sobota, 9 grudnia 2017 r., 20:36
V Karsiński Zjazd Zmotoryzowanych Mikołajów
W sobotnie popołudnie w Karsinie zapanowała świąteczna atmosfera, a to za sprawą kilkuset Mikołajów, które przejechały ulicami miejscowości swoimi pojazdami. Nie brakło świętych na motocyklach, quadach, czy w samochodach ze świątecznymi akcentami. Moc atrakcji szczególnie dla dzieci czekało też na sali sportowej.

piątek, 8 grudnia 2017 r., 14:20
Weekend ze świątecznymi kiermaszami i Mikołajkami
Jarmark Bożonarodzeniowy Starym Browarze, V Karsiński Zjazd Zmotoryzowanych Mikołajów, Spotkanie Mikołajkowe w Lipuszu, czy Mikołajki w Nowej Karczmie - między innymi takie wydarzenia ze świątecznym akcentem czekają mieszkańców powiatu kościerskiego w najbliższy weekend.

piątek, 8 grudnia 2017 r., 11:17
Dzień Odblasków - drobiazg, który ratuje życie
"Dzień Odblasków 2017" pod takim hasłem w środę kościerscy policjanci przeprowadzili akcję uświadamiającą pieszych, jak istotne jest noszenie odblasków i to nie tylko w terenie niezabudowanym. Odblask, który kosztuje kilka złotych, może uratować nam życie, dlatego warto wyposażyć w niego zarówno sienie, jak i bliskich.

piątek, 8 grudnia 2017 r., 10:37
Liniewo. Po policyjnym pościgu zatrzymali 27-latka w kradzionym golfie
Na widok radiowozu, ruszył i zaczął uciekać. Policjanci rozpoczęli pościg. Po kilkunastu kilometrach samochód wjechał na łąkę, mężczyzna wysiadł z pojazdu i zaczął uciekać. Funkcjonariusze pobiegli za uciekającym i po kilkuset metrach zatrzymali go. Okazało się, że kierujący golfem 27-latek poruszał się kradzionym pojazdem.

czwartek, 7 grudnia 2017 r., 16:48
Opłatkowe spotkanie członków "Kościerskiej Chaty" i przyjaciół
W czwartkowe popołudnie w sali wiejskiej w Dobrogoszczy zapanowała świąteczna atmosfera. Na stole królowały wigilijne potrawy, biesiadnicy łamali się opłatkiem, składali sobie bożonarodzeniowe życzenia i śpiewali kolędy. Świętujących członków Kaszubskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego "Kościerska Chata" i ich przyjaciół odwiedził też św. Mikołaj.

czwartek, 7 grudnia 2017 r., 13:07
Młodzi strażacy z Karsina z nagrodą marszałka
Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, widząc zaangażowanie w projekty lokalne młodych adeptów OSP z Karsin, ufundował im swoją nagrodę. W imieniu Zarządu Województwa Pomorskiego Krzysztof Trawicki wicemarszałek województwa w obecności Prezesa OSP Karsin Romana Brunke oraz Komendanta Gminnego Krzysztofa Datta przekazał na ręce strażackiej młodzieży polary i buty na zawody sportowo - pożarnicze o wartości 3.000 zł.

czwartek, 7 grudnia 2017 r., 12:57
Łubiana. Kaszubskie literackie spotkanie z najmłodszymi
W minionym tygodniu obyły się spotkania literackie z najmłodszymi czytelnikami w Zespole Kształcenia w Łubianie. Aleksandra i Dariusz Majkowscy prezentowali dwie książki swojego autorstwa wszystkim grupom przedszkolnym.

czwartek, 7 grudnia 2017 r., 12:43
Paczki dla małych pacjentów od policyjnych krwiodawców
Nie tylko pomagają, oddając krew, ale po raz pierwszy przygotowali też mikołajkowe paczki dla małych podopiecznych kościerskiego szpitala. Mowa o członkach policyjnego klubu HDK, którzy 6 grudnia przekazali 40 paczek chorym dzieciom.

czwartek, 7 grudnia 2017 r., 12:33
Media Expert poszukuje nowych pracowników
Media Expert to największa sieć elektromarketów RTV, AGD, IT i multimediów w Polsce - poprzez 400 elektromarketów jesteśmy obecni w ponad 320 polskich miastach na terenie całego kraju. Sieć zatrudnia ponad 7 tys. pracowników. W związku z dynamicznym rozwojem firmy poszukujemy pracowników na stanowisko doradcy klienta.

czwartek, 7 grudnia 2017 r., 11:06
Kościerska Huta. Pożar piwnicy budynku mieszkalnego
Najpewniej nieszczelność przewodu doprowadzającego gaz z butli do kuchenki było przyczyną pożaru, do którego doszło w czwartkowy poranek w Kościerskiej Hucie. Podczas działań strażacy wynieśli z piwnicy trzy butle z gazem. Na szczęście nikt nie został ranny.