poniedziałek, 19 lutego 2018 r., 10:47
Młodzicy UKS Lipusz w finale wojewódzkiej ligi piłki ręcznej
Wielki sukces odnieśli młodzicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Lipusz w wojewódzkiej lidze piłki ręcznej. Wygrywając wszystkie spotkania w ćwierćfinale i ulegając jedynie w jednej rozgrywce w półfinałach, awansowali do finału ligi. O miano najlepszej drużyny ligi powalczą gdańskimi zespołami.

sobota, 17 lutego 2018 r., 12:22
Jacek Konkol nowym prezesem Kaszubi Kościerzyna
W związku z aresztowaniem prezesa KS Kaszubia Kościerzyna, podczas piątkowego walnego zebrania odwołano dotychczasowy zarząd i powołano nowy. Na jego czele stanął Jacek Konkol, który za cel postawił sobie odbudowanie dobrego imienia klubu, współpracę ze środowiskiem kibiców oraz pozyskiwanie nowych sponsorów.

sobota, 17 lutego 2018 r., 09:14
Fanklub Arki z Kościerzyny na meczu Arka Gdynia-Lech Poznań
Tysiąc kibiców z Kościerzyny udało się wspólnie w minioną niedzielę na mecz swojego ulubionego zespołu piłkarskiego Arki Gdynia. Dla kościerskiego fanklubu był to historyczny wyjazd, ale jak zapewniają jego członkowie nie ostatni.

piątek, 9 lutego 2018 r., 09:14
Pływacy z Kościerzyny spotkali się z olimpijczykami
Młodzi pływacy z klubu UKS Manta Kościerzyna spełnili marzenia i spotkali się z olimpijczykami podczas ich ślubowania przed wylotem na igrzyska w Pjongczangu. To nagroda za udział w akcji Sportbonus Dzieciom, w której spotkania z gwiazdami sportu zapewnili sobie też młodzi sportowcy z drużyn HAŁAS Formacja Taneczna Tarnów Opolski oraz K.S. Orzeł Piaski Wielkie Kraków.

czwartek, 8 lutego 2018 r., 14:27
I Kościerski Marszobieg Purcla za nami
Do udanych można zaliczyć pierwszą edycję Kościerskiego Marszobiegu Purcla. Na starcie stanęło około 100 osób, które ponad dwukilometrową trasę pokonały spacerując bądź biegnąc. Niezależnie jednak od formy na mecie na każdego czekał kaszubski pączek.

poniedziałek, 5 lutego 2018 r., 17:30
Za wspólny spacer otrzymasz pączka. Przed nami I Marszobieg Purcla
Tegoroczny tłusty czwartek z pewnością zapisze się w historii miasta. Samorząd zamierza bowiem zainaugurować Kościerski Marszobieg Purcla, który w kolejnych latach ma być kontynuowany. Wszyscy chętni, którzy pokonają wyznaczoną trasę, w nagrodę otrzymają kaszubskiego purcla. To jednak nie jedyne atrakcje jakie przygotowali organizatorzy tegoż wydarzenia.

niedziela, 4 lutego 2018 r., 10:41
Siedem medali dla kościerskich karatetów na mistrzostwach w Toruniu
165 zawodników wystartowało podczas mistrzostw województwa kujawsko-pomorskiego w Kyokushin Karate. O medale walczyli też zawodnicy Kościerskiego Klubu Kyokushin Karate, którzy do Kościerzyny przywieźli aż siedem krążków, w tym aż cztery złote.

niedziela, 4 lutego 2018 r., 10:00
Kaszubski stolem - Maciej Hirsz rusza na podbój Ameryki. Zmierzy się z najsliniejszymi
Jest jednym z najsilniejszych ludzi w Polsce. Bez większych problemów dźwiga ciężary o wadze nawet 400 kilogramów. Wkrótce po raz kolejny stanie do rywalizacji z największymi siłaczami na świecie. Maciej Hirsz, bo o nim mowa już w marcu wystartuje na Arnold Sport Festival w Stanach Zjednoczonych. To jedna z największych i najbardziej prestiżowych imprez tego typu na świecie.

niedziela, 4 lutego 2018 r., 09:31
Udany występ szczypiornistów z Lipusza na międzynarodowym turnieju
W Chrzanowie w dniach 26-28 stycznia odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Młodzików, zwany także Caban Cup. Odbyły się dwa turnieje: młodzików - rocznik 2003 i młodsi oraz chłopców - rocznik 2006 i młodsi. Wzięli w nim udział także zawodnicy UKS Lipusz, którzy zakończyli turniej na szóstym miejscu.

czwartek, 1 lutego 2018 r., 10:19
Kościerski ortopeda Marcin Omernik został mistrzem Europy w narciarstwie alpejskim
Lekarz Marcin Omernik, Specjalista Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, wieloletni pracownik Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie, zdobył dwa medale (złoto i srebro) podczas trwających od 18 do 21 stycznia br. Mistrzostwach Europy Lekarzy (European Med Ski CUP 2018) w Beskid Sport Arena w Szczyrku.