poniedziałek, 31 lipca 2017 r., 14:33
Rekonstrukcje i koncert "Bartasa" - tak uczczą w Kościerzynie i Łubianie rocznicę Powstania Warszawskiego
Minuta ciszy w Godzinę W, Apel Poległych, czy rekonstrukcja wydarzeń z 1944 roku - tak w Kościerzynie i Łubianie uczczona zostanie 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Na kościerskim Rynku odbędzie się także koncert Bartasa.

poniedziałek, 31 lipca 2017 r., 14:14
W wypadku stracił mamę. Jest sparaliżowany. 3-letni Dominik walczy, by odzyskać sprawność
Minął rok od tragicznego wypadku na trasie Kościerzyna-Stara Kiszewa, w którym na miejscu zginęła 19-letnia mama Dominika, w szpitalu zmarł jej partner. Półtoraroczny chłopiec cudem przeżył. Ma jednak przerwany rdzeń kręgowy. Trwa walka o to, by mógł samodzielnie poruszać się na wózku. Przed chłopcem długotrwały i kosztowny proces leczenia i rehabilitacji. W odzyskaniu przynajmniej częściowej sprawności może Dominikowi pomóc każdy z nas.

poniedziałek, 31 lipca 2017 r., 11:27
Międzynarodowy Festiwal Folkloru dobiegł końca
Kilkanaście zespołów z rożnych zakątków kontynentów i pięć dni wspaniałych występów na Kaszubach - to bilans zakończonego w niedzielę festiwalu folkloru - Kaszubskich Spotkań z Folklorem Świata.

poniedziałek, 31 lipca 2017 r., 10:45
Chcesz nadal otrzymywać 500+? Musisz złożyć nowy wniosek
Rodziny, które korzystają ze wsparcia programu Rodzina 500+, a chcą nadal otrzymywać świadczenie, będą musiały złożyć nowe wnioski o jego przyznanie. Można to uczynić już od 1 sierpnia.

poniedziałek, 31 lipca 2017 r., 10:22
Mały Klincz. Rowerzysta w ciężkim stanie po zderzeniu z volvo - policja ustala tożsamość mężczyzny
Rowerzysta w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala, wskutek zderzenia z samochodem osobowym. Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w Małym Klinczu. Policja ustala tożsamość rannego mężczyzny.

poniedziałek, 31 lipca 2017 r., 09:14
Invicta z nowym punktem pobrań w Kościerzynie
Już od 1 sierpnia br. mieszkańcy Kościerzyny i okolic mogą korzystać z bogatej oferty badań laboratoryjnych w nowym punkcie pobrań INVICTA. Placówka zapewnia dostęp do opieki wykwalifikowanego personelu medycznego oraz diagnostyki o potwierdzonej jakości. Punkt pobrań mieści się vis a vis Szpitala w Kościerzynie, w Przychodni NOVA, przy ul. Piechowskiego 55. Będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 07:15-10:15. Tuż przy wejściu do budynku znajduje się parking dla dojeżdżających osób.

poniedziałek, 31 lipca 2017 r., 08:18
Płachty. Jechał kradzionym audi i uderzył w drzewo - 41-latek zmarł w szpitalu
W nocy z niedzieli na poniedziałek służby ratunkowe interweniowały w Płachtach (gm. Liniewo), gdzie kierujący Audi 80 uderzył w drzewo. W ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala, gdzie wskutek odniesionych obrażeń zmarł. Jak się okazało, pojazd, który prowadził był kradziony.

niedziela, 30 lipca 2017 r., 15:32
Kościerzyna. 10-latek na rowerze wjechał wprost pod samochód
W niedzielne przedpołudnie słuzby ratunkowe interweniowały na ulicy Reymonta w Kościerzynie, gdzie 10-letni rowerzysta wjechał wprost pod samochód. 10-latek został przetrasnportowany do szpitala.

niedziela, 30 lipca 2017 r., 15:25
Kościerzyna. 14-latek znalazł granat
W niedzielne przedpołudnie nastolatek natrafił na niewubuch, najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej, granat S-1. Po południu niewybuch ma zostać zabezpieczony przez saperów.

niedziela, 30 lipca 2017 r., 09:14
Pątnicy z Kaszub na pielgrzymkowym szlaku do Czarnej Madonny
W niedzielny poranek kilkaset osób wyruszyło na pielgrzymkowy szlak na Jasną Górę z Kościerzyny. Dla pątników z powiatu kartuskiego jest to już drugi dzień wędrowania. Kaszubskich pielgrzymów pożegnał biskup diecezjalny Ryszard Kasyna.