poniedziałek, 24 kwietnia 2017 r., 08:57
"Kręci mnie bezpieczeństwo" - policjanci edukowali rowerzystów
W sobotę, 22 kwietnia kościerscy policjanci zainaugurowali ogólnopolską akcję profilaktyczną, opracowaną przez Biuro Ruchu Drogowego KGP pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo". Policjanci podczas patrolu w różnych miejscowościach powiatu spotkali się z rowerzystami przypominali zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym

piątek, 21 kwietnia 2017 r., 10:35
Kościerzyna. Dwaj młodzi mężczyźni odpowiedzą za zniszczenie kamer
Kara do pięciu lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom Kościerzyny, których w czwartek zatrzymali kościerscy policjanci. 18-latek i 20-latek podejrzani są o zniszczenie dwóch kamer monitoringu.

czwartek, 20 kwietnia 2017 r., 15:02
Kościerzyna. Na ulicy Cegielni doszło do rozszczelnienia rury z gazem - ewakuowano około 100 osób
Podczas robót ziemnych na ulicy Cegielnia w Kościerzynie doszło do rozszczelnienia linii gazowej. W związku z tym zadecydowano o ewakuacji około 80-100 osób z pobliskich budynków. Dzięki współpracy straży pożarnej i pogotowia gazowego udało się już opanować zagrożenie.

środa, 19 kwietnia 2017 r., 10:44
Kościerzyna. Przy ulicy Słonecznej znaleziono ciało - denat to zaginiony Jarosław D.
Na pływające w akwenie zwłoki natrafili policjanci, którzy patrolowali ten rejon miasto. Denat to poszukiwany od pięciu miesięcy mieszkaniec Kościerzyny - Jarosław D. Wstępnie wykluczono, by do jego śmierci przyczyniły się osoby trzecie

piątek, 14 kwietnia 2017 r., 13:28
Dwoje kierujących bez uprawnień zatrzymanych
Aż dwoje kierujących, którzy prowadzili pojazdy bez uprawnień, zatrzymali kościerscy policjanci przez minione dwie doby. Zarówno 34-letni mieszkaniec Słupska, jaki mieszkanka powiatu kościerskiego zostali ukarani mandatami karnymi. Właściciele pojazdów będą musieli z kolei ponieść koszty ich odholowania na parking strzeżony.

czwartek, 13 kwietnia 2017 r., 11:33
Kościerzyna - Łubiana. Punto najechało na tył skody
Dwie osoby trafiły do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w środowe popołudnie na trasie Kościerzyna - Łubiana. Kierujący punto najechał tam na tył poprzedzającej go skody.

czwartek, 13 kwietnia 2017 r., 10:23
2.300 grzybków halucynogennych i pół kilograma marihuany w mieszkaniu 30-latka
Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 30-latkowi, u którego w mieszkaniu policjanci znaleźli ponad 2.300 grzybków halucynogennych oraz ponad pół kilograma suszu marihuany. Wobec mężczyzny prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i poręczenia majątkowego.

środa, 12 kwietnia 2017 r., 10:33
Wygonin. Pożar w budynku mieszkalnym
W środowe przedpołudnie strażacy walczyli z pożarem, do którego doszło w Wygoninie w parterowym budynku mieszkalnym. Ogień pojawił się tam w kotłowni. Dzięki natychmiastowym i sprawnym działaniom strażaków udało się szybko opanować zagrożenie.

poniedziałek, 10 kwietnia 2017 r., 10:20
Pili razem alkohol. Pasażer zadzwonił na policję. 28-latek stracił prawo jazdy
Z prawem jazdy musiał pożegnać się 28-letni mieszkaniec powiatu bytowskiego, którego w weekend zatrzymali kościerscy policjanci. Mężczyzna kierując VW Golfem wydmuchał 1,5 promila alkoholu. O tym, że jest nietrzeźwy funkcjonariuszy zawiadomił pasażer pojazdu.

poniedziałek, 10 kwietnia 2017 r., 09:24
Myślał, że ukradli mu BMW. Tymczasem auto odholowali policjanci
21-latek przyszedł na komendę, by zgłosić kradzież swojego BMW. Okazało się, że samochód został odholowany przez policjantów, bo mężczyzna zaparkował pojazd na miejscu dla osób niepełnosprawnych. Komendę opuścił więc z mandatem w wysokości 800 zł. Poniesie też koszty odholowania pojazdu.