niedziela, 23 kwietnia 2017 r., 12:58
W marcu została mamą, teraz walczy o życie. Pomóż Kasi pokonać raka - zostań dawcą
Zaledwie kilka miesięcy temu była jedną z wielu młodych kobiet, która z radością oczekiwała na swoje pierwsze maleństwo. Szczęśliwa mężatka, pełna pasji 27-latka odliczała chwile do narodzin synka. W lutym jednak usłyszała diagnozę, która wywróciła do góry nogami całe jej życie - chłoniak T-limfoblastyczny. Mimo złośliwego nowotworu, 22 marca na świecie pojawił się jej zdrowy synek. Kasia natomiast rozpoczęła trudną walkę o swoje życie. Pomóc jej w niej może każdy z nas. Nadzieją dla młodej mamy jest przeszczep szpiku. Ruszyły poszukiwania dawcy.

sobota, 22 kwietnia 2017 r., 18:31
Gospodynie z całego Pomorza rywalizowały w Luzinie
14 najlepszych kół gospodyń wiejskich z województwa pomorskiego rywalizowało w sobotę o Grand Prix Pomorza. O główne trofeum zawalczyły też gospodynie z powiatów kartuskiego (Kaszubianki z Kamienicy Szlacheckiej) i kościerskiego (KGW Górki). Panie z Górek zwyciężyły w konkurencji "plansza-pokolenia".

piątek, 21 kwietnia 2017 r., 13:33
Funkcjonariusze rozmawiali z rodzicami i nauczycielami o dopalaczach
W czwartek policjanci z prewencji kryminalnej byli gośćmi w Szkole Podstawowej w Kaliskach. Rozmawiali z rodzicami i nauczycielami o zagrożeniach związanych z zażywaniem dopalaczy, leków oraz bezpiecznym korzystaniu z Internetu. Nie zabrakło także informacji o działających policyjnych mapach zagrożeń, które przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa.

piątek, 21 kwietnia 2017 r., 11:12
Kościerzyna-Warszawa. Debatowali nad funkcjonowaniem młodzieżowych rad
"Funkcjonowanie Młodzieżowych Rad" - pod taką nazwą w środę w Sejmie RP odbyła się debata skierowano do młodzieżowych rajców, jak i przedstawicieli samorządów. Wzięli w niej udział także przedstawiciele kościerskiej rady.

piątek, 21 kwietnia 2017 r., 10:35
Kościerzyna. Dwaj młodzi mężczyźni odpowiedzą za zniszczenie kamer
Kara do pięciu lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom Kościerzyny, których w czwartek zatrzymali kościerscy policjanci. 18-latek i 20-latek podejrzani są o zniszczenie dwóch kamer monitoringu.

czwartek, 20 kwietnia 2017 r., 15:30
Trwają zapisy na triathlony na Kaszubach - podejmij wyzwanie i sprawdź swoje możliwości
Tego lata po chętni po raz kolejny będą mogli zmierzyć się z najbardziej wymagającą z dyscyplin sportowych. Fundacja "Silni Ciałem i Niezłomni Duchem" znów daje okazję do sprawdzenia się na triathlonach, które organizuje w Chmielnie i na Złotej Górze. Chętni wciąż mogą zgłosić swój udział.

czwartek, 20 kwietnia 2017 r., 15:22
Przebojowa Majówka w Stężycy - największa impreza sezonu już 20 maja!
Otwarcie sezonu imprezowego w rytmie disco polo zapowiada się bardzo gorąco. Już 20 maja odbędzie się bowiem Przebojowa Majówka w Stężycy. W tamtejszym amfiteatrze zagrają takie gwiazdy muzyki tanecznej, jak: Akcent, Piękni i Młodzi, Andre, Boys, Classic, Long & Junior, Extazy, Exaited, Power Play, Top Girls, czy Jorrgus.

czwartek, 20 kwietnia 2017 r., 15:02
Kościerzyna. Na ulicy Cegielni doszło do rozszczelnienia rury z gazem - ewakuowano około 100 osób
Podczas robót ziemnych na ulicy Cegielnia w Kościerzynie doszło do rozszczelnienia linii gazowej. W związku z tym zadecydowano o ewakuacji około 80-100 osób z pobliskich budynków. Dzięki współpracy straży pożarnej i pogotowia gazowego udało się już opanować zagrożenie.

czwartek, 20 kwietnia 2017 r., 14:36
Prezydent Europy Donald Tusk ze świąteczną wizytą w Osadzie Burego Misia
Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk w Wielką Sobotę odwiedził Osadę Burego Misia. Wziął udział w nabożeństwie poświęcenia pokarmów, jak również znalazł czas na rozmowę z mieszkańcami osady.

czwartek, 20 kwietnia 2017 r., 14:07
Gigantyczne wielkanocne jajo ponownie stanęło w Dziemianach
Choć Wielkanoc za nami, świąteczny klimat nadal można poczuć w Dziemianach, gdzie niedaleko miejscowego kościoła można podziwiać ogromne wielkanocne jajo z motywami kaszubskimi. W tym roku obok gigantycznej pisanki stanęły też nieco mniejsze świąteczna jajka. Będzie można je oglądać do końca kwietnia.