wtorek, 21 listopada 2017 r., 08:40
Sukces Młodzików UKS Lipusz w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej w Gdańsku
W dniach 10-12 listopada młodzicy piłkarze ręczni Uczniowskiego Klubu Sportowego Lipusz, wzięli udział w 41. Listopadowym Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej w Gdańsku. Zagrało w nim 20 zespołów z Polski, Białorusi, Łotwy czy Rosji.

niedziela, 19 listopada 2017 r., 12:24
Ubijali pianę i wiązali krawaty - rywalizacja seniorów w Starej Kiszewie
Zbijali kręgle, skakali na skakance, układali puzzle, tworzyli słowa, wbijajli gwoździe, przyszywali guziki, wiązali krawaty, oddzielali groch od fasoli, czy ubijali pianę z białek - tak sobotnie popołudnie spędzali seniorzy z gminy Stara Kiszewa, którzy wzięli udział w I Spartakiadzie Seniorów. W gminnej hali sportowej dało się poczuć ducha sportowej rywalizacji, ale przede wszystkim zmaganiom towarzyszyła dobra zabawa.

piątek, 17 listopada 2017 r., 10:11
Łubiana. Rozegrali turniej Baśki "O Niedźwiedzą Łapę"
W niedzielę w Zespole Kształcenia w Łubianie odbył się VII Turniej Kaszubskiej Baśki "O Niedźwiedzią Łapę". W turnieju uczestniczyli mieszkańcy gminy Kościerzyna oraz przybyli goście z całego Pomorza. Nad prawidłowym przeprowadzeniem rozgrywek czuwali przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Baśki, którzy określił zasady gry, jakie obowiązywały podczas turnieju.

czwartek, 16 listopada 2017 r., 08:38
Magdalena Mielnik z brązowym medalem Mistrzostw Świata
Z brązowym medalem mistrzostw świata wróciła z Rumunii Magdalena Mielnik. Mieszkanka Nowej Karczmy znalazła się w składzie reprezentacji Polski na VII Mistrzostwa Świata w Karate Fudokan, które odbyły się w dniach 3-5 listopada w stolicy Transylwanii, Cluj-Napoka.

czwartek, 16 listopada 2017 r., 08:05
Karsin. I Gminny Rajd i Bieg Niepodległości
W dniu 11 listopada na trasie Wiele-Karsin odbył się I Gminny Rajd i Bieg Niepodległości. Pomimo dość niesprzyjającej aury na starcie stawiło się prawie 250 osób (w tym 110 rowerzystów), co zaskoczyło nawet samych organizatorów.

piątek, 10 listopada 2017 r., 17:36
Udany debiut Maksa Onasza na zawodach motocrossu w Holandii
Maks Onasz, młody motocrossowiec z Kaszub odnotował bardzo udany start w zawodach w halowym supercrossie, które w pierwszy weekend listopada odbyły się w Euro Hall w Holandii. Dobrze spisał się również jego klubowy kolega Dawid Zaremba z Pępowa.

wtorek, 7 listopada 2017 r., 14:00
Cztery medale kościerskich pływaków na Pucharze Europy Juniorów
Kolejne sukcesy mają na swoim koncie zawodnicy UKS Manta Kościerzyna. Z odbywającego się w Gliwicach Pucharu Europy Juniorów przywieźli cztery medale, wszystkie brązowe.

sobota, 28 października 2017 r., 12:18
V Kaszuby Biegają - Wdzydze Biegową Stolicą Kaszub 2017
W tegorocznej jubileuszowej piątej edycji Kaszuby Biegają zawodnicy na starcie stawali 12 razy. Biegacze pokonywali trasę w kilkunastu miejscowościach. W piątkowy wieczór odbyła się wielka sportowa gala, podczas której podsumowano tegoroczne dokonania, wręczano puchary, statuetki, dyplomy i nagrody finansowe.

środa, 25 października 2017 r., 13:27
66 uczestników na starcie Jesiennego Marszu na Orientację
XXVI Jesienny Marsz na Orientację już za nami. Bazą Marszu tym razem była siedziba Szkoły Podstawowej w Szatarpach. Jak co roku organizatorzy przygotowali trzy trasy: junior (ok. 5 km.), rodzinną (ok. 10 km) i ambitną (ok.10 km).

wtorek, 24 października 2017 r., 09:50
Historyczny sukces kościerskiego karate
Spektakularnym sukcesem zakończyła się wyprawa Kościerskiego Klubu Karate-Do "Seiunchin" do Lublina na V Puchar Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym. Kościerski klub za sprawą Amelii Gaszewskiej zapisał nową kartę w swej historii, wracając po raz pierwszy ze srebrnym medalem z dziecięcych zawodów najwyższej rangi europejskiej. Ponadto do finałowej czwórki wdarł się także inny zawodnik z Kościerzyny - Julian Rekowski.