sobota, 18 marca 2017 r., 23:19
Zbigniew Wodecki gwiazdą Dnia Osób Niepełnosprawnych
Sala Widowiskowa im. Lubomira Szopińskiego w sobotni wieczór stała się miejscem integracji. Odbył się tam bowiem Dzień Osób Niepełnosprawnych. Gwiazdą wieczoru był Zbigniew Wodecki.

sobota, 18 marca 2017 r., 20:45
Silny wiatr nad Kaszubami - wydano ostrzeżenia
W nocy z soboty na niedzielę nad Kaszubami przejść mogą wichury o prędkości w porywach nawet do 80 km/h. Przed silnym wiatrem przestrzega Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich.

sobota, 18 marca 2017 r., 15:34
Kościerzyna. Wiosenna Giełda Mam za nami
Giełda Mam to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez w Kościerzynie. Organizowane jest co kwartał. W wiosennej edycji, która w sobotę odbyła się w hali "Sokolnia" wzięło udział około 130 wystawców.

sobota, 18 marca 2017 r., 00:05
XIV Turniejada Zielonego Słonia "Szlakiem Żołnierzy Niezłomnych"
W piątek w Wielkim Klinczu rozpoczęła się XIV Turniejada Zielonego Słonia, w której uczestniczy blisko 200 harcerzy z powiatu kościerskiego i Stężycy. Tegorocznej imprezie przyświeca hasło "Szlakiem Żołnierzy Wyklętych". Druhowie bawią się, integrują i poznają losy żołnierzy niezłomnych. Dla najlepszej, z ośmiu rywalizujących drużyn harcerskich, czeka nagroda - Zielony Słoń i organizacja przyszłorocznej edycji turnieju.

piątek, 17 marca 2017 r., 23:18
Kościerzyna stawia na rozwój przedsiębiorczości - proponuje ulgi dla nowych firm
Kościerzyna stawia na przedsiębiorczość. Aby przyciągnąć inwestorów, którzy jednocześnie zapewnią nowe miejsca pracy, magistrat zachęca do starania się o zwolnienie z płacenia podatku od nieruchomości.

piątek, 17 marca 2017 r., 14:00
Wiele. Dzieci i młodzież uczciły Dzień Jedności Kaszubów
Dzień Jedności Kaszubów obchodzony jest 19 marca na pamiątkę pisemnej wzmianki o Kaszubach w bulli Grzegorza IX. Dwa dni wcześniej, 17 marca, fakt ten postanowili uczcić uczniowie Zespołu Szkół nr 2 z Wiela.

piątek, 17 marca 2017 r., 13:51
Strażacy dzielili się krwią w ramach akcji "SpoKREWnieni ze służbą"
Od początku marca trwa akcja "SpoKREWnieni służbą", w ramach której funkcjonariusze różnych służb dzielą się tym, co najcenniejsze - krwią. Do akcji z inicjatywy KP PSP w Kościerzynie przystąpili także kościerscy strażacy. W hołdzie żołnierzom wyklętym oddali łącznie niemal 9,5 litra drogocennego płynu ratującego życie.

piątek, 17 marca 2017 r., 12:07
Skorzewo. Chciał wypróbować motocykl przed zakupem - trafił do szpitala
21-latek został poszkodowany wskutek zdarzenia, do którego doszło w czwartkowy wieczór w Skorzewie. Jadąc motocyklem, stracił nad nimi panowanie, w następstwie czego przewrócił się.

czwartek, 16 marca 2017 r., 23:58
Jubileusz Kościerskiego Domu Kultury już w tym roku
60-lecie to zacny jubileusz, który obchodzi w tym roku Kościerski Dom Kultury. Z tej okazji przygotowano wiele kulturalnych atrakcji.

czwartek, 16 marca 2017 r., 20:01
W niedzielę w Chmielnie Dzień Jedności Kaszubów
W tym roku Chmielno będzie gospodarzem obchodów Dnia Jedności Kaszubów. W niedzielę przybędą tam mieszkańcy regionu z różnych zakątków Pomorza i nie tylko. Uroczystościom tradycyjnie towarzyszyć będzie próba ustanowienia nowego rekordu Polski w jednoczesnej grze na akordeonach. Organizatorzy zadbali jednak o to, by atrakcji było znacznie więcej.