wczoraj, 12:23
Dwie różne skarpetki na znak solidarności. Czego możemy nauczyć się od ludzi z Zespołem Downa?
Dla swojego otoczenia często stają się inspiracją. Pozytywnie nastawieni do życia z nieschodzącym z twarzy uśmiechem, uczą empatii i szczerości. Mowa o ludziach z Zespołem Downa. 21 marca w Światowy Dzień Zespołu Downa, wielu z nas wyrażało swoją solidarność z nimi, ubierając kolorowe skarpetki. O tym, jak ważny to dzień, rozmawialiśmy z terapeutami z Ośrodka Rewalidacyjno - Wychowawczego w Szklanej.

wczoraj, 12:03
Harcerze z Łubiany i Wielkiego Klincza na uroczystościach w Męcikale
W środę, 21 marca odbyły się uroczystości upamiętniające 74. rocznicę boju o Zielony Pałac w Męcikale. W wydarzeniu tym gminę Kościerzyna reprezentowali 23. Drużyna Harcerskaim. Remusowa Kara w Łubianie oraz harcerze z Wielkiego Klincza.

wczoraj, 11:47
Nowa Karczma. 	Znamy laureatów gminnego turnieju pożarniczego
32 zawodników wzięło udział w gminnym etapie eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który w poniedziałek odbył się w Szatarpach. Młodzież, która poradziła sobie najlepiej, będzie reprezentować gminę Nowa Karczma w etapie powiatowym.

środa, 21 marca 2018 r., 13:55
Elektryfikacja kolei na Kaszubach coraz bliżej
Już w 2023 roku z Kartuz i Kościerzyny dojedziemy do Trójmiasta szybciej i wygodniej. Wszystko za sprawą elektryfikacji linii PKM, która dzięki pokaźnej unijnej dotacji zostanie przeprowadzona w latach 2020-2023. Inwestycja będzie realizowana równolegle z planowaną przez PKP PLK elektryfikacją linii kolejowej 201, na odcinku Gdynia - Kościerzyna, z którą linia PKM łączy się w Rębiechowie.

środa, 21 marca 2018 r., 12:08
Mateusz Ankiersztejn nowym prezesem LOT "Serce Kaszub"
Za nami walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Lokalnej Organizacji Turystycznej "Serce Kaszub". Podczas spotkania podsumowano minione, pierwsze sześć lat działalności organizacji oraz wybrano skład nowego zarządu. Na jego czele stanął Mateusz Ankiersztejn.

wtorek, 20 marca 2018 r., 18:37
Co z tą wiosną? Sprawdziliśmy jaka będzie pogoda
Padający śnieg i wciąż niska temperatura, nie napawają optymizmem na dzień przed pierwszym dniem kalendarzowej wiosny. Zapytaliśmy Edmunda Ulenberga ze Stacji Limnologicznej w Borucinie, jaka pogoda czeka nas w najbliższych dniach.

wtorek, 20 marca 2018 r., 09:31
Rozstrzygnięto przetarg na budowę żłobka w Karsinie
W pierwszych dniach marca rozstrzygnięty został przetarg na rozbudowę budynku przedszkola w Karsinie wraz z utworzeniem żłobka dla 24 dzieci. Do przetargu stanęła tylko jedna firma tj. Wod-Bud Stanisława Nilka z Karsina, który zaoferował realizację zadania za kwotę 828.000 zł.

poniedziałek, 19 marca 2018 r., 20:29
"Serca Kaszub 2017" w rękach laureatów
Starosta kościerski po raz kolejny uhonorowała osoby, firmy, instytucje i organizacje, które w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju i promocji powiatu Serca Kaszub. Wśród uhonorowanych znaleźli się między innymi strażacy. - Kapituła "Serca Kaszub" wyraża wdzięczność wszystkim strażakom zaangażowanym w ponawałnicowe działania, niezależnie od tego z jakiej jednostki się wywodzą i jaki mundur noszą - podkreślano podczas gali.

niedziela, 18 marca 2018 r., 15:05
Dzień Jedności Kaszubów w Kosakowie
Kaszubi z najróżniejszych zakątków Pomorza przybyli w niedzielę do nadmorskiego Kosakowa, by wspólnie świętować Dzień Jedności. To wydarzenie upamiętniać ma pierwszą wzmiankę o Kaszubach zapisaną w bulli papieża Grzegorza IX. Obchodom tradycyjnie towarzyszyła próba bicia rekordu w jednoczesnej grze na akordeonie.

sobota, 17 marca 2018 r., 17:35
Kolejna ekologiczna zbiórka w kościerskiej "szóstce" za nami
W sobotę w ramach ogólnopolskiego konkursu "Dobre rady na elektroodpady - oddaj mnie w dobre ręce 2018", uczennice klasy II gimnazjum w Szkole Podstawowej nr 6 w Kościerzyny zorganizowały zbiórkę zużytego sprzętu gospodarstwa domowego. W ten sposób promowano wśród lokalnej społeczności prawidłowe postawy ekologiczne.