piątek, 22 września 2017 r., 10:00
"Edward" na kościerskich drogach
Kościerscy policjanci włączyli się w międzynarodowe działania pod hasłem Edward, a więc Europejski Dzień bez Ofiar Śmiertelnych. Tym samym funkcjonariusze podczas kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość, prawidłowość wykonywania manewru wyprzedzania, używanie pasów bezpieczeństwa oraz trzeźwość, czyli tych zachowań kierowców, które są najczęstszą przyczyną do tragicznych w skutkach wypadków.

czwartek, 21 września 2017 r., 20:31
Garczyn. Spłonął domek letniskowy
W czwartkowe popołudnie siedem zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem domku letniskowego w Garczynie. Po przybyciu na miejsce pierwszych jednostek obiekt cały objęty był ogniem. Najprawdopodobniej pożar powstał wskutek nieszczelności przewodu kominowego.

poniedziałek, 18 września 2017 r., 12:56
Kościerzyna. Odpowie za przywłaszczenie telefonu
Kara do roku pozbawienia wolności grozi młodemu mieszkańcowi Kościerzyny, który odpowie za przywłaszczenie telefonu.

poniedziałek, 18 września 2017 r., 09:08
Stara Kiszewa. Kompletnie pijany kierowca zatrzymany dzięki innym kierowcom
Zatrzymaniem prawa jazdy i odholowaniem samochodu zakończyła się dla 49-letniego mężczyzny przejażdżka VW Caddy w stanie upojenia alkoholowego. Jego zachowanie na drodze zaniepokoiło innych użytkowników ruchu. Odebrali mu kluczyki i powiadomili policję.

poniedziałek, 18 września 2017 r., 08:57
Liniewo-Stara Kiszewa. Wymusił pierwszeństwo i odjechał - dachował VW Passat
W niedzielne popołudnie służby interweniowały na trasie Liniewo-Stara Kiszewa, gdzie wskutek wymuszenia pierwszeństwa dachował VW Passat. Do szpitala przetransportowano pasażerkę pojazdu.

piątek, 15 września 2017 r., 10:27
Padli ofiarą internetowych oszustów - policjanci po raz kolejny przestrzegają
Zamówili produkty. Wpłacili zaliczki. Nagle kontakt ze sprzedającym się urwał. Pozostali bez zakupów i pieniędzy. W ostatnim czasie kościerscy policjanci odnotowali kilka takich zgłoszeń. Funkcjonariusze po raz kolejny apelują o zachowanie rozsądku podczas zakupów przez internet.

środa, 13 września 2017 r., 20:03
Silny wiatr przewraca drzewa - strażacy interweniują
Powalone drzewa na drogach - to pierwsze skutki silnego wiatru, który szaleje nad Kaszubami. W związku z wichurami, służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.

środa, 13 września 2017 r., 13:46
Wydano ostrzeżenia przed silnym wiatrem
W środę po południu i w nocy prognozuje się wystąpienie na terenie województwa pomorskiego silnego wiatru, który w porywach może osiągać nawet do 90 km/h. W związku z zagrożeniem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia.

wtorek, 12 września 2017 r., 11:03
Przekraczanie prędkości wciąż największym zagrożeniem w Kościerskiem
Przekraczanie dozwolonej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz nieprawidłowe parkowanie - to główne zagrożenia, jakie mieszkańcy najczęściej zaznaczają na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Tylko przez dwa wakacyjne miesiące kościerska policja odnotowała 115 zgłoszeń, z czego 43 zostało potwierdzonych.

wtorek, 12 września 2017 r., 09:17
Wysin. Policyjny pościg za 21-letnim kierowcą audi
Nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci ruszyli w pościg. Kierujący audi nie reagował jednak ani na sygnały świetlne ani dźwiękowe. Radiowóz zajechał mu drogę. Uciekinierem okazał się 21-latek. Był trzeźwy. Posiadał uprawnienia do kierowania pojazdem. Nie potrafił wytłumaczyć dlaczego uciekał.