piątek, 7 lipca 2017 r., 12:11
Raduń-Dziemiany. Kierująca oplem wymusiła pierwszeństwo na renault
W piątkowe przedpołudnie służby interweniowały na trasie Raduń - Dziemiany, gdzie opel zderzył się z renault. W wyniku zdarzenia jedna osoba została przetransportowana do szpitala.

piątek, 7 lipca 2017 r., 11:37
Kierowcy jeżdżą za szybko - w walce z piratami drogowymi pomaga mapa zagrożeń
Tylko przez czerwiec kościerscy funkcjonariusze otrzymali 83 zgłoszenie za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. 49 z nich zostało potwierdzonych. Najczęściej dotyczyły one przekraczania dozwolonej prędkości, nieprawidłowego parkowania, czy spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym.

czwartek, 6 lipca 2017 r., 10:29
Ukradł akumulatory z koparki - nie uniknie kary
Kara do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 42-latkowi, który jest podejrzany o kradzież z akumulatorów z zaparkowanej w lesie w okolicy Skorzewa koparki. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czyny i wskazał miejsce ukrycia łupów.

środa, 5 lipca 2017 r., 10:35
Szarżował ulicami Kościerzyny, drift zakończył w bramie
Szarżował ulicą Ogrodową, stracił panowanie nad pojazdem, BMW wjechał w bramę. Uciekł. Na jego nieszczęście zgubił tablice rejestracyjne, a całe zajście zarejestrowały kamery monitoringu. 23-letni mężczyzna w końcu przyznał się do spowodowania kolizji. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 1.000 zł.

wtorek, 4 lipca 2017 r., 09:58
Sarnowy. VW Passat najechał na tył sharana - dwie osoby w szpitalu
W poniedziałkowe popołudnie służby interweniowały na drodze wojewódzkiej w miejscowości Sarnowy. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów, wskutek czego do szpitala przetransportowano dwie osoby 33-letnią kobietę i 11-letnią dziewczynkę.

poniedziałek, 3 lipca 2017 r., 11:54
30-latek odpowie za kradzież roweru i znieważenie funkcjonariuszy
Kara do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 30-letniemu mieszkańcowi powiatu kościerskiego, który z jednej ulic na terenie miasta ukradł rower o wartości niemal trzech tysięcy złotych. Podczas zatrzymania mężczyzna był wulgarny i opryskliwy wobec funkcjonariuszy. Dodatkowo odpowie więc także za znieważenie policjantów.

poniedziałek, 3 lipca 2017 r., 11:04
Nietrzeźwy 17-latek kierował golfem, jego 32-letni pasażer znieważył policjantów
Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień odpowie 17-latek, którego w nocy z piątku na sobotę zatrzymali policjanci, gdy kierował VW Golfem. 32-letni pasażer pojazdu stanie z kolei przed sądem, gdzie odpowie za znieważenie funkcjonariuszy.

poniedziałek, 3 lipca 2017 r., 10:43
Olpuch-Wdzydze Tucholskie. Peugeot wypadł z trasy i uderzył w drzewo
30-letnia pasażerka peugeota została przetransportowana do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w sobotnie popołudnie na trasie Olpuch-Wdzydze Tucholskie. Peugeot wypadł tam z trasy i uderzył w drzewo.

piątek, 30 czerwca 2017 r., 12:50
Motorowerem uderzył w ogrodzenie - był kompletnie pijany
42-letni motorowerzysta i 19-letnia pasażerka jednośladu trafili do szpitala wskutek wypadku, do którego doszło w czwartkowe popołudnie w Dąbrowie. Motorowerzysta wjechał tam w ogrodzenie. Był kompletnie pijany.

piątek, 30 czerwca 2017 r., 11:24
Burze, wichury i przewrócone drzewa - strażacy interweniowali
W czwartek burze, wichury i ulewne deszcze przeszły przez część powiatu kościerskiego. Strażacy interweniowali głównie przy powalonych drzewach, ale również przy pożarze transformatora, zerwanym dachu, czy ratowali psy, które wpadły do zbiornika przeciwpożarowego.