piątek, 15 czerwca 2018 r., 09:04
Kościerzyna. Podpalili dom, by zatrzeć ślady po włamaniu
Włamali się do budynku w budowie, okradli go, a następnie podpalili, by zatrzeć ślady. Nie unikną jednak kary. Czterech mężczyzn, którzy są podejrzani między innymi o podpalenie pustostanu przy Skarszewskiej w Kościerzynie pod koniec maja, wpadło w ręce kościerskich kryminalnych. Straty powstałe wskutek kradzieży i pożaru szacuje się na około 400.000 zł. Dwaj z zatrzymanych mają na swoim koncie więcej przestępstw.

czwartek, 14 czerwca 2018 r., 14:34
Patriotyczno-edukacyjny piknik w Garczynie
"Bezpieczni dla Polski" - pod takim hasłem na terenie Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie odbył się piknik patriotyczno-edukacyjny. Na uczestników czekały między innymi pokazy strażaków, policjantów, a także stoiska Wojsk Obrony Terytorialnej, czy Klubu Strzelecko-Kolekcjonerskiego Skorpion z Kornego.

czwartek, 14 czerwca 2018 r., 09:37
Nowa Karczma. Ford uderzył w drzewo
Na szczęście bez osób rannych zakończyło się zdarzenie, do którego doszło w środowe popołudnie w Nowej Karczmie. Ford uderzył tam w drzewo.

czwartek, 14 czerwca 2018 r., 09:07
Stara Kiszewa. Sześciolatek na rowerze wjechał pod busa
Z urazem głowy i nóg sześcioletni chłopiec został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Gdańska. Jadąc na rowerze wjechał wprost pod VW T4.

środa, 13 czerwca 2018 r., 12:00
Będą trenować i zbierać środki na rehablitację dla 6-letniego Adriana
W sobotę przy pomniku Józefa Wybickiego w Kościerzynie odbędzie się akcja charytatywna na rzecz rehabilitacji sześcioletniego Adriana, który zmaga się z wrodzoną wadą centralnego układu nerwowego i padaczką lekooporną. Przyjdź! Weź udział w treningu, wygrywaj nagrody i wesprzyj leczenie małego podopiecznego Fundacji "Zdążyć z Pomocą".

środa, 13 czerwca 2018 r., 10:30
"Bezpieczni dla Polski" - wielki piknik patriotyczny już w czwartek w Garczynie
Pokazy sił powietrznych, marynarki wojennej, wojsk lądowych, wojsk obrony terytorialnej, a także policji, straży pożarnej, straży granicznej, czy WOPR, zajęcia edukacyjne w zakresie bezpieczeństwa, czy ognisko z gawędą - to tylko niektóre z licznych atrakcji, które czekają na uczestników Pikniku Edukacyjno-Patriotycznego "Bezpieczni dla Polski" w Garczynie. Pełne atrakcyjnych pokazów i niespodzianek wydarzenie już w czwartek, 14 czerwca.

środa, 13 czerwca 2018 r., 09:31
Złóż życzenia na Dzień Ojca na naszym portalu
23 czerwca świętujemy Dzień Ojca. To wyjątkowe święto, podczas którego podziękować możemy za codzienne wsparcie, troskę, miłość i opiekę. Z tej okazji zapraszamy naszych Czytelników do wspólnej zabawy - zróbcie swoim tatom niespodziankę - prześlijcie nam ich zdjęcia i złóżcie życzenia na łamach kościerski.info.

środa, 13 czerwca 2018 r., 07:40
Kościerzyna. Właściciel roweru odebrał swój jednoślad
Znaleziony pod koniec maja przez kościerskich policjantów jednoślad trafił do właściciela. Mieszkaniec gminy Kościerzyna w czwartek odebrał z komendy swój rower.

wtorek, 12 czerwca 2018 r., 20:27
Kościerzyna. Podziękowania i odznaczenia za ratowanie życia. Krwiodawcy uhonorowani
"Dziękuję za uratowanie mi życia. 60 lat Krwiodawstwa w Polsce" - pod takim hasłem we wtorek w Sali Szopińskiego odbyła się uroczysta gala z okazji przypadającego 14 czerwca Światowego Dnia Krwiodawcy. Uroczystość była okazją do podziękowania kościerskim krwiodawcom, którzy jak pokazują statystyki są najaktywniejszymi w Pomorskiem. O tym, że nie brak tu osób dzielących się bezinteresownie najcenniejszym darem, jakim jest krew, świadczyły też liczne odznaczenia i wyróżnienia.

wtorek, 12 czerwca 2018 r., 16:17
Zderzenie trzech pojazdów na K20 - jedna osoba ranna
Jedna osoba trafiła do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło we wtorkowe popołudnie na K20 na wysokości zjazdu do Łubiany. Zderzyły się tam trzy samochody: peugeot, VW Vento oraz Toyota Corolla.