sobota, 29 lipca 2017 r., 17:33
Za nami Triathlon MTB na Złotej Górze
Około 120 osób łącznie zmierzyło się z sobotnim triathlonem i duathlonem na Złotej Górze. Zawody po raz trzeci zorganizowała Fundacja Silni Ciałem, Niezłomni Duchem. W tym roku trasa była wyjątkowo trudna ze względu na ulewę, która poprzedniego dnia mocno podmyła drogę odcinka rowerowego.

środa, 26 lipca 2017 r., 08:15
Kościerzyna. X Turniej Drużyn Podwórkowych za nami
W dniach 19-20 lipca na Stadionie Miejskim w Kościerzynie odbył się X Turniej Drużyn Podwórkowych o Puchar Burmistrza Miasta Kościerzyna. W zmaganiach udział wzięło łącznie 15 zespołów, czyli ponad 135 młodych miłośników piłki nożnej.

niedziela, 23 lipca 2017 r., 15:09
VI Bieg Twardego za nami
Po żwirze, przez błoto i krzaki - tak w wielkim skrócie wyglądała trasa Biegu Twardego. Jak sama nazwa imprezy wskazuje, była ona skierowana dla wytrwałych i o mocnych charakterach uczestników. W sumie na starcie stawiło się aż blisko 100 niezłomnych.

niedziela, 23 lipca 2017 r., 08:30
Karsin. Czołgali się przez wór ratowniczy i lali wodę - za nami VI Spartakiada Strażaków
W biegu z oponami, szukaniu piłeczki w masce ewakuacyjnej, układaniu piramidy z cegieł, transporcie wody nad głowami, biegu trójkami z przeszkodami, przejściu przez wór ratowniczy, czy napełnianiu rury na czas - między innymi w takich konkurencjach zmierzyły się reprezentacje OSP z gminy Karsin oraz Radunia, Konarzyn i Lubni w tegorocznej spartakiadzie strażaków, która odbyła się w sobotę w Karsinie. Emocji i dobrej zabawy nie brakowało.

czwartek, 20 lipca 2017 r., 12:15
Zostań wolontariuszem i dołącz do ekipy Kaszubskiej Poniewierki
Kaszubska Poniewierka, a więc bieg dla prawdziwych twardzieli już 16 września. Wciąż trwają zapisy osób, którym niestraszny 100-kilometrowy bieg przełajowy o charakterze górskim. Jeśli ten bieg jest nie na Twoje siły, zostań wolontariuszem, dołącz do ekipy i wspieraj uczestników ostrego, maksymalnego i nieuniknionego sponiewierania! Na wolontariuszy czekają niespodzianki.

czwartek, 20 lipca 2017 r., 11:57
Gm. Stara Kiszewa. Chcesz nauczyć się pływać? Zgłoś się
Wójt gminy Stara Kiszewa ogłasza nabór na naukę pływania dla dzieci nad Jeziorem Wielkim w Strudze. Oferta jest skierowana zarówno do tych, którzy nie potrafią pływać, jak i tych, którzy chcą podszkolić umiejętności w tym zakresie.

wtorek, 18 lipca 2017 r., 11:37
Zapisz się na duathlon na Złotej Górze
29 lipca na Złotej Górze odbędzie się kolejna edycja Triathlonu. Wychodząc naprzeciw mniej doświadczonym uczestnikom, organizatorzy zaplanowali także duatlon zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych zawodników.

czwartek, 13 lipca 2017 r., 12:00
Weronika Lizakowska z dwoma srebrami Mistrzostw Polski i awansem na Mistrzostwa Europy
Od piątku do niedzieli w Toruniu trwały 71. Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce. Wielki sukces podczas nich odniosła zawodniczka kościerskiego Remusa - Weronika Lizakowska, zdobywając dwa srebrne medale w biegu na 3.000 m i 1.500 m oraz awans na letnie Mistrzostwa Europy w Grosseto.

środa, 12 lipca 2017 r., 09:26
Za nami Turniej Ringo o Puchar Burmistrza Miasta Kościerzyna
W poniedziałek na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kościerzynie odbył się III Turniej Ringo o Puchar Burmistrza Miasta Kościerzyna. W zawodach udział wzięło sześć drużyn, które mierzyły się systemem każdy z każdym.

wtorek, 11 lipca 2017 r., 12:06
III Spartakiada Seniorów o Puchar Wójta Gminy Nowa Karczma
W hali sportowej w Nowej Karczmie odbyła się tegoroczna edycja Spartakiady Sportowo-Rekreacyjnej Seniorów. W tym roku połączona została z uroczystością poświęcenia Sztandaru Klubu Emerytów z Nowego Barkoczyna.