dzisiaj, 08:12
Kaszubskie NuRty cz. 2 - reportaż o muzyce na Kaszubach
Blues w połączeniu z muzyką kaszubską - czy to może się udać? Kaszubski folklor kryje w sobie wiele możliwości, które odkrywają Tomasz Słomczyński i Piotr Dorosz w drugiej części reportażu Kaszubskie NuRty.

wczoraj, 18:53
Spotkanie ze św. Mikołajem w Nowej Karczmie
W niedzielne popołudnie w gminnej hali sportowej w Nowej Karczmie odbyło się Spotkanie z Mikołajem. Tego dnia przygotowano dla uczestników mnóstwo atrakcji.

wczoraj, 10:24
Kaszubskie NuRty cz. 2 - reportaż o muzyce na Kaszubach - zobacz zwiastun
Czy połączenie bluesa z tradycyjnym folkiem kaszubskim jest możliwe? Czy na Kaszubach można tworzyć swoją muzykę? Druga część reportażu filmowego Tomasza Słomczyńskiego i Piotra Dorosza.

wtorek, 11 grudnia 2018 r., 08:18
Kaszubskie NuRty - reportaż filmowy o muzyce na Kaszubach
Czy coś stoi na przeszkodzie, aby muzyka kaszubska stała się popularna w całej Polsce? Na to pytanie starają się odpowiedzieć autorzy reportażu Tomasz Słomczyński i Piotr Dorosz.

poniedziałek, 10 grudnia 2018 r., 13:02
Kaszubskie NuRty - reportaż filmowy o muzyce na Kaszubach - zobacz zwiastun
Klasyczny folk, pop-folk, pop, blues i ciężkie brzmienia rockowe - piosenki śpiewane przez Kaszubów, po kaszubsku lub o Kaszubach. Czy coś stoi na przeszkodzie, aby muzyka kaszubska stała się popularna w całej Polsce? Reportaż filmowy Tomasza Słomczyńskiego i Piotra Dorosza.

poniedziałek, 10 grudnia 2018 r., 12:24
IV Osowskie Mikołajki już za nami
W niedzielne popołudnie, 2 grudnia Święty Mikołaj odwiedził dzieci z sołectwa Osowo. Na sali w Domu Kultury zgromadziło się ponad 160 dzieci oraz ich rodzice. Wśród atrakcji znalazły się gry i zabawy dla dzieci prowadzone przez animatora.

niedziela, 9 grudnia 2018 r., 16:51
Kiszewski Jarmark Bożonarodzeniowy pełen atrakcji
Jasełka w wykonaniu podopiecznych SDŚ w Konarzynach, tradycyjne domowe specjały wigilijne, stoiska z rękodziełem, Fabryka Elfów, a w niej pisanie listów do św. Mikołaja, dekorowanie pierników, zabawy i animacje z Elfami i Śnieżynkami, czy spotkanie ze Świętym Mikołajem - te i wiele innych atrakcji czekało na uczestników niedzielnego Kiszewskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

sobota, 8 grudnia 2018 r., 16:03
VI Karsiński Zjazd Zmotoryzowanych Mikołajów
W sobotnie popołudnie w Karsinie zapanowała świąteczna atmosfera, a to za sprawą kilkuset Mikołajów, które przejechały ulicami miejscowości swoimi pojazdami. Nie brakło świętych na motocyklach i samochodach ze świątecznymi akcentami. Moc atrakcji szczególnie dla dzieci czekało też na sali sportowej.

sobota, 8 grudnia 2018 r., 15:38
Mikołaje na motorach opanowały kościerski rynek
Już po raz ósmy do Serca Kaszub zawitały Mikołaje na Motorach. Zwieńczeniem mikołajkowej parady ulicami Kościerzyny był postój na kościerskim Rynku, gdzie fani dwóch kółek mieli okazję obejrzeć maszyny, a dzieci spotkać kilkudziesięciu pomocników św. Mikołaja. Imprezie towarzyszyła zbiórka na rzecz potrzebujących, by również do nich dotarła magia świąt Bożego Narodzenia.

piątek, 7 grudnia 2018 r., 10:05
Mikołaj wraz z pomocnikami odwiedził mieszkańców Wysina
Tradycyjnie szóstego grudnia w Wysinie zapanował świąteczny nastrój. Chociaż nie saniami, ale pojazdem z napędem na cztery koła Mikołaj wraz z pomocnikami dotarł bowiem do tutejszym mieszkańców z upominkami.