środa, 22 marca 2017 r., 23:27
Czy LO w Kościerzynie doczeka się sali gimnastycznej?
Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Kościerzynie na nową salę gimnastyczną czekają od dawna. Wreszcie pojawia się realna szansa na powstanie tej inwestycji. Wszystko dzięki konkursowi ogłoszonemu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

środa, 22 marca 2017 r., 14:58
Grabowo - Puc. Zderzenie audi z alfą romeo
W środowe popołudnie służby ratunkowe interweniowały na trasie Grabowo Kościerskie - Puc. Doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów. Jedna osoba została przetransportowana do szpitala.

środa, 22 marca 2017 r., 14:35
Kościerzyna. Mercedesem w audi - trzy osoby w szpitalu
Trzy osoby trafiły do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w środowe popołudnie ma trasie Kościerzyna - Nowy Klincz. Mercedes uderzył tam w audi.

środa, 22 marca 2017 r., 12:33
Zofia Wyszecka Mistrzynią Polski Północnej Kyokushin Karate
W sobotę w Międzyzdrojach odbyły się Mistrzostwa Polski Północnej Kyokushin Karate PFKK. Wystartowało w nich 173 zawodników, w tym czterech reprezentantów Kościerskiego Klubu Kyokushin Karate, którzy z zawodów powrócili ze złotem i brązem.

środa, 22 marca 2017 r., 12:13
Międzynarodowy sukces uczniów z Dziemian
Wielkim sukcesem zakończył się udział uczniów Zespołu Kształcenia i Wychowania w Dziemianach w Międzynarodowym Konkursie "The Living Raiforest". Jakub Czarnowski Alexandra Rowe i Oliwia Pastwa zakwalifikowali się do finału konkursu, a tym samym będą mieli okazję wziąć udział w międzynarodowej debacie, która odbędzie się na Uniwersytecie Oxford w Londynie.

środa, 22 marca 2017 r., 09:18
Loryniec. Przestrzegali seniorów przed oszustami
We wtorek w sali wiejskiej w Loryńcu odbyła się debata poświęcona bezpieczeństwu seniorów i pomocy w rozwiązywaniu codziennych problemów, z jakimi spotykają się starsi mieszkańcy naszego miasta. Nie zabrakło także informacji o działających policyjnych mapach zagrożeń, które przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa.

wtorek, 21 marca 2017 r., 23:59
Kościerzyna. Termomodernizacja muzeum jeszcze w tym roku
Muzeum Ziemi Kościerskiej czeka w tym roku niemała rewolucja. Obiekt zostanie poddany termomodernizacji. Powstaną także nowe, ciekawe ekspozycje.

wtorek, 21 marca 2017 r., 15:49
Gwiżdże, żołnierze i bociany na ulicach Kościerzyny - w ten sposób świętowano XIX Dzień Ekonomika
Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 we wtorek zamiast pójść na wagary, barwnym korowodem przeszli ulicami naszego miasta. Zgodnie z coroczną tradycją, w ten sposób zainaugurowano Dzień Ekonomika.

wtorek, 21 marca 2017 r., 13:14
"Jak Feniks z popiołu" - będą integrować dzieci i młodzież z pieczy zastępczej
Zajęcia choreograficzne, kulinarne, plastyczne, warsztaty pozwalające rozwinąć umiejętności społeczne, wyjazdy do kina i teatru - z tych i wielu innych ciekawych przedsięwzięć będzie mogło skorzystać aż 45 dzieci i młodzież z pieczy zastępczej. Dodatkowo 15 opiekunów i rodziców zastępczych pogłębi swoją wiedzę na temat pracy i relacji z wychowankami. A wszystko to dzięki pozyskaniu dofinansowania na realizację projektu "Jak feniks z popiołu".

wtorek, 21 marca 2017 r., 10:33
Sebastian Wicki z "Ekonomika" zwycięzcą X Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie
Uczeń Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Kościerzynie Sebastian Wicki okazał się najlepszym w finale X Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. Pokonał 23 finalistów z dziewięciu pomorskich miast i zdobył indeks Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej w Gdańsku.