czwartek, 18 stycznia 2018 r., 11:34
Kościerzyna. Zaparkował w zatoczce autobusowej, samochód odholowali policjanci
Kierujący Hondą Civic zaparkował swój pojazd nie dość, że w zatoczce autobusowej, to także we wjeździe do posesji. Zawiadomieni o sprawie policjanci, odholowali nieprawidłowo zaparkowany samochód, za co później zapłacić musiał odnaleziony właściciel pojazdu.

czwartek, 18 stycznia 2018 r., 10:33
Wielki Klincz. Wypadek na terenie jednej z firm - 59-latek ciężko ranny
W czwartek rano doszło do poważnego wypadku na terenie firmy transportowej w Wielkim Klinczu. Klient przedsiębiorstwa został tam przygnieciony przez materiał, który wypadł z łyżki ładowarki. 59-letni mieszkaniec gminy Kościerzyna trafił do kościerskiego szpitala.

środa, 17 stycznia 2018 r., 08:52
Liniewo. Pożar w magazynie. Spłonął dostawczy mercedes
Cztery zastępy straży pożarnej walczyły we wtorkową noc z pożarem, do którego doszło w Liniewie. Spłonął tam dostawczy mercedes, który znajdował się wewnątrz magazynu z materiałami budowlanymi.

wtorek, 16 stycznia 2018 r., 09:36
Pada śnieg. Synoptycy zapowiadają też silny wiatr
Nad obszarem powiatów kościerskiego i kartuskiego prognozowane są silne porywy wiatru o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 70 km/h oraz opady śniegu, co może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

poniedziałek, 15 stycznia 2018 r., 11:28
Chciał wskoczyć pod pociąg - uratowali go policjanci
Zadzwonił na Policję. Powiedział, że zamierza popełnić samobójstwo. Reakcja funkcjonariuszy była natychmiastowa. Ustalono miejsce przebywania 32-latka i zaopiekowano się nim do momenty przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego.

poniedziałek, 15 stycznia 2018 r., 11:20
W Wielkim Klinczu też świecą przykładem
Mieszkańcy kolejnej miejscowości w gminie Kościerzyna świecą przykładem. To wspólna akcja kościerskiego samorządu i Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. W niedzielny wieczór funkcjonariusze odwiedzili Wielki Klincz, by rozdać mieszkańcom opaski odblaskowe. Warto bowiem pamiętać, że nawet mały, umieszczony w widocznym miejscu odblask, może uratować życie!

piątek, 12 stycznia 2018 r., 12:45
"O mały włos nie zderzył się z ciężarówką" - pijany 64-latek zatrzymany przez innych kierowców
Jechał od prawej do lewej, o mały włos nie zderzając się z jadącą z przeciwnego kierunku ciężarówką - relacjonowali świadkowie, którzy ujęli 64-letniego kierującego Audi 80 na K20. Jak się okazało mężczyzna był pijany. Wydmuchał blisko 2 promile alkoholu.

czwartek, 11 stycznia 2018 r., 10:22
Kościerzyna. Ukradł torebkę ze szpitala i zakopał ją w lesie
Wszedł do jednego z pomieszczeń biurowych w szpitalu i ukradł z niego torebkę wraz z pieniędzmi i dokumentami. Dzień później wpadł w ręce policji. Wskazał też miejsce ukrycia skradzionych rzeczy. Zakopał je w lesie.

środa, 10 stycznia 2018 r., 12:05
Szczęśliwy finał poszukiwań 28-latka
Wyszedł z zaparkowanego samochodu i udał się do lasu. Gdy nie wracał przez pół godziny, powiadomiono policję. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania. Do pomocy wezwano też strażaków. Szczęśliwie 28-latek szybko się odnalazł.

wtorek, 9 stycznia 2018 r., 17:40
Będzie ślisko - uważajcie na drogach i chodnikach!
Nad ranem w Pomorskiem ma padać marznący deszcz. W zwiąku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia. Komunikat obowiązuje od godziny 3. do 21 w środę. Uważajcie zarówno poruszając się po drogach, jak i chodnikach!