dzisiaj, 10:58
33-letni kościerzak z zarzutem kradzieży rasowego psa w Gdańsku
Kara do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 33-letniemu mieszkańcowi Kościerzyny, który podejrzany jest o kradzież psa, której miał dokonać z jednej z posesji w Gdańsku.

dzisiaj, 10:55
Podczas festynu ukradł rower - 23-latek w rękach policji
Kościerscy kryminalni ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież roweru. Przestępstwa tego miał dokonać podczas odbywającego się w minioną niedzielę festynu na placu Jana Pawła II w Kościerzynie.

wczoraj, 16:07
Gołuń. Pożar lasu od zerwanej linii energetycznej
Do kolejnego pożaru lasu doszło w czwartkowe popołudnie. Tym razem strażacy interweniują w Gołuniu, gdzie ogień powstał wskutek zerwanej linii energetycznej. Na miejscy działają cztery zastępy strażaków.

wczoraj, 14:29
Zabrody. Pożar lasu
Dziewięć zastępów strażaków walczyło z pożarem lasu, do którego doszło w rejonie leśniczówki Zabrody. Spaleniu uległo około pół hektara lasu. W działaniach uczestniczył też samolot gaśniczy.

wczoraj, 12:41
Mały Klincz. Iveco zderzyło się z toyotą
Jedna osoba trafiła do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w czwartkowy poranek na drodze wojewódzkiej w Małym Klinczu. Iveco zderzyło się tam z Toyotą Corollą.

wczoraj, 11:16
Zapowiadają burze nad Kaszubami - wydano ostrzeżenia
Czwartkowe popołudnie w województwie pomorskim mogą zdominować burze i dość silny wiatr. W związku z prognozami wydano ostrzeżenia I stopnia, zaleca się szczególną ostrożność.

poniedziałek, 18 czerwca 2018 r., 14:10
Kolejni nietrzeźwi kierujący wyeliminowani z ruchu
Czterech nietrzeźwych kierujących zatrzymali w miniony weekend kościerscy policjanci. Rekordzista wydmuchał około trzech promili alkoholu, a został zatrzymany w Łubianie dzięki obywatelskiej postawie jednego z mieszkańców. W Wąglikowicach 25-latek wpadł w ręce funkcjonariuszy, bo zatrzymał się na przysklepowych schodach.

piątek, 15 czerwca 2018 r., 09:04
Kościerzyna. Podpalili dom, by zatrzeć ślady po włamaniu
Włamali się do budynku w budowie, okradli go, a następnie podpalili, by zatrzeć ślady. Nie unikną jednak kary. Czterech mężczyzn, którzy są podejrzani między innymi o podpalenie pustostanu przy Skarszewskiej w Kościerzynie pod koniec maja, wpadło w ręce kościerskich kryminalnych. Straty powstałe wskutek kradzieży i pożaru szacuje się na około 400.000 zł. Dwaj z zatrzymanych mają na swoim koncie więcej przestępstw.

czwartek, 14 czerwca 2018 r., 09:37
Nowa Karczma. Ford uderzył w drzewo
Na szczęście bez osób rannych zakończyło się zdarzenie, do którego doszło w środowe popołudnie w Nowej Karczmie. Ford uderzył tam w drzewo.

czwartek, 14 czerwca 2018 r., 09:07
Stara Kiszewa. Sześciolatek na rowerze wjechał pod busa
Z urazem głowy i nóg sześcioletni chłopiec został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Gdańska. Jadąc na rowerze wjechał wprost pod VW T4.