czwartek, 7 lutego 2019 r., 06:53
Jest bardzo ślisko. Uważajcie!
Na drogach panują wyjątkowo trudne warunki. Jezdnie są oblodzone, co bardzo utrudnia kierowcom poruszanie się po nich. W regionie doszło już do kilku stłuczek i kolizji. Z uwagi na oblodzenie, do odwołania, zamknięta została trasa Egiertowo-Kamela. Służby apelują do uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności.

środa, 6 lutego 2019 r., 12:01
Policjanci odwiedzają szkoły i przedszkola. Ruszyła akcja "Bezpieczne ferie"
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie rozpoczęli działania "Bezpieczne ferie". Wczoraj spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Funkcjonariusze rozmawiali o bezpieczeństwie podczas zabawy i wypoczynku w czasie ferii zimowych.

poniedziałek, 4 lutego 2019 r., 10:22
Trzech nietrzeźwych kierowców zatrzymanych w jeden dzień
Aż trzem nietrzeźwym kierującym udaremnili dalszą jazdę w niedziele kościerscy funkcjonariusze. Rekordzista, 41-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego, wydmuchał prawie 2,5 promila alkoholu.

poniedziałek, 4 lutego 2019 r., 10:14
Na widok policji zaczął uciekać - 20-latek z zarzutami
Na widok radiowozu kierujący renault, przyspieszył. Po kilkukilometrowej ucieczce zespół mu się jednak samochód. Teraz 20-latek odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat pięciu.

czwartek, 31 stycznia 2019 r., 09:15
Był poszukiwany przez sąd i policję. 20-latek zatrzymany
Był poszukiwany przez sąd, bo unikał wstawiennictwa w zakładzie karnym, gdzie ma spędzić 2,5 roku. Poszukiwali go także policjanci ws. sklepowych kradzieży. 20-latek wpadł w środę w ręce kościerskich kryminalnych. Był agresywny. Funkcjonariusze musieli użyć wobec niego środków przymusu bezpośredniego.

środa, 30 stycznia 2019 r., 12:38
Śmiertelne potrącenie 61-latki na ul. Zamkowej w Kartuzach - policja prosi świadków o kontakt
Kartuscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie potrącenia pieszej, do którego doszło pod koniec grudnia ubiegłego roku. Wskutek wypadku zginęła 61-letnia kobieta. Mundurowi proszą o kontakt świadków tego zdarzenia, a w szczególności kierującą czarnym samochodem, prawdopodobnie marki Skoda Octavia o początkowych numerze rejestracyjnym GKS, jadącą za Renault, który uczestniczył w zdarzeniu.

środa, 30 stycznia 2019 r., 10:01
Wdzydze Tucholskie. Ciężarowe volvo przewróciło się na bok
We wtorkowe przedpołudnie służby interweniowały we Wdzydzach Tucholskich, gdzie ciężarowe volvo z przyczepą przewróciło się na bok. Wskutek zdarzenia poszkodowany został 33-letni kierujący pojazdem.

wtorek, 29 stycznia 2019 r., 20:34
Grabowo Kościerskie. Skoda rozbiła się na drzewie
Jedna osoba została poszkodowana wskutek zdarzenia, do którego doszło we wtorkowe popołudnie na drodze wojewódzkiej relacji Grabowo-Nowa Karczma. Kierująca skodą wypadła tam z trasy i czołowo zderzyła się z drzewem.

wtorek, 29 stycznia 2019 r., 20:26
Kościerzyna. Pożar garażu - spłonął samochód
We wtorkowe popołudnie strażacy walczyli z pożarem, do którego doszło w garażu domu mieszkalnego przy ulicy Przemysłowej w Kościerzynie. Spaleniu uległy między innymi znajdujące się w pomieszczeniu pojazdy. Trwa wyjaśnianie przyczyny zaistnienia ognia.

wtorek, 29 stycznia 2019 r., 12:44
Wpłacił zaliczkę. Pojechał obejrzeć ciągnik. Trafił na opuszczone gospodarstwo
Wpłacił zaliczkę za ciągnik rolniczy, a następnie pojechał go obejrzeć pod wskazany w ogłoszeniu adres. Trafił na gospodarstwo, ale opuszczone już od wielu lat. Kontakt ze sprzedającym się urwał. Tym samym 33-letni mieszkaniec powiatu dołączył do niemałego grona ofiar oszustów internetowych. Funkcjonariusze po raz kolejny apelują więc o zachowanie rozsądku podczas zakupów przez internet.