środa, 5 października 2016 r., 10:02
Lipuska Huta. W terenie zabudowanym pędził 120 km/h, stracił prawo jazdy
Dwaj młodzi mężczyźni we wtorkowe popołudnie na trzy miesiące pożegnali się z prawem jazdy. Zarówno jeden, jak i drugi kierowca dość znacznie przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Policja apeluje do kierowców o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

poniedziałek, 3 października 2016 r., 11:07
Kościerzyna. Pobił dotkliwie 25-latka - trafił do aresztu
Do zdarzenia doszło we wtorek w nocy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że podczas imprezy 27-latek pobił 25-latka. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala. Jego oprawca, który działał recydywie, został zatrzymany przez kościerskich kryminalnych. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. W sprawie zarzuty usłyszała też 18-latka, która odpowie za nieudzielenie pomocy.

poniedziałek, 3 października 2016 r., 10:46
Zamek Kiszewski. Nie chciała potrącić psa, uderzyła w drzewo
W niedzielne popołudnie służby ratunkowe interweniowały w Zamku Kiszewskim (gm. Stara Kiszewa). Kierująca pojazdem kobieta chcąc uniknąć potrącenia czworonoga, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo.

poniedziałek, 3 października 2016 r., 09:16
Dziemiany. Spłonęło mieszkanie i stolarnia
W nocy z soboty na niedzielę doszło do pożaru budynku mieszkalnego oraz stolarni. Najprawdopodobniej na skutek uderzenia pioruna stolarnia i jedno z mieszkań w budynku wielorodzinnym spłonęły doszczętnie. Bez dachu nad głową pozostała czteroosobowa rodzina.

piątek, 30 września 2016 r., 20:45
Lubań. Czołowe zderzenie passata z golfem
Dwie osoby trafiły do szpitala na skutek zdarzenia, do którego doszło w piątkowy wieczór na drodze wojewódzkiej relacji Nowa Karczma - Kościerzyna. W Lubaniu czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe.

piątek, 30 września 2016 r., 10:44
Skrzydłowo. Spłonęła stodoła z chlewnią
W czwartkowy wieczór osiem zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem stodoły i chlewni w miejscowości Skrzydłowo (gm. Nowa Karczma). Drewniana stodoła spłonęła doszczętnie, po chlewni pozostały tylko mury. Straty wstępnie oszacowano na około 50.000 zł.

środa, 28 września 2016 r., 13:46
Wieżyca. Groźny wypadek na K20 - siedem osób rannych
Aż siedem osób zostało poszkodowanych w wyniku wypadku, do którego doszło w Wieżycy na trasie Egiertowo - Kościerzyna. Zderzyły się tam trzy pojazdy.

środa, 28 września 2016 r., 09:01
Korne - Bytów. Zderzenie mazdy z chryslerem
Jedna osoba została poszkodowana na skutek zdarzenia, do którego doszło w poniedziałkowe popołudnie na krajowej "20" między Kornem a Wygodą. Na skrzyżowaniu zderzyły się tam dwa pojazdy osobowe - mazda i chrysler.

środa, 28 września 2016 r., 08:41
Chrztowo. Spłonął budynek mieszkalny
Dziewięć zastępów straży pożarnej walczyło w nocy z pożarem budynku mieszkalnego w miejscowości Chrztowo (gm. Liniewo). Spaleniu całkowicie uległo między innymi poddasze obiektu. Straty wstępnie oszacowano na około 200.000 zł. Budynek nie nadaje się do zamieszkania.

poniedziałek, 26 września 2016 r., 18:39
Kościerzyna. Pożar na os. 1000-lecia - jedna osoba nie żyje, trzy podtrute dymem
Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w poniedziałkowe popołudnie w jednym z mieszkań na osiedlu 1000-lecia w Kościerzynie. W jego wyniku śmierć poniosła jedna osoba, a trzy zostały przetransportowane do szpitala.