niedziela, 24 marca 2019 r., 19:27
Tragiczny pożar w gminie Dziemiany - nie żyje mężczyzna
Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w niedzielne popołudnie w gminie Dziemiany. W Milkowie spłonął domek letniskowy. Wewnątrz płonącego obiektu znajdował się mężczyzna. Niestety, nie udało się go uratować.

sobota, 23 marca 2019 r., 16:13
Stężyca-Kościerzyna. Mercedes najechał na tył fiata
Trzy osoby zostały poszkodowane wskutek zdarzenia, do którego doszło w sobotnie popołudnie na trasie Stężyca-Kościerzyna. Kierujący mercedesem najechał tam na tył fiata punto.

piątek, 22 marca 2019 r., 10:21
Włamali się i okradli jubilera - trzej młodzi mężczyźni z zarzutami
Trzej młodzi mężczyźni w wieku 20, 24 i 28 lat usłyszeli zarzut włamania do jubilera i kradzież precjozów. Do zdarzenia doszło przed tygodniem. Dzięki pracy operacyjnej kościerskich kryminalnych, szybko udało się zatrzymać podejrzanych o to przestępstwo.

czwartek, 21 marca 2019 r., 12:35
Kościerzyna. Zderzenie passata z BMW
Dwie osoby zostały poszkodowane wskutek zdarzenia, do którego doszło w czwartkowe przedpołudnie na ulicy Szopińskiego w Kościerzynie. Czołowo-bocznie zderzyło się tam BMW z VW Passatem. Na czas wykonywania czynności na miejscu zdarzenia ruch odbywał się wahadłowo.

środa, 20 marca 2019 r., 12:38
Policjanci szkolili kościerskich strażaków
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zorganizowali szkolenie dla strażaków Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Wykład przeprowadził asystent WRD. Głównym tematem omawianym podczas spotkania były przepisy ruchu drogowego dotyczące pojazdów uprzywilejowanych.

środa, 20 marca 2019 r., 07:57
Policjanci spotkali się z seniorami
W piątek w Kościerskim Domu Kultury w Kościerzynie odbyło się spotkanie policjantów z seniorami klubu "Kaszubska Nadzieja". Mundurowi przypomnieli przepisy ruchu drogowego. Wspólna inicjatywa ma jeszcze bardziej poprawić efektywność prowadzonych działań.

wtorek, 19 marca 2019 r., 13:15
Pokazał policjantom nie swoje prawo jazdy - miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów
Kara do trzech lat pozbawienia wolności grozi 41-letniemu mężczyźnie, który nie tylko prowadził pojazd wbrew orzeczeniu sądu, ale posługiwał się nie swoim prawem jazdy i dowodem osobistym. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie.

niedziela, 17 marca 2019 r., 10:43
25 lat więzienia za oblanie benzyną i podpalenie 48-latki
Karę 25 lat pozbawienia wolności orzekł gdański sąd wobec 55-latka, który w połowie listopada w Kościerzynie podczas kłótni i w stanie upojenia alkoholowego najpierw oblał benzyną, a potem podpalił swoją 48-letnią konkubinę. Kazimierz K. odpowiadał za usiłowanie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Jego ofiara po kilku tygodniach od zdarzenia zmarła w szpitalu.

piątek, 15 marca 2019 r., 14:34
Wydano ostrzeżenia przed silnym wiatrem
Początek weekendu na Kaszubach zapowiada się wyjątkowo wietrznie na Kaszubach. W związku z prognozami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia.

czwartek, 14 marca 2019 r., 10:18
Zlikwidowano dwie plantacje marihuany - w gminie Karsin i pod Piłą
Policjanci zlikwidowali kolejne dwie plantacje marihuany. Jedna znajdowała się nieopodal stacji Bąk, drugą pod Piłą. W związku ze sprawą zatrzymano trzy osoby, w tym dwie na terenie powiatu kościerskiego. Podejrzanym grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności. Dodatkowo przy jednym z zatrzymanych zabezpieczono 3,5 kg narkotyków.