poniedziałek, 7 sierpnia 2017 r., 13:58
Wdzydze. Święto Sielawy i Raka z muzyką i humorem
Smacznie, muzycznie i z humorem. Tak upłynęło tegoroczne Święto Sielawy oraz Raka we Wdzydzach. Nie zabrakło degustacji sielawy oraz zupy z raków, występów muzycznych w wykonaniu uczestników Kaszubskiego Idola i Rudiego Schubertha oraz dawki śmiechu przy Kabarecie Zachodnim i Grzegorzu Halamie.

poniedziałek, 7 sierpnia 2017 r., 12:37
"Integracja" - nowy projekt Sprawnych Inaczej i Doliny Tęczy
Warsztaty, konsultacje psychiatryczne i psychologiczne, czy wyjazdy kulturalne -między innymi takie działania zostaną podjęte w ramach projektu "Integracja", na realizację którego Fundacja Sprawni Inaczej oraz Stowarzyszenie Rodzicielstwa Zastępczego "Dolina Tęczy" pozyskali dotację. Projekt skierowany jest od osób niepełnosprawnych z zaburzeniami psychicznymi i upośledzaniami umysłowymi oraz ich rodzin.

poniedziałek, 7 sierpnia 2017 r., 10:21
Ugo Projekt - nowa hurtownia okuć meblowych i paneli podłogowych. Nowoczesne meble na każdą kieszeń
Firma Ugo Projekt zaprasza do nowo otwartej hurtowni okuć meblowych i paneli podłogowych w Stężycy. W szerokiej ofercie sklepu świetnie zaopatrzą się zarówno producenci mebli, firmy, jak i klienci indywidualni. Najwyższa jakość i konkurencyjne ceny gwarantowane.

poniedziałek, 7 sierpnia 2017 r., 09:59
Dobrogoszcz. Kierował golfem - miał ponad dwa promile
27-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sobotę został zatrzymany przez kościerskich policjantów. Wydmuchał ponad dwa promile alkoholu.

poniedziałek, 7 sierpnia 2017 r., 09:53
Skorzewo. Toyotą w opla - jedna osoba w szpitalu
37-letnia kobieta trafiła do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w piątkowy wieczór na trasie Skorzewo - Kościerzyna. Toyota najechała tam na tył opla.

niedziela, 6 sierpnia 2017 r., 10:00
www.szwichtenberg.com.pl
Koparka jest niezbędnym sprzętem na placu budowy. Zakup własnej, jeśli potrzebujemy jej tylko do jednorazowego lub kilkukrotnego użytku, jest zbytecznym wydatkiem. Idealnym i bez wątpienia bardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest wynajem koparki. Warto jednak wypożyczyć ją od firmy, która zagwarantuje nam profesjonalny sprzęt i doradzi w wyborze odpowiedniego do naszych potrzeb, a do tego nie spustoszy nam portfela.

niedziela, 6 sierpnia 2017 r., 02:01
Festiwal Disco Polo na Dzień Dziemian
W sobotnią noc w dziemiańskim amfiteatrze rozbrzmiewały taneczne przeboje. Wszystko za sprawą świętowania Dnia Dziemian, który upłynął pod znakiem disco polo. Na scenie zaprezentowały się takie zespoły jak: ZajeFajni, Red Queen oraz Marcin Siegienczuk, Mikayla, czy Radek Tarach. W rytm ich brzmień publiczność bawiła się do późnych godzin nocnych.

niedziela, 6 sierpnia 2017 r., 00:49
Dawid Kwiatkowski akustycznie na kościerskim Rynku
W sobotni wieczór na kościerskim Rynku wystąpił Dawid Kwiatkowski. Pod sceną szalały tłumy nastolatek. Nie bez powodu ten artysta młodego pokolenia określany jest mianem polskiego Justina Biebera. Na jego koncert fanki czekały już od wczesnym godzin porannych.

sobota, 5 sierpnia 2017 r., 19:20
Dziemiany. III Mistrzostwa w Koszeniu Zboża Metodą Tradycyjną
Niegdyś główny atrybut żniwiarza, dziś oglądany najczęściej w muzeach i skansenach. Mowa o kosie, za którą chwycili w ręce uczestniczy III Mistrzostw Polski w Koszeniu Zboża Metodą Tradycyjną. Bezkonkurencyjny okazał się duet Anna i Józef Czapiewscy.

sobota, 5 sierpnia 2017 r., 10:30
Miasto z ponad 17 mln dotacją na budowę sieci kanalizacji deszczowej
17.205.514,68 zł, czuli 70 proc. kosztów całej inwestycji pozyskało miasto Kościerzyna na budowę sieci kanalizacji deszczowej. W ramach projektu "Ochrona przed powodzią oraz poprawa jakości wód zlewni Wierzycy na terenie miasta Kościerzyna" powstanie powstanie łącznie ponad 15 km sieci.