czwartek, 21 września 2017 r., 12:37
Dzień Sportu na Orliku w Grabowie Kościerskim
W sobotę, 9 września na Orliku w Grabowie Kościerskim odbyła się ogólnopolska akcja pod nazwą "Dzień Sportu na Orliku". Była to międzypokoleniowa impreza sportowo-rekreacyjna dedykowana dzieciom, młodzieży oraz dorosłym mieszkańcom naszej małej ojczyzny. W sumie we wszystkich konkurencjach wzięło udział ponad 50 uczestników.

środa, 20 września 2017 r., 14:56
Garczyn. Powiatowa rywalizacja młodzieżowych drużyn pożarniczych
W środę na terenie Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie dziewięć Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu kościerskiego zmierzyło się w ćwiczeniu bojowym oraz sztafecie pożarniczej. W klasyfikacji generalnej w kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Starej Kiszewy, wśród chłopców najlepsi byli zawodnicy z Radunia.

wtorek, 19 września 2017 r., 11:56
Kościerzyna. III Kaszubski KRWIObieg Uliczny PCK już 25 września
Będą biegać i promować honorowe dawstwo krwi. Już po raz trzeci Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kościerzynie zaprasza bowiem miłośników biegania do wzięcia udziału w Kaszubskim KRWIObiegu. Biegi uliczne odbędą się w poniedziałek, 25 września. Tradycyjnie przygotowano dwa dystanse - 1,2 km oraz 2,4 km.

środa, 13 września 2017 r., 15:19
Rusza kolejny Harpagan. Zgłoś się i podejmij wyzwanie
Rowerem lub pieszo, z kompasem i mapą po przygodę - rusza kolejna edycja Ekstremalnego Rajdu na Orientację Harpagan. Odbędzie się on tym razem w Szemudzie w dniach 20-22 października. Sprawdź się i zgłoś swój udział. Harpagan to wyjątkowe wyzwanie, możliwość sprawdzenia własnych możliwości i pokonania ograniczeń, a przede wszystkim świetna zabawa.

środa, 13 września 2017 r., 10:19
Zawodnicy UKS Remus Kościerzyna pojadą na Mistrzostwa Polski
W sobotę, 9 września w Słupsku odbyły się eliminacje strefowe do Mistrzostw Polski młodzików w la (Mistrzostwa Makroregionu Młodzików). Klub Remus Kościerzyna reprezentowało troje zawodników. Wszyscy awansowali do MP, które odbędą się 23-25 września w Białej Podlasce.

wtorek, 12 września 2017 r., 09:35
Kolejne medale zawodników UKS Lipusz w lekkoatletyce
W sobotę, 9 września na stadionie lekkoatletycznym w Słupsku odbyły się Międzwojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkiej atletyce. W zawodach brali udział zawodnicy z województwa kujawsko - pomorskiego i pomorskiego. Była to ostatnia eliminacja do Mistrzostw Polski Młodzików w lekkiej atletyce, które odbędą się 22-24 września w Białej Podlaskiej.

środa, 6 września 2017 r., 15:43
Worek medali zawodników UKS Lipusz w Mistrzostwach Okręgu Pomorskiego
Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Lipusz 30 sierpnia wzięli udział w Mistrzostwach Okręgu Pomorskiego Młodzików w lekkiej atletyce , które zostały rozegrane na Stadionie Leśnym w Sopocie. Były to bardzo dobre mistrzostwa. Młodzi lekkoatleci wywalczyli aż osiem medali -dwa złote, pięć srebrnych i jeden brązowy - najwięcej w historii startów w Mistrzostwach Wojewódzkich.

wtorek, 29 sierpnia 2017 r., 09:24
Dziemiany. Drużynowy Puchar Pomorza w Skacie Sportowym
W niedzielę, 20 sierpnia w Dziemianach odbył się Drużynowy Puchar Pomorza w skacie sportowym. Udział w nim wzięło osiem drużyn z całego okręgu kaszubsko-pomorskiego. Najlepszym okazał się team Miasto Puck.

poniedziałek, 28 sierpnia 2017 r., 09:47
Sławomir Toczek z Żukowskim Gryfem
Sławomir Toczek był bezkonkurencyjny w zawodach Strongman o Puchar Burmistrza Gminy Żukowo, które w niedzielne popołudnie odbyły się na stadionie miejskim w Żukowie. O tytuł najlepszego w sześciu konkurencjach rywalizowało sześciu siłaczy o niesamowitej sile. Reprezentant Kościerzyny nie dał swoim rywalom szans. Zawodom sędziował Jarosław Dymek.

piątek, 25 sierpnia 2017 r., 09:24
Rekownica. Piknik rodzinny ze sportową rywalizacją
W minioną niedzielę na boisku rekreacyjnym w Rekownicy odbył się piknik rodzinny połączony z XIX Amatorskim Turniejem Piłki Koszykowej o Puchar Proboszcza Parafii Rekownica Ks. Zbigniewa Wysieckiego.