wtorek, 2 grudnia 2014 r., 12:41
Karsin. Jan Narloch ponownie przewodniczącym rady gminy
Na poniedziałkowej, inauguracyjnej sesji ukonstytuowało się już prezydium rady gminy Karsin. Na jej czele stanie Jan Narloch. Funkcję wiceprzewodniczącego współsprawować będzie Bogdan Piankowski i Krzysztof Datta.

wtorek, 2 grudnia 2014 r., 12:21
Dziemiany. Krzysztof Rolbiecki przewodniczącym rady gminy
Dziemiany dołączyły do grona samorządów, w których po listopadowych wyborach ukonstytuowało się już prezydium rady gminy. Na jej czele stanie Krzysztof Rolbiecki. Do pomocy będzie miał Andrzeja Hoppę i Ewę Szultę.

poniedziałek, 1 grudnia 2014 r., 23:13
Kościerzyna. Tomasz Derra na czele Rady Powiatu Kościerskiego
Wiadomo już, kto przez najbliższe cztery lata kierował będzie Radą Powiatu Kościerskiego. Podczas inauguracyjnej sesji, która odbyła się w poniedziałek, radni wybrali spośród swojego grona przewodniczącego i dwóch wiceprzewodniczących.

poniedziałek, 1 grudnia 2014 r., 19:19
Nowa rada, nowa przewodnicząca, czyli pierwsza sesja VII kadencji Rady Miasta Kościerzyna
Pierwsza sesja siódmej kadencji Rady Miasta Kościerzyna za nami. W trakcie obrad radni złożyli ślubowanie i wybrali członków prezydium. Funkcja przewodniczącej przypadła Teresie Preis ze Wspólnoty Ziemi Kościerskiej.

poniedziałek, 1 grudnia 2014 r., 13:28
Kościerzyna. Komentarze powyborcze po II turze
Znane są już oficjalne wyniki na burmistrza Kościerzyny. Jak wynika z danych opublikowanych przez PKW, Michał Majewski uzyskał 5485 głosów, zaś Marcin Modrzejewski 3320, co procentowo daje wynik 63,01 proc. do 36,99 proc. Jak wyniki wyborów komentują główni bohaterowie niedzielnego głosowania?

niedziela, 30 listopada 2014 r., 21:59
Oficjalnie! Michał Majewski nowym burmistrzem Kościerzyny
Większym poparciem mieszkańców w drugiej turze wyborów na burmistrza Kościerzyna cieszył się Michał Majewski. Tym samym wygrał z Marcinem Modrzejewskim w walce o fotel gospodarza miasta i przez cztery kolejna lata będzie zarządzał kościerskim magistratem. Wybór Michała Majewskiego na burmistrza Kościerzyny potwierdziła już Państwowa Komisja Wyborcza.

niedziela, 30 listopada 2014 r., 08:43
II tura wyborów zakończona - frekwencja 38,32 proc. do godziny 17.30
Dokładnie o godz. 21 lokale wyborcze zostały zamknięte. Komisje wyborcze rozpoczęły już liczenie głosów. Kto zdobędzie najważniejsze stanowisko w mieście? Pierwsze, nieoficjalne wyniki powinny być znane w przeciągu kilku godzin.

sobota, 29 listopada 2014 r., 00:00
Trwa cisza wyborcza - w niedzielę II tura wyborów
Od piątku od północy aż do momentu zakończenia głosowania w niedzielę, trwa cisza wyborcza. W tym czasie czynna agitacja jest niedozwolona. Mieszkańcy Kościerzyny w najbliższą niedzielę ponownie udadzą się bowiem do urn i ostatecznie zdecydują, kto będzie rządził ich samorządem przez najbliższe cztery lata.

czwartek, 27 listopada 2014 r., 23:25
Debata z jednym kandydatem. Co na to mieszkańcy?
W czwartkowy wieczór sala Sokolnia wypełniona była po brzegi. Mieszkańcy Kościerzyny przyszli posłuchać, co mają do powiedzenia kandydaci na burmistrza. Niestety jeden z nich - Michał Majewski - się nie zjawił, z pytaniami zmierzył się wyłącznie Marcin Modrzejewski. Zapytaliśmy mieszkańców o wrażenia z nietypowej debaty. Publikujemy wyłącznie wypowiedzi osób niezwiązanych z kandydatami.

czwartek, 27 listopada 2014 r., 16:06
Wojna podjazdowa w Kościerzynie - w co się bawią kandydaci?
Kampania wyborcza przed ostatecznym starciem jest na finiszu. W Kościerzynie kandydaci uciekają się do różnych zagrywek. W dzień przed zaplanowanym terminem, Modrzejewski proponuje Majewskiemu debatę. Ten odmawia, bo jak twierdzi, ma zaplanowane spotkania z mieszkańcami. W co bawią się kandydaci na najważniejsze stanowisko w mieście?