sobota, 9 lutego 2019 r., 12:29
"Bezpieczne ferie" - pokazy służb nad jeziorem Gałęźnym
Bezpieczeństwo na lodzie, ale również na stokach, czy innych zimowych szaleństw było celem piątkowej akcji nad jeziorem Gałęźnym w Kościerzynie, nad które dzieci i młodzież zaprosiły kościerskie służby. Uczestnicy wydarzenia nie tylko mogli poznać zasady bezpiecznego zimowego wypoczynku, ale obejrzeć też ciekawe pokazy ratownictwa lodowego w wykonaniu strażaków Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego.

piątek, 8 lutego 2019 r., 17:50
Kierował pod wpływem narkotyków - w domu miał ich ponad 100 "działek"
Nie tylko nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, ale kierował audi będąc pod wływem środków odurzających. Co więcej podczas przeszukania znalaziono u niego narkotyki. W domu miał ich jeszcze więcej - ponad 100 "działek" amfetaminy, tabletek ecstasy i dopalczy. 24-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat dziesięciu.

czwartek, 7 lutego 2019 r., 10:13
Bezpieczne ferie - w piątek pokazy ratownictwa nad jeziorem Gałęźnym
Kościerscy policjanci, strażacy, jak i ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zapraszają w piątkowe przedpołudnie nad jezioro Gałęźne w Kościerzynie, gdzie będą miały miejsce pokazy ratownicze. W ten sposób służby chcą edukować młodzież i dzieci w zakresie bezpiecznego wypoczynku na lodzie i stokach. Start godzina 10.

czwartek, 7 lutego 2019 r., 06:53
Jest bardzo ślisko. Uważajcie!
Na drogach panują wyjątkowo trudne warunki. Jezdnie są oblodzone, co bardzo utrudnia kierowcom poruszanie się po nich. W regionie doszło już do kilku stłuczek i kolizji. Z uwagi na oblodzenie, do odwołania, zamknięta została trasa Egiertowo-Kamela. Służby apelują do uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności.

środa, 6 lutego 2019 r., 12:01
Policjanci odwiedzają szkoły i przedszkola. Ruszyła akcja "Bezpieczne ferie"
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie rozpoczęli działania "Bezpieczne ferie". Wczoraj spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Funkcjonariusze rozmawiali o bezpieczeństwie podczas zabawy i wypoczynku w czasie ferii zimowych.

poniedziałek, 4 lutego 2019 r., 10:22
Trzech nietrzeźwych kierowców zatrzymanych w jeden dzień
Aż trzem nietrzeźwym kierującym udaremnili dalszą jazdę w niedziele kościerscy funkcjonariusze. Rekordzista, 41-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego, wydmuchał prawie 2,5 promila alkoholu.

poniedziałek, 4 lutego 2019 r., 10:14
Na widok policji zaczął uciekać - 20-latek z zarzutami
Na widok radiowozu kierujący renault, przyspieszył. Po kilkukilometrowej ucieczce zespół mu się jednak samochód. Teraz 20-latek odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat pięciu.

czwartek, 31 stycznia 2019 r., 09:15
Był poszukiwany przez sąd i policję. 20-latek zatrzymany
Był poszukiwany przez sąd, bo unikał wstawiennictwa w zakładzie karnym, gdzie ma spędzić 2,5 roku. Poszukiwali go także policjanci ws. sklepowych kradzieży. 20-latek wpadł w środę w ręce kościerskich kryminalnych. Był agresywny. Funkcjonariusze musieli użyć wobec niego środków przymusu bezpośredniego.

środa, 30 stycznia 2019 r., 12:38
Śmiertelne potrącenie 61-latki na ul. Zamkowej w Kartuzach - policja prosi świadków o kontakt
Kartuscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie potrącenia pieszej, do którego doszło pod koniec grudnia ubiegłego roku. Wskutek wypadku zginęła 61-letnia kobieta. Mundurowi proszą o kontakt świadków tego zdarzenia, a w szczególności kierującą czarnym samochodem, prawdopodobnie marki Skoda Octavia o początkowych numerze rejestracyjnym GKS, jadącą za Renault, który uczestniczył w zdarzeniu.

środa, 30 stycznia 2019 r., 10:01
Wdzydze Tucholskie. Ciężarowe volvo przewróciło się na bok
We wtorkowe przedpołudnie służby interweniowały we Wdzydzach Tucholskich, gdzie ciężarowe volvo z przyczepą przewróciło się na bok. Wskutek zdarzenia poszkodowany został 33-letni kierujący pojazdem.