sobota, 17 marca 2018 r., 10:00
Fabryka Pisanek w Centrum Riviera
Już po raz piąty Centrum Riviera organizuje wielkanocny konkurs - Fabryka Pisanek. W ramach konkursu uczniowie trójmiejskich szkół podstawowych będą mieli okazję wykazać się kreatywnością i zaprojektować gigantyczną pisankę. Konkurs to także okazja dla szkół na zdobycie cennych nagród oraz zachęta dla uczniów do niestandardowego myślenia.

sobota, 17 marca 2018 r., 09:58
1.700 osób na trasie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Dziemian do Wiela
Mimo mrozu i ciemności ponad 1.700 osób wyruszyło w piątkowy wieczór w Ekstremalną Drogę Krzyżową, a więc milczącą wyprawę z Dziemian do Wiela, przerywaną rozważeniami kolejnych stacji drogi krzyżowej. Najbardziej wytrwali pokonali trasę św. Rity liczącą 55 km. Najliczniejszą była trasa św. Antoniego, którą wybrało ponad tysiąc osób.

piątek, 16 marca 2018 r., 16:10
Kościerzyna. Pozyskaj dotację i wymień swój piec na nowy
Do 30 kwietnia w kościerskim magistracie można składać wnioski o dofinansowanie modernizacji domowych systemów grzewczych. O dotację na wymianę pieca do 40 proc. jego wartości mogą ubiegać się właściciele budynków jednorodzinnych, jak i wspólnoty mieszkaniowe.

piątek, 16 marca 2018 r., 15:03
Będomin. Fiat rozbił się na drzewie
Kierujący fiatem trafił do szpitala po tym, jak kierowany przez niego pojazd wypadł z trasy i uderzył w drzewo. Do zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie w Będominie.

piątek, 16 marca 2018 r., 13:30
Dzięki uczciwemu znalazcy 23-latka odzyskała aparat
Zostawiła w parku na ławce aparat fotograficzny o wartości ponad tysiąca złotych. Miała szczęście, bo znalazł go mężczyzna, który odniósł go na policję. Funkcjonariusze ustalili zaś właścicielkę, dzięki czemu 23-latka odzyskała utracony sprzęt.

piątek, 16 marca 2018 r., 13:24
Paradise z Mistrzostwem Polski za choreografię "Charlie Chaplin"
Przez dwa dni trwały taneczne zmagania, podczas których wyłoniono mistrzów Polski Disco Dance, Disco Freestyle i Disco Show. Po Mistrzostwo Polski za choreografię "Charlie Chaplin" sięgnął karsiński zespół Paradise. To jednak nie jedyne sukcesy grupy podczas zawodów.

czwartek, 15 marca 2018 r., 12:44
Kościerzyna. Pozbądź się elektrośmieci i pomóż Ekoborówkom wygrać konkurs
Będzie można pozbyć się zużytych pralek, lodówek, telewizorów oraz innych urządzeń zasilanych za pomocą prądu z gniazdka lub baterii. Zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego zorganizowana zostanie na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 w Kościerzynie. Akcja odbędzie się już w najbliższą sobotę, tj. 17 marca.

czwartek, 15 marca 2018 r., 11:41
Do czego wykorzystujemy dzisiaj noże tokarskie?
Na pewno trzeba zwrócić uwagę na to, że w tej kategorii mamy wiele elementów. W jaki sposób wybrać dobry nóż tokarski? To narzędzia skrawające. Ze względu na swój kształt ich zastosowanie może być różne, dopasowane do określonej metody obróbczej.

czwartek, 15 marca 2018 r., 10:47
Ekstremalna Droga Krzyżowa w Dziemianach już w piątek
Ponad tysiąc osób zadeklarowało już swój udział w trzeciej edycji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Dziemianach. Jej uczestnicy w piątkową noc, w milczeniu i samotności pokonają jedną z trzech tras św. Rity liczącą 55 km, św. Franciszka o dystansie 41 km oraz 29km trasę św. Antoniego. Drogę krzyżową rozpocznie msza św. w kościele w Dziemianach o godzinie 20.

czwartek, 15 marca 2018 r., 10:35
Dzień Kobiet w Karsinie
Dzień Kobiet to dobra okazja, aby złożyć wszystkim paniom najserdeczniejsze życzenia. Dlatego 8 marca w Domu Kultury w Karsinie odbyła się impreza z okazji Dnia Kobiet.