czwartek, 25 stycznia 2018 r., 12:37
Wielki Klincz. Przestrzegali młodzież przed dopalaczami
Dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie przeprowadził spotkania z uczniami klas gimnazjalnych w Zespole Kształcenia w Wielkim Klinczu. Celem było m. in. przedstawienie szkodliwości narkotyków i dopalaczy.

czwartek, 25 stycznia 2018 r., 09:03
Nowa Karczma. Czołowo-boczne zderzenie skody z audi
W środowy wczesny poranek służby interweniowały w Nowej Karczmie, gdzie kierujący skodą wymusił pierwszeństwo na audi, doprowadzając do czołowo-bocznego zderzenia obu pojazdów. Wskutek zdarzenia trzy osoby trafiły do szpitala, w tym jedna wymagała dalszej hospitalizacji.

czwartek, 25 stycznia 2018 r., 08:50
Jest wyrok ws. eksplozji w Dziemianach
Na karę roku w zawieszeniu na pięć lat został skazany Tomasz L. w związku z eksplozją w Dziemianach, do której doszło przed trzema laty w magazynie z materiałami pirotechnicznymi. Dodatkowo sąd orzekł wobec niego obowiązek naprawienia szkody oraz zakaz prowadzenia działalności związanej z materiałami łatwopalnymi.

środa, 24 stycznia 2018 r., 14:32
Pod czterema osobami załamał się lód. Wpadli w hipotermię -  zimowe ćwiczenia  służb
W środowe przedpołudnie służby interweniowały nad jeziorem Gałęźnym w Kościerzynie, gdzie pod czterema mężczyznami załamał się lód. Gdy przybyła pomoc, poszkodowani znajdowali się w hipotermii. Szczęśliwie był to tylko scenariusz ćwiczeń służb ratowniczych, które polegały na sprawdzeniu procedury związanej z pomocą osobom wychłodzonym.

środa, 24 stycznia 2018 r., 10:21
Kościerzyna. Dzielnicowy uratował życie 67-latkowi
Regularnie odwiedzał samotnie mieszkających seniorów. W poniedziałkowy poranek zajrzał do 67-latka. Po wejściu do domu, zauważył leżącego na podłodze mężczyznę. Był nieprzytomny. Z ust płynęła krew. Dzielnicowy natychmiast przystąpił do udzielenia pierwszej pomocy oraz wezwał zespół ratownictwa medycznego. St. asp. Andrzej Rużyła zdążył z pomocą w ostatniej chwili, ratując życie 67-latkowi.

środa, 24 stycznia 2018 r., 09:40
Kościerzyna. 62-latek stracił prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu
Blisko dwa promile alkoholu wydmuchał 62-letni mężczyzna, którego kierującego oplem we wtorek zatrzymali kościerscy policjanci. Mieszkańcowi gminy Kościerzyna zatrzymano prawo jazdy.

wtorek, 23 stycznia 2018 r., 20:26
IMGW ostrzega przed gołoledzią
W nocy na Pomorzu prognozowane są marznące opady deszczu. W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia. Przed skutkami gołoledzi przestrzegają też lokalni synoptycy.

wtorek, 23 stycznia 2018 r., 10:02
Kościerzyna. O bezpieczeństwie podczas ferii
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie rozpoczęli działania "Bezpieczne ferie". W piątek spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościerzynie. Funkcjonariusze rozmawiali o bezpieczeństwie podczas zabawy i wypoczynku w czasie ferii zimowych.

poniedziałek, 22 stycznia 2018 r., 09:45
Wilcze Błota. Rozbiła renault na drzewie
40-letnia kobieta trafiła do szpitala po tym, jak kierowany przez nią pojazd wypadł z trasy i uderzył w przydrożne drzewo. Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę w Wilczych Błotach (gm. Stara Kiszewa).

poniedziałek, 22 stycznia 2018 r., 09:36
Kościerzyna. Nie miał przy sobie prawa jazdy, odholowali mu samochód
Odholowaniem samochodu zakończyła się podróż dla 28-letniego mieszkańca Kościerzyny, który podczas kontroli policyjnej nie miał przy sobie prawa jazdy. Został ukarany też mandatem karnym.