poniedziałek, 17 czerwca 2019 r., 09:48
Renault stanęła w poprzek drogi, blokując ruch - miała ponad 3 promile!
Podczas jazdy, nagle stanęła w poprzek jezdni, blokując ruch w oba kierunki. Zainterweniowali inni uczestnicy ruchu. Okazało się, że kierująca renault 52-letnia mieszkanka Gdańska miała w wydychanym powietrzu ponad 3 promile alkoholu, którego stężenie w organizmie wciąż rosło.

poniedziałek, 17 czerwca 2019 r., 09:40
Prowadził audi pod wpływem amfetaminy. Narkotyki miał też w samochodzie
Za posiadanie środków odurzających oraz najpewniej także za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków odpowie 29-latek, którego w nocy z piątku na sobotę w Kościerskiej Hucie zatrzymali kościerscy policjanci. Mężczyzna nie tylko był pod działaniem amfetaminy, ale też w jego pojeździe ujawniono dwa woreczki z tą substancją.

sobota, 15 czerwca 2019 r., 14:43
Uwaga! Silne burze nad Kaszubami - wydano ostrzeżenie III stopnia
Po południu i w nocy w sobotę nad Kaszubami prognozuje się burze, silny wiatr oraz intensywne deszcze. Miejscami możliwe wystąpienie trąb powietrznych. W związku z zagrożeniem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie III stopnia.

środa, 12 czerwca 2019 r., 13:30
Zapowiada się burzowa noc nad Kaszubami - wydano ostrzeżenia II stopnia
We środę wieczorem oraz w nocy ze środy na czwartek na Pomorzu prognozuje się wystąpienie gwałtownych burz. Najintensywniejsze wyładowania mają przejść nad Kaszubami między godz. drugą w nocy a siódmą rano.

środa, 12 czerwca 2019 r., 11:11
Policjant pospieszył z pomocą kaczej rodzinie na obwodnicy
Kontrolował samochody ciężarowe na kościerskiej obwodnicy. W pewnym momencie zauważył kaczkę wraz z młodymi przechodzącą przez drogę. Wstrzymał ruch i pomógł wrócić kaczej rodzinie na pobocze. Mowa o policjancie kościerskiej drogówki. Kilka dni później funkcjonariusze pomogli trzem szczeniakom.

wtorek, 11 czerwca 2019 r., 12:22
Policjanci odnaleźli zaginionego 76-latka
We wtorkowy poranek kościerscy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 76-latka. Mężczyzna udało się odnaleźć już po około 1,5 godzinnych poszukiwaniach. Znajdował się on na terenie żwirowni w Rybakach.

wtorek, 11 czerwca 2019 r., 11:42
Dachowanie na przejeździe kolejowym i "czołówka" w Kościerzynie
Minionej doby kościerskie służby interweniowały przy dwóch zdarzeniach drogowych. W poniedziałkowy wieczór w Kościerzynie kierujący BMW 19-latek bez uprawnień doprowadził do czołowego zderzenia z VW. Z kolei w nocy na K20 w okolicach przejazdu kolejowego dachował peugeot.

wtorek, 11 czerwca 2019 r., 11:04
Dwie 23-latki zaginęły w lesie w czasie burzy. Odnalazł je dzielnicowy
Poszły pobiegać. W lesie zastała je burza. Dwie 23-latki straciły orientację w terenie, a jedynym numerem z którym mogły się połączyć był numer 112. Na pomoc młodym kobietom pospieszyli policjanci. Po niespełna godzinnych poszukiwaniach w jednym z pustostanów 23-latki odnalazł dzielnicowy mł. asp. Łukasz Orlikowski. Kobiety całe i zdrowe zostały przywiezione na obóz, gdzie wypoczywały.

wtorek, 11 czerwca 2019 r., 09:22
Burze, wichury, przewrócone drzewa, zerwane dachy - strażacy interweniowali
W poniedziałkowy wieczór burze, wichury i grad przeszły przez Kaszuby. Strażacy interweniowali głównie przy powalonych drzewach, zalanych posesjach i zerwanych dachach. Łącznie kościerscy strażacy odnotowali ponad 90 interwencji, a skutki żywiołu usuwało ponad 200 strażackich zastępów.

poniedziałek, 10 czerwca 2019 r., 13:14
Łubiana. Podczas prac uszkodzono gazociąg - ewakuowano pobliskich mieszkańców
Podczas prac ziemnych w sobotnie popołudnie w Łubianie doszło do uszkodzenia gazociągu. Dzięki współpracy straży pożarnej, pogotowia gazowego i policjantów szybko udało się zwalczyć zagrożenie. W związku z wyciekiem gazu nikt nie ucierpiał. 40 osób ewakuowano.