poniedziałek, 1 października 2018 r., 14:47
Wiele. Święto szkoły z biciem rekordu Guinnessa w tle
Bańkopiada, zabawy integracyjne, malowanie buziek, koncert zespołu Focus, malowanie wzorów kaszubskich kredą na kostce, loteria fantowa, czy próba ustanowienia rekordu Guinnessa na największe "Kaszubskie Nuty" - tak w wielkim skrócie przebiegało sobotnie święto szkoły w Wielu.

czwartek, 27 września 2018 r., 08:56
Rolnicy z gminy Karsin dziękowali za plony w Osowie
Uroczysta msza święta, dożynkowy korowód, przekazanie bochna chleba prze starostów dożynek na ręce gospodarzy gminy, uhonorowanie właścicieli najpiękniejszych zagród, a także liczne występy artystyczne i koncert Mariusza Kalagi - tak mieszkańcy gminy Karsin świętowali doroczne święto plonów, które w tym roku odbyło się w Osowie.

wtorek, 25 września 2018 r., 08:48
Kościerzyna. Nowy rok harcerski otwarty
Miniony weekend harcerze kościerskiego hufca spotkali się na starcie roku harcerskiego w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie.

poniedziałek, 24 września 2018 r., 10:18
"Kamerdyner" oczarował uczniów z Łubiany. Przedstawiamy ich recenzję
Uczniowie z III klasy gimnazjum w Łubianie w piątek 21, września wybrali się na premierowy pokaz filmu "Kamerdyner" w kinie Remus w Kościerzynie. To pierwszy film "na dużym ekranie", w którym tak bogato wykorzystano język kaszubski i historię Kaszubów. O swoich wrażeniach po premierze napisała uczennica Izabela Brandt.

poniedziałek, 17 września 2018 r., 08:09
Kościerzyna. Bajkowy Festyn Rodzinny
Już po raz ósmy na kościerskim Rynku rozbrzmiały kaszubskie baśnie i opowiadania. W niedzielne popołudnie odbył się tam Bajkowy Festyn Rodzinny. A wszystko za sprawą kampanii społecznej "Kaszubskie Bajania", której głównym celem jest promocja regionalnej literatury dziecięcej.

wtorek, 11 września 2018 r., 08:12
W Wielkim Klinczu też czytali "Przedwiośnie"
W trwającym jubileuszowym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości 8 września 2018 roku odbyła się siódma edycja akcji "Narodowe Czytanie" pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. W ogólnopolskie czytanie włączyła się Biblioteka Szkolna i Biblioteka Publiczna w Wielkim Klinczu. Organizatorami tej akcji były nauczycielki Renata Abramowska i Jolanta Jereczek.

czwartek, 6 września 2018 r., 12:39
Sprawdź, co będzie się działo w weekend
Charytatywny maraton rowerowy na rzecz Burych Misiów, akcje Narodowego Czytania, giełda dzieci i dożynki w Lipuszu z Andrzejem Rybińskim - to niektóre z propozycji na weekend. Zachęcamy do zapoznania się z wszystkimi i zaplanowania weekendowego wypoczynku.

wtorek, 4 września 2018 r., 17:15
Dożynki w Głodowie - tak wyglądało święto plonów gminy Liniewo
W miniony weekend rolnicy i mieszkańcy gminy Liniewo podziękowali za tegoroczne plony podczas uroczystości dożynkowych w Głodowie. Tradycyjnie najpierw wyrażono wdzięczność poprzez modlitwę, a potem świętowano na wspólnej zabawie.

wtorek, 4 września 2018 r., 09:58
Drewno, teatr i magia tworzenia - niezwykły świat Ireny Brzeskiej
Jej palce nadają kawałkom drewna nowe życie. Wprawnymi rękoma, którym rytm narzuca wyobraźnia, tworzy zachwycające postaci. Prace nawiązują zarówno do codzienności, relacji z drugim człowiekiem, jak i do świata baśni, legend i snów. Jest artystką wyjątkową, bo znalazła sposób, by ożywić swoje rzeźby. Stworzyła autorski teatr. Mowa o Irenie Brzeskiej, rzeźbiarce, która w drewno potrafi tchnąć magię teatru.

niedziela, 2 września 2018 r., 00:03
Trwa V Kaszubski Festiwal Żurawiny
Kaszubskie Stowarzyszenie Agroturystyczne "Kościerska Chata" już po raz piąty zaprosiło mieszkańców powiatu kościerskiego i turystów na święto kaszubskiego rubinu, czyli Festiwal Żurawiny. Imprezie towarzyszyły liczne atrakcje, występy, rajd rowerowy i degustacja specjałów z bohaterką imprezy w roli głównej.