dzisiaj, 15:31
Pomorski sezon żeglarski 2018 zainaugurowany
W niedzielne przedpołudnie w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze oficjalnie zainaugurowano pomorski sezon żeglarski 2018. Na maszt wciągnięto więc flagę, a na wody Jeziora Brodno Wielkiego wypłynęły żaglówki biorąc udział w inaugurujących tegoroczny sezon regatach.

czwartek, 19 kwietnia 2018 r., 09:40
UKS Manta Kościerzyna na Pucharze Świata w Niemczech
Udany debiut mają za sobą juniorzy UKS Manta Kościerzyna na trzech rundzie Pucharu Świata w pływaniu w płetwach. Udział w zawodach zakończyli na 17. miejscu w drużynowej klasyfikacji końcowej na 79 startujących w turnieju klubów.

środa, 18 kwietnia 2018 r., 11:56
Dziewczyny z Kalisza najlepszymi piłkarkami w Pomorskiem!
Reprezentantki Szkoły Podstawowej w Kaliszu odniosły historyczne zwycięstwo w wojewódzkim finale turnieju "Z podwórka na stadion". Dziewczyny z Kalisza nie tylko wzniosły trofeum dla najlepszych piłkarek w Pomorskiem, ale już w maju pojadą do Warszawy, gdzie będą reprezentować nasz region i powalczą o wielki finał na PGE Narodowym.

środa, 18 kwietnia 2018 r., 09:04
Szczypiorniści z Lipusza zwycięzcami Wojewódzkiej Ligi Młodzików
Czterokrotną wygraną, remisem i przegraną - tak kończyły się dla młodych szczypiornistów z Lipusza finałowe rozgrywki Wojewódzkiej Ligi Młodzików w Piłce Ręcznej. W klasyfikacji to oni zdobyli najwięcej punktów, a tym samym sięgnęli po główne trofeum i pierwsze w swojej historii zwycięstwo w lidze wojewódzkiej. Ponadto wywalczyli też awans do 1/8 Mistrzostw Polski Młodzików.

piątek, 13 kwietnia 2018 r., 09:59
Z podwórka na stadion - finał wojewódzki z kaszubskimi reprezentacjami
Po eliminacjach gminnych i powiatowych, do których zgłosiły się drużyny z 379 powiatów w Polsce, rozgrywki Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" wkraczają na wyższy szczebel. Miejscem finałów w województwie pomorskim będą boiska Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej. Przez trzy dni o miano najlepszych ekip regionu w kategoriach U-8, U-10 i U-12 powalczy 90 drużyn, w tym po cztery z powiatów kartuskiego i kościerskiego.

piątek, 13 kwietnia 2018 r., 08:56
Prześlij zdjęcie i wygraj pakiet startowy na KaszebeRunda 2018
KaszebeRunda 2018 to rekreacyjno - sportowa impreza skierowana do wszystkich kolarzy i amatorów jazdy na rowerze. Trasa rajdu biegnie przez niezwykle urokliwą Szwajcarię Kaszubską, na całej długości dostarczając niesamowitych wrażeń i emocji. Tegoroczna edycja już 27 maja. A już teraz masz szansę wygrać pakiet startowy Kolarskiej Dumy Kaszub. Sprawdź, co musisz zrobić.

wtorek, 10 kwietnia 2018 r., 10:46
Zostań wolontariuszem i dołącz do ekipy Kaszubskiej Poniewierki
Kaszubska Poniewierka, a więc bieg dla prawdziwych twardzieli już 15 września. Wciąż trwają zapisy osób, którym niestraszny 100-kilometrowy bieg przełajowy o charakterze górskim. Jeśli ten bieg jest nie na Twoje siły, zostań wolontariuszem, dołącz do ekipy i wspieraj uczestników ostrego, maksymalnego i nieuniknionego sponiewierania! Na wolontariuszy czekają niespodzianki.

wtorek, 10 kwietnia 2018 r., 10:23
25 medali dla UKS Manta w II Rundzie Klubowego Pucharu Polski w Kościerzynie
W miniony weekend na basenie AquaCentrum w Kościerzynie odbyła się II Runda Klubowego Pucharu Polski, którego organizatorem był UKS Wodniacy Garczyn. Udany start w zawodach zaliczyła reprezentacja UKS Manta Kościerzyna, która łącznie wywalczyła 25 medali.

wtorek, 3 kwietnia 2018 r., 15:40
Ruszyły zapisy na Bieg Arasmusa
16 września w Kiełpinie już po raz trzeci odbędzie się Bieg Arasmusa. To jedno z największych tego typu wydarzeń sportowych na Kaszubach i Pomorzu. Zapisy ruszyły 3 kwietnia.

piątek, 30 marca 2018 r., 14:45
Po raz ósmy przebiegną 62 - kilometrową trasę, by pomodlić się w Sianowie
Skupieni na modlitwie maratończycy odbędą 10 - godzinną, biegową pielgrzymkę z Bytowa do Sianowa. To wyjątkowy bieg, który nie łączy się z żadną sportową rywalizacją. Zawodnicy biegną w tym samym tempie i celu - aby dotrzeć do Sianowa.