piątek, 3 marca 2017 r., 09:19
Był poszukiwany trzema listami gończymi. Ukrywał się w... szafie
Od grudnia 2016 roku był poszukiwany przez kościerskich kryminalnych. Wydano za nim trzy listy gończe. Mowa o 23-latku, który nie stawił się do zakładu karnego, by odbyć wyrok. W piątkowy poranek wpadł w ręce mundurowych. Ukrywał się w szafie.

środa, 1 marca 2017 r., 11:12
Kościerzyna. Nie zaciągnął ręcznego. Ciężarówka staranowała trzy auta i ogrodzenie
Do nietypowego zdarzenia doszło we wtorkowy poranek w Kościerzynie na ulicy Moniuszki. Kierowca ciężarówki, parkując ją na wzniesieniu, nie zabezpieczył pojazdu hamulcem ręcznym. W wyniku czego ciężarówka staczając się, uszkodziła trzy zaparkowane pojazdy i ogrodzenie.

poniedziałek, 27 lutego 2017 r., 11:53
Wyrówno. Oplem najechał na motorower
W niedzielne popołudnie służby interweniowały przy zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej w miejscowości Wyrówno. Kierujący busem najechał tam na tył poprzedzającego go motoroweru. 26-letni motorowerzysta został przetransportowany do szpitala.

poniedziałek, 27 lutego 2017 r., 10:45
Szumleś Szlachecki. 16-latek motorowerem uderzył w drzewo
16-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala po tym, jak motorowerem uderzył w drzewo. Nastolatek podjął manewr wyprzedzania, choć już był wyprzedzany przez samochód. Nie posiadał też uprawnień do kierowania tego typu pojazdem.

poniedziałek, 27 lutego 2017 r., 10:27
Nowy Barkoczyn. Kobieta podtruła się tlenkiem węgla
W sobotni poranek służby interweniowały w Nowym Barkoczynie, gdzie w jednym z budynków jedna osoba podtruła się czadem. W jej mieszkaniu miernik tlenku węgla wskazał stężenie w wysokości od 150 - 600 ppm tego wysoko trującego gazu. Kobieta została przetransportowana do szpitala.

piątek, 24 lutego 2017 r., 10:58
Przewoził ćwierć kilograma marihuany i amfetaminy. W mieszkaniu miał więcej
Wpadł podczas kontroli drogowej. Nie tylko prowadził pojazd pod wpływem środków odurzających, ale w samochodzie przewoził ćwierć kilograma marihuany i amfetaminy. Dodatkowo w mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli kolejne porcje amfetaminy i tabletki ecstasy. 26-latek odpowie więc nie tylko za kierowanie pod wpływem narkotyków, ale także za posiadanie znacznej ilości środków odurzających.

środa, 22 lutego 2017 r., 09:23
Dźgnął nożem konkubinę. Po wyjściu z aresztu, znów groził śmiercią
Kilkumiesięczny areszt i proces ws. usiłowania zabójstwa konkubiny, niewiele nauczyły 66-latka, który po decyzji sądu o uchyleniu mu tymczasowego aresztu, ponownie groził pozbawieniem życia innej osobie. Mieszkaniec powiatu kościerskiego po dwóch miesiącach pobytu na wolności, znów trafił więc za więzienne kraty.

wtorek, 21 lutego 2017 r., 11:18
Kościerzyna. 30-latek odpowie za kradzież telefonu
W niedzielny poranek kościerscy kryminalni zatrzymali podejrzanego o kradzież telefonu komórkowego 30-letniego mężczyzna. Mieszkaniec Kościerzyny przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za swój czyn niedługo odpowie przed sądem.

wtorek, 21 lutego 2017 r., 11:12
Kościerzyna. Upojony alkoholem 36-latek szalał na Rynku
Nietypową interwencję odnotowali w nocy z poniedziałku na wtorek kościerscy funkcjonariusze. 36-latek upojony alkoholem, biegał po Rynku w Kościerzynie bez koszulki i zatrzymywał pojazdy. Podczas interwencji policjantów zachowywał się wobec nich w sposób agresywny. Dla własnego bezpieczeństwa został osadzony w policyjnej izbie zatrzymań do wytrzeźwienia.

poniedziałek, 20 lutego 2017 r., 09:16
Stracili prawo jazdy - za jazdę w stanie nietrzeźwości i pod wpływem środków odurzających
Dwóch kierowców musiało się pożegnać z prawem jazdy w miniony weekend. 35-letni mieszkaniec gminy Liniewo kierował pojazdem mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu, z kolei 25-letni mieszkaniec powiatu chojnickiego prowadził samochód pod wpływem środków odurzających.