dzisiaj, 09:34
Kradli paliwo z pojazdów - 19-latek i 22-latek w rękach policji
Dwaj młodzi mieszkańcy powiatu kościerskiego odpowiedzą za kradzież paliwa. Zostali ujęci w środowy wieczór na jednej z posesji w Kościerzynie, gdzie ściągali paliwo ze zbiornika samochodu ciężarowego. 19-latek i 22-latek noc spędzili w policyjnym areszcie.

wczoraj, 10:59
Liniewo. Pożar piwnicy przy ulicy Kasztanowej
We wtorkowy poranek służby interweniowały w Liniewie, gdzie w jednym z budynków doszło do pożaru składowanego w pomieszczeniach piwnicznych opału. W interwencji wzięły udział trzy zastępy straży pożarnej.

wczoraj, 10:51
Kościerzyna. Sąsiad uratował życie 26-latce
Pozostawiła garnek na kuchence gazowej. Doszło do pożaru. Z jej mieszkania zaczęły wydobywać się kłęby dymu. Zareagował sąsiad, który ewakuował 26-letnią kobietę z zadymionego pomieszczenia. Wezwana na miejsce straż ugasiła zaś pożar. Poszkodowana została przetransportowana do szpitala.

poniedziałek, 18 lutego 2019 r., 08:55
Golfem zatrzymał się na skarpie - wydmuchał 3 promile alkoholu!
Otrzymali zgłoszenie, że trasą Nowa Karczma - Szumleś Szlachecki może poruszać się pijany kierowca. Gdy policjanci dotarli na miejsce, golf znajdował się już na przydrożnej skarpie. Kierujący nim 42-latek wydmuchał prawie 3 promile alkoholu. To jednak nie jedyny zatrzymany w weekend amator jazdy na podwójnym gazie.

niedziela, 17 lutego 2019 r., 23:13
Tragiczny wypadek w Olpuchu - nie żyją dwie osoby. Trzy, w tym dwoje dzieci, trafiły do szpitala
W niedzielę wieczorem doszło do tragicznego w skutkach wypadku w Olpuchu. Zderzyły się tam czołowo dwa samochody osobowe. Zginęły dwie osoby.49-letni mężczyzna i 46-letnia kobieta - oboje mieszkańcy powiatu kartuskiego. Trzy osoby, w tym dwoje dzieci przetransportowano do szpitala.

piątek, 15 lutego 2019 r., 09:37
Wilcze Błota. 39-latek przygnieciony przez kombajn
W czwartkowe przedpołudnie służby interweniowały w Wilczych Błotach, gdzie doszło do wypadku podczas naprawy kombajnu. 39-latek został tam przygnieciony przez maszynę. Trafił do szpitala.

środa, 13 lutego 2019 r., 10:38
Kościerzyna. Policjanci promowali ideę bezpieczeństwa
Policjanci zorganizowali dla dzieci konkurs pod hasłem "Bezpieczne Ferie", którego podsumowanie odbyło się w Świetlicy Środowiskowej "Stacja Kościerzyna" w Kościerzynie. Oceniający prace zaskoczeni byli kreatywnością młodych ludzi.

środa, 13 lutego 2019 r., 10:34
Nie zatrzymał się do kontroli, porzucił BMW i uciekł. Dzień później zgłoszono kradzież pojazdu
Zgłosił kradzież swojego BMW. Policjantom szybko jednak udało się odnaleźć pojazd w sąsiednim powiecie. Dzień wcześniej kierujący tymże samochodem miał nie zatrzymać się do kontroli drogowej, porzucić BMW i uciec.

poniedziałek, 11 lutego 2019 r., 11:21
Miała uregulować drobną płatność - z konta zniknęło jej 9.000 zł
Otrzymała wiadomość, że zalega z drobną opłatą za usługi telekomunikacyjne. Zalogowała się za pomocą otrzymanego linka. Z konta zniknęło jej 9.000 zł. Kościerscy policjanci przestrzegają jak ustrzec się przed internetowymi oszustami.

poniedziałek, 11 lutego 2019 r., 09:13
Nowy Klincz. Dachował citroenem i uderzył w płot - był pijany
Pobytem w szpitalu i utratą prawa jazdy zakończyła się piątkowa jazda dla 22-letniego mieszkańca powiatu kościerskiego. Mężczyzna dachował kierowanym przez siebie citroenem i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Jak się okazało, był pijany. Wydmuchał około promila alkoholu.