wtorek, 10 maja 2016 r., 09:23
II Runda KPP zakończona ogromnym sukcesem zawodników UKS Manta Kościerzyna
W dniach 7-8 maja odbyła się w Chodzieży II runda Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach podczas których UKS Manta Kościerzyna zaprezentowała się "medalowo". Klub reprezentowało 21 zawodników.

piątek, 29 kwietnia 2016 r., 09:59
Zawodnicy z Lipusza najlepsi w finale Powiatowych Igrzysk w mini koszykówce chłopców
Przed tygodniem w hali sportowej Zespołu Szkół w Lipuszu został rozegrany Finał Powiatowych Igrzysk w mini piłce koszykowej chłopców. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipuszu, którzy wygrali bardzo wysoko wszystkie mecze i zdobyli złote medale.

środa, 27 kwietnia 2016 r., 13:16
Monika Czapiewska brązową medalistką Mistrzostw Polski
Monika Czapiewska wywalczyła w sobotę brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w biegu na 10.000 m. Dla zawodniczki Olimpijczka Skorzewo jest to życiowy sukces. Zawody odbyły się w Postominie.

środa, 27 kwietnia 2016 r., 11:07
Nowa Karczma. 80 osób na trasie wiosennego marszu na orientację
XXIV Wiosenny Marsz na Orientację za nami. Tym razem bazą marszu była siedziba Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowej Karczmie. Uczestnicy mieli do wyboru trzy trasy: junior liczącą około 5 km, rodzinną z dystansem około 12 km, zaś dla ambitnych przygotowano trasę 24 km. W sumie w plener wyruszyło 80 osób.

środa, 27 kwietnia 2016 r., 10:43
Grad medali dla kościerskich karateków na Mistrzostwach Pomorza
Z pięcioma medalami wrócili z Trójmiasta młodzi kościerscy karatecy z Otwartych Mistrzostw Województwa Pomorskiego w Karate Tradycyjnym. Turniej, w którym wystartowało 242 zawodników z 11 klubów, rozegrany został w hali "Ergo Arena".

niedziela, 24 kwietnia 2016 r., 18:00
Szarlota. Wrak Race "Ostatni dech" przyciągnął tłumy fanów motoryzacji
W niedzielę tor w Amok-Parku w Szarlocie (gmina Kościerzyna) na kilka godzin zamienił się w arenę zmagań wraków. Zorganizowany tam Wrak-Race zgromadził 51 załóg leciwych, nienadających się już do użytku samochodów, które ścigały się w trzech grupach. Była to kolejna już edycja tej imprezy, przyciągnęła całą masę kibiców i fanów motoryzacji.

wtorek, 19 kwietnia 2016 r., 11:51
Test Coopera - sprawdź swoją kondycję, zgarnij nagrody i wspomóż Dom Dziecka
12 minut biegu za 12 złotych - pod takim hasłem odbędzie się sobotni Test Coopera w Kościerzynie, który pozwoli ocenić Twoją aktualną kondycję. Wystarczy, że przez 12 minut będziesz biec lub truchtać po bieżni lekkoatletycznej. Akcja jest charytatywna, a całkowity dochód z imprezy zostanie przeznaczony na cele Kościerskiego Domu Dziecka. Imprezie towarzyszyć będą rozgrywki w speed badmintona.

wtorek, 19 kwietnia 2016 r., 09:41
Ćwierćfinał Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Chłopców w Lipuszu
W miniony weekend w hali sportowej w Lipuszu zostały rozegrane ćwierćfinały Mistrzostw Polski w piłce ręcznej dzieci, chłopców rocznik 2003. Wśród czterech drużyn biorących udział w rozgrywkach pojawili się także lipuscy szczypiorniści. Nasi zawodnicy po zaciętej walce ulegli zaledwie jednym punktem w meczu o trzecie miejsce z MUKS Omega Mrągowo.

czwartek, 14 kwietnia 2016 r., 15:48
Brąz dla kościerskich piłkarek w finale wojewódzkim turnieju "Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku"
W miniony weekend rozegrano finał wojewódzki turnieju "Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku". Na obiektach Gdyńskiego Centrum Sportu zagrały dwie drużyny dziewczęce z Kościerzyny, w kategorii do lat 10 i do lat 12. Reprezentacja do lat 10 stanęła na trzecim miejscu podium i do Kościerzyny powróciła z brązowym medalem jednego z największych turniejów piłkarskich dla dzieci w Europie.

środa, 13 kwietnia 2016 r., 10:26
Olecko szczęśliwe dla UKS Manty Kościerzyna - nasi pływacy powrócili z workiem medali
W miniony weekend w Olecku odbyła się I Runda Klubowego Pucharu Polski, podczas której reprezentanci UKS Manta Kościerzyna w składzie 16 osób godnie reprezentowali barwy klubowe oraz miasto Kościerzyna. Podczas zawodów zawodnicy zdobyli w sumie 16 medali. Padło również wiele wartościowych wyników, a nasi reprezentanci regularnie poprawiali rekordy życiowe.