dzisiaj, 09:15
PCM zainaugurowało obchody jubileuszu 90-lecia działalności
W piątek, 13 października w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej w siedzibie Powiatowego Centrum Młodzieży im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garczynie z inicjatywy Zarządu Ogólnopolskiego Towarzystwa Oświatowego Garczyn odbyło się spotkanie inaugurujące obchody jubileuszu 90-lecia ośrodka szkoleniowo-wypoczynkowego w Garczynie. Pierwsze obozy w tym miejscu organizowano już bowiem od 1928 roku i były to wówczas obozy Przysposobienia Wojskowego Kobiet.

wczoraj, 16:12
Delegacja z niemieckiego Parsau w Nowej Karczmie. Chcą odnowić partnerstwo
Gminy Nowa Karczma i niemiecka Parsau po kilkuletniej przerwie zamierzają odnowić partnerstwo i zacieśnić współpracę. W związku z tym w ubiegłym tygodniu kościerska strona gościła delegację z Niemiec. Goście byli pod wrażeniem zmian, jakie nastąpiły na terenie gminy od poprzedniej wizyty. W prezencie przywieźli pudełko zapałek, by na nowo rozpalić przyjaźń między oboma samorządami.

wczoraj, 13:55
Borelioza znów zaatakowała, jest jeszcze więcej chorych
Choroba bakteryjna wywołana krętkami, przenoszona przez kleszcze, czyli borelioza to poważne zagrożenie dla zdrowia. W tym roku zachorowań w naszym regionie jest więcej, niż w roku ubiegłym. Co zrobić, aby nie znaleźć się wśród zarażonych? Wystarczy skorzystać z kilku cennych rad.

wczoraj, 10:49
Z poloneza musieli zrobić "elkę" - ekipa z Kaszub w programie "99 Godzin"
Mieli dokładnie 99 godzin i 5000 zł, by z poloneza caro plus zrobić samochód do nauki jazdy. Mateusz, Grzegorz, Sebastian, Artur i Marek - pięcioosobowa ekipa pasjonatów motoryzacji z Kaszub wzięła udział w programie "99 godzin".

niedziela, 15 października 2017 r., 14:05
Krystyna i Franciszek Brzezińscy świętowali złoty jubileusz małżeński
Minęło pół wieku od momentu, gdy ślubowali sobie miłość i wierność, wspólne życie na dobre i złe, w zdrowiu i chorobie. Mowa o Krystynie i Franciszku Brzezińskich z Grabowa Kościerskiego, którzy w tym roku świętują 50. rocznicę ślubu. Złotych jublitatów z najserdeczniejszymi życzeniami odwiedziły władze gminy Nowa Karczma.

niedziela, 15 października 2017 r., 08:03
Kościerzyna. Najlepsi uczniowie i studenci ze stypendiami burmistrza
55 osób odebrało z rak burmistrza Kościerzyny Michała Majewskiego gratulacje i stypendia za wybitne osiągnięcia w nauce. W tym gronie znaleźli się uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści, licealiści oraz studenci. Ponadto tradycyjnie przyznano stypendium im. Ks. Hilarego Jastaka oraz nagrodę ufundowaną przez kościerskich przedsiębiorców.

sobota, 14 października 2017 r., 13:08
Kościerzyna. Nagrody i podziękowania dla nauczycieli
Tradycyjnie 14 października, a więc w Dzień Edukacji Narodowej odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta Kościerzyna, podczas której podziękowano nauczycielem za ich trud wkładany w edukację najmłodszych kościerzaków. W sumie nagrody z rąk burmistrza i przewodniczącej rady odebrało 26 dyrektorów i nauczycieli.

sobota, 14 października 2017 r., 10:00
Studencie, powalcz o stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego!
Ogłoszony został przez Zarząd Województwa Pomorskiego nabór wniosków o przyznanie stypendiów dla studentów na rozpoczęty właśnie rok akademicki 2017/2018. Co trzeba zrobić, aby uzyskać takie stypendium? Gdzie i do kiedy należy składać wnioski?

piątek, 13 października 2017 r., 11:29
Nie żyje prof. Edward Breza
W wieku 85 lat zmarł prof. Edward Breza - wybitny humanista, językoznawca, historyk i miłośnik kaszubszczyzny. Pozostawił po sobie dorobek liczący około trzech tysięcy publikacji, z których większość poświęcona została Kaszubom.

piątek, 13 października 2017 r., 10:06
Zmiany w kierownictwie oddziału urologii kościerskiego szpitala
Karol Sasim został nowym ordynatorem Oddziału Urologii i Urologii Onkologicznej w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie. Założyciel oddziału i dotychczasowy jego szef dr n. med. Krzysztof Szkarłat nadal będzie jednak do dyspozycji pacjentów.