poniedziałek, 1 grudnia 2014 r., 19:19
Nowa rada, nowa przewodnicząca, czyli pierwsza sesja VII kadencji Rady Miasta Kościerzyna
Pierwsza sesja siódmej kadencji Rady Miasta Kościerzyna za nami. W trakcie obrad radni złożyli ślubowanie i wybrali członków prezydium. Funkcja przewodniczącej przypadła Teresie Preis ze Wspólnoty Ziemi Kościerskiej.

poniedziałek, 1 grudnia 2014 r., 13:28
Kościerzyna. Komentarze powyborcze po II turze
Znane są już oficjalne wyniki na burmistrza Kościerzyny. Jak wynika z danych opublikowanych przez PKW, Michał Majewski uzyskał 5485 głosów, zaś Marcin Modrzejewski 3320, co procentowo daje wynik 63,01 proc. do 36,99 proc. Jak wyniki wyborów komentują główni bohaterowie niedzielnego głosowania?

niedziela, 30 listopada 2014 r., 21:59
Oficjalnie! Michał Majewski nowym burmistrzem Kościerzyny
Większym poparciem mieszkańców w drugiej turze wyborów na burmistrza Kościerzyna cieszył się Michał Majewski. Tym samym wygrał z Marcinem Modrzejewskim w walce o fotel gospodarza miasta i przez cztery kolejna lata będzie zarządzał kościerskim magistratem. Wybór Michała Majewskiego na burmistrza Kościerzyny potwierdziła już Państwowa Komisja Wyborcza.

niedziela, 30 listopada 2014 r., 08:43
II tura wyborów zakończona - frekwencja 38,32 proc. do godziny 17.30
Dokładnie o godz. 21 lokale wyborcze zostały zamknięte. Komisje wyborcze rozpoczęły już liczenie głosów. Kto zdobędzie najważniejsze stanowisko w mieście? Pierwsze, nieoficjalne wyniki powinny być znane w przeciągu kilku godzin.

sobota, 29 listopada 2014 r., 00:00
Trwa cisza wyborcza - w niedzielę II tura wyborów
Od piątku od północy aż do momentu zakończenia głosowania w niedzielę, trwa cisza wyborcza. W tym czasie czynna agitacja jest niedozwolona. Mieszkańcy Kościerzyny w najbliższą niedzielę ponownie udadzą się bowiem do urn i ostatecznie zdecydują, kto będzie rządził ich samorządem przez najbliższe cztery lata.

czwartek, 27 listopada 2014 r., 23:25
Debata z jednym kandydatem. Co na to mieszkańcy?
W czwartkowy wieczór sala Sokolnia wypełniona była po brzegi. Mieszkańcy Kościerzyny przyszli posłuchać, co mają do powiedzenia kandydaci na burmistrza. Niestety jeden z nich - Michał Majewski - się nie zjawił, z pytaniami zmierzył się wyłącznie Marcin Modrzejewski. Zapytaliśmy mieszkańców o wrażenia z nietypowej debaty. Publikujemy wyłącznie wypowiedzi osób niezwiązanych z kandydatami.

czwartek, 27 listopada 2014 r., 16:06
Wojna podjazdowa w Kościerzynie - w co się bawią kandydaci?
Kampania wyborcza przed ostatecznym starciem jest na finiszu. W Kościerzynie kandydaci uciekają się do różnych zagrywek. W dzień przed zaplanowanym terminem, Modrzejewski proponuje Majewskiemu debatę. Ten odmawia, bo jak twierdzi, ma zaplanowane spotkania z mieszkańcami. W co bawią się kandydaci na najważniejsze stanowisko w mieście?

czwartek, 27 listopada 2014 r., 11:41
Majewski versus Modrzejewski - po raz drugi staną przeciwko sobie
W niedzielę ostateczne starcie w walce o fotel burmistrza Kościerzyny. W II turze zmierzą się Michał Majewski i Marcin Modrzejewski, którzy o to stanowisko konkurują już po raz drugi. Przeanalizowaliśmy dotychczasową działalność obojga kandydatów. Zadaliśmy też pytania dotyczące wizji rozwoju Kościerzyny w najbliższych latach.

niedziela, 23 listopada 2014 r., 13:49
Zdzisław Czucha nie popiera żadnego z kandydatów na burmistrza
- Nie chciałbym, aby mój głos miał komuś przeszkodzić, czy też ułatwić elekcję - mówi Zdzisław Czucha, który nie zakwalifikował się do drugiej tury wyborów. Jednocześnie zaznacza, że żaden z kandydatów nie zwrócił się do niego o poparcie.

sobota, 22 listopada 2014 r., 16:23
Wiec poparcia w Kościerzynie. Mieszkańcy zachęcali do głosowania na Majewskiego
Przedstawiciele różnych ugrupowań, instytucji i organizacji w południe zebrali się na płycie rynku. W ten sposób chcieli wyrazić swoje poparcie dla Michała Majewskiego, kandydata na burmistrza Kościerzyny.