piątek, 18 listopada 2016 r., 11:59
Kierował fordem - wydmuchał blisko 3 promile alkoholu!
Blisko trzy promile alkoholu wydmuchał 52-letni mieszkaniec gminy Dziemiany, któremu jego stan nietrzeźwości nie przeszkodził siąść za kierownicą pojazdu. Mężczyzna za swój czyn niedługo odpowie przed sądem.

piątek, 18 listopada 2016 r., 11:49
Kościerzyna. 31-latka i 29-latek potrąceni na przejściach dla pieszych
W czwartkowe popołudnie służby ratunkowe aż dwukrotnie interweniowały przy potrąceniach pieszych w Kościerzynie. Na ulicy Szkolnej 31-latka została potrącona przez fiata, na ulicy Szopińskiego pod kołami golfa znalazł się 29-latek. Do obu zdarzeń doszło z winy kierujących pojazdami.

środa, 16 listopada 2016 r., 18:30
Głodowo - Stary Wiec. 63-latek znaleziony w głębokiej hipotermii - zmarł w szpitalu
Na mężczyznę leżącego na polu przy drodze gruntowej między Głodowem a Starym Wiecem natrafili pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Liniewie. Przybyłe na miejsce służby natychmiast podjęły reanimację 63-latka. Mężczyzna zmarł jednak tuż po przetransportowaniu go do szpitala.

środa, 16 listopada 2016 r., 16:34
Korne. Znaleziono worki z amunicją do karabinów maszynowych
Kierowcy podróżujący K20 w Kornem w środowe przedpołudnie musieli liczyć się z utrudnieniami. Na okolicznym polu znaleziono bowiem pociski artyleryjskie oraz paręnaście worków z amunicją do karabinów maszynowych. Niewybuchy zostały zabezpieczone przez lęborskich saperów.

wtorek, 15 listopada 2016 r., 13:40
Kościerzyna. W altance znaleziono zwłoki mężczyzny
W poniedziałkowy wieczór w Kościerzynie na ulicy Jeziornej znaleziono ciało mężczyzny. Wstępnie wykluczono, że do jego śmierci przyczyniły się osoby trzecie.

wtorek, 15 listopada 2016 r., 12:48
Akcja "Niechronieni uczestnicy ruchu" - 23 mandaty i dwa utracone prawa jazdy
23 kierowców i pieszych zostało ukaranych podczas poniedziałkowej kilkugodzinnej akcji kościerskich mundurowych "Niechronieni uczestnicy ruchu". Najczęściej popełnianym wykroczeniem przez pieszych było przechodzenie w miejscu niedozwolonym oraz na czerwonym świetle. Większość mandatów powędrowało jednak do kierowców. Dwóch z nich stracili prawo jazdy.

wtorek, 15 listopada 2016 r., 11:02
Zamek Kiszewski. Kią w drzewo - 11-latek z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala
Dwie osoby trafiły do szpitala wskutek wypadku drogowego, do którego doszło w poniedziałkowe popołudnie w Zamku Kiszewskim. Pomocy medycznej potrzebował kierujący pojazdem oraz 11-letni pasażer, który z ciężkimi obrażeniami twarzoczaszki został przetransportowany do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Kierowca znajdował się w stanie po użyciu alkoholu.

poniedziałek, 14 listopada 2016 r., 14:01
"Bezpieczny weekend" - posypały się mandaty. Jeden kierowca stracił prawo jazdy
W trakcie minionego weekendu na drogach powiatu policjanci prowadzili działania pn. "Bezpieczny weekend". Policjanci skontrolowali ponad 600 kierowców pod względem trzeźwości, zatrzymali cztery dowody rejestracyjne oraz jedno prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km.

poniedziałek, 14 listopada 2016 r., 13:19
Kościerzyna. Czołowe zderzenie seata z fiatem na K20
Jedna osoba trafiła do szpitala na skutek wypadku, do którego doszło na trasie Kościerzyna - Łubiana. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący seatem wymusił pierwszeństwo przejazdu na fiacie, doprowadzając tym samym do zderzenia obu pojazdów.

poniedziałek, 14 listopada 2016 r., 11:12
Trzy wypadki i kolizja na drogach powiatu w długi weekend
Az czterokrotnie służby ratunkowe interweniowały przy zdarzeniach drogowych podczas minionego długiego weekendu. W sumie w skutek tych zdarzeń trzy osoby przetransportowano do szpitala.