wtorek, 30 stycznia 2018 r., 11:34
Stara Kiszewa. 73-latek zza ciężarówki wbiegł wprost pod nissana
73-letni mężczyzna trafił do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło we wtorkowy poranek w centrum Starej Kiszewy. Pieszy na przejściu dla pieszych zza ciężarówki wszedł wprost pod nadjeżdżającego nissana.

wtorek, 30 stycznia 2018 r., 09:48
Nowa Kiszewa. Dachowało BMW - dwie osoby w szpitalu
W poniedziałek tuż przed północą służby interweniowały w Nowej Kiszewie, gdzie dachowało BMW. Wskutek zdarzenia do szpitala przetransportowano mężczyznę i kobietę w wieku 21 lat.

poniedziałek, 29 stycznia 2018 r., 11:17
Korne-Bytów. Audi zderzyło się z sarną
Mężczyzna trafił do szpitala po tym, jak kierowane przez niego audi uderzyło w sarnę, a następnie zjechało na pobocze. Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór na trasie Korne-Bytów.

poniedziałek, 29 stycznia 2018 r., 11:08
Nastolatek ukrywał się przed MOW-em. Wpadł z marihuaną
Młody mieszkaniec powiatu kościerskiego miał stawić się do młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Unikał jednak stawiennictwa w placówce. Został zatrzymany przez kościerskich policjantów. Miał przy sobie narkotyki.

poniedziałek, 29 stycznia 2018 r., 09:56
Wichury nad Kaszubami - służby ostrzegają
Nad Kaszubami ponownie szaleje wiatr. Po południu ma osiągnąć siłę nawet do 70/80 km/h. W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla subregionu wewnętrznego województwa pomorskiego. Dla subregionu nadmorskiego obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia. Przed skutkami wichur przestrzegają też lokalni synoptycy.

sobota, 27 stycznia 2018 r., 13:05
Policjanci radzili, jak bezpiecznie spędzić ferie
Policjanci z wydziału Ruchu Drogowego kościerskiej komendy odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kościerzynie. Podczas wizyty funkcjonariusze omawiali zasady bezpieczeństwa w domu i poza domem podczas ferii zimowych. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze.

piątek, 26 stycznia 2018 r., 12:05
Gdy pęka tafla lodu...
Śmierć czyha pod lodem. Rokrocznie kilkadziesiąt osób traci życie tonąc w zimnej wodzie. Dlatego u progu ferii zimowych, a więc czasu, kiedy dzieci chętnie wykorzystują zamarznięte akweny do zabawy, służby przestrzegają przed skutkami takiego postępowania i instruują, co zrobić, gdy tafla lodu już pod nami pęknie.

piątek, 26 stycznia 2018 r., 10:45
Dwaj młodzi mieszkańcy Kościerzyny odpowiedzą za pobicie
Zarzut pobicia usłyszeli 20 i 23-latek, którzy w połowie grudnia przed jednym z kościerskich bloków pobili młodego mieszkańca Kościerzyny. Grozi im kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

piątek, 26 stycznia 2018 r., 10:35
Zgłosił kradzież samochodu, bo chciał wyłudzić odszkodowanie
Zgłosił kradzież audi o wartości 100.000 zł. Sprawą zajęli się kościerscy kryminalni, którzy w toku podjętego śledztwa ustalili, że do kradzieży w ogóle nie doszło. 44-latek chciał wyłudzić odszkodowanie. Usłyszał trzy zarzuty. Grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności.

piątek, 26 stycznia 2018 r., 08:19
Bartoszylas. Byk poturbował mężczyznę i uciekł do lasu
W piątkowy poranek doszło do niebezpiecznego zdarzenia w miejscowości Bartoszylas (gm. Stara Kiszewa). Byk poturbował tam mężczyznę, a następnie uciekł. Na miejscu pracują służby. Trwa obława.