piątek, 28 sierpnia 2015 r., 15:28
Kościerzyna. Zderzenie dwóch samochodów osobowych
Jedna osoba została poszkodowana w wyniku wypadku, do którego doszło w piątkowe popołudnie w Kościerzynie, na wyjeździe w kierunku Chojnic. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe.

piątek, 28 sierpnia 2015 r., 13:00
Powrót z wakacji pod okiem policji
Podczas wakacji policjanci dbali o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży na terenie powiatu. Funkcjonariusze ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie przeprowadzą w najbliższy weekend działania pod kryptonimem "Bezpieczny Powrót". Celem prowadzonych działań będzie ujawnianie i represjonowanie osób, którzy swoim niefrasobliwym i niezgodnym z przepisami zachowaniem na drogach powodują zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

czwartek, 27 sierpnia 2015 r., 12:04
Nowa Karczma. VW golf zderzył się z renault
Jedna osoba została poszkodowana w wyniku zdarzenia, do którego doszło w środowe popołudnie na trasie Nowa Karczma - Gdańsk. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący VW Golfem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu renault, w wyniku czego doszło do zderzenia obu pojazdów.

czwartek, 27 sierpnia 2015 r., 11:57
Wypadek na terenie parku linowego we Wdzydzach
40-letnia kobieta z podejrzeniem urazu kręgosłupa została przetransportowana śmigłowcem LRP do Akademii Medycznej w Gdańsku, po tym jak głową uderzyła w drzewo w trakcie zjazdu na linie na terenie parku linowego we Wdzydzach. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają kościerscy policjanci pod nadzorem tutejszej prokuratury.

środa, 26 sierpnia 2015 r., 13:29
Złodzieje rusztowań w rękach policji
Dwaj młodzi mężczyźni zostali zatrzymani przez kościerskich kryminalnych w związku z kradzieżą rusztowań z terenu jednej z firm. 20-latek i 27-latek wpadli na gorącym uczynku.

środa, 26 sierpnia 2015 r., 13:23
Włamał się na posesje i ukradł "malucha"
22-latek odpowie za kradzież z włamaniem. W ubiegłym tygodniu mężczyzna wdarł się na jedną z posesji na terenie gminy Kościerzyna, ukradł fiata 126 p. i porzucił go w lesie. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

poniedziałek, 24 sierpnia 2015 r., 12:32
Policjanci o bezpieczeństwie na Dniu Powiatu Kościerskiego
Kościerscy policjanci z wydziału prewencji wzięli udział w festynie z okazji obchodu Dnia Powiatu Kościerskiego. Podczas spotkania funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi oraz dorosłymi uczestnikami m.in. o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz bezpiecznym wypoczynku nad wodą.

poniedziałek, 24 sierpnia 2015 r., 10:48
Karsin. Passat zderzył się z audi - 25-latek stracił prawo jazdy
W niedzielę wczesnym rankiem służby ratunkowe interweniowały przy zdarzeniu drogowym, do którego doszło na terenie gminy Karsin. Kierujący VW Passatem 25-latek zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie kierowany przez niego pojazd zderzył się z jadącym prawidłowo audi. Kierowcy passata zatrzymano prawo jazdy.

czwartek, 20 sierpnia 2015 r., 14:51
Kościerscy policjanci kontynuują akcję "Maluch bezpieczny na plaży"
Policjanci na jednej z plaż na terenie gminy Kościerzyna ponownie przeprowadzili akcję pn. "Maluch bezpieczny na plaży". Miała ona na celu dotarcie do jak największej liczby odbiorców. W dalszym ciągu należy uświadamiać rodziców o potrzebie zwracania szczególnej uwagi na dzieci w miejscach zatłoczonych nad wodą. W ramach prowadzonych działań policjanci rozdali opaski na rękę, które w przypadku zagubienia się dziecka umożliwią szybkie dotarcie do jego opiekunów.

czwartek, 20 sierpnia 2015 r., 09:46
Udawali Romów i kradli - 29-latka i jej dwaj kompani zatrzymani
Udawali osoby narodowości romskiej, ukradli portfel z pieniędzmi i dokumentami i odjechali BMW. Po krótkim pościgu wpadli jednak w ręce kościerskich policjantów. Okazało się, że cała trójka to Polacy, którzy wykorzystując różne gadżety upodabniali się do Romów i dokonywali kradzieży. Sprawczyni wtorkowej kradzieży usłyszała już zarzuty. Policjanci sprawdzają, czy był to pojedynczy incydent, czy troje przebierańców ma już na koncie podobne występki.