środa, 9 listopada 2016 r., 11:31
Akcja "Bezpieczny Pieszy" - 38 osób ukaranych, w tym siedmioro pieszych
38 osób, w tym siedmioro pieszych zostało ukaranych podczas policyjnej akcji "Bezpieczny Pieszy". Wśród głównych przewinień niechronionych uczestników ruchu funkcjonariusze wymieniają przechodzenie w niedozwolonym miejscu, na czerwonym świetle czy nieposiadania elementów odblaskowych.

środa, 9 listopada 2016 r., 09:22
Kościerzyna. Znalazł telefon i nie oddał - odpowie za przywłaszczenie
27-letni mieszkaniec Kościerzyny znalazł telefon i postanowił go sobie zatrzymać. Będzie go to kosztowało wizytą w sądzie, gdzie odpowie za przywłaszczenie. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat trzech.

środa, 9 listopada 2016 r., 08:57
Karsin. Motorowerzysta z promilami i na zakazie
Za jazdę w stanie nietrzeźwości i pomimo sądowego zakazu odpowie 43-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego, którego jadącego motorowerem we wtorkowe popołudnie w Karsinie zatrzymali policjanci.

wtorek, 8 listopada 2016 r., 09:46
Policjanci z Dziemian odzyskali skradzionego w Niemczech volkswagena
Zarzut paserstwa usłyszał 29-latek, na posesji którego policjanci z Dziemian znaleźli skradziony w Niemczech samochód. Mężczyźnie grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności, a funkcjonariusze ustalają, w jaki sposób skradziony pojazd trafił do Polski.

poniedziałek, 7 listopada 2016 r., 11:28
Kościerzyna. Przerysował inny samochód - myślał, że uniknie konsekwencji
Choć myślał, że zostanie bezkarny, nie udało się mu jednak uniknąć konsekwencji. Mowa o mężczyźnie, który na jednym z kościerskich parkingów cofając Seatem Alhambra przerysował inny samochód, po czym odjechał. Dzięki temu, że całe zdarzenie zarejestrował monitoring, szybko udało się ustalić sprawcę. Podobnych zdarzeń kościerska policja odnotowuje kilka tygodniowo.

czwartek, 3 listopada 2016 r., 09:03
Kościerzyna. Wszedł do mieszkania i ukradł portfel
35-latek wszedł do jednego z mieszkań przy ulicy Wodnej w Kościerzynie i ukradł z niego portfel. Szybko wpadł w ręce kościerskich kryminalnych. Policjanci znaleźli u niego skradzione rzeczy. Teraz mieszkaniec powiatu kościerskiego stanie przed sądem, gdzie odpowie za swój czyn.

czwartek, 3 listopada 2016 r., 08:41
Kościerzyna. Wybił szybę w samochodzie - 23-latek w rękach policji
Kara do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 23-letniemu mieszkańcowi powiatu kościerskiego, któremu kościerscy policjanci przedstawili zarzut uszkodzenia mienia. Mężczyzna miał nocą uszkodzić szybę w jednym z zaparkowanych przy ulicy Staszica samochodów.

środa, 2 listopada 2016 r., 11:50
Spokojny długi weekend na kościerskich drogach - Akcja Znicz jeszcze trwa
Dotychczas kościerscy policjanci nie odnotowali ani poważniejszych zdarzeń drogowych ani nietrzeźwych kierujących, choć tych na zawartość alkoholu w organizmie przebadano aż około tysiąca. "Akcja Znicz", która trwa od piątku przebiega więc spokojnie. Potrwa do czwartkowego poranka.

środa, 2 listopada 2016 r., 10:04
Orle. Seat wypadł z drogi
Wizytą w szpitalu dla 18-latki w ciąży zakończyło się zdarzenie drogowe, do którego doszło we wtorkowe popołudnie w Orlu (gm. Liniewo). Kierujący seatem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu.

poniedziałek, 31 października 2016 r., 09:50
Polo uderzyło w citroena w Będominie, 11-latka wbiegła pod skuter w Nowej Karczmie
Do dwóch zdarzeń drogowych doszło w sobotnie popołudnie na terenie powiatu kościerskiego. W Będominie kierująca VW Polo najechała na tył poprzedzającego ją Citroena C4, w wyniku czego dwie osoby przetransportowano do szpitala. W Nowej Karczmie na parkingu 11-latka uderzyła w motorower.