piątek, 8 marca 2019 r., 15:33
W niedzielę w Kiełpinie Bieg Żelaznego - zapisz się i spróbuj swoich sił
W niedzielę w Kiełpinie już po raz trzeci odbędzie się Kartuski Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. ppor. Zdzisława Badochy "Żelaznego" - Tropem Wilczym. Uczestnicy zmierzą się z dystansem o długości niespełna dwóch kilometrów. Zapisy w dniu zawodów

czwartek, 7 marca 2019 r., 15:13
Strażacy-ochotnicy z całego Pomorza zmierzą się w piłce halowej w Sierakowicach
W sobotę na hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierakowicach odbędzie się Turniej Halowej Piłki Nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Pomorskiego. W rywalizacji weźmie udział dziewięć reprezentacji z całego Pomorza, w tym dwie z powiatu kartuskiego i jedna z powiatu kościerskiego.

wtorek, 5 marca 2019 r., 11:06
Medalowy występ kościerskich karateków w Pile
Cztery medale zdobyli młodzi, kościerscy karatecy podczas VIII Ogólnopolskiego Turnieju Karate Tradycyjnego w Pile, jaki rozegrany został w minioną sobotę.

poniedziałek, 4 marca 2019 r., 10:59
Gm. Kościerzyna. Nagrody dla najlepszych sportowców przyznane
26 najlepszych sportowców z terenu z gminy Kościerzyna doczekało się wyróżnień i nagród za sukcesy w 2018 roku. Z rąk wójta i wiceprzewodniczącego rady odebrali nagrody w dowód uznania samorządu lokalnego dla środowiska sportowego za wkład we współtworzeniu i podnoszeniu kultury fizycznej w gminie.

sobota, 2 marca 2019 r., 12:52
Narciarze ścigali się w Pucharze Wieżycy w Slalomie w Koszałkowie
W piątkowy wieczór na stoku Ośrodka Narciarskiego w Koszałkowo-Wieżyca odbył się Puchar Wieżycy w Slalomie. Zawody zorganizowano już po raz siódmy. W tegorocznej edycji ścigało się około 50 narciarzy.

środa, 27 lutego 2019 r., 12:38
14 medali dla Kościerskiego Klubu Kyokushin Karate
14 medali i cztery czwarte miejsca - to bilans Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego zawodników Kościerskiego Klubu Kyokushin Karate. W zawodach wzięło udział 180 zawodników z klubów województwa kujawsko-pomorskiego.

poniedziałek, 25 lutego 2019 r., 12:48
Cztery medale Pucharu Świata dla UKS Manta Kościerzyna
Złoto, dwa srebra i brąz wywalczyli zawodnicy UKS Manta Kościerzyna podczas odbywających w weekend na Węgrzech zawodach World Cup Finswimming. Co więcej Szymon Kropidłowski i Marcin Łukowicz, zostali najlepszymi polskimi zawodnikami, a kościerski klub najlepszym polskim klubem podczas tej rundy Pucharu Świata.

niedziela, 24 lutego 2019 r., 16:36
Wspólna kąpiel na finał VIII Biegu Morsa
Wspólna kąpiel zwieńczyła niedzielne wielkie święto morsów w Garczynie. Do jeziora Garczyn po biegach i marszobiegach wskoczyło kilkuset miłośników zimowych kąpieli. Każdy uczestnik, który odważył się wejść do lodowatej wody, został nagrodzony pamiątkowym medalem.

niedziela, 24 lutego 2019 r., 15:46
Pół tysiąca zawodników na starcie VIII Biegu Morsa
Bieg Morsa z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku na starcie ósmej już edycji biegu pojawiło się ponad 500 zawodników z różnych zakątków Pomorza i nie tylko, którzy mierzyli się w Biegu Morsa, Marszu Nordic Walking i Biegu Niedźwiedza Polarnego.

czwartek, 21 lutego 2019 r., 09:41
W niedzielę morsy zjadą do Garczyna! Przed nami VIII Bieg Morsa
Już w tę niedzielę miłośnicy morsowania i zdrowego trybu życia zjadą do Garczyna na VIII Bieg Morsa. To impreza, która rokrocznie przyciąga kilkuset amatorów tej formy dbania o zdrowie z różnych zakątków Pomorza. Zapisy elektroniczne trwają jedynie do północy. Póki co na liście startowej znajduje się już ponad 400 uczestników.