wtorek, 19 grudnia 2017 r., 13:14
"Przystanek Łosoś" w Egiertowie spłonął doszczętnie. Trwa dogaszanie pogorzeliska
Ponad 20 zastępów, około stu strażaków z powiatu kartuskiego, Kościerzyny, Gdańska i Gdyni walczyło z pożarem restauracji w Egiertowie. Po prawie trzech godzinach udało się opanować żywioł. Obecnie trwa dogaszanie pogorzeliska. Działania na miejscu potrwają jeszcze kilka godzin. W związku z działaniami zablokowany jest jeden pas krajowej "20". Ruch odbywa się wahadłowo.

wtorek, 19 grudnia 2017 r., 11:36
Głodowo. VW Passat uderzył w ciągnik z przyczepą
Dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w poniedziałkowe popołudnie w Głodowie. W wyniku wystrzału opony przyczepa ciągnięta przez ciągnik, przewróciła się blokując całą szerokość jezdni. Następnie uderzył w nią jadący z przeciwnego kierunku VW Passat.

wtorek, 19 grudnia 2017 r., 08:38
Ogień strawił restaurację w Egiertowie - z żywiołem walczy ponad 20 zastępów strażaków
Kilkanaście zastępów straży pożarnej walczy z pożarem restauracji w Egiertowie, a wciąż na miejsce kierowane są kolejne zastępy. Ogień objął cały budynek. Działania strażaków polegają nie tylko na ugaszeniu pożaru, ale również ochronie sąsiednich budynków.

wtorek, 19 grudnia 2017 r., 07:51
Jasełka i koncert kolęd w Wielu
Niedzielne popołudnie w Wielu upłynęło w iście bożonarodzeniowej atmosferze. W miejscowym domu kultury odbył się bowiem koncert kolęd oraz jasełka w wykonaniu wielewskiej szkoły podstawowej.

wtorek, 19 grudnia 2017 r., 07:35
Budowa przystani kajakowej nad kanałem Wdy w Bąku oficjalnie z dotacją
Przed tygodniem w Sali Jazzowej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku wójt gminy Karsin podpisał z Zarządem Województwa Pomorskiego umowę na dofinansowanie ze środków unijnych realizacji projektu "Pomorskie Szlaki Kajakowe - Z nurtem Wdy". Przygotowany został on wspólnie przez gminy Karsin, Czersk i Kaliska, a karsiński samorząd pełni w nim rolę Partnera Wiodącego.

poniedziałek, 18 grudnia 2017 r., 09:13
Gm. Nowa Karczma. Dwa wypadki - dwie osoby ranne
W miniony weekend na drogach gminy Nowa Karczma doszło do dwóch wypadków. Na trasie Nowa Karczma-Grabowo VW Golf zderzył się z ciężarowym Volvo, w Lubaniu toyota potrąciła kobietę. Wskutek tych zdarzeń dwie osoby trafiły do szpitala.

poniedziałek, 18 grudnia 2017 r., 08:31
Wigilijne spotkanie strażaków z Radunia
W sobotę, 16 grudnia w remizie OSP Raduń odbyło się spotkanie wigilijne połączone z przekazaniem sprzętu ratowniczego. Nie tylko nowy sprzęt trafił do druhów z Radunia, ale raduńscy ochotnicy podzielili się pilarkami z zaprzyjaźnionymi jednostkami z Konarzyn i Kornego.

niedziela, 17 grudnia 2017 r., 18:14
Kiszewski Jarmark Bożonarodzeniowy
Występy młodych artystów, jasełka w wykonaniu podopiecznych SDŚ w Konarzynach, tradycyjne domowe specjały wigilijne, stoiska z rękodziełem, Fabryka Elfów, a w niej pisanie listów do św. Mikołaja, dekorowanie pierników, produkcja ozdób choinkowych, zabawy i animacje z Elfami i Śnieżynkami, czy spotkanie ze Świętym Mikołejm - te i wiele innych atrakcji czekało na uczestników niedzielnego Kiszewskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

niedziela, 17 grudnia 2017 r., 14:39
Kościerzyna. 49 kolejnych osób chce podzielić się cząstką siebie, by ocalić komuś życie
Mieszkańcy Kościerzyny i okolic po raz kolejny pokazali otwarte serca i chęć pomocy. Blisko 50 osób odwiedziło w niedzielę Galerię Kościerską w Kościerzynie, by zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku.

niedziela, 17 grudnia 2017 r., 14:28
Świątecznie na kościerskim Rynku
Kiermasz świąteczny, śpiewanie kolęd oraz ciepły poczęstunek - to atrakcje, które przygotowano z okazji Wspólnego Świątecznego Kolędowania, które odbyło się w niedzielę na rynku w Kościerzynie. Jednym słowem w Sercu Kaszub dało się odczuć już atmosferę świąt Bożego Narodzenia, a chętnych do wspólnego świętowania nie brakowało i to zarówno wśród młodszego, jak i już doświadczonego pokolenia.