poniedziałek, 17 listopada 2014 r., 02:31
Mirosław Warczak ponownie wybrany wójtem gminy Liniewo
Obecny wójt gminy Liniewo, Mirosław Warczak, ponownie uzyskał zaufanie mieszkańców. Jak wynika jeszcze z nieoficjalnych wyników, uzyskał większościowe poparcie, tym samym wygrywając z kontrkandydatką, Ewą Filipską.

poniedziałek, 17 listopada 2014 r., 02:20
Stara Kiszewa. Marian Pick pozostanie wójtem
Jak wynika z uzyskanych przez nas nieoficjalnych informacji, Marian Pick będzie obejmował stanowisko wójta gminy Stara Kiszewa, w kadencji 2014-2018. W niedzielnych wyborach uzyskał wysokie 66% poparcie mieszkańców.

poniedziałek, 17 listopada 2014 r., 02:02
Gmina Kościerzyna - znamy już nazwiska wszystkich radnych
Znamy już wszystkich radnych, którzy zasiądą w Radzie Gminy Kościerzyna 2014-2018. 64 kandydatów rywalizowało o 15 miejsc jednomandatowych okręgach wyborczych.

poniedziałek, 17 listopada 2014 r., 01:33
Gmina Kościerzyna. Grzegorz Piechowski wygrywa
Obecny wójt gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski ponownie uzyskał zaufanie mieszkańców. Jak wynika jeszcze z nieoficjalnych wyników, zagłosowało na niego 66 proc. głosujących. Oznacza to, że zwycięża w pierwszej turze. Z naszych informacji wynika, że drugie miejsce zajmuje Jerzy Śliwicki, zaś trzecie Tomasz Nadolny.

poniedziałek, 17 listopada 2014 r., 01:22
Kościerzyna. Modrzejewski z Majewskim zawalczą w drugiej turze
Jak wynika z częściowych nieoficjalnych jeszcze wyników wyborów w mieście Kościerzyna, prowadzą Michał Majewski i Marcin Modrzejewski, tuż po nich Zdzisław Czucha, niewielkim poparciem cieszy się Krzysztof Jaroniec.

niedziela, 16 listopada 2014 r., 08:03
Wybory zakończone - frekwencja 47,93 proc. o godz. 17.30
Dokładnie o godz. 21 lokale wyborcze zostały zamknięte. Komisje wyborcze rozpoczęły już liczenie głosów. Czy na stanowiskach gospodarzy samorządów powiatu kościerskiego zajdą jakieś zmiany? Jaki skład przybiorą rady gmin na najbliższe cztery lata? Pierwsze, nieoficjalne wyniki powinny być znane już za kilka godzin.

sobota, 15 listopada 2014 r., 00:01
Trwa cisza wyborcza. Wybory już w niedzielę
Od piątku od północy aż do momentu zakończenia głosowania w niedzielę, trwa cisza wyborcza. W tym czasie czynna agitacja jest niedozwolona. Przypomnijmy, że w niedzielę wybierzemy burmistrzów, wójtów oraz radny gminy, powiatu i sejmiku wojewódzkiego. Lokale wyborcze będą otwarte w godzinach od 7 do 21.

piątek, 14 listopada 2014 r., 18:39
Czy nasze samorządy potrafią być transparentne? Sprawdziliśmy
Jawność życia publicznego w Polsce gwarantuje ustawa zasadnicza. Kandydaci do objęcia władzy obiecują, że za ich rządów nie będzie tajemnic. Niestety wielu z nich zapomina o tym już po przekroczeniu progu urzędu. Sprawdziliśmy jak z obowiązków informacyjnych wywiązują się samorządy powiatu kościerskiego.

czwartek, 13 listopada 2014 r., 14:04
Brudna kampania w Kościerzynie
Plakaty, ulotki - to nieodłączne atrybuty każdej kampanii wyborczej. W Kościerzynie jednak ich ilość przybrała gigantyczny rozmiar, a zamiast zawisnąć na okolicznych słupach lub trafić w ręce mieszkańców, wylądowały na płycie Rynku.

środa, 12 listopada 2014 r., 23:05
Skorzewo. Podsumowanie kadencji i prezentacja kandydatów
Dobiega końca cykl spotkań sołeckich w gminie Kościerzyna. Mają one unikatowy charakter, gdyż poza formą dorocznych zebrań, mieszkańcy nie tylko mieli okazję rozmowy z władzami gminy i oceny ich dokonań w ostatniej kadencji, ale mogli też poznać wszystkich kandydatów ubiegających się zarówno o stanowisko wójta, jak i mandat radnego gminy, czy powiatu.