piątek, 9 sierpnia 2019 r., 11:15
Był kompletnie pijany. Kierował peugeotem. Zatrzymał go inny kierowca
Dzięki obywatelskiej postawie innego kierowcy, udało się udaremnić dalszą jazdę kompletnie pijanemu kierującemu peugeotem. 53-letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego wydmuchał ponad 2,5 promila alkoholu. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

czwartek, 8 sierpnia 2019 r., 16:37
Akt notarialny podpisany!  W Kościerzynie powstanie baza WOT
W czwartek władze powiatu kościerskiego podpisały akt notarialny na zbycie nieruchomości po dawnym internacie Powiatowego Zespołu Szkół nr 3. Oficjalne przekazanie odbędzie się 30 sierpnia, nieco ponad tydzień wcześniej powiat otrzyma fundusze za sprzedaż majątku. Tym samym powstanie bazy Wojsk Obrony Terytorialnych w Kościerzynie jest już tylko kwestią czasu.

czwartek, 8 sierpnia 2019 r., 10:00
Gościniec Malinówka - wyjątkowe miejsce, do którego będziesz wracać już zawsze
Pośród malowniczych kaszubskich wzgórz i lasów, z urzekającym widokiem na jezioro znajduje się wyjątkowe miejsce - Gościniec Malinówka. Każdy kto pojawił się tu raz, wraca wielokrotnie. Wyśmienita kuchnia, przemiła obsługa i wyjątkowa atmosfera - to tylko niektóre z wyróżników lokalu. "Malinówka" to nie tylko znakomita restauracja i pensjonat, ale też klimatyczna sala bankietowa - idealna na wesela, konferencje i imprezy okolicznościowe.

czwartek, 8 sierpnia 2019 r., 09:07
Od poniedziałku rusza pełen smaku Tydzień Kuchni Kaszubskiej
Miasto Kościerzyna oraz kilkunastu kościerskich restauratorów chcąc jak najszerzej promować region i przybliżać go zarówno turystom, jak i mieszkańcom Kościerzyny wspólnie po raz kolejny organizują akcję pn. "Tydzień Kuchni Kaszubskiej". Chcąc poznać prawdziwe bogactwo smaków kuchni kaszubskiej, warto więc odwiedzić w dniach od 12 do 18 sierpnia biorące udział w akcji kościerskie restauracje.

czwartek, 8 sierpnia 2019 r., 08:37
Weekend z Anią Dąbrowską i sportowymi zmaganiami
Przed nami kolejny wakacyjny weekend. W sobotę Kościerski Dom Kultury zaprasza na Rynek w Kościerzynie na koncert Ani Dąbrowskiej. Ponadto w programie weekendowych imprez zaplanowano sportowe zmagania w siatkówkę plażową czy koszykówkę.

czwartek, 8 sierpnia 2019 r., 08:32
Agro-Trak - naprawa maszyn rolniczych i sprzętu ciężkiego. Solidnie i w dobrej cenie
Sezon letni to okres wzmożonych prac budowlanych oraz polowych. Intensywnie eksploatowane w tym okresie sprzęty mogą wymagać serwisu i naprawy. Jeśli szukasz solidnych fachowców z tej dziedziny, sprawdź ofertę firmy Agro-Trak z Somonina.

środa, 7 sierpnia 2019 r., 16:58
Zaatakował 12-latkę. Jest portret pamięciowy pedofila
Kościerscy policjanci poszukują mężczyzny, który pod koniec lipca zaatakował 12-letnią dziewczynkę, a następnie ją molestował. Poszukiwany, domniemany pedofil, to mężczyzna w wieku około 40 lat, średniego wzrostu, o krępej budowie ciała. Jeśli go rozpoznajesz, skontaktuj się z policją.

środa, 7 sierpnia 2019 r., 13:09
Sezon turystyczny 2019. Turyści chętnie odwiedzają powiat kościerski?
Sezon turystyczny trwa w pełni, choć pogoda ostatnimi czasy nie zawsze dopisuje. Kaszuby od wielu lat są celem podróży wielu turystów z różnych zakątków Polski oraz świata. Jakim zainteresowaniem odwiedzających w tym roku cieszy się powiat kościerski?

środa, 7 sierpnia 2019 r., 11:40
Ratował życie innych jako strażak. Teraz walczy o własne. Pomóż Tomkowi wrócić do zdrowia!
Przez lata ratował ludzkie życie i mienie, narażając przy tym swoje zdrowie i życie. Na co dzień służy w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku jako dowódca zmiany. Aktywnie działa też jako strażak-ochotnik w rodzinnym Borzestowie. Ma 36 lat. Jest mężem i ojcem dwojga dzieci. Pod koniec lipca usłyszał diagnozę - nowotwór złośliwy jelita grubego. Mowa o st. kpt. Tomaszu Leszk, który teraz potrzebuje pomocy innych, by wygrać najważniejszą walkę - o swoje życie.

środa, 7 sierpnia 2019 r., 10:35
Profile aluminiowe - dlaczego chętnie stosowane?
Profile aluminiowe to jedne z najchętniej wykorzystywanych elementów konstrukcyjnych w Polsce. Swoją popularność zawdzięczają niskiej wadze, łatwości w obróbce i znacznej wytrzymałości, pozwalającej na wszechstronne wykorzystanie, również do cięższych konstrukcji. Zobaczmy, dlaczego jeszcze są tak popularne.