poniedziałek, 21 listopada 2016 r., 13:58
Kościerzyna. Setki pływaków na finale Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Pletwach
Kościerzyna była gospodarzem finału Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach. Dwudniowa impreza odbyła się na pływalni Aqua Centrum, a jej celem było wyłonienie najlepszego klubu, którym okazał się Delfinek Chodzież.

piątek, 18 listopada 2016 r., 13:20
I Mistrzostwa  Pomorza Drużyn Sołeckich LZS
W niedzielę 13 listopada na obiektach GOSRiT Luzino odbyły się I Mistrzostwa Pomorza Drużyn Sołeckich LZS o Puchar Wojewody Pomorskiego w halowa piłkę nożną. Z zaproszenia Piotra Klecha- przewodniczącego Pomorskiego LZS skorzystało 13 drużyn sołeckich, które po raz pierwszy rywalizowały o tytuł najlepszej drużyny na Pomorzu. Zawody te przyniosły wiele emocji piłkarzom amatorom, którzy zostawili na luzińskiej hali wiele zdrowia walcząc o każdy kawałek boiska.

czwartek, 17 listopada 2016 r., 08:17
Łubiana. VI Kaszubski Turniej Baśki "O Niedźwiedzią Łapę"
W sobotę w Zespole Kształcenia w Łubianie odbył się VI Turniej Kaszubskiej Baśki "O Niedźwiedzią Łapę". W turnieju uczestniczyli mieszkańcy gminy Kościerzyna oraz przybyli goście z całego Pomorza. Nad prawidłowym przeprowadzeniem rozgrywek czuwał przedstawiciel Polskiego Stowarzyszenia Baśki Maciej Felskowski, który określił zasady gry, jakie obowiązywały podczas turnieju.

środa, 16 listopada 2016 r., 08:41
Emocjonujący Turniej Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Firmy BAT
W sobotę, 12 listopada Hala Sportowa Sokolnia stała się areną siatkarskich zmagań kobiet. Turniej odbywał się pod patronatem Starosty Powiatu Kościerskiego oraz Burmistrza Miasta Kościerzyna. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie i dostarczał sporo emocji zarówno samym zawodniczkom, jak i zgromadzonej w hali publiczności, która dopingowała drużynom.

wtorek, 15 listopada 2016 r., 09:55
Finał Ligi Ratownictwa Wodnego z sukcesami pływaków z Garczyna
Kaszubska Drużyna Słupskiego WOPR z PCM Garczyn odniosła kolejny sukces podczas Finału Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego w Gdańsku, który odbył się 11 listopada. Nasi ratownicy zdobyli aż 10 medali indywidualnie i trzy w sztafetach. Jest to największy sukces w historii drużyny.

wtorek, 15 listopada 2016 r., 09:30
Kościerscy karatecy z medalami Pucharu Pomorza
Z czterema medalami wrócili z Koszalina młodzi kościerscy karatecy, gdzie uczestniczyli w silnie obsadzonym turnieju ogólnopolskim, VII Pucharze Pomorza w Karate Tradycyjnym, jaki odbył się 5 listopada 2016 r. W tych największych w Polsce północnej corocznych zawodach karate, uczestniczyło 344 zawodników z 22 klubów całej Polski.

poniedziałek, 14 listopada 2016 r., 14:49
Stężyca. Ruszyły zapisy na Garmin Iron Triathlon 2017
Rozpoczęła się już rejestracja do cyklu Garmin Iron Triathlon 2017. Jedna z imprez w jego ramach odbędzie się 2 lipca w Stężycy. Zapisać się na zawody można za pośrednictwem internetu.

wtorek, 8 listopada 2016 r., 10:54
Neli Wanta i Michał Koliński na podium Pucharu Europy w Gliwicach
W dniach 6-7 listopada na pływalni Olimpijczyk w Gliwicach, odbyły się zawody Pucharu Europy Juniorów w pływaniu w płetwach. Na podium zawodów stanęło dwoje reprezentantów UKS Manta Kościerzyna. Neli Wanta, jak i Michał Koliński wywalczyli brązowe medale w swoich kategoriach.

wtorek, 8 listopada 2016 r., 08:45
Garczyn. Dziewczęta z Nowej Karczmy triumfowały w Wojewódzkich Mistrzostwach w Biegach Przełajowych
W Garczynie odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Szkół w Biegach Przełajowych. W zawodach wzięły udział reprezentacje szkół podstawowych. W kategorii dziewcząt najlepszym okazał się team z Nowej Karczmy, spośród chłopców przedstawiciele tczewskiej placówki.

środa, 2 listopada 2016 r., 10:52
Lipusz. 111 osób na trasie 25. Jesiennego Marszu na Orientację
Za nami kolejna edycja Jesiennego Marszu Na Orientację. Tym razem uczestnicy maszerowali i podziwiali okolice Lipusza. Bazą marszu był Zespół Szkół w Lipuszu. W trasę wyruszyło 111 osób.