piątek, 16 listopada 2018 r., 12:45
Pięć medali Pucharu Europy Juniorów dla UKS Manta Kościerzyna
W miniony weekend zawodnicy UKS Manta Kościerzyna wzięli udział w zawodach Pucharu Europy Juniorów w pływaniu w płetwach. Łącznie wywalczyli pięć medali, co dało im szóstą lokatę klubowo w klasyfikacji generalnej.

piątek, 16 listopada 2018 r., 10:50
Raduń. Pożar w piwnicy
W czwartkowe popołudnie strażacy interweniowali w Raduniu, gdzie w jednym z budynków mieszkalnych doszło do pożaru w piwnicy. Spaleniu uległo między innymi wyposażenie znajdującej się na tej kondygnacji obiektu kuchni gospodarczej.

piątek, 16 listopada 2018 r., 09:12
Przewozy autokarowe - podróżuj wygodnie i bezpiecznie!
Transport autokarowy rozwija się w Polsce dynamicznie. Najnowsze statystyki GUS* dotyczące branży transportowej podają, że w roku 2017 liczba zarejestrowanych autobusów w naszym kraju wyniosła ponad 116 tysięcy, co stanowi liczbę o 2,6% więcej niż w roku 2016. Transportem autobusowym (bez komunikacji miejskiej) przewieziono w ubiegłym roku 378,6 mln pasażerów! W zakresie przewozów na trasach międzynarodowych przetransportowanych zostało o 7,5% osób więcej w rok 2017, niż w 2016.

czwartek, 15 listopada 2018 r., 15:23
Sylwester 2018. Jak spędzić tą najbardziej wyjątkową noc w roku?
Już tylko niespełna sześć tygodni dzieli nas od momentu, gdy witać będziemy Nowy Rok 2019. 31 grudnia pożegnamy minione dwanaście miesięcy, które minęły pod szyldem 2018 i z nadzieją, pełni planów i optymizmu wkroczymy w nowy czas. Stare polskie porzekadło głosi, że "Jaki Nowy Rok, taki cały rok", dlatego, zmianie daty w kalendarzu warto nadać odpowiednią oprawę - spędzić Sylwestra hucznie i z przytupem. Sprawdziliśmy, gdzie można zarezerwować miejsce na niezapomniany bal w sylwestrową noc.

czwartek, 15 listopada 2018 r., 14:46
Stanisław Burandt triumfował w powiatowym etapie Olimpiady Młodych Producentów Rolnych
Kilkudziesięciu młodych rolników po raz kolejny sprawdzało swoją wiedzę podczas powiatowego etapu Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Tradycyjnie zmaganiom towarzyszyła olimpiada z wiedzy o BHP. Najlepsi będą reprezentować region w finale wojewódzkim.

czwartek, 15 listopada 2018 r., 12:51
Mieli kupować z ojcem działki i nie płacić za nie. Policjant z sześcioma zarzutami oszustwa na wolności
Kupowali działki, ale płacili za nie niewiele bądź w ogóle. Jak wynika z ustaleń śledczych, ojciec z synem policjantem mieli oszukać cztery osoby na łączną kwotę aż 1,2 mln zł. Funkcjonariusz policji usłyszał sześć zarzutów, drugi z zatrzymanych pięć. Sąd nie przychylił się jednak do wniosku prokuratury o tymczasowe ich aresztowaniu. Opuścili areszt za poręczeniem majątkowym.

czwartek, 15 listopada 2018 r., 11:39
Kościerzyna. 22-latek zatrzymany podczas próby włamania do sklepu
Wcześniej dwukrotnie okradał sklepy odzieżowe. We wtorek wpadł podczas próby włamania do sklepu. Mowa o 22-letnim mieszkańcu powiatu kościerskiego, które zatrzymali kościerscy funkcjonariusze. Za usiłowanie włamania grozi kara jak za dokonanie takiego przestępstwa, a więc do 10 lat pozbawienia wolności. O losie 22-latka zadecyduje teraz sąd.

czwartek, 15 listopada 2018 r., 11:27
Kościerzyna. Spowodował kolizję, był pijany
We wtorkowe popołudnie policjanci interweniowali na ulicy Wojska Polskiego w Kościerzynie, gdzie doszło do kolizji fiata z peugeotem. Jak się okazało, sprawca zdarzenia był pijany. Obywatel Ukrainy wydmuchał 1,5 promila alkoholu.

czwartek, 15 listopada 2018 r., 11:00
Dariusz Męczykowski werbuje radnych KO, by stworzyć koalicję z PiS-em?
W poniedziałek odbędzie się sesja inauguracyjna Sejmiku Województwa Pomorskiego. I choć aż 18 mandatów zdobyła Koalicja Obywatelska, która mogłaby samodzielnie rządzić w sejmiku, jak informuje Gazeta Wyborcza nie jest to wcale takie pewne. Dariusz Męczykowski ma bowiem werbować radnych KO, by stworzyć koalicję z PiS-em.

środa, 14 listopada 2018 r., 16:35
Kościerski policjant zatrzymany. Usłyszał zarzut oszustwa na dużą skalę
We wtorek rano funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych zatrzymali funkcjonariusza Policji w Kościerzynie. Arkadiusz O. usłyszał zarzut oszustwa przy zawieraniu umów kupna-sprzedaży działek na Kaszubach. W środę gdański sąd ma zadecydować o jego tymczasowym aresztowaniu.