środa, 10 lutego 2016 r., 11:32
Zatrzymano trzech włamywaczy - dwóch trafiło do aresztu
Policjanci z Czerska oraz kościerscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn, którzy pod koniec stycznia włamali się do sklepu i na prywatną posesję w miejscowości Wiele (gm. Karsin). Dwóch sprawców działało w recydywie więc zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Trzeci musi regularnie stawiać się na komendzie policji.

poniedziałek, 8 lutego 2016 r., 13:50
Chwarzenko. Mercedes podczas wyprzedzania wypadł z drogi
51-letni kierujący mercedesem trafił do szpitala po tym, jak podczas wyprzedzania toyoty, stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego kierowany przez niego pojazd wypadł z trasy. Do zdarzenia doszło w niedzielny poranek w Chwarzenku (gm. Stara Kiszewa).

poniedziałek, 8 lutego 2016 r., 12:01
Kościerzyna. Policyjny pościg za 18-latkiem na motocyklu
Na widok radiowozu, przyspieszył i pomknął kościerskimi uliczkami. Przechodnie przed pędzącym motocyklistą ratowali się ucieczką. Zatrzymano go dopiero w Skorzewie. Uciekinierem okazał się 18-latek, który nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Odpowie jednak nie tylko za jazdę bez uprawnień, ale także za łamanie przepisów ruchu drogowego, jak i stwarzanie zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi.

czwartek, 4 lutego 2016 r., 13:19
Połęczyno. VW Passat rozbił się na drzewie - ranna 32-latka
32-letnia kobieta została ciężko ranna w wyniku zdarzenia, do którego doszło w czwartkowe południe na trasie Egiertowo - Nowa Karczma. Kierowany przez nią pojazd uderzył w przydrożne drzewo.

wtorek, 2 lutego 2016 r., 16:54
Uwaga nad Kaszubami przejdą wichury
Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w nocy z wtorku na środę. Na Kaszubach pojawi się wiatr, którego prędkość w porywach może osiągać nawet 90 km/h. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał komunikaty ostrzegające przed sztormami w pasie nadmorskim i silnym wiatrem na północy kraju.

poniedziałek, 1 lutego 2016 r., 09:40
Skorzewo. Opel wypadł z drogi
23-letni mężczyzna trafił do szpitala, po tym jak prowadzony przez niego pojazd wypadł z drogi na trasie Skorzewo - Kościerzyna. Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie.

niedziela, 31 stycznia 2016 r., 22:17
Kościerzyna. Czterolatek w piżamie bez opieki błąkał się po mieście
Jak podaje TVN 24, wyziębiony czterolatek w samym kasku rowerowym i piżamie błąkał się po Kościerzynie. Znalazła go ekspedientka jednego ze sklepów, o całej sprawie poinformowała policja, a chłopak trafił do szpitala.

piątek, 29 stycznia 2016 r., 22:18
Sarnowy. 85-latek zawracał na skrzyżowaniu i zderzył się z audi - jedna osoba w szpitalu
Jedna osoba trafiła do szpitala na skutek obrażeń odniesionych w wypadku, do którego doszło w piątkowe popołudnie na trasie Kościerzyna-Sarnowy. Vw golf zderzył się tam z audi.

piątek, 29 stycznia 2016 r., 12:52
Konarzyny. Płonął dom jednorodzinny
W czwartkowe popołudnie w Konarzynach (gm. Stara Kiszewa) palił się dom jednorodzinny. Z ogniem walczyły cztery zastępy straży pożarnej. Na szczęście żywioł udało się w porę opanować i nikomu nic się nie stało.

piątek, 29 stycznia 2016 r., 11:31
Nowa Karczma. Ford uderzył w drzewo
Szczęśliwie nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń na skutek kolizji, do której doszło w piątkowy poranek w Nowej Karczmie. Ford uderzył tam w drzewo.