poniedziałek, 9 stycznia 2017 r., 12:25
Kredens powraca w nowoczesnych aranżacjach!
W ostatnich latach polskie domy przeżywały metamorfozy kuchni i jadalni, w których zaczęto odchodzić od tradycyjnych mebli na rzecz tzw. szafek "z metra", czyli całkowicie jednolitej zabudowy. Pojawiły się jednak głosy w środowisku projektantów, krytykujące ten trend, ponieważ zdaniem wielu jest to kolejny objaw masowości i braku charakteru mebli. Dlatego też producenci zaczęli powracać do niektórych form, jednak w nowych odsłonach. Doskonałym przykładem jest powrót aż nader tradycyjnego mebla, jakim jest kredens, jednak z nową funkcjonalnością i estetyką.

poniedziałek, 9 stycznia 2017 r., 12:14
Trudne warunki na drogach - zrób przegląd i zyskaj gwarancję bezpieczeństwa
Pełen zakres okresowych i pierwszych badań technicznych, naprawa i legalizacja tachografów analogowych oraz cyfrowych, a także i doradztwo w sprawach dotyczących badań technicznych pojazdów - to tylko niektóre z usług oferowanych przez sieć Stacji Kontroli Pojazdów "Europak".

poniedziałek, 9 stycznia 2017 r., 11:41
Karsin. Rok 2017 pod znakiem inwestycji
Rok 2017 w gminie Karsin upłynie pod znakiem inwestycji. Na ten cel w tegorocznym budżecie przeznaczono ponad 11 mln zł, co stanowi aż 30 proc. wszystkich wydatków. Plan finansowy karsińscy radni przyjęli przy trzech głosach wstrzymujących.

poniedziałek, 9 stycznia 2017 r., 09:36
Niecodzienny wypadek w Kłobuczynie z udziałem koni i mercedesa
O wielkim szczęściu mogą mówić pasażerowie mercedesa, w którego wbiegły konie zaprzężone w sanie. Dyszel wozu przebił tylną szybę i szyberdach pojazdu. Gdyby w samochodzie znajdowała się jeszcze jedna osoba, to historia mogła skończyć się tragicznie.

niedziela, 8 stycznia 2017 r., 15:44
Kościerzyna walczy o miano Świetlnej Stolicy Polski
Jeszcze do 15 stycznia można oddawać głosy w pierwszym etapie plebiscytu na najpiękniej przystrojone w świąteczne światełka miasto w Polsce. O miano Świetlnej Stolicy Polski walczy też Kościerzyna.

sobota, 7 stycznia 2017 r., 13:40
Raduń - Lamk. Kia wjechała do rowu - 31-latka trafiła do szpitala
W sobotnie popołudnie służby ratunkowe interweniowały przy zdarzeniu drogowym, do którego doszło na trasie Raduń - Lamk. Kierująca kią wjechała tam do przydrożnego rowu.

piątek, 6 stycznia 2017 r., 17:38
Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Dziemian
Już po raz szósty kolorowy korowód małych i większych królów przeszedł przez Dziemiany. Na czele z Melchiorem, Kacprem, Baltazarem i Małym Kaszubskim Królem maszerował śpiewając kolędy liczny tłum mieszkańców. Inicjatywa z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

czwartek, 5 stycznia 2017 r., 16:03
Nie żyje Jacek Wroński - zginął w wypadku
Nie żyje Jacek Wroński - lokalny przedsiębiorca i filantrop. Zginął w wypadku, do którego doszło w czwartkowe południe w Kłobuczynie. W tym roku skończyłby 54 lata

czwartek, 5 stycznia 2017 r., 14:52
Internet do domu - jaki wybrać i czym się kierować?
Internet w domu jest bardzo potrzebny. Bez względu na to, czy będzie on wykorzystywany do celów służbowych, czy ma dostarczać rozrywki - musimy zdecydować się na dostawcę, a także dokładny plan taryfowy. Zadanie to, z pozoru proste, może przysparzać wielu problemów, dlatego warto już wcześniej wiedzieć, czym się kierować podczas wyboru internetu do domu.

czwartek, 5 stycznia 2017 r., 12:30
Masz problem z instalacją elektryczną? Nie pracuj pod napięciem
Drobne prace związane z instalacją elektryczną można wykonywać samodzielnie, jeśli dysponuje się podstawową wiedzą i umiejętnościami, ale bezwzględnie należy przestrzegać jednej zasady - zawsze wyłącz źródło zasilania. Jest to złota zasada chroniąca przed poważnymi obrażeniami ciała, a nawet śmiercią. Oto powody przekonujące, że praca pod napięciem jest niebezpieczna.