poniedziałek, 4 czerwca 2018 r., 09:52
Trzech nietrzeźwych kierujących zatrzymanych. Rekordzista wydmuchał 4 promile alkoholu!
W miniony weekend policjanci udaremnili dalszą jazdę aż trzem nietrzeźwym kierującym. Rekordzistą okazał się zatrzymany w Juszkach 47-latek, który nie tylko wydmuchał blisko 4 promile alkoholu, ale posiadał też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

poniedziałek, 4 czerwca 2018 r., 09:39
Borsk. Wypadek paralotniarza - ranny 33-latek
W piątkowe popołudnie służby interweniowały w Borsku, gdzie podczas lądowania z wysokości około czterech metr spadł paralotniarz. 33-letni mężczyzna ze złamanym kręgosłupem został przetransportowany do szpitala.

sobota, 2 czerwca 2018 r., 06:09
Kościerzyna. Pożar budynku wielorodzinnego - dwie kobiety ranne
Osiem zastępów straży pożarnej walczy z pożarem, do kórego doszło w nocy w budynku wielorodzinnym w Kościerzynie. Szybko rozprzestrzeniający się ogień odciął drogę ewakuacji dwóm kobietom. Zostały one wyprowadzone z płonącego mieszkania przez strażaków przy pomocy drabiny, a następnie przetransportowane do szpitala. Łącznie ewakuowano 14 osób.

piątek, 1 czerwca 2018 r., 11:21
Głodowo. Czołowo-boczne zderzenie peugeota z quadem
35-letni kierujący quadem trafił do szpitala po tym, jak na drodze szutrowej jego pojazd zderzył się czołowo-bocznie z peugeotem. Do zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie pomiędzy Pogódkami a Głodowem.

piątek, 1 czerwca 2018 r., 10:34
Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem
Jak prognozują synoptycy, w piątkowe popołudnie i noc na Kaszubach mają wystąpić burze z intensywnymi opadami deszczu, a miejscami i gradem. W związku z prognozami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia.

piątek, 1 czerwca 2018 r., 10:20
Roczne dziecko straciło przytomność. Z pomocą pospieszył policjant z Dziemian
Roczny chłopiec zemdlał w samochodzie. Nieznający miasta rodzice nie wiedzieli, gdzie szukać pomocy. Zwrócili się o nią do przejeżdżającego policjanta. Ten natychmiast zdecydował o tym, że zawiezie matkę z dzieckiem do szpitala. Mały Tomasz po udzieleniu pomocy wraca do zdrowia.

piątek, 1 czerwca 2018 r., 09:08
Wysin. Pożar ściółki leśnej
Czwartkowym późnym wieczorem strażacy interweniowali w Wysinie, gdzie doszło do pożaru ściółki leśnej. Wstępnie jako przyczynę zaistnienia ognia podaje się podpalenie.

czwartek, 31 maja 2018 r., 19:23
Kościerzyna. Płonął pustostan
Pięć zastępów strażaków walczyło z pożarem, do którego doszło w czwartkowe popołudnie przy ulicy Skarszewskiej w Kościerzynie. Ogień pojawił się tam na poddaszu budynku jednorodzinnego, ale niezamieszkałego.

poniedziałek, 28 maja 2018 r., 11:23
Policjanci uczestniczyli w festynie w Garczynie
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie uczestniczyli w festynie rodzinnym, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Happy Kids w Kościerzynie. Impreza odbyła się w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie. Podczas spotkania funkcjonariusze opowiadali o swojej pracy oraz przypominali najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Na chętnych, którzy wzięli udział w konkursach, czekały nagrody i upominki.

poniedziałek, 28 maja 2018 r., 08:52
Nowy Klincz. Zderzenia opla ze skodą - poszkodowana 25-latka
25-letnia kobieta trafiła do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w niedzielne popołudnie w Nowym Klinczu. Kierujący oplem wyjeżdżając z drogi podporządkowanej wymusił tam pierwszeństwo przejazdu na skodzie.