czwartek, 20 października 2016 r., 09:12
Kościerscy karatecy na Pucharze Świata Dzieci i Mistrzostwach Europy
W niezwykłej, wręcz fascynującej wyprawie do Krakowa, wzięli udział młodzi kościerscy karatecy podczas minionego weekendu. Stolica Małopolski przez dwa dni, 14 i 15 października 2016 r., zamieniła się w światową stolicę karate, goszcząc ponad dwa tysiące karateków z pięciu kontynentów.

wtorek, 18 października 2016 r., 09:03
UKS Manta Kościerzyna wywalczył 12 medali podczas Klubowego Pucharu Polski
Po wakacyjnej przerwie zawodnicy UKS Manta Kościerzyna wznowili swoje treningi i w miniony weekend mogli sprawdzić swoje możliwości podczas zawodów III rundy Klubowego Pucharu Polski w Toruniu.

środa, 12 października 2016 r., 12:22
Sukcesy ratowników z Garczyna w Pomorskiej Lidze w Ratownicwie Wodnym
W niedzielę, 9 października w Wejherowie odbyła się II Runda Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym, podczas której ratownicy Kaszubskiej Drużyny WOPR z PCM Garczyn wywalczyli sześć medali.

poniedziałek, 10 października 2016 r., 10:50
Marian Knuth ze złotem i nowym rekordem świata w martwym ciągu
W minionym tygodniu w Herzbergu w Niemczech odbyły się Mistrzostwa Świata w Martwym Ciągu. O najwyższe trofeum walczył między innymi Marian Knuth z Wielkiego Klincza, który nie tylko sięgnął po złoto w kategorii masters, ale też ustanowił nowy rekord świata w swojej kategorii wiekowej i wagowej.

sobota, 8 października 2016 r., 19:44
XXII Kościerskie Biegi Uliczne za nami
Amatorzy i doświadczeni biegacze, przedszkolaki, uczniowie i seniorzy, trasy liczące od kilkuset metrów do ponad pięciu kilometrów - XXII edycja Kościerskich Biegów Ulicznych już za nami. W imprezie wzięło udział kilkaset osób.

piątek, 7 października 2016 r., 08:17
VII Turniej Grand Prix w Skacie Sportowym w Liniewie
Gminy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Liniewie był gospodarzem VII Turnieju o Grand Prix Pomorza w Skacie Sportowym. Uczestniczyło w nim 44 skacistów, w tym trzy panie z całego okręgu Pomorsko- Kaszubskiego Polskiego Związku Skata Sportowego.

czwartek, 29 września 2016 r., 14:19
Kościerzyna. Biegali i promowali honorowe dawstwo krwi - Krwiobiegi 2016 za nami
Około 200 osób wzięło udział w drugiej edycji Kaszubskich Krwiobiegów. Startem a zarazem metą biegu ulicznego była kościerska Parowozownia. Celem imprezy było promowanie zdrowego stylu życia oraz honorowego dawstwa krwi.

poniedziałek, 26 września 2016 r., 14:24
I Bieg Kamiennych Weselników - zapisz się i sprawdź swoje możliwości
Już 22 października biegacze i miłośnicy aktywności fizycznej będą mogli się sprawdzić na dystansie 15 kilometrów w I Biegu Kamiennych Weselników w Somoninie. To ostatnia impreza w ramach cyklu "Kaszuby Biegają 2016", jednak z nową trasą i w nowym miejscu. Zapisy trwają!

poniedziałek, 26 września 2016 r., 12:04
Żeglarski Puchar Kaszub zakończony - nagrody dla zawodników i podsumowania
W niedzielę w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze podsumowano X Mistrzostwa Kartuz oraz II Żeglarski Puchar Kaszub. Impreza przyciągnęła rekordową liczbę zawodników.

niedziela, 25 września 2016 r., 21:24
Będomin. Kilkuset biegaczy na trasie XXXIV Biegu Mazurka Dąbrowskiego
W niedzielę w Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie już po raz 34 odbył się Bieg Mazurka Dąbrowskiego, który tradycyjnie już rozpoczął się od biegu VIP-ów. Biegacze rywalizowali ze sobą w 10 kategoriach. Najszybszym biegaczem podczas pięciokilometrowego biegu głównego okazał się Michał Czapiński z Redy, pośród kobiet natomiast najwcześniej na mecie pojawiła się Dominika Nowakowska z Kiełpina.