wtorek, 17 kwietnia 2018 r., 09:34
Kompletnie pijany jechał motorowerem - zareagował inny uczestnik ruchu
Dzięki obywatelskiej postawie mieszkańca Kościerzyny, z ruchu wyeliminowano kolejnego nietrzeźwego kierującego. 33-latek kierował motorowerem, a alkomat w jego przypadku wskazał aż 2,5 promila alkoholu!

poniedziałek, 16 kwietnia 2018 r., 12:08
IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu. Lokalnie może spaść do 30 mm wody. Miejscami prognozowane są także burze.

poniedziałek, 16 kwietnia 2018 r., 09:20
Mercedesem ściął znak drogowy - był nietrzeźwy
Utratą prawa jazdy i karą za spowodowanie kolizji zakończyła się dla 35-latka przejażdżka mercedesem. Wsiadł za kierownicę mimo iż był pijany, po drodze kasując znak ulokowany na wysepce na przejściu dla pieszych.

niedziela, 15 kwietnia 2018 r., 21:19
Osowo. Golfem uderzyła w wóz strażacki - była pijana
Do niecodziennego zdarzenia doszło w niedzielę w Osowie (gm. Karsin). Kierująca VW Golfem kobieta uderzyła w wóz strażacki OSP Karsin. Jak wykazało badanie alkomatem, 35-latka znajdowała się pod wpływem alkoholu. Szczęśliwie żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń.

niedziela, 15 kwietnia 2018 r., 14:14
Nowa Karczma. Strażacy uratowali kobietę, która wpadła do stawu
Zmagająca się z chorobą 79-latka, pod nieobecność innych domowników, wyszła z domu. Gdy zauważono, że jej nie ma, natychmiast wszczęto poszukiwania. Odnaleziono ją w oczku wodnym przy jednej z dróg polnych. Strażacy podjęli reanimację, dzięki której kobieta odzyskała funkcje życiowe i przytomność. Trafiła do szpitala.

czwartek, 12 kwietnia 2018 r., 09:46
Kryminalni z Kościerzyny wśród najlepszych w Pomorskiem
Policjanci ze służby kryminalnej z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie wzięli udział w wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu "Policjant Służby Kryminalnej roku 2018." Znaleźli się w gronie najlepszych, zajmując w końcowej klasyfikacji trzecie miejsce.

wtorek, 10 kwietnia 2018 r., 09:50
Kościerzyna. Rowerem potrącił siedmiolatkę
Siedmioletnia dziewczynka z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala po tym, jak idącą deptakiem zahaczył o nią rowerzysta. Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie w Kościerzynie.

poniedziałek, 9 kwietnia 2018 r., 09:38
Kłobuczyno. Zderzenie dwóch pojazdów na K20
Jedna osoba trafiła do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w niedzielne popołudnie na K20. Kierujący oplem najechał tam na tył peugeota.

poniedziałek, 9 kwietnia 2018 r., 09:19
Powiat. Płonęły lasy, łąki i pastwiska
Miniony weekend należał do wyjątkowo pracowitych dla kościerskich strażaków, którzy aż niemal 20-krotnie walczyli z pożarami traw i trzykrotnie gasili płonące lasy. W Dywanie spłonęło łącznie około 3,2 ha. W działaniach poza dziewięcioma zastępami strażaków brał też udział samolot gaśniczy.

piątek, 6 kwietnia 2018 r., 10:49
Ten proceder zabija ludzi, zwierzęta i rośliny - strażacy ostrzegają
Wraz z pierwszymi oznakami wiosny na wielu działkach ruszyły pozimowe porządki. Co niektórzy gospodarze korzystają z jednego z najszybszych rozwiązań - wypalania łąk, pastwisk i nieużytków. Tymczasem jest to nie tylko niezgodne z prawem, ale i niebezpieczne dla środowiska, mienia, a nawet życia.