wtorek, 18 lipca 2017 r., 11:41
Gmina Kościerzyna walczy z nielegalnymi wysypiskami śmieci
W związku z licznymi nielegalnymi miejscami porzucania śmieci na terenie gminy Kościerzyna, które nawarstwiły się po likwidacji zbiorczych miejsc zbierania odpadów z domków letniskowych, podjęto akcję monitoringu tych miejsc. Wspólne patrole Policji, Straży Leśnej oraz Straży Gminnej sprawdzały na terenie gminy Kościerzyna, przez kogo śmieci są podrzucane.

wtorek, 18 lipca 2017 r., 11:37
Zapisz się na duathlon na Złotej Górze
29 lipca na Złotej Górze odbędzie się kolejna edycja Triathlonu. Wychodząc naprzeciw mniej doświadczonym uczestnikom, organizatorzy zaplanowali także duatlon zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych zawodników.

poniedziałek, 17 lipca 2017 r., 12:55
O bezpieczeństwie nad wodą podczas 44. Jarmarku Wdzydzkiego
W niedzielę kościerscy policjanci podczas 44. Jarmarku Wdzydzkiego, oprócz dbania o bezpieczeństwo na drodze we Wdzydzach, na swoim stoisku w skansenie prowadzili również ogólnopolską akcję pt. "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", którego patronem honorowym jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

poniedziałek, 17 lipca 2017 r., 12:49
Jechał wężykiem. Wiózł dzieci. Wydmuchał blisko 3 promile alkoholu
16 dzieci w wieku od 7 do 11 lat wracało z obozu w Ostrzycach. W Kościerzynie odbył się postój. Po nim ruszyli w drogę do Łodzi - wężykiem. Podejrzewając, że kierowca autokaru może być pijany, inni kierowcy powiadomili policję. 40-latek wydmuchał blisko trzy promile alkoholu.

poniedziałek, 17 lipca 2017 r., 12:19
Dwa wypadki z udziałem motocyklistów
W miniony weekend na drogach powiatu kościerskiego doszło do dwóch wypadków z udziałem motocyklistów. W Nowej Karczmie motocykl przewrócił się na jezdnię, na trasie Stara Kiszewa - Chwarzenko jadący motocyklem kobieta z mężczyzną skasowali znak drogowy, a następnie przewrócili się.

poniedziałek, 17 lipca 2017 r., 11:59
Ugo Projekt - nowoczesne meble na każdą kieszeń. Hurt, detal okuć meblowych
Marzysz o nowoczesnej, pięknej, dobrze zaprojektowanej i funkcjonalnej kuchni? Szafie? Meblach do łazienki? Domu bądź biura? Sprawdź ofertę Ugo Projekt. Firma zajmuje się nie tylko projektowaniem i produkcją mebli, ale również sprzedażą okuć meblowych.

poniedziałek, 17 lipca 2017 r., 11:26
Rybaki. Wypadł z drogi i uderzył w drzewo - bez uprawnień i na podwójnym gazie
Kierując volvo stracił panowanie nad pojazdem, wypad z trasy i uderzył w drzewo. Mowa o 25-latku, który nie dość, że nie posiadał uprawnień do kierowania, to znajdował się w stanie nietrzeźwości.

poniedziałek, 17 lipca 2017 r., 11:18
Sarnowy. Pijany motorowerzysta zatrzymany przez innego kierowcę
Utratą prawa jazdy kat. B zakończyła się przejażdżka na motorowerze, dla 54-letniego mieszkańca powiatu kościerskiego. Mężczyzna prowadził pojazd będąc pijanym. Został zatrzymany dzięki reakcji innego kierowcy.

niedziela, 16 lipca 2017 r., 11:00
Grabowska Huta. Sołeckie zmagania gminy Nowa Karczma
Szybka sekretarka, wykopki, hula hop, wyścig pająków, pompowanie, czy zgrany duet - w takich konkurencjach zmierzyły się reprezentacje 16 sołectw z gminy Nowa Karczma podczas tegorocznego turnieju, który odbył się w sobotnie popołudnie w Grabowskiej Hucie. Rywalizację zwieńczył koncert grupy Fajters oraz zabawa taneczna.

niedziela, 16 lipca 2017 r., 09:32
Pieniądze na obrót w nowej działalności gospodarczej. Skąd je wziąć?
Brak środków na poszczególne inwestycje jest głównym problemem nowo otwartych firm. Jeszcze do niedawna właściciele start-up’ów mogli zapomnieć o zaciągnięciu kredytu. W ostatnim czasie sytuacja znacząco się zmieniła. Na rynku pojawiły się firmy pozabankowe udzielające kredytów oraz pożyczek na bardzo dogodnych zasadach i w krótkim czasie.