poniedziałek, 13 lutego 2017 r., 11:33
Kościerzyna. Zderzenie trzech samochodów - matka z dzieckiem w szpitalu
43-letnia kobieta wraz z dziewięcioletnim synem trafiła do szpitala wskutek wypadku, do którego doszło niedzielnym popołudniem w Kościerzynie. Kierujący mercedesem najechał na tył poprzedzającego go opla, a ten uderzył w kolejnego opla.

poniedziałek, 13 lutego 2017 r., 10:25
35-letnia mieszkanka powiatu kościerskiego z zarzutem sutenerstwa
Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali trzy osoby pod zarzutem sutenerstwa oraz ułatwiania prostytucji. Zatrzymani to dwaj obywatele Bułgarii oraz 35-letnia mieszkanka powiatu kościerskiego. Do wykorzystywania kobiet dochodziło na terenie województw kujawsko-pomorskiego oraz pomorskiego, w tym między innymi na terenie powiatu kościerskiego.

poniedziałek, 13 lutego 2017 r., 09:55
W terenie zabudowanym pędzili z prędkością ponad 100 km/h - stracili prawo jazdy
W piątkowe popołudnie kościerscy funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali aż dwóch kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Tym samym mężczyznom zatrzymano prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Ponadto policjanci udaremnili też dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu.

piątek, 10 lutego 2017 r., 10:27
Kościerzyna. Odpowie za kradzież odzieży ze sklepu
21-letni mieszkaniec gminy Liniewo został zatrzymany przez kościerskich kryminalnych pod zarzutem kradzieży. Łupem mężczyzny miała paść odzież o wartości ponad 500 zł.

czwartek, 9 lutego 2017 r., 10:35
Kościerzyna. 18-latek bez uprawnień spowodował kolizję
Wymusił pierwszeństwo przejazdu, doprowadzając tym samym do zderzenia z innym pojazdem. Sprawcą zdarzenia okazał się 18-latek, który nie posiadał uprawnień do kierowania. Za spowodowanie kolizji i prowadzanie pojazdu bez wymaganego kwalifikacji został ukarany mandatami karnymi na łączna sumę 1.000 zł.

wtorek, 7 lutego 2017 r., 11:12
Trzeźwy poranek  - dwóch kierowców po spożyciu alkoholu i nietrzeźwy rowerzysta
Dwóch kierujący w stanie po spożyciu alkoholu oraz nietrzeźwy rowerzysta z obowiązującym sądowym zakazem poruszanie się rowerem - to bilans poniedziałkowej akcji kościerskiej drogówki. W sumie funkcjonariusze skontrolowali ponad stu kierowców.

poniedziałek, 6 lutego 2017 r., 09:12
Skorzewo. Mercedesem uderzył w drzewo
Kierujący mercedesem trafił do szpitala po tym, jak kierowany przez niego samochód uderzył w drzewo. Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy poranek na trasie Stężyca - Skorzewo.

piątek, 3 lutego 2017 r., 10:14
Chciała oszukać znajomego, upozorowała porwanie i wyłudziła okup
Miała zostać porwana. Jej przyjaciel zapłacił okup za 27-latkę. Porywacze zażądali jednak więcej pieniędzy. Mężczyzna zgłosił więc sprawę na policję. Funkcjonariusze CBŚ oraz gdańskiej i kościerskiej policji szybko namierzyli sprawców porwania. Okazało się jednak, że 27-latka dobrze się bawi, a całe porwanie upozorowała wraz ze znajomymi, by wyłudzić pieniądze. Przy zatrzymanych znaleziono też narkotyki.

czwartek, 2 lutego 2017 r., 11:24
Kościerzyna. Nietrzeźwy kierowca z pijanymi kolegami chciał zaatakować policjantów
Kościerscy policjanci zatrzymali pojazd, którym kierował nietrzeźwy mężczyzna. Podróżował wraz z trojgiem kolegów. Podczas policyjnej interwencji cała czwórka zachowywała się agresywnie i obrażała funkcjonariuszy. Wszyscy trafili do aresztu. Grozi im kara do trzech lat pozbawienia wolności.

środa, 1 lutego 2017 r., 10:52
Miał 0,3 promila - zatrzymano mu prawo jazdy
Areszt, utrata prawa jazdy na okres od 6 miesięcy do 3 lat, kara grzywny do 5 tys. zł - takie sankcje mogą spotkać 20-latka, którego policjanci zatrzymali w Rybakach. Prowadził pojazd w stanie po użyciu alkoholu.