poniedziałek, 20 lutego 2017 r., 09:16
Stracili prawo jazdy - za jazdę w stanie nietrzeźwości i pod wpływem środków odurzających
Dwóch kierowców musiało się pożegnać z prawem jazdy w miniony weekend. 35-letni mieszkaniec gminy Liniewo kierował pojazdem mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu, z kolei 25-letni mieszkaniec powiatu chojnickiego prowadził samochód pod wpływem środków odurzających.

poniedziałek, 20 lutego 2017 r., 08:59
Liniewo. 49-latek spadł z drabiny podczas pracy. Był nietrzeźwy
Do zdarzenia doszło na terenie zakładu pracy w Liniewie. Mężczyzna podczas wykonywania pracy, spadł z drabiny z wysokości około czterech metrów. Nie odniósł poważniejszych obrażeń, ale jak wykazało badanie na zawartość alkoholu w organizmie, 49-latek znajdował się w stanie nietrzeźwości.

poniedziałek, 20 lutego 2017 r., 08:51
Łubiana. Paleta z porcelaną spadła na 28-latka
W piątek wieczorem służby ratunkowe interweniowały na terenie jednej z firm w Łubianie, gdzie doszło do wypadku podczas pracy. Na 28-letniego mężczyznę spadła paleta wyładowana porcelaną. Mieszkaniec naszego powiatu między innymi z urazem nogi i kręgosłupa trafił do szpitala.

czwartek, 16 lutego 2017 r., 10:51
Był odurzony narkotykami. Prowadził samochód, choć nie miał prawa jazdy
33-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających i bez uprawnień oraz posiadanie narkotyków. Został zatrzymany przez kościerskich funkcjonariuszy w środę, w Kaliskach.

wtorek, 14 lutego 2017 r., 16:50
Wypadek na trasie Kościerzyna-Łubiana. Cztery osoby w szpitalu
Cztery osoby trafiły do szpitala na skutek wypadku, do którego doszło we wtorkowe popołudnie. Na odcinku Kościerzyna - Łubiana na drodze krajowej nr 20 zderzyły się trzy samochody osobowe. Droga jest całkowicie zablokowana w obu kierunkach.

poniedziałek, 13 lutego 2017 r., 12:10
Dwaj 20-latkowie zatrzymani za pobicie 16-latka
Do trzech lat pozbawienia wolności grozi dwóm 20-letnim mężczyznom, którzy zostali zatrzymani przez kościerskich funkcjonariuszy pod zarzutem pobicia 16-letniego mieszkańca gminy Liniewo. Nastolatek został zaatakowany, gdy szedł chodnikiem.

poniedziałek, 13 lutego 2017 r., 11:33
Kościerzyna. Zderzenie trzech samochodów - matka z dzieckiem w szpitalu
43-letnia kobieta wraz z dziewięcioletnim synem trafiła do szpitala wskutek wypadku, do którego doszło niedzielnym popołudniem w Kościerzynie. Kierujący mercedesem najechał na tył poprzedzającego go opla, a ten uderzył w kolejnego opla.

poniedziałek, 13 lutego 2017 r., 10:25
35-letnia mieszkanka powiatu kościerskiego z zarzutem sutenerstwa
Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali trzy osoby pod zarzutem sutenerstwa oraz ułatwiania prostytucji. Zatrzymani to dwaj obywatele Bułgarii oraz 35-letnia mieszkanka powiatu kościerskiego. Do wykorzystywania kobiet dochodziło na terenie województw kujawsko-pomorskiego oraz pomorskiego, w tym między innymi na terenie powiatu kościerskiego.

poniedziałek, 13 lutego 2017 r., 09:55
W terenie zabudowanym pędzili z prędkością ponad 100 km/h - stracili prawo jazdy
W piątkowe popołudnie kościerscy funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali aż dwóch kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Tym samym mężczyznom zatrzymano prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Ponadto policjanci udaremnili też dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu.

piątek, 10 lutego 2017 r., 10:27
Kościerzyna. Odpowie za kradzież odzieży ze sklepu
21-letni mieszkaniec gminy Liniewo został zatrzymany przez kościerskich kryminalnych pod zarzutem kradzieży. Łupem mężczyzny miała paść odzież o wartości ponad 500 zł.