niedziela, 21 maja 2017 r., 11:31
Trwa akcja rejestracji szpiku dla Kasi! Przyjdź i pomóż - możesz uratować komuś życie
W Miechucinie, w Kartuzach i w Łyśniewie w niedzielę można zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Trwa akcja rejestracji. Przyjdź, poświęć pięć minut i daj szansę Kasi i innym chorym na powrót do zdrowia. Nie bądź obojętny, twój gest może komuś uratować życie.

sobota, 20 maja 2017 r., 18:22
Przebojowa Majówka w Stężycy - zabawa z Zenkiem Martyniukiem i wielkimi gwiazdami disco polo
Kilkudziesięciotysięczny tłum przyciągnęła do stężyckiego amfiteatru kolejna odsłona Przebojowej Majówki. Gwiazdą tegorocznej edycji jest król gatunku - Zenek Martyniuk z zespołem Akcent, na scenie podziwiać można też takie gwiazdy jak Piękni i Młodzi, Boys, Classic, Jorgus czy Andre.

sobota, 20 maja 2017 r., 14:26
Trwa VII Pomorska Majówka Motocyklistów
Kilkuset miłośników dwóch kółek z Pomorza i nie tylko od piątku stacjonuje na terenie gminy Kościerzyna. Motyckliści już po raz siódmy biorą bowiem udział w Pomorskiej Majówce. Tradycyjnie w sobotnie przedpołudnie opuścili ośrodek w Sycowej Hucie, by pojawić się na kościerskim Rynku. Motocyklową paradą przejechało około 400 maszyn.

piątek, 19 maja 2017 r., 12:20
Kasia walczy o zdrowie - możesz pomóc! W sobotę i w niedzielę akcje rejestracji!
Co godzinę w Polsce ktoś dowiaduje się o tym, że ma raka krwi. Kasia w lutym z radością czekała na pojawienie się na świecie ukochanego synka. Usłyszała diagnozę, która wywróciła do góry nogami całe jej życie. Ma bardzo agresywny nowotwór - chłoniaka T-limfoblastycznego. Szansą na powrót do zdrowia jest dla niej znalezienie bliźniaka genetycznego. Pomóc może każdy wystarczy przyjść w sobotę lub w niedzielę na jedną z akcji i zarejestrować się w bazie dawców szpiku DKMS-u. Może właśnie ty uratujesz życie Kasi i pomożesz jej wrócić do synka i męża!

czwartek, 18 maja 2017 r., 11:58
Przebojowa Majówka w Stężycy - sprawdź, jak dojechać i gdzie zaparkować
Już w sobotę dziesiątki tysięcy fanów muzyki discopolowej z całego kraju i województwa będzie bawiło się na Przebojowej Majówce w Stężycy. W związku ze zwiększonym natężeniem ruchu organizatorzy wprowadzili zmiany w organizacji ruchu i wyznaczyli miejsca parkingowe.

środa, 17 maja 2017 r., 12:45
Policjanci zachęcają do korzystania z aplikacji "Moja Komenda"
Dzielnicowi z kościerskiej jednostki policji w ramach programu "Dzielnicowy bliżej nas" informują mieszkańców w swoich rejonach służbowych o aplikacjach "Moja Komenda" oraz "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa". Rozdawane w tym czasie ulotki ułatwiają mieszkańcom powiatu kontakt z ich dzielnicowymi oraz korzystanie z aplikacji na urządzeniach mobilnych.

środa, 17 maja 2017 r., 12:17
Diecezjalne święto poezji maryjnej w Kościerzynie
Już po raz 18. odbył się Diecezjalny Konkurs Poezji Maryjnej. Wręczenie nagród autorom najpiękniejszych wierszy maryjnych, jak i konkurs recytatorski odbył się w sobotę, 13 maja, w 100. rocznicę Objawień Maryjnych w Fatimie, w Kościerzynie. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział aż 189 uczestników.

wtorek, 16 maja 2017 r., 16:10
Kasia z Brodnicy żyje dzięki dawcy, Kasia z Sierakowic swojego szuka! Może będziesz nim właśnie Ty!
16 marca minął rok od momentu, kiedy ktoś zdecydował się podzielić cząstką siebie i uratował życie 29-letniej Kasi Łaszewskiej z Brodnicy Górnej, która miała ostrą białaczkę limfoblastyczną. Dziś może cieszyć się zdrowiem i ukochaną rodziną - mężem i dwójką synków. Teraz - inna Kasia, 27-letnia młoda mama i żona z Sierakowic potrzebuje pomocy. Nadzieją na powrót do zdrowia jest znalezienie dawcy szpiku. Kasia z Brodnicy opowiedziała nam swoją historię i zachęca wszystkich do rejestracji.

poniedziałek, 15 maja 2017 r., 15:55
Potrójne święto kościerskich strażaków
Tym razem w sali Szopińskiego spotkała się kościerska brać strażacka, by wspólnie świętować z okazji Dnia Strażaka. Tegoroczne obchody były wyjątkowe, bo podczas uroczystej akademii uczczono aż trzy jubileusze - 25-lecie PSP, 20-lecie SGRWN oraz 10-lecie kościerskiej sekcji Organizacji Zakładowej NSZZ Solidarność. Tradycyjnie nie obyło się jednak bez awansów, odznaczeń, wyróżnień oraz słów wdzięczności i podziękowań dla strażaków za ofiarność podczas akcji ratowniczo-gaśniczych.

poniedziałek, 15 maja 2017 r., 14:10
Harcerze porządkowali teren wokół pomnika upamiętniającego "Bój pod Łubianą"
Harcerze 23 drużyny harcerskiej z Łubiany w minimą sobotę sprzątali pomnik upamiętniający "Bój pod Łubianą", który miał miejcie 26 maja 1944 r. Skauci z Łubiany i Kornego kosili trawę, myli pomnik, wycinali gałązki, grabili i zamiatali teren wokół monumentu.