poniedziałek, 9 września 2019 r., 10:00
Wybierz się w rejs do Szwecji z gwiazdami z Kobranocki i Golden Life
Już 26 października na pokładzie promu Stena Line wystąpią legendy polskiego rocka - Golden Life i Kobranocka. Wybierz się w niezapomniany rejs z fantastyczną imprezą i koncertami. Warto już dziś zarezerwować bilety w promocyjnej cenie - 189 zł/os.

niedziela, 8 września 2019 r., 18:13
VI Festiwal Żurawiny - smacznie i aktywnie w Dobrogoszczu
Kaszubskie Stowarzyszenie Agroturystyczne "Kościerska Chata" już po raz szósty zaprosiło mieszkańców powiatu kościerskiego i turystów na święto kaszubskiego rubinu, czyli Festiwal Żurawiny. Imprezie towarzyszyły liczne atrakcje, występy, rajd rowerowy i degustacja specjałów z bohaterką imprezy w roli głównej.

niedziela, 8 września 2019 r., 17:56
Święto plonów gminy Karsin w Wielu
Uroczysta msza święta, dożynkowy korowód, przekazanie bochna chleba prze starostów dożynek na ręce gospodarzy gminy, uhonorowanie właścicieli najpiękniejszych zagród, a także liczne występy artystyczne i kabaretu Koń Polski - tak mieszkańcy gminy Karsin świętowali doroczne święto plonów, które w tym roku odbyło się w Wielu.

sobota, 7 września 2019 r., 19:02
I Pomorska Spartakiada Kół Gospodyń Wiejskich
14 kół z terenu województwa pomorskiego wzięło udział w I Pomorskiej Spartakiadzie Kół Gospodyń Wiejskich. Panie zmierzyły się w śpiewie, rzucie ziemniakami w patelnię, dojeniu krowy, ubijaniu piany z jajek, czy w jeździe slalomem taczką przeciąganiu liny. Nie brakło więc talentów wokalnych, sportowych emocji, a przede wszystkim dobrej zabawy.

sobota, 7 września 2019 r., 18:37
Mieszkańcy gminy Kościerzyna dziękowali za plony i dary ziemi w Loryńcu
Msza święta dziękczynna, dzielenie się chlebem, konkurs na najpiękniejszą koronę żniwną, czy występy artystyczne - tak w wielkim skrócie przebiegało święto plonów gminy Kościerzyna, którego gospodarzem było sołectwo Loryniec. Główną rolę w tym dniu odgrywali rolnicy, do których powędrowały podziękowania za ich ciężką, całoroczną pracę.

sobota, 7 września 2019 r., 13:55
Około 400 zawodników na starcie VI Biegu o Złotą Górę
W sobotnie przedpołudnie kilkuset pasjonatów biegania podjęło się zdobycia Złotej Góry. Około 300 osób zmierzyło się z dystansem 10 km wokół malowniczego jeziora Brodno. Bieg był kolejną odsłoną cyklu Kaszuby Biegają 2019. Imprezie tradycyjnie towarzyszyły też biegi towarzyszące, w tym dla dzieci. Łącznie w biegach wzięło udział około 400 osób.

piątek, 6 września 2019 r., 11:52
Kościerzyna. Ósma edycja Autochodzika zaainaugurowana
Już po raz ósmy w Kościerzynie odbyły się "Spotkania odblaskowe", na którym przedstawiciele władz miasta wręczyli pierwszoklasistom kamizelki odblaskowe, a przedszkolom materiały dydaktyczne, dzięki którym poznają zasady bezpiecznego poruszania się po mieście.

piątek, 6 września 2019 r., 10:51
Konkurs! Wygraj bony na I Festiwal Smaków Food Trucków w Kościerzynie
Koniec lata nie zawsze równa się z powrotem do szarej rzeczywistości. Już 28 i 29 września w Kościerzynie weekend pełen smaków! Rusza I Festiwal Smaków Food Trucków w Kościerzynie. Specjalnie dla naszych Czytelników z tej okazji przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania 4 bony na jedzenie w wybranych foodtrucków.

piątek, 6 września 2019 r., 09:26
Volvo zderzyło sie peugeotem na K20 - ranny 38-latek
Jedna osoba została poszkodowana wskutek zdarzenia, do którego doszło w czwartkowy wieczór na K20 w Kaliskach Kościerskich. Volvo zderzyło się tam z peugeotem.

czwartek, 5 września 2019 r., 12:47
Władze Gdańska popierają inicjatywę przywrócenia bezpośredniego drogowego połączenia Kaszub z lotniskiem
Modernizacja i rozbudowa lotniska w Rębiechowie przed ponad dziesięcioma laty pozbawiła mieszkańców Kaszub bezpośredniego połączenia drogowego z gdańskim portem lotniczym. Z inicjatywy radnego powiatu kartuskiego Andrzeja Bystrona powstała petycja w sprawie połączenia drogi powiatowej z ulicą Słowackiego, co spowodowałoby znaczące usprawnienie ruchu i ułatwiłoby dostęp do lotniska. Podpisało się już pod nią ponad 1560 osób. Pozytywnie o inicjatywie wypowiadają się też adresaci petycji. Można ją podpisać jeszcze przez kilka dni.