sobota, 25 marca 2017 r., 10:44
W nocy z soboty na niedzielę pośpimy godzinę krócej
Pod koniec października ubiegłego roku cieszyliśmy się z tego, że pośpimy godzinę dłużej, ponieważ zaczął obowiązywać czas zimowy. Teraz przyszłą pora na "rewanż". W nocy z soboty na niedzielę przechodzimy na czas letni i - niestety - pochrapiemy sobie 60 minut krócej. Pamiętajmy więc, że o godz. 2 powinniśmy przesunąć wskazówki zegarka o godzinę do przodu.

piątek, 24 marca 2017 r., 18:26
PCM Garczyn bardziej przyjazny osobom niepełnosprawnym. Rusza remont stołówki
Stołówka znajdująca się na terenie Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie, do końca roku zostanie wyremontowana i przystosowania do możliwości osób niepełnosprawnych. Realizacja tej inwestycji będzie możliwa dzięki środkom przekazanym przez Zarząd Województwa Pomorskiego w ramach Państwowego Funduszu Rozwoju Osób Niepełnosprawnych.

piątek, 24 marca 2017 r., 10:52
CKK "Strzelnica" zaprasza na wiosenne marsze nordic walking
Centrum Kultury Kaszubskiej "Strzelnica" zaprasza miłośników nordic walking na wspólne marsze, które odbywają się w każde środy i soboty. Pierwszy wiosenny marsz odbył się w ósmego marca.

piątek, 24 marca 2017 r., 10:10
Sukcesy młodych szczypiornistów z Nowej Karczmy
Kolejne sukcesy odnotowali szczypiorniści ze Szkoły Podstawowej w Nowej Karczmie. Podczas Finału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini-piłce Ręcznej Chłopców w Kartuzach wywalczyli brązowy medal, dwa dni później w Kwidzynie zdobyli złoto w lidze województwa. Z kolei ich młodsi koledzy sięgnęli po zwycięstwo w Kościerzynie.

czwartek, 23 marca 2017 r., 12:08
Oddział ZUSu zostaje w Kościerzynie - nie będzie przeniesienia do Kartuz
Wydział świadczeń emerytalno-rentowym w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, wbrew wcześniejszym doniesieniom, zostaje w Kościerzynie. Informacje te potwierdza rzecznik pomorskiego ZUSu Krzysztof Cieszyński.

czwartek, 23 marca 2017 r., 11:31
Kościerzyna. Scanią uszkodzili ogrodzenie - dwaj kierowcy kompletnie pijani
Zgłoszenie o uszkodzeniu ogrodzenia jednej z posesji w Kościerzynie tamtejsi policjanci otrzymali w poniedziałkowe popołudnie. Po przybyciu na miejsce zastali dwóch kierowców pojazdu. Żaden z nich nie był jednak trzeźwy. Jeden wydmuchał ponad dwa promile, drugi około trzech promili alkoholu.

czwartek, 23 marca 2017 r., 10:54
Wypalanie traw - ten proceder zabija. Strażacy ostrzegają
Wraz z pierwszymi oznakami wiosny na wielu działkach ruszyły pozimowe porządki. Co niektórzy gospodarze korzystają z jednego z najszybszych rozwiązań - wypalania. Tymczasem jest to nie tylko niezgodne z prawem, ale i niebezpieczne dla środowiska, mienia, a nawet życia.

czwartek, 23 marca 2017 r., 09:10
Kościerzacy na uroczystościach 79. rocznicy ogłoszenia Praw Polaków spod znaku Rodła
Na początku marca we Wrocławiu miała miejsce uroczystość związana z 79. rocznicą ogłoszenia Prawd Polaków spod znaku Rodła, w której to wzięła udział także delegacja z Kościerzyny. Było to Święto Polskiej Młodzieży spod Znaku Rodła obchodzone w Roku Kościuszkowskim 2017 pod hasłem: "Polska Matką naszą, nie wolno mówić o Matce źle!".

czwartek, 23 marca 2017 r., 08:46
Harcerze wzięli udział w obchodach 73. rocznicy boju o Zielony Pałacyk w Męcikale
Harcerze z gminy Kościerzyna uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających 73. rocznicę boju o Zielony Pałacyk w Męcikale. W tych okolicach 21 marca 1944 roku z rąk niemieckiego okupanta zginęło siedmiu partyzantów Gryfa Pomorskiego.

środa, 22 marca 2017 r., 23:27
Czy LO w Kościerzynie doczeka się sali gimnastycznej?
Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Kościerzynie na nową salę gimnastyczną czekają od dawna. Wreszcie pojawia się realna szansa na powstanie tej inwestycji. Wszystko dzięki konkursowi ogłoszonemu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.