piątek, 15 lutego 2019 r., 09:37
Wilcze Błota. 39-latek przygnieciony przez kombajn
W czwartkowe przedpołudnie służby interweniowały w Wilczych Błotach, gdzie doszło do wypadku podczas naprawy kombajnu. 39-latek został tam przygnieciony przez maszynę. Trafił do szpitala.

czwartek, 14 lutego 2019 r., 11:03
Kościerzyna. Miasto zakupiło nowe autobusy
O pięć nowych niskopodłogowych autobusów marki ISUZU wzbogaciła się miejska komunikacja w Kościerzynie. Koszt ich zakupu to ponad 4 mln zł. Na ulice wyjadą najpewniej 1 marca.

czwartek, 14 lutego 2019 r., 10:00
Warsztaty rozwojowe dla kobiet w Galerii Madison
Rozwój, motywacja, zdrowie, uroda i relaks … czyli zajrzyj do Madison na warsztaty rozwojowe TYLKO dla KOBIET.

czwartek, 14 lutego 2019 r., 08:57
Mały Artysta w Dziemianach
We wtorek w sali Ośrodka Kultury w Dziemianach w ramach ferii zimowych odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Mały Artysta". Tym razem dzieci wraz z Beatą Tam przygotowywały ciasteczka.

środa, 13 lutego 2019 r., 10:38
Kościerzyna. Policjanci promowali ideę bezpieczeństwa
Policjanci zorganizowali dla dzieci konkurs pod hasłem "Bezpieczne Ferie", którego podsumowanie odbyło się w Świetlicy Środowiskowej "Stacja Kościerzyna" w Kościerzynie. Oceniający prace zaskoczeni byli kreatywnością młodych ludzi.

środa, 13 lutego 2019 r., 10:34
Nie zatrzymał się do kontroli, porzucił BMW i uciekł. Dzień później zgłoszono kradzież pojazdu
Zgłosił kradzież swojego BMW. Policjantom szybko jednak udało się odnaleźć pojazd w sąsiednim powiecie. Dzień wcześniej kierujący tymże samochodem miał nie zatrzymać się do kontroli drogowej, porzucić BMW i uciec.

wtorek, 12 lutego 2019 r., 14:24
Poznali tajniki pracy stróżów prawa - dzień otwarty w kościerskiej komendzie
Jak pobrać próbkę DNA? Jak zabezpieczyć miejsce zdarzenia? Ujawnić ślady przestępców? Co to jest badanie osmologiczne? Dlaczego przechodząc przez jezdnię najpierw spoglądamy w lewo? Jak włączyć sygnały świetlne i dźwiękowe w radiowozie? Tych i wiele innych ciekawych aspektów pracy funkcjonariuszy Policji mały okazję poznać dzieci, które we wtorek skorzystały z zaproszenia kościerskich stróżów prawa i wzięły udział w Dniu Otwartym Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

wtorek, 12 lutego 2019 r., 12:31
Ks. Arkadiusz Okroj mianowany biskupem pomocniczym diecezji pelplińskiej
Ks. prałat dr Arkadiusz Okroj, proboszcz parafii w Kiełpinie, został mianowany przez papieża Franciszka biskupem pomocniczym diecezji pelplińskiej.

wtorek, 12 lutego 2019 r., 12:04
Kaszuby. Pogoda w ferie niestety w kratkę
W województwie pomorskim trwają ferie. To doskonały czas na aktywny wypoczynek. Niestety tegoroczna aura temu nie sprzyja. Zapytałem Edmunda Ulenberga ze Stacji Limnologicznej w Borucinie, jaka pogoda czeka nas w najbliższych dniach.

wtorek, 12 lutego 2019 r., 09:16
Seniorzy świętowali w Dziemianach
Okres karnawału to czas zabawy i spotkań. Jest to też czas, jaki sołectwa czy szkoły chętnie wykorzystują po to, by zaprosić na wspólne spotkanie najstarszych mieszkańców danej miejscowości. W wielu sołectwach tzw. Dni Seniora mają wieloletnią tradycję. Przykładem takim są chociażby Dziemiany, gdzie tamtejszy ośrodek kultury najstarszych mieszkańców gości już od kilkunastu lat.