sobota, 7 stycznia 2017 r., 13:40
Raduń - Lamk. Kia wjechała do rowu - 31-latka trafiła do szpitala
W sobotnie popołudnie służby ratunkowe interweniowały przy zdarzeniu drogowym, do którego doszło na trasie Raduń - Lamk. Kierująca kią wjechała tam do przydrożnego rowu.

czwartek, 5 stycznia 2017 r., 12:16
Zderzenie tira z samochodem osobowym na K20 - jedna osoba nie żyje
Kierowcy jadący drogą krajową nr 20 muszą liczyć się z utrudnieniami. Trasa jest zablokowana i może być nieprzejezdna przez kilka godzin. W Kłobuczynie tir czołowo zderzył się z samochodem osobowym. Jak podaje policja, śmierć na miejscu poniósł kierujący audi A6 - 54-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego.

środa, 4 stycznia 2017 r., 12:20
Policjanci poszukują mieszkańca Kościerzyny - Jarosława Deję
Policjanci z Komendy Powiatowej w Kościerzynie poszukują zaginionego 49-letniego Jarosława Deję. Mężczyzna w dniu 17 grudnia 2016 r. około godziny 19.00 wyszedł z domu przy ul. Sędzickiego w Kościerzynie i do chwili obecnej nie powrócił do miejsca zamieszkania, nie nawiązał też żadnego kontaktu z rodziną oraz środowiskiem znajomych.

środa, 4 stycznia 2017 r., 11:57
Zgłosiła wypadek, którego nie było. 54-latka odpowie za lipcowy żart
Wypadek z udziałem dwóch pojazdów, cztery osoby ranne - takie zgłoszenie 25 lipca 2016 roku odebrał dyspozytor numeru 112. Na pomoc natychmiast pospieszyli strażacy, załogi ratownictwa medycznego oraz policja. Okazało się, że nie ma komu pomagać, a zgłoszenie było głupim żartem. Sprawcą fałszywego wezwania okazała się 54-letnia kobieta, która teraz nawet nie potrafi wyjaśnić, dlaczego tak postąpiła.

środa, 4 stycznia 2017 r., 11:43
Kradli akumulatory z ciężarówek - jeden ze sprawców już z zarzutami
W przedsylwestrową noc dwóch mężczyzn włamało się do zaparkowanych w Nowym Barkoczynie ciężarówek, skąd ukradli w sumie sześć akumulatorów. 22-latek już usłyszał zarzut. Jego kompan niebawem zostanie zatrzymany.

poniedziałek, 2 stycznia 2017 r., 16:18
Borsk. Fordem w drzewo - poszkodowana 21-latka
Jedna osoba została poszkodowana wskutek zdarzenia, do którego doszło w poniedziałkowe popołudnie na trasie Borsk - Wdzydze Tucholskie. Ford wypadł tam z drogi i uderzył w drzewo.

poniedziałek, 2 stycznia 2017 r., 11:10
Grzybowski Młyn. Ford wypadł z drogi
30-latek trafił do szpitala po tym, jak kierowany przez niego pojazd wypadł z drogi i wpadł do rowu. Do zdarzenia doszło piątkowym późnym wieczorem na drodze powiatowej relacji Kościerzyna - Wdzydze.

poniedziałek, 2 stycznia 2017 r., 10:29
Przed jazdą licznie sprawdzali trzeźwość - motorowerzysta wpadł
W sylwestrowe popołudnie kościerscy funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu motorowerzyście. Był on jedynym amatorem jazdy na podwójnym gazie, którego w weekend zatrzymali tutejsi stróże prawa. Co warto podkreślić, większość kierowców wykazała się odpowiedzialnością i zanim zasiadła za kółkiem, sprawdziła swój stan trzeźwości.

piątek, 30 grudnia 2016 r., 10:09
Kościerzyna. Kolejne ofiary oszustów internetowych
Złożyli zamówienie. Uregulowali należność. Kontakt ze sprzedawcą się urwał. Zamówionych produktów nie otrzymali. Sprawę zgłosili więc na policję. Do kilkunastu już zawiadomień w sprawie oszustw internetowych, które wpłynęły w grudniu do kościerskich funkcjonariuszy, dołączyły kolejne dwa. Policja po raz kolejny apeluje o zachowanie rozsądku podczas zakupów przez internet.

środa, 28 grudnia 2016 r., 10:32
Wpłaciła zaliczkę na zakup samochodu -  nie ma ani auta ani pieniędzy
Na kwotę 2.000 zł została oszukana mieszkanka Kościerzyny, która na jednym z serwisów aukcyjnych wpłaciła zaliczkę na zakup samochodu. Po dokonaniu wpłaty kontakt ze sprzedającym się urwał. To jednak nie jedyna ofiara oszustów internetowych minionych miesięcy. Funkcjonariusze po raz kolejny apelują o zachowanie rozsądku podczas zakupów przez internet.