wczoraj, 09:03
Dziękowali wolontariuszom za bezintresowną pomoc pacjentom
"Tu nie chodzi o ideę, chodzi o ludzi" - mówił wicemarszałek Paweł Orłowski podczas koncertu, który miał być podziękowaniem dla wolontariuszy bezinteresownie pomagającym pacjentom w pomorskich szpitalach. Na uroczystości w Gdańsku nie zabrakło też wolontariuszy z Kościerzyny.

wczoraj, 08:49
Reforma edukacji coraz bliżej. Jak kuratorium ocenia przygotowanie kościerskich gmin?
Już we wrześniu dzieci i młodzież rozpoczną naukę w nowym systemie edukacji. Wdrażanie reformy trwa, mimo licznych protestów ze strony rodziców, środowisk nauczycielskich i ekspertów. Gminy już przyjęły plany zmiany sieci szkół i rozpoczęły prace nad wdrożeniem reformy. Sprawdziliśmy, jak przygotowanie poszczególnych samorządów ocenia kuratorium oświaty, które musiało zaopiniować wszystkie projekty.

wtorek, 25 kwietnia 2017 r., 15:05
Porozmawiajmy o depresji - Kościerzyna oswaja z jedną z najpoważniejszych chorób XXI wieku
Promowali aktywność fizyczną, zachęcali do profilaktycznych badań i dbania o zdrowie - tak przedstawiciele kilkunastu instytucji angażowali się w organizację kościerskich obchodów Światowego Dnia Zdrowia. W tym roku szczególny nacisk położono na temat depresji, a więc według Światowej Organizacji Zdrowia obecnie czwartego najważniejszego zdrowotnego problemu na świecie.

wtorek, 25 kwietnia 2017 r., 09:33
Bardzo dobre wyniki Testu Coopera w Kościerzynie
W sobotę na Stadionie Miejskim odbyła się kolejna edycja Testu Coopera. Po raz pierwszy test ten odbywał się na bieżni wokół Stadionu. Oprócz sprawdzenia się w próbie można było skorzystać z profesjonalnego sprzętu do gry w Speed-ball. W ten weekend testy Coopera odbywały się w wielu miastach w Polsce.

wtorek, 25 kwietnia 2017 r., 08:56
Footgolf w Przywidzu - poznaj nowy sposób spędzania wolnego czasu
Footgolf to nowa, oryginalna dyscyplina sportowa, która stanowi ciekawe połączenie piłki nożnej i golfa. W Przywidzu, oddalonym o zaledwie 20 km od Kartuz i Kościerzyny powstało pierwsze w Polsce pole footgolfowe z przeszkodami. Lubisz spędzać czas w ruchu na świeżym powietrzu? Koniecznie odwiedź kompleks i ciesz się nową formą aktywności fizycznej. To wspaniała rozrywka dla całej rodziny. Sezon 2017 już został otwarty.

poniedziałek, 24 kwietnia 2017 r., 15:58
Projekty domów nowoczesnych - elegancja w nowym stylu
Domy nowoczesne przyciągają wzrok swoją niecodzienną stylistyką, chociaż są raczej oszczędne, jeżeli chodzi o formę i ozdobniki. Wyróżniają się funkcjonalnością oraz niskim zapotrzebowaniem na energię. Do wyboru mamy zarówno te ekskluzywne, jak i ekonomiczne. Gdy szukasz odmiany, dom w nowoczesnym stylu to propozycja dla ciebie!

poniedziałek, 24 kwietnia 2017 r., 15:55
Jak połączyć ogród z tarasem?
Miłośnicy przebywania na świeżym powietrzu często decydują się na połączeniu tarasu z ogrodem poprzez otwartą formę tarasu. Oprócz tego istotnych jest też kilka innych elementów, dzięki którym nastąpi ta symbioza. Już dzisiaj zdecyduj się na przeniesienie zieleni i ogrodu bliżej domu i zapoznaj się ze złotymi zasadami aranżacji tarasu łączonego z ogrodem!

poniedziałek, 24 kwietnia 2017 r., 15:53
Krzesła drewniane, metalowe czy tworzyw sztucznych - które wybrać?
Podczas urządzania swojego mieszkania z pewnością niejednokrotnie będziesz borykać się z dylematem które krzesła wybrać? Jedne kuszą oryginalnym wzornictwem, inne są zaprojektowane tak, aby sprawiać jak najwięcej wygody, a inne przyciągają wzrok modnym kolorem. Jak je wybrać i urządzić salon zgodnie z własnymi wartościami?

poniedziałek, 24 kwietnia 2017 r., 15:41
Bilety na PKM są dostępne także przez internet
Podróżujący Pomorską Koleją Metropolitalną mogą teraz kupić bilety na pociąg również drogą internetową. SKM Trójmiasto, które jest przewoźnikiem na linii PKM wprowadziła długo oczekiwane udogodnienie dla pasażerów. Uruchomiła specjalną platformę za pośrednictwem, której szybko i łatwo można kupić bilet.

poniedziałek, 24 kwietnia 2017 r., 15:28
Farma Noe - raj dla kochających naturę
Farma Noe to niezwykłe miejsce, które powstało z miłości do zwierząt i marzeń o życiu w harmonii z naturą, wypoczynku w ciszy zakłócanej jedynie śpiewem ptaków i szumem jeziora. Urokliwy kompleks idealnie nadaje się na wypoczynek z dala od codziennego pędu i zgiełku. To świat, gdzie czas odmierzany jest rytmem życia natury, nie wskazówek zegara. To również jedyny w północnej Polsce ośrodek, gdzie znajduje się profesjonalna arena do gry w polo.