sobota, 29 listopada 2014 r., 00:00
Trwa cisza wyborcza - w niedzielę II tura wyborów
Od piątku od północy aż do momentu zakończenia głosowania w niedzielę, trwa cisza wyborcza. W tym czasie czynna agitacja jest niedozwolona. Mieszkańcy Kościerzyny w najbliższą niedzielę ponownie udadzą się bowiem do urn i ostatecznie zdecydują, kto będzie rządził ich samorządem przez najbliższe cztery lata.

czwartek, 27 listopada 2014 r., 23:25
Debata z jednym kandydatem. Co na to mieszkańcy?
W czwartkowy wieczór sala Sokolnia wypełniona była po brzegi. Mieszkańcy Kościerzyny przyszli posłuchać, co mają do powiedzenia kandydaci na burmistrza. Niestety jeden z nich - Michał Majewski - się nie zjawił, z pytaniami zmierzył się wyłącznie Marcin Modrzejewski. Zapytaliśmy mieszkańców o wrażenia z nietypowej debaty. Publikujemy wyłącznie wypowiedzi osób niezwiązanych z kandydatami.

czwartek, 27 listopada 2014 r., 16:06
Wojna podjazdowa w Kościerzynie - w co się bawią kandydaci?
Kampania wyborcza przed ostatecznym starciem jest na finiszu. W Kościerzynie kandydaci uciekają się do różnych zagrywek. W dzień przed zaplanowanym terminem, Modrzejewski proponuje Majewskiemu debatę. Ten odmawia, bo jak twierdzi, ma zaplanowane spotkania z mieszkańcami. W co bawią się kandydaci na najważniejsze stanowisko w mieście?

czwartek, 27 listopada 2014 r., 11:41
Majewski versus Modrzejewski - po raz drugi staną przeciwko sobie
W niedzielę ostateczne starcie w walce o fotel burmistrza Kościerzyny. W II turze zmierzą się Michał Majewski i Marcin Modrzejewski, którzy o to stanowisko konkurują już po raz drugi. Przeanalizowaliśmy dotychczasową działalność obojga kandydatów. Zadaliśmy też pytania dotyczące wizji rozwoju Kościerzyny w najbliższych latach.

niedziela, 23 listopada 2014 r., 13:49
Zdzisław Czucha nie popiera żadnego z kandydatów na burmistrza
- Nie chciałbym, aby mój głos miał komuś przeszkodzić, czy też ułatwić elekcję - mówi Zdzisław Czucha, który nie zakwalifikował się do drugiej tury wyborów. Jednocześnie zaznacza, że żaden z kandydatów nie zwrócił się do niego o poparcie.

sobota, 22 listopada 2014 r., 16:23
Wiec poparcia w Kościerzynie. Mieszkańcy zachęcali do głosowania na Majewskiego
Przedstawiciele różnych ugrupowań, instytucji i organizacji w południe zebrali się na płycie rynku. W ten sposób chcieli wyrazić swoje poparcie dla Michała Majewskiego, kandydata na burmistrza Kościerzyny.

czwartek, 20 listopada 2014 r., 16:35
Sprawdź, kto będzie reprezentował nas w sejmiku wojewódzkim!
Choć na oficjalne wyniki będziemy musieli jeszcze poczekać, znamy już nazwiska osób, które będą reprezentowały nasz region w sejmiku województwa pomorskiego.

wtorek, 18 listopada 2014 r., 18:35
Co dalej z Czuchą? Z miasta do powiatu?
Jak wynika z uzyskanych przez nas informacji, kariera samorządowa Zdzisława Czuchy nie kończy się na przegranych wyborach na burmistrza Kościerzyny. Ma on być bowiem jednym z głównych kandydatów na starostę kościerskiego.

wtorek, 18 listopada 2014 r., 16:17
Gmina Karsin: komentarze powyborcze
Jak efekty głosowania w gminie Karsin oceniają główni jego bohaterowie? Na dotychczasowego wójta zagłosowało 1790 wyborców (59,41 proc.), Krzysztof Ziółkowski uzyskał 1223 głosów (40,59 proc.).

poniedziałek, 17 listopada 2014 r., 17:11
Gmina Lipusz: komentarz powyborczy
Chociaż nie znamy wciąż oficjalnych wyników wyborów samorządowych, wiemy już, że wójtem gminy Lipusz został Mirosław Ebertowski. Nie miał on żadnych kontrkandydatów i uzyskał 1200 głosów, czyli 87 proc. poparcia. Jak były i aktualny wójt, ocenia minione wybory?