poniedziałek, 23 października 2017 r., 08:26
Garczyn. Wojewódzkie Sztafetowe Biegi Przełajowe
Po raz kolejny Powiatowe Centrum Młodzieży w Garczynie było współorganizatorem i gospodarzem Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych. W tym roku do Garczyna przyjechało 107 zespołów i ponad 1200 zawodników reprezentujących wszystkie powiaty województwa pomorskiego.

wtorek, 17 października 2017 r., 09:40
Marcin Łukowicz ustanowił dwa nowe rekordy Polski
Z jedenastoma medalami z IV Rundy Klubowego Pucharu Polski powrócili zawodnicy UKS Manta Kościerzyna. Najlepszym zawodnikiem zawodów okrzyknięty został Marcin Łukowicz, który podczas rozgrywek ustanowił dwa nowe rekordy Polski.

wtorek, 17 października 2017 r., 08:39
Sukcesy kościerskich zawodników podczas zawodów w Gniewinie
Sześć medali z II Rundy Pomorskij Ligi Ratownictwa Wodnego o Puchar Wójta Gminy Gniewino przywiozła pięcioosobowa ekipa ratowników z Kościerzyny. Zawody rozegrano w niedzielę, 8 października.

czwartek, 12 października 2017 r., 13:21
Garczyn. Ponad 400 zawodników na starcie powiatowych biegów przełajowych
W środę Powiatowe Centrum Młodzieży w Garczynie gościło uczestników Powiatowych Igrzysk Dzieci, Młodzieży oraz Licealiady w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Na starcie pojawiło się aż ponad 400 zawodników.

niedziela, 8 października 2017 r., 16:25
Morsy zainaugurowały sezon zimnych kąpieli w Dobrogoszczy
Sezon letni za nami. Gdy większość z nas schowała już swoje stroje kąpielowe na kolejne lato, w swój żywioł wkroczyły morsy. Pierwszą kąpiel w zimnej wodzie moją już za sobą. Tradycyjnie członkowie klubu Forrest Gump, jak i ich przyjaciele zainaugurowali sezon w Dobrogoszczy.

sobota, 7 października 2017 r., 17:01
Wojewódzkie zawody sportowo - pożarnicze według CTIF
W niedzielę, 17 września w Dębnicy Kaszubskiej rozegrano Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Sportowo - Pożarnicze według CTIF. W szranki o tytuł najlepszej stanęło siedem drużyn dziewczęcych oraz siedem reprezentacji chłopięcych.

poniedziałek, 2 października 2017 r., 09:46
Kacper Meyna ze Złotym Pucharem Polski Juniorów w boksie
Wielkim sukcesem dla zawodnika klubu "Wilk" GKS Gmina Kościerzyna zakończył się finał Pucharu Polski Kadetów i Juniorów w boksie. W niedzielę Kacper Meyna stanął na najwyższym stopniu podium, sięgając tym samym Złoty Puchar Polski.

sobota, 30 września 2017 r., 17:49
Ponad stu zawodników na starcie Kościerskich Biegów Ulicznych
W sobotnie popołudnie już po raz dwudziesty trzeci miłośnicy biegania stanęli do rywalizacji w Kościerskich Biegach Ulicznych. W tym roku licząca dziesięć kilometrów trasa wyścigu wiodła obwodnicą, która w niedzielę zostanie oficjalnie otwarta. Wśród mężczyzn zawody ukończył najszybciej Marek Kowalski z Żukowa, natomiast wśród kobiet - Antonina Wirkus ze Szczecinka.

poniedziałek, 25 września 2017 r., 09:00
Jubileuszowy 35. Bieg Mazurka Dąbrowskiego za nami
W niedzielę już po raz 35. odbył się Bieg Mazurka Dąbrowskiego, który tradycyjnie zainaugurował bieg VIP-ów. Na tegorocznym starcie stanęło kilkuset zawodników w różnym wieku i formie, rywalizując o trofea w dziewięciu kategoriach. Najszybszym biegaczem podczas pięciokilometrowego biegu głównego okazał się Michał Czapiński z Redy, pośród kobiet natomiast najwcześniej na mecie pojawiła się Weronika Lizakowska z Kościerzyny.

czwartek, 21 września 2017 r., 13:14
Emocjonujący pojedynek polsko-ukraiński w kickboxingu już w piątek
Dziewięć walk z udziałem wielu utalentowanych zawodników z Polski i Ukrainy będą mieli okazje obejrzeć uczestnicy piątkowej gali - Międzypaństwowego Meczu Polska-Ukraina w Kickboxingu w wersji Kick-Ligt. Kaszuby reprezentować będzie Mikołaj Krause. Gala odbędzie się w piątek w Galerii Metropolia w Gdańsku. Wstęp bezpłatny.