wczoraj, 15:23
XXII Kaszubska Jesień Rolnicza w Lubaniu
Przez dwa weekendowe dni w Lubaniu swój dorobek prezentują firmy obsługujące rolnictwo, ogrodnicy oraz wystawcy królików, gołębi i ptactwa ozdobnego. Po raz 22. odbywa się tu bowiem Kaszubska Jesień Rolnicza. Targom towarzyszy Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych, w niedzielę również odbędzie się diecezjalne święto plonów.

wczoraj, 15:06
Trwa V Jeseniowa Swiętnica u Miedzwiedzków
Bure Misie wraz ze swoimi przyjaciółmi świętują 30-lecie utworzenia Fundacji Wspólnoty Burego Misia. Na terenie osady trwa festyn przepełniony atrakcjami. Podczas festynu wręczone zostały też statuetki wdzięczności Romany. W niedzielę z kolei czeka nas trzecia edycja Bikeowego Maratonu.

piątek, 13 września 2019 r., 18:43
Kościerzyna. Trwają prace przy ulicy Przemysłowej - jest zmiana organizacji ruchu
W rejonie ulicy Przemysłowej nastąpiła zmiana organizacji ruchu. Jak informuje kościerski magistrat, zmiany spowodowane są pracami remontowymi toczącymi się w obrębie wspomnianej ulicy.

piątek, 13 września 2019 r., 10:14
Uwaga, coraz więcej zachorowań na boreliozę. Jak nie zostać ofiarą kleszcza?
Można je spotkać tak naprawdę wszędzie. Wystarczy ich jedno małe ukłucie, by zostać zarażonym niebezpieczną chorobą. Mowa o kleszczach, których aktywność stale wzrasta, czego dowodem są dane przedstawiające liczbę zachorowań na boreliozę w powiecie kościerskim. Ponad 50 osób zachorowało w tym roku, a ta liczba może jeszcze ulec zmianie.

piątek, 13 września 2019 r., 08:19
Wyniki poprawkowej matury 2019. Jak poradziła sobie młodzież z powiatu kościerskiego?
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku opublikowała wyniki tegorocznych matur w terminie poprawkowym. Do sierpniowej poprawki przystąpiło 66 abiturientów z powiatu kościerskiego i 48 proc. uzyskało wynik 30 proc. lub wyższy.

wtorek, 10 września 2019 r., 09:52
Odnosisz sukcesy sportowe? Powalcz o stypendium marszałka
Do 15 października można składać wnioski o stypendium marszałka województwa pomorskiego. Do przyznanie jest 50 stypendiów w czterech kategoriach: młodzieżowiec, junior, junior młodszy oraz sportowcy niepełnosprawni w wieku do 25 lat. Na ten cel samorząd przeznaczył ponad 220 tysięcy złotych.

wtorek, 10 września 2019 r., 08:31
Jesienna Giełda Mam w Kartuzach już 21 września! Zapisy trwają!
Już za niespełna dwa tygodnie w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 1 w Kartuzach odbędzie się kolejna edycja Giełdy Mam. Imprezy, która pozwala na wymianę, kupno i zbycie. Chętni już mogą się zapisywać i rezerwować stoiska.

poniedziałek, 9 września 2019 r., 12:23
Narodowe Czytanie polskich nowel w Wielkim Klinczu
W sobotę, 7 września odbyła się ósma edycja akcji "Narodowe Czytanie" pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. W ogólnopolskie czytanie włączyła się Biblioteka Szkolna i Biblioteka Publiczna w Wielkim Klinczu. Organizatorami tej akcji były Renata Abramowska i Jolanta Jereczek. Tegoroczne "Narodowe Czytanie" pod hasłem: "Osiem polskich nowel na 8. edycję Narodowego Czytania" zostało ogłoszone i podane do publicznej wiadomości przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

sobota, 7 września 2019 r., 19:02
I Pomorska Spartakiada Kół Gospodyń Wiejskich
14 kół z terenu województwa pomorskiego wzięło udział w I Pomorskiej Spartakiadzie Kół Gospodyń Wiejskich. Panie zmierzyły się w śpiewie, rzucie ziemniakami w patelnię, dojeniu krowy, ubijaniu piany z jajek, czy w jeździe slalomem taczką przeciąganiu liny. Nie brakło więc talentów wokalnych, sportowych emocji, a przede wszystkim dobrej zabawy.

piątek, 6 września 2019 r., 11:52
Kościerzyna. Ósma edycja Autochodzika zaainaugurowana
Już po raz ósmy w Kościerzynie odbyły się "Spotkania odblaskowe", na którym przedstawiciele władz miasta wręczyli pierwszoklasistom kamizelki odblaskowe, a przedszkolom materiały dydaktyczne, dzięki którym poznają zasady bezpiecznego poruszania się po mieście.