poniedziałek, 14 sierpnia 2017 r., 10:48
Kłobuczyno. Opel najechał na tył hondy
53-letnia kobieta trafiła do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w niedzielny wieczór na trasie Kłobuczyno-Kaliska Kościerskie. Kierujący oplem najechał tam na tył hondy.

poniedziałek, 14 sierpnia 2017 r., 10:22
Szumleś Szlechecki. Motocyklem w drzewo. Pasażerka w ciężkim stanie. Kierujący bez uprawnień i po spożyciu
W niedzielne popołudnie służby interweniowały w Szumlesiu Szlacheckim, gdzie kierujący motocyklem uderzył w drzewo. Nieprzytomną 30-letnią pasażerkę do szpitala przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kierujący motocyklem mężczyzna nie dość, że znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu, to nie posiadał też uprawnień do kierowania pojazdem.

poniedziałek, 14 sierpnia 2017 r., 10:14
Kościerzyna. Skoda zderzyła się z autobusem
Kierująca skodą kobieta trafiła do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w sobotę w Kościerzynie. Kobieta wymusiła pierwszeństwo, doprowadzając do zderzenia z autobusem.

sobota, 12 sierpnia 2017 r., 14:38
Uwaga! Obowiązuje zakaz wjazdu do lasów!
Służby leśne apelują, by nie wjeżdżać do lasów. Trwa usuwanie skutków nocnej nawałnicy. Obecnie służby walczą z powyrywanymi i złamanymi drzewami, jednak sporo drzew jest także naruszonych przez szalejącą wichurę i istnieje niebezpieczeństwo, że również mogą się przewrócić.

sobota, 12 sierpnia 2017 r., 08:19
Krajobraz po burzy - nieprzejezdne drogi, zerwane dachy i brak prądu
Zerwane dachy, nieprzejezdne drogi, uszkodzone pojazdy i budynki, czy brak prądu - tak wygląda krajobraz po burzy, która w nocy przeszła nad Kaszubami. Strażacy w powiecie kościerskim odnotowała około 300 interwencji, a wciąż napływają nowe zgłoszenie. Szacuje się, że usuwanie skutków wichur potrwa nawet dwie doby.

sobota, 12 sierpnia 2017 r., 02:04
Gwałtowne burze nad Kaszubami - sporo strażackich interwencji, przerwy w dostawach prądu
W nocy z piątku na sobotę nad Kaszubami przeszła potężna nawałnica. Wskutek gwałtownej burzy sporo interwencji odnotowali strażacy, w wielu miejscach na drogi spadły powalone konary, brakuje też prądu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia II stopnia.

piątek, 11 sierpnia 2017 r., 11:15
Długi weekend na drogach - będą policyjne kontrole
Przed nami długi weekend. W tym czasie odpoczywać jednak nie zamierzają funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy od 11 do 15 sierpnia będą prowadzili działania "Sierpniowy weekend" na drogach powiatu kościerskiego.

środa, 9 sierpnia 2017 r., 12:19
Policjanci po ponad dwóch latach wrócą do służby
Trzej kościerscy policjanci, którym pierwotnie zarzucano spożywanie alkoholu na terenie komendy oraz niewykonanie poleceń przełożonego, po ponad dwóch latach wracają do służby. Rozkaz personalny o wymierzeniu im kary dyscyplinarnej w postaci wydalenia ze służby został umorzony. Jest to efekt wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego, który w przeprowadzonym postępowaniu dyscyplinarnym stwierdził kilkanaście uchybień popełnionych przez rzecznika dyscyplinarnego, jak i Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku.

poniedziałek, 7 sierpnia 2017 r., 09:59
Dobrogoszcz. Kierował golfem - miał ponad dwa promile
27-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sobotę został zatrzymany przez kościerskich policjantów. Wydmuchał ponad dwa promile alkoholu.

poniedziałek, 7 sierpnia 2017 r., 09:53
Skorzewo. Toyotą w opla - jedna osoba w szpitalu
37-letnia kobieta trafiła do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w piątkowy wieczór na trasie Skorzewo - Kościerzyna. Toyota najechała tam na tył opla.