czwartek, 4 sierpnia 2016 r., 13:26
IV Bieg Gryfa Kaszubskiego
W sobotę, 30 lipca w Juszkach odbyły się po raz czwarty Biegi Gryfa Kaszubskiego. Biegi rozgrywane były na 3 dystansach i uczestniczyło w nich łącznie 70 osób.

niedziela, 31 lipca 2016 r., 01:09
Kartuska Masakra - Kartuzy Triathlon MTB na Złotej Górze
Ponad 100 zawodników wzięło udział w Triathlonie MTB, który w sobotę odbył się w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze. Uczestnicy udowodnili, że są "silni ciałem i niezłomni duchem". Musieli przepłynąć 750 m w Brodnie Wielkim, pokonać rowerem dystans 20 km i przebiec 5 km. Zawody wygrał Paweł Czajkowski.

piątek, 29 lipca 2016 r., 11:42
I Regaty o Puchar Wójta Gminy Karsin
W sobotę, 16 lipca odbyły się I Regaty o Puchar Wójta Gminy Karsin w żeglarskiej klasie Optymist. Regaty te stanowią efekt pracy szkółki żeglarskiej, która drugi już rok działa na terenie i przy wsparciu gminy Karsin.

czwartek, 28 lipca 2016 r., 09:45
Lato z KOSiRem - aktywny sierpień na kościerskich Orlikach
Piłka nożna, piłka ręczna, gra w ringo, gimnastyka czy lekkoatletyka - między innymi takie propozycje zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych oferuje Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji na sierpień. Zajęcie będą odbywały się na tutejszych orlikach. Wykorzystaj ostatni miesiąc wakacji i spędź go aktywnie.

czwartek, 21 lipca 2016 r., 14:50
Marcin Łukowicz z UKS Manta Kościerzyna ósmy w juniorach świata!
Od szóstego do 10 lipca we Francji w miejscowości Annemasse odbyły się XIV Mistrzostwa Świata Juniorów w pływaniu w płetwach. W mistrzostwach tych udział brali zawodnicy z 29 krajów. Polskę reprezentowało sześcioro zawodników, w tym Marcin Łukowicz z UKS Manta Kościerzyna. Kościerski zawodnik jako debiutant takiej rangi imprezy poradził sobie znakomici i ostatecznie zajął ósme miejsce w konkurencji na 50 metrów w pływaniu w płetwach.

poniedziałek, 18 lipca 2016 r., 18:11
Małkowo. Chodzili z kijkami i zdobywali puchary
Ponad 180 zawodników wzięło udział w czwartej edycji Pucharu Bałtyku w Nordic Walking. W niedzielnej imprezie, która odbyła się w Małkowie (gm. Żukowo), uczestniczyli amatorzy zdrowego trybu życia nie tylko z powiatu kartuskiego, kościerskiego i Trójmiasta, ale także z Warszawy, Katowic, Łodzi, Grudziądza, Władysławowa, Bytowa i Słupska.

niedziela, 17 lipca 2016 r., 20:52
Kościerzyna. Bracia kurkowi walczyli o Łańcuch Herbowy Miasta Kościerzyna
Siostry i bracia kurkowi w niedzielne popołudnie strzelali do kura o Łańcuch Herbowy Miasta Kościerzyna. Oprócz tego zawalczyli także o sześć innych tarcz. Impreza odbyła się w Kościerzynie w Centrum Kultury Kaszubskiej "Strzelnicy" a patronat nad nią odbył Pomorski Okręg Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich.

niedziela, 10 lipca 2016 r., 17:37
Mierzyli się z bagnami, górami żwiru i własnymi słabościami - Bieg Twardego za nami
Po żwirze, przez błoto i krzaki - tak w wielkim skrócie wyglądała trasa Biegu Twardego. Jak sama nazwa imprezy wskazuje była ona skierowana dla wytrwałych i o mocnych charakterach uczestników. W sumie na starcie stawiło się aż blisko 100 niezłomnych.

środa, 6 lipca 2016 r., 08:30
Pokonali siły natury i własne słabości
W niedzielę, 26 czerwca sześcioosobowa reprezentacja UKS Manta Kościerzyna brała udział w VIII Mistrzostwach Polski PTTK w długodystansowym pływaniu w płetwach, które odbywały na wodach zatoki Gdańskiej w Gdyni.

wtorek, 5 lipca 2016 r., 12:31
Nowa Karczma. Emeryci z Wielkiego Klincza najlepsi II Spartakiadzie Seniorów
W czwartek w gminnej hali sportowej w Nowej Karczmie rozegrano II Spartakiadę Sportowo - Rekreacyjną Seniorów o Puchar Wójta Gminy Nowa Karczma. Do rywalizacji przystąpiły koła emerytów z Wielkiego Klincza, Łubiany, Kościerzyny, Kłobuczyna, Skorzewa i Nowego Barkoczyna. Najlepszą okazała się drużyna z Wielkiego Klincza.