środa, 21 listopada 2018 r., 11:05
Adam Sosnowski nowym szefem Rady Gminy Liniewo
We wtorek po raz pierwszy w kadencji 2018-2023 spotkali się członkowie Rady Gminy Liniewo. W trakcie pierwszej sesji radni złożyli uroczyste ślubowanie, wybrano też przewodniczącego i jego zastępcę. Na czele liniewskich rajców stanął Adam Sosnowski.

wtorek, 20 listopada 2018 r., 15:53
Alicja Żurawska nadal starostą, Marcin Modrzejewski na czele rady
Kadencja 2018-2023 przyniosła zmiany u sterów powiatu kościerskiego. Choć stanowisko starosty nadal pełnić będzie Alicja Żurawska, pozostały skład zarządu uzupełnią nowi rajcy. Na wicestarostę wybrano Piotra Laskę. Na czele Rady Powiatu Kościerskiego stanie natomiast Marcin Modrzejewski.

wtorek, 20 listopada 2018 r., 15:23
Andrzej Bober ponownie na czele Rady Gminy Kościerzyna
W prezydium Rady Gminy Kościerzyna bez zmian. Na czele kościerskich rajców ponownie stanie Andrzej Bober. Jego zastępcą będzie zaś Krzysztof Bławat. Pierwsza, inauguracyjna sesja kościerskich rajców za nami.

poniedziałek, 19 listopada 2018 r., 15:58
Jan Kleinszmidt przewodniczącym Sejmiku Województwa Pomorskiego
Sesja inauguracyjna Sejmiku Województwa Pomorskiego za nami. Na czele wojewódzkich rajców stanie Jan Kleinszmidt. Skład prezydium uzupełnili Hanna Zych-Cisoń, Grzegorz Grzelak oraz Józef Sarnowski.

czwartek, 15 listopada 2018 r., 11:00
Dariusz Męczykowski werbuje radnych KO, by stworzyć koalicję z PiS-em?
W poniedziałek odbędzie się sesja inauguracyjna Sejmiku Województwa Pomorskiego. I choć aż 18 mandatów zdobyła Koalicja Obywatelska, która mogłaby samodzielnie rządzić w sejmiku, jak informuje Gazeta Wyborcza nie jest to wcale takie pewne. Dariusz Męczykowski ma bowiem werbować radnych KO, by stworzyć koalicję z PiS-em.

środa, 14 listopada 2018 r., 09:47
Znamy terminy sesji inauguracyjnych
Komisarz Wyborczy w Słupsku III wydał postanowienie w sprawie zwołania pierwszych sesji nowo wybranych rad gmin oraz rad powiatów. Sprawdź, kiedy odbędzie się sesja inauguracyjna w twojej gminie.

wtorek, 30 października 2018 r., 11:04
Sesje inauguracyjne między 19 a 23 listopada
Mimo iż ustawa mówi jasno, że zaprzysiężenie burmistrzów i wójtów musi odbyć się w ciągu siedmiu dni od ogłoszenia oficjalnych wyników wyborów, sesje podczas których nowi włodarze złożą ślubowanie odbędą się dopiero między 19 a 23 listopada. Taką decyzję podjął komisarz wyborczy.

czwartek, 25 października 2018 r., 11:57
Komentarze powyborcze radnych Sejmiku Województwa Pomorskiego
O siedem mandatów radnego województwa pomorskiego w naszym okręgu ubiegało się 74 kandydatów z dziewięciu ugrupowań. Mieszkańców powiatów kartuskiego i kościerskiego w Sejmiku Województwa Pomorskiego reprezentować będą: Dariusz Męczykowski (KW PSL), Sylwia Laskowska-Bobula (PO), Danuta Rek (PO) oraz Piotr Karczewski (PiS).

czwartek, 25 października 2018 r., 08:59
Radni Sejmiku Województwa Pomorskiego
W Pomorskiem nadal rządzić będzie Platforma Obywatelska, która uzyskała aż 18 mandatów. 13 radnych do Sejmiku Województwa Pomorskiego wprowadził KW Prawo i Sprawiedliwość, natomiast dwóch KW Polskie Stronnictwo Ludowe. Sprawdź, kto będzie reprezentował nasz region w samorządzie województwa pomorskiego.

środa, 24 października 2018 r., 10:30
Będą dwie sesje inauguracyjne?
Wkrótce powinniśmy poznać oficjalne wyniki wyborów. Zgodnie z przepisami w ciągu siedmiu dni po ich ogłoszeniu zaprzysiężeni powinni zostać nowi burmistrzowie i wójtowie. Wszystko wskazuje na to, że ślubowanie złożą przed starymi składami rad, bo tych kadencja upływa dopiero 16 listopada.