niedziela, 29 lipca 2018 r., 11:05
Będzie burzowo. IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia
Upał i burze z gradem mają towarzyszyć niedzielnej aurze na Kaszubach. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w tym zakresie ostrzeżenie drugiego stopnia. Warto więc zachować szczególną ostrożność, przede wszystkim wypoczywając nad wodą.

czwartek, 26 lipca 2018 r., 12:12
Karsin. Strażacy uratowali matkę z synem uwięzionych w płonącym budynku
Z narażeniem własnego życia pospieszyli na ratunek uwięzionej w płomieniach matce z dzieckiem. Liczyły się sekundy. Karsińscy druhowie bez wahania weszli do objętego pożarem budynku. Niestety żywioł odciął im drogę powrotną. Musieli ewakuować 38-latkę i 13-latka z mieszkania na najwyższej kondygnacji obiektu przez okno za pomocą drabiny. Bohaterska akcja miała miejsce w nocy z poniedziałku na wtorek w Karsinie.

czwartek, 26 lipca 2018 r., 09:53
Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości - wpadł w Łubianie
Kościerscy kryminalni zatrzymali kolejną osobę poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości. Tym samym 38-letni mieszkaniec gminy Kościerzyna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

czwartek, 26 lipca 2018 r., 09:43
Liniewo. Skradziono koparko-ładowarkę
W nocy z wtorku na środę z jednej z posesji w Liniewie skradziono koparko-ładowarkę. Czynności mające na celu ujęcie sprawcy prowadzi kościerska policja, natomiast właściciel maszyny oferuje nagrodę pieniężną dla osoby, która wskaże informacje pomocne w odzyskaniu sprzętu.

środa, 25 lipca 2018 r., 09:29
Kościerzyna. 24-latek odpowie za kradzież mercedesa
Na początku lipca kościerscy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o kradzieży samochodu. Pojazd odzyskali dwa dni później. We wtorek z kolei zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Kościerzyny.

środa, 25 lipca 2018 r., 09:08
Wiele. Zakradł się do namiotu i ukradł piwo, mentosy i ciastka
Cztery piwa, cztery mentosy i paczka ciastek padły łupem złodzieja, który grasował na polu namiotowym w Wielu. Nocne "śledztwo" policjantów zakończyło się sukcesem i odzyskaniem skradzionych produktów.

poniedziałek, 23 lipca 2018 r., 10:03
Z promilami na kombajnie z pijanym pasażerem
Chciał skorzystać z przejażdżki kombajnem, którym jego sąsiad kosił zboże. Wchodząc do maszyny, potknął się i niefortunnie upadł. 38-letni niedoszły pasażer wydmuchał 1,5 promila alkoholu. Jak się okazało, kombajnista był jeszcze lepszy, miał w wydychanym powietrzu blisko dwa promile!

poniedziałek, 23 lipca 2018 r., 09:35
Kościerzyna. Zderzenie passata z toyotą - trzy osoby w szpitalu
Trzy osoby trafiły do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w sobotni wieczór w Kościerzynie. Kierujący passatem włączając do ruchu zderzył się z jadącą prawidłowo toyotą.

piątek, 20 lipca 2018 r., 15:41
Stara Kiszewa. Nie chciał uderzyć w ciężarówkę, potrącił 13-latkę
W piątkowe popołudnie służby interweniowały w Starej Kiszewie, gdzie kierujący peugeotem potrącił idącą poboczem 13-latkę. Dziewczynka z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala w Gdańsku śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

piątek, 20 lipca 2018 r., 09:06
Niedamowo. Przewrócił się na motorowerze - 38-latek walczy o życie
Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Gdańsku przetransportowano 38-latka, który w czwartek późnym wieczorem przewrócił się na motorowerze. Mężczyzna walczy o życie.