czwartek, 17 sierpnia 2017 r., 19:11
Dywany - w ekologicznym stylu
Dywany stanowią bardzo ważny element wystroju każdego wnętrza. Nadają mu przytulny charakter, ocieplają je, wyciszają i definiują charakter całej aranżacji. Aby jednak nasz dom był naprawdę zdrowy i przyjazny dla wszystkich mieszkańców, powinniśmy zwrócić baczną uwagę na materiały, z jakich zostały wykonane dywany. W ten sposób nie tylko zyskamy wspaniałe mieszkanie, ale też uczynimy ważny krok w kierunku ochrony środowiska. Najlepiej zatem wybierać pozbawione szkodliwych substancji dywany ekologiczne, kreując w ten sposób bezpieczną przestrzeń mieszkalną.

czwartek, 17 sierpnia 2017 r., 11:55
Kaszubskie Centrum Edukacji Vademecum - tu zdobędziesz wymarzony zawód i podniesiesz kwalifikacje
Chcesz zwiększyć swoje szanse na rynku pracy? Podnieść kwalifikacje? Uzupełnić wykształcenie bądź też zdobyć zawód, który da ci gwarancję zatrudnienia? Zapoznaj się z ofertą Kaszubskiego Centrum Edukacji Vademecum w Kościerzynie. Placówka prowadzi nabór do liceum ogólnokształcącego i do szkół policealnych.

czwartek, 17 sierpnia 2017 r., 10:53
Nowy Barkoczyn. Nad Jeziorem Barkocińskim rozbrzmiewała muzyka
W świąteczne, wtorkowe popołudnie nad Jeziorem Barkocińskim zabrzmiała muzyka. Wszystko za sprawą pierwszego letniego koncertu. Na plenerowej scenie dla licznie zebranej publiczności wystąpił 23-letni Paweł Kreft wraz z zespołem. - Jak zaczynałem z muzykę, to marzyłem, aby tu zagrać. Jestem bardzo szczęśliwy, że zagrać dla Was, moich sąsiadów - podkreślał młody artysta.

czwartek, 17 sierpnia 2017 r., 09:46
"Stoi byliczka na odłogu...", czyli widowisko dożynkowe we wdzydzkim skansenie
Była uroczysta msza święta, żniwa i poczęstunek u gbura - zwiedzający skansen we Wdzydzach Kiszewskich mieli okazję uczestniczyć w widowisku, stanowiącym inscenizację tradycyjnych dożynek.

środa, 16 sierpnia 2017 r., 12:55
Potrzebna pomoc dla poszkodowanych przez nawałnicę - trwają zbiórki
Woda pitna, żywność, paliwo, prowadnice i łańcuchy do pił, a także piły i agregaty - to główne dary, na które liczą poszkodowani przez nawałnicę, jak i służby walczące z jej skutkami. Osoby, które zechciałyby wesprzeć akcje mogą przynosić rzeczy do Urzędu Gminy w Lipuszu, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dziemianach, jak również siedziby Hufca ZKP Kościerzyna w Kościerskim Domu Kultury.

środa, 16 sierpnia 2017 r., 12:23
Policja podsumowuje długi weekend na drogach powiatu
13 kolizji, trzy wypadki na skutek, których ranne zostały trzy osoby, ponad 50 wystawionych mandatów, dwoje nietrzeźwych kierujący i jednej po użyciu alkoholu - tak przedstawia się bilans długiego weekendu na drogach powiatu kościerskiego. W tym czasie funkcjonariusze angażowani byli także w działania zwalczające skutki piątkowej nawałnicy.

środa, 16 sierpnia 2017 r., 08:51
Mieszkańcy nadal bez prądu - w Dziemianach zasilanie ma powrócić w niedzielę
Bez prądu w powiatach kościerskim i kartuskim pozostaje nadal 10.000 odbiorców. Jeszcze w środę zasilanie energią elektryczną ma zostać przywrócone w gminie Karsin. Mieszkańcy gminy Kościerzyna muszą poczekać do czwartku, z kolei w gminie Dziemiany czas przywracanie zasilania może potrwać do niedzieli.

środa, 16 sierpnia 2017 r., 08:36
Synoptycy ostrzegają przed ulewami i gradobiciem
Choć Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej póki co nie wydał żadnego ostrzeżenia meteorologicznego, przed intensywnymi opadami deszczu i gradu przestrzegają synoptycy. Szczególnie zagrożonymi wystąpieniem ulew są między innymi powiaty kościerski i kartuski.

środa, 16 sierpnia 2017 r., 00:06
Mejk na finał Pikniku Disco nad Jeziorem w Strudze
Zabawy z animatorami dla dzieci, pokaz ptaków drapieżnych, trening zumby, ATOM-owy trening samoobrony i fitness, występy artystyczne i wiele innych atrakcji czekałona tych, którzy we wtorkowe popołunie pojawili się nad jeziorem w Strudze. Odbyła się tam bowiem kolejna edycja Pikniku Disco nad Jeziorem. Wpólną zabawę zwieńczył koncert Mejk.

wtorek, 15 sierpnia 2017 r., 22:51
Festyn sierpniowy w Liniewie z fenomenalnym duetem DJ. Kabi
Moc atrakcji czekało na uczestników tegorocznego festynu sierpniowego w Liniewie. Imprezę bez wątpienia rozkręcił rewelacyjny duet DJ. Kabi. Góralskie przeboje zafundowała kapela Górole, z kolei w świat iluzji publiczność wprowadził Just Edi. Nie brakło też konkursów dla dzieci i tych nieco starszych mieszkańców oraz zabawy do późnych godzin nocnych.