poniedziałek, 27 sierpnia 2018 r., 15:01
Z obiektywem w nieznane zakątki świata - Magdalena Zelewska portrecistka dusz dzikich plemion
Z aparatem dotarła do przeróżnych zakątków ziemi. Jej wystawa przebyła niemal całą Polskę i nie tylko. Fotografia to jej największa pasja, wyniosła ją z domu. Dziś jej zdjęcia prezentują się na okładkach największych czasopism podróżniczych na świecie. Mowa o Magdalenie Zelewskiej, pochodzi z Sierakowic, mieszka w Paryżu. Swoimi zdjęciami nie tylko inspiruje do zwiedzania świata, ale też odkrywa nieujęte dotąd fotografią plemiona i ich obyczaje. O miłość do podróżowania i fotografii pytał Dominik Ropela.

poniedziałek, 27 sierpnia 2018 r., 15:01
Odwiedź Ogród Botaniczny we Wrocławiu!
Do Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu warto się wybrać na długi spacer. Ogrom pięknych roślin zachwyca wrocławian i turystów, a duża przestrzeń ogrodu umożliwia spędzenie wspaniałego czasu w gronie rodziny lub przyjaciół. Jakie ekspozycje znajdują się w Ogrodzie Botanicznym oraz gdzie na jego terenie znajduje się Szkółka Drzew i Krzewów, która zajmuje się sprzedażą roślin? Poznaj wszystkie najważniejsze informacje i dowiedz się, jakich atrakcji szukać na terenie Ogrodu Botanicznego!

poniedziałek, 27 sierpnia 2018 r., 14:58
Altany z drewna - najlepsze na działkę
W okresie wakacyjnym wielu z nas ma ochotę wyciszyć się na łonie natury wśród aromatycznie pachnących kwiatów, przy okazji skubiąc gdzieniegdzie sezonowe owoce prosto z krzaka.

poniedziałek, 27 sierpnia 2018 r., 14:54
Jak zaplanować łazienkę z wanną prostokątna?
Wanna prostokątna to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań do aranżacji łazienki. Fakt, że ze względu na swój kształt, może być niezwykle łatwo dopasowana do wnętrza praktycznie każdej łazienki zdecydowanie przemawia na jej korzyść.

poniedziałek, 27 sierpnia 2018 r., 14:46
Kolejni nietrzeźwi wyeliminowani z ruchu
Kolejnych dwoje nietrzeźwych kierujących wyeliminowała z ruchu w miniony weekend kościerska policja. Pijaną kobietę kierującą golfem w Kaliskach Kościerskich pomogli ująć mieszkańcy.

poniedziałek, 27 sierpnia 2018 r., 11:10
Piknik rodzinny w Grabowie Kościerskim
Kolejny piknik z cyklu festynów "Pikniki Rodzinne w Gminie Nowa Karczma" już za nami. Zorganizowany został w Grabowie Kościerskim przy świetlicy wiejskiej.

poniedziałek, 27 sierpnia 2018 r., 10:40
Edukacja przyszłości na wycięgnięcie ręki
Akademia Twórczego Rozwoju Bystrzak ROZPOCZYNA ZAPISY! Od 5 lat edukujemy dzieci w zabawie i doświadczeniu wykorzystując kreatywność i zajęcia artystyczne. Pracujemy na autorskich programach ogólnopolskiej sieci placówek Akademii Twórczego Rozwoju Bystrzaka.

poniedziałek, 27 sierpnia 2018 r., 09:28
Papiernia. Pożar w domku letniskowym
Trzy zastępy strażaków walczyły z pożarem, do którego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w Papierni. Ogień pojawił się tam w domku letniskowym. Żadna z przebywających w obiekcie osób nie ucierpiała.

niedziela, 26 sierpnia 2018 r., 13:13
Odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia na Kalwarii Wielewskiej
Uroczysta msza święta przy Kaplicy Grobu Pańskiego zwieńczyła dwudniowe obchody odpustu ku czci Matki Bożej Pocieszenia na Kalwarii Wielewskiej. Nabożeństwu przewodniczył ks. Adam Kołduński, Kanclerz Kurii Diecezji Pelplińskiej.

niedziela, 26 sierpnia 2018 r., 07:46
Batalia Napoleońska w Będominie przyciągnęła tłumy
Rekonstrukcja bitew stoczonych na ziemiach polskich na początku XIX wieku to główna atrakcja wydarzenia pod nazwą "Batalia Napoleońska", która odbyła się w sobotę na terenie Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie.