środa, 14 lutego 2018 r., 10:00
Dlaczego warto zdecydować się na szampon bez SLS, parabenów i silikonów?
Szampon bez SLS to w ostatnim czasie jeden z częściej poszukiwanych kosmetyków do mycia włosów. Nie każdy wie jednak, co oznaczają tajemnicze skróty takie jak SLS czy SLES, dlatego wśród większej części społeczeństwa wciąż popularne są zawierające je szampony i inne środki myjące takie jak żele pod prysznic czy mydła. Różnica między szamponem z SLS a szamponem bez SLS jest jednak ogromna. Sprawdź to!

wtorek, 13 lutego 2018 r., 13:39
Dodatki w męskiej garderoby - przegląd zima 2018
Zrobiliśmy krótki przegląd zimowych bestsellerów - być może znajdziecie tutaj pomysł na własną zimową stylówkę na aktualny sezon.

wtorek, 13 lutego 2018 r., 13:26
Aktywne ferie w Starej Kiszewie
Od 5 do 9 lutego w Gminnej Hali Sportowej w Starej Kiszewie odbyły się "Aktywne Ferie" zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Starej Kiszewie oraz parafię pw. św Marcina w Starej Kiszewie. Podczas tygodnia ferii organizatorzy przygotowali szeroki wachlarz zajęć i atrakcji zarówno sportowych jak i artystycznych. Dzieci i młodzież mogły brać udział w różnych zajęciach.

wtorek, 13 lutego 2018 r., 12:25
Kościerzyna. Budynek socjalny gotowy do zamieszkania
24 mieszkania, w tym cztery dwupokojowe i 20 jednopokojowych liczy nowy budynek socjalny w Kościerzynie. Miasto odebrało już inwestycję, a pierwsi mieszkańcy otrzymają klucze do mieszkań na przełomie lutego i marca.

wtorek, 13 lutego 2018 r., 11:56
Lipusz. Pożar poddasza w centrum wsi
Osiem zastępów straży pożarnej walczy z pożarem, do którego doszło we wtorkowe przedpołudnie przy ulicy Wybickiego w Lipuszu. Ogniem objęte było poddasze budynku. Po dogaszeniu pożaru, strażacy przystąpią do rozbiórki konstrukcji dachu.

wtorek, 13 lutego 2018 r., 09:13
Nastoletni radni dla małych pacjentów kościerskiego szpitala
Liczne zabawy, malowanie twarzy, kalambury, karaoke i wiele innych atrakcji czekało na małych pacjentów kościerskiego szpitala. W piątek czas wolny postanowili im bowiem zorganizować radni Młodzieżowej Rady Miasta Kościerzyna.

poniedziałek, 12 lutego 2018 r., 15:01
Jubileuszowe Medale im. Matki Teresy z Kalkuty w rękach laureatów
Fundacja Wspólnoty Burego Misia im. Bogdana Jańskiego, Warsztat Terapii Zajęciowej w Kościerzynie, Lions Klub Kościerzyna, Krystyna Dominiczak oraz Elżbieta Żelichowska - to laureaci Jubileuszowych Medali im. Matki Teresy z Kalkuty. Ponadto podczas 15. edycji konkursu wręczono również wyróżnienia i podziękowania osobom i instytucjom, które na przestrzeni minionych lat wspierały inicjatywy na rzecz osób niepełnosprawnych.

poniedziałek, 12 lutego 2018 r., 14:04
Olpuch. Renault wjechało pod ciężarówkę
Kierująca renault śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego została przetransportowana do szpitala po tym, jak kierowany przez nią pojazd zderzył się z ciężarowym DAF-em. Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie na skrzyżowaniu w Olpuchu.

poniedziałek, 12 lutego 2018 r., 10:16
Papiernia. Płonął domek letniskowy
Przez dwie godziny cztery zastępy straży pożarnej walczyło z pożarem domku letniskowego. Do zdarzenia doszło późnym wieczorem w Papierni (gm. Lipusz).

poniedziałek, 12 lutego 2018 r., 09:56
Termowizja - czy jest potrzebna?
Nasi doradcy są zgodni: trudno dzisiaj przecenić znaczenie termowizji. Takie badanie pozwala na szybką ocenę, jak zaizolowane są poszczególne elementy budowlane. Dzięki niemu sprawdzimy nawet stan instalacji grzewczej czy elektrycznej.