środa, 4 stycznia 2017 r., 11:57
Zgłosiła wypadek, którego nie było. 54-latka odpowie za lipcowy żart
Wypadek z udziałem dwóch pojazdów, cztery osoby ranne - takie zgłoszenie 25 lipca 2016 roku odebrał dyspozytor numeru 112. Na pomoc natychmiast pospieszyli strażacy, załogi ratownictwa medycznego oraz policja. Okazało się, że nie ma komu pomagać, a zgłoszenie było głupim żartem. Sprawcą fałszywego wezwania okazała się 54-letnia kobieta, która teraz nawet nie potrafi wyjaśnić, dlaczego tak postąpiła.

środa, 4 stycznia 2017 r., 11:43
Kradli akumulatory z ciężarówek - jeden ze sprawców już z zarzutami
W przedsylwestrową noc dwóch mężczyzn włamało się do zaparkowanych w Nowym Barkoczynie ciężarówek, skąd ukradli w sumie sześć akumulatorów. 22-latek już usłyszał zarzut. Jego kompan niebawem zostanie zatrzymany.

poniedziałek, 2 stycznia 2017 r., 16:18
Borsk. Fordem w drzewo - poszkodowana 21-latka
Jedna osoba została poszkodowana wskutek zdarzenia, do którego doszło w poniedziałkowe popołudnie na trasie Borsk - Wdzydze Tucholskie. Ford wypadł tam z drogi i uderzył w drzewo.

poniedziałek, 2 stycznia 2017 r., 11:10
Grzybowski Młyn. Ford wypadł z drogi
30-latek trafił do szpitala po tym, jak kierowany przez niego pojazd wypadł z drogi i wpadł do rowu. Do zdarzenia doszło piątkowym późnym wieczorem na drodze powiatowej relacji Kościerzyna - Wdzydze.

poniedziałek, 2 stycznia 2017 r., 10:29
Przed jazdą licznie sprawdzali trzeźwość - motorowerzysta wpadł
W sylwestrowe popołudnie kościerscy funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu motorowerzyście. Był on jedynym amatorem jazdy na podwójnym gazie, którego w weekend zatrzymali tutejsi stróże prawa. Co warto podkreślić, większość kierowców wykazała się odpowiedzialnością i zanim zasiadła za kółkiem, sprawdziła swój stan trzeźwości.

piątek, 30 grudnia 2016 r., 10:09
Kościerzyna. Kolejne ofiary oszustów internetowych
Złożyli zamówienie. Uregulowali należność. Kontakt ze sprzedawcą się urwał. Zamówionych produktów nie otrzymali. Sprawę zgłosili więc na policję. Do kilkunastu już zawiadomień w sprawie oszustw internetowych, które wpłynęły w grudniu do kościerskich funkcjonariuszy, dołączyły kolejne dwa. Policja po raz kolejny apeluje o zachowanie rozsądku podczas zakupów przez internet.

środa, 28 grudnia 2016 r., 10:32
Wpłaciła zaliczkę na zakup samochodu -  nie ma ani auta ani pieniędzy
Na kwotę 2.000 zł została oszukana mieszkanka Kościerzyny, która na jednym z serwisów aukcyjnych wpłaciła zaliczkę na zakup samochodu. Po dokonaniu wpłaty kontakt ze sprzedającym się urwał. To jednak nie jedyna ofiara oszustów internetowych minionych miesięcy. Funkcjonariusze po raz kolejny apelują o zachowanie rozsądku podczas zakupów przez internet.

wtorek, 27 grudnia 2016 r., 11:29
Święta na drogach - wypadek, kolizje i nietrzeźwi kierujący
Wypadek, sześć kolizji i pięciu amatorów jazdy na podwójnym gazie - to bilans świąt Bożego Narodzenia na drogach powiatu kościerskiego. Rekordzista wśród nietrzeźwych kierujących wydmuchał ponad dwa promile alkoholu.

piątek, 23 grudnia 2016 r., 11:20
Bezpieczne święta na drodze - ruszyła policyjna akcja
Przestrzeganie przepisów związanych z transportem drogowym to obowiązek każdego kierowcy. W nadchodzące święta na drogach powiatu kościerskiego i całego kraju policjanci prowadzić będą wzmożone kontrole w tym zakresie.

środa, 21 grudnia 2016 r., 09:37
Kościerzyna. Passatem w sharana - jedna osoba w szpitalu
38-letni mężczyzna z ogólnymi potłuczeniami ciała został przetransportowany do szpitala po tym, jak w kierowanego przez niego VW Sharana uderzył VW Passat. Do zdarzenia doszło we wtorek tuż po godzinie 16. na ulicy Marii Skłodowskiej-Curie w Kościerzynie.