poniedziałek, 13 lutego 2017 r., 12:17
Weronika Lizakowska ze złotem Halowych Mistrzostw Polski
W sobotę w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski do lat 20. Jedną z ich uczestniczek była zawodniczka klubu Remus Kościerzyna - Weronika Lizakowska. Kościerska biegaczka z wynikiem 4.37.71 ukończyła bieg jako pierwsza, zdobywając tym samym złoty medal Mistrzostw Polski.

piątek, 10 lutego 2017 r., 09:10
Liga Skata Sportowego w Liniewie zainaugurowana
W Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Liniewie odbyła się pierwsza kolejka Ligi Okręgowej PZSkat. Do Liniewa stawiły się wszystkie zgłoszone w lidze drużyny. Zawody odbyły się w dwóch seriach po 48 rozdań.

wtorek, 31 stycznia 2017 r., 09:05
Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Burmistrza Miasta Kościerzyna
W piątek i sobotę w hali sportowej Sokolnia odbył się Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Burmistrza Miasta Kościerzyna z udziałem czterech drużyn: Sokół Browar Kościerzyna - gospodarz, GKS Żukowo, Polski Cukier Pomezania Malbork oraz Spójnia Gdynia.

niedziela, 29 stycznia 2017 r., 16:02
Wielki Klincz. 160 osób pobiegło, by pomóc Kornelkowi
Biegowa 5 dla Kornela, czyli charytatywny bieg na rzecz Kornela Woźnego towarzyszył tegorocznemu Piknikowi Patriotycznemu, który w niedzielę odbył się w Wielkim Klinczu. Na starcie stanęło około 160 zawodników. Na każdego z nich czekał pamiątkowy medal. Pierwszy linię mety przekroczył Daniel Pek.

środa, 25 stycznia 2017 r., 09:53
Sportowiec w podróży - czyli Kościerska Wanoga 2017
Tym razem miasto Kościerzyna oraz Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji na kolejną edycję spotkania podróżników w Kościerzynie, zaprosili sportowców. Idea jaka przyświecała organizatorom w tym roku, to promocja miasta poprzez jej mieszkańców na sportowych arenach. Dlatego spotkanie było premierowe i zupełnie inne niż wszystkie, gdyż lokalni sportowcy wystąpili w roli przewodników turystycznych i opowiadali o specyficznym podróżowaniu do bliższych lub dalszych miejsc.

wtorek, 24 stycznia 2017 r., 11:39
Wielki Klincz. Charytatywny bieg dla Kornela już w niedzielę - zapisy wciąż trwają
Biegowa 5 dla Kornela, czyli charytatywny bieg na rzecz Kornela Woźnego odbędzie się już w niedzielę w Wielkim Klinczu podczas dorocznego Pikniku Patriotycznego z udziałem II Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich. Do tej pory zapisało się ponad 100 osób. Elektroniczne zapisy potrwają do 27 stycznia. Swój udział będzie można także zgłosić w dniu biegu.

piątek, 20 stycznia 2017 r., 12:48
Świąteczno-noworoczne spotkanie UKS Manta Kościerzyna
W piątek, 13 stycznia odbyło się spotkanie świąteczno-noworoczne UKS Manta Kościerzyna, w którym uczestniczyli członkowie klubu wraz z rodzinami. Spotkanie było okazją do złożenia sobie życzeń oraz podsumowania 2016 roku. Omówione zostały bardzo dobre wyniki sportowe - łącznie zawodnicy klubu zdobyli 99 medali, w tym 10 na arenie międzynarodowej.

poniedziałek, 16 stycznia 2017 r., 15:51
Żukowo. Biegali pod hasłem "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy"
25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Żukowie rozpoczął się od biegu. Na starcie stanęło prawie 150 biegaczy. Oprócz mieszkańców powiatu kartuskiego wyznaczoną trasę (2 km i 4 km) pokonywali zawodnicy m. in. z Bytowa, Słupska, Redy, Starogardu Gdańskiego, Wielkiego Klincza i z wielu innych miejscowości. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale, a zwycięzcom wręczono puchary.

poniedziałek, 16 stycznia 2017 r., 10:42
UKS Olimpijczyk Skorzewo podsumował 2016 rok
W sali wiejskiej w Skorzewie odbyło się podsumowanie roku 2016 w Uczniowskim Klubie Sportowym Olimpijczyk, które było okazją do nagrodzenia najlepszym zawodnikom, a także podziękowania trenerom, sponsorom, jak i osobom, które aktywnie działały na rzecz klubu.

wtorek, 27 grudnia 2016 r., 10:20
VI Bieg Morsa - zapisy ruszyły
Bieg Morsa z roku na rok zyskuje coraz większa popularność. W ubiegłorocznej, piątej edycji imprezy, na starcie stanęło ponad 500 uczestników. Przed nami kolejna edycja i kolejne emocje. Dołącz do miłośników biegania i zapisz się na VI Bieg Morsa, który odbędzie się 26 lutego tradycyjnie w Garczynie.