środa, 15 lutego 2017 r., 10:25
Początek dużych zawodów w pływaniu - zawody miejskie z udziałem 120 zawodników
Kościerzyna będzie wyjątkowo popularna w lutym i marcu wśród miłośników pływania. W tym czasie na naszym basenie odbędzie się kilka cenionych i widowiskowych zawodów pływackich na wysokim poziomie. Ten swoisty cykl rozpoczął się 9 lutego, gdy 120 uczennic i uczniów kościerskich szkół podstawowych i gimnazjalnych wzięło udział w konkurencji pływania drużynowego wg zasad Szkolnego Związku Sportowego.

wtorek, 14 lutego 2017 r., 16:50
Wypadek na trasie Kościerzyna-Łubiana. Cztery osoby w szpitalu
Cztery osoby trafiły do szpitala na skutek wypadku, do którego doszło we wtorkowe popołudnie. Na odcinku Kościerzyna - Łubiana na drodze krajowej nr 20 zderzyły się trzy samochody osobowe. Droga jest całkowicie zablokowana w obu kierunkach.

wtorek, 14 lutego 2017 r., 15:49
Akcesoria przydatne do karmienia piersią
Jak każda przyszła mama, z pewnością planujesz karmić piersią swojego maluszka, który niebawem przyjdzie na świat. Oczywiście jest to najlepszy wybór. Mleko mamy to najzdrowszy posiłek dla noworodka. Zawiera on wszystkie niezbędne dla dziecka składniki odżywcze. Ponadto jest zawsze gotowe, nie trzeba go kupować i przyrządzać. Wystarczy podać pierś.

wtorek, 14 lutego 2017 r., 15:35
Liniewo. Radni przyjęli projekt nowej sieci szkół
W związku z reformą oświaty, której głównym założeniem jest likwidacja gimnazjów i wprowadzenie ośmioletniego cyklu nauczania w szkołach podstawowych, samorządy muszą ustalić plan nowej sieci swoich placówek oświatowych. Z tym zadaniem w ostatnich tygodniach zmierzył się liniewski samorząd. Projekt nowej sieci szkół został we wtorek zaakceptowany jednogłośnie przez tamtejszych radnych.

wtorek, 14 lutego 2017 r., 14:56
Duży samochód, niska rata!
Dzięki ofercie Polskiej Floty teraz można skorzystać z zakupu nowego fabrycznie pojazdu nie angażując dużej ilości gotówki. Ta promocyjna oferta skierowana jest przede wszystkim dla osób oraz przedsiębiorców z Kaszub i woj. pomorskiego.

wtorek, 14 lutego 2017 r., 12:51
Gm. Karsin. Droga z Cisewia do Bąka oddana do użytku
W czwartek w Bąku odbyło się symboliczne otwarcie nowej drogi asfaltowej z Cisewia do Bąka. Tym samym mieszkańcy zyskali ponad kilometr dywanika asfaltowego. Inwestycja była realizowana w partnerstwie powiatu kościerskiego, gminy Karsin i Nadleśnictwa Kościerzyna.

wtorek, 14 lutego 2017 r., 10:14
Zbiórka na leczenie Kornelka zakończona sukcesem!
Historia dwuipółletniego Kornela pozwala wierzyć, że na świecie nie brakuje ludzi o wielkich sercach, a cuda istnieją. Jeszcze trzy miesiące temu trudno było uwierzyć, że ten scenariusz będzie możliwy do zrealizowania. Chłopiec z Wielkiego Klincza od 1,5 roku walczy z rakiem, jedyną nadzieją na wyleczenie była kosztowna kuracja w USA. Dzięki wielu wrażliwym na los innych osobom w trzy miesiące udało się zebrać aż 1,8 mln zł!

wtorek, 14 lutego 2017 r., 10:07
Znamy gwiazdy tegorocznych obchodów Dni Kościerzyny
Legendarna grupa Grzegorza Skawińskiego i Waldemara Tkaczyka - Kombii będzie gwiazdą tegorocznych Dni Kościerzyny. W trakcie święta miasta kościerską publiczność rozgrzewał będzie również zespół Lemon z wokalistą Igorem Herbutem.

wtorek, 14 lutego 2017 r., 09:19
Piłka ręczna. Derby Kaszub na remis
W sobotę, 11 lutego w Hali Widowiskowo - Sportowej w Żukowie odbył się mecz I Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn pomiędzy drużynami GKS Żukowo - Sokół Browar Kościerzyna. Derby Kaszub zakończyły się remisem.

poniedziałek, 13 lutego 2017 r., 13:38
Banino. Baśka Bazuna Cup - karciarze walczyli o 40 pucharów
W niedzielnym sportowym turnieju wzięło udział 120 zawodników, w tym pięć przedstawicielek płci pięknej. Przez prawie cztery godziny walczono o puchary, medale i nagrody rzeczowe. Gracze reprezentowali całe Kaszuby i Pomorze. Przyjechali z powiatu kartuskiego i kościerskiego, a także z Chełmży, Torunia, Chojnic, Lęborka, Bytowa i Tucholi.