sobota, 18 czerwca 2016 r., 19:20
Ochotnicy z Radunia ponownie bezkonkurencyjni w powiatowych zmaganiach strażaków
37 drużyn członków czynnych i drużyn żeńskich z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu kościerskiego wzięło udział w tegorocznych Powiatowych Zawodach Sportowo - Pożarniczych, które tradycyjnie przeprowadzono na stadionie w Kornem. Trzeci raz z rzędu bezkonkurencyjni okazali się druhowie z Radunia, którzy wznieśli główne trofeum zawodów.

wtorek, 14 czerwca 2016 r., 11:28
Daniel Pek mistrzem Europy! Pojedzie na igrzyska w Rio de Janeiro!
Kolejny wielki sukces Daniela Peka! Reprezentant Olimpijczyka Skorzewo w sobotę we włoskim Grosseto wywalczył tytuł Mistrza Europy IPC w biegu na 1500 m. Dzięki temu osiągnięciu Daniel zdobył kwalifikację na Igrzyska Paraolimpijskie w Rio de Janeiro!

poniedziałek, 13 czerwca 2016 r., 13:45
Szkolne Wojewódzkie Igrzyska w Lekkoatletyce w Lipuszu
W piątek, 10 czerwca na stadionie sportowym w Lipuszu odbyły się XXV Wojewódzkie Igrzyska Szkół Wiejskich i Małych Miast Województwa Pomorskiego. W zawodach wystartowało blisko 250 młodych lekkoatletów reprezentujących 17 szkół województwa pomorskiego.

sobota, 11 czerwca 2016 r., 22:29
Ochotnicy z Radunia zwycięzcami gminnych zawodów sportowo - pożarniczych
Sprawni jak strażacy - takie hasło przyświecało tegorocznemu festynowi w Kaliszu, podczas którego na tutejszym stadionie rozegrano gminne zawody sportowo - pożarnicze. W szranki o miano najsprawniejszej stanęło pięć drużyn męskich oraz jedna żeńsko - męska. W klasyfikacji genralanej najlepszymi okazali się druhowie z Radunia. Strażackie spotkanie było też okazją do uhonorowania zasłużonych ochotników.

piątek, 10 czerwca 2016 r., 11:10
Historyczne Wicemistrzostwo Pomorza dla piłkarek z Karsina!
Dziewczęta ze Zespołu Szkół nr 1 w Karsinie 25 maja br. uczestniczyły w finale wojewódzkim mini piłki nożnej, który odbywał się na boiskach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdyni. Warto nadmienić, że aby się tam znaleźć, dziewczęta wygrały wcześniej turniej powiatowy, a następnie półfinał wojewódzki organizowany przez szkołę podstawową w Suchym Lesie koło Pruszcza Gdańskiego.

piątek, 10 czerwca 2016 r., 08:12
UKS Manta Kościerzyna z dziewięcioma medalami Mistrzostw Polski
W miniony weekend w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów i juniorów kat. B i C w pływaniu w płetwach. W turnieju wystartowało siedmioro reprezentantów UKS Manta Kościerzyna, którzy w sumie zdobyli dziewięć medali. Pięć z nich wywalczył Marcin Łukowicz, który też został powołany na lipcowe Mistrzostwa Świata we Francji.

niedziela, 5 czerwca 2016 r., 20:18
OSP Grabowo najlepsze w gminnych zmaganiach strażaków
W sobotnie popołudnie na stadionie w Grabowie Kościerskim rozegrano zawody w sporcie pożarniczym drużyn OSP z terenu gminy Nowa Karczma. Najszybciej z dwoma konkurencjami poradzili sobie gospodarze, którzy triumfowali w ostatecznej klasyfikacji. Po strażackich zmaganiach nadszedł czas na zabawę oraz świętowanie 105. rocznicy istnienia jednostki OSP Grabowo Kościerskie.

sobota, 4 czerwca 2016 r., 22:56
Skorzewo. VIII Biegi Uliczne za nami - padł kolejny rekord
W samym biegu głównym na dystansie pięciu kilometrów wystartowało ponad 160 osób, co tegoroczną, ósmą edycję Biegów Ulicznych pamięci Jana Pawła II w Skorzewie czyni rekordową. Jako pierwszy wśród mężczyzna na mecie pojawił się Łukasz Kujawski, spośród kobiet zwyciężyła Dominika Nowakowska. Poza biegiem głównym, odbyło się także dziesięć biegów skierowanych do dzieci i młodzieży.

sobota, 4 czerwca 2016 r., 21:24
Druhowie z Liniewa bezkonkurencyjni w gminnych zawodach pożarniczych
W sztafecie pożarniczej i ćwiczeniu bojowym w sobotę na stadionie w Wysinie rywalizowali ochotnicy z terenu gminy Liniewo. Bezkonkurencyjna okazała się jednostka OSP Liniewo, której to druhowie zarówno w sztafecie, jak i ćwiczeniu bojowym zajęli pierwsze miejsce. W efekcie to też do nich powędrował puchar zwycięzców w klasyfikacji generalnej zawodów.

piątek, 3 czerwca 2016 r., 09:01
Lipuskie Biegi Uliczne za nami
W niedzielę, 29 maja po raz 27. odbyły się Lipuskie Biegi Uliczne. Piękna pogoda sprzyjała uczestnikom zawodów. W 18 kategoriach biegowych wystartowało blisko 200 zawodników reprezentujących 12 szkół z województwa pomorskiego.