piątek, 17 listopada 2017 r., 10:11
Łubiana. Rozegrali turniej Baśki "O Niedźwiedzą Łapę"
W niedzielę w Zespole Kształcenia w Łubianie odbył się VII Turniej Kaszubskiej Baśki "O Niedźwiedzią Łapę". W turnieju uczestniczyli mieszkańcy gminy Kościerzyna oraz przybyli goście z całego Pomorza. Nad prawidłowym przeprowadzeniem rozgrywek czuwali przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Baśki, którzy określił zasady gry, jakie obowiązywały podczas turnieju.

piątek, 17 listopada 2017 r., 10:11
W Osowie pokazali, że śniadanie daje moc
Już po raz drugi Szkoła Podstawowa w Osowie przystąpiła do akcji edukacyjnej pod hasłem ,,Śniadanie daje moc". Głównym celem było zwiększenie u dzieci wiedzy na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania dla funkcjonowania naszego organizmu przez cały dzień.

czwartek, 16 listopada 2017 r., 16:00
Dziemiany. Inwestycje drogowe w gminie
Zakończono prace przy przebudowie ulic Wybickiego, Kardynała Wyszyńskiego, a także Księdza Stanisława Podlaszewskiego w Dziemianach. Planowane są też modernizacje ulicy Raduńskiej i Kaszubskiej w Dziemianach oraz Spokojnej i Krótkiej w Kaliszu.

czwartek, 16 listopada 2017 r., 15:55
Skuteczne upłynnienie procesu zarządzania fakturami
Ogromnym wyzwaniem w firmach jest efektywne zarządzanie dokumentami w taki sposób, aby je odpowiednio przechowywać, a przy tym zachować pełną funkcjonalność w dostępie do nich. Oczywistym jest, że w przypadku dużych przedsiębiorstw, które mają mnóstwo filii i oddziałów, papierowe archiwa już dawno przestały się sprawdzać. Wdraża się więc tam elektroniczne systemy zarządzania fakturami, do których dostęp odbywa się zdalnie.

czwartek, 16 listopada 2017 r., 15:10
Wiesław Dolina choruje na stwardnienie zanikowe boczne. Potrzebuje wsparcia
Przez minione trzy lata przeszedł dwie operacje. Ma za sobą sześć podań komórek macierzystych. To eksperymentalne leczenie. Narodowy Fundusz Zdrowia tego nie refunduje. Czekają go kolejne zabiegi, które są bardzo kosztowne, a rodzinę na nie stać. Zanik mięśni sprawia, że nie jest w stanie sam cokolwiek zrobić. Powinien mieć całodobową opiekę i systematyczną rehabilitację. Potrzebuje pomocy i finansowego wsparcia.

czwartek, 16 listopada 2017 r., 11:39
Grypa już atakuje - to ostatni dzwonek, by się zaszczepić
Wirus grypy corocznie w sezonie zachorowań atakuje tysiące osób. Od września odnotowano już około 170 tysięcy przypadków grypy i zachorowań grypopodobnych. Jedną z najskuteczniejszych metod ochrony przed chorobą jest szczepienie. Najlepiej to zrobić jeszcze w listopadzie, przed szczytem zachorowań.

czwartek, 16 listopada 2017 r., 10:20
OSP Kościerzyna z najnowocześniejszą łodzią w Pomorskiem
O kolejny sprzęt wzbogacili się kościerscy strażacy. Tym razem łódź, która będzie wykorzystywana do długotrwałych działań na akwenach wodnych, trafiła do Ochotniczej Straży Pożarnej w Kościerzynie. Nowy nabytek druhów jest najnowocześniejszym tego typu sprzętem w całym województwie.

czwartek, 16 listopada 2017 r., 08:38
Magdalena Mielnik z brązowym medalem Mistrzostw Świata
Z brązowym medalem mistrzostw świata wróciła z Rumunii Magdalena Mielnik. Mieszkanka Nowej Karczmy znalazła się w składzie reprezentacji Polski na VII Mistrzostwa Świata w Karate Fudokan, które odbyły się w dniach 3-5 listopada w stolicy Transylwanii, Cluj-Napoka.

czwartek, 16 listopada 2017 r., 08:05
Karsin. I Gminny Rajd i Bieg Niepodległości
W dniu 11 listopada na trasie Wiele-Karsin odbył się I Gminny Rajd i Bieg Niepodległości. Pomimo dość niesprzyjającej aury na starcie stawiło się prawie 250 osób (w tym 110 rowerzystów), co zaskoczyło nawet samych organizatorów.

środa, 15 listopada 2017 r., 17:05
Niepodległościowy pochód w Osowie
"Jestem Polakiem i jestem z tego dumny", "Nie ma radości bez niepodległości" - między innymi takie hasła można było przeczytać na transparentach przygotowanych przez uczniów Szkoły Podstawowej w Osowie. Niepodległościowym pochodem i akademią uczcili oni bowiem Narodowe Święto Niepodległości.