poniedziałek, 7 maja 2018 r., 12:44
Policja podsumowuje majówkę na kościerskich drogach
Czterech nietrzeźwych kierujących, dwóch po użyciu alkoholu, 14 kolizji, trzy wypadki, w których ranne zostały cztery osoby - to bilans długiego weekendu na drogach powiatu kościerskiego.

poniedziałek, 7 maja 2018 r., 09:41
Dwa wypadki - dwie osoby w szpitalu
W miniony weekend na drogach powiatu kościerskiego doszło do dwóch wypadków drogowych, wskutek których do szpitala trafiły dwie osoby. Do jednego ze zdarzeń doszło w piątek w Nowym Klinczu, do drugiego zaś w niedzielę w Kornem.

piątek, 4 maja 2018 r., 10:19
Kościerzyna. Rower czeka na właściciela
Policjanci poszukują właściciela roweru górskiego. Jednoślad znalazł jeden z mieszkańców miasta w okolicach ulicy Dworcowej w Kościerzynie.

wtorek, 1 maja 2018 r., 09:34
Tragedia w Nowych Polaszkach. Nie żyje 66-latek, który wpadł do stawu
Do tego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór w Nowych Polaszkach. Mężczyzna wpadł tam do stawu. Choć ratownikom udało się przywrócić funkcje życiowe 66-latkowi, kilka godzin później zmarł on w szpitalu.

poniedziałek, 30 kwietnia 2018 r., 15:42
Na jeziorze Wdzydze wywróciła się łódka - dwie osoby wpadły do wody
Na jeziorze Wdzydze trwa akcja ratownicza. Wskutek wywrócenia się łódki, dwie osoby wpadły do wody. W działaniach bierze udział między innymi Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Kościerzyny.

poniedziałek, 30 kwietnia 2018 r., 14:05
Kościerzyna. 29-latek zatrzymany z narkotykami
Kara do trzech lat pozbawienia wolności grozi 29-letniemu mieszkańcowi powiatu kościerskiego, które w piątkowy wieczór jadącego samochodem zatrzymali kościerscy policjanci. Okazało się, że 29-latek posiada przy sobie znaczną ilość narkotyków.

poniedziałek, 30 kwietnia 2018 r., 11:22
Ćwiczyli na wypadek pożaru lasu - zbudowali linię gaśniczą na 2,5 km
18 zastępów strażaków brało udział w jednych z największych dotychczas ćwiczeniach strażackich w powiecie kościerskim, które odbyły się w piątek w lesie w okolicach lotniska w Borsku. Głównym celem działań była budowa linii gaśniczej na długości ponad 2,5 km.

poniedziałek, 30 kwietnia 2018 r., 09:34
Kolejni nietrzeźwi kierujący wyeliminowani z ruchu
Nietrzeźwi kierujący samochodem i motorowerem oraz 52-latek kierujący pojazdem mimo cofniętych uprawnień zostali wyeliminowani z ruchu przez kościerskich policjantów minionego weekendu.

poniedziałek, 30 kwietnia 2018 r., 08:54
Kościerzyna. Pożar piwnicy przy ul. Skłodowskiej - cztery osoby w szpitalu
W nocy z niedzieli na poniedziałek strażacy interweniowali w Kościerzynie przy ul. Skłodowskiej, gdzie w jednym z budynków doszło do pożaru w piwnicy. Łącznie ewakuowano 15 osób, w tym trzy z pierwszego piętra przy drabiny, a dwie kolejne zostały zniesione na krzesełkach. Cztery osoby podtruły się dymem.

piątek, 27 kwietnia 2018 r., 10:56
Łubiana. "Czołówka" podczas wyprzedzania na K20
Trzy osoby trafiły do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w piątkowy poranek na drodze krajowej nr 20 w rejonie miejscowości Łubiana. Audi zderzyło się tam czołowo ze skodą.