czwartek, 20 kwietnia 2017 r., 12:50
Wkrótce "Kartuska 10". Weź udział w biegu i pomóż Milence i Zbyszkowi
Zaledwie tydzień pozostał do kolejnej imprezy z cyklu "Kaszuby biegają" - Kartuskich Biegów Ulicznych. Swój udział w nich deklaruje około 700 miłośników aktywnego wypoczynku z całej Polski. Wydarzeniu przyświeca charytatywny. Wszyscy chętni będą mogli wesprzeć akcję zbierania plastikowych nakrętek dla małej Milenki z Żukowa i pomóc Zbyszkowi Brylowskiemu.

czwartek, 20 kwietnia 2017 r., 12:10
Pracowity rok w prokuraturze -  więcej pijanych kierowców i przestępstw narkotykowych
1.564 sprawy, w tym usiłowanie zabójstwa, siedem rozbojów i wymuszeń rozbójniczych, 40 spraw związanych z narkotykami, 28 przestępstw na tle seksualnym, 171 dotyczących kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości, 490 osądzonych osób na podstawie aktów oskarżenia i wniosków skierowanych przez kościerskich śledczych - tak w wielkim skrócie można podsumować działalność Prokuratury Rejonowej w Kościerzynie w minionym roku.

środa, 19 kwietnia 2017 r., 14:13
Pomorzanie korzystają z kolei chętniej niż mieszkańcy innych regionów Polski
Podróżowanie koleją w Polsce największą popularnością cieszy się na Pomorzu - tak wynika z danych opublikowanych przez Urząd Transportu Kolejowego. W pozostałych zakątkach kraju wskaźniki te są dużo niższe. Na dużą popularność poruszania się tym środkiem transportu w tym regionie kraju wpływać może również działająca 1,5 roku PKM. W marcu liczba jej pasażerów przekroczyła 250 tys. osób.

środa, 19 kwietnia 2017 r., 10:45
Gimnazjaliści rozpoczęli trzydniowy maraton egzaminacyjny
Od środy do piątku uczniowie, którzy w tym roku zakończą naukę w gimnazjach, sprawdzają swoją wiedzę nabytą w ciągu minionych trzech lat. Testy rozpoczęli od części humanistycznej, w czwartek zmierzą się z zagadnieniami matematyczno-przyrodniczymi, a w piątek sprawdzą znajomość języków obcych.

środa, 19 kwietnia 2017 r., 10:44
Kościerzyna. Przy ulicy Słonecznej znaleziono ciało - denat to zaginiony Jarosław D.
Na pływające w akwenie zwłoki natrafili policjanci, którzy patrolowali ten rejon miasto. Denat to poszukiwany od pięciu miesięcy mieszkaniec Kościerzyny - Jarosław D. Wstępnie wykluczono, by do jego śmierci przyczyniły się osoby trzecie

środa, 19 kwietnia 2017 r., 10:04
Chirurdzy onkolodzy będą szkolić się w kościerskim szpitalu
"Przez onkologię do estetyki - nowoczesna chirurgia gruczołu piersiowego" - pod taką nazwą w piątek i sobotę odbędą się warsztaty dotyczące jednoczasowej rekonstrukcji piersi po amputacji. Kurs dla chirurgów z całej Polski poprowadzą szef kościerskiego pododdziału chirurgii onkologicznej dr hab. Wojciech Makerewicz oraz asystent oddziału dr n. med. Daniel Maliszewski.

środa, 19 kwietnia 2017 r., 08:36
Music School w Kościerzynie od dekady rozwija muzyczne pasje
Muzyka to ich całe życie. Swoją miłością do niej, wiedzą i doświadczeniem dzielą się z innymi, zarażając ich tą pasją. Tak od dekady pracują nauczyciele Music School w Kościerzynie. Obecnie w placówce na lekcje śpiewu i gry na różnych instrumentach uczęszcza prawie sto osób w różnym wieku. Najpopularniejsza kościerska szkoła muzyczna właśnie świętuje 10-te urodziny.

wtorek, 18 kwietnia 2017 r., 12:22
To już ostatnia szansa, by komuś pomóc!
Tylko do końca kwietnia możemy składać w Urzędzie Skarbowym deklaracje podatkowe. Warto pamiętać, ze 1 proc. naszego podatku możemy przekazać na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Podatnika to nic nie kosztuje, a może w prosty sposób wesprzeć działalność na rzecz innych.

wtorek, 18 kwietnia 2017 r., 11:27
Spokojne święta na drogach powiatu kościerskiego
Dziewięć kolizji i ponad 85 wystawionych mandatów, głównie za przekraczanie dozwolonej prędkości - to bilans świątecznego weekendu na drogach powiatu kościerskiego. Funkcjonariusze oceniają ten czas spokojnie.Tym, co cieszy najbardziej jest fakt, że mimo wzmożonych kontroli, wszyscy przebadani kierowcy byli trzeźwi.

wtorek, 18 kwietnia 2017 r., 10:29
Mieszkańcy walczą z piratami drogowymi
Kościerska Policja od lipca 2016 roku realizuje zadania wynikające z działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od początku funkcjonowania tego narzędzia komenda w Kościerzynie sprawdziła ponad 630 miejsc zaznaczonych na mapie. W większości przypadków są to zgłoszenia dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości.