niedziela, 2 grudnia 2018 r., 08:19
Dziemiany. Spotkanie z autorami książki "Konspiracja w Gminie Dziemiany w latach 1939 - 1945"
W środę, 28 listopada w sali posiedzeń Urzędu Gminy Dziemiany odbyło się spotkanie z dr Moniką Tomkiewicz, prof. Andrzejem Gąsiorowskim i prof. Bogdanem Chrzanowskim - autorami książki "Konspiracja w Gminie Dziemiany w latach 1939 - 1945".

sobota, 1 grudnia 2018 r., 13:52
Zimowa odsłona kartuskiej Giełdy Mam za nami
W sobotnie przedpołudnie w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 1 w Kartuzach odbyła się kolejna, trzynasta już edycja kartuskiej Giełdy Mam. Sala sportowa Jedynki wypełniła się na kilka godzin ciuszkami dla dzieci, zabawkami i akcesoriami.

piątek, 30 listopada 2018 r., 09:53
Łubiana. Smătk a Remus
Przed tygodniem w siedzibie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Łubianie odbyło się II czytanie epopei kaszubskiej Aleksandra Majkowskiego "Życie i Przygody Remusa". Spotkanie zorganizowało Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział w Łubianie.

czwartek, 29 listopada 2018 r., 19:40
50 lat w miłości...- małżonkowie z gminy Liniewo świętowali złote gody
Pół wieku temu na ślubnym kobiercu przysięgali sobie miłość na dobre i na złe, w zdrowiu i chorobie, w radości i smutku. Przysięgi dochowali do dziś i w tym roku świętują jubileusze złotych godów. W gminie Liniewo 15 par z tej okazji odznaczonych zostało Medalami Prezydenta RP. Kolejnych siedem małżeństw mogło poszczycić się jeszcze lepszym stażem, bo 55-letnim i 60-letnim związkiem.

czwartek, 29 listopada 2018 r., 18:11
Kościerzyna. Pożar w piwnicy szpitala (ćwiczenia)
W środowe przedpołudnie straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze, do którego doszło w pomieszczeniach piwnicznych kościerskiego szpitala. Strażakom szybko udało się zlokalizować źródło ognia i ugasić pożar. Szczęśliwie był to tylko scenariusz ćwiczeń ratowniczo - gaśniczych.

czwartek, 29 listopada 2018 r., 09:47
Targi Ekonomii Społecznej w Kościerzynie
W środę w kościerskiej sali Szopińskiego odbyły się II Targi Ekonomii Społecznej, które były ukierunkowane na rolę ekonomii społecznej w rewitalizacji. Podczas nich nie tylko można było zakupić rękodzieło uczestników warsztatów terapii zajęciowej czy innych instytucji ekonomii społecznej, ale także zdobyć wiedzę na temat działań łączących przedsiębiorczość z inicjatywami na rzecz dobra wspólnego.

środa, 28 listopada 2018 r., 19:30
Zaginiony 45-latek odnaleziony w Warszawie
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie poszukują zaginionego Zbigniewa L. (45 lat). Mężczyzna w dniu 23 listopada br. około godziny 7.30. wyszedł z domu w Kościerzynie do chwili obecnej nie powrócił do miejsca zamieszkania, nie nawiązał też żadnego kontaktu z rodziną oraz środowiskiem znajomych. O zaginięciu Policję powiadomiła brat.

środa, 28 listopada 2018 r., 15:41
Kościerska Huta. Zderzenie skody z VW Polo
Szczęśliwie bez osób poszkodowanych zakończyło się zdarzenie, do którego doszło w środowe południe na K20 w miejscowości Kościerska Huta. Skoda uderzyła tam w tył VW Polo.

środa, 28 listopada 2018 r., 09:56
Kościerzyna. 38-latka potrącona na przejściu dla pieszych
38-letnia kobieta z obrażeniami głowy trafiła do szpitala po tym, jak została potrącona przez samochód. Do zdarzenia doszło we wtorkowy wieczór w Kościerzynie na ulicy Szopińskiego.

środa, 28 listopada 2018 r., 09:00
Karsin. Szkolili się jak zwalczać pożary wewnętrzne
Jak rozwija się pożar wewnętrzny? Jakie wiążą się z nim zagrożenia? Jak operować prądami wody, aby zwalczyć zagrożenie, a nie powodować zbyt dużych strat? Jak bezpiecznie wchodzić do budynku? - między innymi taką tematykę mieli okazję przyswoić strażacy - ochotnicy z terenu gminy Karsin.