wtorek, 9 kwietnia 2019 r., 09:24
Był pijany, wyprzedzał innego rowerzystę i się przewrócił
Z urazem głowy i ogólnymi potłuczeniami do szpitala został przetransportowany 37-letni mężczyzna, który podczas wyprzedzania innego rowerzysty, zahaczył o jego pojazd i przewrócił się. Poszkodowany, a zarazem sprawca zdarzenia wydmuchał około dwóch promili alkoholu.

niedziela, 7 kwietnia 2019 r., 18:06
Borsk. Wypadek z udziałem paralotniarza
W niedzielne popołudnie służby interweniowały na lotnisku w Borsku, gdzie doszło do wypadku z udziałem paralotniarza. 40-letni mężczyzna spadł z wysokości około dziesięciu metrów. Do szpitala został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

piątek, 5 kwietnia 2019 r., 11:01
Zajechał mu drogę i zabrał kluczyki. 45-latek wydmuchał 2,5 promila alkoholu
Widząc styl jazdy kierującego fiatem punto, mieszkaniec Świecia zajechał mu drogę i zabrał kluczyki. Powiadomił też policję. Okazało się, że 45-latek kierujący fiatem miał w wydychanym powietrzu około 2,5 promila alkoholu.

czwartek, 4 kwietnia 2019 r., 14:42
Nowy Klincz. VW Touran podczas wyprzedzania uderzył w renault i ciągnik rolniczy
Dwie osoby trafiły do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w środowe popołudnie w Nowym Klinczu. Kierowca samochodu osobowego uderzył podczas wyprzedzania w bok renault, a następnie tył ciągnika rolniczego z przyczepą.

czwartek, 4 kwietnia 2019 r., 10:11
Wiele. Spowodował wypadek i uciekł. Był pijany?
Trwają czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy porannego wypadku w Wielu. Kierujący samochodem dostawczym wymusił tam pierwszeństwo przejazdu na VW Passacie, którym podróżowały dwie kobiety. Trafiły one do szpitala, a sprawca zdarzenia uciekł.

wtorek, 2 kwietnia 2019 r., 13:19
Chciał skoczyć z rusztowania - uratowali go policjanci
Na trzecim piętrze wyszedł na rusztowania i zagroził, że skoczy. Z pomocą ruszyli mu policjanci. W ostatniej chwili złapali go za ubrania i ściągnęli z rusztowania. Dzięki swojej szybkiej i zdecydowanej reakcji, funkcjonariusze uratowali życie 29-latka i przekazali go pod opiekę lekarzy.

poniedziałek, 1 kwietnia 2019 r., 10:58
Kościerzyna. Zderzenie motoroweru z mercedesem
61-letni mężczyzna trafił do szpitala po tym, jak kierując motorowerem zderzył się z mercedesem. Do zdarzenia doszło w sobotnie południe w Kościerzynie.

poniedziałek, 1 kwietnia 2019 r., 10:42
Trzej piraci drogowi w rękach policji
Aż trzech kierujących, którzy dość znacząco przekroczyli prędkość, zatrzymali w miniony weekend kościerscy policjanci. Jeden z nich pędził przez Korne z prędkością 180 km/h, pozostali dwaj musieli pożegnać się z prawem jazdy, bo pedał gazu nacisnęli zbyt mocno w terenie zabudowanym.

poniedziałek, 1 kwietnia 2019 r., 07:44
Policyjne kontrole z powietrza? Powstała komórka rozpoznania powietrznego
Wyposażony w podczerwień, kamerę termowizyjną, czy wideorejestrator zeppelin już od kilku dni patroluje ulice Kościerzyny. To pilotażowy program Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, która utworzyła wydział rozpoznania powietrznego. Ma ona nie tylko na celu zwiększenie wykrywalności przestępstw, ale ograniczenie emisji spalin, co szczególnie w Kościerzynie jest bardzo istotne.

czwartek, 28 marca 2019 r., 10:20
Kościerzyna. Był poszukiwany przez sąd - 23-latek trafił do aresztu
Niemal cztery najbliższe lata w areszcie spędzi 23-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego, którego w środę zatrzymali policjanci. Mężczyzna był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia kary pozbawienia wolności m.in. za atakowanie policjantów.