piątek, 8 czerwca 2018 r., 21:21
II Festiwal Biegów Polski Północnej zainaugurowany
Kilkaset osób pojawiło się na starcie inaugurującego biegu na dystansie 15 km II Festiwalu Biegów Polski Północnej, który potrwa do niedzieli we Wdzydzach. Hasłem przewodnim festiwalu jest "Zwolnij i odpocznij", a jak zapewniają organizatorzy, podczas trzech dni festiwalowych nad Kaszubskim Morzem zdecydowanie będzie można zaznać relaksu. Łącznie w festiwalu ma wziąć udział ponad tysiąc zawodników.

środa, 6 czerwca 2018 r., 10:35
Mistrzostwa Polski w pływaniu w płetwach w Kościerzynie
W dniach 2-3 czerwca na pływalni Aqua Centrum w Kościerzynie odbyły się Mistrzostwa Polski w pływaniu w płetwach kat. E0, E i D pod patronatem Burmistrza Miasta Kościerzyna. Zawody zgromadziły 174 młodszych zawodników z 13 klubów z całej Polski.

środa, 6 czerwca 2018 r., 10:26
Medale młodych lekkoatletów z Lipusza na Mistrzostwach Pomorza
Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Lipusz zarazem uczniowie Zespołu Szkół w Lipuszu na Mistrzostwach Okręgu Pomorskiego Juniorów Młodszych w Sopocie. Z mistrzostw powrócili z pięcioma medalami.

środa, 6 czerwca 2018 r., 10:16
Lubiana Cup 2018 - rezerwuj czas, zasiądź na trybunach i kibicuj swoim faworytom!
W sobotę, 16 czerwca na stadionie w Łubianie oraz na boisku orlik przy blokach rozegrane zostaną dwa turnieje piłki nożnej z cyklu Lubiana Cup 2018. O główne trofeum rozgrywek powalczy aż dwadzieścia cztery zespoły. 12 drużyn z rocznika 2010/2011 powalczy o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna oraz Prezesa Zakładów Porcelany Stołowej Lubiana S.A. natomiast druga dwunastka z rocznika 2007-2018 powalczy o Puchar Starosty Kościerskiego.

wtorek, 5 czerwca 2018 r., 10:11
III Mistrzostwa Kaszub w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi
Już po raz trzeci w Piechowicach odbyły się Mistrzostwa Kaszub w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi. W niedzielę na piechowickim boisku zebrali się uczestnicy i kibice. Mistrzostwa rozegrano w dwóch kategoriach Par i Singli.

sobota, 2 czerwca 2018 r., 20:38
Strażacy z Radunia ponownie najlepsi w gminnym sporcie pożarniczym
W sobotnie popołudnie na boisku sportowym w Kaliszu rozegrano zawody w sporcie pożarniczym drużyn OSP gminy Dziemiany. W szranki o tytuł tej najsprawniejszej stanęły reprezentacje pięciu jednostek. Bezkonkurencyjni po raz kolejny okazali się ochotnicy z Radunia.

piątek, 1 czerwca 2018 r., 09:39
Sukces gimnazjalistów z Lipusza na Igrzyskach Pomorza w Słupsku
Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkół w Lipuszu w finale wojewódzkim w lekkiej atletyce rozegranym w Słupsku. Lipuscy gimnazjaliści powrócili z zawodów z pięcioma medalami, w tym dwoma złotymi i trzema srebrnymi, drużynowo klasyfikując się na trzecim miejscu na Pomorzu.

czwartek, 31 maja 2018 r., 08:28
Gospodarze z głównym trofeum Pomorskiego Festiwalu Piłki Ręcznej w Nowej Karczmie
W miniony weekend na hali sportowej w Nowej Karczmie odbył się Festiwal Piłki Ręcznej dla chłopców. W turnieju wzięło udział dwanaście zespołów. Główne trofeum wywalczyli gospodarze.

wtorek, 29 maja 2018 r., 08:47
UKS Manta z 22 medalami Mistrzostw Polski
W miniony weekend na pływalni "Olimpijczyk" w Gliwicach rozegrano Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w pływaniu w płetwach. Zawodnicy UKS Manta Kościerzyna powrócili z mistrzostw z dorobkiem aż 22 medali, w tym 15 złotych. Ponadto Szymon Kropidłowski i Marcin Łukowicz otrzymali powołania do Polskiej Kadry Narodowej.

wtorek, 29 maja 2018 r., 08:31
UKS Lipusz w 1/8 Mistrzostw Polski Młodzików
W dniach 18-20 maja w hali sportowej nr 20 w Gorzowie Wielkopolskim został rozegrany Turniej 1/8 Mistrzostw Polski Młodzików w piłce ręcznej. W zawodach wystartowało cztery zespoły: UKS Miś Gorzów Wielkopolski - gospodarz, PM Tarnów, MKS Wieluń oraz nasz zespół UKS Lipusz.