poniedziałek, 13 maja 2019 r., 10:34
Gostomko. Straż rybacka zatrzymała kłusownika
W piątkowy poranek, około godziny 5.30 na rzece Borowa w okolicach miejscowości Gostomko (gm. Lipusz Społeczna) Straż Rybacka powiatu kościerskiego wraz z funkcjonariuszem Państwowej Straży Rybackiej z Posterunku w Kościerzynie ujęli na gorącym uczynku sprawcę kłusownictwa, którym okazał się mieszkaniec powiatu kościerskiego.

czwartek, 9 maja 2019 r., 11:25
Przebadali trzeźwość pół tysiąca kierowców
Od wczesnych godzin porannych na drogach powiatu kościerskiego przeprowadzono akcję ukierunkowaną na kontrolę stanu trzeźwości kierujących. Funkcjonariusze poddali badaniu alkotestem około 500 kierowców. Dwóch z nich wsiadło za kierownicę, mimo iż wcześniej spożywali alkohol.

środa, 8 maja 2019 r., 10:22
Kolejne alarmy bombowe w szkołach średnich
W środowy poranek służby ponownie zostały postawione w stan gotowości. Tym razem we wszystkich czterech szkołach ponadgimnazjalnych w Kościerzynie wszczęto alarmy bombowe. W żadnej nie stwierdzono podłożenia ładunków wybuchowych.

wtorek, 7 maja 2019 r., 09:11
Alarmy bombowe w szkołach średnich
Po północy na skrzynki mailowe szkół średnich wpłynęły wiadomości o podłożeniu w placówkach ładunków wybuchowych. W Ekonomiku, Budowlance oraz Liceum Ogólnokształcącym w Kościerzynie wszczęto alarmy bombowe. Szkoły są sprawdzane przez policjantów i strażaków. Egzamin maturalny ma zostać przeprowadzony bez zakłóceń.

poniedziałek, 6 maja 2019 r., 09:57
Napadli na 29-latka i 24-latkę w Kościerzynie - sprawcy poszukiwani
Do napaści na dwoje mieszkańców Kościerzyny doszło w nocy z 2 na 3 maja. 29-latek i 24-latka zostali pobici przez 15-osobową grupę. O ile mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń, kobieta zostałą przetransportowana do szpitala.

czwartek, 2 maja 2019 r., 12:04
Wietrzna Majówka na Kaszubach - wydano ostrzeżenia
Kolejny dzień długiego weekendu majowego przyniósł mniej korzystną aurę. Czwartek na Kaszubach ma upłynąć pod znakiem opadów deszczu i silnego wiatru. Na kolejne dni zapowiada się nawet przymrozki. W związku z prognozami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia.

wtorek, 30 kwietnia 2019 r., 10:44
Skradziono dwa rowery - policja szuka sprawców
W poniedziałkowe popołudnie z terenu opuszczonego ośrodka wypoczynkowego w Rybakach skradziono dwa rowery. Policjanci prowadzą postępowanie celem ustalenia sprawców kradzieży i odzyskania utraconego mienia.

wtorek, 30 kwietnia 2019 r., 10:31
Kościerzyna-Wierzysko. Zderzenie dwóch pojazdów
Na szczęście bez osób poszkodowanych zakończyło się poranne zdarzenie, do którego doszło w Kościerzynie-Wierzysko. Kierujący VW Crafterem najechał tam na tył volkswagena.

poniedziałek, 29 kwietnia 2019 r., 10:17
Korne. Trzy zdarzenia drogowe - trzy osoby w szpitalu
Służby ratunkowe aż trzykrotnie interweniowały w niedzielne popołudnie w Kornem, gdzie doszło do trzech zdarzeń drogowych. Wskutek jednego z nich do szpitala przetransportowano matkę z dwojgiem dzieci.

niedziela, 28 kwietnia 2019 r., 14:01
Szymbark. Czołówka kii z volkswagenem na K20
W niedzielne przedpołudnie służby interweniowały na K20 na wysokości miejscowości Szymbark. Doszło tam do zderzenia kii z volkswagenem. Wskutek zdarzenia do szpitala przetransportowano cztery osoby.