środa, 1 grudnia 2010 r., 20:00
Piotr Karczewski na przekór PiS-owi
Piotr Karczewski (PiS) w drugiej turze wyborów na burmistrza Kościerzyny oficjalnie poparł Marcina Modrzejewskiego. Decyzja byłego wojewody wywarła poruszenie kierownictwa kościerskiego biura Prawa i Sprawiedliwości.

wtorek, 30 listopada 2010 r., 20:45
Kandydaci na burmistrza Kościerzyny w ogniu pytań
Marcin Modrzejewski i Zdzisław Czucha spotkali się we wtorek na debacie wyborczej kandydatów, ubiegających się w drugiej turze wyborów o urząd burmistrza. W sali "Sokolnia" odpowiadali na pytania czytelników Dziennika Bałtyckiego, mieszkańców i dziennikarzy.

wtorek, 30 listopada 2010 r., 15:20
Marek Biernacki poparł Zdzisława Czuchę
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji w rządzie Jerzego Buzka, poseł na Sejm RP Marek Biernacki odwiedził w poniedziałek Kościerzynę. Podczas konferencji prasowej z udziałem lokalnych mediów zachęcał do głosowania na Zdzisława Czuchę i komentował lokalną sytuację polityczną.

poniedziałek, 29 listopada 2010 r., 21:35
Starosta nie został wybrany
Dzisiaj mieliśmy poznać nazwiska starosty, wicestarosty i pozostałych członków Zarządu Powiatu Kościerskiego. Pozostaną one jednak tajemnicą jeszcze przez kilka najbliższych dni. Powód? Obrady radnych zostały przerwane.

piątek, 26 listopada 2010 r., 21:31
Jest koalicja w mieście
Członkowie komitetu Samorządność i Sprawiedliwość oraz lokalni działacze Platformy Obywatelskiej podpisali porozumienie w sprawie zawiązania koalicji. Razem zamierzają rządzić w Radzie Miasta.

czwartek, 25 listopada 2010 r., 14:52
Miasto i powiat dla opozycji
Wyniki wyborów przedstawiają smutny obraz dla obecnie rządzących. W radzie miejskiej i powiatowej Wspólnota Ziemi Kościerskiej traci radnych. Natomiast Platforma Obywatelska wraz z Samorządnością i Sprawiedliwością zdobywa większość.

wtorek, 23 listopada 2010 r., 11:05
Czucha i Modrzejewski komentują wynik wyborów
Wynik pierwszej tury wyborów na burmistrza Kościerzyny nie przyniósł wielkich niespodzianek. Zgodnie z przewidywaniami do drugiej tury przeszli: Zdzisław Czucha i Marcin Modrzejewski. Obaj kandydaci dziękują swoim wyborcom.

poniedziałek, 22 listopada 2010 r., 23:54
Stara Kiszewa. Marian Pick znowu wójtem
Mieszkańcy większością głosów wybrali na włodarza swojej gminy dotychczasowego wójta Mariana Picka. Poparło go bez mała sześćdziesiąt procent mieszkańców. Jego najsilniejszym kontrkandydatem był Andrzej Krzywicki, ale zebrał on jedynie 518 głosów.

poniedziałek, 22 listopada 2010 r., 12:18
Powiat. Liderem Platforma Obywatelska
Radzie Powiatu Kościerskiego w bieżącej kadencji przewodniczyć będzie Platforma Obywatelska - tak wynika z wyników wyborów. Komitet otrzymał trzydziestoprocentowe poparcie wyborców.

poniedziałek, 22 listopada 2010 r., 11:51
Sejmik: Męczykowski zachował mandat
Powiat kościerski nadal będzie miał swojego przedstawiciela w Sejmiku Województwa Pomorskiego. W rozpoczynającej się kadencji swój mandat będzie sprawował w dalszym ciągu Dariusz Męczykowski (PO) - zdobywca największej liczby głosów w całym okręgu nr 4.