niedziela, 13 sierpnia 2017 r., 11:57
Część powiatu nadal bez prądu - uruchomiono dodatkowe telefony, by zgłaszać awarie
Nadal trwa usuwanie skutków nawałnicy. Część mieszkańców powiatu kościerskiego wciąż pozostaje bez zasilania energią energetyczną. W związku z ogromnym rozmiarem szkód wyrządzonych przez burzę w niedzielę czynny będzie punkt dystrybucji w Kartuzach. Uruchomiono też dodatkowy numer, aby zgłaszać awarie.

niedziela, 13 sierpnia 2017 r., 01:14
Disco pod Gwiazdami w Stężycy - tak bawiono się pierwszego dnia na największej imprezie roku
Urszula, Ryszard Rynkowski, De Mono, Akcent, Kayah, After Party, Izabela Trojanowska, Łobuzy - te i wiele innych gwiazd wystąpiło na scenie amfiteatru w Stężycy pierwszego dnia największej imprezy lata na Kaszubach. Na Disco pod Gwiazdami w Stężycy przybyło kilkadziesiąt tysięcy osób. Wydarzenie transmitowała telewizja Polsat.

niedziela, 13 sierpnia 2017 r., 00:42
Kaszuby Blues Meeting Festival
Demian Band był gwiazdą tegorocznej edycji Kaszuby Blues Meeting Festival, który w sobotni wieczór odbył się we Wdzydzach. Choć z letniej sceny gminy Kościerzyna płynęły bluesowe dźwięki uznanych zespołów, to niestety organizatorzy festiwalu w tym roku przegrali z nawałnicą, która w nocy z piątku na sobotę przeszła nad powiatem, wyrządzając potężne szkody. Wydarzenie nie cieszyło się bowiem zbyt dużą frekwencją wśród publiczności.

sobota, 12 sierpnia 2017 r., 14:38
Uwaga! Obowiązuje zakaz wjazdu do lasów!
Służby leśne apelują, by nie wjeżdżać do lasów. Trwa usuwanie skutków nocnej nawałnicy. Obecnie służby walczą z powyrywanymi i złamanymi drzewami, jednak sporo drzew jest także naruszonych przez szalejącą wichurę i istnieje niebezpieczeństwo, że również mogą się przewrócić.

sobota, 12 sierpnia 2017 r., 08:19
Krajobraz po burzy - nieprzejezdne drogi, zerwane dachy i brak prądu
Zerwane dachy, nieprzejezdne drogi, uszkodzone pojazdy i budynki, czy brak prądu - tak wygląda krajobraz po burzy, która w nocy przeszła nad Kaszubami. Strażacy w powiecie kościerskim odnotowała około 300 interwencji, a wciąż napływają nowe zgłoszenie. Szacuje się, że usuwanie skutków wichur potrwa nawet dwie doby.

sobota, 12 sierpnia 2017 r., 02:04
Gwałtowne burze nad Kaszubami - sporo strażackich interwencji, przerwy w dostawach prądu
W nocy z piątku na sobotę nad Kaszubami przeszła potężna nawałnica. Wskutek gwałtownej burzy sporo interwencji odnotowali strażacy, w wielu miejscach na drogi spadły powalone konary, brakuje też prądu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia II stopnia.

piątek, 11 sierpnia 2017 r., 11:34
W scenerii jeziora w Nowym Barkoczynie będzie rozbrzmiewać muzyka
Przed nami pierwszy letni koncert, który już we wtorek odbędzie się na plaży nad jeziorem w Nowym Barkoczynie. Pomysłodawcą wydarzenia jest Paweł Kreft, mieszkaniec miejscowości i uczeń Szkoły Muzyki Nowo. Właśnie między innymi jego autorskich kompozycji, jak i coverów znanych artystów będą mieli okazję wysłuchać ci, którzy w świąteczne popołudnie pojawią się nad Jeziorem Barkocińskim.

piątek, 11 sierpnia 2017 r., 11:15
Długi weekend na drogach - będą policyjne kontrole
Przed nami długi weekend. W tym czasie odpoczywać jednak nie zamierzają funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy od 11 do 15 sierpnia będą prowadzili działania "Sierpniowy weekend" na drogach powiatu kościerskiego.

czwartek, 10 sierpnia 2017 r., 12:37
Będzie się działo - przed nami długi weekend obfitujący w imprezy kulturalno-sportowe
Przed nami długi weekend, który obfitować będzie w wydarzenia kulturalno-sportowe. Propozycji na spędzenie tego czasu jest mnóstwo, a w szerokim wachlarzu imprez każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Na Disco pod Gwiazdami zaprasza Stężyca, w Strudze odbędzie się kolejna edycja Pikniku Disco nad Jeziorem, w Kościerzynie koncert charytatywny "Z serca dla Dominika" i Bukiety Panny Zelno, w Liniewie Festyn Sierpniowy, zaś na spotkanie z gawędami zaprasza Wiele. A to jeszcze nie wszystko...

czwartek, 10 sierpnia 2017 r., 10:22
Disco pod Gwiazdami w Stężycy - sprawdź, jak wyglądają objazdy i gdzie zaparkować
Już w ten weekend Stężyca przeżyje prawdziwy najazd fanów muzyki tanecznej. Pełna gwiazd największa impreza na Kaszubach z pewnością przyciągnie tłumy. W związku ze zwiększonym natężeniem ruchu organizatorzy wprowadzili zmiany w organizacji ruchu i wyznaczyli miejsca parkingowe