poniedziałek, 3 czerwca 2019 r., 10:18
Stara Kiszewa. Czołowe zderzenie VW Polo z oplem
W piątkowe popołudnie służby interweniowały w Starej Kiszewie, gdzie doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów. Wskutek zdarzenia do szpitala przetransportowano 19-letnią pasażerkę.

poniedziałek, 3 czerwca 2019 r., 10:11
Kościerzyna. Podczas manewru skrętu potrącił 12-letniego rowerzystę
12-letni mieszkaniec Gdyni trafił do szpitala po tym, jak został jadąc na rowerze został potrącony przez kierującego audi. Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie na skrzyżowaniu ulic Szopińskiego i Jeziornej.

czwartek, 30 maja 2019 r., 15:09
Szatarpy. 21-latek pod wpływem alkoholu jechał audi
W środowy wieczór policjanci zatrzymali do kontroli audi, którym kierował 21-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. Mężczyzna nie tylko nie posiadał uprawnień do kierowania, ale znajdował się też w stanie nietrzeźwości.

środa, 29 maja 2019 r., 11:14
Chciał zatankować. Był pijany. Pracownicy stacji zabrali mu kluczyki
Przyjechał na stację paliw. Zatankował paliwo. Pracowników stacji zaniepokoiło jednak zachowania kierującego pojazdem. Wyczuwalna była od niego także woń alkoholu. Zabrali więc 47-latkowi kluczyki od samochodu i powiadomili policję. Mężczyzna wydmuchał blisko 2,5 promila alkoholu.

środa, 29 maja 2019 r., 09:50
Sarnowy. 19-latka dachowała peugeotem
Jedna osoba trafił do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło we wtorkowe przedpołudnie w miejscowości Sarnowy. 19-letnia kobieta dachowała tam peugeotem.

wtorek, 28 maja 2019 r., 17:03
Szumleś Szlachecki. Wypadek z udziałem trzech pojazdów - cztery osoby w szpitalu
We wtorkowe popołudnie służby interweniowały na drodze wojewódzkiej w miejscowości Szumleś Szlachecki. Renault uderzyło tam najpierw w audi, a następnie czołowo zderzyło się ze skodą. Wskutek zdarzenia do szpitala przetransportowano cztery osoby.

poniedziałek, 27 maja 2019 r., 12:51
24-letni sprawca kradzieży rowerów zatrzymany
Dzięki pracy kościerskich policjantów możliwe było zatrzymanie sprawcy kradzieży. Mężczyzna ukradł dwa rowery o łącznej wartości 1800 zł. Policjanci odzyskali utracone rowery, które w niedługim czasie zostaną przekazane poszkodowanym. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. 24-latek usłyszał już zarzut kradzieży. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

poniedziałek, 27 maja 2019 r., 10:55
Lipusz. Volskwagen wymusił pierwszeństwo na motocykliście
29-letni motocyklista trafił do szpitala po tym, jak zderzył się z wyjeżdżającym z drogi podporządkowanej volkswagenem. Kierującemu samochodem osobowym zatrzymano prawo jazdy.

piątek, 24 maja 2019 r., 13:29
Legionella w kościerskim szpitalu - pacjenci mają zakaz korzystania z pryszniców
Kościerski sanepid wydał decyzję administracyjną nakazującą wyłączyć z eksploatacji urządzenia i instalacje wody ciepłej na Oddziale Onkologii Klinicznej szpitala oraz zakazał używania pryszniców w całym budynku szpitalnym. Ma to związek z wykryciem bakterii Legionella, która może wywoływać ostrą chorobę zakaźną, wieloukładową, najczęściej z dominującymi objawami zapalenia płuc.

środa, 22 maja 2019 r., 09:59
Kościerzyna. 20-latek jechał BMW bez uprawnień
Wizytą w sądzie zakończy wtorkową przejażdżkę BMW 20-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. Mężczyzna wsiadł za kierownicę pojazdu, mimo iż nie posiadał uprawnień do kierowania.