niedziela, 8 października 2017 r., 16:25
Morsy zainaugurowały sezon zimnych kąpieli w Dobrogoszczy
Sezon letni za nami. Gdy większość z nas schowała już swoje stroje kąpielowe na kolejne lato, w swój żywioł wkroczyły morsy. Pierwszą kąpiel w zimnej wodzie moją już za sobą. Tradycyjnie członkowie klubu Forrest Gump, jak i ich przyjaciele zainaugurowali sezon w Dobrogoszczy.

sobota, 7 października 2017 r., 17:01
Wojewódzkie zawody sportowo - pożarnicze według CTIF
W niedzielę, 17 września w Dębnicy Kaszubskiej rozegrano Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Sportowo - Pożarnicze według CTIF. W szranki o tytuł najlepszej stanęło siedem drużyn dziewczęcych oraz siedem reprezentacji chłopięcych.

poniedziałek, 2 października 2017 r., 09:46
Kacper Meyna ze Złotym Pucharem Polski Juniorów w boksie
Wielkim sukcesem dla zawodnika klubu "Wilk" GKS Gmina Kościerzyna zakończył się finał Pucharu Polski Kadetów i Juniorów w boksie. W niedzielę Kacper Meyna stanął na najwyższym stopniu podium, sięgając tym samym Złoty Puchar Polski.

sobota, 30 września 2017 r., 17:49
Ponad stu zawodników na starcie Kościerskich Biegów Ulicznych
W sobotnie popołudnie już po raz dwudziesty trzeci miłośnicy biegania stanęli do rywalizacji w Kościerskich Biegach Ulicznych. W tym roku licząca dziesięć kilometrów trasa wyścigu wiodła obwodnicą, która w niedzielę zostanie oficjalnie otwarta. Wśród mężczyzn zawody ukończył najszybciej Marek Kowalski z Żukowa, natomiast wśród kobiet - Antonina Wirkus ze Szczecinka.

poniedziałek, 25 września 2017 r., 09:00
Jubileuszowy 35. Bieg Mazurka Dąbrowskiego za nami
W niedzielę już po raz 35. odbył się Bieg Mazurka Dąbrowskiego, który tradycyjnie zainaugurował bieg VIP-ów. Na tegorocznym starcie stanęło kilkuset zawodników w różnym wieku i formie, rywalizując o trofea w dziewięciu kategoriach. Najszybszym biegaczem podczas pięciokilometrowego biegu głównego okazał się Michał Czapiński z Redy, pośród kobiet natomiast najwcześniej na mecie pojawiła się Weronika Lizakowska z Kościerzyny.

czwartek, 21 września 2017 r., 13:14
Emocjonujący pojedynek polsko-ukraiński w kickboxingu już w piątek
Dziewięć walk z udziałem wielu utalentowanych zawodników z Polski i Ukrainy będą mieli okazje obejrzeć uczestnicy piątkowej gali - Międzypaństwowego Meczu Polska-Ukraina w Kickboxingu w wersji Kick-Ligt. Kaszuby reprezentować będzie Mikołaj Krause. Gala odbędzie się w piątek w Galerii Metropolia w Gdańsku. Wstęp bezpłatny.

czwartek, 21 września 2017 r., 12:37
Dzień Sportu na Orliku w Grabowie Kościerskim
W sobotę, 9 września na Orliku w Grabowie Kościerskim odbyła się ogólnopolska akcja pod nazwą "Dzień Sportu na Orliku". Była to międzypokoleniowa impreza sportowo-rekreacyjna dedykowana dzieciom, młodzieży oraz dorosłym mieszkańcom naszej małej ojczyzny. W sumie we wszystkich konkurencjach wzięło udział ponad 50 uczestników.

środa, 20 września 2017 r., 14:56
Garczyn. Powiatowa rywalizacja młodzieżowych drużyn pożarniczych
W środę na terenie Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie dziewięć Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu kościerskiego zmierzyło się w ćwiczeniu bojowym oraz sztafecie pożarniczej. W klasyfikacji generalnej w kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Starej Kiszewy, wśród chłopców najlepsi byli zawodnicy z Radunia.

wtorek, 19 września 2017 r., 11:56
Kościerzyna. III Kaszubski KRWIObieg Uliczny PCK już 25 września
Będą biegać i promować honorowe dawstwo krwi. Już po raz trzeci Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kościerzynie zaprasza bowiem miłośników biegania do wzięcia udziału w Kaszubskim KRWIObiegu. Biegi uliczne odbędą się w poniedziałek, 25 września. Tradycyjnie przygotowano dwa dystanse - 1,2 km oraz 2,4 km.

środa, 13 września 2017 r., 15:19
Rusza kolejny Harpagan. Zgłoś się i podejmij wyzwanie
Rowerem lub pieszo, z kompasem i mapą po przygodę - rusza kolejna edycja Ekstremalnego Rajdu na Orientację Harpagan. Odbędzie się on tym razem w Szemudzie w dniach 20-22 października. Sprawdź się i zgłoś swój udział. Harpagan to wyjątkowe wyzwanie, możliwość sprawdzenia własnych możliwości i pokonania ograniczeń, a przede wszystkim świetna zabawa.