wtorek, 5 grudnia 2017 r., 11:45
Międzynarodowy sukces zawodników UKS Manta Kościerzyna
18 indywidualnych medali oraz złoto w sztafecie wywalczyli zawodnicy UKS Manta Kościerzyna podczas międzynarodowych zawodów w pływaniu w płetwach w Beco Cup, które odbyły się w miniony weekend w Berlinie.

poniedziałek, 4 grudnia 2017 r., 15:14
Marian Knuth Mistrzem Świata w martwym ciągu
Kolejny sportowy sukces ma na swoim mieszkaniec Wielkiego Klincza. Podczas odbywających się w Siedlcach Mistrzostw Świata stanął na najwyższy stopniu podium w kategorii do 90 kg w martwym ciągu.

sobota, 2 grudnia 2017 r., 09:12
Siedem medali kościerskich karateków na Pucharze Pomorza
Siedem medali zdobyli zawodnicy Kościerskiego Klubu Karate-Do "Seiunchin", podczas prestiżowego i silnie obsadzonego VIII Pucharu Pomorza w Karate Tradycyjnym, jaki odbył się 18. listopada w Szczecinie. W tym cyklicznym, ogólnopolskim turnieju wystartowało ponad 400 zawodników z 20 polskich klubów.

środa, 29 listopada 2017 r., 09:04
Magdalena Majewska najlepszą ratowniczką wodną-juniorką w Pomorskiem
Dorobkiem trzech złotych medali Pomorską Ligę Ratownictwa Wodnego kończy Magdalena Majewska. Taki wynik dał jej pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej junior kobiet. Sukcesami tegoroczne zmagania zakończyli także inni młodzi ratownicy Kaszubskiej Drużyny Słupskiego WOPR PCM Garczyn.

wtorek, 28 listopada 2017 r., 08:40
Marcin Łukowicz najlepszym zawodnikiem Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach
17 medali z Finału Klubowego Pucharu Polski w pływaniu płetwach przywieźli zawodnicy UKS Manta Kościerzyna. Zdobywcą trzech złotych krążków i nowego rekordu Polski okazał się Marcin Łukowicz, który zdobył też tytuł najlepszego zawodnika, natomiast Julia Greń i Szymon Kropidłowski pod tym względem uplasowali się na trzecich pozycjach w swoich kategoriach wiekowych.

wtorek, 21 listopada 2017 r., 08:40
Sukces Młodzików UKS Lipusz w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej w Gdańsku
W dniach 10-12 listopada młodzicy piłkarze ręczni Uczniowskiego Klubu Sportowego Lipusz, wzięli udział w 41. Listopadowym Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej w Gdańsku. Zagrało w nim 20 zespołów z Polski, Białorusi, Łotwy czy Rosji.

niedziela, 19 listopada 2017 r., 12:24
Ubijali pianę i wiązali krawaty - rywalizacja seniorów w Starej Kiszewie
Zbijali kręgle, skakali na skakance, układali puzzle, tworzyli słowa, wbijajli gwoździe, przyszywali guziki, wiązali krawaty, oddzielali groch od fasoli, czy ubijali pianę z białek - tak sobotnie popołudnie spędzali seniorzy z gminy Stara Kiszewa, którzy wzięli udział w I Spartakiadzie Seniorów. W gminnej hali sportowej dało się poczuć ducha sportowej rywalizacji, ale przede wszystkim zmaganiom towarzyszyła dobra zabawa.

piątek, 17 listopada 2017 r., 10:11
Łubiana. Rozegrali turniej Baśki "O Niedźwiedzą Łapę"
W niedzielę w Zespole Kształcenia w Łubianie odbył się VII Turniej Kaszubskiej Baśki "O Niedźwiedzią Łapę". W turnieju uczestniczyli mieszkańcy gminy Kościerzyna oraz przybyli goście z całego Pomorza. Nad prawidłowym przeprowadzeniem rozgrywek czuwali przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Baśki, którzy określił zasady gry, jakie obowiązywały podczas turnieju.

czwartek, 16 listopada 2017 r., 08:38
Magdalena Mielnik z brązowym medalem Mistrzostw Świata
Z brązowym medalem mistrzostw świata wróciła z Rumunii Magdalena Mielnik. Mieszkanka Nowej Karczmy znalazła się w składzie reprezentacji Polski na VII Mistrzostwa Świata w Karate Fudokan, które odbyły się w dniach 3-5 listopada w stolicy Transylwanii, Cluj-Napoka.

czwartek, 16 listopada 2017 r., 08:05
Karsin. I Gminny Rajd i Bieg Niepodległości
W dniu 11 listopada na trasie Wiele-Karsin odbył się I Gminny Rajd i Bieg Niepodległości. Pomimo dość niesprzyjającej aury na starcie stawiło się prawie 250 osób (w tym 110 rowerzystów), co zaskoczyło nawet samych organizatorów.