środa, 22 lutego 2017 r., 14:54
Pendrivy reklamowe, jak zaoszczędzić na kupnie gadżetów?
Bardzo często wielu z nas boi się kosztów związanych z reklamą. Aby dokonać najlepszego, najbardziej odpowiedniego dla siebie wyboru należy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na 3 zasadnicze pytania.

środa, 22 lutego 2017 r., 14:37
Za beztroskę mogą zapłacić utratą dobytku
Co roku w strażackich statystykach pojawia się kilkadziesiąt przypadków pożarów sadzy, czy pożarów na skutek złej wentylacji, nieszczelnego systemu grzewczego. Niektóre z nich kończą się tragicznie. Choć straż pożarna co roku prowadzi w tym zakresie akcje profilaktyczne, nie brak osób, które i tak wykazują się beztroską i brakiem wyobraźni.

środa, 22 lutego 2017 r., 11:22
KaszebeRunda 2017 - zarejestruj się i szykuj formę ponad normę!
KaszebeRunda 2017 to rekreacyjno - sportowa impreza skierowana do wszystkich kolarzy i amatorów jazdy na rowerze. Trasa rajdu biegnie przez Szwajcarię Kaszubską, na całej długości dostarczając niesamowitych wrażeń i emocji. Do wyboru są trzy dystansy - 65 km, 125 km i 195 km. Sam decydujesz, którą trasę wybierasz. Zapisz się już dziś i weź udział w największej kolarskiej imprezie w regionie - Kolarskiej Dumie Kaszub.

środa, 22 lutego 2017 r., 10:50
Dzielą się sercem z najmniejszymi - podziękowania dla rodzin zastępczych i osób je wspierających
Wyjątkowa uroczystość odbyła się we wtorkowy wieczór w zajeździe "Nad Stawem" w Grabówku. w jednym miejscu zgromadziły się rodziny zastępcze, jak i osoby wspierające ich działania. Spotkanie było więc doskonałą okazją do podziękowania rodzinom zastępczym za dzielenie się sercem z potrzebującymi tego dziećmi oraz osobom, które bezinteresownie wspierają realizację misji rodzicielstwa zastępczego.

środa, 22 lutego 2017 r., 10:14
Zadbaj o serce! Rehabilitacja Kardiologiczna w Wieżycy zaprasza
Serce to najważniejszy narząd człowieka. Dlatego warto zadbać o jego prawidłowe funkcjonowanie, by cieszyć się zdrowiem i tryskać energią jak najdłużej. Gdy w grę wchodzi serce, liczy się czas. Nie trać więc go na kilkumiesięczne oczekiwania w kolejkach. Skorzystaj ze świadczeń ośrodka Rehabilitacji Kardiologicznej w Wieżycy. Połącz wypoczynek z odnową Twojego serca, zregeneruj siły i rozkoszuj się życiem!

środa, 22 lutego 2017 r., 09:23
Dźgnął nożem konkubinę. Po wyjściu z aresztu, znów groził śmiercią
Kilkumiesięczny areszt i proces ws. usiłowania zabójstwa konkubiny, niewiele nauczyły 66-latka, który po decyzji sądu o uchyleniu mu tymczasowego aresztu, ponownie groził pozbawieniem życia innej osobie. Mieszkaniec powiatu kościerskiego po dwóch miesiącach pobytu na wolności, znów trafił więc za więzienne kraty.

wtorek, 21 lutego 2017 r., 11:52
Karsin. Sprawdź, jak będzie wyglądała sieć szkół po reformie
Od 1 września 2017 roku na terenie gminy Karsin funkcjonować będą trzy ośmioletnie szkoły podstawowe - tak zakłada przyjęty przez radnych nowy plan sieci szkół w związku z reformą oświaty.

wtorek, 21 lutego 2017 r., 11:18
Kościerzyna. 30-latek odpowie za kradzież telefonu
W niedzielny poranek kościerscy kryminalni zatrzymali podejrzanego o kradzież telefonu komórkowego 30-letniego mężczyzna. Mieszkaniec Kościerzyny przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za swój czyn niedługo odpowie przed sądem.

wtorek, 21 lutego 2017 r., 11:12
Kościerzyna. Upojony alkoholem 36-latek szalał na Rynku
Nietypową interwencję odnotowali w nocy z poniedziałku na wtorek kościerscy funkcjonariusze. 36-latek upojony alkoholem, biegał po Rynku w Kościerzynie bez koszulki i zatrzymywał pojazdy. Podczas interwencji policjantów zachowywał się wobec nich w sposób agresywny. Dla własnego bezpieczeństwa został osadzony w policyjnej izbie zatrzymań do wytrzeźwienia.

poniedziałek, 20 lutego 2017 r., 16:12
T. Klinkosz: "Większość zdarzeń na swoje barki biorą ochotnicy"
W 2016 roku kościerscy strażacy interweniowali 1.080 razy, a więc odnotowali o 88 zdarzeń więcej niż rok wcześniej. O tym, z jakimi akcjami przyszło im mierzyć się najczęściej, roli ochotników w systemie ochrony przeciwpożarowej, jak również zmianach finansowania ochotniczych straży pożarnych rozmawialiśmy z Komendantem Powiatowym PSP w Kościerzynie, bryg. Tomaszem Klinkoszem.