wczoraj, 10:49
Z poloneza musieli zrobić "elkę" - ekipa z Kaszub w programie "99 Godzin"
Mieli dokładnie 99 godzin i 5000 zł, by z poloneza caro plus zrobić samochód do nauki jazdy. Mateusz, Grzegorz, Sebastian, Artur i Marek - pięcioosobowa ekipa pasjonatów motoryzacji z Kaszub wzięła udział w programie "99 godzin".

niedziela, 15 października 2017 r., 15:00
Bałachy. Zderzenie mercedesa z toyotą - sprawca z zakazem i pod wpływem alkoholu
W niedzielne południe służby ratunkowe interweniowały w Bałachach (gm. Lipusz), gdzie kierujący mercedesem zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z toyotą. 27-letni sprawca zdarzenia nie tylko posiadał zakaz prowadzenia pojazdów, ale znajdował się pod wpływem alkoholu.

niedziela, 15 października 2017 r., 14:05
Krystyna i Franciszek Brzezińscy świętowali złoty jubileusz małżeński
Minęło pół wieku od momentu, gdy ślubowali sobie miłość i wierność, wspólne życie na dobre i złe, w zdrowiu i chorobie. Mowa o Krystynie i Franciszku Brzezińskich z Grabowa Kościerskiego, którzy w tym roku świętują 50. rocznicę ślubu. Złotych jublitatów z najserdeczniejszymi życzeniami odwiedziły władze gminy Nowa Karczma.

niedziela, 15 października 2017 r., 08:03
Kościerzyna. Najlepsi uczniowie i studenci ze stypendiami burmistrza
55 osób odebrało z rak burmistrza Kościerzyny Michała Majewskiego gratulacje i stypendia za wybitne osiągnięcia w nauce. W tym gronie znaleźli się uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści, licealiści oraz studenci. Ponadto tradycyjnie przyznano stypendium im. Ks. Hilarego Jastaka oraz nagrodę ufundowaną przez kościerskich przedsiębiorców.

sobota, 14 października 2017 r., 13:08
Kościerzyna. Nagrody i podziękowania dla nauczycieli
Tradycyjnie 14 października, a więc w Dzień Edukacji Narodowej odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta Kościerzyna, podczas której podziękowano nauczycielem za ich trud wkładany w edukację najmłodszych kościerzaków. W sumie nagrody z rąk burmistrza i przewodniczącej rady odebrało 26 dyrektorów i nauczycieli.

sobota, 14 października 2017 r., 10:00
Studencie, powalcz o stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego!
Ogłoszony został przez Zarząd Województwa Pomorskiego nabór wniosków o przyznanie stypendiów dla studentów na rozpoczęty właśnie rok akademicki 2017/2018. Co trzeba zrobić, aby uzyskać takie stypendium? Gdzie i do kiedy należy składać wnioski?

piątek, 13 października 2017 r., 15:09
Jesienne inspiracje. Nowoczesne pomysły na aranżacje funkcjonalnego otoczenia domu
Jesień to najczęściej okres w którym kończy się pewien etap budowy naszego wymarzonego domu i zastanawiamy się nad tym jak będzie wyglądało jego otoczenie, podjazd, taras.

piątek, 13 października 2017 r., 13:33
Własna sauna fińska - to prostsze niż myślisz
Mieszkańcy Skandynawii już dawno temu odkryli zalety i korzyści zdrowotne jakie daje relaks we własnej saunie. Również Polacy docenili dobroczynny wpływ sauny na organizm i coraz częściej decydują się na budowę przydomowej sauny fińskiej. Zatem, jakie drewno zastosować w saunie i na co zwrócić szczególną uwagę wybierając odpowiedni gatunek drewna do własnej sauny? Gdańskie Składy Drzewne zapraszają do lektury.

piątek, 13 października 2017 r., 11:29
Nie żyje prof. Edward Breza
W wieku 85 lat zmarł prof. Edward Breza - wybitny humanista, językoznawca, historyk i miłośnik kaszubszczyzny. Pozostawił po sobie dorobek liczący około trzech tysięcy publikacji, z których większość poświęcona została Kaszubom.

piątek, 13 października 2017 r., 11:05
Wiele. Audi, którym podróżowało trzech mężczyzn, uderzyło w drzewo. Wszyscy byli nietrzeźwi
Audi wypadło z trasy, uderzyło w drzewo i przewróciło się na bok. Dwaj podróżujący nim mężczyźni oddalili się z miejsca zdarzenia. Przy pojeździe pozostał 25-latek, który miał kierować pojazdem. Szybko jednak ich odnaleziono. Wszyscy trzej znajdowali się pod wpływem alkoholu.