piątek, 3 czerwca 2016 r., 08:49
Bieg "Kartuska 10" już niebawem - zapisz się
Sezon biegowy w pełni, więc Kaszuby Biegają zapraszają już na kolejną edycję biegów. Tym razem Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej wraz z gminą Kartuzy przygotowali dla wszystkich miłośników biegów - Kartuską 10, a więc Kartuskie Biegi Uliczne. Impreza odbędzie się w sobotę, 18 czerwca. Zapisz się i dołącz do reszty!

czwartek, 2 czerwca 2016 r., 09:18
Sukcesy młodych lekkoatletów z Lipusza na mistrzostwach województwa
Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Lipusz, a zarazem uczniowie Zespołu Szkół w Lipuszu na zawodach lekkoatletycznych rangi mistrzostw województwa.

niedziela, 29 maja 2016 r., 18:43
Kościerzyna. Maraton rowerowy "Kaszebe Runda" zakończony
Już od wczesnego niedzielnego ranka amatorzy kolarstwa zjeżdżali do Kościerzyny, aby spod AQUA Centrum w Kościerzynie rozpocząć rowerowy wyścig. Zawodnicy startowali na trzech dystansach: 195, 125 oraz 65 kilometrów. Zarówno na trasie jak i na kościerskim rynku czekało na nich mnóstwo atrakcji.

środa, 25 maja 2016 r., 09:26
Powiatowa Gimnazjada w Lekkoatletyce
W sobotę na stadionie sportowym w Lipuszu odbyła się XVII Powiatowa Gimnazjada Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce. W zawodach wystartowało ponad 300 młodych lekkoatletów reprezentujących 14 gimnazjów z powiatu kościerskiego.

poniedziałek, 23 maja 2016 r., 15:37
Pępowo. Sucovia Cup zdominował Dragon Gdynia
15 maja w Pępowie w Szkole Podstawowej odbył się turniej sportowy Sucovia CUP o Mistrzostwo Kaszub w rywalizacji par. Turniej był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, z asem serce - tzw. "Czerwona Baśka".

niedziela, 22 maja 2016 r., 16:58
Nowa Karczma. UKS Trops Kartuzy zwycięzcą V Pomorskiego Festiwalu Piłki Ręcznej
Kilkanaście drużyn chłopięcych z rocznika 2004 przez trzy dni rywalizowało ze sobą podczas piątej już edycji Pomorskiego Festiwalu Piłki Ręcznej, który odbywał się w Gminnej Hali Sportowej w Nowej Karczmie. Impreza odbywała się pod patronatem Mieczysława Struka, Marszałka Województwa Pomorskiego, a najlepszą drużyną okazał się UKS Trops Kartuzy.

piątek, 20 maja 2016 r., 08:31
Pograniczem na dwóch kółkach
Nowa propozycja turystycznego odkrywania Kociewia i Kaszub zaproponowana przez Lokalną Organizację Turystyczną Kociewie spotkała się ze sporym zainteresowaniem. W czasie weekendu rowerzyści przemierzyli ponad sto kilometrów pomiędzy Kaliskami a Kościerzyną.

czwartek, 19 maja 2016 r., 12:27
Kamila Bałanda ze złotem Pucharu Świata w Kickboxingu!
Dobra passa zawodniczki klubu sportowego Champion Kamili Bałandy trwa nadal. Po złotym medalu Mistrzostw Polski w formule low-kick, championka stanęła do walki w Pucharze Świata, w którym także pokazała na co ją stać i ponownie wywalczyła najwyższe trofeum zawodów.

środa, 18 maja 2016 r., 13:05
Kaszubska Drużyna WOPR najlepsza w I Rundzie Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego
Sukcesem dziewczęta z Kaszubskiej Drużyny Słupskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Garczyna rozpoczęły Pomorską Ligę Ratownictwa Wodnego. Podczas niedzielnych mistrzostw, które odbyły się w Słupsku, indywidualnie wywalczyły sześć medali, zaś drużynowo sięgnęły po zwycięski puchar.

wtorek, 17 maja 2016 r., 11:12
UKS PCM Kościerzyna zostaje w PGNiG Superlidze
UKS PCM Kościerzyna zakończył już swój debiutancki sezon w PGNiG Superlidze Kobiet. Po zwycięstwie nad Ruchem Chorzów 28:21 (10:10) piłkarki ręczne prowadzone przez Dariusza Męczykowskiego uplasowały się na dziesiątym miejscu.