czwartek, 15 grudnia 2016 r., 09:43
Liniewo. Kolejny turniej skata z cyklu Grand Prix Serca Kaszub za nami
W niedzielę, 11 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Liniewie odbył się trzeci i czwarty turniej X edycji rozgrywek skata sportowego z cyklu Grand Prix Serca Kaszub. W jednym z turniejów zmagano się o puchar Przewodniczącego Rady Gminy w Liniewie Wiesława Szarmacha.

wtorek, 13 grudnia 2016 r., 11:18
II Turniej Dziemiańskiej Ligi Baśki
W niedzielę, 11 grudnia w Ośrodku Kultury w Dziemianach odbył się II Turniej Dziemiańskiej Ligi Baśki. W klasyfikacji indywidualnej najlepszym okazał się Michał Lipiński - Lipuszaki Lipusz, wśród drużyn i par zespół Orłów Klawkowo.

wtorek, 6 grudnia 2016 r., 10:12
Zawodnicy UKS Manta wywalczyli pięć medali na zawodach w Berlinie
Dwa srebrne i trzy brązowe medale przywieźli do Kościerzyny zawodnicy UKS Manta z odbywających się w sobotę, 3 grudnia w Berlinie Międzynarodowych Zawodach w Pływaniu w Płetwach. Medalistami zostali Neli Wanta, Damian Kutela i Julia Kiedrowska.

sobota, 26 listopada 2016 r., 10:30
Żukowo. Łukasz Kujawski i Monika Czapiewska zwycięzcami tegorocznej edycji Kaszuby Biegają
W tegorocznej czwartej już edycji Kaszuby Biegają zawodnicy na starcie stawali 13 razy. Biegacze pokonywali trasę w kilkunastu miejscowościach W tym roku w ramach cyklu zorganizowano po raz pierwszy Małe Kaszuby Biegają. W piątkowy wieczór odbyła się wielka sportowa gala, podczas której podsumowano tegoroczne dokonania, wręczano puchary, statuetki, dyplomy i nagrody finansowe.

wtorek, 22 listopada 2016 r., 10:52
Pełna niespodzianek II Elitarna Noc Survivalowa - Gra Miejska 2016
W piątek, 18 listopada na stadion miejski Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprosił miłośników survivalu i przygód. Ci stawili się, aby rywalizować w drugiej edycji Elitarnej Nocy Survivalowej. Zadania tym razem odbywały się w przestrzeni miejskiej.

poniedziałek, 21 listopada 2016 r., 13:58
Kościerzyna. Setki pływaków na finale Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Pletwach
Kościerzyna była gospodarzem finału Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach. Dwudniowa impreza odbyła się na pływalni Aqua Centrum, a jej celem było wyłonienie najlepszego klubu, którym okazał się Delfinek Chodzież.

piątek, 18 listopada 2016 r., 13:20
I Mistrzostwa  Pomorza Drużyn Sołeckich LZS
W niedzielę 13 listopada na obiektach GOSRiT Luzino odbyły się I Mistrzostwa Pomorza Drużyn Sołeckich LZS o Puchar Wojewody Pomorskiego w halowa piłkę nożną. Z zaproszenia Piotra Klecha- przewodniczącego Pomorskiego LZS skorzystało 13 drużyn sołeckich, które po raz pierwszy rywalizowały o tytuł najlepszej drużyny na Pomorzu. Zawody te przyniosły wiele emocji piłkarzom amatorom, którzy zostawili na luzińskiej hali wiele zdrowia walcząc o każdy kawałek boiska.

czwartek, 17 listopada 2016 r., 08:17
Łubiana. VI Kaszubski Turniej Baśki "O Niedźwiedzią Łapę"
W sobotę w Zespole Kształcenia w Łubianie odbył się VI Turniej Kaszubskiej Baśki "O Niedźwiedzią Łapę". W turnieju uczestniczyli mieszkańcy gminy Kościerzyna oraz przybyli goście z całego Pomorza. Nad prawidłowym przeprowadzeniem rozgrywek czuwał przedstawiciel Polskiego Stowarzyszenia Baśki Maciej Felskowski, który określił zasady gry, jakie obowiązywały podczas turnieju.

środa, 16 listopada 2016 r., 08:41
Emocjonujący Turniej Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Firmy BAT
W sobotę, 12 listopada Hala Sportowa Sokolnia stała się areną siatkarskich zmagań kobiet. Turniej odbywał się pod patronatem Starosty Powiatu Kościerskiego oraz Burmistrza Miasta Kościerzyna. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie i dostarczał sporo emocji zarówno samym zawodniczkom, jak i zgromadzonej w hali publiczności, która dopingowała drużynom.

wtorek, 15 listopada 2016 r., 09:55
Finał Ligi Ratownictwa Wodnego z sukcesami pływaków z Garczyna
Kaszubska Drużyna Słupskiego WOPR z PCM Garczyn odniosła kolejny sukces podczas Finału Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego w Gdańsku, który odbył się 11 listopada. Nasi ratownicy zdobyli aż 10 medali indywidualnie i trzy w sztafetach. Jest to największy sukces w historii drużyny.