środa, 24 lipca 2019 r., 11:14
Ranking szkół 2019 - które kierunki są najbardziej oblegane w powiecie kościerskim?
We wrześniu do pierwszych klas szkół średnich powiatu kościerskiego zawita podwójny rocznik. W całym powiecie przygotowano dla nich łącznie 1.664 miejsc, z czego 784 dla absolwentów gimnazjum i 880 miejsc dla uczniów szkół podstawowych. Mają oni możliwość kształcenia się w czterech placówkach w ponad 40 kierunkach. Uczniowie najchętniej wybierali I LO w Kościerzynie. Najwięcej kierunków edukacji zaoferował Powiatowy Zespół Szkół Nr 3.

środa, 24 lipca 2019 r., 09:29
Trzech kierujących straciło prawo jazdy - dwóch za alkohol, trzeci za prędkość
Od wczesnych godzin porannych na drogach powiatu kościerskiego przeprowadzono akcję ukierunkowaną na kontrolę stanu trzeźwości kierujących. Podczas działań zatrzymano jeden nietrzeźwego kierującego i jednego po użyciu alkoholu. Do grona kierowców, którzy utracili prawo jazdy, dołączył też trzeci, który z kolei znacząco przekroczył prędkość w terenie zabudowanym.

środa, 24 lipca 2019 r., 09:11
Kalisz. 26-latek kierujący polo wymusił pierwszeństwo i zderzył się z renault
We wtorkowe popołudnie służby ratunkowe interweniowały w Kaliszu, gdzie doszło do zderzenia dwóch samochodów na drodze wojewódzkiej. 26-latek kierujący polo wymusił pierwszeństwo na renault. Jedna osoba trafiła do szpitala.

środa, 24 lipca 2019 r., 09:05
Kościerzyna. Podczas cofania potrącił 80-latkę idącą chodnikiem
Wizytą w szpitalu dla 80-latki i zatrzymaniem prawa jazdy dla 20-latka zakończyło się wtorkowe zdarzenie, do którego doszło w południe w Kościerzynie. Podczas cofania kierujący dostawczym fiatem potrącił kobietę idącą chodnikiem.

środa, 24 lipca 2019 r., 08:37
Niabawem Tydzień Kuchni Kaszubskiej - zgłoś swój udział
Miasto Kościerzyna zaprasza do udziału w kolejnej edycji "Tygodnia Kuchni Kaszubskiej", który jest znakomitą okazją do promocji regionu i punktów gastronomicznych wśród turystów i mieszkańców. Chęć udziału w akcji lokale mogą zgłaszać do 2 sierpnia.

środa, 24 lipca 2019 r., 08:18
Prawnik radzi: procedura i przebieg postępowania w sprawach rozwodowych
W nieodpłatnym Punkcie Porad Prawnych, obsługiwanym przez Kaszubski Instytut Rozwoju z/s w Kościerzynie mieszczącym się w Kościerzynie przy ul. Krasickiego 4, na przełomie stycznia - marca 2019 r. poruszano kwestie m.in. procedury i przebiegu w sprawach rozwodowych.

wtorek, 23 lipca 2019 r., 11:39
Zostań lokalnym herosem. Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy
Choć do świąt pozostało trochę czasu, koordynatorzy Szlachetnej Paczki już przygotowują się do tegorocznej świątecznej akcji. Aby, tak jak w latach poprzednich, w rodzinach potrzebujących zawitała magia Bożego Narodzenia, potrzebni są wolontariusze. Osoby chętne do włączenia się do akcji już mogą się zgłaszać.

wtorek, 23 lipca 2019 r., 09:45
Folklor świata w środę zagości na ulicach Wiela
Roztańczony i rozśpiewany korowód przejdzie w środę ulicami Wiela. 24 lipca nastąpi bowiem inauguracja VII Międzynarodowy Festiwal Folkloru. Podczas czterech festiwalowych dni w Wielu, Kościerzynie i Wdzydzach mieszkańcy powiatu kościerskiego będą mogli podziwiać zespoły z z Chile, Meksyku, Indii, Cypru, Norwegii, Rosji, Słowacji, czy Szwajcarii.

wtorek, 23 lipca 2019 r., 09:22
Prawnik radzi: Pozew o zachowek
W nieodpłatnym Punkcie Porad Prawnych, obsługiwanym przez Kaszubski Instytut Rozwoju z/s w Kościerzynie mieszczącym się w Kościerzynie przy ul. Krasickiego 4, na przełomie stycznia - marca 2019 r. poruszano kwestie m.in. komu przysługuje zachowek i jak o niego wystąpić.

poniedziałek, 22 lipca 2019 r., 14:20
Awanse i podziękowania dla kościerskich funkcjonariuszy Policji
Awanse na wyższe stopnie, nagrody, wyróżnienia oraz podziękowania za pełną poświęceń pracę i trud włożony w utrzymanie bezpieczeństwa w powiecie - tak w poniedziałek świętowali kościerscy funkcjonariusze i pracownicy Policji z okazji przypadającego w lipcu Święta Policji. W tym roku przypada setna rocznica powstania Policji.