poniedziałek, 14 listopada 2016 r., 10:21
Wysin. Pożar w domu jednorodzinnym
Najprawdopodobniej zaprószenie ognia przez nieostrożność osób dorosłych było przyczyną sobotniego pożaru w Wysinie (gmina Liniewo). Ogień pojawił się w jednym z pomieszczeń w domu jednorodzinnym przy ulicy Podgórnej.

poniedziałek, 14 listopada 2016 r., 09:57
Zabrody. Płonął domek letniskowy
W sobotnie popołudnie strażacy walczyli z pożarem domku letniskowego w Zabrodach (gm. Kościerzyna). Spaleniu uległ dach drewnianego obiektu, a straty wstępnie oszacowano na około 60.000 zł.

czwartek, 10 listopada 2016 r., 13:04
Wiele. Wszedł do cudzego domku, by się wyspać
Uszkodził drzwi w jednym z domków letniskowych w Wielu, wszedł do środka, by się zdrzemnąć. Przeszkodzili mu w tym jednak policjanci. Za drzemkę w nie swoim domku 23-letni mieszkaniec gminy Kościerzyna odpowie karnie. Usłyszał zarzut uszkodzenia mienia.

czwartek, 10 listopada 2016 r., 11:30
Kościerzyna. Kierował oplem mimo zakazu, wpadł pod komendą Policji
21-letni mieszkaniec gminy Kościerzyna, choć niedawno usłyszał sądowy wyrok, w najbliższym czasie ponownie stanie przed wymiarem sprawiedliwości. Postanowił bowiem złamać sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W ręce policjantów wpadł nieopodal komendy.

czwartek, 10 listopada 2016 r., 10:23
W Konarzynach spłonął samochód, w Kościerzynie-Wybudowanie paliło się w piwnicy
Minionej nocy kościerscy strażacy interweniowali dwukrotnie. W środowy wieczór gasili pożar, do którego doszło w jednym z domów w Kościerzyna-Wybudowanie. Nad ranem zaś w Konarzynach w płomieniach stanął VW Vento.

czwartek, 10 listopada 2016 r., 10:13
Chwarzenko. Chciał ominąć zwierzę, uderzył w drzewo
Pobytem w szpitalu zakończyło się dla czterdziestokilkulatka zdarzenie, do którego doszło w środowe popołudnie w Chwarzenku. Kierujący passatem chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzęciem, zjechał na pobocze, gdzie uderzył w drzewo.

środa, 9 listopada 2016 r., 11:31
Akcja "Bezpieczny Pieszy" - 38 osób ukaranych, w tym siedmioro pieszych
38 osób, w tym siedmioro pieszych zostało ukaranych podczas policyjnej akcji "Bezpieczny Pieszy". Wśród głównych przewinień niechronionych uczestników ruchu funkcjonariusze wymieniają przechodzenie w niedozwolonym miejscu, na czerwonym świetle czy nieposiadania elementów odblaskowych.

środa, 9 listopada 2016 r., 09:22
Kościerzyna. Znalazł telefon i nie oddał - odpowie za przywłaszczenie
27-letni mieszkaniec Kościerzyny znalazł telefon i postanowił go sobie zatrzymać. Będzie go to kosztowało wizytą w sądzie, gdzie odpowie za przywłaszczenie. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat trzech.

środa, 9 listopada 2016 r., 08:57
Karsin. Motorowerzysta z promilami i na zakazie
Za jazdę w stanie nietrzeźwości i pomimo sądowego zakazu odpowie 43-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego, którego jadącego motorowerem we wtorkowe popołudnie w Karsinie zatrzymali policjanci.

wtorek, 8 listopada 2016 r., 09:46
Policjanci z Dziemian odzyskali skradzionego w Niemczech volkswagena
Zarzut paserstwa usłyszał 29-latek, na posesji którego policjanci z Dziemian znaleźli skradziony w Niemczech samochód. Mężczyźnie grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności, a funkcjonariusze ustalają, w jaki sposób skradziony pojazd trafił do Polski.