czwartek, 22 czerwca 2017 r., 14:18
Kto zagra w lecie? Przygotowaliśmy kalendarium muzycznego lata w Kościerskiem
Kombii, LemON, Dawid Kwiatkowski, Sławomir, Danzel, Rudi Schuberth, czy Czadoman - między innymi takie zespoły i artyści wystąpią podczas imprez organizowanych tego lata w powiecie kościerskim. Sprawdź, gdzie i kiedy zaplanowano koncert twojej ulubionej gwiazdy.

czwartek, 22 czerwca 2017 r., 10:29
Julia Greń i Marcin Łukowicz Mistrzami Polski w pływaniu w płetwach
W dniach 17-18 czerwca odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w pływaniu w płetwach. W zawodach wystartowali zawodnicy UKS Manta Kościerzyna, którzy łącznie powrócili z mistrzostw z 17 medali. Po mistrzostwo sięgnęli Julia Greń i Marcin Łukowicz.

czwartek, 22 czerwca 2017 r., 09:58
49-latek VW Golfem uciekał przed policją - był pod wpływem alkoholu
Aż dwóch nietrzeźwych kierujących zatrzymali w środowy wieczór kościerscy policjanci. Jeden z nich próbował uciekać przed mundurowymi. Odpowie więc nie tylko za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, ale także za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

czwartek, 22 czerwca 2017 r., 09:41
Triathlon w sercu Kaszub, czyli Garmin Iron Triathlon Stężyca 2017
Za nami trzy z pięciu edycji tegorocznego cyklu Garmin Iron Triathlon. Rywalizacja na dotychczasowych etapach była niezwykle emocjonująca, a klasyfikacja generalna cyklu cały czas ulega zmianie. Przedostatni etap tego najstarszego cyklu triathlonowego w Polsce odbędzie się już 2 lipca 2017 r. w urokliwej Stężycy na Kaszubach.

środa, 21 czerwca 2017 r., 16:37
Absolutorium z gradem pochwał dla Zarządu Powiatu Kościerskiego
Radni powiatowi nie mieli wątpliwości, że ubiegłoroczny plan finansowy został zrealizowany, a co więcej udało się wypracować wyższą nadwyżkę niż zakładano. Do tego, co najbardziej istotne, spada zadłużenie powiatu. Nie kryli więc słów uznania w kierunku zarządu za ogrom pracy wykonany w 2016 rok.

środa, 21 czerwca 2017 r., 13:58
Weekend z sobótkami, sportami walki, reggae i biegami
Pikniki i festyny związane z obchodami Nocy Świętojańskiej, Letnia Giełda Mam, jubileuszowy festiwal reggae w Wielu, Champion's Fight Night w Kościerzynie, czy I Bieg o Puchar Sołtysa w Liniewie - między innymi takie atrakcje zaplanowano na najbliższy weekend w powiecie kościerskim.

środa, 21 czerwca 2017 r., 13:42
Bardzo dobry występ piłkarzy ręcznych UKS Lipusz na międzywojewódzkim turnieju
12 czerwca w hali sportowej Gimnazjum nr 3 w Tczewie został rozegrany Międzywojewódzki Turniej piłki ręcznej chłopców rocznik 2003. Młodzi szczypiorniści z Lipusza wywalczyli na nim drugie miejsce.

środa, 21 czerwca 2017 r., 13:27
Włamali się do sklepu z odzieżą - 25 i 30-latek z zarzutami
Kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, którzy włamali się do jednego z kościerskich sklepów z odzieżą, skąd ukradli ubrania o wartości około 1.500 zł. 25-latek i jego 30-letni kompan usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem.

środa, 21 czerwca 2017 r., 08:43
UOKiK skontrolował stacje - sprawdź, czy możesz tankować bezpiecznie
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów opublikował raport z tegorocznych kontroli, przeprowadzonych na wybranych stacjach benzynowych w całym kraju. Łącznie skontrolowano 488 punkty, w tym jeden na terenie powiatu kościerskiego.

wtorek, 20 czerwca 2017 r., 15:35
Jak wypadł egzamin gimnazjalny w powiecie kościerskim?
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku opublikowała wstępne wyniki egzaminów, z którymi w kwietniu zmierzyli się uczniowie klas trzecich szkół gimnazjalnych. Sprawdziliśmy, jak z testami poradzili sobie gimnazjaliści w poszczególnych gminach.