piątek, 25 listopada 2016 r., 09:59
Tragiczny wypadek przy pracach polowych - nie żyje 56-letni mężczyzna
W czwartek podczas prac polowych na terenie jednego z gospodarstw w gminie Dziemiany doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Zginął 56-latek. Przyczyny wypadku ustalają funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

czwartek, 24 listopada 2016 r., 15:00
Kościerzyna. 13-latka potrącona na ulicy Skłodowskiej
13-letnia dziewczynka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala po tym, jak została potrącona przez VW Golfa. Do zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie na ulicy Skłodowskiej w Kościerzynie.

środa, 23 listopada 2016 r., 08:50
Łubiana. Koparką uszkodził baner reklamowy i odjechał
We wtorkowe popołudnie kościerscy policjanci otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu wielkiego banera reklamowe znajdującego się przy zjeździe z drogi krajowej na Łubianę. Na podstawie zeznań świadków i zabezpieczonych śladów policjanci ustalili domniemanego sprawcę. Ten jednak nie przyznaje się do winy.

poniedziałek, 21 listopada 2016 r., 11:14
Nietrzeźwy motorowerzysta zatrzymany przez mieszkańca Kościerzyny
Postawą obywatelską wykazał się mieszkaniec Kościerzyny, który w piątkowe popołudnie zatrzymał pijanego motorowerzystę, a następnie zawiadomił o tym policję. 27-latek wydmuchał dwa promile alkoholu. To jednak nie jedyny nietrzeźwy kierowca, który w miniony weekend wyróżnił się brakiem odpowiedzialności, wsiadając za kierownicę mimo iż wcześniej spożywał alkohol.

poniedziałek, 21 listopada 2016 r., 10:44
Juszki. Renault uderzyło w słup - 45-latek był pijany
O uszkodzonym słupie oświetleniowym w Juszkach (gm. Kościerzyna) policjantów powiadomili strażnicy gminni. Jak się okazało, za za zdarzenie to odpowiadał 45-latek, który jadąc renault stracił panowanie nad pojazdem, zatrzymując się na słupie. W chwili zatrzymania, mężczyzna wydmuchał około 2,5 promila alkoholu!

poniedziałek, 21 listopada 2016 r., 10:34
Kościerzyna. Polo uderzyło w ciężarówkę - kierowca z 3 promilami!
Szczęśliwie bez osób poszkodowanych zakończyło się piątkowe zdarzenie, do którego doszło na ulicy Klasztornej w Kościerzynie. Kierujący polo zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z ciężarówką. Jak się okazało siedzący za kierownicą polo 36-latek był kompletnie pijany.

piątek, 18 listopada 2016 r., 12:06
Chodził po lesie i wołał o pomoc - 28-latek zatrzymany z narkotykami
Chodził po lesie i wołał o pomoc. Po przybyciu policji okazało się, że 28-latek nie tylko może znajdować się pod działaniem środków odurzających, ale też posiadał przy sobie narkotyki. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

piątek, 18 listopada 2016 r., 11:59
Kierował fordem - wydmuchał blisko 3 promile alkoholu!
Blisko trzy promile alkoholu wydmuchał 52-letni mieszkaniec gminy Dziemiany, któremu jego stan nietrzeźwości nie przeszkodził siąść za kierownicą pojazdu. Mężczyzna za swój czyn niedługo odpowie przed sądem.

piątek, 18 listopada 2016 r., 11:49
Kościerzyna. 31-latka i 29-latek potrąceni na przejściach dla pieszych
W czwartkowe popołudnie służby ratunkowe aż dwukrotnie interweniowały przy potrąceniach pieszych w Kościerzynie. Na ulicy Szkolnej 31-latka została potrącona przez fiata, na ulicy Szopińskiego pod kołami golfa znalazł się 29-latek. Do obu zdarzeń doszło z winy kierujących pojazdami.

środa, 16 listopada 2016 r., 18:30
Głodowo - Stary Wiec. 63-latek znaleziony w głębokiej hipotermii - zmarł w szpitalu
Na mężczyznę leżącego na polu przy drodze gruntowej między Głodowem a Starym Wiecem natrafili pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Liniewie. Przybyłe na miejsce służby natychmiast podjęły reanimację 63-latka. Mężczyzna zmarł jednak tuż po przetransportowaniu go do szpitala.