środa, 24 stycznia 2018 r., 10:21
Kościerzyna. Dzielnicowy uratował życie 67-latkowi
Regularnie odwiedzał samotnie mieszkających seniorów. W poniedziałkowy poranek zajrzał do 67-latka. Po wejściu do domu, zauważył leżącego na podłodze mężczyznę. Był nieprzytomny. Z ust płynęła krew. Dzielnicowy natychmiast przystąpił do udzielenia pierwszej pomocy oraz wezwał zespół ratownictwa medycznego. St. asp. Andrzej Rużyła zdążył z pomocą w ostatniej chwili, ratując życie 67-latkowi.

środa, 24 stycznia 2018 r., 09:40
Kościerzyna. 62-latek stracił prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu
Blisko dwa promile alkoholu wydmuchał 62-letni mężczyzna, którego kierującego oplem we wtorek zatrzymali kościerscy policjanci. Mieszkańcowi gminy Kościerzyna zatrzymano prawo jazdy.

wtorek, 23 stycznia 2018 r., 20:26
IMGW ostrzega przed gołoledzią
W nocy na Pomorzu prognozowane są marznące opady deszczu. W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia. Przed skutkami gołoledzi przestrzegają też lokalni synoptycy.

wtorek, 23 stycznia 2018 r., 10:02
Kościerzyna. O bezpieczeństwie podczas ferii
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie rozpoczęli działania "Bezpieczne ferie". W piątek spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościerzynie. Funkcjonariusze rozmawiali o bezpieczeństwie podczas zabawy i wypoczynku w czasie ferii zimowych.

poniedziałek, 22 stycznia 2018 r., 09:45
Wilcze Błota. Rozbiła renault na drzewie
40-letnia kobieta trafiła do szpitala po tym, jak kierowany przez nią pojazd wypadł z trasy i uderzył w przydrożne drzewo. Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę w Wilczych Błotach (gm. Stara Kiszewa).

poniedziałek, 22 stycznia 2018 r., 09:36
Kościerzyna. Nie miał przy sobie prawa jazdy, odholowali mu samochód
Odholowaniem samochodu zakończyła się podróż dla 28-letniego mieszkańca Kościerzyny, który podczas kontroli policyjnej nie miał przy sobie prawa jazdy. Został ukarany też mandatem karnym.

sobota, 20 stycznia 2018 r., 10:21
Loryniec. Ewaluacyjna debata o zagrożeniu seniorów
W czwartek w sali wiejskiej w Loryńcu odbyła się debata ewaluacyjna poświęcona bezpieczeństwu seniorów i pomocy w rozwiązywaniu codziennych problemów, z jakimi spotykają się starsi mieszkańcy naszej gminy. Nie zabrakło także informacji o działających policyjnych mapach zagrożeń, które przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa.

piątek, 19 stycznia 2018 r., 10:18
Łubiana. Policjanci spotkali się z pierwszoklasistami
Policjanci z kościerskiej komendy spotkali się we wtorek z dziećmi ze szkoły podstawowej w Łubianie. W trakcie wizyty funkcjonariusze przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania po drogach i wręczyli im odblaski mające poprawić bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

piątek, 19 stycznia 2018 r., 09:45
Staną przed sądem za prowadzenie nielegalnych agencji towarzyskich m.in. w Kościerzynie
Wobec dziesięciu osób skierowano do Sądu Okręgowego w Gdańsku akt oskarżenia w sprawie prowadzenia nielegalnych agencji towarzyskich. Do procederu miało dochodzić w latach 2014-2015 w wielu miastach na Pomorzu, w tym także w Kościerzynie. Oskarżeni są w wieku od 27 do 58 lat i łączą ich więzi rodzinne.

czwartek, 18 stycznia 2018 r., 21:38
Poszukiwania 61-latka z Dziemian zakończone
Od czwartkowego późnego popołudnia trwały poszukiwania mieszkańca Dziemian, który około godziny 15. wyjechał z domu i przez kilka godzin nie wracał do miejsca zamieszkania ani nie kontaktował się z najbliższymi. Mężczyzna został odnaleziony w godzinach nocnych.