wtorek, 7 grudnia 2010 r., 10:32
Czucha i Modrzejewski dziękują wyborcom
W Kościerzynie w walce o fotel burmistrza w drugiej turze spotkali się: urzędujący burmistrz Marcin Modrzejewski i poseł Zdzisław Czucha. Obaj dziękują wszystkim, którzy oddali na nich swój głos.

poniedziałek, 6 grudnia 2010 r., 00:16
Zdzisław Czucha burmistrzem Kościerzyny
53,54 proc. za Zdzisławem Czuchą, 46,46 proc. wyborców poparło Marcina Modrzejewskiego - to już oficjalne wyniki wyborów na burmistrza Kościerzyny. Zwycięzca pierwszej tury okazał się zwycięzcą drugiej tury.

niedziela, 5 grudnia 2010 r., 23:55
Piechowski nowym wójtem gminy Kościerzyna
W gmina wiejskiej Kościerzyna walka była wyjątkowo zacięta. O zwycięstwie Piechowskiego w drugiej turze zdecydowało jedynie 110 głosów. Na Grzegorza Piechowskiego głosowało 2583 wyborów. Natomiast 2473 mieszkańców gminy Kościerzyna poparło Tomasza Nadolnego.

niedziela, 5 grudnia 2010 r., 22:06
Koniec głosowania. Początek wielkiego liczenia
Dokładnie o godz. 22 lokale wyborcze na terenie powiatu kościerskiego zostały zamknięte. Komisje wyborcze rozpoczęły już liczenie głosów. Pierwsze, nieoficjalne wyniki powinny być znane już za kilka godzin.

niedziela, 5 grudnia 2010 r., 14:02
Trwa wyborcza dogrywka w Kościerzynie i Liniewie
W trzech gminach powiatu kościerskiego trwa II tura wyborów samorządowych. Mieszkańcy wybierają burmistrza miasta Kościerzyna oraz wójtów gminy wiejskiej Kościerzyna i Liniewa.

piątek, 3 grudnia 2010 r., 22:23
W niedzielę II tura wyborów
Tym razem głosowanie jest bardzo proste: 1 mała kartka, 2 nazwiska i 1 krzyżyk. W dogrywce, która odbędzie się 5 grudnia, wybierzemy burmistrza Kościerzyny oraz dwóch wójtów gmin wiejskich, Liniewa i Kościerzyny.

środa, 1 grudnia 2010 r., 20:00
Piotr Karczewski na przekór PiS-owi
Piotr Karczewski (PiS) w drugiej turze wyborów na burmistrza Kościerzyny oficjalnie poparł Marcina Modrzejewskiego. Decyzja byłego wojewody wywarła poruszenie kierownictwa kościerskiego biura Prawa i Sprawiedliwości.

wtorek, 30 listopada 2010 r., 20:45
Kandydaci na burmistrza Kościerzyny w ogniu pytań
Marcin Modrzejewski i Zdzisław Czucha spotkali się we wtorek na debacie wyborczej kandydatów, ubiegających się w drugiej turze wyborów o urząd burmistrza. W sali "Sokolnia" odpowiadali na pytania czytelników Dziennika Bałtyckiego, mieszkańców i dziennikarzy.

wtorek, 30 listopada 2010 r., 15:20
Marek Biernacki poparł Zdzisława Czuchę
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji w rządzie Jerzego Buzka, poseł na Sejm RP Marek Biernacki odwiedził w poniedziałek Kościerzynę. Podczas konferencji prasowej z udziałem lokalnych mediów zachęcał do głosowania na Zdzisława Czuchę i komentował lokalną sytuację polityczną.

poniedziałek, 29 listopada 2010 r., 21:35
Starosta nie został wybrany
Dzisiaj mieliśmy poznać nazwiska starosty, wicestarosty i pozostałych członków Zarządu Powiatu Kościerskiego. Pozostaną one jednak tajemnicą jeszcze przez kilka najbliższych dni. Powód? Obrady radnych zostały przerwane.