poniedziałek, 10 września 2018 r., 10:00
Skorzystaj ze wsparcia Pomorskiego Regionalnego Funduszu Poręczeń Kredytowych i inwestuj w rozwój firmy
Czym jest Pomorski Regionalny Fundusz Poręczeń Kredytowych, dlaczego warto skorzystać z jego oferty, jakie kryteria trzeba spełnić oraz o tym, jak wygląda procedura uzyskania poręczenia kredytów, pożyczek lub leasingów rozmawiamy z Sebastianem Klattem, specjalistą ds. sprzedaży Pomorskiego Regionalnego Funduszu Poręczeń Kredytowych.

poniedziałek, 10 września 2018 r., 09:30
Pomaganie przez rowerowanie - Bike'owy maraton dla Burych Misiów
Na dystansie olimpijskim, mistrzowskim lub sportowym zmierzyli się uczestnicy tegorocznego Bike'owego Maratonu MTB, którego startem i metą była Osada Burego Misia. W tym niezwykłym maratonie, który łączy pasję do roweru z miłością i wsparciem do drugiego człowieka, wystartowało łącznie kilkaset osób.

poniedziałek, 10 września 2018 r., 09:29
Lubań. Nocne poszukiwania 19-latki
Na szczęście pozytywnym skutkiem zakończyło się poszukiwania 19-latki w Lubaniu. Nastolatki przez dwie godziny poszukiwali strażacy wraz z policjantami. Na trop dziewczyny wpadł policyjny pies.

poniedziałek, 10 września 2018 r., 09:21
Kościerzyna. 40-latek z promilami jechał BMW
Za jazdę w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień odpowie 40-latek, którego w sobotę w nocy zatrzymali kościerscy policjanci. Mężczyzna wydmuchał blisko promil alkoholu.

niedziela, 9 września 2018 r., 19:21
Perełki motoryzacji zalśniły na Classówce w Stężycy
Około pół tysiąca samochodów podziwiać można było w niedzielne popołudnie w Amfiteatrze w Stężycy. Odbyła się tam kolejna edycja Classówki, czyli zlotu pojazdów zabytkowych i nie tylko, bo wśród motoryzacyjnych perełek podziwiać można było również "odpicowane" i młodsze modele aut.

niedziela, 9 września 2018 r., 08:36
Giełda Dzieci na kościerskim Rynku
Zabawki i inne dziecięce akcesoria i gadżety można było spotkać na kościerskim Rynku w sobotnie przedpołudnie. Odbyła się tam bowiem pierwsza Giełda Dzieci. Najmłodsi mieli więc okazję "pozbyć się"nieużywanych już zabawek, a przy okazji zarobić swoje pierwsze pieniądze. Inicjatywa ta spotkała się ze sporym zainteresowaniem całych rodzin.

sobota, 8 września 2018 r., 15:52
Ponad 300 zawodników wystartowało w Biegu o Złotą Górę 2018
W sobotę, 8 września kilkuset pasjonatów biegania podjęło się zdobycia Złotej Góry. Około 300 osób zmierzyło się z dystansem 10 km wokół malowniczego jeziora Brodno. Bieg był kolejną odsłoną cyklu Kaszuby Biegają 2018.

sobota, 8 września 2018 r., 14:08
Rekordowa Sobota Mundurowych Krwiodawców
Aż 44 osoby w sobotnie przedpołudnie odwiedziły oddział terenowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kościerzynie. 40 mogły podzielić się płynem ratującym życiem, a tym samym stacja krwiodawstwa wzbogaciła się aż o 18 litrów tego najcenniejszego leku.

piątek, 7 września 2018 r., 14:09
Zerwanie lokaty przed czasem nie zawsze musi oznaczać utratę wszystkich odsetek
Deponując pieniądze na lokacie chcielibyśmy mieć pewność, że jeśli będą nam one potrzebne to będziemy mieli możliwość zerwania lokaty bez utraty wypracowanych dotychczas odsetek. Niestety większość lokat nie oferuje takiej możliwości, choć czasami można trafić na taką ofertę.

piątek, 7 września 2018 r., 14:05
10% podatek od wygranej u bukmachera. Kto i kiedy musi go zapłacić?
Każdy gracz, który będzie miał szczęście i zdobędzie sporą wygraną, będzie musiał zapłacić od tej wygranej podatek. Jaka jest wysokość tego podatku? Od jak wysokiej wygranej on obowiązuje? Odpowiadamy na te i inne pytania.