czwartek, 16 listopada 2017 r., 08:05
Karsin. I Gminny Rajd i Bieg Niepodległości
W dniu 11 listopada na trasie Wiele-Karsin odbył się I Gminny Rajd i Bieg Niepodległości. Pomimo dość niesprzyjającej aury na starcie stawiło się prawie 250 osób (w tym 110 rowerzystów), co zaskoczyło nawet samych organizatorów.

piątek, 10 listopada 2017 r., 17:36
Udany debiut Maksa Onasza na zawodach motocrossu w Holandii
Maks Onasz, młody motocrossowiec z Kaszub odnotował bardzo udany start w zawodach w halowym supercrossie, które w pierwszy weekend listopada odbyły się w Euro Hall w Holandii. Dobrze spisał się również jego klubowy kolega Dawid Zaremba z Pępowa.

wtorek, 7 listopada 2017 r., 14:00
Cztery medale kościerskich pływaków na Pucharze Europy Juniorów
Kolejne sukcesy mają na swoim koncie zawodnicy UKS Manta Kościerzyna. Z odbywającego się w Gliwicach Pucharu Europy Juniorów przywieźli cztery medale, wszystkie brązowe.

sobota, 28 października 2017 r., 12:18
V Kaszuby Biegają - Wdzydze Biegową Stolicą Kaszub 2017
W tegorocznej jubileuszowej piątej edycji Kaszuby Biegają zawodnicy na starcie stawali 12 razy. Biegacze pokonywali trasę w kilkunastu miejscowościach. W piątkowy wieczór odbyła się wielka sportowa gala, podczas której podsumowano tegoroczne dokonania, wręczano puchary, statuetki, dyplomy i nagrody finansowe.

środa, 25 października 2017 r., 13:27
66 uczestników na starcie Jesiennego Marszu na Orientację
XXVI Jesienny Marsz na Orientację już za nami. Bazą Marszu tym razem była siedziba Szkoły Podstawowej w Szatarpach. Jak co roku organizatorzy przygotowali trzy trasy: junior (ok. 5 km.), rodzinną (ok. 10 km) i ambitną (ok.10 km).

wtorek, 24 października 2017 r., 09:50
Historyczny sukces kościerskiego karate
Spektakularnym sukcesem zakończyła się wyprawa Kościerskiego Klubu Karate-Do "Seiunchin" do Lublina na V Puchar Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym. Kościerski klub za sprawą Amelii Gaszewskiej zapisał nową kartę w swej historii, wracając po raz pierwszy ze srebrnym medalem z dziecięcych zawodów najwyższej rangi europejskiej. Ponadto do finałowej czwórki wdarł się także inny zawodnik z Kościerzyny - Julian Rekowski.

poniedziałek, 23 października 2017 r., 08:26
Garczyn. Wojewódzkie Sztafetowe Biegi Przełajowe
Po raz kolejny Powiatowe Centrum Młodzieży w Garczynie było współorganizatorem i gospodarzem Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych. W tym roku do Garczyna przyjechało 107 zespołów i ponad 1200 zawodników reprezentujących wszystkie powiaty województwa pomorskiego.

wtorek, 17 października 2017 r., 09:40
Marcin Łukowicz ustanowił dwa nowe rekordy Polski
Z jedenastoma medalami z IV Rundy Klubowego Pucharu Polski powrócili zawodnicy UKS Manta Kościerzyna. Najlepszym zawodnikiem zawodów okrzyknięty został Marcin Łukowicz, który podczas rozgrywek ustanowił dwa nowe rekordy Polski.

wtorek, 17 października 2017 r., 08:39
Sukcesy kościerskich zawodników podczas zawodów w Gniewinie
Sześć medali z II Rundy Pomorskij Ligi Ratownictwa Wodnego o Puchar Wójta Gminy Gniewino przywiozła pięcioosobowa ekipa ratowników z Kościerzyny. Zawody rozegrano w niedzielę, 8 października.

czwartek, 12 października 2017 r., 13:21
Garczyn. Ponad 400 zawodników na starcie powiatowych biegów przełajowych
W środę Powiatowe Centrum Młodzieży w Garczynie gościło uczestników Powiatowych Igrzysk Dzieci, Młodzieży oraz Licealiady w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Na starcie pojawiło się aż ponad 400 zawodników.