wtorek, 30 listopada 2010 r., 15:20
Marek Biernacki poparł Zdzisława Czuchę
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji w rządzie Jerzego Buzka, poseł na Sejm RP Marek Biernacki odwiedził w poniedziałek Kościerzynę. Podczas konferencji prasowej z udziałem lokalnych mediów zachęcał do głosowania na Zdzisława Czuchę i komentował lokalną sytuację polityczną.

poniedziałek, 29 listopada 2010 r., 21:35
Starosta nie został wybrany
Dzisiaj mieliśmy poznać nazwiska starosty, wicestarosty i pozostałych członków Zarządu Powiatu Kościerskiego. Pozostaną one jednak tajemnicą jeszcze przez kilka najbliższych dni. Powód? Obrady radnych zostały przerwane.

piątek, 26 listopada 2010 r., 21:31
Jest koalicja w mieście
Członkowie komitetu Samorządność i Sprawiedliwość oraz lokalni działacze Platformy Obywatelskiej podpisali porozumienie w sprawie zawiązania koalicji. Razem zamierzają rządzić w Radzie Miasta.

czwartek, 25 listopada 2010 r., 14:52
Miasto i powiat dla opozycji
Wyniki wyborów przedstawiają smutny obraz dla obecnie rządzących. W radzie miejskiej i powiatowej Wspólnota Ziemi Kościerskiej traci radnych. Natomiast Platforma Obywatelska wraz z Samorządnością i Sprawiedliwością zdobywa większość.

wtorek, 23 listopada 2010 r., 11:05
Czucha i Modrzejewski komentują wynik wyborów
Wynik pierwszej tury wyborów na burmistrza Kościerzyny nie przyniósł wielkich niespodzianek. Zgodnie z przewidywaniami do drugiej tury przeszli: Zdzisław Czucha i Marcin Modrzejewski. Obaj kandydaci dziękują swoim wyborcom.

poniedziałek, 22 listopada 2010 r., 23:54
Stara Kiszewa. Marian Pick znowu wójtem
Mieszkańcy większością głosów wybrali na włodarza swojej gminy dotychczasowego wójta Mariana Picka. Poparło go bez mała sześćdziesiąt procent mieszkańców. Jego najsilniejszym kontrkandydatem był Andrzej Krzywicki, ale zebrał on jedynie 518 głosów.

poniedziałek, 22 listopada 2010 r., 12:18
Powiat. Liderem Platforma Obywatelska
Radzie Powiatu Kościerskiego w bieżącej kadencji przewodniczyć będzie Platforma Obywatelska - tak wynika z wyników wyborów. Komitet otrzymał trzydziestoprocentowe poparcie wyborców.

poniedziałek, 22 listopada 2010 r., 11:51
Sejmik: Męczykowski zachował mandat
Powiat kościerski nadal będzie miał swojego przedstawiciela w Sejmiku Województwa Pomorskiego. W rozpoczynającej się kadencji swój mandat będzie sprawował w dalszym ciągu Dariusz Męczykowski (PO) - zdobywca największej liczby głosów w całym okręgu nr 4.

poniedziałek, 22 listopada 2010 r., 10:19
Lipusz. Ebertowski z wysokim poparciem
Znane są już oficjalne wyniki wyborów w gminie Lipusz. Gospodarzem tego samorządu na kolejną kadencję ze sporym poparciem został jedyny kandydat na to stanowisko w tych wyborach, Mirosław Ebertowski. "Za" wójtem opowiedziało się 84,4 proc. głosujących.

poniedziałek, 22 listopada 2010 r., 09:57
Dziemiany. Leszek Pobłocki pozostał na swoim stanowisku
Zdecydowaną większością głosów zwyciężył dotychczasowy wójt Leszek Pobłocki. Otrzymał bez mała 70-procentowe poparcie, znacznie prześcigając tym samym konkurenta Władysława Laskę.