wtorek, 9 sierpnia 2016 r., 10:25
Sukces kościerskich karateków na Baltic Cup 2016
Wspaniałym, choć spodziewanym sukcesem zakończył się występ młodych kościerskich karateków, na prestiżowym, ogólnopolskim turnieju karate tradycyjnego - "Baltic Cup 2016", jaki odbył się w miniony weekend w Helu. W sumie nasi zawodnicy wywalczyli trzy medale.

wtorek, 9 sierpnia 2016 r., 10:16
V edycja PGNiG Ligi Mistrzów Orlika w Liniewie dobiegła końca
Osiem drużyn, 120 zawodników z powiatów kościerskiego i starogardzkiego w zdrowej, sportowej rywalizacji zmagało się o tytuł mistrza Ligi Mistrzów Orlika w Liniewie. Zwycięsko z tej rywalizacji już po raz czwarty wyszli zawodnicy drużyny Orląt Orle.

poniedziałek, 8 sierpnia 2016 r., 12:41
Duathlon MTB - zapisz się i sprawdź na przełajowych trasach Pucharu Bałtyku!
Już 14 sierpnia w Żukowie spotkają się miłośnicy biegania i jazdy na rowerze. W ramach cyklu Puchar Bałtyku odbędzie się duathlon. Zadaniem uczestników będzie pokonanie 8 km biegiem, 25 km rowerem i 4 km biegiem. Zapisy wciąż trwają. Zgłoś się i sprawdź swoje możliwości.

niedziela, 7 sierpnia 2016 r., 03:27
Michał Kopacki zwycięzcą Mistrzostw Kaszub Strongman
W dziemiańskim amfiteatrze w sobotę w szranki o tytuł Mistrza Kaszub Siłaczy stanęło pięciu najsilniejszych Polaków. Obdarzeni niemal nadludzką krzepą mierzyli się między innymi w takich konkurencjach, jak: martwy ciąg, przeciąganie ciężarówki, wyciskanie platformy, spacer farmera, czy waga płaczu.

piątek, 5 sierpnia 2016 r., 13:42
Kaszubska Poniewierka - bieg dla prawdziwych twardzieli już 17 września!
Ultramaraton Kaszubska Poniewierka to 100-kilometrowy bieg przełajowy o charakterze górskim. Swój początek bierze u podnóża Wieżycy, a metę zaplanowano w Sopocie. Skierowany jest to prawdziwych twardzieli. Podejmujesz wyzwanie? Zapisy trwają do 15 września!

czwartek, 4 sierpnia 2016 r., 13:26
IV Bieg Gryfa Kaszubskiego
W sobotę, 30 lipca w Juszkach odbyły się po raz czwarty Biegi Gryfa Kaszubskiego. Biegi rozgrywane były na 3 dystansach i uczestniczyło w nich łącznie 70 osób.

niedziela, 31 lipca 2016 r., 01:09
Kartuska Masakra - Kartuzy Triathlon MTB na Złotej Górze
Ponad 100 zawodników wzięło udział w Triathlonie MTB, który w sobotę odbył się w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze. Uczestnicy udowodnili, że są "silni ciałem i niezłomni duchem". Musieli przepłynąć 750 m w Brodnie Wielkim, pokonać rowerem dystans 20 km i przebiec 5 km. Zawody wygrał Paweł Czajkowski.

piątek, 29 lipca 2016 r., 11:42
I Regaty o Puchar Wójta Gminy Karsin
W sobotę, 16 lipca odbyły się I Regaty o Puchar Wójta Gminy Karsin w żeglarskiej klasie Optymist. Regaty te stanowią efekt pracy szkółki żeglarskiej, która drugi już rok działa na terenie i przy wsparciu gminy Karsin.

czwartek, 28 lipca 2016 r., 09:45
Lato z KOSiRem - aktywny sierpień na kościerskich Orlikach
Piłka nożna, piłka ręczna, gra w ringo, gimnastyka czy lekkoatletyka - między innymi takie propozycje zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych oferuje Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji na sierpień. Zajęcie będą odbywały się na tutejszych orlikach. Wykorzystaj ostatni miesiąc wakacji i spędź go aktywnie.

czwartek, 21 lipca 2016 r., 14:50
Marcin Łukowicz z UKS Manta Kościerzyna ósmy w juniorach świata!
Od szóstego do 10 lipca we Francji w miejscowości Annemasse odbyły się XIV Mistrzostwa Świata Juniorów w pływaniu w płetwach. W mistrzostwach tych udział brali zawodnicy z 29 krajów. Polskę reprezentowało sześcioro zawodników, w tym Marcin Łukowicz z UKS Manta Kościerzyna. Kościerski zawodnik jako debiutant takiej rangi imprezy poradził sobie znakomici i ostatecznie zajął ósme miejsce w konkurencji na 50 metrów w pływaniu w płetwach.