piątek, 1 czerwca 2018 r., 11:15
PKP PLK potwierdza - będzie objazd z Glincza przez Kokoszki
Wszystko wskazuje na to, że jest duża szansa na reaktywację linii kolejowej nr 229 na odcinku Gdańsk Kokoszki przez Starą Piłę i Żukowo Zachodnie do Kartuz. Rzecznik PKP PLK potwierdził, że kolej planuje wykorzystanie odcinka Glincz-Gdańsk Kokoszki jako linii objazdowej podczas modernizacji trasy Gdynia-Kościerzyna.

piątek, 1 czerwca 2018 r., 10:57
Czas na politykę senioralną. Weź udział w bezpłatnej debacie podczas Forum Wizja Rozwoju
Polityka senioralna będzie jednym z głównych tematów Forum Wizji Rozwoju, które w dniach 25 - 26 czerwca odbędzie się w Gdyni. Zgodnie z prognozami na kolejne lata, seniorzy niebawem staną się największą grupą konsumencką i będą oni potrzebować zabezpieczeń społecznych i nowych rozwiązań systemowych. Dlatego też organizatorzy Forum, zaprosili na wydarzenie m.in. Elżbietę Rafalską - Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W bloku poświęconym seniorom, udział może wziąć każdy - bezpłatnie.

piątek, 1 czerwca 2018 r., 10:50
Żukowo. Festyn Rodzinny w Bocianowie z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego
Ponad 180 przedszkolaków wzięło udział w występie przygotowanym z okazji Festynu Rodzinnego w Przedszkolu i Żłobku Bocianowo. Impreza odbyła się z kilku powodów. Obchodzono jednocześnie takie wydarzenia jak Dzień Matki, Dzień Ojca, Dzień Dziecka, a także Światowy Dzień Bociana Białego. Ogłoszono też wyniki II Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. Dzieci z bocianem, bocian z dziećmi.

piątek, 1 czerwca 2018 r., 10:34
Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem
Jak prognozują synoptycy, w piątkowe popołudnie i noc na Kaszubach mają wystąpić burze z intensywnymi opadami deszczu, a miejscami i gradem. W związku z prognozami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia.

piątek, 1 czerwca 2018 r., 10:20
Roczne dziecko straciło przytomność. Z pomocą pospieszył policjant z Dziemian
Roczny chłopiec zemdlał w samochodzie. Nieznający miasta rodzice nie wiedzieli, gdzie szukać pomocy. Zwrócili się o nią do przejeżdżającego policjanta. Ten natychmiast zdecydował o tym, że zawiezie matkę z dzieckiem do szpitala. Mały Tomasz po udzieleniu pomocy wraca do zdrowia.

piątek, 1 czerwca 2018 r., 09:39
Sukces gimnazjalistów z Lipusza na Igrzyskach Pomorza w Słupsku
Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkół w Lipuszu w finale wojewódzkim w lekkiej atletyce rozegranym w Słupsku. Lipuscy gimnazjaliści powrócili z zawodów z pięcioma medalami, w tym dwoma złotymi i trzema srebrnymi, drużynowo klasyfikując się na trzecim miejscu na Pomorzu.

piątek, 1 czerwca 2018 r., 09:22
Łubiana. Uroczysta procesja Bożego Ciała
W czwartek, a więc uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej wierni dali wyraz wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, uczestnicząc w uroczystych procesjach ulicami miast i wsi. Nie inaczej było w Łubianie.

piątek, 1 czerwca 2018 r., 09:08
Wysin. Pożar ściółki leśnej
Czwartkowym późnym wieczorem strażacy interweniowali w Wysinie, gdzie doszło do pożaru ściółki leśnej. Wstępnie jako przyczynę zaistnienia ognia podaje się podpalenie.

czwartek, 31 maja 2018 r., 19:23
Kościerzyna. Płonął pustostan
Pięć zastępów strażaków walczyło z pożarem, do którego doszło w czwartkowe popołudnie przy ulicy Skarszewskiej w Kościerzynie. Ogień pojawił się tam na poddaszu budynku jednorodzinnego, ale niezamieszkałego.

czwartek, 31 maja 2018 r., 12:26
Kościerzyna. Boże Ciało - tłumy wiernych na ulicach
Tysiące wiernych przeszło ulicami miast i wsi by uczcić Boże Ciało, jedno z najważniejszych i najbardziej uroczystych katolickich świąt. Uczestnicząc tego dnia we mszy świętej i procesjach, dajemy wyraz wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.