wczoraj, 13:05
Wielki Podleś. Na zakazie i z trzema promilami!
Blisko trzy promile alkoholu wydmuchał 39-lteni mieszkaniec gminy Kościerzyna, którego policjanci zatrzymali za kierownicą mercedesa. Jak się okazało, alkohol w organizmie nie był jedynym powodem, dla którego mężczyzna w ogóle nie powinien kierować pojazdem.

wczoraj, 12:57
Wypadkowy weekend na drogach powiatu kościerskiego
Miniony weekend nie należał do spokojnych dla służb ratunkowych, które aż czterokrotnie musiały interweniować przy zdarzeniach drogowych. Na skutek tychże zdarzeń cztery osoby trafiły do szpitala. Sprawca jednej z kolizji najpewniej znajdował się w stanie nietrzeźwości.

wczoraj, 12:29
Dorobiła klucz do mieszkania i ukradła niemal 15.000 zł
Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 46-latce, która usłyszała zarzut kradzieży z włamaniem. Kobieta dorobiła sobie klucz do jednego z mieszkań na terenie miasta, a następnie pod nieobecność właścicieli weszła do niego i zabrała gotówkę w wysokości niemal 15.000 zł.

wczoraj, 12:22
Kościerzyna. Funkcjonariusze zatrzymali poszukiwanego 26-latka
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zatrzymali mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary roku pozbawienia wolności za popełnione liczne kradzieże oraz inne przestępstwa. 26-letni mieszkaniec naszego powiatu został zatrzymany przez kryminalnych w Przywidzu, gdzie przebywał na budowie. Jeszcze tego samego dnia trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe miesiące.

niedziela, 22 maja 2016 r., 19:50
Grabówko. Renault rozbiło się na drzewie - poszkodowana kobieta
Kierująca renault kobieta trafiła do szpitala, po tym jak straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze i uderzyła w drzewo. Do zdarzenia doszło w niedzielne po południe w Grabówku (gm. Nowa Karczma).

niedziela, 22 maja 2016 r., 09:44
Iłownica. VW golf uderzył w drzewo - jedna osoba ranna
Jedna osoba została poszkodowana na skutek wypadku, do którego doszło w niedzielny poranek w Iłownicy (gmina Liniewo). VW golf uderzył tam w drzewo.

piątek, 20 maja 2016 r., 10:10
26-latka i 31-latek zatrzymani z narkotykami
W czwartek kościerscy funkcjonariusze zajmujący się przestępstwami narkotykowymi zatrzymali dwie osoby ze środkami odurzającymi. 31-letni mieszkaniec gminy Kościerzyna posiadał przy sobie sześć woreczków z suszem marihuany, zaś u 26-latki w mieszkaniu znaleziono 100 gram amfetaminy, marihuanę i dopalacze.

piątek, 20 maja 2016 r., 10:03
Zderzenie Forda Transita z VW Golfem na K20 - poszkodowany 48-latek
48-letni mieszkaniec gminy Kościerzyna trafił do szpitala na skutek zdarzenia, do którego doszło w czwartkowe południe na trasie Kościerzyna - Korne. Kierujący Fordem Transitem najechał na tył poprzedzającego VW Golfa.

wtorek, 17 maja 2016 r., 13:27
Płachty. Zderzenie dwóch ciężarówek - jedna osoba poszkodowana
We wtorkowe południe doszło do zdarzenia drogowego na drodze wojewódzkiej w miejscowości Płachty (gm. Liniewo). Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. Wskutek wypadku jedna osoba została ranna. Droga jest zablokowana.

wtorek, 17 maja 2016 r., 10:08
Pożar łąki i lasu nieopodal Wdzydz Tucholskich
W sobotnie po popołudnie pięć zastępów strażaków walczyło z pożarem łąki i lasu, do którego doszło w miejscowości Czyste nieopodal Wdzydz Tucholskich. W sumie spaleniu uległo około półtora hektara pól i poszycia leśnego.