poniedziałek, 12 lutego 2018 r., 10:16
Papiernia. Płonął domek letniskowy
Przez dwie godziny cztery zastępy straży pożarnej walczyło z pożarem domku letniskowego. Do zdarzenia doszło późnym wieczorem w Papierni (gm. Lipusz).

poniedziałek, 12 lutego 2018 r., 09:27
Pijany i bez uprawnień 64-latek za kierownicą opla
Blisko dwa promile alkoholu wydmuchał 64-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego, które w sobotę zatrzymali kościerscy policjanci. Nie dość, że mężczyzna był pijany, to już od 2012 roku nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

poniedziałek, 12 lutego 2018 r., 09:18
Lubieszyn. Wpadła, bo nie miała odblasku
Interwencja miała zakończyć się pouczeniem, a ostatecznie 38-latka ukarana została dwoma mandatami karnymi o łącznej wysokości 600 zł. Kobieta wbrew obowiązkowi nie była wyposażona w element odblaskowy. Interweniujących policjantów wprowadziła w błąd co do swoich danych osobowych. Okazało się, że jest też poszukiwana.

czwartek, 8 lutego 2018 r., 15:50
Wspólne ćwiczenia strażaków z Dziemian i Lipusza z ratownictwa lodowego
Służba strażaków jest współcześnie bardzo wymagająca. Pożary stanowią tylko ułamek ich działań. Muszą sobie radzić z różnego rodzaju zagrożeniami. Niebezpieczeństwo czyha nie tylko na lądzie, ale również na wodzie. Jednym z elementów ich pracy jest ratownictwo lodowe. Aby wciąż doskonalić umiejętności w tej dziedzinie, w sezonie zimowym odbywają się więc specjalne szkolenia. W czwartek działania na lodzie ćwiczyli strażacy z gmin Dziemiany i Lipusz.

czwartek, 8 lutego 2018 r., 13:53
Korne. Zderzenie busa z ciężarówką na K20
Jedna osoba trafiła do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w czwartkowe przedpołudnie na trasie Kościerzyna-Korne. Kierujący busem uderzył w stojące częściowo na poboczu ciężarowe Volvo.

środa, 7 lutego 2018 r., 09:17
Prezes Kaszubi Kościerzyna aresztowany
Sąd Rejonowy w Kościerzynie przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec 25-letniego mieszkańca powiatu kościerskiego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Prezes Kaszubi Kościerzyna usłyszał ponad 60 zarzutów, między innymi dotyczących wyłudzeń kredytów i oszustw.

wtorek, 6 lutego 2018 r., 13:58
Wiemy, kim jest 25-latek zatrzymany za liczne wyłudzenia i oszustwa
25-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego, którego w poniedziałek pod zarzutem wyłudzeń i oszustw zatrzymali kościerscy kryminalni, to prezes Kaszubi Kościerzyna. Jak udało nam się dowiedzieć nieoficjalnie, kredyty i pożyczki miał wyłudzać jako pracownik jednego z parabanków.

wtorek, 6 lutego 2018 r., 13:52
Zielenin. Ciężarowe volvo zderzyło się z fordem
Szczęśliwie bez osób rannych zakończyło się zdarzenia, do którego doszło we wtorkowe popołudnie na trasie Kościerzyna-Nowa Karczma. Ciężarowe volvo zderzyło się tam z fordem.

wtorek, 6 lutego 2018 r., 11:32
25-latek wyłudzał kredyty. Usłyszał ponad 60 zarzutów!
Ponad 60 zarzutów usłyszał 25-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego, który został zatrzymany w poniedziałek przez kościerskich kryminalnych. Podejrzany jest o wyłudzanie kredytów na podstawie fałszywych danych. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

wtorek, 6 lutego 2018 r., 09:43
Bezpieczne ferie oczami najmłodszych
Policjanci zorganizowali dla podopiecznych konkurs pod hasłem "Bezpieczne Ferie", którego podsumowanie odbyło się w Komendzie Powiatowej Policji w Kościerzynie. Oceniający prace zaskoczeni byli kreatywnością młodych ludzi.