środa, 18 stycznia 2017 r., 09:48
GRANIT - prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo budowlane poszukuje nowych współpracowników
Przedsiębiorstwo budowlane Granit to jedna z najprężniej rozwijających się firm w powiecie kartuskim. Spółka może poszczycić się wieloma udanymi realizacjami. W tej chwili buduje największy w Polsce Północnej wieżowiec Olivia Star należący do kompleksu Olivia Business Centre. Dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa zaowocował stworzeniem nowych miejsc pracy. Granit obecnie poszukuje osób i brygad do stałej współpracy.

środa, 18 stycznia 2017 r., 09:07
Kościerzyna wśród najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce
Zgodnie z aktualnym komunikatem Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Kościerzyna jest jednym z miast o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu w Polsce. Wymieniana jest niemal na równi z Warszawą czy Płockiem. W północnej części kraju to jedyny punkt, gdzie stan zanieczyszczenia powietrza przekracza dopuszczalne normy, szczególnie pod względem tego najbardziej szkodliwego dla człowieka - pyłu zawieszonego.

wtorek, 17 stycznia 2017 r., 22:17
Nowy Klincz. VW Touran uderzył w tył autobusu
Jedna osoba trafiła do szpitala na skutek wypadku, do którego doszło we wtorkowy wieczór na trasie Kościerzyna - Wielki Klincz, Kierujący VW Touranem mężczyzna najechał tam tył autobusu.

wtorek, 17 stycznia 2017 r., 10:59
Korne - Owśnice. Opel uderzył w drzewo
28-letnia kobieta trafiła do szpitala po tym, jak kierowany przez nią pojazd zjechał na pobocze, a następnie uderzył w drzewo. Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 20. na drodze gminnej relacji Korne - Owśnice.

wtorek, 17 stycznia 2017 r., 10:28
W środę kościerscy policjanci zapraszają na dzień otwarty w komendzie
Policjanci z Kościerzyny zapraszają wszystkich chętnych na Dzień Otwarty Komendy, który odbędzie się w środę, 18 stycznia. Na zwiedzających czekać będzie mnóstwo atrakcji, m.in. prezentacja sprzętu policyjnego, radiowozów i pokaz tresury psów służbowych.

wtorek, 17 stycznia 2017 r., 10:10
Gm. Nowa Karczma. Świętowali jubileusze małżeńskie
Dwie pary małżeńskie z terenu gminy Nowa Karczma świętowały w ostatnim czasie złote jubileusze małżeńskie. Z tej okazji zacnych jubilatów z najserdeczniejszymi życzeniami odwiedziły władze gminy. Z kwiatami i upominkami pospieszono też do Wandy i Stefana Rompów, którzy to mogą poszczycić się aż 65-letnim stażem małżeńskim.

wtorek, 17 stycznia 2017 r., 09:45
Kościerzyna. Z centrum miasta zniknął śnieg
W poniedziałkowy wieczór rozpoczęła się akcja wywożenia śniegu w mieście. Zalegający śnieg zniknął już między innymi z centrum miasta, a we wtorek ma zostać usunięty z ulicy Skłodowskiej.

poniedziałek, 16 stycznia 2017 r., 20:43
Nie daj się zimie, utrzymuj formę przy każdej pogodzie!
W praktycznie każdym portów bardzo istotne jest stopniowe poprawianie wytrzymałości. Tą doskonale rozwija się w trakcie biegania lub jazdy na rowerze. Niestety zimą nie zawsze jest to możliwe, a czasem wręcz przynosi rezultaty odwrotne do zamierzonych.

poniedziałek, 16 stycznia 2017 r., 15:51
Żukowo. Biegali pod hasłem "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy"
25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Żukowie rozpoczął się od biegu. Na starcie stanęło prawie 150 biegaczy. Oprócz mieszkańców powiatu kartuskiego wyznaczoną trasę (2 km i 4 km) pokonywali zawodnicy m. in. z Bytowa, Słupska, Redy, Starogardu Gdańskiego, Wielkiego Klincza i z wielu innych miejscowości. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale, a zwycięzcom wręczono puchary.

poniedziałek, 16 stycznia 2017 r., 12:25
Niebieski Poniedziałek - najbardziej depresyjny dzień roku. Czy aby na pewno?
Trzeci poniedziałek stycznia, zgodnie z twierdzeniem jednego z brytyjskich naukowców, to najbardziej depresyjny dzień roku. Zgodnie z wyjaśnieniem Cliffa Arnalla, ma to związek m.in. z tym, że w tym czasie porzucamy realizację podjętych wyzwań na kolejny rok. Na przekór temu radzimy, jak nie stracić motywacji do zmian i podpowiadamy, jakie cele możemy obrać sobie na najbliższe miesiące.