dzisiaj, 15:41
Bilety na PKM są dostępne także przez internet
Podróżujący Pomorską Koleją Metropolitalną mogą teraz kupić bilety na pociąg również drogą internetową. SKM Trójmiasto, które jest przewoźnikiem na linii PKM wprowadziła długo oczekiwane udogodnienie dla pasażerów. Uruchomiła specjalną platformę za pośrednictwem, której szybko i łatwo można kupić bilet.

dzisiaj, 12:43
W Kierunku Natury, czyli obchody Światowego Dnia Ziemi w Kościerzynie
"Dbajmy o Ziemię", "Idźmy w kierunku Natury", "O recyklingu dużo już wiemy i śmieci zawsze segregujemy", "O czystość dbamy, po psach i kotach, zawsze sprzątamy" - między innymi z takimi sloganami na transparentach uczniowie przemaszerowali w poniedziałek ulicami miasta korowodem, który zainaugurował kościerskie obchody Światowego Dnia Ziemi.

wczoraj, 16:45
W Muzeum Ziemi Kościerskiej otwarto wystawę poświęconą Franciszkowi Sędzickiemu
Do 11 czerwca w Muzeum Ziemi Kościerskiej można oglądać wystawę poświęconą Franciszkowi Sędzickiemu - pisarzowi, działaczowi narodowemu i społecznemu pochodzącemu z Rotembarku. Otwarcie wystawy odbyło się w 19 kwietnia, a więc w 60. rocznicę śmierci kaszubskiego poety.

wczoraj, 12:58
W marcu została mamą, teraz walczy o życie. Pomóż Kasi pokonać raka - zostań dawcą
Zaledwie kilka miesięcy temu była jedną z wielu młodych kobiet, która z radością oczekiwała na swoje pierwsze maleństwo. Szczęśliwa mężatka, pełna pasji 27-latka odliczała chwile do narodzin synka. W lutym jednak usłyszała diagnozę, która wywróciła do góry nogami całe jej życie - chłoniak T-limfoblastyczny. Mimo złośliwego nowotworu, 22 marca na świecie pojawił się jej zdrowy synek. Kasia natomiast rozpoczęła trudną walkę o swoje życie. Pomóc jej w niej może każdy z nas. Nadzieją dla młodej mamy jest przeszczep szpiku. Ruszyły poszukiwania dawcy.

piątek, 21 kwietnia 2017 r., 13:33
Funkcjonariusze rozmawiali z rodzicami i nauczycielami o dopalaczach
W czwartek policjanci z prewencji kryminalnej byli gośćmi w Szkole Podstawowej w Kaliskach. Rozmawiali z rodzicami i nauczycielami o zagrożeniach związanych z zażywaniem dopalaczy, leków oraz bezpiecznym korzystaniu z Internetu. Nie zabrakło także informacji o działających policyjnych mapach zagrożeń, które przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa.

piątek, 21 kwietnia 2017 r., 11:12
Kościerzyna-Warszawa. Debatowali nad funkcjonowaniem młodzieżowych rad
"Funkcjonowanie Młodzieżowych Rad" - pod taką nazwą w środę w Sejmie RP odbyła się debata skierowano do młodzieżowych rajców, jak i przedstawicieli samorządów. Wzięli w niej udział także przedstawiciele kościerskiej rady.

czwartek, 20 kwietnia 2017 r., 14:36
Prezydent Europy Donald Tusk ze świąteczną wizytą w Osadzie Burego Misia
Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk w Wielką Sobotę odwiedził Osadę Burego Misia. Wziął udział w nabożeństwie poświęcenia pokarmów, jak również znalazł czas na rozmowę z mieszkańcami osady.

czwartek, 20 kwietnia 2017 r., 14:07
Gigantyczne wielkanocne jajo ponownie stanęło w Dziemianach
Choć Wielkanoc za nami, świąteczny klimat nadal można poczuć w Dziemianach, gdzie niedaleko miejscowego kościoła można podziwiać ogromne wielkanocne jajo z motywami kaszubskimi. W tym roku obok gigantycznej pisanki stanęły też nieco mniejsze świąteczna jajka. Będzie można je oglądać do końca kwietnia.

czwartek, 20 kwietnia 2017 r., 12:10
Pracowity rok w prokuraturze -  więcej pijanych kierowców i przestępstw narkotykowych
1.564 sprawy, w tym usiłowanie zabójstwa, siedem rozbojów i wymuszeń rozbójniczych, 40 spraw związanych z narkotykami, 28 przestępstw na tle seksualnym, 171 dotyczących kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości, 490 osądzonych osób na podstawie aktów oskarżenia i wniosków skierowanych przez kościerskich śledczych - tak w wielkim skrócie można podsumować działalność Prokuratury Rejonowej w Kościerzynie w minionym roku.

środa, 19 kwietnia 2017 r., 14:13
Pomorzanie korzystają z kolei chętniej niż mieszkańcy innych regionów Polski
Podróżowanie koleją w Polsce największą popularnością cieszy się na Pomorzu - tak wynika z danych opublikowanych przez Urząd Transportu Kolejowego. W pozostałych zakątkach kraju wskaźniki te są dużo niższe. Na dużą popularność poruszania się tym środkiem transportu w tym regionie kraju wpływać może również działająca 1,5 roku PKM. W marcu liczba jej pasażerów przekroczyła 250 tys. osób.