czwartek, 9 marca 2017 r., 10:02
Dziemiany. Pijany i bez uprawnień 34-latek kierował VW Golfem
Za jazdę w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień odpowie 34-letni mieszkaniec gminy Dziemiany, którego w środowe popołudnie zatrzymali funkcjonariusze. Mężczyzna wydmuchał ponad 2,5 promila alkoholu.

środa, 8 marca 2017 r., 14:38
"50 lat minęło jak jeden dzień". Kościerscy seniorzy z medalami Prezydenta RP
Pół wieku temu na ślubnym kobiercu przysięgali sobie miłość i wierność - w tym roku świętowali lub obchodzić będą 50-lecie ślubu. Z tej okazji w środę w sali konferencyjnej Sali Widowiskowej im. Lubomira Szopińskiego w Kościerzynie odbyła się uroczystość, na której burmistrz Michał Majewski wręczył dostojnym jubilatom medale Prezydenta RP.

środa, 8 marca 2017 r., 14:26
Międzynarodowy Strajk Kobiet - 8 marca Polki i kobiety na całym świecie znów protestują
Tegoroczne święto kobiet przybrało w tym roku wyjątkowy wymiar. W 55 państwach na całym świecie odbywają się protesty i strajki. Polskie kobiety manifestują w kilkudziesięciu miastach m.in. w Gdańsku, Lęborku i Chojnicach. Protest przybiera różne formy, ale odbywa się pod wspólnym hasłem "Solidarność naszą bronią". W akcję włączają się również mieszkanki Kaszub.

środa, 8 marca 2017 r., 11:02
Sukcesy młodych karateków na pomorskim turnieju w karate tradycyjnym
Dużym sukcesem dla kościerskiej reprezentacji karate tradycyjnego, zakończył się pierwszy tegoroczny, pomorski turniej w tej dyscyplinie sportu, jaki odbył się 5 marca w Wejherowie. Wśród 296 zawodników z dziewięciu klubów województw pomorskiego i zachodniopomorskiego, wystartowało 26 młodych karateków Kościerskiego Klubu Karate-do "Seiunchin".

środa, 8 marca 2017 r., 09:36
Tymczasowy areszt dla 26-latka, u którego w mieszkaniu znaleziono narkotyki
Na trzy miesiące do aresztu trafi 26-letni mieszkaniec Kościerzyny, u którego w mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli ponad pół kilograma marihuany oraz 200 gramów amfetaminy. Do zatrzymania mężczyzny doszło w poniedziałek.

środa, 8 marca 2017 r., 07:37
Dzień Kobiet - jak świętowano w czasach słusznie minionych
Goździki, tulipany, paczka kawy, rajstopy, ciasto i czekolady - to były prezenty, które przez lata dostawały panie z okazji Dnia Kobiet. Święto obchodzono w zakładach pracy i szkołach, a w domach wieczorami spotykano się w gronie przyjaciół i znajomych. Od tamtej epoki wiele wody już upłynęło, ale nasze rozmówczynie wspominają coroczną uroczystość z sentymentem. Zgodne orzekły też, że tradycję tę należy zachować.

wtorek, 7 marca 2017 r., 10:19
Pół kilograma marihuany i 200 gramów amfetaminy w mieszkaniu 26-latka
Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 26-letniemu mieszkańcowi Kościerzyny, u którego w mieszkaniu policjanci znaleźli znaczną ilość narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnej izbie zatrzymań. We wtorek zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut.

wtorek, 7 marca 2017 r., 09:33
Rejs do Szwecji z hitami disco-polo i koncertem Czadomana i Kamilo!
Tej imprezy nie może przegapić żaden fan disco polo! Już 25 marca na pokładzie Stena Spirit wystąpi jedna z najpopularniejszych gwiazd polskiej muzyki tanecznej - Czadoman. Wybierz się w dwudniowy rejs do Szwecji i poznaj osobiście autora hitu "Ruda tańczy jak szalona"! Zarezerwuj bilety już dziś - organizatorzy przygotowali limitowaną pulę biletów - za niezapomnianą przygodę zapłacisz tylko 169 zł!

wtorek, 7 marca 2017 r., 09:03
Reprezentant Kościerzyny szefem Młodzieżowej Rady Województwa Pomorskiego
W poniedziałek odbyły się wybory prezydium Młodzieżowej Rady Województwa Pomorskiego. Zaufanie młodzieży z całego Pomorza zyskał reprezentant Kościerzyny - Jan Derra. To wielki sukces naszego reprezentanta. Wierzę, że podoła wyzwaniom, które przed nim stoją. Młodzieżowa Rada Miasta Kościerzyna jest nastawiona na współpracę z wszystkimi młodzieżowymi radami w Polsce, a zwłaszcza z tymi z Pomorza - podkreśla opiekun MRMK Jacek Konkol.

poniedziałek, 6 marca 2017 r., 14:07
Lipusz. Sprawdź, jak będzie wyglądała sieć szkół po reformie
W gminie Lipusz od 1 września 2017 r. działać będą dwie ośmioletnie szkoły podstawowe - to pokłosie nowej reformy oświaty. Samorządy zobowiązano do przyjęcia nowej sieci szkół, w lutym uchwałę w tej sprawie przyjęli członkowie Rady Gminy w Lipuszu.