czwartek, 24 stycznia 2019 r., 08:49
Ruszyły zapisy na triathlony w Chmielnie i na Złotej Górze
Fundacja "Silni Ciałem i Niezłomni Duchem" po raz kolejny zaprasza miłośników królowej dyscyplin, jak mówi się o triathlonie, do udziału w zawodach. W tym roku na Kaszubach odbędzie się cykl czterech triathlonów - 5 maja w Gdańsku, 2 czerwca na Złotej Górze, 28 lipca w Chmielnie i we wrześniu w Krynicy Morskiej. Zapisy już ruszyły.

środa, 23 stycznia 2019 r., 10:04
33 medale dla UKS Manta Kościerzyna na Open Baltic Finswimming Championship
W miniony weekend na pływalni Aquasfera w Olsztynie odbyły się zawody Open Baltic Finswimming Championship, które były równocześnie I Rundą Klubowego Pucharu Polski. Zawodnicy UKS Manta Kościerzyna z zawodów wrócili do Serca Kaszub aż z 33 medalami.

wtorek, 22 stycznia 2019 r., 10:09
Wodniacy Garczyn z medalami w Olsztynie
W dniach 18-20 stycznia w Olsztynie odbyły się zawody OPEN Baltic Finswimming Championschip, które dla polskich zawodników były jednocześnie 1 Rundą Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach. Po raz pierwszy w tej imprezie uczestniczyli pływacy z klubu UKS Wodniacy Garczyn i to od razu w 16-osobowym składzie.

niedziela, 20 stycznia 2019 r., 08:07
Szczypiornistki UKS PCM Kościerzyna o krok od zwycięstwa
W sobotnie popołudnie UKS PCM Kościerzyna podejmowała na swoim parkiecie MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski, w ramach 14 kolejki Superligi Piłki Ręcznej Kobiet. Mecz z uwagi na trwającą wczoraj żałobę narodową rozpoczęto minutą ciszy. Po emocjonującym pojedynku zawodniczki z Kościerzyny przegrały 31:32.

środa, 16 stycznia 2019 r., 11:37
Olimpia Breza i Weronika Lizakowska ze sportowymi stypendiami marszałka
Znamy już stypendystów Marszałka Województwa Pomorskiego dla najwybitniejszych młodych sportowców. Laureatami zostało 50 osób, w tym dwie mieszkanki powiatu kościerskiego - Olimpia Breza i Weronika Lizakowska.

poniedziałek, 14 stycznia 2019 r., 14:07
Ponad 200 zawodników grało z orkiestrą w biegu "Policz się z cukrzycą"
27. Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Żukowie po raz czwarty towarzyszył bieg "Policz się z cukrzycą". Na dwóch dystansach - dwóch i czterech kilometrów wystartowało łącznie 211 zawodników. Najlepszy na krótszym dystansie okazali się Wojciech Serkowski i Julia Gruchała, a na dłuższym Rafał Borzyszkowski i Anna Labuda. na Opłata za bieg trafiała do orkiestrowych puszek.

czwartek, 10 stycznia 2019 r., 08:52
Liniewo. Kolejne turnieje w ramach Grand Prix Serca Kaszub w skata za nami
W niedzielę, 6 stycznia Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Liniewie był gospodarzem rozgrywek V i VI turnieju skata sportowego o Grand Prix Serca Kaszub 2019. W zawodach uczestniczyło 31 graczy. Niedzielne turnieje wygrali Grzegorz Dąbrowski i Zdzisław Pepliński.

niedziela, 6 stycznia 2019 r., 12:58
Dziewczyna i karabin. Diana Malotka-Trzebiatowska o miłości do sportu strzeleckiego
Diana Malotka-Trzebiatowska pochodzi z Mezowa. Mimo młodego wieku spełniła już swoje pierwsze większe marzenie i dziś nosi tytuł "Młodzieżowej Mistrzyni Polski w Strzelectwie Sportowym". Jednak jak na prawdziwego sportowca przystało, nie pozostaje na laurach, jej celem jest medal na Igrzyskach Olimpijskich. O jej pasję i miłość do strzelectwa pytał Dominik Ropela.

sobota, 22 grudnia 2018 r., 09:16
Miasto zaprasza na kościerskie lodowisko
Od tygodnia miłośnicy zimowego szaleństwa mogą korzystać z miejskiej ślizgawki. Lodowisko czynne jest codziennie od godziny 1o do 20.30. Miasto zachęca do zakupu atrakcyjnych karnetów oraz korzystania z Kościerskiej Karty Dużej Rodziny, a także z Gminnej Karty Dużej Rodziny.

poniedziałek, 17 grudnia 2018 r., 01:35
Santa Run 2018 - za nami największy mikołajkowy bieg na Pomorzu
Prawie osiemset osób wystartowało w niedzielne popołudnie w Santa Run - trzeciej edycji największej mikołajkowej imprezy biegowej na Pomorzu. Zawodnicy pokonali ulicami Kartuz dystans około siedmiu kilometrów. Na kilka godzin miasto zostało opanowane przez mikołajów, elfy, śnieżynki, bałwanki, renifery, choineczki, a nawet prezenty - uczestnicy tegorocznego biegu wykazali się olbrzymią kreatywnością w doborze strojów.