wtorek, 12 czerwca 2018 r., 10:08
Borsk. Marihuana w samochodzie 29-latka
Kara do trzech lat pozbawienia wolności grozi 29-letniemu mieszkańcowi powiatu kościerskiego, u którego w samochodzie policjanci znaleźli marihuanę. Do zatrzymania mężczyzny doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w Borsku.

wtorek, 12 czerwca 2018 r., 09:26
Zawisł samochodem na skarpie - wydmuchał blisko 3 promile!
Wsiadł do VW Tourana, mimo iż wcześniej spożywał alkohol. Podróż zakończył kołysząc się na skarpie. Teraz stanie przed sądem, gdzie odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Wydmuchał blisko 3 promile alkoholu!

poniedziałek, 11 czerwca 2018 r., 13:34
Kalisz Wybudowanie. Pożar chlewni
Przez sześć godzin trwała niedzielna akcja gaśnicza w Kaliszu Wybudowanie. W godzinach wieczornych pożar wybuchł tam w chlewni sąsiadującej ze stodołą. Straty wstępnie oszacowano na około 150.000 zł, a z żywiołem walczyło dwanaście zastępów strażaków.

poniedziałek, 11 czerwca 2018 r., 11:27
Areszt i policyjny dozór dla motocyklistów z narkotykami
Tymczasowy areszt dla 26-letniego kierującego motocyklem, który nie tylko posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, ale też narkotyki i najpewniej znajdował się pod ich wpływem orzekł kościerski sąd. Wobec 18-letniego pasażera jednośladu zastosowano z kolei dozór policyjny.

poniedziałek, 11 czerwca 2018 r., 10:03
Cztery wypadki, osiem osób rannych - weekend na kościerskich drogach
Łącznie osiem osób trafiło do szpitala wskutek czterech wypadków, do których doszło w miniony weekend na kościerskich drogach. W niedzielne popołudnie na K20 w wyniku bocznego zderzenia BMW z citroenem poszkodowana została czteroosobowa rodzina.

piątek, 8 czerwca 2018 r., 08:29
Policyjny pościg za motocyklistą z narkotykami
Niezatrzymanie się do kontroli, jazdę mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdu, posiadanie narkotyków, a także kierowanie pod ich wpływem ma na swoim 26-letni mężczyzna, którego po uprzednim pościgu zatrzymali policjanci z Dziemian. Jego 22-letni kompan odpowie z kolei za posiadanie amfetaminy i marihuany.

czwartek, 7 czerwca 2018 r., 14:55
Kościerzyna-Łubiana. Zderzenie trzech pojazdów na K20
Dwie osoby zostały ranne wskutek zdarzenia, do którego doszło w czwartkowe popołudnie na trasie Kościerzyna-Łubiana. Scania najechała tam na tył osobowego forda i zderzyła się bocznie z samochodem dostawczym. Droga jest zablokowana. Policjanci kierują kierowców na objazdy.

środa, 6 czerwca 2018 r., 11:43
Dwóch poszukiwanych listami gończymi zatrzymanych
44-latek i 46-latek mimo iż ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości, najbliższe miesiące spędzą w zakładzie karnym. W ostatnich dniach kościerscy kryminalni zatrzymali bowiem dwóch mężczyzn poszukiwanych listami gończymi celem odbycia kary pozbawienia wolności.

środa, 6 czerwca 2018 r., 09:24
Na widok fotoradaru, zaczął hamować. Doprowadził do kolizji i stracił prawo jazdy
Niedługo mógł cieszyć się prawem jazdy 18-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, który w piątek doprowadził do kolizji w Kłobuczynie. Na widok fotoradaru, zaczął gwałtownie hamować, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z innym pojazdem. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

środa, 6 czerwca 2018 r., 09:05
Liniewo. Okradli kiosk - trzech włamywaczy w rękach policji
Tylko kilka dni swoim łupem mogli cieszyć się trzej mieszkańcy powiatu kościerskiego, którzy w piątek włamali się do kiosku w Liniewie i ukradli mienie o wartości 1.200 zł. Sprawcami okazali się 22-latek, 19-latek i 16-latek.