niedziela, 18 listopada 2018 r., 10:42
W Kartuzach ścigali się zawodnicy Pucharu Polski w Kolarstwie Przełajowym
W sobotę w Kartuzach w ramach zawodów Pucharu Polski odbyły się wyścigi w Kolarstwie Przełajowym. W zawodach wzięło udział około 150 osób z całej Polski.

piątek, 16 listopada 2018 r., 12:45
Pięć medali Pucharu Europy Juniorów dla UKS Manta Kościerzyna
W miniony weekend zawodnicy UKS Manta Kościerzyna wzięli udział w zawodach Pucharu Europy Juniorów w pływaniu w płetwach. Łącznie wywalczyli pięć medali, co dało im szóstą lokatę klubowo w klasyfikacji generalnej.

sobota, 10 listopada 2018 r., 11:04
Reprezentacja biało-czerwonych zwycięzcą gali kickboxingu Polska - Węgry
W piątkowy wieczór w Kartuzach podziwiać można było reprezentację Polski w kickboxingu kick-light w starciu z drużyną z Węgier. Z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w hali przy ul. Piłsudskiego w Kartuzach zorganizowano galę sportów walki połączoną z międzynarodowym meczem "Official Match Hungary vs Poland Independence Day". Publiczność w meczu podziwiać mogła dziewięć walk, ostatecznie stosunkiem 5:4 zwycięstwo odnieśli reprezentanci Polski.

sobota, 3 listopada 2018 r., 10:07
Kolejna edycja skata sportowego o Grand Prix Serce Kaszub zainaugurowana
Pierwsze dwa turnieje skata sportowego o Grand Prix Serce Kaszub 2018/2019 za nami. Zostały one rozegrane w Lipuszu, a kolejne odbędą się 9 grudnia w Dziemianach.

piątek, 2 listopada 2018 r., 12:04
Santa run - zapisz się na bieg tysiąca Mikołajów i paradę rowerową
Już po raz trzeci 16 grudnia Kartuzy opanuje świąteczne szaleństwo. W mieście pojawią się setki mikołajów, śnieżynek, reniferów i innych kolorowych postaci. Tego dnia obędzie się największa świąteczna impreza biegowa na Pomorzu - Santa Run. Zawodnicy w czerwonych czapeczkach pokonają dystans 7 km. Dla uczestników przygotowano w tym roku aż 1500 pakierów startowych. Imprezie towarzyszyć będzie też IV Mikołajowa Parada Rowerów. Zapisy ruszają w sobotę, 3 listopada.

niedziela, 28 października 2018 r., 09:44
Garczyn. Finał Pomorza w sztafetowych biegach przełajowych
Niemal 1.500 uczestników reprezentujących ponad 110 szkół - tak w liczbach można podsumować finał Województwa Pomorskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych, który odbył się na terenie Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie.

wtorek, 16 października 2018 r., 08:20
Baśkarze zmierzyli się w turnieju o Niedźwiedzią Łapę w Łubianie
W sobotę w Łubianie po raz ósmy odbył się Turniej Kaszubskiej Baśki "O Niedźwiedzią Łapę" oraz Turniej o puchar Wójta Gminy Kościerzyna. W rywalizacji uczestniczyli mieszkańcy gminy Kościerzyna oraz przybyli goście z całego Pomorza

niedziela, 14 października 2018 r., 09:16
Ponad pół tysiąca osób pobiegło w XXIV Kościerskich Biegach Ulicznych
W sobotnie popołudnie ulice Kościerzyny zdominowane były przez biegaczy w każdym wieku za sprawą XIV Kościerskich Biegów Ulicznych. W imprezie wzięło udział łącznie ponad pół tysiąca uczestników. W biegu głównym dedykowanym Niepodległej wystartwało około stu osób.

niedziela, 14 października 2018 r., 08:16
Sportowe podsumowanie i inauguracja
W Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 3 w Kościerzynie Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku podsumował Współzawodnictwo Sportowe Szkół w roku 2017/2018 jednocześnie inaugurując Sportowy Rok Szkolny 2018/2019.

piątek, 12 października 2018 r., 08:40
Powiatowe Szkolne Igrzyska Sportowe w biegach przełajowych za nami
Powiatowe Centrum Młodzieży im .Marszałka Józefa Piłsudskiego, po raz kolejny zorganizowało imprezę biegową dla dzieci i młodzieży powiatu kościerskiego. Tym razem 9 października, przy pięknej pogodzie, w Powiatowych Szkolnych Igrzyskach Sportowych w sztafetowych biegach przełajowych rywalizowały 33 drużyny.