poniedziałek, 5 marca 2018 r., 11:55
40-latek kolejną ofiarą oszusta internetowego
Na jednym z portali internetowych zamówił tunele foliowe. Zapłacił za nie. Towaru nie otrzymał. Kontakt ze sprzedającym się urwał. Tym samym 40-letni mieszkaniec powiatu dołączył do niemałego grona ofiar oszustów internetowych. Funkcjonariusze po raz kolejny apelują więc o zachowanie rozsądku podczas zakupów przez internet.

poniedziałek, 5 marca 2018 r., 11:21
Zmarł sołtys Czarliny Jerzy Landowski
W wieku 60 lat w nocy z niedzieli na poniedziałek zmarł Jarzy Landowski. Funkcję sołtysa sołectwa Czarlina pełnił od 1993 roku. - W naszej pamięci pozostanie jako wieczny monument wzorowego człowieka, z którego należy brać przykład - podkreślają mieszkańcy.

poniedziałek, 5 marca 2018 r., 10:38
Był poszukiwany przez poznański sąd - wpadł w Kościerzynie
Podczas rutynowej kontroli drogowej policjanci zatrzymali 30-letniego kierującego audi. Jak się okazało, mężczyzna jest poszukiwany przez sąd w Poznaniu do odbycia kary pozbawienia wolności.

niedziela, 4 marca 2018 r., 19:00
Dziemiany. "Morsowanie to antybiotyk bez skutków ubocznych"
Połączyła ich wspólna pasja do aktywnego i zdrowego stylu życia. Spotykają się co tydzień, w niedzielne popołudnie i wspólnie zanurzają się w lodowato zimnej wodzie. Hartują ciało i ducha. Mowa o Dziemiańskich Morsach - póki co nieformalnej grupie miłośników tej wyjątkowej formy aktywności fizycznej.

niedziela, 4 marca 2018 r., 18:39
Bieg Żelaznego w Kiełpinie - pobiegli z okazji obchodów Dni Żołnierzy Wyklętych
Około 80 zawodników wystartowało w II Kartuskim Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ppor. Zdzisława Badochy "Żelaznego", który odbył się w niedzielę w Kiełpinie. Uczestnicy biegu głównego w słoneczne popołudnie zmierzyli się z dystansem długości pięciu kilometrów. Na metę pierwszy przybył Daniel Pek.

niedziela, 4 marca 2018 r., 08:52
Triathlony 2018 w Chmielnie i na Złotej Górze - zapisz się i sprawdź swoje możliwości
Fundacja "Silni ciałem - niezłomni duchem" po raz kolejny zaprasza do udziału w triathlonach na Złotej Górze i w Chmielnie. Pierwszy z nich odbędzie się już w czerwcu, drugi pod koniec lipca. Zapisy już ruszyły. Zgłoś swój udział i sprawdź się.

sobota, 3 marca 2018 r., 10:23
Wiemy, kto wystąpi na Open Liniewo Festival
Zespół After Party będzie gwiazdą tegorocznej edycji Open Liniewo Festival, który odbędzie się w lipcu nad jeziorem Dużym w Orlu. Ponadto na scenie pojawią się także Damian Holecki oraz DJ Kabi i Greg Piskorski.

piątek, 2 marca 2018 r., 21:58
Lipuska Huta. VW Lupo rozbił się na drzewie
Mężczyzna trafił do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w piątkowy wieczór na trasie Lipuska Huta - Kalisz. VW Lupo wypadł tam z drogi i uderzył w drzewo.

piątek, 2 marca 2018 r., 11:55
Kredyt samochodowy - czym się różni od gotówkowego i kiedy warto go wybrać?
Zakup nowego auta to poważny wydatek, na który nie zawsze nas stać. Banki oferują wiele atrakcyjnych kredytów samochodowych - czy warto korzystać z takiej formy finansowania? Zobacz, czym różni się pożyczka na auto od tradycyjnego kredytu gotówkowego.

piątek, 2 marca 2018 r., 11:51
Jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny
Znalazłeś dom swoich marzeń. To wspaniale! Ale dla większości kupujących to tylko połowa sukcesu - musisz jeszcze uzyskać kredyt hipoteczny. Proces porównywania pożyczek i stawek, rozmowy z pożyczkodawcami oraz zebranie wszystkich dokumentów finansowych, których potrzebujesz, by ubiegać się o kredyt hipoteczny, może wydawać się żmudnym i męczącym zadaniem. Jednak nie musi tak być. Dzięki zrozumieniu własnych potrzeb i podsumowaniu sytuacji możesz łatwiej znaleźć kredyt hipoteczny odpowiedni dla Ciebie.