czwartek, 15 sierpnia 2019 r., 17:44
Kościerzyna. Układali bukiety dla Panny Zelno
Koncerty, program promujący powarsztatowe działania grupy młodzieży pod kierownictwem Konrada Mastyło, czy konkurs na tradycyjny bukiet zielny - takie atrakcje czekały na wszystkich tych, którzy w czwartek wybrali się kościerski Rynek. Odbyła się tam bowiem już ósma edycja imprezy "Bukiety dla Panny Zelno".

czwartek, 15 sierpnia 2019 r., 10:00
Przedszkole "W Parku" zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi
Przedszkole "W Parku" wraca w nowej odsłonie. Na dzieci czekają nowoczesne, przestronne i dobrze wyposażone sale, duża przestrzeń do zabaw i spacerów, pyszne posiłki z własnej kuchni oraz wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która zapewni Twojemu dziecku najlepszy rozwój. Nie zwlekaj i odwiedź przedszkole już w czwartek 22 sierpnia w godzinach 10-12 lub 16-17 w Dniu Otwartych Drzwi. Na odwiedzających czekać będzie moc atrakcji.

środa, 14 sierpnia 2019 r., 13:44
Weekend z piknikiem disco w Strudze, bluesem we Wdzydzach i dożynkami w Piechowicach
Piknik Disco nad Jeziorem w Strudze z Power Play, Bukiety dla Panny Zelno w Kościerzynie, dożynki gminne w Piechowicach, Sierpniowy Festyn w Liniewie, Kaszuby BLUES Meeting Festival we Wdzydzach, czy VII Wielka Parada Konnych Sikawek Strażackich w Szymbarku - to tylko niektóre kulturalne propozycje na zbliżający się długi weekend w regionie.

środa, 14 sierpnia 2019 r., 10:00
Eko Patrol Riviery
Jak nie produkować nadmiernej ilości odpadów i jak je ponownie wykorzystać? Ekopatrol zdradzi Wam tajniki skutecznej segregacji i recyklingu, za który będziemy przyznawać nagrody.

środa, 14 sierpnia 2019 r., 09:32
Kościerzyna. Oddaj głos i zdecyduj, jakie inwestycje zostaną zrealizowane
Do 6 września trwa głosowanie w ramach kościerskiego budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy mogą wybierać spośród siedmiu zgłoszonych projektów. Zagłosuj i wskaż, które zadanie powinno być zrealizowano przez kościerski magistrat.

środa, 14 sierpnia 2019 r., 08:21
Puchar Wójta Gminy Stara Kiszewa w rękach zwycięzców turnieju w piłkę plażową
Osiem drużyn wzięło udział w sobotnim Otwartym Turnieju Piłki Siatkowej Plażowej o Puchar Wójta Gminy Stara Kiszewa. Główne trofeum wywalczyli Bartosz i Krzysztof Wojtasiowie.

wtorek, 13 sierpnia 2019 r., 14:37
Porozumienie podpisane. Do końca 2021 roku powstanie "kartuski bajpas"
We wtorek podpisano porozumienie pomiędzy PKP, województwem pomorskim oraz PKM, którego celem jest przygotowanie tzw. "bajpasu kartuskiego". Inwestycja umożliwi kolejowe połączenie na czas modernizacji linii kolejowej nr 201 Maksymilianowo - Kościerzyna - Gdynia. Tym samym podróżni z Kaszub będą mieć zapewniony ciągły kolejowy dostęp do Trójmiasta.

wtorek, 13 sierpnia 2019 r., 09:32
60 dzieci nauczyło się pływać w Strudze
Zakończyła się tegoroczna bezpłatna nauka pływania nad Jeziorem Wielkim w Strudze. Z zajęć skorzystało 60 dzieci. Czworo w nich zakończyło kurs uzyskaniem karty pływackiej.

wtorek, 13 sierpnia 2019 r., 08:33
Stanisław Olszewski i Kacper Kachniarz mistrzami powiatu w piłce plażowej
W sobotę na boisku nad jeziorem Rzuno w Dziemianach rozegrano Mistrzostwa Powiatu Kościerskiego w Piłce Plażowej. W szranki o tytuł najlepszej ekipy stanęły cztery drużyny. Zwycięsko z rozgrywek wyszli Stanisław Olszewski i Kacper Kachniarz.

poniedziałek, 12 sierpnia 2019 r., 12:13
Nowa Karczma. Rusza nabór o stypendium szkolne
W gminie Nowa Karczma ruszył nabór wniosków do stypendium szkolnego. Dzieci i młodzież oraz słuchacze kolegiów do 24 roku życia mogą ubiegać się o pomoc edukacyjną. Wnioski wraz z oświadczeniem o sytuacji materialnej w rodzinie należy składać do 16 września. Słuchacze kolegiów mają czas do 15 października.