środa, 15 października 2014 r., 12:21
Kandydaci do Rady Gminy Kościerzyna
Znani są już wszyscy kandydaci ubiegający się o mandat w Radzie Gminy Kościerzyna. Do zdobycia jest w sumie 15 miejsc w piętnastu, jednomandatowych okręgach wyborczych. Liczba potencjalnych rajców sięgnęła tym razem aż 64, co daje średnio po czterech chętnych na jeden mandat. Przedstawiamy kompletne listy zgłoszone przez 20 zarejestrowanych komitetów.

wtorek, 14 października 2014 r., 17:13
Rozpoczęliśmy wyborcze odliczanie!
W związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi, z myślą o naszych Czytelnikach uruchamiamy specjalny dział. Mamy nadzieję, że będzie on dla Was pełnym i wszechstronnym kompendium wiedzy oraz źródłem informacji zarówno na temat członków samorządu mijającej kadencji, jak i osób które widzą się u steru lokalnych gmin i powiatu w latach 2014-2018.

wtorek, 14 października 2014 r., 16:59
Kandydaci do Rady Gminy Nowa Karczma
Znani są już wszyscy kandydaci ubiegający się o mandat w Radzie Gminy Nowa Karczma. Do zdobycia jest w sumie 15 miejsc w piętnastu, jednomandatowych okręgach wyborczych. Liczba potencjalnych rajców sięgnęła tym razem 30, co daje średnio po dwóch chętnych na jeden mandat. Nazwiska dwojga radnych już znamy!

wtorek, 14 października 2014 r., 12:05
Kandydaci do Sejmiku Województwa Pomorskiego
Znane są nazwiska osób, które będą ubiegać o mandat radnego Sejmiku Województwa Pomorskiego. Naszym mieszkańcom przyjdzie wybierać kandydatów w okręgu nr 4 (pow. kartuski, kościerski, starogardzki i gdański), gdzie do zdobycia jest sześć mandatów.

niedziela, 12 października 2014 r., 16:43
Kolejny kandydat na burmistrza Kościerzyny
Zapowiada się zacięta walka o stanowisko burmistrza Kościerzyny. W szranki z urzędującym włodarzem miasta stanie nie tylko Marcin Modrzejewski, ale też Michał Majewski. Jeśli zwycięży, przy współpracy z mieszkańcami i przedsiębiorcami zamierza dążyć do zrównoważonego rozwoju miasta.

czwartek, 2 października 2014 r., 20:52
Marcin Modrzejewski wraca do gry. Będzie kandydował na burmistrza
Marcin Modrzejewski, były burmistrz Kościerzyny, zamierza wystartować w nadchodzących wyborach samorządowych. O urząd burmistrza chcę ubiegać się z listy Inicjatywy dla Kościerzyny.

sobota, 20 września 2014 r., 00:11
Zdzisław Czucha kandydatem PO na burmistrza
Choć kilka tygodni temu uzyskał poparcie Wspólnoty Ziemi Kościerskiej, to najprawdopodobniej kandydował będzie z ramienia Platformy Obywatelskiej. Zdzisław Czucha oficjalnie poinformował dziennikarzy, że zamierza zabiegać o reelekcję.

środa, 10 września 2014 r., 15:55
Minął termin rejestrowania komitetów wyborczych
Do wyborów samorządowych pozostaje coraz mniej czasu. W poniedziałek upłynął termin rejestrowania komitetów wyborczych. W ośmiu samorządach o mandaty radnych powalczy 46 komitetów. Dodatkowych sześć zarejestrowano na teren województwa pomorskiego z siedzibą na terenie powiatu kościerskiego.

poniedziałek, 8 września 2014 r., 14:31
Wyborcza ruletka ruszyła - kto na wójta, kto na burmistrza?
Choć komitety wyborcze, których rejestracja upływa w poniedziałek o godzinie 15.45, mogą zgłaszać swoich kandydatów na wójtów i burmistrzów do 17 października, już dziś niektórzy pretendenci do fotela włodarza gminy nie kryją się ze swoją kandydaturą. O reelekcje będą ubiegać się wszyscy dotychczasowi gospodarze gmin. Kto będzie z nimi konkurować?

czwartek, 21 sierpnia 2014 r., 11:48
Wybory samorządowe 16 listopada
16 listopada pójdziemy do urn i wybierzemy nowych wójtów i burmistrzów oraz swoich przedstawicieli do rad gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich. Tymczasem już 27 sierpnia oficjalnie rusza kampania wyborcza.