czwartek, 6 grudnia 2018 r., 11:57
Na kościerski Rynek przybył Mikołaj, by spotkać się z dziećmi
Na ten dzień najmłodsi mieszkańcy Kościerzyny czekali z niecierpliwością. W czwartek, ku uciesze szczególnie tych najmłodszych, do centrum miasta przybył Św. Mikołaj. Sympatyczny brodacz rozmawiał z dziećmi i wręczał im słodkie upominki.

czwartek, 6 grudnia 2018 r., 08:33
Nie żyje 48-letnia kobieta podpalona przez swojego konkubenta
Tragicznym finałem zakończyła się kłótnia, do której doszło przed trzema tygodniami w jednym z mieszkań przy ulicy Chojnickiej w Kościerzynie. Oblana, a następnie podpalona przez pijanego konkubenta 48-letnia kobieta zmarła w kościerskim szpitalu.

środa, 5 grudnia 2018 r., 22:20
Kościerzyna. Mikołaj odwiedził najmłodszych w kinie
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie i ZHP hufiec kościerski w ramach projektu Stacja Kościerzyna z funduszy europejskich zorganizowali w kinie Remus w Kościerzynie Mikołajkowe oglądanie filmu "Dziadek do orzechów i cztery królestwa".

środa, 5 grudnia 2018 r., 14:11
Tomasz Dargacz wiceprzewodniczącym Rady Miasta Kościerzyna
Podczas II sesji Rady Miasta Kościerzyna radni wybrali wiceprzewodniczącego oraz powołali osobowe składy komisji stałych. Przy radzie będzie działało takich pięć, w tym nowa komisja skarg, wniosków i petycji.

środa, 5 grudnia 2018 r., 12:39
Kościerzyna. Uczcili urodziny marszałka Józefa Piłsudskiego
Złożeniem symbolicznych wiązanek kwiatów przed pomnikiem w Kościerzynie i obeliskiem w Garczynie przedstawiciele Kaszubsko-Pomorskiego Związku Piłsudczyków, harcerze, policjanci, strażacy i uczniowie uczcili pamięć marszałka Józefa Piłsudskiego w 151. rocznicę jego urodzin.

środa, 5 grudnia 2018 r., 10:21
Kościerzyna. II Mikołajkowy Turniej Szachowy za nami
W Szkole Podstawowej nr 6 w Kościerzynie odbył się II Mikołajkowy Turniej Szachowy dla uczniów szkół podstawowych z miasta i gminy Kościerzyna. Turniej zgromadził 53 młodych szachistów.

środa, 5 grudnia 2018 r., 09:54
Wiele. Policjanci zapobiegli tragedii - ugasili płonący pojazd na stacji paliw
Dzięki szybkiej reakcji mundurowych udało się zapobiec tragedii. We wtorkowe popołudnie policjanci z Posterunku Policji w Karsinie ugasili pożar samochodu zaparkowanego na stacji benzynowej przy zbiorniku gazu w Wielu. Obecnie policjanci szczegółowo ustalają przyczyny i okoliczności pożaru.

wtorek, 4 grudnia 2018 r., 10:12
Stypendia dla najzdolniejszych w Gminie Kościerzyna
W środę w Urzędzie Gminy w Kościerzynie najzdolniejszym uczniom i studentom w gminie zostały wręczone stypendia edukacyjne. Stypendia wręczali: wójt Grzegorz Piechowski, przewodniczący Rady Gminy Andrzej Bober, przewodnicząca komisji Oświaty, Zdrowia, Kultury i Spraw Socjalnych Danuta Szczepańska oraz dyrektorzy gminnych szkół.

wtorek, 4 grudnia 2018 r., 09:28
Nagrodzeni za dar krwi - wyróżnienia i podziękowania dla  krwiodawców
Uratowali już niejedno życie, a chęć dzielenia się tym bezcennym darem z roku na rok wzrasta. Podczas dorocznego spotkania krwiodawców podziękowano tym, którzy bezinteresownie dzielą się cząstką siebie. Cząstką, która ratuje życie i daje nadzieję. Do najbardziej zasłużonych trafiły odznaczenia "Zasłużony dla Zdrowia Narodu".

poniedziałek, 3 grudnia 2018 r., 19:32
Zderzenie czterech pojazdów na K20
W poniedziałkowe popołudnie służby interweniowały na trasie Kościerzyna-Łubiana, gdzie doszło do zderzenia czterech samochodów osobowych. Wskutek zajścia do szpitala trafiły trzy osoby.