środa, 7 sierpnia 2019 r., 10:00
Praktyczna edukacja na Kaszubskim Uniwersytecie Ludowym. Zgłoś się na bezpłatne warsztaty "Wiejskie Kuźnie Pamięci"
Chcesz rozwinąć swoje kompetencje animatora kultury na wsi? Wykorzystać zdobytą wiedzę w pracy z mieszkańcami twojej wsi czy sołectwa? Weź udział w przedsięwzięciu "Wiejskie Kuźnie Pamięci. Edukacja Kulturalna Metodą Uniwersytetu Ludowego dla rozwijania kapitału społecznego wsi" od września 2019 do grudnia 2020 roku. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

wtorek, 6 sierpnia 2019 r., 13:18
Leśny Orzeł trafi do Księgi Rekordów Guinnessa?
"Leśny Orzeł" z Leśnictwa Kłodno ma szansę trafić do Księgi Rekordów Guinnessa. Posadzony na terenach ponawałnicowych las w kształcie orła ma figurować w księdze jako największa mozaika z drzew. Na tydzień przed drugą rocznicą nawałnicy, która spustoszyła m.in. kaszubskie lasy, przy Nadleśnictwie Lipusz stanął też obelisk upamiętniający ofiarność osób zaangażowanych w usuwanie skutków kataklizmu.

wtorek, 6 sierpnia 2019 r., 12:55
Szymon Kropidłowski ponownie na podium Mistrzostw Świata
Tym razem wicemistrzostwo świata wywalczył 17-letni Szymon Kropidłowski. Po pokonaniu dystansu 50 m bifins w czasie 0:19.57 zdobył srebrny medal i stanął na drugim stopniu podium. Kilka dni wcześniej został mistrzem świata w pływaniu płetwach na dystansie 100 metrów bifins.

wtorek, 6 sierpnia 2019 r., 11:14
Wyskoczył z trzeciego piętra - nie żyje 70-latek
Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w jednym z bloków w Łubianie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 70-latek mieszkający na trzecim piętrze budynku, wyskoczył przez okno. Zginął wskutek odniesionych obrażeń.

wtorek, 6 sierpnia 2019 r., 09:01
Latem postaw na grafit! Idealny czas na ocieplenie domu!
Chłodny latem i ciepły zimą - taki jest wymarzony dom każdego inwestora. Bez uciążliwych rachunków za ogrzewanie i bez klimatyzacji. Czy naprawdę można mieć taki dom? Tak pod warunkiem, że jego bryła będzie mieć solidną warstwę termoizolacji.

poniedziałek, 5 sierpnia 2019 r., 13:12
Senator Waldemar Bonkowski wyrzucony z PiS-u. W wyborach jednak wystartuje
Po ponad roku od złożenia wniosku o wykluczenie senatora Waldemara Bonkowskiego z Prawa i Sprawiedliwości podjęto decyzję o jego wykreśleniu z członków partii. Polityk z Kaszub zapowiada jednak, że wystartuje w nadchodzących wyborach parlamentarnych jako kandydat niezależny.

poniedziałek, 5 sierpnia 2019 r., 11:29
Rozrywka na wakacje w Trójmieście
"Zastanawiasz się, gdzie zabrać swoje dzieci podczas wakacji? Sprawdź atrakcje, które czekają na Ciebie w strefie rozrywki Galerii Metropolia:"

poniedziałek, 5 sierpnia 2019 r., 11:27
Przystań kajakowa nad jeziorem Wierzysko uroczyście otwarta
Symboliczne przecięcie wstęgi, przedstawienie informacji o inwestycji, a potem spływ kajakowy i wspólne ognisko - tak otwierano przystań kajakową nad jeziorem Wierzysko, która powstała w ramach projektu "Pomorskie Szlaki Kajakowe - Wierzycą przez Kaszuby na Kociewie".

poniedziałek, 5 sierpnia 2019 r., 09:52
28-latek odpowie za posiadanie narkotyków
Kara do trzech lat pozbawienia wolności grozi 28-latkowi, którego zatrzymali w piątkowy wieczór kościerscy policjanci. Mężczyzna miał przy sobie pięć "działek" marihuany.

poniedziałek, 5 sierpnia 2019 r., 09:46
Przewrócił się na rowerze - wydmuchał 3 promile alkoholu!
Wizytą w szpitalu i mandatem zakończyła się przejażdżka na rowerze dla mieszkańca powiatu kościerskiego, który wsiadł na jednoślad mimo iż był kompletnie pijany. Z kolei zatrzymany w Dziemianach 37-latek stracił prawo jazdy, bo kierował citroenem mając w wydychanym powietrzu blisko promil alkoholu.