poniedziałek, 18 lipca 2016 r., 18:11
Małkowo. Chodzili z kijkami i zdobywali puchary
Ponad 180 zawodników wzięło udział w czwartej edycji Pucharu Bałtyku w Nordic Walking. W niedzielnej imprezie, która odbyła się w Małkowie (gm. Żukowo), uczestniczyli amatorzy zdrowego trybu życia nie tylko z powiatu kartuskiego, kościerskiego i Trójmiasta, ale także z Warszawy, Katowic, Łodzi, Grudziądza, Władysławowa, Bytowa i Słupska.

niedziela, 17 lipca 2016 r., 20:52
Kościerzyna. Bracia kurkowi walczyli o Łańcuch Herbowy Miasta Kościerzyna
Siostry i bracia kurkowi w niedzielne popołudnie strzelali do kura o Łańcuch Herbowy Miasta Kościerzyna. Oprócz tego zawalczyli także o sześć innych tarcz. Impreza odbyła się w Kościerzynie w Centrum Kultury Kaszubskiej "Strzelnicy" a patronat nad nią odbył Pomorski Okręg Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich.

niedziela, 10 lipca 2016 r., 17:37
Mierzyli się z bagnami, górami żwiru i własnymi słabościami - Bieg Twardego za nami
Po żwirze, przez błoto i krzaki - tak w wielkim skrócie wyglądała trasa Biegu Twardego. Jak sama nazwa imprezy wskazuje była ona skierowana dla wytrwałych i o mocnych charakterach uczestników. W sumie na starcie stawiło się aż blisko 100 niezłomnych.

środa, 6 lipca 2016 r., 08:30
Pokonali siły natury i własne słabości
W niedzielę, 26 czerwca sześcioosobowa reprezentacja UKS Manta Kościerzyna brała udział w VIII Mistrzostwach Polski PTTK w długodystansowym pływaniu w płetwach, które odbywały na wodach zatoki Gdańskiej w Gdyni.

wtorek, 5 lipca 2016 r., 12:31
Nowa Karczma. Emeryci z Wielkiego Klincza najlepsi II Spartakiadzie Seniorów
W czwartek w gminnej hali sportowej w Nowej Karczmie rozegrano II Spartakiadę Sportowo - Rekreacyjną Seniorów o Puchar Wójta Gminy Nowa Karczma. Do rywalizacji przystąpiły koła emerytów z Wielkiego Klincza, Łubiany, Kościerzyny, Kłobuczyna, Skorzewa i Nowego Barkoczyna. Najlepszą okazała się drużyna z Wielkiego Klincza.

niedziela, 3 lipca 2016 r., 20:56
Garmin Iron Triathlon Stężyca 2016
Stężyca gościła w niedzielę setki ludzi z żelaza, którzy pokonując własne słabości udowodnili, że chcieć znaczy móc. Około 850 zawodników (łącznie z zawodnikami Garmin Kids) wzięło udział w najstarszej triathlonowej imprezie w Polsce. Sprawdzali się w pływaniu, jeździe na rowerze i bieganiu. Uczestnicy mierzyli się na dwóch dystansach 1/8 IM i 1/4 IM.

piątek, 1 lipca 2016 r., 14:15
Kościerzyna. Wywalczyli Mistrzostwo Polski w Łucznictwie
Trzej mieszkańcy miasta i gminy zdobyli Mistrzostwo Polski drużynowo w Mistrzostwach Polski w Łucznictwie osób niepełnosprawnych w Zamościu. Wygrana pozwoliła całej drużynie trafić do kadry narodowej, która jest przygotowywana do przyszłej paraolimpiady, która ma się odbyć Tokio.

wtorek, 28 czerwca 2016 r., 13:01
Kolejne sukcesy młodych karateków
Nadspodziewanie dobrze, a co też ważne lepiej niż w latach ubiegłych, zaprezentowała się piątka młodych, kościerskich karateków podczas XVI Ogólnopolskiego Pucharu Dzieci w Karate Tradycyjnym Orlen 2016 w Lublinie.

wtorek, 28 czerwca 2016 r., 08:58
Ogromny sukces młodych pływaków na Mistrzostwach Polski
Tytuły Mistrzów i Wicemistrzów Polski oraz 15 medali przywiozła 15-osobowa grupa młodych zawodników UKS Manta Kościerzyna z Mistrzostw Polski odbywających się w przed tygodniem w Olecku.

sobota, 25 czerwca 2016 r., 23:27
Gala Sportów Walki za nami - Pas Mistrza Champion's Fight Night dla Kamili Bałandy
Czwarta edycja Gali Champion’s Fight Night za nami. 11 niezwykle zaciętych pojedynków do ostatniego gongu dostarczyły publiczności wiele emocji i wrażeń. Największe napięcie dało się odczuć podczas walk wieczoru, z której zwycięsko wyszli zawodnicy KS Champion. Jarosław Daschke bezapelacyjnie wygrał z Jackiem Rzepeckim, zaś Kamila Bałanda po wygranej przed czasem walce z Agatą Piechowicz, przed własną publicznością po historyczny Pas Mistrza Champion`s Fight Night.