wczoraj, 12:52
Czekamy na życzenia dla babć i dziadków
W przyszłym tygodniu świętować będziemy Dni Babci i Dziadka. Z tej okazji, tak jak w latach poprzednich zachęcamy do złożenia życzeń na naszych łamach. Przesyłajcie do naszej redakcji zdjęcia dziadków i wnucząt i złóżcie życzenia na łamach koscierski.info.

wczoraj, 09:20
Stare Polaszki. Policjanci spotkali się z uczniami
We wtorek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Starych Polaszkach. W czasie prowadzonej prelekcji funkcjonariusze poruszali m.in. problematykę odpowiedzialności prawnej osób nieletnich, uzależnień, agresywnych i chuligańskich zachowań młodzieży.

wczoraj, 09:02
Kościerzyna. Ponad pół miliona złotych dla NGO. Konkurs ofert rozstrzygnięty
Miasto rozstrzygnęło konkurs na realizację zadań publicznych w 2019 roku. Granty w wysokości 533.595 zł trafią do kilkudziesięciu organizacji na wykonanie 38 projektów. Tradycyjnie największa pula środków, bo aż kwota 436.995 zł, zasili sektor sportowy.

środa, 16 stycznia 2019 r., 21:36
W Kościerzynie zapłonęły znicze. Oddano hołd Pawłowi Adamowiczowi
Kilkuset mieszkańców Serca Kaszub w środowy wieczór spotkało się na kościerskim Rynku, by w ciszy i zadumie oddać hołd tragicznie zmarłemu Pawłowi Adamowiczowi. Mieszkańcy zapalali znicze pod portretem prezydenta Gdańska, a o godzinie 20. przy dźwiękach piosenki Czesława Niemena "Dziwny jest ten świat" i Disturbed "The Sound of Silence" zapalili światełko do nieba.

środa, 16 stycznia 2019 r., 11:51
Mieszkańcy Kościerzyny chcą upamiętnić śp. Pawła Adamowicza
Kościerzacy chcą uczcić pamięć tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska. Zapraszają na spotkanie w ciszy, które zaplanowano na środę na godzinę 20. na Rynku w Kościerzynie. W ten sposób mieszkańcy Serca Kaszub chcą upamiętnić śp. Pawła Adamowicza.

środa, 16 stycznia 2019 r., 11:20
To już ostatni moment, by zgłosić się do Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie
Do piątku szkoły mogą nadsyłać swój akces do dwunastej już edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. Motywem przewodnim tegorocznego konkursu są "Bezpieczne Wakacje". Pierwszy etap olimpiady zaplanowano na 31 stycznia.

wtorek, 15 stycznia 2019 r., 13:43
W Pomorskiem trwa żałoba po śp. prezydencie Pawle Adamowiczu
W związku z tragiczną śmiercią prezydenta Pawła Adamowicza, odpowiadając na potrzebę zamanifestowania jedności społecznej, wojewoda pomorski podjął decyzję o ogłoszeniu żałoby na terenie województwa pomorskiego. Żałoba trwać będzie do dnia pogrzebu śp. Pawła Adamowicza.

poniedziałek, 14 stycznia 2019 r., 15:12
Gdzie się bawić w Karnawale?
Rozpoczęliśmy karnawał - czas wypełniony radością i hucznymi imprezami. To doskonała okazja, by miło spędzić czas w gronie przyjaciół na wspólnej zabawie. Tegoroczny karnawał będzie wyjątkowo długi - potrwa aż do drugiego marca. W wielu lokalach i restauracjach odbywać się będą w najbliższych tygodniach bale i zabawy. Przygotowaliśmy kilka propozycji dla tych, którzy zastanawiają się, gdzie się wybrać.

poniedziałek, 14 stycznia 2019 r., 15:04
Padł kolejny orkiestrowy rekord! Ponad 130.000 zł od mieszkańców powiatu dla WOŚP!
Mieszkańcy powiatu kościerskiego nie szczędzili pieniędzy wrzucanych do orkiestrowych puszek i nie żałowali grosza także podczas licznych licytacji. I udało się! Kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kościerskiem przejdzie do historii. Wspólnie udało się zebrać ponad 130.000 zł!

niedziela, 13 stycznia 2019 r., 20:37
27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tak było w Kościerskiem
Trwa wielkie liczenie. Za nami 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W powiecie kościerskim dla dzieci i bez focha, czyli na zakup sprzętu specjalistycznych szpitali dziecięcych kwestowało aż około 600 wolontariuszy. Poza kwestami do puszek odbyło się też wiele innych orkiestrowych atrakcji, a więc wiele okazji do wsparcia tegorocznego szczytnego celu tej wieloletniej pięknej inicjatywy, która rokrocznie jednoczy miliony Polaków. Sprawdź, jak zagrała orkiestra ofiarnych serc w Kościerskiem.