wtorek, 28 października 2014 r., 18:04
Ranking samorządów - sprawdź, który jest najlepszy!
W związku ze zbliżającymi się wyborami postanowiliśmy sporządzić ranking podsumowujący skuteczność działania władz samorządowych w mijającej kadencji. Oceniliśmy zarówno kondycję finansową samorządów jak też efektywność pozyskania i wydatkowania środków na inwestycje.

piątek, 24 października 2014 r., 20:53
Uzdrowisko, obniżenie opłat i wesołe miasteczko, czyli co nam obiecują kandydaci na burmistrza Kościerzyny
Utworzenie uzdrowiska, budowę wesołego miasteczka, obniżenie opłat za dostarczanie wody i odbiór ścieków - to tylko niektóre z pomysłów kandydatów na burmistrza Kościerzyny. O rozwoju miasta i problemach jego mieszkańców pretendenci do fotela włodarza miasta rozmawiali z przedsiębiorcami.

poniedziałek, 20 października 2014 r., 09:44
Kto na wójta, kto na burmistrza? Zobacz listę kandydatów!
Kampania wyborcza wchodzi w decydującą fazę. Po listach kandydatów na radnych, Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała także nazwiska osób ubiegających się o fotele wójtów i burmistrza lokalnych gmin. Gospodarze trzech gmin nie będą mieć żadnych kontrkandydatów. Z kolei najwięcej chętnych będzie ubiegać się o władze w mieście.

niedziela, 19 października 2014 r., 17:11
Kandydaci do Rady Powiatu Kościerskiego
Znani są już wszyscy kandydaci ubiegający się mandat w Radzie Powiatu Kościerskiego. Do zdobycia jest w sumie 19 miejsc w czterech okręgach wyborczych. Liczba potencjalnych rajców sięgnęła tym razem dokładnie 243, co daje średnio 12,7 chętnych na jeden mandat. Przedstawiamy kompletne listy zgłoszone przez siedem zarejestrowanych komitetów.

sobota, 18 października 2014 r., 22:53
Kandydaci do Rady Gminy Lipusz
Znani są już wszyscy kandydaci ubiegający się o mandat w Radzie Gminy Lipusz. Do zdobycia jest w sumie 15 miejsc w piętnastu, jednomandatowych okręgach wyborczych. Liczba potencjalnych rajców sięgnęła tym razem jedynie 21, co daje średnio 1,4 chętnych na jeden mandat. Przedstawiamy kompletne listy zgłoszone przez dwa zarejestrowane komitety.

sobota, 18 października 2014 r., 21:42
Kandydaci do Rady Gminy Stara Kiszewa
Znani są już wszyscy kandydaci ubiegający się o mandat w Radzie Gminy Stara Kiszewa. Do zdobycia jest w sumie 15 miejsc w piętnastu, jednomandatowych okręgach wyborczych. Liczba potencjalnych rajców sięgnęła tym razem 30, co daje średnio po dwóch chętnych na jeden mandat. Przedstawiamy kompletne listy zgłoszone przez trzy zarejestrowane komitety.

sobota, 18 października 2014 r., 20:12
Kandydaci do Rady Gminy Karsin
Znani są już wszyscy kandydaci ubiegający się o mandat w Radzie Gminy Karsin. Do zdobycia jest w sumie 15 miejsc w piętnastu, jednomandatowych okręgach wyborczych. Liczba potencjalnych rajców sięgnęła tym razem 30, co daje średnio po dwóch chętnych na jeden mandat. Przedstawiamy kompletne listy zgłoszone przez cztery zarejestrowane komitety.

piątek, 17 października 2014 r., 09:02
Kandydaci do Rady Gminy Liniewo
Znani są już wszyscy kandydaci ubiegający się o mandat w Radzie Gminy Liniewo. Do zdobycia jest w sumie 15 miejsc w piętnastu, jednomandatowych okręgach wyborczych. Liczba potencjalnych rajców sięgnęła tym razem 35, co daje średnio 2,3 chętnych na jeden mandat. Przedstawiamy kompletne listy zgłoszone przez trzy zarejestrowane komitety.

czwartek, 16 października 2014 r., 18:49
Kandydaci do Rady Miasta Kościerzyna
Znani są już wszyscy kandydaci ubiegający się o mandat w Radzie Miasta Kościerzyna. Do zdobycia jest w sumie 21 miejsc w dwudziestu jeden, jednomandatowych okręgach wyborczych. Liczba potencjalnych rajców sięgnęła tym razem aż 124, co daje średnio sześć chętnych na jeden mandat. Przedstawiamy kompletne listy zgłoszone przez dziesięć zarejestrowanych komitetów.

czwartek, 16 października 2014 r., 08:18
Kandydaci do Rady Gminy Dziemiany
Znani są już kandydaci ubiegający się o mandat w Radzie Gminy Dziemiany. Do zdobycia jest w sumie 15 miejsc w piętnastu, jednomandatowych okręgach wyborczych. Liczba potencjalnych rajców sięgnęła tym razem aż 31, co daje średnio po dwóch chętnych na jeden mandat. Przedstawiamy kompletne listy zgłoszone przez sześć zarejestrowanych komitetów.