środa, 18 stycznia 2017 r., 13:43
Zobaczyli jak wygląda komenda Policji od środka - tłumy na dniu otwartym
Z okazji ferii zimowym Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie otworzyła swoje drzwi i pokazała, jak wygląda praca policjantów "od kuchni". Największym zainteresowaniem zwiedzanie komendy cieszyło się wśród dzieci, którzy mieli okazję zobaczyć sprzęt policyjny, laboratorium kryminalistyczne, czy pokaz wyszkolenia psów policyjnych.

środa, 18 stycznia 2017 r., 09:48
GRANIT - prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo budowlane poszukuje nowych współpracowników
Przedsiębiorstwo budowlane Granit to jedna z najprężniej rozwijających się firm w powiecie kartuskim. Spółka może poszczycić się wieloma udanymi realizacjami. W tej chwili buduje największy w Polsce Północnej wieżowiec Olivia Star należący do kompleksu Olivia Business Centre. Dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa zaowocował stworzeniem nowych miejsc pracy. Granit obecnie poszukuje osób i brygad do stałej współpracy.

środa, 18 stycznia 2017 r., 09:07
Kościerzyna wśród najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce
Zgodnie z aktualnym komunikatem Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Kościerzyna jest jednym z miast o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu w Polsce. Wymieniana jest niemal na równi z Warszawą czy Płockiem. W północnej części kraju to jedyny punkt, gdzie stan zanieczyszczenia powietrza przekracza dopuszczalne normy, szczególnie pod względem tego najbardziej szkodliwego dla człowieka - pyłu zawieszonego.

wtorek, 17 stycznia 2017 r., 22:17
Nowy Klincz. VW Touran uderzył w tył autobusu
Jedna osoba trafiła do szpitala na skutek wypadku, do którego doszło we wtorkowy wieczór na trasie Kościerzyna - Wielki Klincz, Kierujący VW Touranem mężczyzna najechał tam tył autobusu.

wtorek, 17 stycznia 2017 r., 10:59
Korne - Owśnice. Opel uderzył w drzewo
28-letnia kobieta trafiła do szpitala po tym, jak kierowany przez nią pojazd zjechał na pobocze, a następnie uderzył w drzewo. Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 20. na drodze gminnej relacji Korne - Owśnice.

wtorek, 17 stycznia 2017 r., 10:28
W środę kościerscy policjanci zapraszają na dzień otwarty w komendzie
Policjanci z Kościerzyny zapraszają wszystkich chętnych na Dzień Otwarty Komendy, który odbędzie się w środę, 18 stycznia. Na zwiedzających czekać będzie mnóstwo atrakcji, m.in. prezentacja sprzętu policyjnego, radiowozów i pokaz tresury psów służbowych.

wtorek, 17 stycznia 2017 r., 10:10
Gm. Nowa Karczma. Świętowali jubileusze małżeńskie
Dwie pary małżeńskie z terenu gminy Nowa Karczma świętowały w ostatnim czasie złote jubileusze małżeńskie. Z tej okazji zacnych jubilatów z najserdeczniejszymi życzeniami odwiedziły władze gminy. Z kwiatami i upominkami pospieszono też do Wandy i Stefana Rompów, którzy to mogą poszczycić się aż 65-letnim stażem małżeńskim.

wtorek, 17 stycznia 2017 r., 09:45
Kościerzyna. Z centrum miasta zniknął śnieg
W poniedziałkowy wieczór rozpoczęła się akcja wywożenia śniegu w mieście. Zalegający śnieg zniknął już między innymi z centrum miasta, a we wtorek ma zostać usunięty z ulicy Skłodowskiej.

poniedziałek, 16 stycznia 2017 r., 20:43
Nie daj się zimie, utrzymuj formę przy każdej pogodzie!
W praktycznie każdym portów bardzo istotne jest stopniowe poprawianie wytrzymałości. Tą doskonale rozwija się w trakcie biegania lub jazdy na rowerze. Niestety zimą nie zawsze jest to możliwe, a czasem wręcz przynosi rezultaty odwrotne do zamierzonych.

poniedziałek, 16 stycznia 2017 r., 15:51
Żukowo. Biegali pod hasłem "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy"
25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Żukowie rozpoczął się od biegu. Na starcie stanęło prawie 150 biegaczy. Oprócz mieszkańców powiatu kartuskiego wyznaczoną trasę (2 km i 4 km) pokonywali zawodnicy m. in. z Bytowa, Słupska, Redy, Starogardu Gdańskiego, Wielkiego Klincza i z wielu innych miejscowości. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale, a zwycięzcom wręczono puchary.