultury w Wielu
11 marca z okazji Dnia Kobiet w wielewskim Domu Kultury odbyła się premiera sztuki teatralnej pt. "Poseł czy kominiarz" w wykonaniu Teatru Amatorskiego z Wiela. Wydarzenie obejrzało ponad 200 widzów.

wtorek, 13 marca 2018 r., 13:35
Harcerze pożegnali por. Jerzego Zawieskę
W minioną sobotę pożegnano porucznika Jerzego Zawieska, który umarł 5 marca, w swoje 90. urodziny. Msza pogrzebowa odprawiona została w kościele w Gdańsku- Zaspie. Ciało wieloletniego harcerza i żołnierza Armii Krajowej spoczęło na Cmentarzu Centralnym "Srebrzysko" w Gdańsku.

wtorek, 13 marca 2018 r., 13:18
Już w sobotę Wiosenna Giełda Mam w Kartuzach
Już w sobotę, 17 marca odbędzie się kolejna, wiosenna edycja Giełdy Mam w Kartuzach. Już po raz dziesiąty w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 1 pojawią się rodzice w roli kupujących i sprzedających. To doskonała okazja, by przed nadchodzącymi świętami wielkanocnymi zrobić wiosenne porządki i pozbyć się rzeczy, które dzieciom są już zbędne i zaopatrzyć się w ubranka i akcesoria na kolejny sezon.

wtorek, 13 marca 2018 r., 11:52
Prawie trzykrotny wzrost zachorowań na grypę w powiecie kościerskim
Wirus grypy wciąż atakuje. Liczba zachorowań w województwie pomorskim wciąż jest rekordowo wysoka. W dniach od 1 do 7 marca znaczny wzrost zachorowań na ostre infekcje górnych dróg oddechowych, w tym grypę i choroby grypopodobne odnotowano również w powiecie kościerskim.