niedziela, 14 kwietnia 2019 r., 17:50
Wrak Race "Ostatni Dech" przyciągnął tłumy fanów motoryzacji
Stare, nienadające się do niczego wraki? Amatorzy ekstremalnej jazdy postawili je na nogi, a raczej na koła. Zdezelowane miały trafić na złom, a wystartowały w rajdzie. Mowa oczywiście o Wrak Race "Ostatni Dech", który w niedzielę odbył się w Kościerzynie. Wystartowało w nim aż 55 załóg. Niezwykle widowiskowym wyścigom przyglądały się tłumy. Imprezie tradycyjnie towarzyszył szczytny cel.

piątek, 12 kwietnia 2019 r., 13:04
UKS Wodniacy Garczyn z medalami Letnich Mistrzostwa Polski w Pływaniu
W dniach 6-7 kwietnia na pływalni Aquasfera w Olsztynie odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach. Te najważniejsze zawody w roku mogą świętować zawodnicy UKS Wodniacy Garczyn, którzy startowali w 15-osobowym składzie w najmłodszych kategoriach wiekowych("E0"-9 lat i mniej, "E"-10 i 11 lat oraz "D"-12 i 13 lat).

piątek, 12 kwietnia 2019 r., 12:22
Grad medali Mistrzostw Polski dla UKS Manta Kościerzyna
13 złotych, 16 srebrnych i 14 brązowych medali - to bilans Mistrzostw Polski dla zawodników UKS Manta Kościerzyna. W zawodach brało udział 233 zawodników z 16 polskich klubów, którzy popłynęli w 1083 startach indywidualnych i 96 sztafetowych.

środa, 10 kwietnia 2019 r., 07:57
Sukcesy kościerskich karateków na Mistrzostwach Polski Północnej PFKK
Aż z trzema tytułami Mistrzów Polski Północnej powrócili do Serca Kaszub kościerscy karatecy z Mistrzostw Polski Północnej PFKK, które pod koniec marca odbyły się w Złocieńcu. Ponadto wywalczyli też trzy wicemistrzostwa oraz czterokrotnie stawali na trzecim stopniu podium.

poniedziałek, 8 kwietnia 2019 r., 12:26
Szczypiornistki ze złotem XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
Wielki sukces na swoim koncie odnotowały pomorskie szczypiornistki, które podczas XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wywalczyły złoty medal. W zwycięskim składzie znalazły się uczennice i trenerzy Szkoły Podstawowej w Nowej Karczmie.

niedziela, 7 kwietnia 2019 r., 20:33
Kilkuset biegaczy rozpoczęło cykl Kaszuby Biegają w Somoninie
Około 600 osób rozpoczęło w niedzielne popołudnie tegoroczny cykl Kaszuby Biegają. Zawodnicy mierzyli się na trzech dystansach - 5-kilometrowym, 10-kilometrowych i w półmaratonie. Imprezie tradycyjnie towarzyszyły biegi dla najmłodszych.

niedziela, 31 marca 2019 r., 18:08
Olimpia Breza na Mistrzostwach Świata
Występ na Mistrzostwach Świata był niezwykle cennym doświadczeniem dla 17-letniej mieszanki Kościerzyny. Olimpia Breza pojawiła się na mecie jako 55. zawodniczka świata, 12 Europejka i pierwsza wśród zawodników z Polski.

czwartek, 28 marca 2019 r., 10:25
Drugie miejsce w finale wojewódzkim piłki ręcznej dla zawodniczek z Nowej Karczmy
Finał XX Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt rozegrany został w hali sportowej w Nowej Karczmie. W rozgrywkach wzięło udział sześć najlepszych drużyn z terenu województwa pomorskiego.

wtorek, 26 marca 2019 r., 11:22
Kolejne sukcesy Mariana Knutha na Mistrzostwach Polski
Kolejny występ i sukces ma na swoim koncie mieszkaniec Wielkiego Klincza Marian Knuth, który podczas odbywających się w miniony weekend w Zalesiu Międzynarodowych Mistrzostwach Polski sięgnął po po srebro w wyciskaniu sztangi na ławce i złoto w martwym ciągu.

wtorek, 26 marca 2019 r., 09:40
Srebro dla szczypiornistów z Lipusza w Finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnych
Drugie miejsce w finale wojewódzkim wywalczyli szczypiorniści z Lipusza, którzy w meczu o złoto ulegli drużynie z Gdańska. Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców rozegrany został w piątek na hali sportowej Zespołu Szkół w Lipuszu.