piątek, 2 czerwca 2017 r., 12:40
I Kaszubska Olimpiada Sportowa w Lipuszu
W poniedziałek, 29 maja drużyna uczniów z kl IV-VI uczestniczyła w I Kaszubskiej Olimpiadzie Sportowej rozgrywanej pod hasłem "Dali, Chùtczi, Mòcni" w Lipuszu. Uczniowie rywalizowali w siedmiu konkurencjach sportowych, które zostały zaczerpnięte z różnych źródeł kaszubskiej literatury. Wymagały one koordynacji i sprytu oraz wytrenowanej techniki wykonania.

piątek, 2 czerwca 2017 r., 12:32
Łubiana. Bezpieczny Przejazd Kolejowy oczami dzieci - rozstrzygnięto Wielki Konkurs Plastyczny
W czwartek, 1 czerwca w czasie obchodów Dnia Dziecka w Łubianie ogłoszono wyniki Wielkiego Konkursu Plastycznego "Bezpieczny Przejazd Kolejowy". Patronat nad konkursem objął Prezes Zakładów Porcelany Stołowej "Lubiana" S.A. Łącznie nadesłano 37 prace w czterech kategoriach wiekowych.

piątek, 2 czerwca 2017 r., 11:08
Lipusz najlepszy w IX Mistrzostwach Powiatu Szkół Podstawowych w Lekkoatletyce
Przed tygodniem na stadionie sportowym w Lipuszu odbyły się IX Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Kościerskiego Szkół Podstawowych w lekkiej atletyce. Najlepiej spisali się gospodarze, którzy w klasyfikacji generalnej uplasowali się na pierwszym miejscu osiągając znaczną przewagę nad pozostałymi reprezentacjami.

piątek, 2 czerwca 2017 r., 10:08
Była księgowa Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej z wyrokiem
Na karę grzywny w wysokości 4.000 zł kościerski sąd skazał Anitę Sz. - byłej księgowej Pracowniczej Kasy Zapomogowo - Pożyczkowej działającej przy Zakładzie Oświaty Gminy Kościerzyna. Podczas sprawowania przez nią pieczy nad finansami instytucji, z jej kasy miało zniknąć kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wyrok jest nieprawomocny.

piątek, 2 czerwca 2017 r., 09:32
Zabawa z klaunami i prezenty od uczniów dla małych pacjentów kościerskiego szpitala
Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni dla każdego malucha. Dlatego też zadbano o to, aby ten dzień był także pełny wrażeń dla małych pacjentów kościerskiego szpitala. Na oddział dziecięcy zawitał więc klaun, który porwał dzieci do wspólnej zabawy. Z prezentami przybyła też Armia Wolontariuszek z ZSP nr 2 w Kościerzynie, która przekazała na rzecz szpitala 385 książek.

czwartek, 1 czerwca 2017 r., 15:35
Upięcia wierszem i warzywem inspirowane - przyszłe mistrzynie fryzjerstwa rywalizowały o Złotą Szpilkę
Fantazyjne upięcia, efektownie i pomysłowo zdobione warzywami podziwiać można było w czwartek w Zespole Szkół technicznych w Kartuzach. Odbył się tam konkurs dla młodych adeptów sztuki fryzjerskiej "Złota Szpilka". W ruch poszły szczotki, grzebienie, lokówki, karbownice i prostownice. Spod wprawnych rąk młodych fryzjerek wychodziły fantazyjne koszyki, upięcia inspirowane ogródkiem warzywnym, szczypiorem czy nawet burakiem.

czwartek, 1 czerwca 2017 r., 15:00
Kościerzyna. Absolutorium dla burmistrza pod ostrzałem krytyki radnych
12 głosami "za", przy sześciu głosach przeciwnych i dwóch wstrzymujących burmistrz Michał Majewski uzyskał absolutorium z wykonania budżetu za rok 2016. Głosowanie poprzedziła dyskusja, podczas której radni nie szczędzili uwag wobec burmistrza Kościerzyny. Ten z kolei zignorował je i nie odniósł się do jakichkolwiek zapytań radnych.

czwartek, 1 czerwca 2017 r., 11:44
Jubileusz 25-lecia partnerstwa polsko-niemieckiego
Jubileusz 25. lat współpracy pomiędzy niemiecką gminą Cölbe, gminą i miastem Kościerzyna świętowano w sobotę w Sali Szopińskiego w Kościerzynie. Podczas uroczystości odnowiono akt partnerstwa.

czwartek, 1 czerwca 2017 r., 11:36
Kościerzyna. Twórcy kultury i sportowcy nagrodzeni
Podczas środowej sesji odbyło się wręczenie nagród sportowcom oraz twórcom i działaczom kultury, którzy zdaniem kapituły przyznającej nagrody Rady Miasta Kościerzyna nie tylko odnoszą sukcesy w swojej dziedzinie, ale też poprzez swoją działalność promują Kościerzynę.

czwartek, 1 czerwca 2017 r., 09:27
Mistrzynie Polski w czytelnictwie są w Kaliszu
Po odniesionym sukcesie w szrankach półfinałowych, 27 maja uczennice szkoły w Kaliszu wzięły udział w III Ogólnopolskim Finale Wielkiej Ligi Czytelników w Katowicach. Konkurs ma bardzo prestiżowy wymiar, o czym może świadczyć honorowy patronat Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz zaangażowanie wielu innych instytucji.