poniedziałek, 26 listopada 2018 r., 08:54
34 medale i 5 rekordów Polski dla UKS Manta Kościerzyna podczas Finału KPP w Cetniewie
Finał Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach 2018 zakończył się dla UKS Manta Kościerzyna 34 medalami i 5 rekordami Polski.

poniedziałek, 26 listopada 2018 r., 08:47
Marian Knuth ze srebrem Pucharu Świata w martwym ciągu
Kolejnym sportowym sukcesem na swoim koncie może pochwalić się mieszkaniec Wielkiego Klincza. Na odbywającym się przed tygodniem w Złotoryi Pucharze Świata Marian Knuth wywalczył wicemistrzostwo w martwym ciągu.

poniedziałek, 26 listopada 2018 r., 08:36
Kupię każdą ilość drewna
Kupię każdą ilość drewna (papierówka). Gwarantujemy odbiór. Ceny konkurencyjne.

niedziela, 25 listopada 2018 r., 15:16
Budowa kanalizacji dla Zamościa i Białego Błota przebiega zgodnie z planem
Trwa budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej wraz z przyłączami dla mieszkańców Zamościa i przysiółka Białe Błoto zamieszkiwanych przez około 300 osób. To ostatnia miejscowość w gminie o zwartej zabudowie, która jest kanalizowana.

niedziela, 25 listopada 2018 r., 12:08
Gala Kaszuby Biegają 2018 - największy cykl biegowy w tej części Polski uroczyście podsumowany
W sobotni wieczór w Kartuskim Centrum Kultury uroczyście podsumowano cykl Kaszuby Biegają 2018. Na szóstą edycję serii składało się z 13 imprez, w których łącznie wzięło udział 8,5 tysiąca zawodników i zawodniczek. Zwycięzcami tegorocznej edycji w klasyfikacji generalnej zostali Aleksandra Baranowska - Trzasko i Rafał Borzyszkowski.

sobota, 24 listopada 2018 r., 13:21
Policjanci z wizytą u przedszkolaków w Kłobuczynie
Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie odwiedzili przedszkole w Kłobuczynie. Wizyta stróżów prawa u najmłodszych była dla dzieci wielką atrakcją i okazją do nauki podstawowych zasad bezpieczeństwa. Przedszkolaki uczyły się jak przechodzić przez ulicę i co zrobić, w przypadku odłączenia się od opiekunów.

piątek, 23 listopada 2018 r., 15:00
Prawnik radzi: Jak dochodzić zapłaty alimentów na dziecko?
Zgodnie z Kodeksem rodzinnym i opiekuńczym rodzice obowiązani są do świadczeń alimentacyjnych względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie. Obowiązek ten powstaje z chwilą urodzenia się dziecka. Jeżeli natomiast dziecko posiada jakiś majątek lub dochody i to wystarczy na pokrycie jego kosztów utrzymania i wychowania, obowiązek alimentacyjny jest uchylony lub ulega stosownemu zmniejszeniu.

piątek, 23 listopada 2018 r., 14:43
Gdzie można znaleźć gazetki promocyjne?
Gazetki reklamowe i promocyjne wydają regularnie wszystkie dużo i średnie sieci handlowe. Znaleźć je można bezpośrednio w sklepach, czasami trafiają do skrzynek pocztowych, ale najwygodniej jest przeglądać je w Internecie. Pozwala na to strona Blix.pl, na której znaleźć można zawsze aktualne gazetki reklamowe kilkudziesięciu sklepów z różnych branż.

piątek, 23 listopada 2018 r., 10:43
Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego Państwa Weltrowskich z Karsina
Pół wieku temu postanowili zawrzeć związek małżeński. Teraz już wiedzą, że była to najlepsza decyzja w ich życiu. Pomimo wszelkich przeciwności losu cieszą się ze wspólnie przeżytych 50. lat. Mowa o państwu Weltrowskich z Karsina, którzy w minionym czasie świętowali złoty jubileusz małżeństwa.

piątek, 23 listopada 2018 r., 09:20
Łubiana. Spotkaj się z Mirosławem Piepką - scenarzystą "Kamerdynera"
Spotkanie, podczas którego będzie można obejrzeć fragment filmu i zadać pytania autorowi scenariusza, odbędzie się 30 listopada w Zespole Kształcenia w Łubianie. Poprowadzi je Eugeniusz Pryczkowski.