piątek, 3 marca 2017 r., 12:08
Bieg Arasmusa 2017 - już ruszyły zapisy!
17 września w Kiełpinie po raz drugi wystartuje Bieg Arasmusa. Podczas tegorocznej edycji rozegrane zostaną po raz pierwszy otwarte Mistrzostwa Województwa Pomorskiego na 5 km. Mieszkańcy Kaszub i nie tylko będą mieli okazję zmienić się z najlepszymi biegaczami, również z międzynarodowej czołówki. Zapisy już ruszyły. Zgłoś swój udział i sprawdź swoje możliwości.

piątek, 3 marca 2017 r., 08:46
Leszek Słomiński wicemistrzem Pomorza w łucznictwie
Pracownik Policji z Komendy w Kościerzynie zajął II miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Łucznictwie na hali MRKS w Gdańsku. Wygrana pozwoli mu wziąć udział w starcie w mistrzostwach Polski, które odbędą się w tym roku w Kielcach.

wtorek, 28 lutego 2017 r., 09:03
Zakończenie Powiatowej Ligi Piłki Halowej z niespodziankami
Powiatowa Halowa Liga Piłki Nożnej to największa tego typu impreza w regionie. Jak co roku rozgrywki, praktycznie przez całą zimę, gromadzą miłośników futsalu na meczach w ramach trzech lig. W tym roku do turnieju przystąpiło aż 30 zespołów, a ich zmagania można było na bieżąco obserwować na halach sportowych.

niedziela, 26 lutego 2017 r., 22:58
Garczyn. VI Bieg Morsa za nami
Garczyn, niedaleko Kościerzyny stał się ponownie miejscem, w którym spotkali się miłośnicy kąpieli w zimnej wodzie. W niedzielę po raz szósty odbywał się tam Bieg Morsa.Tradycyjnie po sportowych zmaganiach, zawodnicy wspólnie wskoczyli do lodowatej wody.

środa, 22 lutego 2017 r., 11:22
KaszebeRunda 2017 - zarejestruj się i szykuj formę ponad normę!
KaszebeRunda 2017 to rekreacyjno - sportowa impreza skierowana do wszystkich kolarzy i amatorów jazdy na rowerze. Trasa rajdu biegnie przez Szwajcarię Kaszubską, na całej długości dostarczając niesamowitych wrażeń i emocji. Do wyboru są trzy dystansy - 65 km, 125 km i 195 km. Sam decydujesz, którą trasę wybierasz. Zapisz się już dziś i weź udział w największej kolarskiej imprezie w regionie - Kolarskiej Dumie Kaszub.

sobota, 18 lutego 2017 r., 19:52
Kościerzyna. I Runda Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach za nami
Kościerzyna ponownie gościła najlepszych pływaków z całej Polski. W ten weekend odbyła się I Runda Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach. W sportowych zmaganiach brało udział ponad 200 zawodników z 13 klubów.

czwartek, 16 lutego 2017 r., 09:02
Wiktoria Kolczyk podwójną Mistrzynią Europy
Podwójny sukces na międzynarodowych zawodach odniosła zawodniczka KS Champion Kościerzyna - Wiktoria Kolczyk. Zarówno w kategorii wagowej do 55 kg, jak i do 50 kg, nie miała sobie równych i pojedynki kończyła na najwyższym stopniu podium.

środa, 15 lutego 2017 r., 10:25
Początek dużych zawodów w pływaniu - zawody miejskie z udziałem 120 zawodników
Kościerzyna będzie wyjątkowo popularna w lutym i marcu wśród miłośników pływania. W tym czasie na naszym basenie odbędzie się kilka cenionych i widowiskowych zawodów pływackich na wysokim poziomie. Ten swoisty cykl rozpoczął się 9 lutego, gdy 120 uczennic i uczniów kościerskich szkół podstawowych i gimnazjalnych wzięło udział w konkurencji pływania drużynowego wg zasad Szkolnego Związku Sportowego.

wtorek, 14 lutego 2017 r., 09:19
Piłka ręczna. Derby Kaszub na remis
W sobotę, 11 lutego w Hali Widowiskowo - Sportowej w Żukowie odbył się mecz I Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn pomiędzy drużynami GKS Żukowo - Sokół Browar Kościerzyna. Derby Kaszub zakończyły się remisem.

poniedziałek, 13 lutego 2017 r., 13:38
Banino. Baśka Bazuna Cup - karciarze walczyli o 40 pucharów
W niedzielnym sportowym turnieju wzięło udział 120 zawodników, w tym pięć przedstawicielek płci pięknej. Przez prawie cztery godziny walczono o puchary, medale i nagrody rzeczowe. Gracze reprezentowali całe Kaszuby i Pomorze. Przyjechali z powiatu kartuskiego i kościerskiego, a także z Chełmży, Torunia, Chojnic, Lęborka, Bytowa i Tucholi.