poniedziałek, 12 sierpnia 2019 r., 12:13
Nowa Karczma. Rusza nabór o stypendium szkolne
W gminie Nowa Karczma ruszył nabór wniosków do stypendium szkolnego. Dzieci i młodzież oraz słuchacze kolegiów do 24 roku życia mogą ubiegać się o pomoc edukacyjną. Wnioski wraz z oświadczeniem o sytuacji materialnej w rodzinie należy składać do 16 września. Słuchacze kolegiów mają czas do 15 października.

poniedziałek, 12 sierpnia 2019 r., 11:32
Gmina Kościerzyna z dotacją na przebudowę dróg w Małym Klinczu
W ramach oszczędności przetargowych kolejnych sześć samorządów otrzyma wsparcie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W tym gronie znalazła się też gmina Kościerzyna, która pozyskała ponad 600 tysięcy złotych na przebudowę dróg gminnych w Małym Klinczu.

poniedziałek, 12 sierpnia 2019 r., 10:00
Ubezpieczasz swój dom? Pamiętaj! Ubezpieczenie nie działa bez ważnego przeglądu kominiarskiego!
Okresowe czyszczenie przewodów kominowych, wentylacyjnych, dymowych i spalinowych, to obowiązek każdego właściciela budynku. Jak wynika z przepisów, powinniśmy robić to nawet cztery razy w roku. Niewywiązywanie się z obowiązku skutkować może nie tylko mandatami, ale przede wszystkim pożarami sadzy i uszkodzeniami komina. Bez ważnego przeglądu kominiarskiego nie działa również ubezpieczenie domu. Warto zachować zdrowy rozsądek i skorzystać z profesjonalnych usług.

poniedziałek, 12 sierpnia 2019 r., 10:00
Nowe oblicze porcelany - projekt inspirowany… epoką kamienia
W naszych kuchniach często dominuje klasyka i tradycja, której urok, niezaprzeczalnie, zdobi każde wnętrze. Jednak czasami warto dać ponieść się fantazji i wprowadzić do swojej przestrzeni odrobinę szaleństwa. W kolekcji Stone Age wzrok przykuwa nowoczesna i nieregularna linia, niczym stworzona przez naturę, która pięknie prezentuje się w dużym formacie, czyniąc z porcelanowych produktów funkcjonalny dodatek do stylowej kuchni lub jadalni.

poniedziałek, 12 sierpnia 2019 r., 09:59
W powiecie kościerskim jest 39 milionerów
W powiecie kościerskim żyje 39 milionerów. Liczba podatników, których dochód wyniósł milion złotych lub więcej, w stosunku do roku poprzedniego zwiększyła się o 11 osób. Co więcej, w minionym roku do kościerskiego urzędu wpłynęło o dwa tysiące więcej rozliczeń niż rok wcześniej.

niedziela, 11 sierpnia 2019 r., 09:02
Dwa lata po nawałnicy. Jak powiat kościerski radzi sobie z jej skutkami?
Wydarzeń z 11 na 12 sierpnia 2017 roku nie sposób zapomnieć. Nie tylko dlatego, że tysiące hektarów lasów zostało zniszczonych, setki drzew powalonych i wielu ludzi straciło dach nad głową. Skutki żywiołu, który trwał kilka minut można odczuć do dziś i wszystko wskazuje na to, że jeszcze przez lata trzeba będzie się z nimi zmagać. Jak sytuacja prezentuje się w powiecie kościerskim?

niedziela, 11 sierpnia 2019 r., 00:05
Ania Dąbrowska zaśpiewała na kościerskim Rynku
W sobotni wieczór na kościerskim Rynku odbył się kolejny koncert w ramach muzycznego lata. Tym razem dla licznie zgromadzonej publiczności wystąpiła Ania Dąbrowska - wielokrotnie nagradzana wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów.

sobota, 10 sierpnia 2019 r., 19:55
Połęczyno. Ford rozbił się na drzewie - nie żyje 63-latek
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w sobotnie popołudnie na trasie Połęczyno - Grabowska Huta. Ford Mondeo, kierowany przez 63-letniego mężczyznę uderzył tam w przydrożne drzewo. Kierowca poniósł śmierć na miejscu.

sobota, 10 sierpnia 2019 r., 14:04
Budowa wieży widokowej w Przytarni rozpoczęta
Rozpoczęto prace przy budowie wieży widokowej w Przytarni. Obecnie trwają pracę przy budowie infrastruktury drogowej oraz terenu wokół wieży. Równocześnie Zakład Budowy Maszyn Zremb Chojnice SA przygotowuje stalowe elementy konstrukcji wieży. Pod koniec sierpnia planowane jest przygotowanie fundamentów pod wieże.

piątek, 9 sierpnia 2019 r., 11:15
Był kompletnie pijany. Kierował peugeotem. Zatrzymał go inny kierowca
Dzięki obywatelskiej postawie innego kierowcy, udało się udaremnić dalszą jazdę kompletnie pijanemu kierującemu peugeotem. 53-letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego wydmuchał ponad 2,5 promila alkoholu. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.