poniedziałek, 18 września 2017 r., 13:39
Co musisz wiedzieć, zanim pojedziesz na grzyby?
Jak co roku w lesie pojawili się grzybiarze. Nic dziwnego, to przecież znakomita okazja do odpoczynku. A przy okazji można zebrać sporo dorodnych okazów, które później będą cieszyć swoimi walorami smakowymi. Nie zawsze jednak bywa tak kolorowo. Pomyłka może zakończyć się nie tylko zatruciem, ale też przeszczepem wątroby, a nawet śmiercią. Co zrobić w sytuacji, kiedy nie jesteśmy pewni, czy dany grzyb jest jadalny?

poniedziałek, 18 września 2017 r., 12:56
Kościerzyna. Odpowie za przywłaszczenie telefonu
Kara do roku pozbawienia wolności grozi młodemu mieszkańcowi Kościerzyny, który odpowie za przywłaszczenie telefonu.

poniedziałek, 18 września 2017 r., 09:08
Stara Kiszewa. Kompletnie pijany kierowca zatrzymany dzięki innym kierowcom
Zatrzymaniem prawa jazdy i odholowaniem samochodu zakończyła się dla 49-letniego mężczyzny przejażdżka VW Caddy w stanie upojenia alkoholowego. Jego zachowanie na drodze zaniepokoiło innych użytkowników ruchu. Odebrali mu kluczyki i powiadomili policję.

poniedziałek, 18 września 2017 r., 09:00
Hormonalna recepta na zdrowie
W organizmie człowieka jest ich co najmniej kilkadziesiąt. Produkowane w tzw. gruczołach dokrewnych hormony istotnie wpływają na nasze zdrowie, samopoczucie, a nawet wygląd. Równowaga hormonalna jest kluczowa dla prawidłowego funkcjonowania całego ciała. W przypadku dolegliwości, które wskazywać mogą na jej zaburzenie, konieczna jest odpowiednia diagnostyka. Mieszkańcy Kościerzyny i okolic, od sierpnia, mogą wykonać kompleksowe badania hormonalne w punkcie pobrań INVICTA.

poniedziałek, 18 września 2017 r., 08:57
Liniewo-Stara Kiszewa. Wymusił pierwszeństwo i odjechał - dachował VW Passat
W niedzielne popołudnie służby interweniowały na trasie Liniewo-Stara Kiszewa, gdzie wskutek wymuszenia pierwszeństwa dachował VW Passat. Do szpitala przetransportowano pasażerkę pojazdu.

niedziela, 17 września 2017 r., 18:17
XX Kaszubska Jesień Rolnicza
Przez dwa dni w Lubaniu swój dorobek zaprezentowały firmy obsługujące rolnictwo, ogrodnicy oraz wystawcy królików, gołębi i ptactwa ozdobnego. Po raz 20. odbyła się tu bowiem Kaszubska Jesień Rolnicza. Targom towarzyszyły Wojewódzka Wystawa Królików i Gołębi Rasowych oraz Amatorskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami o Memoriał Wojciecha Dąbrowskiego.

niedziela, 17 września 2017 r., 17:51
XIV Światowy Zjazd Sybiraków
W rocznicę napaści sowieckiej na Polskę, 17 września w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku odbył się Światowy Zjazd Sybiraków. Mimo upływu lat historia tych, którzy zostali zesłani na Syberię, wzbudzała ogromne poruszenie. Cześć sybirakom oddali także przedstawiciele młodego pokolenia.

niedziela, 17 września 2017 r., 16:53
Diecezjalne święto plonów w Lubaniu
Rolnicy z całej diecezji pelplińskiej w niedzielę zjechali do Lubania. Odbyły się tam bowiem diecezjalne dożynki połączone ze świętem plonów gminy Nowa Karczma. Uroczystości dożynkowe były okazją do podziękowania rolnikom za ich trudną pracę na roli.

niedziela, 17 września 2017 r., 09:00
Sierakowice. Łobuziak - przytulna i kolorowa sala zabaw, kreatywności i inspiracji
Zapraszamy wszystkie dzieci do Łobuziaka, miejsca pełnego atrakcji, w którym każde dziecko odnajdzie frajdę z zabawy, przeżyje niezapomniane przygody i emocje. Podczas gdy dzieci zanurzą się w labiryncie pełnym przeszkód, rodzice mają chwilkę dla siebie i mogą zrelaksować się przy kawie lub usiąść wygodnie na sofie w towarzystwie milusich poduszek i poczytać kolorową gazetę.

sobota, 16 września 2017 r., 16:05
Ultramaraton Kaszubska Poniewierka 2017 - zwycięzcą Piotr Rolbiecki
Punktualnie o godzinie 2 w nocy z Sopotu do Wieżycy wybiegło około 150 śmiałków, którym nie straszny był stukiloetrowy dystans. Pierwszy na mecie, po niemal 11-godzinnym biegu, był Piotr Rolbiecki. Ponadto kilkaset osób wyruszyło też w 30-kilometrową trasę, rozpoczynając ją od wbiegnięcia na Szczyt Wieżyca.