poniedziałek, 24 czerwca 2019 r., 10:41
Nowa Karczma. Audi rozbiło się na drzewie - trzy osoby w szpitalu
W niedzielny wieczór służby interweniowały w Grabowie, gdzie kierujący audi 19-latek uderzył w przydrożne drzewo. Wskutek zdarzenia trzy młode osoby zostały przetransportowane do szpitala. 19-latkowi zatrzymano prawo jazdy.

sobota, 22 czerwca 2019 r., 19:19
Szarlota. W jeziorze utonął 18-latek
Tragicznym finałem dla 18-letniego mieszkańca powiatu kościerskiego zakończyła się kąpiel w jeziorze w Szarlocie. Podczas kąpieli nastolatek w pewnym momencie zniknął pod powierzchnią wody. Mimo szybkiej akcji ratunkowej, nie udało się go uratować.

sobota, 22 czerwca 2019 r., 13:47
Chciał popełnić samobójstwo - uratowali go policjanci
Zadzwonił na komendę Policji i powiedział, że chce odebrać sobie życie. Dzięki profesjonalizmowi stróżów prawa i ich szybkiej reakcji, udało się zlokalizować mężczyznę i w ostatnim momencie odwieść go od samobójstwa.

sobota, 22 czerwca 2019 r., 13:35
Trzech kierowców straciło prawo jazdy za nadmierną prędkość
Trwa policyjna akcja "Bezpieczny weekend". Tylko w sobotę kościerscy funkcjonariusze zatrzymali trzech kierujących pojazdami, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h. Tym samym kierowcy ci stracili prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

piątek, 21 czerwca 2019 r., 10:29
Pozalewane piwnice, posesje i drogi - strażacy interweniowali
W czwartkowe popołudnie burze, wichury i grad przeszły przez Kaszuby. Strażacy interweniowali głównie przy zalanych posesjach, piwnicach i drogach. Łącznie kościerscy strażacy odnotowali około 30 interwencji, a skutki żywiołu usuwało 150 strażackich zastępów.

środa, 19 czerwca 2019 r., 14:39
Za pośrednictwem messengera chcieli wyłudzić kod BLIK - nowa metoda oszustów internetowych
W ostatnim czasie do kościerskich funkcjonariuszy zgłosiło się dwoje mieszkańców powiatu, którzy powiadomili ich o nowej metodzie działania oszustów za pośrednictwem aplikacji messenger. Włamują się oni na facebookowe konta i rozsyłają do znajomych wiadomości z prośbą o podanie kodu BLIK.

wtorek, 18 czerwca 2019 r., 13:55
Kościerzyna. O bezpieczeństwie nad wodą
W poniedziałek policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie uczestniczyli w festynie skierowanym do młodzieży, który był poświęcony tematowi "Bezpieczne wakacje". Funkcjonariusze przedstawili dane dotyczące wydarzeń podczas wakacji w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Po części teoretycznej uczestnicy mogli zobaczyć pokazy ratownictwa przygotowane przez WOPR i straż pożarną.

wtorek, 18 czerwca 2019 r., 12:00
62-latek odpowie za kradzież portfela
Kościerscy kryminalni zatrzymali 62-letniego mieszkańca Kościerzyny, który na początku czerwca miał ukraść portfel wraz z pieniędzmi i dokumentami. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu.

wtorek, 18 czerwca 2019 r., 11:01
58-latek po raz trzeci zatrzymany za jazdę w stanie nietrzeźwości
W poniedziałkowe popołudnie w Lizakach policjanci zatrzymali do kontroli VW Caddy, za kierownicą którego siedział, dobrze znany już stróżom prawa, 58-latek. Jak się okazało, znajdował się w stanie nietrzeźwości. Było to już trzecie w czerwcu zatrzymanie mężczyzny kierującego pojazdem pod wpływem alkoholu.

poniedziałek, 17 czerwca 2019 r., 13:25
Widziałeś go? Poszukiwania Waldemara Perszewskiego wciąż trwają
Kościerscy policjanci wciąż poszukują 31-letniego Waldemara Perszewskiego. Zaginięcie mieszkańca Kościerzyny zgłoszono 25 kwietnia. Funkcjonariusze dziękują za dotychczasowe informacje i proszą o kolejne sygnały mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu zaginionego.