poniedziałek, 5 sierpnia 2019 r., 09:39
Kaliska. Zatrzymał się na drzewie - 22-latek w szpitalu
W piątkowe popołudnie służby interweniowały w Kaliskach Kościerskich. Kierujący oplem 22-latek wypadł tam z trasy i uderzył w drzewo. Z urazem kręgosłupa trafił do szpitala.

poniedziałek, 5 sierpnia 2019 r., 08:50
Jak przepisać prąd na nowego właściciela?
Choć często jest to zaniedbywane, licznik prądu powinien zawsze być przepisany na osobę, która rzeczywiście z niego korzysta. Przepisywanie prądu na nowego właściciela powinno zatem nastąpić, kiedy sprzedajemy lub kupujemy mieszkanie, dom czy jakikolwiek inny lokal, a także, gdy jest on wynajmowany. Jak przepisać licznik prądu na nowego właściciela? To nic trudnego.

niedziela, 4 sierpnia 2019 r., 18:26
Kościerski Stolem w Parach
W niedzielne popołudnie najsilniejsi z najsilniejszych zmierzyli się o Puchar Burmistrza Kościerzyny. Zawody Kościerskiego Stolema rozegrano w parach. Zmagania siłaczy podziwiała licznie zgromadzona na kościerskim rynku publiczność.

niedziela, 4 sierpnia 2019 r., 18:11
Laureaci 42. Wielewskiego Turnieju Gawędziarzy nagrodzeni
Wielewski Turniej Gawędziarzy to święto gawędy i mowy ojczystej. W tym roku odbył się już po raz 42. Tym samym do Wiela zjechali gawędziarze z różnych zakątków Kaszub, Kociewia oraz Rzeszowszczyzny. W opowieściach zmagali się w sobotę, w niedzielne popołudnie ogłoszono wyniki i nagrodzono najlepszych gawędziarzy.

niedziela, 4 sierpnia 2019 r., 00:14
Baciary na finał Święta Sielawy i Raka we Wdzydzach
Koncert góralskiej grupy Baciary, folkowej kapeli z gminy Damnica oraz występ kabaretu Czesuaf - tak w wielkim skrócie można podsumować tegoroczną edycję Święta Sielawy i Raka Szlachetnego we Wdzydzach. Nie zabrakło więc potężnej dawki śmiechu, czasami aż do łez, jak i wielu tanecznych, muzycznych brzmień. Dopisała też pogoda, jak i frekwencje wśród uczestników wydarzenia.

niedziela, 4 sierpnia 2019 r., 00:10
Dzień Dziemian w rytmie disco polo
W sobotnią noc w dziemiańskim amfiteatrze rozbrzmiewały taneczne przeboje. Wszystko za sprawą Festiwalu Disco Polo, który odbył się w ramach dnia święta Dziemian. Na scenie zaprezentowały się takie zespoły jak: Nastja, Stoleo, Lancer oraz Bobi. W rytm ich brzmień, tłumnie zgromadzona publiczność bawiła się do późnych godzin nocnych.

sobota, 3 sierpnia 2019 r., 15:27
Weterani Szos po raz ósmy na ulicach Wiela i Karsina
Ponad 300 zabytkowych pojazdów uczestniczyło w ósmej edycji Karsińskiego Rajdu Weteranów Szos, co czyni ją rekordową pod względem uczestników. Najstarszym pojazdem był motocykl Sokół 600RT, na którym przyjechał Marek Zdrojewski. Poza widowiskowym przejazdem, nie brakło licznych atrakcji zarówno dla tych zmotoryzowanych, jak i niezmotoryzowanych zlotowiczów.

piątek, 2 sierpnia 2019 r., 13:14
Przegrzany silnik to nie wina pogody, lecz złego stanu technicznego Twojego samochodu!
Zbliża się okres wakacyjny, a więc duża część Polaków ruszy swoimi samochodami na krajowe oraz zagraniczne drogi. Niestety, niektórzy z nas zapewne nie dotrą do celu z powodu przegrzania jednostki napędowej. Zanim jednak zaczniemy złorzeczyć na panujący upał, pamiętajmy, że to nie pogoda, lecz zły stan techniczny samochodu będzie główną przyczyną takiej awarii!

piątek, 2 sierpnia 2019 r., 13:13
Działania "Bezpieczne Wakacje" już na półmetku
Wakacje na półmetku, a tym samym policjanci podsumowują również półmetek działań w ramach akcji "Bezpieczne wakacje" będącej częścią realizowanego przez polską Policję programu "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

piątek, 2 sierpnia 2019 r., 13:07
Wzbudził podejrzenie policjantów - 31-latek zatrzymany z narkotykami
Na widok radiowozu przechadzający się po mieście 31-latek zaczął się dziwnie zachowywać. Policyjna kontrola wykazała, że miał przy sobie narkotyki. Jak się okazało, w domu miał ich dużo więcej - ponad 100 "działek" amfetaminy i marihuany.