wtorek, 15 sierpnia 2017 r., 08:00
Wiele. Wspominali Hieronima Derdowskiego w 60. rocznicę postawienia mu pomnika
W 60. rocznicę powstania pomnika Hieronima Derdowskiego w Wielu, ponownie pod obeliskiem spotkali się Kaszubi, by przypomnieć spuściznę jaką zostawił kolejnym pokoleniom ten poeta kaszubski, autor słów "Nie ma Kaszub bez Polonii, a bez Kaszub Polski". - Trwamy przy tym, co jest naszym dziedzictwem. Dlatego chciałbym, abyśmy nadal szli z tym przesłaniem, bycia razem naszej wspólnoty, wspólnego budowania - podkreślał prof. Edmund Wittbrodt.

poniedziałek, 14 sierpnia 2017 r., 22:17
Trzebuń. "Dachy latały, drzewa łamały się i przewracały"
Trzebuń to niewielka wieś położona w gminie Dziemiany. Burze, intensywne ulewy zawsze omijały wieś. Do piątku. Szalejąca burza spustoszyła otaczające miejscowość lasy, uszkodziła około 60 budynków mieszkalnych, nie wspominając już o innych obiektach. Mieszkańcy nadal pozbawieni są prądu. Ten może zostać przywrócony dopiero za parę tygodni.

poniedziałek, 14 sierpnia 2017 r., 14:42
Trwa szacowanie szkód po nawałnicy - z jej skutkami nadal walczą służby
Kilka tysięcy hektarów zniszczonego lasu, kilometry uszkodzonych linii energetycznych, pozrywane dachy z budynków mieszkalnych i gospodarczych, drzewa poprzewracane na obiekty i samochody, nieprzejezdne drogi - tak w wielkim skrócie można podsumować skutki szalejącego w nocy z piątku na sobotę żywiołu nad Kaszubami. Służby wciąż usuwają skutki. Walczą strażacy, drogowcy, leśnicy i energetycy. Mieszkańcy gmin Lipusz i Dziemiany bez prądu mogą pozostawać jeszcze trzy dni.

poniedziałek, 14 sierpnia 2017 r., 11:49
Ceramik Łubiana zwycięzcą sobotniego turnieju z cyklu Kościerzyna Cup
Młodzi piłkarze z Łubiany okazali się najlepszymi w trzecim turnieju z cyklu Kościerzyna Cup. Rozgrywki odbyły się w sobotę na kościerskim boisku. Wzięły w nich udział cztery zespoły.

poniedziałek, 14 sierpnia 2017 r., 11:00
Kościerzyna. Kierująca citroenem straciła prawo jazdy - była nietrzeźwa
W sobotnią noc kościerscy policjanci zatrzymali w Kościerzynie do kontroli citroena. Kierująca nim kobieta wydmucha ponad promil alkoholu. Zatrzymano jej prawo jazdy.

poniedziałek, 14 sierpnia 2017 r., 10:48
Kłobuczyno. Opel najechał na tył hondy
53-letnia kobieta trafiła do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w niedzielny wieczór na trasie Kłobuczyno-Kaliska Kościerskie. Kierujący oplem najechał tam na tył hondy.

poniedziałek, 14 sierpnia 2017 r., 10:22
Szumleś Szlechecki. Motocyklem w drzewo. Pasażerka w ciężkim stanie. Kierujący bez uprawnień i po spożyciu
W niedzielne popołudnie służby interweniowały w Szumlesiu Szlacheckim, gdzie kierujący motocyklem uderzył w drzewo. Nieprzytomną 30-letnią pasażerkę do szpitala przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kierujący motocyklem mężczyzna nie dość, że znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu, to nie posiadał też uprawnień do kierowania pojazdem.

poniedziałek, 14 sierpnia 2017 r., 10:14
Kościerzyna. Skoda zderzyła się z autobusem
Kierująca skodą kobieta trafiła do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w sobotę w Kościerzynie. Kobieta wymusiła pierwszeństwo, doprowadzając do zderzenia z autobusem.

poniedziałek, 14 sierpnia 2017 r., 01:59
Disco pod Gwiazdami w Stężycy - dzień drugi. Zabawa z zagranicznymi gwiazdami
W niedzielny wieczór do Stężycy ponownie przybyły tłumy. Drugi dzień największej imprezy lata upłynął pod znakiem przebojów zagranicznych. Podczas niedzielnego koncertu Disco pod Gwiazdami wystąpili m.in. Danzel, un Baker & Jessica Jean, Mario Bischin, Stefano Terrazzino, Mauro oraz Opus. Zabawa trwała do północy.

niedziela, 13 sierpnia 2017 r., 12:31
Uwaga! Zakaz wstępu do lasu
W związku ze zniszczeniami po burzy, która przeszła przez nadleśnictwo Lipusz w nocy z 11 na 12 sierpnia br. Nadleśnictwo Lipusz decyzją nadleśniczego nr 31/17 z dnia 13.08.2017 r. wprowadza całkowity zakaz wstępu do odwołania.