wczoraj, 19:40
Sąsiadki Aparatki z Wielkiego Klincza ponownie bezkonkurencyjne!
Talenty kulinarne, kabaretowe, wokalne, czy taneczne prezentowały członkinie czterech kół gospodyń wiejskich z terenu gminy Kościerzyna, które wzięły udział w Gminnym Turnieju KGW. Kolejny rok z rzędu bezkonkurecyjne okazały się Sąsiadki Aparatki, które nie tylko zdeklasowaly pozostałe koła w trzech konkurencjach, ale też w ogólnym rozrachunku śpiewem, tańcem, wdziękiem, a przede wszystkim dzięki swojej kreatywności zdobyły największą ilość punktów. Tym samym już po raz trzeci wzniosły zwycięski puchar gminnej rywalizacji.

sobota, 25 lutego 2017 r., 15:32
Gospodynie z KGW Górki świętowały 10-lecie swojego istnienia
Są kobietami "do tańca i do różańca". Nie ma wyzwania, którego, by się nie podjęły - prowadzą kabaret, przywróciły honory gruszce gdańczonce i przyczyniły się do odbudowania jej sadu, promują swoją wieś i gminę w kraju i zagranicą. Już od dekady działają na rzecz lokalnej społeczności swojej wsi. Mowa o członkiniach Koła Gospodyń Wiejskich w Górkach, które w lutym świętowały dziesięciolecie swojej działalności.

piątek, 24 lutego 2017 r., 18:03
Gmina Kościerzyna świętuje jubileusz 25-lecia istnienia
Uroczystą sesją Rady Gminy Kościerzyna zapoczątkowano trzydniowe obchody jubileuszu 25-lecia istnienia gminy Kościerzyna. Piątkowa uroczystość była okazją do przypomnienia historii powstania samorządu oraz znaczących inwestycji zrealizowanych na przestrzeni minionego ćwierćwiecza, jak również podziękowania i uhonorowania tych, którzy przyczynili się do rozwoju gminy.

piątek, 24 lutego 2017 r., 10:44
Nie igraj z życiem - nie wchodź na lód!
Dodatnie temperatury sprawiają, że warstwa lodu na zbiornikach wodnych staje się niebezpiecznie cienka i łatwo o nieszczęście. Tymczasem wciąż nie brak osób spacerujących po zamarzniętych akwenach, czy wędkarzy łowiących ryby spod lodu. Dlatego też strażacy przestrzegają przed wchodzeniem na lód.

czwartek, 23 lutego 2017 r., 15:45
Kościerzyna. "Słodkie wyzwanie" - laurki za pączki
Zespół Szkół Publicznych nr 2 w Kościerzynie podjął słodkie wyzwanie. Uczniowie ostatnie dni spędzili na przygotowaniu ponad pół tysiąca laurek dla jednej z kościerskich cukierni. Ta z kolei usmażyła dodatkowo ponad 550 pączków. Finał akcji nastąpił w tłusty czwartek.

czwartek, 23 lutego 2017 r., 09:14
Kościerzyna. Konferencja Bezpieczny Senior za nami
W środę w Świetlicy Seniora w Kościerskim Domu Kultury odbyły się zajęcia poświęcone zagadnieniom bezpieczeństwa wśród osób starszych. Wskazówki zainteresowanym osobom, przekazywali przedstawiciele służb mundurowych oraz trener samoobrony.

czwartek, 23 lutego 2017 r., 08:56
Kościerzyna. Zielone światło dla modernizacji oczyszczalni
Podczas środowej sesji Rady Miasta Kościerzyna samorządowcy przyjęli "Wieloletni plan rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych na lata 2017 - 2020". Pozwala to na rozpoczęcie procesu modernizacji kościerskiej oczyszczalni. Jak się okazuje, jest szansa aby na to zadanie otrzymać dofinansowanie z Unii Europejskiej.

czwartek, 23 lutego 2017 r., 00:07
Tłustoczwartkowe łasuchowanie z odrobiną… wstrzemięźliwości
Jak co roku w ostatni czwartek karnawału niemal każdy z nas ulega pokusie zajadania się pączkami. A wybór jest wielki. Słodkie "kuleczki" z dżemem, marmoladą, powidłami bądź z adwokatem, z polewą czekoladową, lukrem lub posypane cukrem pudrem. Dzisiaj delektować się będziemy w towarzystwie rodziny, znajomych lub w pracy. Święto pączka to duża pokusa, ale jak ostrzegają dietetycy, warto postawić na umiar.

środa, 22 lutego 2017 r., 14:37
Za beztroskę mogą zapłacić utratą dobytku
Co roku w strażackich statystykach pojawia się kilkadziesiąt przypadków pożarów sadzy, czy pożarów na skutek złej wentylacji, nieszczelnego systemu grzewczego. Niektóre z nich kończą się tragicznie. Choć straż pożarna co roku prowadzi w tym zakresie akcje profilaktyczne, nie brak osób, które i tak wykazują się beztroską i brakiem wyobraźni.

środa, 22 lutego 2017 r., 10:50
Dzielą się sercem z najmniejszymi - podziękowania dla rodzin zastępczych i osób je wspierających
Wyjątkowa uroczystość odbyła się we wtorkowy wieczór w zajeździe "Nad Stawem" w Grabówku. w jednym miejscu zgromadziły się rodziny zastępcze, jak i osoby wspierające ich działania. Spotkanie było więc doskonałą okazją do podziękowania rodzinom zastępczym za dzielenie się sercem z potrzebującymi tego dziećmi oraz osobom, które bezinteresownie wspierają realizację misji rodzicielstwa zastępczego.