poniedziałek, 19 marca 2018 r., 15:32
Z serca dla dzieci - I Charytatywny Przejazd Rowerowy MTB w Kłobuczynie już w niedzielę!
Przed nami pełna nie tylko sportowych emocji i wrażeń niedziela w Kłobuczynie. Miłośnicy dwóch kółek wsiądą na rowery, by pokonać urokliwą trasę wśród kaszubskich wzniesień, lasów i łąk, a co najważniejsze wesprzeć podopiecznych Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Tylko sześć dni dzieli nas bowiem od I Charytatywnego Przejazdu Rowerowego MTB. Na wszystkich uczestników czekają upominki i wiele innych atrakcji! Dołączysz?

poniedziałek, 19 marca 2018 r., 11:51
Karatecy z Polski Północnej walczyli w Kościerzynie
209 zawodników z 21 klubów wzięło udział w Mistrzostwach Polski Północnej Shinkyokushinkai PFKK, które w sobotę odbyły się w Kościerzynie. Bardzo dobrze spisali się gospodarze mistrzostw, którzy niejednokrotnie stawali na podium.

niedziela, 18 marca 2018 r., 15:28
Wiktoria Kolczyk Mistrzynią Polski kick-lightu
Podczas ubiegłoweekendowych Mistrzostw Polski w Kickboxingu w Kartuzach zawodniczka Klubu KS Champion Kościerzyna Wiktoria Kolczyk sięgnęła po tytuł mistrzostowski w kategorii kick-light jubiorów. Główne trofeum wziosła po czterech zaciętych walkach.

piątek, 16 marca 2018 r., 13:24
Paradise z Mistrzostwem Polski za choreografię "Charlie Chaplin"
Przez dwa dni trwały taneczne zmagania, podczas których wyłoniono mistrzów Polski Disco Dance, Disco Freestyle i Disco Show. Po Mistrzostwo Polski za choreografię "Charlie Chaplin" sięgnął karsiński zespół Paradise. To jednak nie jedyne sukcesy grupy podczas zawodów.

środa, 14 marca 2018 r., 09:40
Zawodnicy UKS Manta z gradem medali na Open Baltic Championship 2018
Wielkim sukcesem zakończył się udział kościerskich pływaków na Open Baltic Championship w Olsztynie. Zawodnicy UKS Manta powrócili z zawodów aż z 30 medalami, w tym 11 złotymi.

sobota, 10 marca 2018 r., 18:15
W Chwaszczynie zainaugurowano cykl Kaszuby Biegają 2018
Ponad pół tysiąca osób wystartowało w sobotę w Chwaszczynie w biegach na dwóch dystansach 5 i 10 kilometrów. Chwaszczyńska '10 była prologiem tegorocznego cyklu Kaszuby Biegają. W jego ramach łącznie w dwunastu biegach pasjonaci aktywności fizycznej pokonają łącznie 166 km, w tym trzy półmaratony. Zawody odbywać się będą pod szyldem obchodów 100-lecia Niepodległości Polski.

niedziela, 4 marca 2018 r., 18:39
Bieg Żelaznego w Kiełpinie - pobiegli z okazji obchodów Dni Żołnierzy Wyklętych
Około 80 zawodników wystartowało w II Kartuskim Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ppor. Zdzisława Badochy "Żelaznego", który odbył się w niedzielę w Kiełpinie. Uczestnicy biegu głównego w słoneczne popołudnie zmierzyli się z dystansem długości pięciu kilometrów. Na metę pierwszy przybył Daniel Pek.

niedziela, 4 marca 2018 r., 08:52
Triathlony 2018 w Chmielnie i na Złotej Górze - zapisz się i sprawdź swoje możliwości
Fundacja "Silni ciałem - niezłomni duchem" po raz kolejny zaprasza do udziału w triathlonach na Złotej Górze i w Chmielnie. Pierwszy z nich odbędzie się już w czerwcu, drugi pod koniec lipca. Zapisy już ruszyły. Zgłoś swój udział i sprawdź się.

czwartek, 1 marca 2018 r., 10:33
Marcin Łukowicz jedenastym seniorem świata w pływaniu w płetwach
W dniach 23-25 lutego w Eger na Węgrzech odbyła się pierwsza runda Klubowego Pucharu Świata w pływaniu w płetwach. W zawodach brało udział ponad 500 zawodników z całego świata. Reprezentant Kościerzyny Marcin Łukowicz zajął 11. miejsce.

środa, 28 lutego 2018 r., 11:33
Weronika Lizakowska piąta na Halowych Mistrzostwach Polski
Podczas odbywających się w dniach od 17 do 18 lutego w Toruniu Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów wystartowała także zawodniczka klubu Remus. Weronika Lizakowska w biegu na 1.500 metrów zajęła piąte miejsce.