czwartek, 14 grudnia 2017 r., 11:11
Złamał zakaz zbliżania się do rodziny - trzy miesiące spędzi w areszcie
Trzy najbliższe miesiące w areszcie spędzi 41-letni mężczyzna, który nie dostosował się do zakazu zbliżania się do rodziny. W niedzielę nie tylko pojawił się u żony, ale też groził jej.

czwartek, 14 grudnia 2017 r., 10:46
Seniorzy świętowali w Wysinie
Przedświąteczny czas to idealny okres na wykorzystanie go do wspólnych spotkań i organizacji Dni Seniorów. Nie inaczej było w Wysinie, gdzie zgodnie już z wieloletnią tradycją, na spotkanie opłatkowe zaproszono najstarszych mieszkańców Wysina i Chróstów Wysińskich.

czwartek, 14 grudnia 2017 r., 10:17
Pięć medali dla kościerskich karateków na Pucharze Gdańska
W niedzielę w Hali Sportowej Judo Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku odbył się Otwarty Puchar Gdańska Karate. Wystartowało w nich także dziewięcioro zawodników Kościerskiego Klubu Kyokushin Karate, zdobywając łącznie aż pięć medali.

środa, 13 grudnia 2017 r., 09:30
Kościerzyna. Do Strzelnicy zawitali już gwiżdże
Pieczenie pierników, tworzenie świątecznych ozdób, wspólne śpiewanie kolęd, ubieranie choinki oraz wizyta kaszubskich kolędników - tak w wielkim skrócie mijał wtorkowy wieczór tym, którzy zgromadzili się w Centrum Kultury Kaszubskiej Strzelnica w Kościerzyna.

środa, 13 grudnia 2017 r., 08:45
Spektakl "Kostroma" w wykonaniu podopiecznych "Jesteśmy dla Ciebie"
Pełna widownia zgromadzona w Sali Widowiskowej, niesamowite wrażenia artystyczne, wyjątkowe widowisko. Pięknych emocji dostarczył widzom spektakl pt. "Kostroma" z wykorzystaniem sztuki light show, który wystawili podopieczni Gdańskiej Fundacji Dobroczynności Środowiskowego Domu Samopomocy "Jesteśmy dla Ciebie" w Kościerzynie.

środa, 13 grudnia 2017 r., 08:28
Kościerzyna. 14-latka pod kołami VW Passata
Między innymi z urazem głowy do szpitala trafiła 14-latka, która we wtorkowe popołudnie wtargnęła na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód. Do zdarzenia doszło w Kościerzynie na ulicy Staszica.

środa, 13 grudnia 2017 r., 07:55
II Grand Prix Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Kościerzyna
Cztery turnieje, niemal 100 osób, z tego 43 zawodników zmagało się w co najmniej trzech zawodach - tak w wielkim skrócie można podsumowań tegoroczne II Grand Prix Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Kościerzyna. Jego podsumowanie odbyło się w minioną niedzielę.

wtorek, 12 grudnia 2017 r., 13:35
Łubiana. Harcerze uczcili 150. urodziny marszałka Piłsudskiego
Na ostatniej piątkowej wieczorem harcerze z 23. drużyny harcerskiej z Łubiany uczynili 150. rocznicę urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego. Przy pomniku w Garczynie zaciągnęli wartę, zapalili znicz i złożyli wiązankę kwiatów.

wtorek, 12 grudnia 2017 r., 13:02
Silnie powieje - synoptycy ostrzegają
Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem, który w porywach może osiągać nawet prędkość do 70 km/h. Należy pamiętać, by przy silnym wietrze nie wychodzić bez potrzeby z domu, nie podróżować samochodem jeśli nie jest to konieczne. Warto także odpowiednio zabezpieczyć okna i drzwi oraz elementy znajdujące się na balkonach i podwórzach, które mógłby porwać wiatr.

wtorek, 12 grudnia 2017 r., 12:45
W Łubianie świecili przykładem - policjanci rozdawali ratujące życie odblaski
W poniedziałkowe popołudnie funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie przeprowadzili akcję "Świeć przykładem", której celem było m.in. uświadomienie pieszym tego, że dbając o swoją widoczność na drodze, dbają o swoje życie i zdrowie. W jej ramach odwiedzili mieszkańców Łubiany, wyposażając ich przy tym w kamizelki i opaski odblaskowe.