wczoraj, 09:24
Szatarpy. 14-letni rowerzysta ranny po zderzeniu z passatem
14-letni rowerzysta śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala w Gdańsku po tym, jak zderzył się z VW Passatem. Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór w Szatarpach.

wczoraj, 08:09
Kościerzyna. Bajkowy Festyn Rodzinny
Już po raz ósmy na kościerskim Rynku rozbrzmiały kaszubskie baśnie i opowiadania. W niedzielne popołudnie odbył się tam Bajkowy Festyn Rodzinny. A wszystko za sprawą kampanii społecznej "Kaszubskie Bajania", której głównym celem jest promocja regionalnej literatury dziecięcej.

wczoraj, 07:35
Kaszubska Poniewierka 2018 - ultarmaratończycy po raz trzeci ścigali się w sercu regionu
Ponad 100 śmiałków na dystansie 100 km i 300 na dystansie 30 km w weekend ruszyło na Kaszubską Poniewierkę. Ultramaraton, którego trasa wiodła z Sopotu poprzez urokliwe kaszubskie lasy aż na Wieżycę, odbył się już po raz trzeci.

niedziela, 16 września 2018 r., 16:19
XXI Kaszubska Jesień Rolnicza
Przez dwa dni w Lubaniu swój dorobek zaprezentowały firmy obsługujące rolnictwo, ogrodnicy oraz wystawcy królików, gołębi i ptactwa ozdobnego. Po raz 21. odbyła się tu bowiem Kaszubska Jesień Rolnicza. Targom towarzyszyły Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych oraz Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi.

niedziela, 16 września 2018 r., 15:54
Rolnicy z diecezji pelplińskiej dziękowali za plony w Lubaniu
Rolnicy z całej diecezji pelplińskiej w niedzielę zjechali do Lubania. Odbyły się tam bowiem diecezjalne dożynki połączone ze świętem plonów gminy Nowa Karczma. Uroczystości dożynkowe były okazją do podziękowania rolnikom za ich trudną pracę na roli.

sobota, 15 września 2018 r., 18:27
Kościerzyna. Pożar kamienicy przy ulicy Kartuskiej
Osiem zastępów strażaków walczyło z pożarem kamienicy w Kościerzynie. Ogień pojawił się poddaszu obiektu, który już kilka lat wcześniej uległ spaleniu. Działania na miejscu zdarzenia zmierzają ku końcowi.

sobota, 15 września 2018 r., 13:21
KWW Moje Miasto zaprezentował kandydatów na burmistrza i radnych
Kolejny komitet wyborczy oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą w Kościerzynie. w sobotnie przedpołudnie KWW Moje Miasto przedstawił swojego kandydata na burmistrza, a jest nim obecny gospodarz miasta Michał Majewski. Na spotkaniu pojawili się też kandydaci do Rady Miejskiej, jak i Rady Powiatu Kościerskiego.

sobota, 15 września 2018 r., 09:53
Policjanci przeprowadzili zajęcia z klasami o profilu policyjnym
W środę funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie odwiedzili uczniów klas o profilu policyjnym ze szkoły ponadgimnazjalnej z Malborka przebywającej z Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie. Policjanci opowiadali im o swojej pracy, pokazali samochody i wyszkolenie psa służbowego.

piątek, 14 września 2018 r., 20:02
Korne. VW Polo zderzył się ze Scanią
Dwie osoby trafiły do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w piątkowe popołudnie w Kornem. VW Polo wymusił tam pierwszeństwo na Scanii.

piątek, 14 września 2018 r., 11:39
Piątkowe Szkło kontaktowe będzie nadawane z Kaszub
Szkło kontaktowe, a więc magazyn satyryczno-publicystyczny, emitowany na antenie telewizji TVN24 od ponad dziesięciu lat w piątek będzie nadawany na żywo z Kaszub, z Restauracji Mulk w Miszewie.