czwartek, 16 marca 2017 r., 10:15
Kaszubska Poniewierka 2017 - ruszyły zapisy na ultramaraton
Ultramaraton Kaszubska Poniewierka to 100-kilometrowy bieg przełajowy o charakterze górskim. W tym roku swój początek bierze u podnóża Łysej Góry w Sopocie, a metę zaplanowano w Wieżycy na terenie ośrodka Koszałkowo. Bieg skierowany jest to prawdziwych twardzieli. Podejmujesz wyzwanie? Zapisy już ruszyły.

środa, 15 marca 2017 r., 14:02
Dwa złote medale dla SP Nowa Karczma w półfinałach igrzysk wojewódzkich
W Gminnej Hali Sportowej w Nowej Karczmie odbyły się półfinały Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Obydwa półfinały wygrali gospodarze - zespoły ze Szkoły Podstawowej w Nowej Karczmie.

środa, 15 marca 2017 r., 08:38
Paradise z gradem medali i tytułem Mistrza Polski w Street Dance Show
Złoto, tytuł Mistrza Polski oraz pięć srebrnych medali wywalczyła podczas Krajowych Mistrzostw Polski Disco Dance i Street Dance Show formacja taneczna Paradise. A już niedługo grupa tancerzy z Karsina i Czerska zaprezentuje się na zawodach międzynarodowych.

sobota, 11 marca 2017 r., 21:29
Chwaszczyno. Ukraiński duet najszybszy w prologu Kaszuby Biegają
Po raz piąty odbywać się będzie cykliczna sportowa impreza Kaszuby Biegają. Tegoroczna jubileuszowa edycja, podobnie jak w roku ubiegłym, rozpoczęła się prologiem Chwaszczyńska 10, którą uczestnicy traktują jako rozgrzewkę przed sezonem. W sobotnie przedpołudnie na starcie stanęło 620 biegaczy. Wszyscy otrzymali medale, a najlepszym wręczono puchary, nagrody rzeczowe i pieniężne.

środa, 8 marca 2017 r., 11:02
Sukcesy młodych karateków na pomorskim turnieju w karate tradycyjnym
Dużym sukcesem dla kościerskiej reprezentacji karate tradycyjnego, zakończył się pierwszy tegoroczny, pomorski turniej w tej dyscyplinie sportu, jaki odbył się 5 marca w Wejherowie. Wśród 296 zawodników z dziewięciu klubów województw pomorskiego i zachodniopomorskiego, wystartowało 26 młodych karateków Kościerskiego Klubu Karate-do "Seiunchin".

piątek, 3 marca 2017 r., 22:50
Rekordowy sezon kościerskiego lodowiska
Na kościerskim lodowisku padł w tym roku kolejny rekord. Od połowy grudnia do końca lutego zanotowano około 15,5 tys. wejść. To o kilka tysięcy więcej niż w roku ubiegłym.

piątek, 3 marca 2017 r., 12:08
Bieg Arasmusa 2017 - już ruszyły zapisy!
17 września w Kiełpinie po raz drugi wystartuje Bieg Arasmusa. Podczas tegorocznej edycji rozegrane zostaną po raz pierwszy otwarte Mistrzostwa Województwa Pomorskiego na 5 km. Mieszkańcy Kaszub i nie tylko będą mieli okazję zmienić się z najlepszymi biegaczami, również z międzynarodowej czołówki. Zapisy już ruszyły. Zgłoś swój udział i sprawdź swoje możliwości.

piątek, 3 marca 2017 r., 08:46
Leszek Słomiński wicemistrzem Pomorza w łucznictwie
Pracownik Policji z Komendy w Kościerzynie zajął II miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Łucznictwie na hali MRKS w Gdańsku. Wygrana pozwoli mu wziąć udział w starcie w mistrzostwach Polski, które odbędą się w tym roku w Kielcach.

wtorek, 28 lutego 2017 r., 09:03
Zakończenie Powiatowej Ligi Piłki Halowej z niespodziankami
Powiatowa Halowa Liga Piłki Nożnej to największa tego typu impreza w regionie. Jak co roku rozgrywki, praktycznie przez całą zimę, gromadzą miłośników futsalu na meczach w ramach trzech lig. W tym roku do turnieju przystąpiło aż 30 zespołów, a ich zmagania można było na bieżąco obserwować na halach sportowych.

niedziela, 26 lutego 2017 r., 22:58
Garczyn. VI Bieg Morsa za nami
Garczyn, niedaleko Kościerzyny stał się ponownie miejscem, w którym spotkali się miłośnicy kąpieli w zimnej wodzie. W niedzielę po raz szósty odbywał się tam Bieg Morsa.Tradycyjnie po sportowych zmaganiach, zawodnicy wspólnie wskoczyli do lodowatej wody.