piątek, 13 stycznia 2017 r., 14:26
Góra. Samochód uderzył w drzewo - matka z dzieckiem w szpitalu
W piątkowe popołudnie służby ratunkowe zostały wezwane do kolejnego zdarzenia drogowego. W Górze (gm. Stara Kiszewa) samochód wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Podróżująca pojazdem kobieta wraz z dzieckiem zostały przetransportowane do szpitala w Gdańsku.

piątek, 13 stycznia 2017 r., 14:23
Korne. Zderzenie trzech pojazdów na K20
Dwie osoby trafiły do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w piątkowe przedpołudnie na trasie Korne - Bytów. Najpierw czołowo zderzył się seat z citreonem, a następnie pojazdy te uderzył w VW Passata.

piątek, 13 stycznia 2017 r., 10:38
Kościerzyna. Matka znęcała się nad pięciolatką? Miała bić córkę kablem od laptopa
Miało dojść do kłótni między 29-lataką a 25-latką. Ucierpieć miały na tym dzieci. Pięcioletnia dziewczynka uskarżała się interweniującym podczas awantury domowej policjantom, że jej mama biła ją kablem od laptopa. Ślady pobicia potwierdził lekarz. Sprawą zajmie się Sąd Rodzinny. Kobiecie grozi do pięciu lat więzienia za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad dzieckiem.

piątek, 13 stycznia 2017 r., 10:28
Leszek Słomiński z nagrodą Komendanta Głównego Policji i PKOL
Leszek Słomiński, pracownik cywilny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, został wyróżniony przez ministra MSWiA, Komendanta Głównego Policji i prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W sumie szefowie tychże organizacji nagrodzili 52 osoby z całej Polski, które poza służbą w policyjnej formacji, uprawiają sport i na tym polu odnoszą sukcesy.

czwartek, 12 stycznia 2017 r., 21:24
Poszukiwania zakończone - nastolatek odnaleziony
Policjanci z Komedy Powiatowej Policji w Kościerzynie poszukiwali zaginionego 15-latka. Młody mężczyzna w dniu 10 stycznia br. około godziny 18.00. wyszedł z domu przy ul. Kupieckiej w Kościerzynie i do czwartkowego wieczoru nie nawiązał kontaktu z rodziną.

czwartek, 12 stycznia 2017 r., 18:01
"Żywioły" - niezwykłe filmy o magii tworzenia i talencie kaszubskich artystów. Premiera już w sobotę!
Pięć historii o pasji, talencie i sile tworzenia. "Żywioły" to cykl krótkometrażowych filmów dokumentalnych opowiadających o artystach z Kaszub. To nowe dzieło Eweliny Karczewskiej i Piotra Zatonia z fundacji "Aby chciało się chcieć". Premierowy pokaz zobaczyć można będzie już w sobotę, 14 stycznia w Kamienicy Szlacheckiej.

czwartek, 12 stycznia 2017 r., 14:51
Ferie zimowe 2017 - sprawdź, co zaplanowano dla dzieci w Twojej miejscowości
Już w piątek uczniowie po skończonych zajęciach rozpoczną okres dwutygodniowej laby. Na ferie zimowe ośrodki kultury i biblioteki w całym powiecie przygotowały liczne atrakcje dla dzieci i młodzieży. Będą warsztaty plastyczne, spektakle teatralne, wyjazdy do kina, zajęcia taneczne, sportowe i wiele innych. Sprawdź, co zaplanowano w Twojej gminie.

czwartek, 12 stycznia 2017 r., 14:34
Dla kogo Ministerstwo Finansów przygotowuje PFR
Ze wstępnie wypełnionego zeznania mogą korzystać w 2017 roku podatnicy, którzy rozliczają PIT- 37 i PIT-38. Ministerstwo Finansów wprowadziło usługę PFR w roku 2015 dla zeznań składanych przez podatników za rok 2014 na formularzach PIT-37, a w roku 2016 rozszerzyło usługę na PIT-38. PFR to skrót angielskiej nazwy Pre-Filled tax Return.

czwartek, 12 stycznia 2017 r., 12:25
Trwa nabór kandydatów do XIV edycji Medalu im. Matki Teresy z Kalkuty
Rozpoczął się nabór wniosków do XIV edycji przyznania Medalu im. Matki Teresy z Kalkuty, a więc honorowej nagrody przyznawanej raz w roku za działania na rzecz osób niepełnosprawnych. Statuetki trafią do grupy lub osoby pomagającej niepełnosprawnym oraz członka rodziny, który poświęca swój czas na rzecz opieki osobie najbliższej.

czwartek, 12 stycznia 2017 r., 10:23
Spłonęła stolarnia w Wielu
W czwartkowy poranek doszło do pożaru budynku zaadaptowanego na stolarnię w Wielu. Obiekt spłonął doszczętnie. Na miejscu wciąż trwają działania strażaków. W akcji bierze udział kilka zastępów straży pożarnej.