wtorek, 15 listopada 2016 r., 11:02
Zamek Kiszewski. Kią w drzewo - 11-latek z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala
Dwie osoby trafiły do szpitala wskutek wypadku drogowego, do którego doszło w poniedziałkowe popołudnie w Zamku Kiszewskim. Pomocy medycznej potrzebował kierujący pojazdem oraz 11-letni pasażer, który z ciężkimi obrażeniami twarzoczaszki został przetransportowany do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Kierowca znajdował się w stanie po użyciu alkoholu.

poniedziałek, 14 listopada 2016 r., 14:01
"Bezpieczny weekend" - posypały się mandaty. Jeden kierowca stracił prawo jazdy
W trakcie minionego weekendu na drogach powiatu policjanci prowadzili działania pn. "Bezpieczny weekend". Policjanci skontrolowali ponad 600 kierowców pod względem trzeźwości, zatrzymali cztery dowody rejestracyjne oraz jedno prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km.

poniedziałek, 14 listopada 2016 r., 13:19
Kościerzyna. Czołowe zderzenie seata z fiatem na K20
Jedna osoba trafiła do szpitala na skutek wypadku, do którego doszło na trasie Kościerzyna - Łubiana. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący seatem wymusił pierwszeństwo przejazdu na fiacie, doprowadzając tym samym do zderzenia obu pojazdów.

poniedziałek, 14 listopada 2016 r., 11:12
Trzy wypadki i kolizja na drogach powiatu w długi weekend
Az czterokrotnie służby ratunkowe interweniowały przy zdarzeniach drogowych podczas minionego długiego weekendu. W sumie w skutek tych zdarzeń trzy osoby przetransportowano do szpitala.

poniedziałek, 14 listopada 2016 r., 10:21
Wysin. Pożar w domu jednorodzinnym
Najprawdopodobniej zaprószenie ognia przez nieostrożność osób dorosłych było przyczyną sobotniego pożaru w Wysinie (gmina Liniewo). Ogień pojawił się w jednym z pomieszczeń w domu jednorodzinnym przy ulicy Podgórnej.

poniedziałek, 14 listopada 2016 r., 09:57
Zabrody. Płonął domek letniskowy
W sobotnie popołudnie strażacy walczyli z pożarem domku letniskowego w Zabrodach (gm. Kościerzyna). Spaleniu uległ dach drewnianego obiektu, a straty wstępnie oszacowano na około 60.000 zł.

czwartek, 10 listopada 2016 r., 13:04
Wiele. Wszedł do cudzego domku, by się wyspać
Uszkodził drzwi w jednym z domków letniskowych w Wielu, wszedł do środka, by się zdrzemnąć. Przeszkodzili mu w tym jednak policjanci. Za drzemkę w nie swoim domku 23-letni mieszkaniec gminy Kościerzyna odpowie karnie. Usłyszał zarzut uszkodzenia mienia.

czwartek, 10 listopada 2016 r., 11:30
Kościerzyna. Kierował oplem mimo zakazu, wpadł pod komendą Policji
21-letni mieszkaniec gminy Kościerzyna, choć niedawno usłyszał sądowy wyrok, w najbliższym czasie ponownie stanie przed wymiarem sprawiedliwości. Postanowił bowiem złamać sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W ręce policjantów wpadł nieopodal komendy.

czwartek, 10 listopada 2016 r., 10:23
W Konarzynach spłonął samochód, w Kościerzynie-Wybudowanie paliło się w piwnicy
Minionej nocy kościerscy strażacy interweniowali dwukrotnie. W środowy wieczór gasili pożar, do którego doszło w jednym z domów w Kościerzyna-Wybudowanie. Nad ranem zaś w Konarzynach w płomieniach stanął VW Vento.

czwartek, 10 listopada 2016 r., 10:13
Chwarzenko. Chciał ominąć zwierzę, uderzył w drzewo
Pobytem w szpitalu zakończyło się dla czterdziestokilkulatka zdarzenie, do którego doszło w środowe popołudnie w Chwarzenku. Kierujący passatem chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzęciem, zjechał na pobocze, gdzie uderzył w drzewo.