wtorek, 9 grudnia 2014 r., 12:57
Kościerzyna. Składy komisji Rady Miejskiej wybrane
Znamy już składy komisji stałych Rady Miejskiej w Kościerzynie. Członków poszczególnych komisji wybrano podczas poniedziałkowej sesji. Nie są one jednak ostateczne, bo po przeprowadzeniu wyborów uzupełniających pojawi się w nich jeszcze jedno nazwisko.

poniedziałek, 8 grudnia 2014 r., 19:47
Zmiana warty w Kościerzynie. Majewski oficjalnie burmistrzem
Michał Majewski złożył ślubowanie i został zaprzysiężony na burmistrza Kościerzyny. Na stanowisku zastąpił Zdzisława Czuchę, który funkcję włodarza miasta sprawował przez niemal dwadzieścia lat.

czwartek, 4 grudnia 2014 r., 11:12
Najwięksi przegrani wyborów samorządowych 2014
Wybory samorządowe 2014 za nami. Czas więc na podsumowania. Kto okazał się największym przegranym, negatywnie zweryfikowanym przez wyborców? Na naszej liście znalazło się aż kilkanaście nazwisk. Prym wiedzie jednak burmistrz Kościerzyny Zdzisław Czucha, którego przegrana jest największą niespodzianką tych wyborów.

środa, 3 grudnia 2014 r., 23:09
Wójt gminy Stara Kiszewa bez zastępcy. Andrzej Hinc wybrał karierę radnego powiatowego
Andrzej Hinc nie jest już zastępcą wójta gminy Stara Kiszewa. Zrezygnował po tym, jak dostał się do Rady Powiatu Kościerskiego. Prawo nie pozwala łączyć obu powyższych funkcji.

wtorek, 2 grudnia 2014 r., 16:42
Prezydium sejmiku wojewódzkiego i marszałek wybrani!
Bez większego zaskoczenia zakończył się wybór marszałka województwa pomorskiego. Ponownie został nim Mieczysław Struk. Nowe twarze pojawiły się za to w składzie prezydium sejmiku.

wtorek, 2 grudnia 2014 r., 15:17
Nowa Karczma. Ryszard Kleinszmidt nowym szefem rajców
W poniedziałek radni gminy Nowa Karczma zainaugurowali kadencję 2014-2018. Odebrali zaświadczenia, ślubowali oraz wybrali prezydium rady i składy komisji stałych. Zaprzysiężony został też wójt Andrzej Pollak.

wtorek, 2 grudnia 2014 r., 15:14
Stara Kiszewa. Maria Moritz przewodniczącą rady gminy
W poniedziałek w Urzędzie Gminy Stara Kiszewa odbywała się pierwsza sesja rady gminy kadencji 2014-2018. Maria Moritz, była wiceprzewodnicząca "wskoczyła" na stanowisko przewodniczącej rady gminy, stanowisko wiceprzewodniczącego piastować będzie Adam Dębski.

wtorek, 2 grudnia 2014 r., 14:44
Liniewo. Wiesław Szarmach ponownie przewodniczącym rady gminy
W poniedziałek odbyła się pierwsza, inauguracyjna sesja rady Gminy Liniewo na kadencję 2014-2018. Pomimo sporej rotacji radnych, przewodniczącym rady wybrano ponownie Wiesława Szarmacha, jego zastępcą został zaś Sławomir Zabrocki.

wtorek, 2 grudnia 2014 r., 14:42
Gmina Kościerzyna. Andrzej Bober na czele rady
Zmiany w prezydium Rady Gminy Kościerzyna. Na czele kościerskich rajców stanie Andrzej Bober. Jego zastępcą będzie zaś Krzysztof Bławat. Za nami pierwsza, inauguracyjna sesja.

wtorek, 2 grudnia 2014 r., 14:21
Lipusz. Janusz Wawer ponownie przewodniczącym rady gminy
W Lipuszu na stanowisku przewodniczącego rady gminy obyło się bez zmian, funkcję przewodniczącego będzie sprawował Janusz Wawer, zaś jego zastępcą został Stanisław Lipiński.