wtorek, 2 grudnia 2014 r., 14:44
Liniewo. Wiesław Szarmach ponownie przewodniczącym rady gminy
W poniedziałek odbyła się pierwsza, inauguracyjna sesja rady Gminy Liniewo na kadencję 2014-2018. Pomimo sporej rotacji radnych, przewodniczącym rady wybrano ponownie Wiesława Szarmacha, jego zastępcą został zaś Sławomir Zabrocki.

wtorek, 2 grudnia 2014 r., 14:42
Gmina Kościerzyna. Andrzej Bober na czele rady
Zmiany w prezydium Rady Gminy Kościerzyna. Na czele kościerskich rajców stanie Andrzej Bober. Jego zastępcą będzie zaś Krzysztof Bławat. Za nami pierwsza, inauguracyjna sesja.

wtorek, 2 grudnia 2014 r., 14:21
Lipusz. Janusz Wawer ponownie przewodniczącym rady gminy
W Lipuszu na stanowisku przewodniczącego rady gminy obyło się bez zmian, funkcję przewodniczącego będzie sprawował Janusz Wawer, zaś jego zastępcą został Stanisław Lipiński.

wtorek, 2 grudnia 2014 r., 12:41
Karsin. Jan Narloch ponownie przewodniczącym rady gminy
Na poniedziałkowej, inauguracyjnej sesji ukonstytuowało się już prezydium rady gminy Karsin. Na jej czele stanie Jan Narloch. Funkcję wiceprzewodniczącego współsprawować będzie Bogdan Piankowski i Krzysztof Datta.

wtorek, 2 grudnia 2014 r., 12:21
Dziemiany. Krzysztof Rolbiecki przewodniczącym rady gminy
Dziemiany dołączyły do grona samorządów, w których po listopadowych wyborach ukonstytuowało się już prezydium rady gminy. Na jej czele stanie Krzysztof Rolbiecki. Do pomocy będzie miał Andrzeja Hoppę i Ewę Szultę.

poniedziałek, 1 grudnia 2014 r., 23:13
Kościerzyna. Tomasz Derra na czele Rady Powiatu Kościerskiego
Wiadomo już, kto przez najbliższe cztery lata kierował będzie Radą Powiatu Kościerskiego. Podczas inauguracyjnej sesji, która odbyła się w poniedziałek, radni wybrali spośród swojego grona przewodniczącego i dwóch wiceprzewodniczących.

poniedziałek, 1 grudnia 2014 r., 19:19
Nowa rada, nowa przewodnicząca, czyli pierwsza sesja VII kadencji Rady Miasta Kościerzyna
Pierwsza sesja siódmej kadencji Rady Miasta Kościerzyna za nami. W trakcie obrad radni złożyli ślubowanie i wybrali członków prezydium. Funkcja przewodniczącej przypadła Teresie Preis ze Wspólnoty Ziemi Kościerskiej.

poniedziałek, 1 grudnia 2014 r., 13:28
Kościerzyna. Komentarze powyborcze po II turze
Znane są już oficjalne wyniki na burmistrza Kościerzyny. Jak wynika z danych opublikowanych przez PKW, Michał Majewski uzyskał 5485 głosów, zaś Marcin Modrzejewski 3320, co procentowo daje wynik 63,01 proc. do 36,99 proc. Jak wyniki wyborów komentują główni bohaterowie niedzielnego głosowania?

niedziela, 30 listopada 2014 r., 21:59
Oficjalnie! Michał Majewski nowym burmistrzem Kościerzyny
Większym poparciem mieszkańców w drugiej turze wyborów na burmistrza Kościerzyna cieszył się Michał Majewski. Tym samym wygrał z Marcinem Modrzejewskim w walce o fotel gospodarza miasta i przez cztery kolejna lata będzie zarządzał kościerskim magistratem. Wybór Michała Majewskiego na burmistrza Kościerzyny potwierdziła już Państwowa Komisja Wyborcza.

niedziela, 30 listopada 2014 r., 08:43
II tura wyborów zakończona - frekwencja 38,32 proc. do godziny 17.30
Dokładnie o godz. 21 lokale wyborcze zostały zamknięte. Komisje wyborcze rozpoczęły już liczenie głosów. Kto zdobędzie najważniejsze stanowisko w mieście? Pierwsze, nieoficjalne wyniki powinny być znane w przeciągu kilku godzin.