czwartek, 25 kwietnia 2019 r., 21:40
Policjanci poszukują 31-letniego Waldemara Perszewskiego
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie poszukują zaginionego Waldemara Perszewskiego. O jego zaginięciu w czwartkowe popołudnie funkcjonariuszy powiadomiła rodzina.

środa, 24 kwietnia 2019 r., 11:25
Powalane drzewa oraz pożary traw i lasów - strażacy interweniowali 40 razy
Około 40 interwencji odnotowali we wtorek kościerscy strażacy. Głównie były one spowodowane porywistym wiatrem, który łamał i powalał drzewa. Niektóre z nich poprzewracały się na linie energetyczne, powodując pożary. Największy miał miejsce w Łubianie, gdzie ogień objął około 3 ha powierzchni lasu.

środa, 24 kwietnia 2019 r., 11:13
W szafie przechowywał pół kilograma narkotyków - 31-latek zatrzymany
Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 31-latkowi, u którego w mieszkaniu policjanci zabezpieczyli blisko pół kilograma narkotyków, w tym marihuany i amfetaminy. Wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

wtorek, 23 kwietnia 2019 r., 12:35
Będzie wiało na Kaszubach - wydano ostrzeżenia
We wtorek na Kaszubach prognozuje się wystąpienie wiatru o dość dużej sile. W związku z tym wydano ostrzeżenie I stopnia.

wtorek, 23 kwietnia 2019 r., 10:42
Wdzydze Tucholskie. Volvo uderzyło w słup - ranny 18-latek
W niedzielne popołudnie służby interweniowały nieopodal Wdzydz Tucholskich, gdzie na trasie do Lip doszło do wypadku drogowego. Kierująca volvo uderzyła tam w słup. Poważnie ranny został 18-latek.

wtorek, 23 kwietnia 2019 r., 10:17
Kolejni nietrzeźwi zatrzymani - jeden spowodował kolizję, drugi złamał sądowy zakaz
W świąteczny weekend kościerscy funkcjonariusze zatrzymali trzech kierujących pojazdami, którzy postanowili usiąść za kierownicę, mimo iż wcześniej spożywali alkohol. Jeden z nich spowodował kolizję, drugi złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Trzeci wpadł w ręce funkcjonariuszy przez nadmierną prędkość.

piątek, 19 kwietnia 2019 r., 10:29
Kościerzyna. Zderzenie busa z motorowerem
W czwartkowe południe służby interweniowały na ulicy Dworcowej w Kościerzynie, gdzie kierujący busem wymusił pierwszeństwo na jadącym motorowerzyście. 16-latek z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

piątek, 19 kwietnia 2019 r., 10:21
Grzybowo. 58-latek stracił prawo jazdy
Minimum na trzy lata straci prawo jazdy 58-latek, którego w czwartek w Grzybowie jadącego VW Caddy zatrzymali kościerscy policjanci. Mężczyzna wydmuchał dwa promile alkoholu.

piątek, 19 kwietnia 2019 r., 10:13
Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości - 31-latek trafił do aresztu
Najbliższe trzy lata 31-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego spędzi w areszcie. W czwartek wpadł w ręce funkcjonariuszy. Był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Kościerzynie celem odbycia kary pozbawienia wolności m.in. za włamania i kradzieże z włamaniem.

czwartek, 18 kwietnia 2019 r., 11:57
Policja szuka sprawców kradzieży rowerów i apeluje o zabezpieczanie jednośladów
W środę kościerscy policjanci otrzymali aż dwa zgłoszenia kradzieży rowerów z terenu miasta. W obu przypadkach użytkowniczki jednośladów, pozostawiając je w miejscu publicznym, nie zabezpieczyły je w żaden sposób. Funkcjonariusze szukają więc sprawców kradzieży i podkreślają, że pozostawiony i niezabezpieczony przed kradzieżą rower jest łatwym łupem dla złodziei.