poniedziałek, 19 czerwca 2017 r., 13:19
Bezpieczeństwo nad wodą w teorii i praktyce - służby zapraszają
We wtorek o godzinie 9. do Sali Szopińskiego w Kościerzynie policjanci zapraszają na debatę poświęconą bezpiecznemu wypoczynkowi nad wodą. Tuż po niej nad jeziorem Gałęźnym w Kościerzynie odbędą się pokazy zarówno w wykonaniu policjantów, strażaków, jak i ratowników WOPR.

poniedziałek, 19 czerwca 2017 r., 12:13
Trzy wypadki - sprawcy dwóch z nich byli pijani
Aż do trzech wypadów doszło w długi weekend na drogach powiatu kościerskiego. W ich skutek do szpitala trafiły łącznie cztery osoby. Sprawcy dwóch ze zdarzeń byli pijani.

poniedziałek, 19 czerwca 2017 r., 10:43
Kompleks Medyk w Jantarze - wyjątkowe miejsce, w którym odzyskasz zdrowie
Marzysz o wypoczynku w pięknym, urokliwym miejscu? Chcesz podreperować zdrowie? Potrzebujesz rehabilitacji? Odwiedź ośrodek Medyk w Jantarze. To położony na Mierzei Wiślanej komfortowy kompleks rehabilitacyjno-rekreacyjny - idealne miejsce na pobyt leczniczy, jak również na urlop dla całej rodziny.

poniedziałek, 19 czerwca 2017 r., 10:41
(Nie)trzeżwy poranek w Kościerskiem - ponad pół tysiąca skontrolowanych kierowców
Ponad 500 skontrolowanych kierowców, dwóch nietrzeźwych, ośmioro kierujących ukaranych mandatami - tak przebiegała policyjna akcja "Trzeźwy poranek", którą w poniedziałek wspólnie przeprowadzili funkcjonariusze ruchu drogowego oraz Posterunku Policji w Liniewie.

niedziela, 18 czerwca 2017 r., 21:04
Kościerscy nurkowie wyłowili topielca w powiecie lęborskim
Strażacy ze Spacjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z JRG Kościerzyny w niedzielne popołudnie interweniowali nad jeziorem Lubowidzkim w powiecie lęborskim. W akwenie topiły się tam dwie osoby. 28-letnią kobietę udało się uratować. Ciało 35-latka z wody wyłowili kościerscy nurkowie.

niedziela, 18 czerwca 2017 r., 15:52
Wyjątkowy koncert Szymona Sutora z okazji 100-lecia kościoła Świętej Trójcy w Kościerzynie
Z okazji 100-lecia kościoła Świętej Trójcy w Kościerzynie odbył się koncert na orkiestrę symfoniczną, chór mieszany, trio jazzowe oraz solistów pod batutą Szymona Sutora. "Missa de Beata Maria Virgine" w wykonaniu artystów spotkała się owacją na stojąco.

niedziela, 18 czerwca 2017 r., 14:07
Lubiana Cup 2017 za nami
12 zespołów, ponad 100 zawodników, 48 meczów, 218 bramek - tak w wielkim skrócie można podsumować pierwszy turniej piłki nożnej Lubiana Cup 2017, który w sobotę został rozegrany na stadionie w Łubianie. Organizatorem turnieju był Krzysztof Recław.

sobota, 17 czerwca 2017 r., 17:50
Ochotnicy z Radunia ponownie najlepsi w powiatowych strażackich zmaganiach
Reprezentanci OSP Raduń po raz kolejny zwyciężyli w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które w sobotę rozegrano na stadionie w Kornem. Wicemistrzami powiatu zostali strażacy z Karsina, natomiast trzecie miejsce wywalczyli druhowie z Kłobuczyna. Wśród drużyn żeńskich triumfowały ochotniczki z OSP Lubań.

piątek, 16 czerwca 2017 r., 11:12
I Piknik Rodzinny w Osowie
W tym roku Szkoła Podstawowa w Osowie pokusiła się o inne niż zazwyczaj świętowanie dni poświęconych rodzinie, tj. Dnia Matki, Dnia Ojca i oczywiście Dnia Dziecka. Zorganizowała I Piknik Rodzinny, który spotkał się ze sporym zainteresowaniem mieszkańców. Organizatorzy zadbali o to, by żaden z uczestników festynu nie mógł narzekać na nudę.

piątek, 16 czerwca 2017 r., 10:21
Ogród po zmroku - bezpieczeństwo i estetyka oświetlenia
Właściwe oświetlenie posesji daje poczucie bezpieczeństwa, chroni przed intruzami. Większość właścicieli prywatnych domów dba o właściwe oświetlenie podjazdu, alejki wiodącej od furtki do drzwi wejściowych oraz samego wejścia do domu.