poniedziałek, 7 listopada 2016 r., 11:28
Kościerzyna. Przerysował inny samochód - myślał, że uniknie konsekwencji
Choć myślał, że zostanie bezkarny, nie udało się mu jednak uniknąć konsekwencji. Mowa o mężczyźnie, który na jednym z kościerskich parkingów cofając Seatem Alhambra przerysował inny samochód, po czym odjechał. Dzięki temu, że całe zdarzenie zarejestrował monitoring, szybko udało się ustalić sprawcę. Podobnych zdarzeń kościerska policja odnotowuje kilka tygodniowo.

czwartek, 3 listopada 2016 r., 09:03
Kościerzyna. Wszedł do mieszkania i ukradł portfel
35-latek wszedł do jednego z mieszkań przy ulicy Wodnej w Kościerzynie i ukradł z niego portfel. Szybko wpadł w ręce kościerskich kryminalnych. Policjanci znaleźli u niego skradzione rzeczy. Teraz mieszkaniec powiatu kościerskiego stanie przed sądem, gdzie odpowie za swój czyn.

czwartek, 3 listopada 2016 r., 08:41
Kościerzyna. Wybił szybę w samochodzie - 23-latek w rękach policji
Kara do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 23-letniemu mieszkańcowi powiatu kościerskiego, któremu kościerscy policjanci przedstawili zarzut uszkodzenia mienia. Mężczyzna miał nocą uszkodzić szybę w jednym z zaparkowanych przy ulicy Staszica samochodów.

środa, 2 listopada 2016 r., 11:50
Spokojny długi weekend na kościerskich drogach - Akcja Znicz jeszcze trwa
Dotychczas kościerscy policjanci nie odnotowali ani poważniejszych zdarzeń drogowych ani nietrzeźwych kierujących, choć tych na zawartość alkoholu w organizmie przebadano aż około tysiąca. "Akcja Znicz", która trwa od piątku przebiega więc spokojnie. Potrwa do czwartkowego poranka.

środa, 2 listopada 2016 r., 10:04
Orle. Seat wypadł z drogi
Wizytą w szpitalu dla 18-latki w ciąży zakończyło się zdarzenie drogowe, do którego doszło we wtorkowe popołudnie w Orlu (gm. Liniewo). Kierujący seatem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu.

poniedziałek, 31 października 2016 r., 09:50
Polo uderzyło w citroena w Będominie, 11-latka wbiegła pod skuter w Nowej Karczmie
Do dwóch zdarzeń drogowych doszło w sobotnie popołudnie na terenie powiatu kościerskiego. W Będominie kierująca VW Polo najechała na tył poprzedzającego ją Citroena C4, w wyniku czego dwie osoby przetransportowano do szpitala. W Nowej Karczmie na parkingu 11-latka uderzyła w motorower.

poniedziałek, 31 października 2016 r., 09:32
Górne Maliki. 21-latek z zarzutem włamania, jego kompan już w więzieniu
Drewniany stół i krzesła o wartości 700 zł padły łupem dwóch młodych mieszkańców gminy Stara Kiszewa, którzy włamali się do jednego z domków letniskowych w Górnych Malikach. Do zdarzenia doszło w okresie od lipca do piątku. W weekend kościerscy policjanci zatrzymali jednego z włamywaczy. Drugi z nich, jak się okazało, już odbywa karę więzienia za inne przestępstwa.

poniedziałek, 31 października 2016 r., 09:18
Kościerzyna. Włamał się do mieszkania i ukradł słoik kawy
Kara do 10 lat pozbawienia grozi 35-latkowi, który w piątek włamał się do jednego z mieszkań w Kościerzynie. Jego łupem padła butla z gazem i słoik kawy. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu.

niedziela, 30 października 2016 r., 13:17
Kościerzyna. Odnaleziono zaginionego 29-latka
W niedzielę prowadzono poszukiwania 29-letniego Marcina Gerbatowskiego. Zaginął w sobotę około południa, a udało się odnaleźć go w niedzielę.

piątek, 28 października 2016 r., 11:48
22-latek zatrzymany z marihuaną i pół kilogramem grzybków halucynogennych
Kara do trzech lat pozbawienia wolności grozi 22-letniemu mężczyźnie, u którego policjanci znaleźli 39 gramów suszu roślinnego, zaś w bagażniku pojazdu, którym podróżował, ponad 1.300 grzybków halucynogennych. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. W czwartek usłyszał zarzut posiadania substancji narkotycznych.