czwartek, 12 października 2017 r., 10:29
Gm. Kościerzyna. Nagrody z okazji DEN dla dyrektorów i nauczycieli
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wójt gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski nagrodził dyrektorów placówek oświatowych oraz 16 nauczycieli. Uroczystość, podczas której podziękowano pedagogom za ich trud wkładany w nauczanie dzieci i młodzieży, odbyła się w środę w urzędzie gminy.

czwartek, 12 października 2017 r., 07:00
Zdrowe jedzenie w szkole - także dla twojego dziecka?
Miniony rok szkolny był ósmym i jednocześnie ostatnim w ramach realizowanego programu "Owoce i warzywa w szkole". Inicjatywa się nie kończy, zmienia się jednak jego forma. W roku szkolnym 2017/2018 jest to "Program dla szkół", który również promować będzie wśród uczniów zdrową dietę. Sprawdź, czy szkoła twojego dziecka została objęta programem.

środa, 11 października 2017 r., 17:00
Badania laboratoryjne - profilaktyka i diagnostyka
Badania laboratoryjne to cenne źródło informacji o stanie zdrowia i ewentualnych nieprawidłowościach w funkcjonowaniu organizmu. Jest to ważny element profilaktyki zdrowotnej, który pozwala również określić przyczynę niepokojących dolegliwości. Skierowanie od lekarza nie jest konieczne w przypadku większości badań laboratoryjnych. Wyjątek stanowią tzw. testy czynnościowe, podczas których pacjentowi podawane są leki.

środa, 11 października 2017 r., 14:43
ZKP w Łubianie ze sztandarem
Sztandar i imię ks. bpa Konstantyna Dominika zyskał oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Łubianie. Uroczystość wręczenia odbyła się we wtorkowe popołudnie. - Nadanie sztandaru jest dla naszego partu zobowiązaniem do dalszej, prężnej działalności - podkreślała prezes łubiańskiego oddziału, Irena Marszewska.

środa, 11 października 2017 r., 10:20
Przez "hydraulika" straciła biżuterię
Kolejna starsza osoba została oszukana, tym razem metodą na "hydraulika". Mieszkanka Kościerzyny straciła biżuterię o wartości kilkuset złotych. Policjanci apelują o wzmożoną czujność. - Nie bądźmy łatwowierni i nie dajmy się oszukać - podkreśla asp. Piotr Kwidziński.

środa, 11 października 2017 r., 08:47
Najlepsi z najlepszych ze stypendiami Wójta Gminy Nowa Karczma
Są utalentowani, pracowici i bardzo zdolni. Aż 32 młodych mieszkańców gminy Nowa Karczma odebrało we wtorek stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Z uwagi na zbliżający się Dzień Edukacji Narodowej nagrody wójta trafiły też do dyrektorów i nauczycieli.

wtorek, 10 października 2017 r., 12:15
Zdjęcia pełne miłości w kościerskim szpitalu
W chłodne październikowe południe fotograf Jolanta Bork przyniosła do Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie pełne naręcza słońca i uśmiechów. Oddział Noworodkowy i Oddział Położniczo-Ginekologiczny z Pododdziałem Patologii Ciąży obdarowane zostały czterdziestoma zdjęciami, a na nich: przepiękne i eleganckie kobiety w ciąży, uśmiechnięte, pełne spokoju mamy karmiące niemowlęta, maleństwa tak ujmujące słodyczą, że każdy dorosły wzdycha ze wzruszenia.

wtorek, 10 października 2017 r., 11:32
Poprzez szachy chcą zintegrować społeczność Wielkiego Klincza. Walczą o głosy
"Gramy w szachy - aktywizacja osób starszych" - to nazwa projektu Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych w gminie Kościerzyna, który startuje w trzeciej edycji programu Decydujesz, pomagasz - Tesco i Fundacji Tesco. Robiąc zakupy w markecie, poświęć chwilę i oddaj swój głos, by mieszkańcy Wielkiego Klincza mogli integrować się przy szachach.

poniedziałek, 9 października 2017 r., 14:16
Sąd wydał list gończy za sędzią Januszem K.
Sędzia Janusz K. nie stawił się do aresztu. Wydano nakaz doprowadzenia go do więzienia przez policję. Funkcjonariuszom nie udało się go odnaleźć. Sąd Rejonowy w Koszalinie wydał więc za nim list gończy. - Jeszcze dziś cała dokumentacja w tej sprawie ma trafić do policji - zaznacza sędzia Sławomir Przykucki.

poniedziałek, 9 października 2017 r., 12:54
Biegać każdy może!
Od kilku lat bieganie stało się szczególnie modną formą aktywności fizycznej, a także sposobu spędzania wolnego czasu. Biegają osoby w różnym wieku i z różnych pobudek. Jedni chcą schudnąć, drudzy wzmocnić swoją odporność, inni mieć piękną sylwetkę. O czym jednak nie możemy zapomnieć, gdy decydujemy się na taki trening?