poniedziałek, 18 czerwca 2018 r., 14:10
Kolejni nietrzeźwi kierujący wyeliminowani z ruchu
Czterech nietrzeźwych kierujących zatrzymali w miniony weekend kościerscy policjanci. Rekordzista wydmuchał około trzech promili alkoholu, a został zatrzymany w Łubianie dzięki obywatelskiej postawie jednego z mieszkańców. W Wąglikowicach 25-latek wpadł w ręce funkcjonariuszy, bo zatrzymał się na przysklepowych schodach.

poniedziałek, 18 czerwca 2018 r., 12:11
20 jednostek OSP otrzyma nowy sprzęt w ramach Funduszu Sprawiedliwości
Zestawy do ratownictwa technicznego, torby medyczne, defibrylatory, deski ortopedyczne, agregaty, rozpieracze, nożyce hydrauliczne, pilarki do drewna, czy przenośne zestawy oświetleniowe - między innymi taki sprzęt trafi niebawem do ochotników w powiecie kościerskim. Sprzęt o wartości ponad 300.000 zł dla 20 jednostek OSP zakupiony zostanie z dotacji w ramach Funduszu Sprawiedliwości.

poniedziałek, 18 czerwca 2018 r., 11:00
www.sprzedajnamauto.pl
Sprzedaj samochód bez martwienia się o formalności, pieniądze i czas. Ekipa Auto Skup do klienta dociera w kilka godzin, płaci gotówką i kupi każdy model samochodu. Działa na terenie powiatu kartuskiego i kościerskiego. W awaryjnych sytuacjach wspomaga swoich klientów lawetą, a nawet usługą kasacji samochodu.

poniedziałek, 18 czerwca 2018 r., 10:13
Pamiętaj o przeglądzie komina i skorzystaj z pomocy ZUK "Kominiarz" s.c.
Okresowe czyszczenie przewodów kominowych, wentylacyjnych, dymowych i spalinowych, to obowiązek każdego właściciela budynku. Jak wynika z przepisów, powinniśmy robić to nawet cztery razy w roku. Niewywiązywanie się z obowiązku skutkować może nie tylko mandatami, ale przede wszystkim pożarami sadzy i uszkodzeniami komina. Warto zachować zdrowy rozsądek i skorzystać z profesjonalnych usług.

poniedziałek, 18 czerwca 2018 r., 09:33
Liga Mistrzów w Łubianie. Lubiana Cup 2018 za nami
23 zespoły, ponad 260 zawodników, 82 meczów, 300 bramek, tak w wielkim skrócie można podsumować turniej piłki nożnej Lubiana Cup 2018 - relacjonuje Krzysztof Recław, prezes LKS Ceramik Łubiana, organizator turnieju. 16 czerwca w Łubianie odbył się turniej piłki nożnej Lubiana CUP 2018. W rozgrywkach rywalizowało 13 zespołów w roczniku 2010-2011 oraz 10 drużyn z rocznika 2007-2008. Mecze odbywały się na dwóch boiskach orlik oraz stadionie znajdującym się Łubianie.

niedziela, 17 czerwca 2018 r., 19:27
Kłobuczyno. Dzień Dziecka ze strażakiem
Pokaz gaszenia pożaru, ratownictwa medycznego, wyszkolenia psa policyjnego, ćwiczenie bojowe we wspólnym wykonaniu żeńskiej i męskiej drużyny OSP, czy przejażdżki wozem - te i wiele innych atrakcji czekało na uczestników niedzielnego Dnia Dziecka ze Strażakiem w Kłobuczynie, na który po raz kolejny zaprosił miejscowy Punkt Przedszkolny, jak i ochotnicza straż pożarna.

niedziela, 17 czerwca 2018 r., 09:30
Letnia Giełda Mam w Kościerzynie
W sobotnie przedpołudnie Targowisko Miejskie w Kościerzynie po raz kolejny wypełniło się barwnymi ubrankami, akcesoriami dziecięcymi i zabawkami. Zorganizowano tam kolejną już letnią edycję Giełdy Mam.

niedziela, 17 czerwca 2018 r., 08:54
Od 23 czerwca ruszą letnie połączenia kolejowe na linii Czersk-Karsin-Kościerzyna
Od soboty, 23 czerwca we wszystkie weekendy i święta przez okres letni wznowiony zostanie ruch pasażerski na trasie Bydgoszcz-Gdynia przez Karsin, Bąk i Kościerzynę ma zostać wznowiony. Będzie to program pilotażowy, który ma wskazać, czy istnieje zainteresowanie takimi kursami wśród mieszkańców, jak i turystów.

sobota, 16 czerwca 2018 r., 14:45
Strażacy z Radunia i ochotniczki z Kłobuczyna zwycięzcami powiatowych zmagań strażaków
Reprezentanci OSP Raduń po raz kolejny zwyciężyli w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które w sobotę rozegrano na stadionie w Kornem. Wicemistrzami powiatu zostali strażacy z Grabowa, natomiast trzecie miejsce wywalczyli druhowie z Osowa. Wśród drużyn żeńskich triumfowały ochotniczki z OSP Kłobuczyno, które w zmaganiach wzięły udział po raz pierwszy.

piątek, 15 czerwca 2018 r., 12:35
Nowa Karczma. Pomorski Festiwal Piłki Ręcznej Dzieci
W miniony weekend na hali sportowej w Nowej Karczmie odbyła się kolejna odsłona VII Pomorskiego Festiwalu Piłki Ręcznej. Tym razem o główne trofea rywalizowali szczypiorniści rocznika 2007.