poniedziałek, 13 sierpnia 2018 r., 09:57
Kaszubskie Centrum Edukacji Vademecum - tu zdobędziesz wymarzony zawód i podniesiesz kwalifikacje
Chcesz zwiększyć swoje szanse na rynku pracy? Podnieść kwalifikacje? Uzupełnić wykształcenie bądź też zdobyć zawód, który da ci gwarancję zatrudnienia? Zapoznaj się z ofertą Kaszubskiego Centrum Edukacji Vademecum w Kościerzynie. Placówka prowadzi nabór do liceum ogólnokształcącego i do szkół policealnych.

poniedziałek, 13 sierpnia 2018 r., 09:56
Kościerzyna. "Czołówka" Skody Yeti ze Skodą Octavią
Dwie osoby, w tym dwuletnie dziecko, trafiły do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w piątkowe popołudnie w Kościerzynie. Skoda Yeti czołowo zderzyła się tam ze Skodą Octavią.

poniedziałek, 13 sierpnia 2018 r., 09:42
Kościerzyna. Hamowanie rowerem zakończone na masce Iveco
Na masce samochodu zakończyła się dla 20-letniego mieszkańca Kościerzyny przejażdżka rowerem. Podczas hamowania, w jednośladzie zablokował mu się hamulec.

niedziela, 12 sierpnia 2018 r., 18:00
Szymbark. VI Wielka Parada Konnych Sikawek Strażackich
Paradny przejazd zabytkowych konnych sikawek strażackich, prezentacje ich sprawności, pokaz strażackie oraz wspólna biesiada przy kapeli kaszubskiej - między innymi takie atrakcje czekały na uczestników VI Wielkiej Parady Konnej Sikawek Strażackich.

niedziela, 12 sierpnia 2018 r., 10:29
"Aby każda noc kończyła się świtem" - lipuszanie dziękowali za ocalone życie w nawałnicy
W sobotę, 11 sierpnia o godzinie 23, a więc o godzinie, która przed rokiem zmieniła życie mieszkańców gminy Lipusz, lipuscy parafianie spotkali się u skraju zniszczonego przez ubiegłoroczną nawałnicę lasu, gdzie na pagórku stanął blisko 12-metrowy krzyż i obelisk. Mają one upamiętniając wydarzenia sprzed roku, ale przede wszystkim są one dziękczynieniem za ocalone życie.

niedziela, 12 sierpnia 2018 r., 08:00
Zmieniła Kaszuby i ich mieszkańców. Jak wygląda życie rok po nawałnicy?
Kilka tysięcy hektarów zniszczonego lasu, kilometry uszkodzonych linii energetycznych, pozrywane dachy z budynków mieszkalnych i gospodarczych, drzewa poprzewracane na obiekty i samochody, nieprzejezdne drogi - tak wyglądał poranek 12 sierpnia 2017 roku. Mija rok od kiedy, trwający zaledwie kilkadziesiąt minut, żywioł zmienił krajobraz Kaszub i życie ich mieszkańców. Sprawdziliśmy, czy rok wystarczył, by mieszkańcy powrócili do życia sprzed nawałnicy i czy w ogóle jest to możliwe?

niedziela, 12 sierpnia 2018 r., 00:55
Koncert Michała Szpaka przyciągnał tłumy na kościerski Rynek
Za nami kolejna odsłona muzycznego lata na kościerskim Rynku. Tym razem dla mieszkańców Serca Kaszub, ale też gości z różnych zakątków Polski wystąpił Michał Szpak z zespołem. Koncert tego młodego artysty przyciągnął do Kościerzyny tłumy

sobota, 11 sierpnia 2018 r., 08:29
Trwa budowa przystani kajakowej w Bąku
Nad kanałem Wdy w Bąku trwają prace związane z budową przystani kajakowej. Powstaje ona w ramach projektu pod nazwą "Pomorskie Szlaki Kajakowe - Z nurtem Wdy" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, który realizują wspólnie gminy Karsin, Czersk i Kaliska. Karsiński samorząd pełni w projekcie rolę partnera wiodącego. Wartość zadania to kwota ponad 714.000 zł, z czego unijne dofinansowanie wynosi 85 proc. tj. 607.000 zł.

piątek, 10 sierpnia 2018 r., 13:06
Powiatowe Centrum Młodzieży w Garczynie gości harcerzy z całej Polski
Najpierw prace porządkowe, a potem harce - tak wygląda dzień harcerskiego zlotu w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie. Każdego dnia ośrodek odwiedza grupa około 50 harcerzy, przebywających na Ogólnopolskim zlocie ZHP na Wyspie Sobieszewskiej. Punktem kulminacyjnym garczyńskiego zlotu, będzie wtorkowy uroczysty apel, harce i wspólne ognisko.

piątek, 10 sierpnia 2018 r., 12:25
W Tuszkowach powstał krzyż upamiętniający sierpniową nawałnicę
Krzyż o wysokości 11,5 metra oraz ogromny obelisk - w taki sposób parafia w Lipuszu uczci pierwszą rocznicę nawałnicy, która spustoszyła sporą część gminy. Uroczystości w Tuszkowach zaplanowano na sobotę, 11 sierpnia o godzinie 23.