czwartek, 15 listopada 2018 r., 11:39
Kościerzyna. 22-latek zatrzymany podczas próby włamania do sklepu
Wcześniej dwukrotnie okradał sklepy odzieżowe. We wtorek wpadł podczas próby włamania do sklepu. Mowa o 22-letnim mieszkańcu powiatu kościerskiego, które zatrzymali kościerscy funkcjonariusze. Za usiłowanie włamania grozi kara jak za dokonanie takiego przestępstwa, a więc do 10 lat pozbawienia wolności. O losie 22-latka zadecyduje teraz sąd.

czwartek, 15 listopada 2018 r., 11:27
Kościerzyna. Spowodował kolizję, był pijany
We wtorkowe popołudnie policjanci interweniowali na ulicy Wojska Polskiego w Kościerzynie, gdzie doszło do kolizji fiata z peugeotem. Jak się okazało, sprawca zdarzenia był pijany. Obywatel Ukrainy wydmuchał 1,5 promila alkoholu.

środa, 14 listopada 2018 r., 16:35
Kościerski policjant zatrzymany. Usłyszał zarzut oszustwa na dużą skalę
We wtorek rano funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych zatrzymali funkcjonariusza Policji w Kościerzynie. Arkadiusz O. usłyszał zarzut oszustwa przy zawieraniu umów kupna-sprzedaży działek na Kaszubach. W środę gdański sąd ma zadecydować o jego tymczasowym aresztowaniu.

wtorek, 13 listopada 2018 r., 10:05
Ktoś poluje na rasowe psy w Lipuszu? York nie żyje, maltańczyk ranny
Kościerska policja prowadzi dwa postępowania w sprawie postrzelenia z broni pneumatycznej psów w Lipuszu. York nie przeżył postrzału, maltańczyk został ranny. Funkcjonariusze apelują o pomoc do osób, które mogą posiadać informacje odnośnie sprawcy tych zdarzeń.

wtorek, 13 listopada 2018 r., 09:14
Abisynia. Spłonął budynek mieszkalny - możesz wspomóc pogorzelców
W poniedziałkowy wieczór dziesięć zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem budynku mieszkalnego w Abisynii Karsińskiej. Całkowitemu spaleniu uległo poddasze wraz z wyposażeniem. Gmina zapewniła pogorzelcom mieszkanie zastępcze. Trwa zbiórka na rzecz odbudowy rodzinnego domu.

piątek, 9 listopada 2018 r., 15:08
Kościerzyna. Podczas prac uszkodzono gazociąg - ewakuowano przedszkolaków
Podczas prac koparką w piątkowe popołudnie na jednej z ulic w Kościerzynie doszło do uszkodzenia gazociągu. Dzięki działaniom podjętym przez strażaków szybko udało się zwalczyć zagrożenie. W związku z wyciekiem gazu nikt nie ucierpiał. Ewakuowano jednak mieszkańców i przedszkolaków z pobliskiego przedszkola.

czwartek, 8 listopada 2018 r., 18:41
Grabowo. Czołówka passata z autobusem - ciężko ranny 21-latek
W czwartkowe popołudnie doszło do poważnego wypadku w Grabowie. Passat zderzył się tam czołowo z autobusem. Kierujący volkswagenem 21-latek nieprzytomny został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Gdańsku. Jego pasażer trafił z kolei do szpitala w Kościerzynie.

czwartek, 8 listopada 2018 r., 15:26
Liniewo. 89-latek na rowerze wjechał wprost pod samochód
89-letni rowerzysta trafił do szpitala po tym, jak wyjeżdżając z drogi podporządkowanej wjechał wprost pod samochód. Do zdarzenia doszło w środę w Liniewie.

czwartek, 8 listopada 2018 r., 15:16
Lubieszyn. Czołówka busa z VW Touranem - wśród rannych dzieci
W czwartkowy poranek służby interweniowały w Lubieszynie, gdzie doszło do czołowego zderzenia Mercedesa Vito z VW Touranem. Wskutek zdarzenia do szpitala przetransportowano łącznie cztery osoby, w tym dwoje dzieci.

środa, 7 listopada 2018 r., 11:01
Czad i ogień zbierają żniwo. Strażacy przestrzegają
Od 1 października roku wskutek zatrucia tlenkiem węgla w Polsce śmierć poniosły już cztery osoby. W powiecie kościerskim, choć sezon grzewczy dopiero się rozpoczął, odnotowano już jeden przypadek podtrucia czadem. Strażacy radzą więc, jak uchronić się przed zgubnymi skutkami działania cichego zabójcy.