poniedziałek, 5 grudnia 2016 r., 11:53
Dwaj nastolatkowie odpowiedzą za udzielanie narkotyków
W piątek kościerscy policjanci przeprowadzili akcję "Papieros". Podczas działań zatrzymali grupkę młodzieży, która paliła marihuanę. Dla 16 i 17-latka to spotkanie z funkcjonariuszami zakończy się w sądzie rodzinnym, gdzie odpowiedzą za posiadanie i udzielanie narkotyków innym osobom.

poniedziałek, 5 grudnia 2016 r., 10:14
Kościerscy stróże prawa zapobiegli samobójstwu
Niedzielnym późnym wieczorem dyżurny kościerskiej komendy Policji otrzymał telefon z informacją, że rozmówca chce popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze ustalili więc dane mężczyzny i miejsce jego pobytu. Po przyjeździe na miejsce zastali 41-latka z żyletką w ręku. Dzięki podjętym negocjacjom, stróżom prawa udało się odwieść mężczyznę od targnięcia się na własne życie.

poniedziałek, 5 grudnia 2016 r., 09:49
Kościerzyna. Policjanci ewakuowali matkę z synem z zadymionego budynku
Dzięki natychmiastowej reakcji kościerskich policjantów udało się zapobiec tragedii. W niedzielne przedpołudnie doszło do pożaru sadzy w kominie w jednym z budynków na terenie miasta. Funkcjonariusze zapukali do drzwi

piątek, 2 grudnia 2016 r., 11:17
Kościerzyna. 28-latek odpowie za posiadanie narkotyków
Prawie 30 gramów amfetaminy, 12 gramów marihuany i inne środki odurzające znaleźli przy 28-letnim mężczyźnie kościerscy policjanci. Został zatrzymany. Zastosowano wobec niego dozór policyjny i poręczenie majątkowe. Grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

czwartek, 1 grudnia 2016 r., 10:46
Czterech mężczyzn odpowie za rozbój w salonie gier w Nowej Karczmie
W niedzielne popołudnie weszli do salonu gier w Nowej Karczmie. Odepchnęli pracownika firma, ukradli pieniądze i odjechali. Długo nie nacieszyli się łupem, bo już kilkanaście godzin później wpadli w ręce kościerskich funkcjonariusze. Zatrzymani mężczyźni to 18-letni, 20-letni, 26-letni i 29-letni mieszkańcy powiatu kościerskiego. Sąd zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt. Za dokonanie rozboju grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

środa, 30 listopada 2016 r., 09:51
Olpuch-Wdzydze. Skodą w drzewo - kierowca w szpitalu
Jedna osoba została przetransportowana do szpitala wskutek wypadku, do którego doszło we wtorkowe przedpołudnie na trasie Olpuch - Wdzydze. Skoda wypadła tam z trasy i uderzyła w drzewo.

środa, 30 listopada 2016 r., 09:44
Kościerzyna. 32-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości
We wtorkowe popołudnie kościerscy policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnego nietrzeźwego kierującego. 32-latek wydmuchał blisko promil alkoholu. Stracił prawo jazdy.

wtorek, 29 listopada 2016 r., 14:14
Kościerzyna. Jeleń wpadł do wody - ratowali go strażacy
W poniedziałkowe popołudnie kościerscy strażacy ruszyli na pomoc jeleniowi, który wpadł do zbiornika wodnego na terenie miasta. Niestety mimo podjętych działań ratowniczych, nie udało się uratować zwierzęcia.

wtorek, 29 listopada 2016 r., 09:29
Akcja "Trzeźwy poranek" - posypały się mandaty, ale za prędkość
W poniedziałek kościerscy funkcjonariusze przeprowadzili akcję "Trzeźwy poranek". Podczas niej skontrolowano ponad 350 kierowców. Wszyscy byli trzeźwi, ale posypały się mandaty głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości.

poniedziałek, 28 listopada 2016 r., 09:54
Kościerzyna. 14-latka potrącona na przejściu dla pieszych
14-letnia dziewczynka została przetransportowana do szpitala, po tym jak została potrącona przez VW Golfa. Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 11. na przejściu dla pieszych na ulicy Wojska Polskiego w rejonie ulicy Gdańskiej.