wtorek, 27 grudnia 2016 r., 11:29
Święta na drogach - wypadek, kolizje i nietrzeźwi kierujący
Wypadek, sześć kolizji i pięciu amatorów jazdy na podwójnym gazie - to bilans świąt Bożego Narodzenia na drogach powiatu kościerskiego. Rekordzista wśród nietrzeźwych kierujących wydmuchał ponad dwa promile alkoholu.

piątek, 23 grudnia 2016 r., 11:20
Bezpieczne święta na drodze - ruszyła policyjna akcja
Przestrzeganie przepisów związanych z transportem drogowym to obowiązek każdego kierowcy. W nadchodzące święta na drogach powiatu kościerskiego i całego kraju policjanci prowadzić będą wzmożone kontrole w tym zakresie.

środa, 21 grudnia 2016 r., 09:37
Kościerzyna. Passatem w sharana - jedna osoba w szpitalu
38-letni mężczyzna z ogólnymi potłuczeniami ciała został przetransportowany do szpitala po tym, jak w kierowanego przez niego VW Sharana uderzył VW Passat. Do zdarzenia doszło we wtorek tuż po godzinie 16. na ulicy Marii Skłodowskiej-Curie w Kościerzynie.

poniedziałek, 19 grudnia 2016 r., 10:06
Kościerzyna. 60-latek jechał na podwójnym gazie
Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się niedzielna przejażdżka volvo dla 60-letniego mieszkańca Kościerzyny. Mężczyzna poddany kontroli na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wydmuchał 1,8 promila alkoholu.

sobota, 17 grudnia 2016 r., 20:26
Kościerzyna-Rybaki. Osobówką w drzewo - jedna osoba ranna
Jedna osoba została ranna w wyniku wypadku, do którego doszło w Rybakach. Samochód osobowy uderzył tam w drzewo.

czwartek, 15 grudnia 2016 r., 12:19
Uważaj! Gorączka przedświątecznych zakupów to raj dla kieszonkowców
Zbliżający się okres przedświąteczny to najbardziej dogodny czas pracy dla złodziei i oszustów. Żeby nie stać się ofiarą przestępstwa, a nadchodzące święta były dla nas okresem odpoczynku i radości, pamiętajmy o kilku zasadach.

czwartek, 15 grudnia 2016 r., 10:14
Puc. Pijany 62-latek jechał wrakiem roweru
550 zł - mandatem takiej wysokości został ukarany 62-latek, który nie tylko jechał rowerem mając w wydychanym powietrzu półtora promila alkoholu, ale pojazd, którym się poruszał nie nadawał się do jazdy.

środa, 14 grudnia 2016 r., 11:58
Świąteczne zakupy przez internet? Uważaj na oszustów!
Zakupy przez internet zyskują na popularności. Z coraz większą liczbą sympatyków internetowych zakupów, wzrasta też liczba oszustów, którzy czyhają na Twoją naiwność. Tym samym rośnie też liczba ofiar sieciowych oszustw. W tym roku kościerska policja odnotowała już 80 takich zgłoszeń. W związku z tym apeluje do mieszkańców o rozsądek podczas zakupów przez internet.

środa, 14 grudnia 2016 r., 10:03
Liniewko. Przewrócił się na rowerze, trafił na OIOM
Stracił przytomność w domu. Wezwano zespół ratownictwa medycznego i policję. Jak się okazało, 41-letni mężczyzna przewrócił się na rowerze i doznał miedzy innymi poważnego urazu głowy. Trafił na oddział intensywnej terapii medycznej. Służby apelują o ostrożność podczas poruszania się na po śliskich drogach.

poniedziałek, 12 grudnia 2016 r., 09:35
Chronił przed kradzieżą, sam wpadł na wynoszeniu piwa
64-letni mężczyzna może zapomnieć o karierze pracownika ochrony. Ochraniając jeden z marketów w Kościerzynie, nie tylko znajdował się w stanie nietrzeźwości, ale też kradł. Został przyłapany na gorącym uczynku przez kierowniczkę dyskontu.