czwartek, 27 grudnia 2018 r., 09:00
Stężyca-Skorzewo. Ford zderzył się z peugeotem
Jedna osoba trafiła do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w wigilię na drodze wojewódzkiej między Stężycą a Skorzewem. Kierująca fordem wpadł tam w poślizg, wskutek czego zderzyła się z jadącym z naprzeciwka peugeotem.

poniedziałek, 24 grudnia 2018 r., 12:40
Kościerzyna. 30-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Wpadł, bo zasnął na ulicy
Kara do trzech lat pozbawienia wolności grozi 30-letniemu mieszkańcowi Kościerzyny, u którego policjanci znaleźli narkotyki w postaci marihuany. Mężczyzna wpadł, bo zasnął na ulicy, o czym służby powiadomili przechodnie.

poniedziałek, 24 grudnia 2018 r., 12:29
Policyjny pościg za golfem - 24-latek z ponad 2 promilami
Na widok radiowozu przyspieszył. Nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe, więc policjanci ruszyli w pościg za kierującym golfem. Zatrzymał się kilka kilometrów dalej. Jak się okazało, powodem ucieczki był jego stan trzeźwości. 24-latek wydmuchał ponad dwa promile alkoholu.

poniedziałek, 24 grudnia 2018 r., 09:55
Papiernia. Seat uderzył w drzewo
Niedzielnym późnym wieczorem służby interweniowały w Papierni (gm. Lipusz). Seat kierowany przez kobietę wypadł tam z trasy i uderzył w przydrożne drzewo.

poniedziałek, 24 grudnia 2018 r., 09:51
Korne. Renault zderzyło się z audi - dwie osoby w szpitalu
Dwie osoby trafiły do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w sobotnie popołudnie w Kornem. Kierujący renault wymusił tam pierwszeństwo przejazdu na audi.

czwartek, 20 grudnia 2018 r., 14:47
Struga. Czołówka dwóch pojazdów - pięć osób rannych
W czwartkowe popołudnie trwała akcja ratownicza w Strudze (gm. Stara Kiszewa), gdzie na drodze wojewódzkiej nr 214 doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów. Poszkodowanych zostało aż pięć osób. Droga była całkowicie zablokowana. W związku z intensywnymi opadami śniegu, panują trudne warunki na drogach. Służby apelują o ostrożność.

czwartek, 20 grudnia 2018 r., 11:13
Grabowo. Nie żyje 25-latek przygnieciony przez ciągnik
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w czwartkowe przedpołudnie na jednej z posesji w Grabowie (gm. Nowa Karczma). Podczas wymiany koła w ciągniku rolniczym, maszyna osunęła się, przygniatając 25-latka. Mimo podjętej reanimacji, mężczyzny nie udało się uratować.

środa, 19 grudnia 2018 r., 10:56
Kościerzyna. VW Polo najechał na tył ciężarówki na K20
Szczęśliwie bez osób rannych zakończyło się poranne zdarzenie, do którego doszło na K20 w rejonie skrzyżowania drogi w kierunku Szarloty. Kierujący VW Polo najechał tam na tył samochodu ciężarowego.

wtorek, 18 grudnia 2018 r., 15:13
Chciał kupić traktor przez internet z Wielkiej Brytanii. Pozostał bez ciągnika i pieniędzy
Zamówili produkty. Wpłacili zaliczki. Nagle kontakt ze sprzedającym się urwał. Pozostali bez zakupów i pieniędzy. Kościerscy policjanci systematycznie otrzymają takie zgłoszenia. W ostatnim czasie ofiarą oszusta internetowego padł między innymi 46-latek, który wpłacił 4.000 Euro zaliczki za ciągnik rolniczy, którego nie otrzymał. Funkcjonariusze po raz kolejny więc apelują o zachowanie rozsądku podczas zakupów przez internet.

wtorek, 18 grudnia 2018 r., 15:01
Z konta zniknęło jej 10.000 zł - policja przestrzega
Nie mały szok przeżyła 46-letnia mieszkanka powiatu kościerskiego, która wchodząc na swoje konto bankowe zauważyła brak 10.000 zł. Ktoś włamał się na jej konto i wypłacił środki. Kościerscy policjanci przestrzegają jak ustrzec się przed internetowymi oszustami.