środa, 21 czerwca 2017 r., 16:37
Absolutorium z gradem pochwał dla Zarządu Powiatu Kościerskiego
Radni powiatowi nie mieli wątpliwości, że ubiegłoroczny plan finansowy został zrealizowany, a co więcej udało się wypracować wyższą nadwyżkę niż zakładano. Do tego, co najbardziej istotne, spada zadłużenie powiatu. Nie kryli więc słów uznania w kierunku zarządu za ogrom pracy wykonany w 2016 rok.

środa, 21 czerwca 2017 r., 13:58
Weekend z sobótkami, sportami walki, reggae i biegami
Pikniki i festyny związane z obchodami Nocy Świętojańskiej, Letnia Giełda Mam, jubileuszowy festiwal reggae w Wielu, Champion's Fight Night w Kościerzynie, czy I Bieg o Puchar Sołtysa w Liniewie - między innymi takie atrakcje zaplanowano na najbliższy weekend w powiecie kościerskim.

środa, 21 czerwca 2017 r., 13:42
Bardzo dobry występ piłkarzy ręcznych UKS Lipusz na międzywojewódzkim turnieju
12 czerwca w hali sportowej Gimnazjum nr 3 w Tczewie został rozegrany Międzywojewódzki Turniej piłki ręcznej chłopców rocznik 2003. Młodzi szczypiorniści z Lipusza wywalczyli na nim drugie miejsce.

środa, 21 czerwca 2017 r., 13:27
Włamali się do sklepu z odzieżą - 25 i 30-latek z zarzutami
Kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, którzy włamali się do jednego z kościerskich sklepów z odzieżą, skąd ukradli ubrania o wartości około 1.500 zł. 25-latek i jego 30-letni kompan usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem.

środa, 21 czerwca 2017 r., 08:43
UOKiK skontrolował stacje - sprawdź, czy możesz tankować bezpiecznie
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów opublikował raport z tegorocznych kontroli, przeprowadzonych na wybranych stacjach benzynowych w całym kraju. Łącznie skontrolowano 488 punkty, w tym jeden na terenie powiatu kościerskiego.

wtorek, 20 czerwca 2017 r., 15:35
Jak wypadł egzamin gimnazjalny w powiecie kościerskim?
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku opublikowała wstępne wyniki egzaminów, z którymi w kwietniu zmierzyli się uczniowie klas trzecich szkół gimnazjalnych. Sprawdziliśmy, jak z testami poradzili sobie gimnazjaliści w poszczególnych gminach.

wtorek, 20 czerwca 2017 r., 14:12
O bezpieczeństwie podczas wakcji z uczniami kościerskich szkół
Pokaz technik poszukiwawczych z udziałem nurków, pokaz ratownictwa wodnego przy użyciu łodzi i profesjonalnego sprzętu zaprezentowane przez ratowników WOPR, omówienie zasad bezpieczeństwa na drogach - te inne atrakcje czekały na uczniów kościerskich szkół podstawowych i gimnazjów. Nad jeziorem Gałęźnym odbyła się bowiem akcja promująca bezpieczeństwo w trakcie zbliżających się wakacji.

wtorek, 20 czerwca 2017 r., 09:15
J. Dittrich - Myślę, że Kościerzynę stać na wizytówkę w postaci kultury
Kościerski Dom Kultury świętuje jubileusz 60-lecia działalności. Z tej okazji o początkach działalności placówki oraz najważniejszych wydarzeniach minionych lat rozmawiamy z dyrektorem instytucji kulturalnej w Kościerzynie, Janem Dittrichem.

wtorek, 20 czerwca 2017 r., 08:42
Kościerska chirurgia zyskała nową salę operacyjną
Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie zyskał nową salę zabiegowo-operacyjną. Powstała ona na Oddziale Chirurgii z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej. Przed tygodniem na nowej sali przeprowadzono pierwszą operację.

poniedziałek, 19 czerwca 2017 r., 22:47
Lubieszyn. Wypadek z udziałem rowerzysty
43-letni rowerzysta trafił do szpitala po tym, jak został potrącony na drodze wojewódzkiej w Lubieszynie. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazała, że mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości wynoszącym blisko 3 promile alkoholu. Funkcjonariusze prowadzącą postępowanie celem ustalenia sprawcy zdarzenia. W związku z tym poszukują także świadków wypadku.