dzisiaj, 12:00
13 października wybierzemy nowych posłów i senatorów [Kalendarz wyborczy]
Kampania wyborcza trwa. Już za niespełna cztery tygodnie udamy się do urn, by wybrać naszych reprezentantów do parlamentu, a więc Sejmu i Senatu. Poniżej prezentujemy kalendarz wyborczy, a więc ważne daty, szczególnie dla tych wyborców, którzy zamierzają oddać głos w innym niż swoim obwodzie głosowania, przez pełnomocnika, czy korespondencyjnie.

dzisiaj, 11:50
"By pamięć o nich nie odeszła w mrok" - obchody Światowego Dnia Sybiraka w Szymbarku
We wtorkowe popołudnie po raz kolejny w Szymbarku upamiętniono ofiary Golgoty Wschodu. 17 września w Centrum Edukacji i Promocji Regionu odbywają się obchody Światowego Dnia Sybiraka.

dzisiaj, 10:34
Herbata Loyd - dlaczego warto sięgnąć po polską herbatę?
Chociaż do Europy przybyła z Chin za sprawą Holendrów, to w Polsce modę na picie herbaty zawdzięczamy francuskiej księżniczce i… Józefowi Piłsudskiemu. Ten ostatni na pewno piłby dziś polską herbatę Loyd.

dzisiaj, 08:47
Stypendia Wójta Gminy Nowa Karczma w rękach laureatów
Są utalentowani, pracowici i bardzo zdolni. Aż 54 młodych mieszkańców gminy Nowa Karczma odebrało w stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Wręczenie stypendiów odbyło się podczas uroczystości z okazji jubileuszu 150 -lecia Szkoły Podstawowej w Szatarpach.

wczoraj, 13:19
Hodował w domu marihuanę. 30-latek w rękach policji
Kara pozbawienia wolności do ośmiu lat grozi 30-latkowi, u którego w domu kościerscy policjanci zabezpieczyli sadzonki marihuany oraz susz narkotyku. Do zatrzymania mężczyzny doszło w poniedziałek na terenie jednej z posesji gminy Kościerzyna.

wczoraj, 11:18
Czy prawidłowo odpoczywasz?
Nawet najbardziej lubiana i przyjemna praca wywołuje zmęczenie. Jeśli pozwolisz mu się kumulować, może odbić się na Twojej efektywności, a nawet zdrowiu. Jeśli Twoje życie zawodowe dalekie jest od ideału i sprawia, że czujesz się zestresowany, tym bardziej powinieneś zadbać o solidny odpoczynek. Czy wiesz, jak odpoczywać, by wyciągnąć z urlopu maksymalne korzyści dla siebie?

wczoraj, 11:14
Czy pracownicy lubią benefity pozapłacowe?
Ostatnio coraz bardziej popularne stają się pozapłacowe formy wynagradzania pracowników. Benefity mają za zadanie bardziej zmotywować do pracy. Imprezy integracyjne, karty sportowe lub medyczne czy "owocowe dni" to część najbardziej popularnych dodatków do wynagrodzenia. Jednak co sądzą o nich pracownicy? Czy rzeczywiście ważne dla nich są dodatkowe profity?

wczoraj, 11:11
Czy praca zdalna jest dla każdego?
Gdy inni zrywają się wczesnym rankiem, aby udać się do pracy, w której spędzą przynajmniej 8 najbliższych godzin, Ty słodko przeciągasz się w pościeli. W końcu jesteś pracownikiem zdalnym i obowiązuje Cię nienormowany czas pracy. Po śniadaniu spokojnie zasiadasz w ulubionym fotelu z laptopem na kolanach i kubkiem parującej kawy. Teraz możesz przystąpić do pracy. W środku dnia nachodzi Cię ochota, by wybrać się na krótki spacer. Żaden problem - jako pracownik zdalny samodzielnie decydujesz, kiedy chcesz zrobić sobie przerwę, nie narażając się przy tym na surowe spojrzenie przełożonego. Brzmi jak bajka? Być może, jednak decydując się pracę zdalną, należy zdać sobie sprawę, co w rzeczywistości kryje się pod wizerunkiem żyjącego w spokoju freelancera.

wczoraj, 11:07
Czy masz predyspozycje do pracy zespołowej?
Praca zespołowa jest jedną z umiejętności interpersonalnych poszukiwanych przez pracodawców. Często jest ona wymieniana w ogłoszeniach o pracę wśród oczekiwań stawianych przed kandydatem na pracownika. Wiele zadań w firmie wymaga sprawnego zespołu, który będzie w stanie im podołać.

wczoraj, 08:49
Droga powiatowa Lipusz-Tuszkowy oficjalnie oddana do użytku
Około pięciokilometrowy odcinek drogi relacji Lipusz - Tuszkowy został przebudowany. Stało się to dzięki środkom pozyskanym z Lasów Państwowych oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach funduszy na usuwanie skutków sierpniowej nawałnicy w 2017 roku. Uroczystego i oficjalnego oddania do użytku zmodernizowanego traktu dokonano w poniedziałkowe południe.