wczoraj, 09:06
Sprawdź, gdzie i jakie atrakcje zaplanowano na weekend
Święto piłki ręcznej w Nowej Karczmie, Biegi Uliczne w Skorzewie, zawody wędkarskie, Majówka z Generałem Wybickim, maraton rowerowy KaszebeRunda, uroczystości odpustowe na Kalwarii Wielewskiej połączone z Koronacją Obrazu Matki Bożej Pocieszenia, czy festyny z okazji Dnia Dziecka - to tylko niektóre z wydarzeń, które odbędą się w najbliższy weekend. Zaplanuj czas i spędź go aktywnie. Sprawdź nasze propozycje i wybierz coś dla siebie.

poniedziałek, 22 maja 2017 r., 13:56
Szlakiem kościerskich muzeów - Rowerowa Noc Muzeów
Tradycyjnie Noc Muzeów przyciągnęła sporo odwiedzających. Organizatorzy zadbali o to, by goście mogli nie tylko poznać muzealne ekspozycje, ale również przygotowano dla nich wiele innych atrakcji. W rowerową wyprawę szlakiem kościerskich muzeów wybrała się też grupa Rowerowe Kaszuby.

niedziela, 21 maja 2017 r., 22:16
"Jestem człowiekiem spełnionym" - Zenek Martyniuk o swych przebojach, karierze i drodze do sukcesu
Zenek Martyniuk, lider zespołu Akcent, muzyczny idol milionów Polaków był gwiazdą sobotniej Przebojowej Majówki w Stężycy. Po swoim koncercie opowiedział nam o swojej drodze do sukcesu i największych przebojach. Zdradził, co pojawi się w biografii, która ma się wkrótce ukazać i czy zdecyduje się na start w Eurowizji. Dowiedzieliśmy się również, kiedy znów pojawi się w Stężycy.

niedziela, 21 maja 2017 r., 19:27
Łubiana. Festyn rodzinny z sołeckimi zmaganiami i historycznymi inscenizacjami
Morze atrakcji i to zarówno dla miłośników historycznych ciekawostek, jak i lubiących sportową rywalizację i rodzinną zabawę czekało na wszystkich tych, którzy w niedzielne popołudnie wybrali się do Łubiany. Odbył się tam bowiem festyn rodzinny połączony z turniejem sołectw gminy Kościerzyna oraz inscenizacjami historycznymi, w tym między innymi Boju pod Łubianą.

środa, 17 maja 2017 r., 14:54
Zapowiada się weekend pod znakiem gwiazd i z okazją do pomocy!
VII Pomorska Majówka Motocyklistów, Przebojowa Majówka w Stężycy, Noc Muzeów, czy festyny rodzinne - między innymi takie atrakcje zaplanowano na nadchodzący weekend. W tym czasie będzie można też podarować cząstkę siebie i zarejestrować się w bazie DKMS. Być może to Ty jesteś genetycznym bliźniakiem 27-letniej Kasi i możesz pomóc jej w walce o zdrowie.

niedziela, 7 maja 2017 r., 14:49
Damian Holecki urzekł publiczność w Starej Kiszewie
W niedzielne popołudnie, 23 kwietnia, w Gminnej Hali Sportowej w Starej Kiszewie odbył się koncert Damiana Holeckiego - polskiego piosenkarza, kompozytora, autora tekstów, producenta oraz prowadzącego program Muzyczny Kącik Damiana Holeckiego, emitowany na antenie Telewizji Silesia.

piątek, 28 kwietnia 2017 r., 12:35
Majówka 2017 - sprawdź propozycje i zaplanuj jak ją spędzić
Imprezy sportowe, koncerty, uroczystości patriotyczne, rajdy krajoznawcze i festyny - to propozycje na rozpoczynającą się w sobotę majówkę. Tegorocznym długim weekendem cieszyć się będziemy mogli aż pięć dni - od 29 kwietnia do 3 maja. Już dziś zaplanuj jak spędzisz ten czas. Sprawdź, co przygotowano w poszczególnych miejscowościach.

sobota, 22 kwietnia 2017 r., 18:31
Gospodynie z całego Pomorza rywalizowały w Luzinie
14 najlepszych kół gospodyń wiejskich z województwa pomorskiego rywalizowało w sobotę o Grand Prix Pomorza. O główne trofeum zawalczyły też gospodynie z powiatów kartuskiego (Kaszubianki z Kamienicy Szlacheckiej) i kościerskiego (KGW Górki). Panie z Górek zwyciężyły w konkurencji "plansza-pokolenia".

sobota, 18 marca 2017 r., 23:19
Zbigniew Wodecki gwiazdą Dnia Osób Niepełnosprawnych
Sala Widowiskowa im. Lubomira Szopińskiego w sobotni wieczór stała się miejscem integracji. Odbył się tam bowiem Dzień Osób Niepełnosprawnych. Gwiazdą wieczoru był Zbigniew Wodecki.

poniedziałek, 6 marca 2017 r., 12:09
Znamy gwiazdy Przebojowej Majówki w Stężycy
Akcent, Piękni i Młodzi, Andre, Boys, Classic, Long & Junior, Extazy, Exaited, Power Play, Top Girls, Jorrgus oraz inne zespoły disco polo zagrają podczas tegorocznej Przebojowej Majówki w Stężycy, którą zaplanowano na 20 maja. To jednak nie koniec muzycznych atrakcji tego lata w Stężycy.