niedziela, 29 kwietnia 2018 r., 08:55
Finał Grand Prix Gminy Nowa Karczma w tenisie stołowym
Kolejny cykl rozgrywek o Grand Prix Gminy Nowa Karczma w sezonie 2017/2018 już za nami. Ostatni podsumowującą turniej zorganizowany został 15 kwietnia br. i odbył się w gminnej hali sportowej w Nowej Karczmie.

sobota, 28 kwietnia 2018 r., 10:00
Kaszuby. Za miesiąc rusza Rajd "Z kompasem", wciąż możesz się zapisać
Świetna rodzinna zabawa, solidny wysiłek dla sportowców, nauka błądzenia dla początkujących i kilometry spędzone na łonie przyrody - każdy znajdzie coś dla siebie. Już za miesiąc rusza XIV edycja rajdu "Z kompasem". Tym razem miłośnicy orientacji zjadą się do Goręczyna. Wciąż można się zapisać.

wtorek, 24 kwietnia 2018 r., 10:55
Lipusz. Będą maszerować dla Niepodległej
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Lipuszu wyszedł z inicjatywą aktywnego uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizuje bowiem akcję "100 godzin dla Niepodległej", a więc sto godzin marszu nordic walking w pół roku. Z wyzwaniem można zmierzyć się indywidualnie lub grupowo. Ten, kto mu sprosta, zostanie nagrodzony specjalną odznaką.

poniedziałek, 23 kwietnia 2018 r., 09:33
Wierzyca Stara Kiszewa zwycięzcą turnieju Kaszubia Cup
W sobotę, 21 kwietnia 2018 r. na boisku orlik przy Szkole Podstawowej nr 6 w Kościerzynie odbył się turniej piłki nożnej Kaszubia CUP 2018. W rozgrywkach udział wzięło ponad 150 dzieci, które rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych. W roczniku 2010 do rywalizacji przystąpiło siedem zespołów.

niedziela, 22 kwietnia 2018 r., 15:31
Pomorski sezon żeglarski 2018 zainaugurowany
W niedzielne przedpołudnie w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze oficjalnie zainaugurowano pomorski sezon żeglarski 2018. Na maszt wciągnięto więc flagę, a na wody Jeziora Brodno Wielkiego wypłynęły żaglówki biorąc udział w inaugurujących tegoroczny sezon regatach.

czwartek, 19 kwietnia 2018 r., 09:40
UKS Manta Kościerzyna na Pucharze Świata w Niemczech
Udany debiut mają za sobą juniorzy UKS Manta Kościerzyna na trzech rundzie Pucharu Świata w pływaniu w płetwach. Udział w zawodach zakończyli na 17. miejscu w drużynowej klasyfikacji końcowej na 79 startujących w turnieju klubów.

środa, 18 kwietnia 2018 r., 11:56
Dziewczyny z Kalisza najlepszymi piłkarkami w Pomorskiem!
Reprezentantki Szkoły Podstawowej w Kaliszu odniosły historyczne zwycięstwo w wojewódzkim finale turnieju "Z podwórka na stadion". Dziewczyny z Kalisza nie tylko wzniosły trofeum dla najlepszych piłkarek w Pomorskiem, ale już w maju pojadą do Warszawy, gdzie będą reprezentować nasz region i powalczą o wielki finał na PGE Narodowym.

środa, 18 kwietnia 2018 r., 09:04
Szczypiorniści z Lipusza zwycięzcami Wojewódzkiej Ligi Młodzików
Czterokrotną wygraną, remisem i przegraną - tak kończyły się dla młodych szczypiornistów z Lipusza finałowe rozgrywki Wojewódzkiej Ligi Młodzików w Piłce Ręcznej. W klasyfikacji to oni zdobyli najwięcej punktów, a tym samym sięgnęli po główne trofeum i pierwsze w swojej historii zwycięstwo w lidze wojewódzkiej. Ponadto wywalczyli też awans do 1/8 Mistrzostw Polski Młodzików.

piątek, 13 kwietnia 2018 r., 09:59
Z podwórka na stadion - finał wojewódzki z kaszubskimi reprezentacjami
Po eliminacjach gminnych i powiatowych, do których zgłosiły się drużyny z 379 powiatów w Polsce, rozgrywki Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" wkraczają na wyższy szczebel. Miejscem finałów w województwie pomorskim będą boiska Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej. Przez trzy dni o miano najlepszych ekip regionu w kategoriach U-8, U-10 i U-12 powalczy 90 drużyn, w tym po cztery z powiatów kartuskiego i kościerskiego.

piątek, 13 kwietnia 2018 r., 08:56
Prześlij zdjęcie i wygraj pakiet startowy na KaszebeRunda 2018
KaszebeRunda 2018 to rekreacyjno - sportowa impreza skierowana do wszystkich kolarzy i amatorów jazdy na rowerze. Trasa rajdu biegnie przez niezwykle urokliwą Szwajcarię Kaszubską, na całej długości dostarczając niesamowitych wrażeń i emocji. Tegoroczna edycja już 27 maja. A już teraz masz szansę wygrać pakiet startowy Kolarskiej Dumy Kaszub. Sprawdź, co musisz zrobić.