niedziela, 30 lipca 2017 r., 15:32
Kościerzyna. 10-latek na rowerze wjechał wprost pod samochód
W niedzielne przedpołudnie słuzby ratunkowe interweniowały na ulicy Reymonta w Kościerzynie, gdzie 10-letni rowerzysta wjechał wprost pod samochód. 10-latek został przetrasnportowany do szpitala.

niedziela, 30 lipca 2017 r., 15:25
Kościerzyna. 14-latek znalazł granat
W niedzielne przedpołudnie nastolatek natrafił na niewubuch, najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej, granat S-1. Po południu niewybuch ma zostać zabezpieczony przez saperów.

piątek, 28 lipca 2017 r., 12:30
Janusz K. nieprawomocnie wydalony z urzędu sędziego. Do więzienia nie może trafić, bo chroni go immunitet
Przed Sądem Dyscyplinarnym w Gdańsku zapadł wyrok w sprawie Janusza K. - sędziego Sądu Rejonowego w Kościerzynie. Dyscyplinarnie został on wydalony z urzędu sędziego. Orzeczenie jednak jest nieprawomocne. Tymczasem sąd w Koszalinie wstrzymał wobec niego wykonanie kary, bo nadal chroni go immunitet. Sędzia Janusz K. mimo prawomocnego skazania za korupcję nadal pobiera pensję.

piątek, 28 lipca 2017 r., 10:59
Kościerzyna. 20-latek bez uprawnień, 32-letni pasażer z narkotykami
W środowe popołudnie policjanci zatrzymali do kontroli BMW. Jak się okazało, kierujący nim 20-latek nie posiadał uprawnień do kierowania, z kolei jego 32-letni pasażer odpowie za posiadanie środków odurzających.

piątek, 28 lipca 2017 r., 09:56
Lubieszyn. Skoda rozbiła się na drzewie - ranny kierowca
Kierujący skodą mężczyzna trafił do szpitala po tym, jak kierowany przez niego pojazd zjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Do zdarzenia doszło w piątkowy poranek na trasie Nowa Karczma - Lubieszyn.

czwartek, 27 lipca 2017 r., 11:41
Strażacy walczą ze skutkami ulew
Ponad 20 interwencji w związku z długotrwałymi opadami deszczu odnotowali kościerscy strażacy. Obecnie w akcji pozostaje dziesięć zastępów straży. Głównie działania dotyczą zalanych dróg i posesji. Tymczasem IMGW dla województwa pomorskiego wydało ostrzeżenie trzeciego stopnia.

środa, 26 lipca 2017 r., 11:24
Ulewy nad Kaszubami. Wydano ostrzeżenia
Na całym Pomorzu we znaki dają się intensywne opady deszczu. Wydano ostrzeżenia hydrologiczne i meteorologiczne, natomiast strażacy na terenie województwa odnotowali już ponad pięćdziesiąt interwencji w związku zalaniami i podtopieniami.

środa, 26 lipca 2017 r., 10:18
Wielki Podleś. Czołowe zderzenie audi z toyotą
Dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło we wtorkowe popołudnie w Wielkim Podlesiu (gm. Kościerzyna). Czołowo zderzyły się tam dwa samochody osobowe - audi i toyota.

wtorek, 25 lipca 2017 r., 10:38
Sędzia Janusz K. miał być już w więzieniu, ale nie stawił się do aresztu
W poniedziałek sędzia Janusz K. miał stawić się do aresztu śledczego, gdzie zgodnie z wyrokiem ma spędzić najbliższe cztery lata. Nie stawił się jednak. Złożył wniosek o odroczenie kary.

poniedziałek, 24 lipca 2017 r., 23:14
Poszukiwania 17-letniej Klaudii zakończone
Trwające od piątku poszukiwania 17-letniej mieszkanki gminy Kościerzyna zostały zakończone. Jak informuje rodzina, Klaudia się odnalazła.