dzisiaj, 09:08
Kościerzyna. Na ulicy Długiej stanął pomnik dra Aleksandra Majkowskiego
Pomnik autora przygód Remusa znów wrócił do Kościerzyny. W nowej odsłonie i nowej lokalizacji pomnik dra Aleksandra Majkowskiego został uroczyście odsłonięty w niedzielne popołudnie. Monument urodzonego w Kościerzynie wybitnego kaszubskiego poety, dziennikarza, działacza społecznego, lekarza, czy przywódcy Towarzystwa Młodokaszubów stanął na ulicy Długiej.

dzisiaj, 08:49
OSP Wdzydze Tucholskie z nowym wyposażeniem
Komplety koszarowe, ubrania specjalne, hełmy, obuwie, pasy bojowe, toporki, aparaty powietrzne, czy czujniki bezruchu - w między innymi takie wyposażenie i uzbrojenie osobiste strażaka doposażeni zostali strażacy-ochotnicy z Wdzydz Tucholskich.

wczoraj, 16:19
Szymbark. XV Zjazd Sybiraków "...by pamięć o nich, nie odeszła w noc"
W rocznicę napaści sowieckiej na Polskę, 17 września w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku odbył się Światowy Zjazd Sybiraków. Mimo upływu lat historia tych, którzy zostali zesłani na Syberię, wzbudzała ogromne poruszenie. Cześć sybirakom oddali także przedstawiciele młodego pokolenia.

niedziela, 16 września 2018 r., 16:19
XXI Kaszubska Jesień Rolnicza
Przez dwa dni w Lubaniu swój dorobek zaprezentowały firmy obsługujące rolnictwo, ogrodnicy oraz wystawcy królików, gołębi i ptactwa ozdobnego. Po raz 21. odbyła się tu bowiem Kaszubska Jesień Rolnicza. Targom towarzyszyły Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych oraz Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi.

niedziela, 16 września 2018 r., 15:54
Rolnicy z diecezji pelplińskiej dziękowali za plony w Lubaniu
Rolnicy z całej diecezji pelplińskiej w niedzielę zjechali do Lubania. Odbyły się tam bowiem diecezjalne dożynki połączone ze świętem plonów gminy Nowa Karczma. Uroczystości dożynkowe były okazją do podziękowania rolnikom za ich trudną pracę na roli.

sobota, 15 września 2018 r., 09:53
Policjanci przeprowadzili zajęcia z klasami o profilu policyjnym
W środę funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie odwiedzili uczniów klas o profilu policyjnym ze szkoły ponadgimnazjalnej z Malborka przebywającej z Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie. Policjanci opowiadali im o swojej pracy, pokazali samochody i wyszkolenie psa służbowego.

piątek, 14 września 2018 r., 11:39
Piątkowe Szkło kontaktowe będzie nadawane z Kaszub
Szkło kontaktowe, a więc magazyn satyryczno-publicystyczny, emitowany na antenie telewizji TVN24 od ponad dziesięciu lat w piątek będzie nadawany na żywo z Kaszub, z Restauracji Mulk w Miszewie.

czwartek, 13 września 2018 r., 12:29
Weekend z targami w Lubaniu i Bajkowym Festynem w Kościerzynie
Najbliższy weekend zdecydowanie upłynie pod znakiem XXI Kaszubskiej Jesieni Rolniczej. Lubań przez dwa dni bez wątpienia będzie pomorską stolicą rolników. Podczas niedzielnego dnia targom towarzyszyć będzie też diecezjalne święto plonów. Na kościerskim Rynku z kolei odbędzie się kolejna edycja Bajkowego Festynu Rodzinnego.

czwartek, 13 września 2018 r., 10:17
OSP z gminy Kościerzyna z nowym sprzętem
Rozpieracz kolumnowy, agregat prądotwórczy, zestaw do ratownictwa technicznego, czy defibrylator - taki sprzęt w ramach Funduszu Sprawiedliwości trafił do jednostek OSP z terenu gminy Kościerzyna. Dodatkowo kościerski samorząd doposażył też jednostki w Kornem i Skorzewie oraz zakupił torbę medyczną dla funkcjonariuszy Policji.

środa, 12 września 2018 r., 14:04
Przygoda z kulturą w Warszawie podopiecznych Gdańskiej Fundacji Dobroczynności
Podopieczni Gdańskiej Fundacji Dobroczynności oraz wolontariusze skorzystali z trzydniowej wycieczki do Warszawy, którą zwiedzali z przewodnikiem poznając najciekawsze miejsca związane z historią, słuchając opowieści i legend warszawskich.