poniedziałek, 9 kwietnia 2018 r., 09:38
Kłobuczyno. Zderzenie dwóch pojazdów na K20
Jedna osoba trafiła do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w niedzielne popołudnie na K20. Kierujący oplem najechał tam na tył peugeota.

poniedziałek, 9 kwietnia 2018 r., 09:19
Powiat. Płonęły lasy, łąki i pastwiska
Miniony weekend należał do wyjątkowo pracowitych dla kościerskich strażaków, którzy aż niemal 20-krotnie walczyli z pożarami traw i trzykrotnie gasili płonące lasy. W Dywanie spłonęło łącznie około 3,2 ha. W działaniach poza dziewięcioma zastępami strażaków brał też udział samolot gaśniczy.

piątek, 6 kwietnia 2018 r., 10:49
Ten proceder zabija ludzi, zwierzęta i rośliny - strażacy ostrzegają
Wraz z pierwszymi oznakami wiosny na wielu działkach ruszyły pozimowe porządki. Co niektórzy gospodarze korzystają z jednego z najszybszych rozwiązań - wypalania łąk, pastwisk i nieużytków. Tymczasem jest to nie tylko niezgodne z prawem, ale i niebezpieczne dla środowiska, mienia, a nawet życia.

piątek, 6 kwietnia 2018 r., 08:43
Karsin. 58-latek jechał na podwójnym gaz
Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się dla 58-latka przejażdżka samochodem pod wpływem alkoholu. Do tego mieszkańcowi powiatu kościerskiego grozi także zakaz prowadzenia pojazdów, świadczenie pieniężne oraz kara pozbawienia wolności.

czwartek, 5 kwietnia 2018 r., 09:41
Marihuana i amfetamina w mieszkaniu 27-latka
Kara do trzech lat pozbawienia wolności grozi 27-letniemu mieszkańcowi powiatu kościerskiego, u którego w mieszkaniu zabezpieczono środku odurzające w postaci marihuany i amfetaminy. Do zatrzymania doszło we wtorkowy wieczór.

wtorek, 3 kwietnia 2018 r., 10:22
Tragiczne święta na drogach powiatu kościerskiego
Dwie osoby nie żyją, a cztery trafiły do szpitala - to bilans świątecznego weekendu na drogach powiatu kościerskiego. Do najtragiczniejszego ze zdarzeń doszło w świąteczną niedzielę w Kaliszu.

niedziela, 1 kwietnia 2018 r., 19:12
Kalisz. BMW rozbiło się na drzewie - dwie osoby nie żyją
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedzielne popołudnie w Kaliszu (gm. Dziemiany). BMW rozbiło się tam na drzewie. Dwie osoby poniosły śmierć. Pasażer zginął na miejscu. Kierowca zmarł w szpitalu. Dwie w ciężkim stanie trafiły do szpitala.

czwartek, 29 marca 2018 r., 11:20
19-latek z zarzutem usiłowania kradzieży pojazdu
Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 19-latkowi, który na początku marca w Kościerzynie próbował ukraść VWT4. Nastolatek przyznał się do zarzucanego mu czynu.

czwartek, 29 marca 2018 r., 11:15
Szumleś Królewski. "Czołówka" mitsubishi z toyotą
Dwie kobiety trafiły do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w czwartkowy poranek w Szumlesiu Królewskim. Kierująca mitsubishi czołowo zderzyła się z jadącą z przeciwległego kierunku toyotą.

środa, 28 marca 2018 r., 11:26
Synoptycy ostrzegają przed intensywnymi opadami śniegu
Drugi tydzień wiosny, Wielkanoc za pasem, a za oknem prószy śnieg. Co więcej synoptycy przewidują załamanie pogody i intensywne opady śniegu, które mogą w znaczący wpłynąć na warunki drogowe.