wtorek, 12 czerwca 2018 r., 15:45
Taras przy domu
Projektując własny dom czy też kupując mieszkanie, warto zadbać o to, by miał on własny taras lub balkon. W porze letniej jest to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu, miejsce gdzie można wspaniale się zrelaksować i nacieszyć się przyjemną aurą.

wtorek, 12 czerwca 2018 r., 12:19
Legionella w kościerskim szpitalu - pacjenci mają zakaz korzystania z pryszniców
Kościerski sanepid wydał decyzję administracyjną nakazującą wyłączyć z eksploatacji urządzenia i instalacje wody ciepłej na Oddziale Dziecięcym szpitala oraz zakazał używania pryszniców w całym budynku szpitalnym. Ma to związek z wykryciem bardzo wysokiego stężenia bakterii Legionella, która może wywoływać ostrą chorobę zakaźną, wieloukładową, najczęściej z dominującymi objawami zapalenia płuc.

wtorek, 12 czerwca 2018 r., 10:08
Borsk. Marihuana w samochodzie 29-latka
Kara do trzech lat pozbawienia wolności grozi 29-letniemu mieszkańcowi powiatu kościerskiego, u którego w samochodzie policjanci znaleźli marihuanę. Do zatrzymania mężczyzny doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w Borsku.

wtorek, 12 czerwca 2018 r., 09:26
Zawisł samochodem na skarpie - wydmuchał blisko 3 promile!
Wsiadł do VW Tourana, mimo iż wcześniej spożywał alkohol. Podróż zakończył kołysząc się na skarpie. Teraz stanie przed sądem, gdzie odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Wydmuchał blisko 3 promile alkoholu!

wtorek, 12 czerwca 2018 r., 09:18
Turniej Szachowy z okazji "Dnia Dziecka" w Kościerzynie
W Szkole Podstawowej nr 6 w Kościerzynie odbył się Turniej Szachowy z okazji "Dnia Dziecka". Organizatorami zawodów byli: SP nr 6 w Kościerzynie, Akademia Młodego Szachisty z Kościerzyny oraz Pomorski Wojewódzki Związek Szachowy.

poniedziałek, 11 czerwca 2018 r., 13:34
Kalisz Wybudowanie. Pożar chlewni
Przez sześć godzin trwała niedzielna akcja gaśnicza w Kaliszu Wybudowanie. W godzinach wieczornych pożar wybuchł tam w chlewni sąsiadującej ze stodołą. Straty wstępnie oszacowano na około 150.000 zł, a z żywiołem walczyło dwanaście zastępów strażaków.

poniedziałek, 11 czerwca 2018 r., 11:27
Areszt i policyjny dozór dla motocyklistów z narkotykami
Tymczasowy areszt dla 26-letniego kierującego motocyklem, który nie tylko posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, ale też narkotyki i najpewniej znajdował się pod ich wpływem orzekł kościerski sąd. Wobec 18-letniego pasażera jednośladu zastosowano z kolei dozór policyjny.

poniedziałek, 11 czerwca 2018 r., 10:35
Galeria wnętrz Atena - meble tapicerowane na wymiar
GALERIA WNĘTRZ ATENA oferuje szeroki asortyment mebli tapicerowanych na wymiar, które doskonale nadają się do aranżacji funkcjonalnego salonu.

poniedziałek, 11 czerwca 2018 r., 10:03
Cztery wypadki, osiem osób rannych - weekend na kościerskich drogach
Łącznie osiem osób trafiło do szpitala wskutek czterech wypadków, do których doszło w miniony weekend na kościerskich drogach. W niedzielne popołudnie na K20 w wyniku bocznego zderzenia BMW z citroenem poszkodowana została czteroosobowa rodzina.

niedziela, 10 czerwca 2018 r., 20:11
Sławomir Toczek zwycięzcą eliminacji na Mistrzostwa Świata Weteranów
W niedzielne popołudnie w Żukowie podziwiać można było widowiskowe zmagania najsilniejszych ludzi w Polsce. W Parku nad Jeziorkiem odbyły się eliminacje do Mistrzostw Świata Weteranów Masters 2018. O awans na międzynarodowe zawody walczyło sześciu zawodników. Bezkonkurencyjny w pięciu z sześciu konkurencji był Sławomir Toczek.