czwartek, 15 marca 2018 r., 10:47
Ekstremalna Droga Krzyżowa w Dziemianach już w piątek
Ponad tysiąc osób zadeklarowało już swój udział w trzeciej edycji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Dziemianach. Jej uczestnicy w piątkową noc, w milczeniu i samotności pokonają jedną z trzech tras św. Rity liczącą 55 km, św. Franciszka o dystansie 41 km oraz 29km trasę św. Antoniego. Drogę krzyżową rozpocznie msza św. w kościele w Dziemianach o godzinie 20.

czwartek, 15 marca 2018 r., 10:35
Dzień Kobiet w Karsinie
Dzień Kobiet to dobra okazja, aby złożyć wszystkim paniom najserdeczniejsze życzenia. Dlatego 8 marca w Domu Kultury w Karsinie odbyła się impreza z okazji Dnia Kobiet.

czwartek, 15 marca 2018 r., 10:25
Porządkują powalone drzewa i walczą z czasem. Właściciele lasów kontra skutki nawałnicy
Zegar tyka, a leśnicy oraz właściciele lasów prywatnych wciąż walczą z powalonymi drzewami. Porządkowanie skutków nawałnicy na terenie powiatu kościerskiego potrwa jeszcze długo. Nadleśnictwo Lipusz daje sobie na to czas do marca przyszłego roku. Sprawdziliśmy, jak radzą sobie właściciele lasów niepaństwowych.

czwartek, 15 marca 2018 r., 10:00
Kredyt a pożyczka pozabankowa
Pożyczka pozabankowa, o ile dobrze dobierzesz ofertę, może być doskonałą alternatywą dla kredytu bankowego. Czym konkretnie różnią się te dwa rozwiązania?

czwartek, 15 marca 2018 r., 09:59
Kościerzyna. Potrąciła 22-latkę i uciekła
Trwa poszukiwanie kierującej pojazdem, która w środowe popołudnie na ulicy Strzeleckiej wyjeżdżając z posesji potrąciła 22-letnią kobietę, a następnie odjechała. Policjanci apelują do kobiety, by sama zgłosiła się na komendę. Ustalenie jej personaliów jest tylko kwestią czasu.

czwartek, 15 marca 2018 r., 09:37
Bieżnie - jaki model wybrać? Cechy dobrej bieżni
Siłownia kojarzy się nie tylko z osobami podnoszącymi ciężary i kulturystami, ale bardzo często z biegaczami zajmującymi dość sporych rozmiarów bieżnie. Rzeczywiście wiele osób, korzystając z siłowni, uprawia bieganie, bowiem jest to aktywność fizyczna niezwykle korzystna dla zdrowia, a do tego doskonale pomaga w utracie zbędnych kilogramów. Jednak warto zdać sobie sprawę, że takie urządzenia jak bieżnie nie są przeznaczone wyłącznie do siłowni i równie dobrze można je zakupić do domu. Co warto wiedzieć o bieżniach?

środa, 14 marca 2018 r., 13:26
Gołuń. Spłonął domek letniskowy
Trwa ustalanie przyczyny pożaru, do którego doszło w środowe przedpołudnie w Gołuniu. Spłonął tam domek letniskowy. Dzięki szybkim i sprawnym działaniom strażaków udało się uchronić przed pożarem sąsiednie obiekty.

środa, 14 marca 2018 r., 10:09
Już w niedzielę Dzień Jedności Kaszubów w Kosakowie
W tym roku Kosakowo będzie gospodarzem obchodów Dnia Jedności Kaszubów. W niedzielę przybędą tam mieszkańcy regionu z różnych zakątków Pomorza i nie tylko. Uroczystościom tradycyjnie towarzyszyć będzie próba ustanowienia nowego rekordu Polski w jednoczesnej grze na akordeonach. Organizatorzy zadbali jednak o to, by atrakcji było znacznie więcej.

środa, 14 marca 2018 r., 09:49
Strażacy z Wiela podsumowali 2017 rok
Trwa kampania sprawozdawcza w jednostkach OSP. W ostatnim czasie, aby podsumować działalność w 2017 roku spotkali się między innymi strażacy OSP Wiele. Ubiegły rok był dla nich bardzo owocny pod względem pozyskanego wyposażenia, między innymi wymieniono wysłużonego magirusa na nowszego mercedesa.

środa, 14 marca 2018 r., 09:40
Zawodnicy UKS Manta z gradem medali na Open Baltic Championship 2018
Wielkim sukcesem zakończył się udział kościerskich pływaków na Open Baltic Championship w Olsztynie. Zawodnicy UKS Manta powrócili z zawodów aż z 30 medalami, w tym 11 złotymi.