piątek, 13 kwietnia 2018 r., 09:59
Z podwórka na stadion - finał wojewódzki z kaszubskimi reprezentacjami
Po eliminacjach gminnych i powiatowych, do których zgłosiły się drużyny z 379 powiatów w Polsce, rozgrywki Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" wkraczają na wyższy szczebel. Miejscem finałów w województwie pomorskim będą boiska Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej. Przez trzy dni o miano najlepszych ekip regionu w kategoriach U-8, U-10 i U-12 powalczy 90 drużyn, w tym po cztery z powiatów kartuskiego i kościerskiego.

piątek, 13 kwietnia 2018 r., 08:56
Prześlij zdjęcie i wygraj pakiet startowy na KaszebeRunda 2018
KaszebeRunda 2018 to rekreacyjno - sportowa impreza skierowana do wszystkich kolarzy i amatorów jazdy na rowerze. Trasa rajdu biegnie przez niezwykle urokliwą Szwajcarię Kaszubską, na całej długości dostarczając niesamowitych wrażeń i emocji. Tegoroczna edycja już 27 maja. A już teraz masz szansę wygrać pakiet startowy Kolarskiej Dumy Kaszub. Sprawdź, co musisz zrobić.

wtorek, 10 kwietnia 2018 r., 10:46
Zostań wolontariuszem i dołącz do ekipy Kaszubskiej Poniewierki
Kaszubska Poniewierka, a więc bieg dla prawdziwych twardzieli już 15 września. Wciąż trwają zapisy osób, którym niestraszny 100-kilometrowy bieg przełajowy o charakterze górskim. Jeśli ten bieg jest nie na Twoje siły, zostań wolontariuszem, dołącz do ekipy i wspieraj uczestników ostrego, maksymalnego i nieuniknionego sponiewierania! Na wolontariuszy czekają niespodzianki.

wtorek, 10 kwietnia 2018 r., 10:23
25 medali dla UKS Manta w II Rundzie Klubowego Pucharu Polski w Kościerzynie
W miniony weekend na basenie AquaCentrum w Kościerzynie odbyła się II Runda Klubowego Pucharu Polski, którego organizatorem był UKS Wodniacy Garczyn. Udany start w zawodach zaliczyła reprezentacja UKS Manta Kościerzyna, która łącznie wywalczyła 25 medali.

wtorek, 3 kwietnia 2018 r., 15:40
Ruszyły zapisy na Bieg Arasmusa
16 września w Kiełpinie już po raz trzeci odbędzie się Bieg Arasmusa. To jedno z największych tego typu wydarzeń sportowych na Kaszubach i Pomorzu. Zapisy ruszyły 3 kwietnia.

piątek, 30 marca 2018 r., 14:45
Po raz ósmy przebiegną 62 - kilometrową trasę, by pomodlić się w Sianowie
Skupieni na modlitwie maratończycy odbędą 10 - godzinną, biegową pielgrzymkę z Bytowa do Sianowa. To wyjątkowy bieg, który nie łączy się z żadną sportową rywalizacją. Zawodnicy biegną w tym samym tempie i celu - aby dotrzeć do Sianowa.

piątek, 30 marca 2018 r., 10:02
Kolejny sukces kościerskiego karate tradycyjnego
Jedenaście medali zdobyli zawodnicy Kościerskiego Klubu Karate-Do "Seiunchin", podczas corocznych Otwartych Mistrzostw Województwa Pomorskiego w Karate Tradycyjnym, które odbyły się w minioną sobotę 24 marca, w hali pomocniczej Ergo Areny w Gdańsku.

środa, 28 marca 2018 r., 11:44
Sukces kościerskich łuczników na Mistrzostwach Polski
Trzy medale, w tym dwa srebrne i brąz na Halowych Mistrzostwach Polski w Łucznictwie łącznie wywalczyła drużyna Szansa Start Gdańsk. W wicemistrzowskim składzie znalazł się także Leszek Słomiński, pracownik w Komendzie Powiatowej Policji w Kościerzynie.

środa, 28 marca 2018 r., 09:36
Marian Knuth ze złotem Mistrzostw Polski i nowym rekordem świata
Zdecydowanie do niezwykle udanych może zaliczyć odbywające się w weekend w Zalesiu Międzynarodowe Mistrzostwa Polski mieszkaniec Wielkiego Klincza, Marian Knuth. Nie tylko został podwójnym złotym medalistą, ale również dwukrotnie poprawił rekord świata w martwym ciągu.

środa, 28 marca 2018 r., 09:09
Kaszubska Poniewierka 2018 - ruszyły zapisy
Tym razem z Sopotu wyruszą uczestnicy tegorocznej edycji Kaszubskiej Poniewierki, a więc biegu przełajowego na dystansie 100 km. Niezwykle ekstremalny bieg prowadzący przez samo Serce Kaszub odbędzie się 15 września punktualnie o godzinie 2. w nocy. Bieg skierowany jest to prawdziwych twardzieli. Podejmujesz wyzwanie? Zapisy już ruszyły.