wtorek, 25 czerwca 2019 r., 09:31
III Bieg o Puchar Sołtysa Liniewa za nami
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w III Biegu o Puchar Sołtysa Liniewa. Na dystansie głównym wśród mężczyzn zwyciężył Maciej Kosiecki, natomiast spośród kobiet triumfowała Kamila Grzonka. Warto dodać, że imprezie towarzyszył cel charytatywny. Dochód z biegów został bowiem przeznaczony na rzecz Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubieszynie.

poniedziałek, 24 czerwca 2019 r., 10:58
Lubiana Cup 2019 - lokalny mundial! Ceramik Łubiana zwycięzcą Ligi Mistrzów!
21 zespołów, prawie 300 zawodników, 79 meczów, prawie 250 bramek, tak w wielkim skrócie można podsumować turniej piłki nożnej Lubiana CUP 2019 - relacjonuje Krzysztof Recław, prezes LKS Ceramik Łubiana, organizator turnieju.

sobota, 22 czerwca 2019 r., 22:24
Stężyca. Driftowe szaleństwo na inaugurację Classówki Baukrane Moto Festiwal 2019
W sobotnie popołudnie w Stężycy rozpoczęła się tegoroczna dwudniowa edycja Classówki Baukrane Moto Festiwal 2019, a więc największego i najatrakcyjniejszego festiwalu motoryzacyjnego w Polsce Północnej. Pierwszy dzień zlotu zainaugurował między innymi pokaz strongmanów oraz cieszący się sporą popularnością drifting. Chętni mogli usiąść na miejscu pasażera i zaznać potężnej dawki adrenaliny. Wielu niezapomnianych motoryzacyjnych wrażeń dostarczyły także inne niespodzianki, które czekały na liczne grono uczestników sobotniej odsłony Classówki.

sobota, 22 czerwca 2019 r., 18:30
Trwa Lotto MTB Energy 2019 w Wieżycy
Od czwartku do niedzieli na terenie powiatu kartuskiego podziwiać można w akcji uczestników czterodniowych zawodów kolarskich Lotto MTB Energy. W sobotę rozegrano dodatkowo jednodniowy maraton. Jego uczestnicy zmierzyli się na dwóch dystansach 45 i 65 kilometrów.

piątek, 21 czerwca 2019 r., 12:17
Sukces młodego karateki na Mistrzostwach Polski Dzieci
Roch Mazurkiewicz z Kościerskiego Klubu Karate-Do "Seiunchin" został podwójnym medalistą Ogólnopolskiego Pucharu Dzieci w Karate Tradycyjnym,. Zawody odbyły się w hali Orbita we Wrocławiu.

niedziela, 16 czerwca 2019 r., 10:34
VII Półmaraton Stolema wystartował
W niedzielny poranek miłośnicy biegania pojawili się starcie VII Półmaratonu Stolema we Wdzydzach. Blisko 400 osób mierzy się na dystansie 21 km. Bieg zainaugurował trzeci dzień III Festiwalu Biegów Polski Północnej.

sobota, 15 czerwca 2019 r., 15:53
OSP Grabowo najlepsze w powiatowych zmaganiach strażaków
Reprezentanci OSP Grabowo zwyciężyli w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które w sobotę rozegrano na stadionie w Kornem. Wicemistrzami powiatu zostali strażacy ze Skorzewa, natomiast trzecie miejsce wywalczyli druhowie z Osowa. Wśród drużyn żeńskich triumfowały ochotniczki z OSP Lubań.

piątek, 14 czerwca 2019 r., 20:50
Wdzydzka '15 zainaugurowała III Festiwal Biegów Polski Północnej
Około 350 osób pojawiło się na starcie inaugurującego biegu na dystansie 15 km III Festiwalu Biegów Polski Północnej, który potrwa do niedzieli we Wdzydzach. Hasłem przewodnim festiwalu jest "Zwolnij i odpocznij", a jak zapewniają organizatorzy, podczas trzech dni festiwalowych nad Kaszubskim Morzem zdecydowanie będzie można zaznać relaksu. Łącznie w festiwalu ma wziąć udział ponad dwa tysiące zawodników.

czwartek, 13 czerwca 2019 r., 11:36
Kościerscy ratownicy Mistrzami Polski w ratownictwie wodnym
Trzy tytuły Mistrzów Polski wywalczyli zawodnicy PCM Garczyn podczas Letnich Otwartych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym. Podwójnym złotym medalistą został Karol Rozgoński. Złoty krążek wywalczyła też Maria Szchutz.

czwartek, 13 czerwca 2019 r., 10:08
III Festiwal Biegów Polski Północnej już w ten weekend
Trzy dni, pięć biegów (dystanse - 1,6 km, 5 km, 10 km, 15 km i 21 km) i ponad tysiąc zawodników - tak w wielkim skrócie można opisać III Festiwal Biegów Polski Północnej, który już w piątkowy wieczór zostanie zainaugurowany we Wdzydzach. Na dobry początek wystartuje Wdzydzka '15.