niedziela, 11 marca 2018 r., 08:55
Nie czyścisz komina? Możesz dużo stracić
Co roku w strażackich statystykach widnieje kilkadziesiąt przypadków pożaru sadzy, czy tych spowodowanych złą wentylacją bądź nieszczelnym systemem grzewczym. Niektóre z nich kończą się tragicznie. Choć straż pożarna co roku prowadzi w tym zakresie akcje profilaktyczne, nie brak osób, które i tak wykazują się beztroską i brakiem wyobraźni.

sobota, 10 marca 2018 r., 10:47
52-latek stracił prawo jazdy podczas akcji "Alkohol i narkotyki"
Nietrzeźwy kierujący z wynikiem 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, trzy mandaty dla kierowców i jeden ukarany pasażer - tak w wielkim skrócie można podsumować czwartkową ogólnopolską policyjną akcję "Alkohol i narkotyki" na drogach powiatu kościerskiego.

piątek, 9 marca 2018 r., 19:44
W gminie Karsin ujawniono kolejne tysiące litrów podejrzanej substancji
Około 60 pojemników o pojemności tysiąca litrów oraz palety z beczkami i pojemnikami 20-litrowymi z nieznaną substancją ujawniono na jednej z działek w Borsku (gm. Karsin). Na miejscu trwają czynności z udziałem śledczych i pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

piątek, 9 marca 2018 r., 11:52
Wielki Klincz. 21-latka wpadła w poślizg - do szpitala zabrał ją LPR
Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala przetransportowano 21-letnią kobietę, która kierując citroenem wpadła w poślizg i dachowała. Do zdarzenia doszło na trasie Wielki Klincz-Wielki Podleś.

piątek, 9 marca 2018 r., 10:02
Zniszczył maszynę, bo "wciągnęła" mu pięć złotych
Kara do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 27-letniemu mieszkańcowi powiatu kościerskiego, który został zatrzymany pod zarzutem uszkodzenia automatu do gier. Miał scyzorykiem zniszczyć maszynę, bo ta "wciągnęła" mu pięć złotych.

piątek, 9 marca 2018 r., 07:36
Zima znów zaatakowała. Trasa Kościerzyna-Korne zakorkowana
Warunki atmosferyczne utrudniają ruch na drogach powiatu kościerskiego. Zakorkowana przez TIRy, które nie mogą podjechać pod wzniesienia, jest między trasa Kościerzyna-Korne. Ruch odbywa się tam wahadłowo.

czwartek, 8 marca 2018 r., 08:57
Dwa wypadki - trzy osoby w szpitalu
Do dwóch wypadków doszło w środę na drogach powiatu kościerskiego. W Strudze kierująca audi uderzyło w drzewo, w Kłobuczynie 28-latka kierując oplem wymusiła pierwszeństwo na VW T4. Wskutek tych zdarzeń trzy osoby trafiły do szpitala.

środa, 7 marca 2018 r., 13:27
Głodowo. "Sprytni" włamywacze pozbawili mieszkańców prądu
Alkohol, tytoń i prąd padły łupem złodziei, którzy włamali się do sklepu w Głodowie. Po zdarzeniu w rejonie miejscowości, w której znajduje się market, mieszkańcy pozbawieni zostali energii elektrycznej. Sprawę wyjaśnia policja.

środa, 7 marca 2018 r., 13:07
W czwartek policyjna akcja "Alkohol i narkotyki"
"Alkohol i narkotyki" pod takim kryptonimem w czwartek w całej Polsce zostaną przeprowadzona policyjne działania. A tym samym także na drogach powiatu kościerskiego należy spodziewać się wzmożonych policyjnych kontroli.

środa, 7 marca 2018 r., 09:15
Areszt dla 24-latka za posiadanie narkotyków
Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy zastosował kościerski sąd wobec 24-latka, który usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna w środę zostanie przetransportowany do aresztu śledczego.