dzisiaj, 11:38
XXI Amatorski Turniej Koszykówki w Rekownicy za nami
Już po raz 21. spotkali się miłośnicy piłki koszykowej na rozgrywkach o Puchar Proboszcza Parafii Rekownica Ks. Zbigniewa Wysieckiego. Turniej połączony został z piknikiem rodzinnym.

środa, 14 sierpnia 2019 r., 08:21
Puchar Wójta Gminy Stara Kiszewa w rękach zwycięzców turnieju w piłkę plażową
Osiem drużyn wzięło udział w sobotnim Otwartym Turnieju Piłki Siatkowej Plażowej o Puchar Wójta Gminy Stara Kiszewa. Główne trofeum wywalczyli Bartosz i Krzysztof Wojtasiowie.

wtorek, 13 sierpnia 2019 r., 09:32
60 dzieci nauczyło się pływać w Strudze
Zakończyła się tegoroczna bezpłatna nauka pływania nad Jeziorem Wielkim w Strudze. Z zajęć skorzystało 60 dzieci. Czworo w nich zakończyło kurs uzyskaniem karty pływackiej.

wtorek, 13 sierpnia 2019 r., 08:33
Stanisław Olszewski i Kacper Kachniarz mistrzami powiatu w piłce plażowej
W sobotę na boisku nad jeziorem Rzuno w Dziemianach rozegrano Mistrzostwa Powiatu Kościerskiego w Piłce Plażowej. W szranki o tytuł najlepszej ekipy stanęły cztery drużyny. Zwycięsko z rozgrywek wyszli Stanisław Olszewski i Kacper Kachniarz.

środa, 7 sierpnia 2019 r., 10:20
Faustyna Kotłowska podwójną Mistrzynią Świata U20
Dwa złote medale wywalczyła Faustyna Kotłowska na rozgrywanych w dniach od 1 do 4 sierpnia Mistrzostwach Świata Juniorów osób niepełnosprawnych. W szwajcarskim Nottwil zawodniczka Olimpijczyka Skorzewo triumfowała w konkursach rzutu dyskiem i pchnięcia kulą.

wtorek, 6 sierpnia 2019 r., 12:55
Szymon Kropidłowski ponownie na podium Mistrzostw Świata
Tym razem wicemistrzostwo świata wywalczył 17-letni Szymon Kropidłowski. Po pokonaniu dystansu 50 m bifins w czasie 0:19.57 zdobył srebrny medal i stanął na drugim stopniu podium. Kilka dni wcześniej został mistrzem świata w pływaniu płetwach na dystansie 100 metrów bifins.

niedziela, 4 sierpnia 2019 r., 18:26
Kościerski Stolem w Parach
W niedzielne popołudnie najsilniejsi z najsilniejszych zmierzyli się o Puchar Burmistrza Kościerzyny. Zawody Kościerskiego Stolema rozegrano w parach. Zmagania siłaczy podziwiała licznie zgromadzona na kościerskim rynku publiczność.

środa, 31 lipca 2019 r., 09:49
Szymon Kropidłowski z Mistrzostwem Świata i rekordem Polski
Złoty medal, tytuł Mistrza Świata i nowy rekord Polski juniorów ma na swoim koncie 17-letni Szymon Kropidłowski po starcie na odbywających się w Egipcie Mistrzostwach Świata w pływaniu płetwach na dystansie 100 metrów bifins.

poniedziałek, 29 lipca 2019 r., 13:34
Prawie 200 osób zmierzyło się z triathlonem Evo w Chmielnie
Ścigali się pływając, jeżdżąc rowerem i biegnąc, pokonywali dystanse i własne słabości - w niedzielę w Chmielnie odbyła się kolejna edycja zawodów triathlonwych. Wzięło w nich udział około 200 osób.

sobota, 27 lipca 2019 r., 18:46
Rekordowa VII Pętla "Tuszkowska Matka" w Lipuszu
327 miłośników biegów pojawiło się na starcie Pętli "Tuszkowska Matka", która w sobotnie popołudnie zainaugurowała tegoroczne Święto Lipusza. Zawodnicy pokonali około dystans 10 km. Bieg odbył się w ramach cyklu Kaszuby Biegają. Imprezie tradycyjnie towarzyszyły biegi dla dzieci. Łącznie w sobotnich biegach wzięło udział ponad 400 zawodników.