poniedziałek, 19 lutego 2018 r., 11:10
Tak minęły ferie w Wielu
Warsztaty tańca nowoczesnego, dyskofrajda, czytanie bajek, warsztaty haftu kaszubskiego, rzeźby w mydle, projekcja bajek, czy turniej tenisa stołowego - te i wiele innych atrakcji czekało na uczestników ferii zimowych w Domu Kultury w Wielu.

czwartek, 15 lutego 2018 r., 10:44
Wiemy, kto wystąpi na Dniu Kościerzyny
Zenek Martyniuk i zespół Akcent, Stanisław Karpiel-Bułecka & Future Folk oraz Ania Wyszkoni - to artyści, którzy uświetnią tegoroczny Dzień Kościerzyny zaplanowany na 14 lipca. Tydzień później na kościerskim rynku odbędzie się wieczór disco polo, podczas którego wystąpi między innymi After Party.

wtorek, 13 lutego 2018 r., 13:26
Aktywne ferie w Starej Kiszewie
Od 5 do 9 lutego w Gminnej Hali Sportowej w Starej Kiszewie odbyły się "Aktywne Ferie" zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Starej Kiszewie oraz parafię pw. św Marcina w Starej Kiszewie. Podczas tygodnia ferii organizatorzy przygotowali szeroki wachlarz zajęć i atrakcji zarówno sportowych jak i artystycznych. Dzieci i młodzież mogły brać udział w różnych zajęciach.

wtorek, 13 lutego 2018 r., 09:13
Nastoletni radni dla małych pacjentów kościerskiego szpitala
Liczne zabawy, malowanie twarzy, kalambury, karaoke i wiele innych atrakcji czekało na małych pacjentów kościerskiego szpitala. W piątek czas wolny postanowili im bowiem zorganizować radni Młodzieżowej Rady Miasta Kościerzyna.

sobota, 10 lutego 2018 r., 13:51
Kościerzyna. Ferie w kościerskiej Strzelnicy
Tegoroczne ferie dobiegają końca. Z bogatej oferty przygotowanej przez placówki kulturalne i sportowe mogli skorzystać najmłodsi mieszkańcy miasta Kościerzyna. Przez ostatni tydzień chętnie i licznie uczestniczyli w zajęciach w Centrum Kultury Kaszubskiej "Strzelnica".

wtorek, 6 lutego 2018 r., 09:27
Bal przebierańców w Wysinie
W niedzielę strażnicę Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysinie opanowały wróżki, królewny, policjanci i piraci. Wszystko za sprawą balu karnawałowego, na który najmłodszych mieszkańców wraz z rodzicami i dziadkami zaprosili sołectwo Wysin. OSP i miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich.

wtorek, 30 stycznia 2018 r., 09:41
Dzień Baci i Dziadka koła emerytów w Wielu
Wielewski oddział związku emerytów, rencistów i inwalidów jest jednym z prężniej działających kół w regionie. Jego członkowie regularnie spotykają się na okazjonalnych imprezach. Przed tygodniem spotkali się z okazji Dnia Babci i Dziadka.

poniedziałek, 22 stycznia 2018 r., 10:18
Stara Kiszewa. IV Koncert Kolęd
W niedzielne popołudnie w Gminnej Hali Sportowej w Starej Kiszewie rozbrzmiewały najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Wszystko za sprawą odbywającego się tam IV Koncertu Kolęd, podczas którego wystąpiło aż trzynaście zespołów.

sobota, 20 stycznia 2018 r., 20:48
Kościerzyna. "Z serca dla Dominika" - koncert charytatywny w Starym Browarze
"Z serca dla Dominika" - pod takim hasłem w sobotę odbył się koncert charytatywny dla Dominika, który w wypadku stracił mamę, a sam cudem przeżył. Już niemal od dwóch lat walczy o powrót do sprawności. Specjalnie dla trzyletniego bohatera na scenie Starego Browaru prezentowali się tacy artyści, jak: Deep Dance, Diverse Dance, Cosmo, D4, Yankes, Danielo, czy Elixir. Gwiazdą wieczoru był Bartek Wrona.

niedziela, 24 grudnia 2017 r., 09:34
Spotkanie wigilijne pracowników szpitala
Spotkanie wigilijne dla pracowników szpitala w Kościerzynie miało w tym roku szczególny przebieg. Obok tradycyjnego podsumowania mijającego roku, życzeń i poczęstunku pojawił się całkiem nowy element - Pomorski Zespół Pieśni Poważnej i Niepoważnej "Non cantus". Chór złożony z pracowników szpitala przedstawił pięć utworów bożonarodzeniowych.