wczoraj, 09:53
Czarownica, wianki i ognisko na wodzie - Noc Świętojańska w Wielu
Przemarsz z Czarownicą, konkurs na najpiękniejszy świętojański wianek, poszukiwanie kwiatu paproci, puszczanie wianków na wodę, rozpalenie ogniska na jeziorze, występy zespołu "Kaszuby" z Wiela i Karsina, Orkiestry Dętej z Osowa oraz zespołu "Dominanta", czy dyskoteka pod gołym niebem - tak w wielkim skrócie mieszkańcy Wiela obchodzili Noc Świętojańską.

sobota, 23 czerwca 2018 r., 20:59
"Czołówka" w Liniewie. Cztery osoby ranne
W sobotni wieczór służby interweniowały w Liniewie, gdzie doszło do czołowego zderzenia opla z passatem. Wskutek zdarzenia cztery osoby zostały ranne, w tym kobieta w ciąży, dwuletnie dziecko i dwóch mężczyzn. Jeden z nich, 19-latek, do szpitala został przetransportowany śmigłowcem LPR.

sobota, 23 czerwca 2018 r., 16:33
Maciej Kosiecki zwycięzcą II Biegu o Puchar Sołtysa Liniewa
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w II Biegu o Puchar Sołtysa Liniewa. Na dystansie głównym wśród mężczyzn zwyciężył Maciej Kosiecki, natomiast spośród kobiet triumfowała Kamila Grzonka. Warto dodać, że imprezie towarzyszył cel charytatywny. Dochód z biegów został bowiem przeznaczony na rzecz Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubieszynie.

sobota, 23 czerwca 2018 r., 12:55
Tłumnie w kościerskiej stacji krwiodawstwa
Rekordowa liczba chętnych osób do podzielenia się darem krwi stawiła się w sobotnie przedpołudnie w kościerskiej stacji krwiodawstwa. Płyn ratujący życie chciały oddać aż 42 osoby, z których 33 mogły to uczynić. Tym samym kościerscy krwiodawcy zebrali łącznie niemal 15 litrów tego najcenniejszego lekarstwa.

sobota, 23 czerwca 2018 r., 10:27
Chłodny początek wakacji. Co nas czeka w kolejnych dniach?
Upały mieliśmy przez półtora miesiąca. Paradoksalnie piękna pogoda, która rozpieszczała nas przez wiele tygodni, uległa załamaniu na początku kalendarzowego lata. Zapytaliśmy pana Edmunda Ulenberga ze Stacji Limnologicznej w Borucinie, jakiej pogody spodziewać się można przez najbliższe tygodnie.

sobota, 23 czerwca 2018 r., 08:23
Najserdeczniejsze życzenia na Dzień Ojca
23 czerwca obchodzimy wyjątkowe święto - Dzień Ojca. To szczególna data w kalendarzu, kiedy możemy dodatkowo podziękować ojcom za codzienną troskę, cierpliwość i opiekę. Z tej okazji publikujemy na naszych łamach życzenia, które nadesłali nam nasi Czytelnicy.

piątek, 22 czerwca 2018 r., 10:58
33-letni kościerzak z zarzutem kradzieży rasowego psa w Gdańsku
Kara do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 33-letniemu mieszkańcowi Kościerzyny, który podejrzany jest o kradzież psa, której miał dokonać z jednej z posesji w Gdańsku.

piątek, 22 czerwca 2018 r., 10:55
Podczas festynu ukradł rower - 23-latek w rękach policji
Kościerscy kryminalni ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież roweru. Przestępstwa tego miał dokonać podczas odbywającego się w minioną niedzielę festynu na placu Jana Pawła II w Kościerzynie.

piątek, 22 czerwca 2018 r., 10:15
Ruszają weekendowe połączenia kolejowe z Bydgoszczy do Kościerzyny
Już 23 czerwca br. zostaną uruchomione bezpośrednie połączenia kolejowe z Bydgoszczy przez Czersk do Kościerzyny, skomunikowane z pociągami PKM jeżdżącymi z Kościerzyny do Trójmiasta. W czwartek w Kościerzynie podpisano umowę na świadczenie przewozów.

piątek, 22 czerwca 2018 r., 09:32
Lipusz zwycięzcą Wojewódzkich Igrzysk Szkół Wiejskich i Małych Miast
Na początku czerwca na stadionie sportowym w Lipuszu odbyły się XXVII Wojewódzkie Igrzyska Szkół Wiejskich i Małych Miast Województwa Pomorskiego. W zawodach wystartowało blisko 120 młodych lekkoatletów reprezentujących 10 szkół. Lipusz był organizatorem mistrzostw po raz ósmy.