wczoraj, 09:31
W niedzielę Dzień Matki - złóżcie życzenia swoim mamom na naszym portalu
26 maja to szczególny dzień w roku, kiedy możemy podziękować swoim mamom za bezwarunkową miłość i dobroć. Za każdy przejaw troski i czułości. Za to, że dały nam życie. Tak, jak w latach poprzednich zapraszamy naszych czytelników do złożenia życzeń mamom za pośrednictwem naszego portalu.

poniedziałek, 20 maja 2019 r., 15:52
Awanse, odznaczenia i podziękowania dla kościerskich strażaków
Choć święto patrona strażaków św. Floriana przypada 4 maja, kościerscy funkcjonariusze świętowali dopiero w poniedziałek. Przed Komendą Powiatową PSP w Kościerzynie odbyła się z tej okazji uroczysta gala, podczas której awansowano i wyróżniono strażaków. Przybyli na uroczystość goście nie szczędzili zaś w ich kierunku słów uznania i podziękowań za trud codziennej służby wkładany w ratowanie życia i mienia ludzkiego.

niedziela, 19 maja 2019 r., 17:57
Piknik historyczny z inscenizacją Bitwy pod Łubianą
Morze atrakcji i to zarówno dla miłośników historycznych ciekawostek, jak i lubiących sportową rywalizację i rodzinną zabawę czekało na wszystkich tych, którzy w niedzielne popołudnie wybrali się do Łubiany. Odbył się tam Piknik Patriotyczny, który tradycyjnie zwieńczyła inscenizacja Boju pod Łubianą.

niedziela, 19 maja 2019 r., 00:20
Tłumy fanów disco polo bawiły się na Przebojowej Majówce w Stężycy
W sobotni wieczór do Stężycy przybyły tysiące miłośników muzyki disco polo. Po raz kolejny odbyła się tam jedna z najbardziej wyczekiwanych imprez w roku - Przebojowa Majówka. Publiczność bawiła się przy hitach takich gwiazd jak Classic, M- Power, Boys, Andre, Mig, Defis, Power Play, Extazy, Playboys, Jorrgus, Jesika, Top Girls, Miły Pan, Czadoman czy Piękni i Młodzi.

piątek, 17 maja 2019 r., 09:41
Aktywni, zaradni, samodzielni - nowy projekt ŚDS "Jesteśmy dla Ciebie"
"Aktywni - zaradni - samodzielni. Szansa na rozwój dorosłych osób niepełnosprawnych z wykorzystaniem ciekawych metod terapeutycznych" - nowy projekt realizowany w Środowiskowym Domu Samopomoc "Jesteśmy dla Ciebie". Dzięki temu podopieczni placówki skorzystają między innymi z warsztatów gry na bębnach afrykańskich, zajęć z jogi, hipoterapii, czy masażu.

środa, 15 maja 2019 r., 13:18
Wkrótce rozpoczną się prace nad projektem "kartuskiego bajpasu"
Prawie milion złotych kosztować będzie przygotowanie koncepcji rewitalizacji fragmentu linii kolejowej nr 234, czyli tzw. kartuskiego bajpasu, który będzie stanowił kolejową trasę objazdową z Gdańska do Kartuz przez Gdańsk Kokoszki i Starą Piłę na czas prac związanych z elektryfikacją i budową drugiego toru na linii 201 linii Gdynia - Kościerzyna - Maksymilianowo. Umowę na projekt ma zostać podpisana w środę po południu.

środa, 15 maja 2019 r., 11:24
LOT ,,Serce kaszub'' na Pikniku nad Odrą w Szczecinie
W miniony weekend Lokalna Organizacja Turystyczna ,,Serce Kaszub'' uczestniczyła w największej imprezie turystycznej Pomorza Zachodniego - Pikniku nad Odrą w Szczecinie. Impreza organizowana jest na Wałach Chrobrego - w jednym z najbardziej malowniczych miejsc Szczecina, które stanowi wizytówkę miasta.

wtorek, 14 maja 2019 r., 13:10
Kościerska "Szóstka" walczy o podwórko NIVEA
Szkoła Podstawowa nr 6 w Kościerzynie postanowiła wziąć udział w konkursie na plac zabaw. Nivea zbuduje łącznie 20 Podwórek Talentów, więc jest o co walczyć. Nowy plac zbaw ma służyć nie tylko uczniom, ale również mieszkańcom. Aby wygrać, potrzebny jest udział w internetowym głosowaniu. Trwa ono do 20 czerwca. Głosować można codziennie.

poniedziałek, 13 maja 2019 r., 14:51
Upamiętnili 84. rocznicę śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego
W niedzielę harcerze z Hufca ZHP Kościerzyna im. Franciszka Sędzickiego, przedstawiciele Związku Piłsudczyków oddz. Kaszubski oraz przedstawiciele dyrekcji PCM Garczyn uczcili w 84 rocznicę śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego.

piątek, 10 maja 2019 r., 10:29
Gminne Obchody Dnia Strażaka w Wielu
W sobotę, 4 maja strażacy z jednostek OSP z terenu gminy Karsin brali udział w Gminnych Obchodach Dnia Strażaka. Każdego roku uroczystość odbywa się w innej miejscowości w gminie. Tym razem gospodarzami byli druhowie z OSP Wiele.