poniedziałek, 9 października 2017 r., 14:16
Sąd wydał list gończy za sędzią Januszem K.
Sędzia Janusz K. nie stawił się do aresztu. Wydano nakaz doprowadzenia go do więzienia przez policję. Funkcjonariuszom nie udało się go odnaleźć. Sąd Rejonowy w Koszalinie wydał więc za nim list gończy. - Jeszcze dziś cała dokumentacja w tej sprawie ma trafić do policji - zaznacza sędzia Sławomir Przykucki.

poniedziałek, 9 października 2017 r., 09:18
Kolejni nietrzeźwi wyeliminowani z ruchu
Utratą prawa jazdy zakończyła się dla dwóch mężczyzn sobotnia przejażdżka. 46-letni kierujący ciągnikiem, jak i 47-letni kierowca opla wsiedli za kółko mimo iż wcześniej spożywali alkohol. Obu grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

sobota, 7 października 2017 r., 10:08
Policjanci z wizytą u uczniów w Nowej Karczmie
Policjanci z kościerskiej komendy w czwartek gościli w Szkole Podstawowej w Nowej Karczmie. Funkcjonariusze uczyli najmłodszych, jak bezpiecznie poruszać się po drodze i pod jakie numery alarmowe dzwonić, gdy potrzebna jest pomoc policjantów, strażaków albo pogotowia.

piątek, 6 października 2017 r., 10:07
Liniewo. Bezpieczna droga do szkoły
Policjanci z Kościerzyny spotkali się z uczniami klas nauczania początkowego w szkole podstawowej w Liniewie i przeprowadzili prelekcję na tematy związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem. Klasa II przygotowała specjalne przedstawienie poświęcone tej tematyce.

piątek, 6 października 2017 r., 10:00
Kościerzyna. Znalazł skrzypce i chciał je sprzedać w lombardzie
Znalazł skrzypce. Postanowił je spieniężyć, więc udał się do lombardu. Szybko wpadł w ręce policjantów, którzy odzyskali instrument i postawili 39-letniemu mieszkańcowi Kościerzyny zarzut przywłaszczenia mienia. Grozi mu za to do trzech lat pozbawienia wolności.

czwartek, 5 października 2017 r., 11:29
Chciał zrobić na złość swojej byłej żonie, podpalił jej auto
Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 48-letniemu mieszkańcowi powiatu kościerskiego, który spalił auto. Chciał zrobić na złość swojej byłej żonie i podpalił VW Passata. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie i usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, za co odpowie przed sądem.

wtorek, 3 października 2017 r., 12:06
Górne Maliki. Obudził ich wybuch - ośmioosobowa rodzina bez dachu nad głową
Ośmioosobową rodzinę w sobotni poranek obudził wybuch butli z gazem. Budynek nie nadaje się do użytkowania. Szczęśliwie żadnemu z domownikowi nic się nie stało, a tymczasowe schronienie znaleźli w miejscowej świetlicy wiejskiej.

poniedziałek, 2 października 2017 r., 11:33
Wypadek podczas konwoju - przestępca zbiegł. Policjanci ruszyli w pościg
Konwojowali przestępcę. Zderzyli się z samochodem ciężarowym. Jeden z policjantów został ranny. Więzień zbiegł. Kościerscy policjanci ruszyli w pościg za uciekinierem. Szczęśliwie był to tylko scenariusz ćwiczeń, których celem było sprawdzenie procedur przewidzianych w takich okolicznościach i zachowania policjantów w trakcie pościgu.

poniedziałek, 2 października 2017 r., 11:14
Prowadzili jeden samochód - obaj byli pijani
Nie posiadali uprawnień do kierowania. Samochód, którym się poruszali, nie był ubezpieczony. Byli pijani. 29-latek miał w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu. Jego 33-letni kompan - 2,2 promila. Prowadzili "na zmianę" audi. Obaj odpowiedzą przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

piątek, 29 września 2017 r., 15:19
Kościerzyna. Włamywacze złapani na "gorącym uczynku"
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie w poniedziałek zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usiłowali dokonać kradzieży z włamaniem do jednego z garaży na terenie Kościerzyny. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.