dzisiaj, 09:41
Nowa Kiszewa. Czołowe zderzenia opla z audi
Jedna osoba trafiła do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w piątek rano w Nowej Kiszewie. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe - opel corsa, którym kierowała kobieta oraz audi, za kierownicą którego siedział mężczyzna. Na miejscu wciąż trwają czynności wyjaśniające okoliczności i przyczynę wypadku.

wczoraj, 22:19
Kościerzyna. Pożar pustostanu
W czwartkowy wieczór strażacy interweniowali przy ul. Dworcowej w Kościerzynie, gdzie doszło do pożaru w pustostanie. Ogień szybko udało się opanować, a tym samym uniemożliwić jego dalsze rozprzestrzenianie.

poniedziałek, 17 lipca 2017 r., 12:55
O bezpieczeństwie nad wodą podczas 44. Jarmarku Wdzydzkiego
W niedzielę kościerscy policjanci podczas 44. Jarmarku Wdzydzkiego, oprócz dbania o bezpieczeństwo na drodze we Wdzydzach, na swoim stoisku w skansenie prowadzili również ogólnopolską akcję pt. "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", którego patronem honorowym jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

poniedziałek, 17 lipca 2017 r., 12:49
Jechał wężykiem. Wiózł dzieci. Wydmuchał blisko 3 promile alkoholu
16 dzieci w wieku od 7 do 11 lat wracało z obozu w Ostrzycach. W Kościerzynie odbył się postój. Po nim ruszyli w drogę do Łodzi - wężykiem. Podejrzewając, że kierowca autokaru może być pijany, inni kierowcy powiadomili policję. 40-latek wydmuchał blisko trzy promile alkoholu.

poniedziałek, 17 lipca 2017 r., 12:19
Dwa wypadki z udziałem motocyklistów
W miniony weekend na drogach powiatu kościerskiego doszło do dwóch wypadków z udziałem motocyklistów. W Nowej Karczmie motocykl przewrócił się na jezdnię, na trasie Stara Kiszewa - Chwarzenko jadący motocyklem kobieta z mężczyzną skasowali znak drogowy, a następnie przewrócili się.

poniedziałek, 17 lipca 2017 r., 11:26
Rybaki. Wypadł z drogi i uderzył w drzewo - bez uprawnień i na podwójnym gazie
Kierując volvo stracił panowanie nad pojazdem, wypad z trasy i uderzył w drzewo. Mowa o 25-latku, który nie dość, że nie posiadał uprawnień do kierowania, to znajdował się w stanie nietrzeźwości.

poniedziałek, 17 lipca 2017 r., 11:18
Sarnowy. Pijany motorowerzysta zatrzymany przez innego kierowcę
Utratą prawa jazdy kat. B zakończyła się przejażdżka na motorowerze, dla 54-letniego mieszkańca powiatu kościerskiego. Mężczyzna prowadził pojazd będąc pijanym. Został zatrzymany dzięki reakcji innego kierowcy.

piątek, 14 lipca 2017 r., 10:55
Łubiana-Korne. Skoda zderzyła się z golfem
Dwie osoby trafiły do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w piątkowy poranek na K20. Kierujący skodą, chcąc dokonać manewr skrętu w lewo zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku golfem.

czwartek, 13 lipca 2017 r., 14:56
Jest wyrok NSA. Dyscyplinarka wobec kościerskich policjantów prawomocnie uchylona
Naczelny Sąd Administracyjny podtrzymał w mocy wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku uchylający dyscyplinarkę wobec kościerskich funkcjonariuszy policji, którym pierwotnie zarzucano spożywanie alkoholu na komendzie i niewykonanie poleceń przełożonych. Wyrok jest prawomocny wobec dwóch policjantów. Trzeci oczekuje jeszcze na orzeczenie NSA. Funkcjonariusze zgłosili gotowość do podjęcia służby.

czwartek, 13 lipca 2017 r., 13:36
Pożar lasu w Leśnictwie Zabrody - w akcji 80 strażaków. Na szczęście to tylko ćwiczenia
12 zastępów straży pożarnej z terenu powiatu kościerskiego i Kartuz, łącznie 80 strażaków OSP i PSP walczyło z pożarem lasu, do którego doszło w środę w Leśnictwie Zabrody. Zagrożenie, dzięki wzorowej współpracy służb, szybko udało się opanować. Szczęśliwie był to tylko scenariusz ćwiczeń "Lasy 2017", w które zaangażowani byli także zespół inspekcyjny Komendy Wojewódzkiej PSP w Gdańsku oraz przedstawiciele i pracownicy nadleśnictwa.