sobota, 7 października 2017 r., 10:08
Policjanci z wizytą u uczniów w Nowej Karczmie
Policjanci z kościerskiej komendy w czwartek gościli w Szkole Podstawowej w Nowej Karczmie. Funkcjonariusze uczyli najmłodszych, jak bezpiecznie poruszać się po drodze i pod jakie numery alarmowe dzwonić, gdy potrzebna jest pomoc policjantów, strażaków albo pogotowia.

piątek, 6 października 2017 r., 10:07
Liniewo. Bezpieczna droga do szkoły
Policjanci z Kościerzyny spotkali się z uczniami klas nauczania początkowego w szkole podstawowej w Liniewie i przeprowadzili prelekcję na tematy związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem. Klasa II przygotowała specjalne przedstawienie poświęcone tej tematyce.

piątek, 6 października 2017 r., 10:00
Kościerzyna. Znalazł skrzypce i chciał je sprzedać w lombardzie
Znalazł skrzypce. Postanowił je spieniężyć, więc udał się do lombardu. Szybko wpadł w ręce policjantów, którzy odzyskali instrument i postawili 39-letniemu mieszkańcowi Kościerzyny zarzut przywłaszczenia mienia. Grozi mu za to do trzech lat pozbawienia wolności.

czwartek, 5 października 2017 r., 11:29
Chciał zrobić na złość swojej byłej żonie, podpalił jej auto
Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 48-letniemu mieszkańcowi powiatu kościerskiego, który spalił auto. Chciał zrobić na złość swojej byłej żonie i podpalił VW Passata. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie i usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, za co odpowie przed sądem.

wtorek, 3 października 2017 r., 12:06
Górne Maliki. Obudził ich wybuch - ośmioosobowa rodzina bez dachu nad głową
Ośmioosobową rodzinę w sobotni poranek obudził wybuch butli z gazem. Budynek nie nadaje się do użytkowania. Szczęśliwie żadnemu z domownikowi nic się nie stało, a tymczasowe schronienie znaleźli w miejscowej świetlicy wiejskiej.

poniedziałek, 2 października 2017 r., 11:33
Wypadek podczas konwoju - przestępca zbiegł. Policjanci ruszyli w pościg
Konwojowali przestępcę. Zderzyli się z samochodem ciężarowym. Jeden z policjantów został ranny. Więzień zbiegł. Kościerscy policjanci ruszyli w pościg za uciekinierem. Szczęśliwie był to tylko scenariusz ćwiczeń, których celem było sprawdzenie procedur przewidzianych w takich okolicznościach i zachowania policjantów w trakcie pościgu.

poniedziałek, 2 października 2017 r., 11:14
Prowadzili jeden samochód - obaj byli pijani
Nie posiadali uprawnień do kierowania. Samochód, którym się poruszali, nie był ubezpieczony. Byli pijani. 29-latek miał w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu. Jego 33-letni kompan - 2,2 promila. Prowadzili "na zmianę" audi. Obaj odpowiedzą przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

piątek, 29 września 2017 r., 15:19
Kościerzyna. Włamywacze złapani na "gorącym uczynku"
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie w poniedziałek zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usiłowali dokonać kradzieży z włamaniem do jednego z garaży na terenie Kościerzyny. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

czwartek, 28 września 2017 r., 08:55
Wypadek rowerzysty - był pijany
69-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala po tym, jak przewrócił się na rowerze i doznał urazu głowy. Mężczyzna zdecydował się na jazdę jednośladem mając około 2,5 promila alkoholu w organizmie.

środa, 27 września 2017 r., 09:27
Pożar budynku gospodarczego w Skorzewie
W środę rano strażacy interweniowali przy pożarze, do którego doszło w Skorzewie. Spłonął tam budynek gospodarczy i przylegająca do niego wiata.