wczoraj, 15:13
Chciał kupić traktor przez internet z Wielkiej Brytanii. Pozostał bez ciągnika i pieniędzy
Zamówili produkty. Wpłacili zaliczki. Nagle kontakt ze sprzedającym się urwał. Pozostali bez zakupów i pieniędzy. Kościerscy policjanci systematycznie otrzymają takie zgłoszenia. W ostatnim czasie ofiarą oszusta internetowego padł między innymi 46-latek, który wpłacił 4.000 Euro zaliczki za ciągnik rolniczy, którego nie otrzymał. Funkcjonariusze po raz kolejny więc apelują o zachowanie rozsądku podczas zakupów przez internet.

wczoraj, 15:01
Z konta zniknęło jej 10.000 zł - policja przestrzega
Nie mały szok przeżyła 46-letnia mieszkanka powiatu kościerskiego, która wchodząc na swoje konto bankowe zauważyła brak 10.000 zł. Ktoś włamał się na jej konto i wypłacił środki. Kościerscy policjanci przestrzegają jak ustrzec się przed internetowymi oszustami.

wczoraj, 12:58
Dziemiany. Świeć przykładem
We wtorek policjanci z kościerskiej komendy gościli na mszy świętej w kościele parafialnym w Dziemianach. Spotkanie odbyło się w ramach działań "ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!", skierowanych do pieszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego.

wczoraj, 12:55
Uczniowie z Dziemian z wizytą u kościerskich policjantów
W poniedziałek w komendzie w Kościerzynie funkcjonariusze gościli uczniów ze szkoły w Dziemianach. Młodzież miała okazję obserwować codzienną pracę mundurowych. W trakcie wizyty funkcjonariusze przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania po drogach i wręczyli im odblaski mające poprawić bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

poniedziałek, 17 grudnia 2018 r., 10:55
Lubań. Spłonął budynek mieszkalny
Dziesięć zastępów straży pożarnej w poniedziałkowy poranek walczyło z pożarem budynku mieszkalnego w Lubaniu. Drewniany obiekt spłonął doszczętnie. Na miejscu wciąż trwa dogaszanie pogorzeliska.

sobota, 15 grudnia 2018 r., 21:49
Stary Barkoczyn. Potrącił śmiertelnie rowerzystę, a następnie  targnął się na własne życie
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w sobotni wieczór w Starym Barkoczynie. 24-latek potrącił tam śmiertelnie rowerzystę, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia i podjął próbę samobójczą. Obecnie przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej. Trwa walka o jego życie.

wtorek, 11 grudnia 2018 r., 09:24
Dziemiany. Zderzenie toyoty z BMW zakończone w ogrodzeniu
Dwie osoby trafiły do szpitala wskutek wypadku, do którego doszło w poniedziałkowe przedpołudnie na trasie Dziemiany-Kalisz. Toyota zderzyła się tam z BMW.

poniedziałek, 10 grudnia 2018 r., 10:35
Złamał sądowy zakaz zbliżania się - 22-latek trafił do aresztu
Miał orzeczony sądowy zakaz zbliżania się do jednej z mieszkanek Kościerzyny, wobec której stosował przemoc domową. Mimo to nadal nękał i groził kobiecie. Tym razem sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

poniedziałek, 10 grudnia 2018 r., 10:16
Będomin. Passat zderzył się z toyotą - ranna 60-letnia kobieta
W niedzielne popołudnie służby interweniowały w Będominie. Doszło tam do czołowego zderzenia passata z toyotą. Wskutek zdarzenia do szpitala trafiła 60-letnia kobieta.

poniedziałek, 10 grudnia 2018 r., 10:09
Kościerska Huta. Fiat dachował po zderzeniu z mazdą
Kobieta w ciąży została przetransportowana do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w piątkowe popołudnie na K20 w miejscowości Kościerska Huta. Mazda uderzyła tam w tył fiata, który w następstwie dachował.