piątek, 28 czerwca 2019 r., 11:10
Głodowo. Renault uderzyło w drzewo
22-letnia kobieta trafiła do szpitala po tym, jak kierowany przez nią pojazd zatrzymał się na przydrożnym drzewie. Do zdarzenia doszło w piątkowy wczesny ranek w Głodowie.

czwartek, 27 czerwca 2019 r., 16:18
"Czołówka" na trasie Grabówko-Nowa Karczma. W akcji LPR
W czwartkowe popołudnie służby interweniowały w Nowej Karczmie, gdzie doszło do czołowego zdarzenia Opla Vivaro z nissanem. Wskutek zdarzenia do szpitala przetransportowano trzy osoby, w tym jedną śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

czwartek, 27 czerwca 2019 r., 09:36
Kościerzyna. 57-latek stracił prawo jazdy
Co najmniej na trzy lata z uprawnieniami do kierowania pojazdem będzie musiał pożegnać się 57-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. W czwartkowy poranek został zatrzymany, jak kierował volkswagenem, będąc pod wpływem alkoholu.

wtorek, 25 czerwca 2019 r., 08:48
By wakacje były bezpieczne. Policja radzi, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą
19 czerwca zabrzmiał ostatni dzwonek, a tym samym rozpoczęły się wakacje. Dla wielu z nas to czas beztroskiego odpoczynku, dla służb natomiast okres wzmożonej pracy. Dlatego też przedstawiciele różnych służb spotkali się, by omówić zadania poszczególnych instytucji dbających o bezpieczeństwo nad wodą. Przypominają też zasady, przestrzeganie których sprawi, że wypoczynek nad wodą będzie bezpieczny.

poniedziałek, 24 czerwca 2019 r., 11:46
W sobótkowym ognisku spalał śmieci - 47-latek ukarany mandatem
Mandatem karnym zakończyła się sobótkowa zabawa dla jednego z mieszkańców gminy Nowa Karczma. W ognisku spalał bowiem śmieci, w tym lakierowane meble, dywany, czy opony. Ognisko ugasili strażacy, a policjanci nałożyli na 47-letniego właściciela posesji mandat w wysokości 500 zł.

poniedziałek, 24 czerwca 2019 r., 10:41
Nowa Karczma. Audi rozbiło się na drzewie - trzy osoby w szpitalu
W niedzielny wieczór służby interweniowały w Grabowie, gdzie kierujący audi 19-latek uderzył w przydrożne drzewo. Wskutek zdarzenia trzy młode osoby zostały przetransportowane do szpitala. 19-latkowi zatrzymano prawo jazdy.

sobota, 22 czerwca 2019 r., 19:19
Szarlota. W jeziorze utonął 18-latek
Tragicznym finałem dla 18-letniego mieszkańca powiatu kościerskiego zakończyła się kąpiel w jeziorze w Szarlocie. Podczas kąpieli nastolatek w pewnym momencie zniknął pod powierzchnią wody. Mimo szybkiej akcji ratunkowej, nie udało się go uratować.

sobota, 22 czerwca 2019 r., 13:47
Chciał popełnić samobójstwo - uratowali go policjanci
Zadzwonił na komendę Policji i powiedział, że chce odebrać sobie życie. Dzięki profesjonalizmowi stróżów prawa i ich szybkiej reakcji, udało się zlokalizować mężczyznę i w ostatnim momencie odwieść go od samobójstwa.

sobota, 22 czerwca 2019 r., 13:35
Trzech kierowców straciło prawo jazdy za nadmierną prędkość
Trwa policyjna akcja "Bezpieczny weekend". Tylko w sobotę kościerscy funkcjonariusze zatrzymali trzech kierujących pojazdami, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h. Tym samym kierowcy ci stracili prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

piątek, 21 czerwca 2019 r., 10:29
Pozalewane piwnice, posesje i drogi - strażacy interweniowali
W czwartkowe popołudnie burze, wichury i grad przeszły przez Kaszuby. Strażacy interweniowali głównie przy zalanych posesjach, piwnicach i drogach. Łącznie kościerscy strażacy odnotowali około 30 interwencji, a skutki żywiołu usuwało 150 strażackich zastępów.