sobota, 24 czerwca 2017 r., 16:27
Roszady na parafiach - sprawdź, jakie nastąpią zmiany personalne
Jak co roku, wraz z końcem czerwca do parafii w całej diecezji docierają informacje o dekretach wydanych przez biskupa w sprawie zmian personalnych w kościelnych władzach. Nie inaczej było i w powiecie kościerskim. I choć zmiany wchodzą w życie 20 sierpnia to już wiemy, którzy nowi duchowni zawitają do parafii na terenie powiatu, a którzy będą musieli zmienić miejsce pełnienia służby duszpasterskiej.

sobota, 24 czerwca 2017 r., 12:14
Kościerska Letnia Giełda Mam za nami
W sobotnie przedpołudnie Targowisko Miejskie w Kościerzynie po raz kolejny wypełniło się barwnymi ubrankami, akcesoriami dziecięcymi i zabawkami. Zorganizowano tam kolejną już letnią edycję Giełdy Mam.

piątek, 23 czerwca 2017 r., 14:14
W szkołach zabrzmiał ostatni dzwonek - rozpoczęły się wakacje
Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy przyszedł czas na ponad siedemdziesiąt dni odpoczynku. W piątek oficjalnie zakończył się rok szkolny. Z tej okazji w szkołach odbyły się uroczyste apele. Za całoroczny trud i duże zaangażowanie uczniom dziękowali nauczyciele, pedagogom zaś ich wychowankowie.

piątek, 23 czerwca 2017 r., 09:10
Trwa rozbudowa oczyszczalni ścieków w Cisewiu
Rozpoczęła się budowa drugiego reaktora biologicznego przy gminnej oczyszczalni ścieków w Cisewiu. Jego budowa była zaplanowana już na etapie projektowania obiektu, jednak w początkowych latach funkcjonowania oczyszczalni nie było konieczności jej realizacji.

środa, 21 czerwca 2017 r., 16:37
Absolutorium z gradem pochwał dla Zarządu Powiatu Kościerskiego
Radni powiatowi nie mieli wątpliwości, że ubiegłoroczny plan finansowy został zrealizowany, a co więcej udało się wypracować wyższą nadwyżkę niż zakładano. Do tego, co najbardziej istotne, spada zadłużenie powiatu. Nie kryli więc słów uznania w kierunku zarządu za ogrom pracy wykonany w 2016 rok.

środa, 21 czerwca 2017 r., 08:43
UOKiK skontrolował stacje - sprawdź, czy możesz tankować bezpiecznie
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów opublikował raport z tegorocznych kontroli, przeprowadzonych na wybranych stacjach benzynowych w całym kraju. Łącznie skontrolowano 488 punkty, w tym jeden na terenie powiatu kościerskiego.

wtorek, 20 czerwca 2017 r., 15:35
Jak wypadł egzamin gimnazjalny w powiecie kościerskim?
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku opublikowała wstępne wyniki egzaminów, z którymi w kwietniu zmierzyli się uczniowie klas trzecich szkół gimnazjalnych. Sprawdziliśmy, jak z testami poradzili sobie gimnazjaliści w poszczególnych gminach.

wtorek, 20 czerwca 2017 r., 14:12
O bezpieczeństwie podczas wakcji z uczniami kościerskich szkół
Pokaz technik poszukiwawczych z udziałem nurków, pokaz ratownictwa wodnego przy użyciu łodzi i profesjonalnego sprzętu zaprezentowane przez ratowników WOPR, omówienie zasad bezpieczeństwa na drogach - te inne atrakcje czekały na uczniów kościerskich szkół podstawowych i gimnazjów. Nad jeziorem Gałęźnym odbyła się bowiem akcja promująca bezpieczeństwo w trakcie zbliżających się wakacji.

wtorek, 20 czerwca 2017 r., 09:15
J. Dittrich - Myślę, że Kościerzynę stać na wizytówkę w postaci kultury
Kościerski Dom Kultury świętuje jubileusz 60-lecia działalności. Z tej okazji o początkach działalności placówki oraz najważniejszych wydarzeniach minionych lat rozmawiamy z dyrektorem instytucji kulturalnej w Kościerzynie, Janem Dittrichem.

wtorek, 20 czerwca 2017 r., 08:42
Kościerska chirurgia zyskała nową salę operacyjną
Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie zyskał nową salę zabiegowo-operacyjną. Powstała ona na Oddziale Chirurgii z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej. Przed tygodniem na nowej sali przeprowadzono pierwszą operację.