czwartek, 16 marca 2017 r., 17:19
Kościerzyna. Część ul. Piechowskiego zamknięta - na trasie do szpitala wprowadzono objazdy
Ważna informacja dla kierowców - część ul. Piechowskiego, drogi prowadzącej do kościerskiego szpitala oraz basenu została zamknięta. W związku z tym wprowadzono objazdy. Utrudnienia potrwają najpóźniej do 27 marca.

czwartek, 16 marca 2017 r., 13:45
Darmowa pożyczka - lekarstwo na chwilowy brak gotówki ?
Wyjątkowo burzliwy rozwój Internetu, jak i rynku finansowego w przeciągu ostatniej dekady wpłynął na ilość firm oferujących szybkie pożyczki, w formie tanich, a nawet bezpłatnych chwilówek. Potrzebę istnienia tego typu usług potęguje coraz bardziej konsumpcyjny tryb życia. Dlatego też darmowe chwilówki, dopóki nie są brane zupełnie bezmyślne, mogą okazać się naprawdę skutecznym lekarstwem na chwilowy brak gotówki.

czwartek, 16 marca 2017 r., 10:15
Kaszubska Poniewierka 2017 - ruszyły zapisy na ultramaraton
Ultramaraton Kaszubska Poniewierka to 100-kilometrowy bieg przełajowy o charakterze górskim. W tym roku swój początek bierze u podnóża Łysej Góry w Sopocie, a metę zaplanowano w Wieżycy na terenie ośrodka Koszałkowo. Bieg skierowany jest to prawdziwych twardzieli. Podejmujesz wyzwanie? Zapisy już ruszyły.

środa, 15 marca 2017 r., 23:51
Kościerzyna. Seniorzy poznawali techniki samoobrony
Samoobrona to sposób na obronę ataku przez ofiarę kradzieży lub pobicia. Techniki właśnie tej sztuki, w Kościerskim Domu Kultury, w środę poznawali zainteresowani seniorzy.

środa, 15 marca 2017 r., 15:02
IV Turniej Szkół Budowlanych - po raz kolejny zwyciężyło ZST Kartuzy
Murowali, sprawdzali umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy i zmierzyli się w turnieju piłki nożnej - tak wyglądał IV Wojewódzki Turniej Szkół Budowlanych, który odbył się w środę w Zespole Szkół Technicznych w Kartuzach.

środa, 15 marca 2017 r., 14:02
Dwa złote medale dla SP Nowa Karczma w półfinałach igrzysk wojewódzkich
W Gminnej Hali Sportowej w Nowej Karczmie odbyły się półfinały Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Obydwa półfinały wygrali gospodarze - zespoły ze Szkoły Podstawowej w Nowej Karczmie.

środa, 15 marca 2017 r., 13:46
Wiemy, kto w tym roku wystąpi na Truskawkobraniu! Sprawdź!
Podczas tegorocznej imprezy na Złotej Górze wystąpią gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Organizatorzy tak przygotowali program, by każdy znalazł w nim dla siebie coś interesującego. Na scenie pojawią się Michał Szpak, Fancy i Sound'n'Grace.

środa, 15 marca 2017 r., 08:39
Rozliczaj się i pomagaj - przekaż swój 1 proc. organizacjom z powiatu kościerskiego
Trwa okres rozliczeń podatkowych. Do końca kwietnia będziemy składać w Urzędzie Skarbowym nasze deklaracje podatkowe. Warto pamiętać, ze 1 proc. naszego podatku możemy przekazać na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Podatnika to nic nie kosztuje, a może w prosty sposób wesprzeć działalność na rzecz innych.

środa, 15 marca 2017 r., 08:38
Paradise z gradem medali i tytułem Mistrza Polski w Street Dance Show
Złoto, tytuł Mistrza Polski oraz pięć srebrnych medali wywalczyła podczas Krajowych Mistrzostw Polski Disco Dance i Street Dance Show formacja taneczna Paradise. A już niedługo grupa tancerzy z Karsina i Czerska zaprezentuje się na zawodach międzynarodowych.

wtorek, 14 marca 2017 r., 16:03
Reforma Szyszki nad Jeziorem Liniewskim - wycięto setki drzew
Kilkaset drzew zniknęło z pasa nadbrzeżnego Jeziora Liniewskiego. Usunęła je na prywatnej działce właścicielka terenu. Niewykluczone jednak, że wycinając drzewostan ze swojej posesji, część usunęła z terenu należącego do Skarbu Państwa. W związku z tym sprawę zgłoszono na policję.