wczoraj, 12:27
Nowy radiowóz dla kościerskiej "drogówki"
W piątek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymali nowy radiowóz Opel Astra. W przekazaniu auta uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Kościerzynie, policjanci ruchu drogowego oraz Burmistrz Miasta Kościerzyna. Jego zakup współfinansowany był przez Komendę Główną Policji oraz Urząd Miasta Kościerzyna.

wczoraj, 08:26
Kościerzyna. Samorządowe spotkanie opłatkowe
Życzenia składali sobie samorządowcy, przedsiębiorcy, dyrektorzy placówek oświatowych, przedstawiciele duchowieństwa i pracownicy miejskich służb. W środę odbyło się bowiem tradycyjne spotkanie opłatkowe.

czwartek, 14 grudnia 2017 r., 12:21
Masz w sobie to coś! Możesz uratować komuś życie! Świąteczna akcja DKMS w Kościerzynie
W niedzielę od godziny 11. do 19. w Galerii Kościerskiej będzie można zapisać się do Banku Dawcy Szpiku. Dlaczego warto? W Polsce co godzinę, ktoś dowiaduje się, że jest chory na białaczkę, czyli nowotwór krwi. Jedyną szansą na życie dla chorego jest przeszczep. Może właśnie Ty będziesz mógł darować komuś ŻYCIE!

czwartek, 14 grudnia 2017 r., 10:46
Seniorzy świętowali w Wysinie
Przedświąteczny czas to idealny okres na wykorzystanie go do wspólnych spotkań i organizacji Dni Seniorów. Nie inaczej było w Wysinie, gdzie zgodnie już z wieloletnią tradycją, na spotkanie opłatkowe zaproszono najstarszych mieszkańców Wysina i Chróstów Wysińskich.

środa, 13 grudnia 2017 r., 08:45
Spektakl "Kostroma" w wykonaniu podopiecznych "Jesteśmy dla Ciebie"
Pełna widownia zgromadzona w Sali Widowiskowej, niesamowite wrażenia artystyczne, wyjątkowe widowisko. Pięknych emocji dostarczył widzom spektakl pt. "Kostroma" z wykorzystaniem sztuki light show, który wystawili podopieczni Gdańskiej Fundacji Dobroczynności Środowiskowego Domu Samopomocy "Jesteśmy dla Ciebie" w Kościerzynie.

wtorek, 12 grudnia 2017 r., 13:35
Łubiana. Harcerze uczcili 150. urodziny marszałka Piłsudskiego
Na ostatniej piątkowej wieczorem harcerze z 23. drużyny harcerskiej z Łubiany uczynili 150. rocznicę urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego. Przy pomniku w Garczynie zaciągnęli wartę, zapalili znicz i złożyli wiązankę kwiatów.

poniedziałek, 11 grudnia 2017 r., 14:12
W ten weekend działy się cuda...Finał Szlachetnej Paczki 2017
Za nami wielki finał tegorocznej akcji Szlachetnej Paczki. Kolejna edycja pozwala utwierdzić się w przekonaniu, że na świecie nie brakuje dobrych, wrażliwych na los innych, ludzi. Paczki dla rodzin, których historie sprawiają, że serce się kraje, a łzy same cisną się do oczu, przygotowywało tysiące ludzi w całej Polsce. Akcja od lat obecna jest też w Kościerzynie. Tu magia świąt Bożego Narodzenia w miniony weekend dotarła do 28 rodzin!

poniedziałek, 11 grudnia 2017 r., 11:51
Lubań. Seniorzy z energią
Bezpłatne badania i konsultacje medyczne, konsultacje z dietetykiem, porady mobilnego Biura Obsługi Klienta Energa, czy porady na temat bezpieczeństwa seniorów - między innymi takie niespodzianki czekały na seniorów, którzy w sobotę odwiedzili Szkołę Podstawową w Lubaniu.

niedziela, 10 grudnia 2017 r., 13:42
Uhonorowani za niesienie pomocy - Pomorska Gala PCK
Dzielą się tym, co najcenniejsze, krwią. Nie pozostali także obojętni na los osób poszkodowanych przez sierpniową nawałnicę. I właśnie za dar krwi i pomoc ofiarom żywiołu, a więć osobom ratującym życie i dającym nadzieję na lepsze jutro dziękowano podczas sobotniej Pomorskiej Gali Polskiego Czerwonego Krzyża. Wśród grona odznaczonych i wyróżnionych osób nie zabrakło też mieszkańców powiatu kartuskiego i kościerskiego.

niedziela, 10 grudnia 2017 r., 11:32
Nowy rozkład PKM - sprawdź zmiany w godzinach odjazdów pociągów
Od niedzieli, 10 grudnia zmienia się rozkład pociągów PKM kursujących na trasach Kartuzy-Gdańsk Główny oraz Kościerzyna-Gdynia. Ruszając w podróż koleją na tych odcinkach, warto sprawdzić, o której będzie odjeżdżał nasz skład.