piątek, 1 marca 2019 r., 09:16
Była pijana. Po drodze do salonu urody uszkodziła kilka pojazdów
Mimo iż była pijana, wsiadła do samochodu, by dotrzeć do salonu urody. Z oferty gabinetu jednak nie skorzystała, bo u jego progu została zatrzymana przez policjantów. Wydmuchała dwa promila alkoholu. Według świadków, po drodze uszkodziła też kilka pojazdów.

środa, 27 lutego 2019 r., 19:53
Stara Kiszewa. Kolizja z udziałem trzech pojazdów
W środowe popołudnie służby interweniowały w Starej Kiszewie na drodze wojewódzkiej, na wysokości Biedronki. Doszło tam do zdarzenia z udziałem trzech samochodów osobowych. Na szczęście żaden z uczestników zajścia nie odniósł obrażeń.

środa, 27 lutego 2019 r., 13:09
Kontrolowali pieszych - wśród łamiących przepisy sami seniorzy
We wtorek funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili akcję "Pieszy", podczas której ujawniono kilkanaście osób łamiących przepisy, głównie ten dotyczący przechodzenia przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Jak się okazało, wykroczenia te głównie popełniali seniorzy.

środa, 27 lutego 2019 r., 11:22
Miał przy sobie 300 "działek" amfetaminy - 21-latek w rękach policji
Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 21-latkowi, który nie tylko prowadził pod wpływem środków odurzających, ale znaleziono też u niego blisko 300 "działek" amfetaminy. Mężczyzna wpadł podczas rutynowej kontroli drogowej.

poniedziałek, 25 lutego 2019 r., 11:29
Stracił prawo jazdy, bo pędził przez teren zabudowany
Utratą prawa jazdy zakończyła się dla obywatela Ukrainy przejażdżka w sobotnie popołudnie ulicami Kościerzyny. Pędził on przez teren zabudowany z prędkością 111 km/h.

poniedziałek, 25 lutego 2019 r., 11:20
Był pijany. Wpadł, bo wyprzedzał na podwójnej ciągłej
Kolejnych dwóch nietrzeźwych kierujących zatrzymali kościerscy policjanci. 34-latek wpadł, bo wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej. Wydmuchał ponad 1,5 promila alkoholu.

poniedziałek, 25 lutego 2019 r., 10:39
Podpalili market w Kościerzynie. Tragedii zapobiegli policjanci
Podpalili śmietniki znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie marketu. Ogień szybko rozprzestrzeniał się na elewację dyskontu, co groziło pożarem obiektu. Na szczęście całą sytuacją zauważyli patrolujący rejon policjanci, którzy nie tylko powiadomili straż pożarną, ale ujęli dwóch sprawców podpalenia.

czwartek, 21 lutego 2019 r., 09:34
Kradli paliwo z pojazdów - 19-latek i 22-latek w rękach policji
Dwaj młodzi mieszkańcy powiatu kościerskiego odpowiedzą za kradzież paliwa. Zostali ujęci w środowy wieczór na jednej z posesji w Kościerzynie, gdzie ściągali paliwo ze zbiornika samochodu ciężarowego. 19-latek i 22-latek noc spędzili w policyjnym areszcie.

środa, 20 lutego 2019 r., 10:59
Liniewo. Pożar piwnicy przy ulicy Kasztanowej
We wtorkowy poranek służby interweniowały w Liniewie, gdzie w jednym z budynków doszło do pożaru składowanego w pomieszczeniach piwnicznych opału. W interwencji wzięły udział trzy zastępy straży pożarnej.

środa, 20 lutego 2019 r., 10:51
Kościerzyna. Sąsiad uratował życie 26-latce
Pozostawiła garnek na kuchence gazowej. Doszło do pożaru. Z jej mieszkania zaczęły wydobywać się kłęby dymu. Zareagował sąsiad, który ewakuował 26-letnią kobietę z zadymionego pomieszczenia. Wezwana na miejsce straż ugasiła zaś pożar. Poszkodowana została przetransportowana do szpitala.