wtorek, 21 maja 2019 r., 12:11
Wszedł do cudzego mieszkania i ukradł portfel
Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 24-latkowi, który usłyszał zarzut kradzieży portfela i posługiwania się skradzioną karta bankomatową. Mężczyzna na początku maja wszedł do jednego z mieszkań w mieście, skąd dokonał kradzieży.

wtorek, 21 maja 2019 r., 11:46
Kościerzyna. Zderzenia busa z wozem strażackim
We wtorkowe przedpołudnie służby interweniowały w Kościerzynie, gdzie na wiadukcie doszło do zderzenia busa z wozem strażackim. Kierujący busem trafił do szpitala. Wóz strażacki należał do osoby prywatnej.

wtorek, 21 maja 2019 r., 09:53
Poszukiwania 17-letniego Sebastiana zakończone
W poniedziałek zakończono poszukiwania 17-letniego podopiecznego kościerskiego domu dziecka. Nastoletni Sebastian sam powrócił do placówki. Jest cały i zdrowy.

poniedziałek, 20 maja 2019 r., 13:50
Burze nad Kaszubami - wydano ostrzeżenia
Poniedziałkowe popołudnie nad Kaszubami zapowiada się bardzo burzliwe. W związku z prognozami wydano ostrzeżenia I stopnia m.in. dla całego województwa pomorskiego.

poniedziałek, 20 maja 2019 r., 11:53
Dzięki policyjnej eskorcie mała Alicja szczęśliwie przyszła na świat
Policjanci z kościerskiej drogówki wiedząc, że liczy się każda minuta, z pełnym poświęceniem, pilotowali do Kościerzyny samochód, którym jechała rodząca kobieta i jej mąż. Dzięki skutecznej policyjnej akcji, kobieta w porę dotarła do szpitala, w którym urodziła wcześniaka. Nie kryła radości z faktu, że to właśnie dzięki policyjnej asyście dotarła na czas, dziękując za niezwykłe wsparcie i przede wszystkim skuteczną pomoc. Policyjna eskorta nie była łatwa, jednak funkcjonariusze wywiązali się z tego zadania wzorowo.

sobota, 18 maja 2019 r., 16:53
Zaginął 39-letni Rafał Edel z Nowego Barkoczyna
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie poszukują 39-letniego Rafała Edela z Nowego Barkoczyna. Mężczyzna wyszedł z domu 10 maja i do tej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną.

piątek, 17 maja 2019 r., 09:32
Kościerzyna. 17-latek potrącony przez Mini Morrisa
17-latek trafił do szpitala po tym, jak jadąc rowerem ścieżką rowerową został potrącony przez kierującą Mini Morrisem kobietę. Do zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie na ulicy Staszica w Kościerzynie.

czwartek, 16 maja 2019 r., 14:06
Zrób selfie swojemu rowerowi!
Sezon rowerowy w pełni. Szczególnie wiosną i latem rower jako środek transportu i rekreacji sprawdza się znakomicie. Policjanci przypominają, że rower niestety często pada też łupem złodziei. Większość tych zdarzeń ma wspólny mianownik - nieskuteczne zabezpieczenie jednośladu oraz to, że ich właściciele nie znają numerów identyfikacyjnych swojego jednośladu. Aby zapobiec kradzieżom policjanci apelują o ostrożność!

czwartek, 16 maja 2019 r., 09:21
Szatarpy. 37-latek stracił prawo jazdy
Zatrzymaniem prawa jazdy, a niedługo także wizytą w sądzie zakończyła się dla 37-latka środowa przejażdżka Audi A4. Mieszkaniec powiatu kościerskiego wsiadł za kierownicę mimo iż wcześniej spożywał alkohol. Wydmuchał około promila alkoholu.

czwartek, 16 maja 2019 r., 09:02
Skorzewo. 18-latek ranny po zderzeniu Alfy Romeo z ciężarówką
18-latek trafił do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w środowe popołudnie w Skorzewie. Podczas manewru wyprzedzania nastolatek stracił panowanie nad pojazdem, w którego następnie uderzył samochód ciężarowy.