wczoraj, 20:09
Policja podsumowuje akcję "Bezpieczny weekend"
W dniach od 26-29 czerwca br. policjanci z Kościerzyny czuwali nad bezpieczeństwem wypoczywających. Działania "Bezpieczny weekend" polegały na zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym. W tym czasie mundurowi zatrzymali jednego nietrzeźwego kierującego. Doszło do dwóch wypadków drogowych i dwóch kolizji.

wczoraj, 12:26
Powiat. Dwa wypadki - dwie osoby ranne
Do dwóch wypadków drogowych doszło na terenie powiatu kościerskiego w miniony weekend. W jednym z nich ranny został 10-latek, który na rowerze wjechał wprost pod jadący samochód. Policja apeluje o rozwagę na drodze.

piątek, 26 czerwca 2015 r., 14:05
Karsin. Włamali się do domu i ukradli 170.000 zł
W ostatnim czasie na terenie powiatu kościerskiego doszło do kilku włamań. Podczas jednego z nich sprawcy ukradli blisko 170.000 zł. Policja apeluje i podpowiada, jak zabezpieczyć swój dom przed włamywaczami!

piątek, 26 czerwca 2015 r., 11:32
Spalili auto wójtowi Karsina! Komu się naraził?
W Karsinie przy ulicy Długiej w nocy spłonął zaparkowany tam samochód. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że przyczyną powstania ognia było podpalenie. Spalony Opel Astra był własnością wójta gminy Karsin Romana Brunke.

środa, 24 czerwca 2015 r., 13:39
Wnuczek miał mieć kłopoty - babcia dała oszustom ponad 20.000 zł
Starsza mieszkanka Kościerzyny padła ofiarą metody na wnuczka. Oszustom przekazała ponad 20.000 zł. Dwie kolejne próby wyłudzenia pieniędzy, szczęśliwie zakończyły się fiaskiem. Policja apeluje, aby nigdy nie przekazywać środków nieznajomym osobom i o sprawie czym prędzej poinformować funkcjonariuszy.

wtorek, 23 czerwca 2015 r., 13:43
Kościerzyna. Trzej złodzieje przewodów w rękach policji
Zarzuty dotyczące kradzieży przewodów telekomunikacyjnych usłyszeli trzej mieszkańcy Gdańska, których zatrzymali policjanci z Kościerzyny. Mężczyźni wpadli podczas kontroli drogowej i zostali zatrzymani. Straty spowodowane ich działalnością oszacowane zostały na kwotę blisko 3.000 zł. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 5 lat więzienia.

poniedziałek, 22 czerwca 2015 r., 14:28
Karsin. "Czołówka" audi z fordem
Dwie osoby zostały poszkodowane w wyniku zdarzenia, do którego doszło w niedzielne popołudnie w Karsinie. Czołowo zderzyły się tam dwa samochody osobowe. Właściciel z jednego pojazdów był jego właścicielem dopiero od 15 minut.

piątek, 19 czerwca 2015 r., 08:55
Kościerzyna. 26-latek odpowie za fałszywy alarm bombowy
Kryminalni Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zatrzymali 26-latka podejrzanego o wywołanie w środę fałszywego alarmu bombowego. Mężczyzna zadzwonił do dyżurnego Policji w Kościerzynie i poinformował, że w sądzie podłożony został ładunek wybuchowy. Policjanci natychmiast przeprowadzili kontrolę budynku - nie znaleźli niczego podejrzanego. Podejrzany spędził noc w policyjnym areszcie. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

środa, 17 czerwca 2015 r., 14:58
Lipusz. Peugeot wjechał w passata - 19-latce zatrzymano prawo jazdy
Jedna osoba trafiła do szpitala w wyniku zdarzenia, do którego doszło we wtorkowy wieczór w Lipuszu. Kierująca peugeotem wymusiła pierwszeństwo przejazdu na jadącym prawidłowo VW Passacie. 19-latce zatrzymano prawo jazdy.

wtorek, 16 czerwca 2015 r., 14:41
Góra. Spłonął budynek mieszkalny - dwie rodziny bez dachu nad głową
Trzy godziny trwała akcja gaśnicza budynku mieszkalnego, który stanął w płomieniach w nocy z poniedziałku na wtorek. Obiekt spłonął doszczętnie. Nie nadaje się do użytku. Dwie rodziny pozostały bez dachu nad głową.