wtorek, 7 listopada 2017 r., 09:43
Policjanci podsumowują akcję Znicz
Trzy wypadki, w których ranne zostały cztery osoby, 14 kolizji, czterech nietrzeźwych kierujących, 67 kierowców ukaranych mandatami - to bilans tegorocznej akcji Znicz w powiecie kościerskim, która trwała od piątku, 28 października do niedzieli, 5 listopada.

poniedziałek, 6 listopada 2017 r., 09:35
Uderzył osobówką w drzewo - miał prawie dwa promile
Z obrażeniami ciała do szpitala trafił młody mieszkaniec Gdyni, który w nocy z niedzieli na poniedziałek uderzył samochodem w drzewo. Okazało się, że był nietrzeźwy. Wsiadł za kółko mając około dwa promile alkoholu.

piątek, 3 listopada 2017 r., 10:57
Policyjna akcja Znicz potrwa do niedzieli
Policjanci przedłużyli akcję Znicz. Aż do niedzielnego wieczora nad bezpieczeństwem uczestników ruchu będzie czuwać więcej policyjnych patroli. Dotychczas akcja przebiega spokojnie. Funkcjonariusze apelują o rozsądek i ostrożność podczas jazdy.

czwartek, 2 listopada 2017 r., 09:01
Iłownica. Kierował VW Vento - miał prawie 3 promile!
Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się dla 61-latka przejażdżka VW Vento. Mężczyzna wsiadł za kółko, mimo iż wcześniej spożywał alkohol. Wydmuchał prawie 3 promile alkoholu!

wtorek, 31 października 2017 r., 12:15
Chwarzenko. Ford uderzył w drzewo - dwie osoby w szpitalu
Dwie młode kobiety trafiły do szpitala wskutek wypadku, do którego doszło we wtorek rano w Chwarzenku. Samochód marki ford uderzył w drzewo. Funkcjonariusze apelują, by unikać nadmiernej prędkości, brawury i pośpiechu.

wtorek, 31 października 2017 r., 11:51
Dzielne 14-latki pomogły w zatrzymaniu agresywnych mężczyzn
W poniedziałek komendant powiatowy policji w Kościerzynie odwiedził szkołę podstawową w Wielu, w gminie Karsin. Udał się tam, by podziękować dwóm czternastoletnim uczennicom szkoły, które wykazały się wielką odwagą pomagając w zatrzymaniu dwóch agresywnych mężczyzn.

poniedziałek, 30 października 2017 r., 09:00
Zalania i powalone drzewa - strażacy interweniowali
Ponad 20 interwencji związanych z podtopieniami, zalaniami i powalonymi drzewa odnotowali w weekend kościerscy strażacy. Na szczęście orkan Grzegorz, który wyrządził ogromne szkody w innych rejonach Polski, oszczędził Kaszuby.

poniedziałek, 30 października 2017 r., 08:38
Kościerzyna. 30-latek potrącony na przejściu dla pieszych `
30-letni mieszkaniec Kościerzyny został potrącony na przejściu dla pieszych przez kierującą smartem 71-letnią kobietę. Kierująca pojazdem była trzeźwa, z kolei 30-latek wydmuchał ponad dwa promile alkoholu.

poniedziałek, 30 października 2017 r., 08:34
Skrzydłówko. Uderzył w zaparkowany samochód - był pijany
W piątkowy wieczór policjanci interweniowali w Skrzydłówku (gm. Nowa Karczma), gdzie kierujący daewoo 55-latek uderzył w zaparkowany samochód. Jak się okazało, był pijany.

sobota, 28 października 2017 r., 11:06
IMGW ostrzega przed silnym wiatrem i intensywnymi opadami deszczu
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla województwa pomorskiego ostrzeżenie I i II stopnia w związku z silnymi wiatrami i intensywnymi opadami deszczu. Na Kaszubach wiatr może osiągnąć prędkość nawet do 75 km.