czwartek, 7 grudnia 2017 r., 11:06
Kościerska Huta. Pożar piwnicy budynku mieszkalnego
Najpewniej nieszczelność przewodu doprowadzającego gaz z butli do kuchenki było przyczyną pożaru, do którego doszło w czwartkowy poranek w Kościerskiej Hucie. Podczas działań strażacy wynieśli z piwnicy trzy butle z gazem. Na szczęście nikt nie został ranny.

środa, 6 grudnia 2017 r., 12:42
Pacjent uciekł ze szpitalnej poczekalni. Znaleźli go policjanci
Przez dwie godziny trwały poszukiwania 40-letniego mężczyzny. Mieszkaniec powiatu kartuskiego niepostrzeżenie oddalił się z kościerskiego szpitala.

wtorek, 5 grudnia 2017 r., 10:49
Nowa Kiszewa - Chrósty. Citroen wpadł do rowu - trzy osoby w szpitalu
34-letnia kobieta oraz dwoje dzieci w wieku dwóch lat i trzech miesięcy zostali przetransportowani do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w niedzielny wieczór w miejscowości Nowa Kiszewa-Chrósty.

wtorek, 5 grudnia 2017 r., 10:33
Kościerzyna. Pospieszyli z pomocą starszej kobiecie
W sobotnie przedpołudnie policjanci wraz ze strażakami pospieszyli z pomocą starszej mieszkance Kościerzyny. Kobieta nie dawała oznak życia, więc zaniepokojeni sąsiedzi wezwali służby. Jak się okazało pomoc dotarła na czas.

poniedziałek, 4 grudnia 2017 r., 10:05
Sezon grzewczy rozpoczęty. Cztery pożary - dwie osoby poszkodowane
Aż przy czterech pożarach w miniony weekend interweniowali kościerscy strażacy. Poszkodowane w nich zostały dwie osoby. W Dziemianach i Wielu ogień objął składowany w piwnicy opały, w Szenajdzie od piecyka grzewczego zapaliła się konstrukcja budynku, z kolei w Liniewie najprawdopodobniej wskutek posługiwania się ogniem przez osobę małoletnią zapaliły się śmieci.

piątek, 1 grudnia 2017 r., 10:44
Przed wymiarem sprawiedliwości ukrywał się w... kanapie
Został skazany na ponad dwa lata pozbawienia wolności za pobicie. Ukrywał się jednak przed wymiarem sprawiedliwości. W ręce policjantów wpadł w czwartek, mimo iż za kryjówkę służyła mu kanapa. Kary nie uniknie także dwóch innych poszukiwanych listem gończym.

piątek, 1 grudnia 2017 r., 10:14
Zakupy w sieci rób z głową!
Buty o wartości niemal 400 zł, czy konsola do gier za kwotę 545 zł - między innymi takie produkty zamówili w sieci mieszkańcy powiatu kościerskiego. Za zakupy zapłacili, jednak towaru nie otrzymali. Policja po raz kolejny apeluje o zachowanie rozsądku podczas zamawiania przez Internet, szczególnie w przedświątecznej gorączce zakupów.

czwartek, 30 listopada 2017 r., 09:09
Deszcz ze śniegiem i oblodzone jezdnie - synoptycy ostrzegają
Zgodnie z zapowiedziami synoptyków przed nami intensywne opady deszczu ze śniegiem i śniegu oraz niskie temperatury powodujące oblodzenie. A co za tym idzie z utrudnieniami szczególnie będą musieli liczyć się kierowcy. Ostrzeżenie obowiązuje od czwartku do piątkowego wieczora.

wtorek, 28 listopada 2017 r., 15:51
Kościerzyna. 21-latek zatrzymany za kradzież pieniędzy
21-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego odpowie za kradzież pieniędzy w kwocie 800 zł, które wyciągnął z kieszeni innego mężczyzny w jednym z kościerskich lokali. Sprawcy grozi nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

wtorek, 28 listopada 2017 r., 08:59
W Nowej Karczmie zderzyły się dwa auta, w Pucu dachował seat
W poniedziałek doszło do dwóch wypadków na drogach powiatu kościerskiego. W Nowej Karczmie kierujący passatem wymusił pierwszeństwo na hyundaiu, na trasie Puc-Grabowo dachował seat.