piątek, 17 lutego 2017 r., 08:36
"Wszystkie kolory świata" w Szkole Podstawowej w Osowie
We wtorek w Szkole Podstawowej w Osowie świętowano walentynki w dość nietypowy sposób. Tego dnia odbyło się podsumowanie realizowanego przez placówkę projektu UNICEF "Wszystkie kolory świata". Społeczność Szkoły Podstawowej w Osowie po raz pierwszy wzięła udział w tym przedsięwzięciu. Założeniem programu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży tolerancji oraz otwartości na inne kultury. Pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale również przyjemne.

czwartek, 16 lutego 2017 r., 11:07
Wiosenna Giełda Mam w Kartuzach - ruszyły zapisy
Znamy datę kolejnej kartuskiej Giełdy Mam. Jej wiosenna edycja odbędzie się już 1 kwietnia. To doskonała okazja, by pozbyć się rzeczy, które Waszym pociechom są już zbędne i zaopatrzyć się w ubranka i akcesoria na kolejny sezon.

czwartek, 16 lutego 2017 r., 10:51
Był odurzony narkotykami. Prowadził samochód, choć nie miał prawa jazdy
33-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających i bez uprawnień oraz posiadanie narkotyków. Został zatrzymany przez kościerskich funkcjonariuszy w środę, w Kaliskach.

czwartek, 16 lutego 2017 r., 10:32
Kościerski ZUS zostanie przeniesiony do Kartuz? Samorządowcy zapowiadają walkę
Kolejna instytucja państwowa w Kościerzynie jest zagrożona. Nieoficjalnie mówi się bowiem o przeniesieniu kościerskiego oddziału ZUSu do Kartuz. Powiat nie zamierza czekać aż pogłoski się urealnią i już podejmuje walkę o zachowanie placówki.

czwartek, 16 lutego 2017 r., 09:02
Wiktoria Kolczyk podwójną Mistrzynią Europy
Podwójny sukces na międzynarodowych zawodach odniosła zawodniczka KS Champion Kościerzyna - Wiktoria Kolczyk. Zarówno w kategorii wagowej do 55 kg, jak i do 50 kg, nie miała sobie równych i pojedynki kończyła na najwyższym stopniu podium.

czwartek, 16 lutego 2017 r., 08:50
Szef sejmowej komisji ds. rolnictwa spotkał się z kaszubskimi rolnikami
Nietypowo albowiem w niedzielne przedpołudnie, 12 lutego w Grabowskiej Hucie odbyło się Posiedzenie Rady Powiatowej PIR Powiatu Kościerskiego. Powodem była wizyta Przewodniczącego Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, posła Jarosława Sachajko.

środa, 15 lutego 2017 r., 16:50
Marlena Sikorska nowym skarbnikiem powiatu kościerskiego
Marlena Sikorska została nowym skarbnikiem w Starostwie Powiatowym w Kościerzynie. Tym samym przejęła stanowisko po Dorocie Bałukonis, która funkcję szefa finansów powiatu kościerskiego pełniła przez półtora roku. Kandydaturę nowego skarbnika radni zaakceptowali jednogłośnie.

środa, 15 lutego 2017 r., 12:17
Za szybko i po zniszczonych drogach - mieszkańcy uzupełniają mapę zagrożeń
Przekraczanie dozwolonej prędkości, niewłaściwa infrastruktura, nieprawidłowe parkowanie, czy spożywanie alkoholu w miejsca niedozwolonych - między innymi takie zagrożenia zgłosili mieszkańcy powiatu kościerskiego w ramach działającej od 1 lipca Krajowej Mapy Zagrożeń. Do tej pory kościerska policja weryfikowała już ponad 600 zgłoszeń.

środa, 15 lutego 2017 r., 11:17
Karnawałowa zabawa sprawnych inaczej
120 osób bawiło się na dorocznym Wielkim Balu Karnawałowym. Gospodarzem tegorocznej imprezy integracyjnej był Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Kościerzynie. W rytm muzycznych przebojów tańczyli niepełnosprawni, jak również wolontariusze.

środa, 15 lutego 2017 r., 11:04
Praca - Strabag poszukuje brygad brukarskich
STRABAG jest europejskim koncernem w branży technologii budowlanych. Dzięki zaangażowaniu kompetentnych pracowników oraz wykorzystaniu nowoczesnych maszyn i własnych surowców, realizuje z sukcesem inwestycje na całym świecie. Nie byłoby to możliwe bez pracy zespołowej - łączącej ze sobą różne kraje i branże budownictwa. Zostań częścią naszego zespołu!