czwartek, 30 października 2014 r., 18:16
Gmina Lipusz. Podsumowanie kadencji 2010-2014
W naszym rankingu na pierwszym miejscu uplasowała się gmina Lipusz. Obowiązki wójta pełnił w niej przez ostatnie cztery lata Mirosław Ebertowski. Sukces ten spowodowany jest bardzo wysokimi nakładami przeznaczanymi na inwestycje i pozyskiwanymi na nie środkami zewnętrznymi, w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

środa, 29 października 2014 r., 19:27
Gmina Nowa Karczma. Podsumowanie kadencji 2010-2014
W naszym rankingu na czwartym miejscu uplasowała się gmina Nowa Karczma. Obowiązki wójta pełnił w niej przez ostatnie cztery lata Andrzej Pollak. Na sukces tej gminy złożył się przede wszystkim duży wzrost dochodów i wydatków, spadek zadłużenia i wysoki stopień zewnętrznego finansowania inwestycji.

środa, 29 października 2014 r., 18:31
Gmina Stara Kiszewa. Podsumowanie kadencji 2010-2014
Rozpoczynamy cykl podsumowań kadencji poszczególnych samorządów od Starej Kiszewy. Obowiązki wójta pełnił w niej przez ostatnie cztery lata Marian Pick. W minionej kadencji gmina dużo zainwestowała, nie zadłużając się przy tym zanadto.

wtorek, 28 października 2014 r., 20:32
Debata z kandydatami na burmistrza - pojawił się tylko Zdzisław Czucha
Choć o fotel burmistrza Kościerzyny ubiega się aż czterech kandydatów, w debacie zorganizowanej przez Dziennik Bałtycki wziął udział tylko jeden z nich - Zdzisław Czucha. Pozostali trzej zbojkotowali ją i nie pojawili się we wtorkowy wieczór w sali Sokolnia. Nie dali tym samym szans zgromadzonym mieszkańcom na zadanie im pytań.

wtorek, 28 października 2014 r., 18:04
Ranking samorządów - sprawdź, który jest najlepszy!
W związku ze zbliżającymi się wyborami postanowiliśmy sporządzić ranking podsumowujący skuteczność działania władz samorządowych w mijającej kadencji. Oceniliśmy zarówno kondycję finansową samorządów jak też efektywność pozyskania i wydatkowania środków na inwestycje.

piątek, 24 października 2014 r., 20:53
Uzdrowisko, obniżenie opłat i wesołe miasteczko, czyli co nam obiecują kandydaci na burmistrza Kościerzyny
Utworzenie uzdrowiska, budowę wesołego miasteczka, obniżenie opłat za dostarczanie wody i odbiór ścieków - to tylko niektóre z pomysłów kandydatów na burmistrza Kościerzyny. O rozwoju miasta i problemach jego mieszkańców pretendenci do fotela włodarza miasta rozmawiali z przedsiębiorcami.

poniedziałek, 20 października 2014 r., 09:44
Kto na wójta, kto na burmistrza? Zobacz listę kandydatów!
Kampania wyborcza wchodzi w decydującą fazę. Po listach kandydatów na radnych, Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała także nazwiska osób ubiegających się o fotele wójtów i burmistrza lokalnych gmin. Gospodarze trzech gmin nie będą mieć żadnych kontrkandydatów. Z kolei najwięcej chętnych będzie ubiegać się o władze w mieście.

niedziela, 19 października 2014 r., 17:11
Kandydaci do Rady Powiatu Kościerskiego
Znani są już wszyscy kandydaci ubiegający się mandat w Radzie Powiatu Kościerskiego. Do zdobycia jest w sumie 19 miejsc w czterech okręgach wyborczych. Liczba potencjalnych rajców sięgnęła tym razem dokładnie 243, co daje średnio 12,7 chętnych na jeden mandat. Przedstawiamy kompletne listy zgłoszone przez siedem zarejestrowanych komitetów.

sobota, 18 października 2014 r., 22:53
Kandydaci do Rady Gminy Lipusz
Znani są już wszyscy kandydaci ubiegający się o mandat w Radzie Gminy Lipusz. Do zdobycia jest w sumie 15 miejsc w piętnastu, jednomandatowych okręgach wyborczych. Liczba potencjalnych rajców sięgnęła tym razem jedynie 21, co daje średnio 1,4 chętnych na jeden mandat. Przedstawiamy kompletne listy zgłoszone przez dwa zarejestrowane komitety.

sobota, 18 października 2014 r., 21:42
Kandydaci do Rady Gminy Stara Kiszewa
Znani są już wszyscy kandydaci ubiegający się o mandat w Radzie Gminy Stara Kiszewa. Do zdobycia jest w sumie 15 miejsc w piętnastu, jednomandatowych okręgach wyborczych. Liczba potencjalnych rajców sięgnęła tym razem 30, co daje średnio po dwóch chętnych na jeden mandat. Przedstawiamy kompletne listy zgłoszone przez trzy zarejestrowane komitety.