czwartek, 28 września 2017 r., 09:16
Czy można zamieniać paliwo w kotłach C.O?
Kotły centralnego ogrzewania to nadal najpopularniejsze urządzenia stosowane do ogrzewania domów jednorodzinnych. Czasami szukając oszczędności właściciele stosują zamienniki paliw zalecanych przez producenta. Czy jest to rzeczywiście opłacalne?

czwartek, 28 września 2017 r., 08:55
Wypadek rowerzysty - był pijany
69-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala po tym, jak przewrócił się na rowerze i doznał urazu głowy. Mężczyzna zdecydował się na jazdę jednośladem mając około 2,5 promila alkoholu w organizmie.

czwartek, 28 września 2017 r., 07:45
Policjanci spotkali się z podopiecznymi DPS w Cisewiu
We wtorek funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie odwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Cisewiu. Zorganizowano tam debatę społeczną poświęconą problematyce oszustw dokonywanych na szkodę osób starszych i niepełnosprawnych, tzw. "na wnuczka", oraz bezpieczeństwa na drodze.

środa, 27 września 2017 r., 16:07
PKM możesz nie pojechać z rowerem. Problem pozostaje
Główną bolączką właścicieli jednośladów jest zbyt mała ilość miejsc na rowery w przedziałach PKM. W efekcie nie zawsze rowerzyści zostają wpuszczeni do wybranego przez nich szynobusu. Czy jest wyjście z tej sytuacji?

środa, 27 września 2017 r., 13:49
Idealna strona internetowa i marketing dla firmy
Obecność przedsiębiorstwa w sferze wirtualnej to dziś standard. Jednakże sama strona dla prowadzonej działalności nie wystarczy. Aktualnie ważną rolę odgrywa jakość jej funkcjonowania. Zatem jeśli planujesz rozwinąć się w prowadzeniu działalności, oddaj stronę w ręce profesjonalistów.

środa, 27 września 2017 r., 13:47
Połączenie tych produktów Cię zaskoczy, nie potrzeba innej diety
Wreszcie powstało zestawienie, które zadowoli każdego. Jemy wszystko, ale w odpowiednich proporcjach i przede wszystkim w unikalnym połączeniu z innymi produktami. Dieta zawierająca czekoladę? Tak i to jako ważny składnik, a nie na osłodę przykrej diety, bo ta przykra nie jest, trzeba się tylko trzymać rozkładu.

środa, 27 września 2017 r., 12:31
Pobiegli w szczytnym celu - III Kaszubski Krwiobieg Uliczny PCK w Kościerzynie
W poniedziałek, 25 września Parowozownia w Kościerzynie zatętniła życiem. Na starcie stanęli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich oraz dorośli mieszkańcy Kościerzyny biorąc udział w III edycji Kaszubskich Krwiobiegów Ulicznych Polskiego Czerwonego Krzyża Kościerzyna 2017.

środa, 27 września 2017 r., 10:09
Nowa pilarka dla OSP Kłobuczyno
Kolejna jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej została doposażona w nowy sprzęt dzięki stowarzyszeniu Lions Club Kościerzyna. Nową pilarkę wraz z osprzętem we wtorkowe popołudnie przekazano strażakom z Kłobuczyna.

środa, 27 września 2017 r., 09:27
Pożar budynku gospodarczego w Skorzewie
W środę rano strażacy interweniowali przy pożarze, do którego doszło w Skorzewie. Spłonął tam budynek gospodarczy i przylegająca do niego wiata.

środa, 27 września 2017 r., 09:03
Zadbaj o zdrowie, witalność i figurę, szanuj swój czas! Sprawdź ofertę Pięciu Pudełek!
Żyjemy dziś szybko - jesteśmy zapracowani, zabiegani, zmęczeni. W codziennej gorączce często zapominamy o zapewnieniu swojemu organizmowi niezbędnych elementów do dobrego funkcjonowania. Ogromny wpływ na życie i jego jakość ma żywienie. Odpowiednio skomponowana i zbilansowana dieta może bardzo wiele zmienić. W dobie współczesności mamy jednak coraz mniej czasu na to, by spędzać go w kuchni. Takim osobom z pomocą przychodzi catering dietetyczny "Pięć Pudełek", to nowy projekt realizowany przez świetnych specjalistów żywieniowych z Żukowa.