wczoraj, 14:15
Gm. Karsin. Oczyszczalnia ścieków rozbudowana, PSZOK oddany do użytku
Poniedziałkowa data na długo zapisze się w historii gminy Karsin. Tego dnia oddano do użytku aż kilka sztandarowych inwestycji minionych lat karsińskiego samorządu. W Cisewiu przecięto symboliczną wstęgę nad rozbudowaną oczyszczalnią ścieków i nowym Punktem Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

niedziela, 15 lipca 2018 r., 10:46
Grabowska Huta zwycięzcą gminnego turnieju sołectw
Jenga, chusta, deska, zakręcony piłkarz, krawcowa, czy słodki sołtys - w takich konkurencjach zmierzyły się reprezentacje 16 sołectw z gminy Nowa Karczma podczas tegorocznego turnieju, który odbył się w sobotnie popołudnie w Szumlesiu Szlacheckim. Tym razem główne trofeum turnieju wznieśli reprezentanci Grabowskiej Huty. Rywalizację zwieńczył koncert zespołu Basta i zabawa taneczna.

niedziela, 15 lipca 2018 r., 07:55
Tysiące osób we Wdzydzach. Trwa 45. Jarmark Wdzydzki
Trwa największa plenerowa impreza folklorystyczna na Kaszubach. Na odwiedzających w niedzielę skansen czeka kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego, a także liczne występy artystyczne i konkursy. Jarmark Wdzydzki odbywa się już po raz 45.

sobota, 14 lipca 2018 r., 12:04
Gmina zagospodaruje staw wiejski w Przytarni
W środę 4 lipca br. w Urzędzie Gminy w Karsinie podpisano umowę z wykonawcą zagospodarowania stawu wiejskiego w Przytarni. Do przetargu stanęła tylko jedna firma tj. Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane "Mitron" z Kościerzyny, której oferta opiewała na kwotę 448.000 zł.

piątek, 13 lipca 2018 r., 14:56
Złożyłeś wniosek o dofinansowanie na wymianę pieca? Konkurs został anulowany
Gminy, które ubiegały się o dofinansowanie na wymianę pieców dla swoich mieszkańców, muszą wycofać się z projektu. Powodem jest unieważnienie konkursu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Złożone wnioski poszły do kosza, a Fundusz w zamian przystąpił do ogólnopolskiego programu "Czyste Powietrze".

czwartek, 12 lipca 2018 r., 13:34
Kultura ponownie dostępna dla podopiecznych ŚDS w Kościerzynie
Podopieczni Gdańskiej Fundacji Dobroczynności Środowiskowego Domu Samopomocy w Kościerzynie po raz trzeci są uczestnikami projektu dofinansowanego z Programu Kultura Dostępna. Wspólnie z wolontariuszami pojadą na wycieczkę do Warszawy, a dzięki zaangażowaniu partnerów lokalnych będą też odbiorcami ciekawych wydarzeń kulturalnych na terenie miasta i ŚDS.

czwartek, 12 lipca 2018 r., 13:26
Niebawem kolejny etap budowy drogi z Osowa do Zamościa
W najbliższych tygodniach rozpocznie się realizacja trzeciego etapu budowy drogi asfaltowej z Osowa do Zamościa. W środę w Urzędzie Gminy w Karsinie podpisano umowę z wykonawcą tj. Przedsiębiorstwem Robót Drogowo-Mostowych z Kościerzyny.

środa, 11 lipca 2018 r., 13:11
Przed nami dwa burzowe dni i spokojny weekend
Burzowy front nad Kaszuby dotrze w środowe popołudnie. Lokalnie spodziewać się możemy gwałtownych wyładowań i ulewnego deszczu. Istnieje też prawdopodobieństwo, że spadnie grad. Taka pogoda utrzyma się do piątku rano.

środa, 11 lipca 2018 r., 12:37
Liniewo. Uzdolniona młodzież nagrodzona stypendiami za wyniki w nauce
Czterdziestu jeden młodych mieszkańców gminy Liniewo zostało w ubiegłym tygodniu wyróżnionych przez wójta Mirosława Warczaka. Najlepszych uczniów szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych nagrodzono stypendiami za wysokie wyniki w nauce.

poniedziałek, 9 lipca 2018 r., 10:54
Pomorscy i kaszubscy pisarze prezentowali swoją twórczość w Sercu Kaszub
Każdy kto odwiedził w sobotę kościerski Rynek mógł nie tylko zaopatrzyć się w nowe publikacje, ale porozmawiać także z ich autorami. Już po raz 19. w Sercu Kaszub odbyły się bowiem Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej. Jednym z punktów wydarzenia było między innymi wręczenie nagród i wyróżnień "Remusowa Kara" w konkursie wydawnictw literatury kaszubskiej i pomorskiej.