poniedziałek, 14 maja 2018 r., 18:14
Kościerscy nurkowie wyłowili z wody dwa ciała
Niedziela i poniedziałek okazały się wjątkowo pracowite dla nurków Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego w Kościerzynie. Strażacy wyłowili z akwenów dwa ciała. W niedzielę interweniowali w powiecie bytowski, w poniedziałek natomiast w wejherowskim.

poniedziałek, 14 maja 2018 r., 16:52
Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka w Gdańsku
W poniedziałek przed Dworem Artusa w Gdańsku odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Strażaka. Podczas uroczystości odznaczono i awansowano kilkudziesięciu funkcjonariuszy i ochotników. Wśród nagrodzonych nich nie brakło też strażaków z powiatów kartuskiego i kościerskiego.

poniedziałek, 14 maja 2018 r., 11:02
Od 16 lat Rënk organizuje Ogólnopolską Wystawę Ogrodniczą "Wiosna w ogrodzie".
Nasze Wystawy wpisały się już z dużą stanowczością w terminarz cieszą się tak dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Pomorza, a szczególnie Trójmiasta. To zainteresowanie upiększaniem swoich ogrodów, balkonów oraz terenów rekreacyjnych sprawia, że z każdym rokiem przybywa nam Wystawców i producentów oferujących coraz bogatszą paletę kwiatów, krzewów i drzew ozdobnych.

poniedziałek, 14 maja 2018 r., 10:02
Kościerzyna. Rozbił audi na obwodnicy - był kompletnie pijany
Stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w balustradę i wylądował w rowie. Mowa o 49-latku, który kierując audi rozbił się w poniedziałkowy poranek na kościerskiej obwodnicy. Mężczyzna nie tylko posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, ale był kompletnie pijany. Wydmuchał niemal 2,5 promila alkoholu.

poniedziałek, 14 maja 2018 r., 09:09
Wiele-Karsin. Marsz, bieg i rajd z okazji Dnia Flagi
W środę, 2 maja z okazji Dnia Flagi RP odbył się marsz, bieg i rajd na trasie Wiele-Karsin. Była to jedna z imprez Gminnej Majówki organizowanej w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Na starcie w Wielu stawiło się ponad sto osób.

poniedziałek, 14 maja 2018 r., 08:57
Strażacy z Karsina obchodzili Dzień Strażaka
W sobotę 5 maja br. strażacy z Karsina uroczyście obchodzili swoje święto - Dzień Strażaka. Uroczystość rozpoczęto od przemarszu na cmentarz, gdzie złożone zostały wiązanki kwiatów na grobach zmarłych w ostatnim czasie strażaków.

niedziela, 13 maja 2018 r., 15:53
Ocalić połączenie kolejowe z Kaszub do Trójmiasta - podpisali list intencyjny i przejechali historyczną linią
W niedzielę o godz. 12.25 do Kartuz zawitał historyczny pociąg PKM, który do stolicy Kaszub przyjechał linią z Gdańska - Kokoszek przez Starą Piłę. Pociągiem podróżowali samorządowcy, przedstawiciele mediów oraz działacze i sympatycy kolei. Wszystko po to, by zwrócić uwagę na potrzebę rewitalizacji tego odcinka. W Kartuzach podpisano list intencyjny w sprawie współpracy na rzecz przywrócenia linii.

niedziela, 13 maja 2018 r., 12:55
Tysiące pielgrzymów przybyło na Kalwarię Wielewską
Tysiące pątników z różnych zakątków regionu przybyło w niedzielę do Wiela, by wziąć udział w sumie odpustowej w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, której przewodniczył biskup diecezjalny Ryszard Kasyna. Uroczystości odpustowe potrwają do niedzieli, 20 maja.

niedziela, 13 maja 2018 r., 08:05
Pomorscy strażacy-ochotnicy świętowali w Szemudzie
W sobotę w Szemudzie lokalna jednostka świętowała 112-lecie działalności. Uroczystość połączono z Dniem Strażaka w województwie pomorskim, a co za tym idzie do powiatu wejherowskiego zjechali ochotnicy z całego Pomorza. Podczas uroczystości nie zabrakło podziękowań i odznaczeń, a wśród uhonorowanych zasłużonych strażaków z powiatu kartuskiego i kościerskiego.

sobota, 12 maja 2018 r., 13:11
Motocykliści w Sercu Kaszub modlili się o bezpieczny sezon
W sobotnie przedpołudnie na placu Jana Pawła II w Kościerzynie odbyła się kolejna edycja Motosacrum, podczas którego poświęcono motocykle. Podczas mszy świętej motocykliści modlii się z kolei o bezpieczny sezon.