czwartek, 3 sierpnia 2017 r., 18:48
Nadchodzą burze - wydano ostrzeżenia II stopnia
W czwartkowy wieczór i noc na Pomorzu prognozowane są burze z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w związku z tym ostrzeżenia II stopnia.

wtorek, 1 sierpnia 2017 r., 09:55
Kościerzyna. Nissan najechał na smarta - 27-latek w szpitalu
27-letni kierujący smartem trafił do szpitala po tym, jak na tył jego samochodu najechał nissan. Do zdarzenia doszło w poniedziałek na ulicy Przemysłowej w Kościerzynie.

wtorek, 1 sierpnia 2017 r., 09:49
Policjanci ustalili tożsamość rowerzysty
Ranny w wypadku, do którego doszło z niedzieli na poniedziałek w Małym Klinczu, rowerzysta to 55-letni mieszkaniec gminy Kościerzyna. Mężczyzna po zderzeniu z samochodem w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala.

poniedziałek, 31 lipca 2017 r., 15:36
Kościerzyna. Wracając z imprezy, uszkodził drzwi do kamienicy
Zarzut zniszczenia mienia usłyszał 22-letni mieszkaniec Kościerzyny. Mężczyzna w połowie lipca miał uszkodzić drzwi wejściowe do jednej z kamienic przy ulicy Długiej w Kościerzynie. Czyn, którego miał dopuścić się 22-latek, zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat pięciu.

poniedziałek, 31 lipca 2017 r., 15:27
Strażacy podsumowują ubiegłotygodniowe interwencje, a przed nami kolejne nawałnice
Tylko od piątku do sobotniego południa kościerscy strażacy interweniowali w związku intensywnymi opadami deszczu. Po słonecznym weekendzie, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przez kolejnymi ulewami, burzami. Przewiduje się nawet wystąpienia tornada.

poniedziałek, 31 lipca 2017 r., 10:22
Mały Klincz. Rowerzysta w ciężkim stanie po zderzeniu z volvo - policja ustala tożsamość mężczyzny
Rowerzysta w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala, wskutek zderzenia z samochodem osobowym. Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w Małym Klinczu. Policja ustala tożsamość rannego mężczyzny.

poniedziałek, 31 lipca 2017 r., 08:18
Płachty. Jechał kradzionym audi i uderzył w drzewo - 41-latek zmarł w szpitalu
W nocy z niedzieli na poniedziałek służby ratunkowe interweniowały w Płachtach (gm. Liniewo), gdzie kierujący Audi 80 uderzył w drzewo. W ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala, gdzie wskutek odniesionych obrażeń zmarł. Jak się okazało, pojazd, który prowadził był kradziony.

niedziela, 30 lipca 2017 r., 15:32
Kościerzyna. 10-latek na rowerze wjechał wprost pod samochód
W niedzielne przedpołudnie słuzby ratunkowe interweniowały na ulicy Reymonta w Kościerzynie, gdzie 10-letni rowerzysta wjechał wprost pod samochód. 10-latek został przetrasnportowany do szpitala.

niedziela, 30 lipca 2017 r., 15:25
Kościerzyna. 14-latek znalazł granat
W niedzielne przedpołudnie nastolatek natrafił na niewubuch, najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej, granat S-1. Po południu niewybuch ma zostać zabezpieczony przez saperów.

piątek, 28 lipca 2017 r., 12:30
Janusz K. nieprawomocnie wydalony z urzędu sędziego. Do więzienia nie może trafić, bo chroni go immunitet
Przed Sądem Dyscyplinarnym w Gdańsku zapadł wyrok w sprawie Janusza K. - sędziego Sądu Rejonowego w Kościerzynie. Dyscyplinarnie został on wydalony z urzędu sędziego. Orzeczenie jednak jest nieprawomocne. Tymczasem sąd w Koszalinie wstrzymał wobec niego wykonanie kary, bo nadal chroni go immunitet. Sędzia Janusz K. mimo prawomocnego skazania za korupcję nadal pobiera pensję.