sobota, 10 marca 2018 r., 18:15
W Chwaszczynie zainaugurowano cykl Kaszuby Biegają 2018
Ponad pół tysiąca osób wystartowało w sobotę w Chwaszczynie w biegach na dwóch dystansach 5 i 10 kilometrów. Chwaszczyńska '10 była prologiem tegorocznego cyklu Kaszuby Biegają. W jego ramach łącznie w dwunastu biegach pasjonaci aktywności fizycznej pokonają łącznie 166 km, w tym trzy półmaratony. Zawody odbywać się będą pod szyldem obchodów 100-lecia Niepodległości Polski.

niedziela, 4 marca 2018 r., 18:39
Bieg Żelaznego w Kiełpinie - pobiegli z okazji obchodów Dni Żołnierzy Wyklętych
Około 80 zawodników wystartowało w II Kartuskim Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ppor. Zdzisława Badochy "Żelaznego", który odbył się w niedzielę w Kiełpinie. Uczestnicy biegu głównego w słoneczne popołudnie zmierzyli się z dystansem długości pięciu kilometrów. Na metę pierwszy przybył Daniel Pek.

niedziela, 4 marca 2018 r., 08:52
Triathlony 2018 w Chmielnie i na Złotej Górze - zapisz się i sprawdź swoje możliwości
Fundacja "Silni ciałem - niezłomni duchem" po raz kolejny zaprasza do udziału w triathlonach na Złotej Górze i w Chmielnie. Pierwszy z nich odbędzie się już w czerwcu, drugi pod koniec lipca. Zapisy już ruszyły. Zgłoś swój udział i sprawdź się.

czwartek, 1 marca 2018 r., 10:33
Marcin Łukowicz jedenastym seniorem świata w pływaniu w płetwach
W dniach 23-25 lutego w Eger na Węgrzech odbyła się pierwsza runda Klubowego Pucharu Świata w pływaniu w płetwach. W zawodach brało udział ponad 500 zawodników z całego świata. Reprezentant Kościerzyny Marcin Łukowicz zajął 11. miejsce.

środa, 28 lutego 2018 r., 11:33
Weronika Lizakowska piąta na Halowych Mistrzostwach Polski
Podczas odbywających się w dniach od 17 do 18 lutego w Toruniu Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów wystartowała także zawodniczka klubu Remus. Weronika Lizakowska w biegu na 1.500 metrów zajęła piąte miejsce.

poniedziałek, 26 lutego 2018 r., 10:57
Gimnazjaliści z Lipusza najlepsi w powiatowych igrzyskach w piłce ręcznej
23 lutego w hali sportowej Zespołu Szkół w Lipuszu został rozegrany Finał Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej klas gimnazjalnych i klas VII SP w piłce ręcznej chłopców. Najlepsi okazali się gospodarze igrzysk, gimnazjaliści z Lipusza.

niedziela, 25 lutego 2018 r., 17:31
Wspólna kąpiel na finał VII Biegu Morsa
Wspólna kąpiel zwieńczyła niedzielne wielkie święto morsów w Garczynie. Do jeziora Garczyn po biegach i marszobiegach wskoczyło kilkuset miłośników zimowych kąpieli. Każdy uczestnik, który odważył się wejść do lodowatej wody, został nagrodzony pamiątkowym medalem.

niedziela, 25 lutego 2018 r., 17:12
Rekordowy VII Bieg Morsa za nami
Bieg Morsa z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku na starcie siódmej już edycji biegu pojawiło się ponad 500 zawodników z różnych zakątków Pomorza i nie tylko, którzy mierzyli się w Biegu Morsa, Marszu Nordic Walking i ekstremalnych Biegu Niedźwiedza Polarnego.

czwartek, 22 lutego 2018 r., 12:16
Kościerzyna. Rada Seniorów zaprasza na zumbę
Proste kroki, latynowskie rytmy, uśmiech i radość - tak Rada Seniorów Miasta Kościerzyna zachęca mieszkanki miasta na skorzystanie z ich nowego projektu - zajęć zumby dla początkujących. Namawiać długo nie musiała, bo lista uczestniczek zapełniła się w kilka godzin, choć chętnych pań jest o wiele więcej.

wtorek, 20 lutego 2018 r., 11:05
Pobiegną i wskoczą do jeziora - wielkie święto morsów już w niedzielę!
Już w tę niedzielę miłośnicy morsowania i zdrowego trybu życia zjadą do Garczyna na VII Bieg Morsa. To impreza, która rokrocznie przyciąga kilkuset amatorów tej formy dbania o zdrowie z różnych zakątków Pomorza. Zapisy elektroniczne trwają jedynie do środy. Póki co na liście startowej znajduje się już blisko 400 uczestników.