środa, 20 czerwca 2018 r., 11:43
Trwają zapisy na Trigar MTB Challenge
Już we wrześniu odbędzie się druga edycja wyścigu Trigar MTB Challenge Kartuzy. To emocjonujące zawody dla pasjonatów dwóch kółek. Zawodnicy mogą spróbować swoich sił na jednym z dwóch dystansów - około 28 km lub około 51 km. Warto zapisać się jak najszybciej - do końca czerwca obowiązuje niższa opłata startowa.

wtorek, 19 czerwca 2018 r., 12:59
Marian Knuth wicemistrzem Europy w martwym ciągu
Kolejny sukces ma na swoim koncie mieszkaniec Wielkiego Klincza, Marian Knuth. W miniony weekend sięgnął bowiem po tytuł wicemistrza Europy w martwym ciągu.

poniedziałek, 18 czerwca 2018 r., 09:33
Liga Mistrzów w Łubianie. Lubiana Cup 2018 za nami
23 zespoły, ponad 260 zawodników, 82 meczów, 300 bramek, tak w wielkim skrócie można podsumować turniej piłki nożnej Lubiana Cup 2018 - relacjonuje Krzysztof Recław, prezes LKS Ceramik Łubiana, organizator turnieju. 16 czerwca w Łubianie odbył się turniej piłki nożnej Lubiana CUP 2018. W rozgrywkach rywalizowało 13 zespołów w roczniku 2010-2011 oraz 10 drużyn z rocznika 2007-2008. Mecze odbywały się na dwóch boiskach orlik oraz stadionie znajdującym się Łubianie.

sobota, 16 czerwca 2018 r., 14:45
Strażacy z Radunia i ochotniczki z Kłobuczyna zwycięzcami powiatowych zmagań strażaków
Reprezentanci OSP Raduń po raz kolejny zwyciężyli w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które w sobotę rozegrano na stadionie w Kornem. Wicemistrzami powiatu zostali strażacy z Grabowa, natomiast trzecie miejsce wywalczyli druhowie z Osowa. Wśród drużyn żeńskich triumfowały ochotniczki z OSP Kłobuczyno, które w zmaganiach wzięły udział po raz pierwszy.

piątek, 15 czerwca 2018 r., 12:35
Nowa Karczma. Pomorski Festiwal Piłki Ręcznej Dzieci
W miniony weekend na hali sportowej w Nowej Karczmie odbyła się kolejna odsłona VII Pomorskiego Festiwalu Piłki Ręcznej. Tym razem o główne trofea rywalizowali szczypiorniści rocznika 2007.

wtorek, 12 czerwca 2018 r., 09:18
Turniej Szachowy z okazji "Dnia Dziecka" w Kościerzynie
W Szkole Podstawowej nr 6 w Kościerzynie odbył się Turniej Szachowy z okazji "Dnia Dziecka". Organizatorami zawodów byli: SP nr 6 w Kościerzynie, Akademia Młodego Szachisty z Kościerzyny oraz Pomorski Wojewódzki Związek Szachowy.

niedziela, 10 czerwca 2018 r., 20:11
Sławomir Toczek zwycięzcą eliminacji na Mistrzostwa Świata Weteranów
W niedzielne popołudnie w Żukowie podziwiać można było widowiskowe zmagania najsilniejszych ludzi w Polsce. W Parku nad Jeziorkiem odbyły się eliminacje do Mistrzostw Świata Weteranów Masters 2018. O awans na międzynarodowe zawody walczyło sześciu zawodników. Bezkonkurencyjny w pięciu z sześciu konkurencji był Sławomir Toczek.

sobota, 9 czerwca 2018 r., 20:21
Kościerscy strażacy na podium w "bojówce" na Mistrzostwach Pomorza
19 reprezentacji komend powiatowych PSP sprawdziło swoją sprawność, umiejętność pracy w zespole i szybkość podczas rozgrywanych w Rumi, Redzie i Stężycy tegorocznych Mistrzostw Pomorza w Sporcie Pożarniczym. Wśród nich nie zabrakło także drużyny kościerskiej straży pożarnej, która okazała się drugim najlepszym zespołem na Pomorzu w ćwiczeniu bojowym.

sobota, 9 czerwca 2018 r., 09:46
Roch Mazurkiewicz mistrzem Polski dzieci w karate tradycyjnym
W Dzień Dziecka w hali Ergo-Arena na granicy Gdańska i Sopotu, odbyła się cykliczna, największa na świecie impreza karate tradycyjnego w kategorii dzieci do 13. roku życia - Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym. Fantastyczny występ w tych zawodach zaliczył zawodnik Kościerskiego Klubu Karate-Do "Seiunchin", Roch Mazurkiewicz, który bez problemu pokonał wszystkich rywali, zdobywając złoty medal.

piątek, 8 czerwca 2018 r., 21:21
II Festiwal Biegów Polski Północnej zainaugurowany
Kilkaset osób pojawiło się na starcie inaugurującego biegu na dystansie 15 km II Festiwalu Biegów Polski Północnej, który potrwa do niedzieli we Wdzydzach. Hasłem przewodnim festiwalu jest "Zwolnij i odpocznij", a jak zapewniają organizatorzy, podczas trzech dni festiwalowych nad Kaszubskim Morzem zdecydowanie będzie można zaznać relaksu. Łącznie w festiwalu ma wziąć udział ponad tysiąc zawodników.