sobota, 22 czerwca 2019 r., 18:30
Trwa Lotto MTB Energy 2019 w Wieżycy
Od czwartku do niedzieli na terenie powiatu kartuskiego podziwiać można w akcji uczestników czterodniowych zawodów kolarskich Lotto MTB Energy. W sobotę rozegrano dodatkowo jednodniowy maraton. Jego uczestnicy zmierzyli się na dwóch dystansach 45 i 65 kilometrów.

piątek, 21 czerwca 2019 r., 12:17
Sukces młodego karateki na Mistrzostwach Polski Dzieci
Roch Mazurkiewicz z Kościerskiego Klubu Karate-Do "Seiunchin" został podwójnym medalistą Ogólnopolskiego Pucharu Dzieci w Karate Tradycyjnym,. Zawody odbyły się w hali Orbita we Wrocławiu.

niedziela, 16 czerwca 2019 r., 10:34
VII Półmaraton Stolema wystartował
W niedzielny poranek miłośnicy biegania pojawili się starcie VII Półmaratonu Stolema we Wdzydzach. Blisko 400 osób mierzy się na dystansie 21 km. Bieg zainaugurował trzeci dzień III Festiwalu Biegów Polski Północnej.

sobota, 15 czerwca 2019 r., 15:53
OSP Grabowo najlepsze w powiatowych zmaganiach strażaków
Reprezentanci OSP Grabowo zwyciężyli w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które w sobotę rozegrano na stadionie w Kornem. Wicemistrzami powiatu zostali strażacy ze Skorzewa, natomiast trzecie miejsce wywalczyli druhowie z Osowa. Wśród drużyn żeńskich triumfowały ochotniczki z OSP Lubań.

piątek, 14 czerwca 2019 r., 20:50
Wdzydzka '15 zainaugurowała III Festiwal Biegów Polski Północnej
Około 350 osób pojawiło się na starcie inaugurującego biegu na dystansie 15 km III Festiwalu Biegów Polski Północnej, który potrwa do niedzieli we Wdzydzach. Hasłem przewodnim festiwalu jest "Zwolnij i odpocznij", a jak zapewniają organizatorzy, podczas trzech dni festiwalowych nad Kaszubskim Morzem zdecydowanie będzie można zaznać relaksu. Łącznie w festiwalu ma wziąć udział ponad dwa tysiące zawodników.

czwartek, 13 czerwca 2019 r., 11:36
Kościerscy ratownicy Mistrzami Polski w ratownictwie wodnym
Trzy tytuły Mistrzów Polski wywalczyli zawodnicy PCM Garczyn podczas Letnich Otwartych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym. Podwójnym złotym medalistą został Karol Rozgoński. Złoty krążek wywalczyła też Maria Schütz.

czwartek, 13 czerwca 2019 r., 10:08
III Festiwal Biegów Polski Północnej już w ten weekend
Trzy dni, pięć biegów (dystanse - 1,6 km, 5 km, 10 km, 15 km i 21 km) i ponad tysiąc zawodników - tak w wielkim skrócie można opisać III Festiwal Biegów Polski Północnej, który już w piątkowy wieczór zostanie zainaugurowany we Wdzydzach. Na dobry początek wystartuje Wdzydzka '15.

środa, 12 czerwca 2019 r., 11:37
Lipusz najlepszy w wojewódzkich igrzyskach szkół wiejskich i małych miast
W czwartek, 6 czerwca na stadionie sportowym w Lipuszu odbyły się XXVIII Wojewódzkie Igrzyska Szkół Wiejskich i Małych Miast Województwa Pomorskiego. W zawodach wystartowało blisko 100 młodych lekkoatletów województwa pomorskiego.

wtorek, 11 czerwca 2019 r., 10:22
Leon Lemańczyk złotym medalistą Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej
28 maja br. w rozegranych Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w lekkoatletyce uczeń Zespołu Szkół w Lipuszu Leon Lemańczyk wywalczył złoty medal w rzucie dyskiem. Osiągnął wynik 45,50m.

sobota, 8 czerwca 2019 r., 22:26
Za nami jubileuszowa edycja Hydroaktywnych
Rekordowa liczba uczestników, różne dystanse dla amatorów, bardziej zaawansowanych zawodników oraz całych rodzin i fantastyczna atmosfera - tak najkrócej podsumować można jubileuszową edycję największej w regionie imprezy - Ogólnopolskich Zawodów Kajakarskich Hydroaktywni 2019. Dziesiąte, jak zwykle, świetnie przygotowane i zabezpieczone zawody niestety popsuła kapryśna pogoda. Choć uczestnicy startowali w pięknym słońcu, to już na trasie napotkali gwałtowną ulewę. Ze względu na złe warunki atmosferyczne zawody przerwano.