poniedziałek, 28 listopada 2016 r., 09:34
Łubiana. 46-latek przewrócił się wprost pod samochód
W niedzielny wieczór służby ratunkowe interweniowały w Łubianie, gdzie idący mężczyzna przewrócił się, zahaczając o lusterko przejeżdżającego drogą audi. 46-letni pieszy wydmuchał blisko trzy promile alkoholu.

poniedziałek, 28 listopada 2016 r., 09:08
Kaliska. Fordem do rowu - kierująca nietrzeźwa
Utratą prawo jazdy zakończyła się dla 42-letniej kobiety niedzielna przejażdżka. Kierując fordem nie zachowała należytych środków ostrożności na śliskiej nawierzchni, w wyniku czego wjechała do rowu. Jak się okazało, złe warunki pogodowe nie były jedynym powodem zdarzenia. Kobieta znajdowała się w stanie nietrzeźwości.

piątek, 25 listopada 2016 r., 13:17
32-latek odpowie za kradzież z włamaniem - najbliższe miesiące spędzi w areszcie
Na początku listopada miał włamać się do jednego z domków letniskowych na terenie gminy Kościerzyna i ukraść z niego między innymi elektronarzędzia oraz precjoza. W sumie jego łupem paść miało mienie o wartości około 10.000 zł. W ręce policji 32-latek wpadł we wtorek. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, a sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

piątek, 25 listopada 2016 r., 09:59
Tragiczny wypadek przy pracach polowych - nie żyje 56-letni mężczyzna
W czwartek podczas prac polowych na terenie jednego z gospodarstw w gminie Dziemiany doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Zginął 56-latek. Przyczyny wypadku ustalają funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

czwartek, 24 listopada 2016 r., 15:00
Kościerzyna. 13-latka potrącona na ulicy Skłodowskiej
13-letnia dziewczynka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala po tym, jak została potrącona przez VW Golfa. Do zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie na ulicy Skłodowskiej w Kościerzynie.

środa, 23 listopada 2016 r., 08:50
Łubiana. Koparką uszkodził baner reklamowy i odjechał
We wtorkowe popołudnie kościerscy policjanci otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu wielkiego banera reklamowe znajdującego się przy zjeździe z drogi krajowej na Łubianę. Na podstawie zeznań świadków i zabezpieczonych śladów policjanci ustalili domniemanego sprawcę. Ten jednak nie przyznaje się do winy.

poniedziałek, 21 listopada 2016 r., 11:14
Nietrzeźwy motorowerzysta zatrzymany przez mieszkańca Kościerzyny
Postawą obywatelską wykazał się mieszkaniec Kościerzyny, który w piątkowe popołudnie zatrzymał pijanego motorowerzystę, a następnie zawiadomił o tym policję. 27-latek wydmuchał dwa promile alkoholu. To jednak nie jedyny nietrzeźwy kierowca, który w miniony weekend wyróżnił się brakiem odpowiedzialności, wsiadając za kierownicę mimo iż wcześniej spożywał alkohol.

poniedziałek, 21 listopada 2016 r., 10:44
Juszki. Renault uderzyło w słup - 45-latek był pijany
O uszkodzonym słupie oświetleniowym w Juszkach (gm. Kościerzyna) policjantów powiadomili strażnicy gminni. Jak się okazało, za za zdarzenie to odpowiadał 45-latek, który jadąc renault stracił panowanie nad pojazdem, zatrzymując się na słupie. W chwili zatrzymania, mężczyzna wydmuchał około 2,5 promila alkoholu!

poniedziałek, 21 listopada 2016 r., 10:34
Kościerzyna. Polo uderzyło w ciężarówkę - kierowca z 3 promilami!
Szczęśliwie bez osób poszkodowanych zakończyło się piątkowe zdarzenie, do którego doszło na ulicy Klasztornej w Kościerzynie. Kierujący polo zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z ciężarówką. Jak się okazało siedzący za kierownicą polo 36-latek był kompletnie pijany.

piątek, 18 listopada 2016 r., 12:06
Chodził po lesie i wołał o pomoc - 28-latek zatrzymany z narkotykami
Chodził po lesie i wołał o pomoc. Po przybyciu policji okazało się, że 28-latek nie tylko może znajdować się pod działaniem środków odurzających, ale też posiadał przy sobie narkotyki. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania narkotyków.