poniedziałek, 26 lutego 2018 r., 10:57
Gimnazjaliści z Lipusza najlepsi w powiatowych igrzyskach w piłce ręcznej
23 lutego w hali sportowej Zespołu Szkół w Lipuszu został rozegrany Finał Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej klas gimnazjalnych i klas VII SP w piłce ręcznej chłopców. Najlepsi okazali się gospodarze igrzysk, gimnazjaliści z Lipusza.

niedziela, 25 lutego 2018 r., 17:31
Wspólna kąpiel na finał VII Biegu Morsa
Wspólna kąpiel zwieńczyła niedzielne wielkie święto morsów w Garczynie. Do jeziora Garczyn po biegach i marszobiegach wskoczyło kilkuset miłośników zimowych kąpieli. Każdy uczestnik, który odważył się wejść do lodowatej wody, został nagrodzony pamiątkowym medalem.

niedziela, 25 lutego 2018 r., 17:12
Rekordowy VII Bieg Morsa za nami
Bieg Morsa z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku na starcie siódmej już edycji biegu pojawiło się ponad 500 zawodników z różnych zakątków Pomorza i nie tylko, którzy mierzyli się w Biegu Morsa, Marszu Nordic Walking i ekstremalnych Biegu Niedźwiedza Polarnego.

czwartek, 22 lutego 2018 r., 12:16
Kościerzyna. Rada Seniorów zaprasza na zumbę
Proste kroki, latynowskie rytmy, uśmiech i radość - tak Rada Seniorów Miasta Kościerzyna zachęca mieszkanki miasta na skorzystanie z ich nowego projektu - zajęć zumby dla początkujących. Namawiać długo nie musiała, bo lista uczestniczek zapełniła się w kilka godzin, choć chętnych pań jest o wiele więcej.

wtorek, 20 lutego 2018 r., 11:05
Pobiegną i wskoczą do jeziora - wielkie święto morsów już w niedzielę!
Już w tę niedzielę miłośnicy morsowania i zdrowego trybu życia zjadą do Garczyna na VII Bieg Morsa. To impreza, która rokrocznie przyciąga kilkuset amatorów tej formy dbania o zdrowie z różnych zakątków Pomorza. Zapisy elektroniczne trwają jedynie do środy. Póki co na liście startowej znajduje się już blisko 400 uczestników.

poniedziałek, 19 lutego 2018 r., 10:47
Młodzicy UKS Lipusz w finale wojewódzkiej ligi piłki ręcznej
Wielki sukces odnieśli młodzicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Lipusz w wojewódzkiej lidze piłki ręcznej. Wygrywając wszystkie spotkania w ćwierćfinale i ulegając jedynie w jednej rozgrywce w półfinałach, awansowali do finału ligi. O miano najlepszej drużyny ligi powalczą gdańskimi zespołami.

sobota, 17 lutego 2018 r., 12:22
Jacek Konkol nowym prezesem Kaszubi Kościerzyna
W związku z aresztowaniem prezesa KS Kaszubia Kościerzyna, podczas piątkowego walnego zebrania odwołano dotychczasowy zarząd i powołano nowy. Na jego czele stanął Jacek Konkol, który za cel postawił sobie odbudowanie dobrego imienia klubu, współpracę ze środowiskiem kibiców oraz pozyskiwanie nowych sponsorów.

sobota, 17 lutego 2018 r., 09:14
Fanklub Arki z Kościerzyny na meczu Arka Gdynia-Lech Poznań
Tysiąc kibiców z Kościerzyny udało się wspólnie w minioną niedzielę na mecz swojego ulubionego zespołu piłkarskiego Arki Gdynia. Dla kościerskiego fanklubu był to historyczny wyjazd, ale jak zapewniają jego członkowie nie ostatni.

piątek, 9 lutego 2018 r., 09:14
Pływacy z Kościerzyny spotkali się z olimpijczykami
Młodzi pływacy z klubu UKS Manta Kościerzyna spełnili marzenia i spotkali się z olimpijczykami podczas ich ślubowania przed wylotem na igrzyska w Pjongczangu. To nagroda za udział w akcji Sportbonus Dzieciom, w której spotkania z gwiazdami sportu zapewnili sobie też młodzi sportowcy z drużyn HAŁAS Formacja Taneczna Tarnów Opolski oraz K.S. Orzeł Piaski Wielkie Kraków.

czwartek, 8 lutego 2018 r., 14:27
I Kościerski Marszobieg Purcla za nami
Do udanych można zaliczyć pierwszą edycję Kościerskiego Marszobiegu Purcla. Na starcie stanęło około 100 osób, które ponad dwukilometrową trasę pokonały spacerując bądź biegnąc. Niezależnie jednak od formy na mecie na każdego czekał kaszubski pączek.