poniedziałek, 26 grudnia 2016 r., 11:11
Święta oczami milusińskich z Akademii Przedszkolaka
Sprawdziliśmy, jak święta postrzegają trzy, cztero- i pięciolatki z Akademii Przedszkolaka w Kartuzach. Jak się okazuje mają bardzo oryginalne pomysły na to, skąd Mikołaj bierze prezenty i dlaczego wymyślono Boże Narodzenie.

niedziela, 25 grudnia 2016 r., 10:17
Smołdzino. Tradycje bożonarodzeniowe hołubimy z przyjemnością
Gorączkę przedświątecznych zakupów i przygotowań mamy już za sobą. Teraz przyszedł czas biesiadowania przy suto zastawionych stołach, wręczania prezentów, składania życzeń i śpiewania kolęd. Jeszcze przed rozpoczęciem świętowania spotykamy się u Danuty i Bernadety Browarczyk w Smołdzinie. Przy stole zasiadły panie ze Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych Jezioranki, aby powspominać te bardzo odległe i bliższe Boże Narodzenia. Jak to drzewiej bywało, a jak jest dzisiaj.

sobota, 24 grudnia 2016 r., 13:06
Radosnych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia!
Wszystkim Czytelnikom życzymy wspaniałych świąt, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze!

sobota, 24 grudnia 2016 r., 11:17
Chodzą od domu do domu, gwar i harmider czyniąc ogromny
Muzykant gra, chłop z babą tańczą. Rozbrykany diabeł szturcha widłami. Kominiarz sadzą smaruje. I jest - głośno, wesoło i z humorem. Dorośli śmieją się i przyjmują swoich gości na podwórkach, w korytarzach mieszkań i garażach. Dzieci płaczą ze strachu rozbrykaną grupą, a młode dziewczęta porywane są do tańca. Mowa o kaszubskich gwiżdżach, którzy do dziś w Wigilię kultywują kaszubską tradycję, w wielu miejscowościach odwiedzają domostwa, by ich mieszkańcom przynieść szczęście i zapewnić dostatek.

sobota, 24 grudnia 2016 r., 08:27
Kościerzyna. Wigilia dla potrzebujących na 250 osób
Paczki ze słodyczami, wigilijny stół, mikołaj oraz uśmiech na twarzach dzieci - tak w skrócie można opisać spotkanie wigilijne, które przed tygodniem odbyło się w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Kościerzynie. Uczestniczyło w nim ok. 250 osób najbardziej potrzebujących z terenu miasta i gminy.

piątek, 23 grudnia 2016 r., 22:10
Wigilijne spotkanie członków i sympatyków ZKP w Łubianie
Tradycyjnie członkowie oddziału Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego w Łubianie na kilka dni przez Bożym Narodzeniem spotkali się na spotkaniu opłatkowym. Przy wigilijnym stole zasiedli też sympatycy ZKP, członkowie sąsiednich partów z Kościerzyny, Stężycy, Dziemian i Brus oraz harcerze 23. drużyny harcerskiej z Łubiany.

piątek, 23 grudnia 2016 r., 13:29
Starostom nakazano całodobowo monitorować, czy nie zanika sygnał TVP
Niecodzienne pismo wpłynęło we wtorek do starostw powiatowych w całym kraju. Służby wojewody prosiły starostwa o monitorowanie sygnału TVP Info. Informacje o zakłóceniach w transmisji należało publikować w specjalnie przygotowanej tabeli i przesyłać codziennie o godz. 10.30 do centrum.

piątek, 23 grudnia 2016 r., 11:20
Bezpieczne święta na drodze - ruszyła policyjna akcja
Przestrzeganie przepisów związanych z transportem drogowym to obowiązek każdego kierowcy. W nadchodzące święta na drogach powiatu kościerskiego i całego kraju policjanci prowadzić będą wzmożone kontrole w tym zakresie.

piątek, 23 grudnia 2016 r., 11:06
Kościerzyna. Wigilijne spotkanie w komendzie
W czwartek w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne policjantów i pracowników cywilnych. W uroczystym spotkaniu uczestniczyli też przedstawiciele Sejmu i Senatu RP oraz instytucji współpracujących z Policją.

piątek, 23 grudnia 2016 r., 09:26
Kościerzyna. Rekordowy budżet 2017 uchwalony
Większością głosów kościerscy radni w środę uchwalili przyszłoroczny plan finansowy miasta. - Projekt budżetu na 2017 rok jest rekordowy pod względem wszystkich parametrów. Wielkości dochodów, wydatków, jak również wielkości proponowanych przychodów z wyemitowanych obligacji - podkreślał skarbnik Kościerzyny Jarosław Laska.