czwartek, 16 maja 2019 r., 09:21
Szatarpy. 37-latek stracił prawo jazdy
Zatrzymaniem prawa jazdy, a niedługo także wizytą w sądzie zakończyła się dla 37-latka środowa przejażdżka Audi A4. Mieszkaniec powiatu kościerskiego wsiadł za kierownicę mimo iż wcześniej spożywał alkohol. Wydmuchał około promila alkoholu.

czwartek, 16 maja 2019 r., 09:02
Skorzewo. 18-latek ranny po zderzeniu Alfy Romeo z ciężarówką
18-latek trafił do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w środowe popołudnie w Skorzewie. Podczas manewru wyprzedzania nastolatek stracił panowanie nad pojazdem, w którego następnie uderzył samochód ciężarowy.

środa, 15 maja 2019 r., 10:49
Zaginął 17-letni Sebastian - trwają poszukiwania nastolatka
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie poszukują 17-letniego Sebastiana. Nastolatek we wtorek wyszedł z domu dziecka i do tej pory nie ma z nim kontaktu.

wtorek, 14 maja 2019 r., 12:32
Widziałeś go? Poszukiwania Waldemara Perszewskiego wciąż trwają
Kościerscy policjanci wciąż poszukują 31-letniego Waldemara Perszewskiego. Zaginięcie mieszkańca Kościerzyny zgłoszono 25 kwietnia. Funkcjonariusze dziękują za dotychczasowe informacje i proszą o kolejne sygnały mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu zaginionego.

wtorek, 14 maja 2019 r., 12:20
Kościerzyna. Pożar w budynku KOSiRu - spłonęła sauna
W poniedziałkowe popołudnie strażacy interweniowali w Kościerzynie przy ulicy Kamiennej. W budynku Kościerskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji doszło do pożaru w saunie. Pomieszczenie uległo całkowitemu zniszczeniu.

poniedziałek, 13 maja 2019 r., 10:34
Gostomko. Straż rybacka zatrzymała kłusownika
W piątkowy poranek, około godziny 5.30 na rzece Borowa w okolicach miejscowości Gostomko (gm. Lipusz Społeczna) Straż Rybacka powiatu kościerskiego wraz z funkcjonariuszem Państwowej Straży Rybackiej z Posterunku w Kościerzynie ujęli na gorącym uczynku sprawcę kłusownictwa, którym okazał się mieszkaniec powiatu kościerskiego.

czwartek, 9 maja 2019 r., 11:25
Przebadali trzeźwość pół tysiąca kierowców
Od wczesnych godzin porannych na drogach powiatu kościerskiego przeprowadzono akcję ukierunkowaną na kontrolę stanu trzeźwości kierujących. Funkcjonariusze poddali badaniu alkotestem około 500 kierowców. Dwóch z nich wsiadło za kierownicę, mimo iż wcześniej spożywali alkohol.

środa, 8 maja 2019 r., 10:22
Kolejne alarmy bombowe w szkołach średnich
W środowy poranek służby ponownie zostały postawione w stan gotowości. Tym razem we wszystkich czterech szkołach ponadgimnazjalnych w Kościerzynie wszczęto alarmy bombowe. W żadnej nie stwierdzono podłożenia ładunków wybuchowych.

wtorek, 7 maja 2019 r., 09:11
Alarmy bombowe w szkołach średnich
Po północy na skrzynki mailowe szkół średnich wpłynęły wiadomości o podłożeniu w placówkach ładunków wybuchowych. W Ekonomiku, Budowlance oraz Liceum Ogólnokształcącym w Kościerzynie wszczęto alarmy bombowe. Szkoły są sprawdzane przez policjantów i strażaków. Egzamin maturalny ma zostać przeprowadzony bez zakłóceń.

poniedziałek, 6 maja 2019 r., 09:57
Napadli na 29-latka i 24-latkę w Kościerzynie - sprawcy poszukiwani
Do napaści na dwoje mieszkańców Kościerzyny doszło w nocy z 2 na 3 maja. 29-latek i 24-latka zostali pobici przez 15-osobową grupę. O ile mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń, kobieta zostałą przetransportowana do szpitala.