sobota, 15 października 2016 r., 18:22
Bartoszylas. Pożar hali produkcyjnej - w akcji 70 strażaków (ćwiczenia)
Strażacy z siedmiu jednostek OSP i JRG walczyli w sobotnie południe z pożarem hali produkcyjnej na terenie tartaku w Bartoszylesie. Działania były o tyle utrudnione, iż musieli oni czerpać wodę z oddalonej o 400 metrów rzeki Wierzyca. Na szczęście był to tylko scenariusz ćwiczeń gaśniczych.

czwartek, 13 października 2016 r., 08:12
Zderzenie dwóch pojazdów na K20 - trzy osoby poszkodowane
Trzy osoby zostały poszkodowane na skutek zdarzenia, do którego doszło w czwartkowy poranek na trasie Kłobuczyno - Szymbark. VW Passat zderzył się ta z VW Transporterem.

środa, 12 października 2016 r., 15:03
Nowa Karczma - Lubieszyn. Seat rozbił się na drzewie - trzy osoby w szpitalu
W środowe popołudnie służby ratunkowe interweniowały na trasie Nowa Karczma - Lubieszyn. Seat, którym podróżowały cztery osoby rozbił się tam na drzewie. Trzy młode osoby trafiły do szpitala, w tym jedną przetransportowano tam śmigłowcem LPR. Pierwszy z pomocą rannym ruszył strażak, który wracał po służbie do domu.

wtorek, 11 października 2016 r., 13:26
Kościerzyna. Funkcjonariusze poszukiwali 31-latki
We wtorkowe przedpołudnie trwały poszukiwania 31-letniej mieszkanki powiatu kościerskiego. Kobieta wyszła wcześnie rano z domu, nie powiadamiając o tym żadnego z członków rodziny. Szczęśliwie funkcjonariuszom szybko udało się odnaleźć młodą kobietę.

poniedziałek, 10 października 2016 r., 10:16
Kościerzyna. 16-latek za kierownicą z blisko pół promilem alkoholu!
Przed sądem dla nieletnich będzie odpowiadał 16-letni mieszkaniec Kościerzyny, który w niedzielny wieczór wybrał się na przejażdżkę samochodem. Nastolatek nie tylko prowadził pojazd nie posiadając do tego uprawnień, ale wydmuchał blisko pół promila alkoholu.

poniedziałek, 10 października 2016 r., 10:14
Kościerzyna. 75-latka potrącona na przejściu dla pieszych
W niedzielny poranek służby ratunkowe interweniowały na ulicy Staszica w Kościerzynie. 75-letnia kobieta na przejściu dla pieszych została tam potrącona przez opla vectrę.

piątek, 7 października 2016 r., 16:11
Juszki. Szczęśliwy finał poszukiwań 81-latki
Policjanci wraz ze strażakami poszukiwali 81-letniej mieszkanki gminy Kościerzyna. Kobieta wyszła z domu w piątek około godziny 10. Szczęśliwie po godzinie 16. kobieta sama powróciła do domu.

piątek, 7 października 2016 r., 08:57
Kościerzyna. Pobiły koleżankę - 19-latka i 21-latka z zarzutami
Do zdarzenia doszło 22 września w jednym ze sklepów. Tam zgodnie z zawiadomieniem nastolatki miały ją pobić dwie kobiety. w związku z zajściem kościerscy kryminalni zatrzymali dwie kobiety - 19-latkę i 21-latkę.

czwartek, 6 października 2016 r., 18:40
Zapłaciła za iPhone'a. Telefonu nie otrzymała - coraz więcej ofiar oszustów internetowych
Zapłaciła za telefon 1.800 zł, dokonał przedpłaty za ciągnik, wpłacił zaliczkę na samochód - "zakupionego" towaru jednak nie otrzymali. Podobnych przypadków zaledwie od września kościerska policja odnotowała aż kilkanaście. Myślisz, że trafiłeś na okazję? Uważaj! Funkcjonariusze radzą jak nie dać się oszukać podczas zakupów przez internet.

czwartek, 6 października 2016 r., 10:35
Stara Kiszewa. Kilkukilometrowa plama oleju - samochody w rowie
Trzy zastępy straży pożarnej od czwartkowego poranka walczą z kilkukilometrową plama oleju na odcinku Stara Kiszewa - Zamek Kiszewski oraz Stara Kiszewa - Stare Polaszki. Jak informują służby, na tej trasie w wyniku śliskiej nawierzchni dwa samochody zakończyły jazdę w przydrożnym rowie.