środa, 6 grudnia 2017 r., 15:20
Sejfy domowe - czym się różnią?
Decyzja podjęta, planujesz zakup i montaż sejfu domowego. Czy wiesz, czym różnią się poszczególne modele. Jakie cechy sejfów powinno się przeanalizować, zanim zakupi się ten wybrany do własnego domu.

środa, 6 grudnia 2017 r., 14:15
Święta 2017. Zyskaj czas dla rodziny. Gotowaniem mogą zająć się profesjonaliści
Boże Narodzenie to chyba najbardziej wyjątkowe święta w roku. Towarzyszy im szczególna, pełna miłości, ciepła i radości atmosfera. To czas spędzony w gronie najbliższych. Wówczas wokół świątecznego stołu zbiera się cała rodzina, dlatego też dla tych, które do niego zapraszają - mam, babć, żon, córek i ciotek najważniejsze jest, by to co się na nim znalazło było pyszne i aromatyczne. By tak mogło być, corocznie w okresie bożonarodzeniowym spędzają w kuchni kilkadziesiąt godzin. Podpowiadamy, jak tego uniknąć.

środa, 6 grudnia 2017 r., 12:42
Pacjent uciekł ze szpitalnej poczekalni. Znaleźli go policjanci
Przez dwie godziny trwały poszukiwania 40-letniego mężczyzny. Mieszkaniec powiatu kartuskiego niepostrzeżenie oddalił się z kościerskiego szpitala.

środa, 6 grudnia 2017 r., 11:37
Święta to dla nich prawdziwe żniwa. Uważaj na złodziei i oszustów
Zabiegani, zamyśleni, rozkojarzeni stoimy na przystanku w oczekiwaniu na nasz autobus lub jedziemy w zatłoczonym pojeździe wpatrzeni w okno. Takie codzienne sytuacje, to doskonała okazja dla złodziei. Przestępcy w skupieniu, niepostrzeżenie, wykorzystują naszą nieuwagę bogacąc się kosztem naszych portfeli, torebek, teczek... Kieszonkowiec kradzieży dokonuje w taki sposób, że osoba poszkodowana często nawet nie zdaje sobie z tego sprawy

środa, 6 grudnia 2017 r., 10:29
Moc Mikołajkowych atrakcji w Wielu
Zabawy i konkursy z animatorami, malowanie twarzy, konkurs na najładniejsze mikołajkowe przebranie, wizyza Olafa z Krainy Lodu oraz św. Mikołaja - między innymi takie atrakcje czekały na wszystkich tych, którzy zajrzeli do Domu Kultury w Wielu, by wspólnie świętować tegoroczne Mikołajki.

środa, 6 grudnia 2017 r., 08:35
Karateka Jakub Wyszecki złotym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów
Aż ośmioro zawodników Kościerskiego Klubu Kyokushin Karate wzięło udział w Mistrzostwach Polski Juniorów Shinkyokushin PFKK. Był to ich pierwszy występ w zawodach tak wysokiej rangi. Z Mielca powrócili ze złotem Jakuba Wyszeckiego. Tuż za podium uplasowała się z kolei Martyna Nawrot.

środa, 6 grudnia 2017 r., 07:55
Młodzieżowi radni z Pomorza debatowali w Kościerzynie
30 listopada odbyła się wyjazdowa sesja Młodzieżowej Rady Województwa Pomorskiego w Kościerzynie. Radni podjęli decyzję, że wystąpią do Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku z prośbą o utworzenie funduszu w wysokości 50 tys. zł, który ma zostać przeznaczony na funkcjonowanie młodzieżowych rad z Pomorza.

wtorek, 5 grudnia 2017 r., 12:09
Gm. Stara Kiszewa. Kolejne złote pary uhonorowane medalami
Kolejne dwie pary z gminy Stara Kiszewa świętowały 50. rocznice pożycia małżeńskiego. Z tej okazji złotych jubilatów - państwa Turzyńskich i Urbanowiczów odwiedziła delegacja z kiszewskiego samorządu, by uhonorować ich medalami i złożyć najserdeczniejsze życzenia.

wtorek, 5 grudnia 2017 r., 11:45
Międzynarodowy sukces zawodników UKS Manta Kościerzyna
18 indywidualnych medali oraz złoto w sztafecie wywalczyli zawodnicy UKS Manta Kościerzyna podczas międzynarodowych zawodów w pływaniu w płetwach w Beco Cup, które odbyły się w miniony weekend w Berlinie.

wtorek, 5 grudnia 2017 r., 10:49
Nowa Kiszewa - Chrósty. Citroen wpadł do rowu - trzy osoby w szpitalu
34-letnia kobieta oraz dwoje dzieci w wieku dwóch lat i trzech miesięcy zostali przetransportowani do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w niedzielny wieczór w miejscowości Nowa Kiszewa-Chrósty.