piątek, 12 października 2018 r., 15:08
Wiedza i doświadczenie oraz uczciwość i praca gwarancją dynamicznego rozwoju Gminy
O pozyskiwaniu funduszy i zrealizowanych inwestycjach oraz o planach nowych przedsięwzięć rozmawialiśmy z Wójtem Gminy Nowa Karczma Andrzejem Pollakiem. Pytaliśmy również o ustosunkowanie się do materiału zamieszczonego przez kontrkandydata.

piątek, 12 października 2018 r., 12:55
Marlena Sykutera - "Być blisko ludzi i ich potrzeb"
Skuteczny w działaniu - to hasło kandydatów do Rady Powiatu Kościerskiego z KWW Powiat Kościerski. O możliwość sprawowania mandatu radnej powiatowej z tegoż komitetu w okręgu wyborczego nr 1 ubiega się Marlena Sykutera, która w radzie chciałaby się skupić głównie na działaniach na rzecz osób niepełnosprawnych, ich rodzin i opiekunów.

wtorek, 9 października 2018 r., 11:31
100% dla Kościerzyny
Drodzy Kościerzacy, ponownie proszę Was o głosy w wyborach Burmistrza Kościerzyny. Dzisiaj pracuję jako inżynier i prywatny przedsiębiorca, więc nie narzekam na brak zajęcia. Zastanawiałem się, czy warto ponownie się angażować czy raczej stojąc z boku obojętnie patrzeć na to co się dzieje. Jednak nie chcę stać z boku i patrzeć jak marnuje się kolejne szanse na rozwój naszego miasta.

poniedziałek, 8 października 2018 r., 10:38
Zbigniew Zabrocki - kandydat na wójta gminy Nowa Karczma
"Gmina przyjazna mieszkańcom" - to hasło Zbigniewa Zabrockiego, kandydata na wójta gminy Nowa Karczma z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Poniżej prezentujemy jego program wyborczy.

wtorek, 2 października 2018 r., 12:37
Czas na zmiany
Z grupą przyjaciół utworzyliśmy Komitet Wyborczy Wyborców CZAS NA ZMIANY. To bezpartyjny Komitet, skierowany do mieszkańców Gminy Kościerzyna, oczekujących zmian w lokalnej polityce, oraz zwiększenia rozwoju Gminy Kościerzyna. Obecną kadencję Rady Gminy uważam za nie do końca udaną, gdyż wiele propozycji działań i inwestycji które składaliśmy zostały odrzucone. Można było zrobić o wiele więcej dla mieszkańców i Gminy. Mamy bogaty program, dzięki któremu chcemy rozwijać Gminę Kościerzyna. Niestety w mojej ocenie Gmina dryfuje w porównaniu z innymi sąsiednimi gminami. Radnym czy wójtem jest się przez całą kadencję a nie rok przed wyborami. Dlatego CZAS NA ZMIANY.

wtorek, 2 października 2018 r., 09:41
Teresa Mankiewicz kandydatką na wójta gminy Dziemiany
KW Prawo i Sprawiedliwość skorzystał z przedłużonego czas na wystawienie swojego kandydata na wójta gminy Dziemiany. Tym samym Leszek Pobłocki będzie miał kontrkandydatkę w walce o najważniejsze stanowisko w gminie. Jest nią Teresa Mankiewicz - sołtys Radunia.

czwartek, 27 września 2018 r., 13:20
Kto na wójta, kto na burmistrza? - zobacz listę kandydatów
Kampania wyborcza wchodzi w decydującą fazę. Po listach kandydatów na radnych, Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała także nazwiska osób ubiegających się o fotele wójtów i burmistrza lokalnych gmin. Gospodarze dwóch gmin nie będą mieć żadnych kontrkandydatów.

środa, 26 września 2018 r., 09:31
Michał Majewski: Wierzę, że mieszkańcy Kościerzyny wybiorą najlepiej dla miasta
O dokonaniach minionej kadencji, niełatwych decyzjach, które przyniosły pozytywne efekty dla wszystkich mieszkańców, współpracy z mieszkańcami, radnymi i pracownikami urzędu, jak również planach na kolejne lata rozmawialiśmy z burmistrzem Kościerzyny Michałem Majewskim.

wtorek, 25 września 2018 r., 09:33
Kandydaci do Sejmiku Województwa Pomorskiego
Znane są nazwiska osób, które będą ubiegać o mandat radnego Sejmiku Województwa Pomorskiego. Naszym mieszkańcom przyjdzie wybierać kandydatów w okręgu nr 4 (pow. kartuski, kościerski, starogardzki i gdański), gdzie do zdobycia jest siedem miejsc.

sobota, 22 września 2018 r., 15:06
Zdzisław Czucha kandydatem na burmistrza Kościerskiej Marki
Znamy już nazwisko trzeciego kandydata na burmistrza Kościerzyny. Podczas piątkowego spotkania swojego pretendenta na najważniejsze stanowisko w mieście przedstawił Komitet Wyborczy Kościerska Marka. Bez większego zaskoczenie jest nim Zdzisław Czucha, były poseł i poprzednik Michała Majewskiego.