niedziela, 21 sierpnia 2016 r., 21:10
Mateusz Ostaszewski z Pucharem Burmistrza Kościerzyny
W niedzielne popołudnie na w Kościerzynie w szranki o tytuł Kościerskiego Stolema 2016 w widowiskowych konkurencjach stanęło sześciu strongmanów. Tym razem bezkonkurencyjny okazał się Mateusz Ostaszewski i to właśnie on wzniósł zwycięski Puchar Burmistrza Kościerzyny.

piątek, 19 sierpnia 2016 r., 14:03
Patryk Dobek żegna się z trenerem po nieudanym występie na Igrzyskach Olimpijskich
Dla pochodzącego z Osowa (gm. Karsin) Patryka Dobka występ na Igrzyska Olimpijskich w Rio de Janeiro zakończyły się na eliminacjach. Za nieudany start nasz płotkarz wini między innymi trenera, z którym postanowił się rozstać.

środa, 17 sierpnia 2016 r., 13:07
Lubań. Rywalizowali o Puchar Proboszcza Parafii Rekownica
Już po raz osiemnasty spotkali się miłośnicy piłki koszykowej na rozgrywkach o Puchar Proboszcza Parafii Rekownica Ks. Zbigniewa Wysieckiego, który odbył się w miniony weekend w Lubaniu. Jak co roku organizatorami spotkania byli: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowej Karczmie, Parafia Rzymsko - Katolicka w Rekownicy oraz Sołectwo i OSP Lubań.

niedziela, 14 sierpnia 2016 r., 14:42
Duathlon Żukowo 2016 - za nami kolejne zawody Pucharu Bałtyku
Osiemdziesięcioro siedmioro zawodników wystartowało w niedzielę w Duathlonie w Żukowie. Zawodnicy musieli pokonać biegiem 8 km, potem 25 km rowerem i znów 4 km biegiem. Zawody odbyły się w ramach cyklu Puchar Bałtyku.

czwartek, 11 sierpnia 2016 r., 10:36
Blisko 400 osób pobiegło w IV Półmaratonie Stolema
382 miłośników biegania wzięło udział w IV Półmaratonie Stolema - Biegu Kościerskiego Browaru. Wśród mężczyzn pierwszy na mecie po pokonaniu 21 km dystansu pojawił się Ilya Slavenski, spośród kobiet zwyciężczynią okazała się Gosiuna Pazda- Pozorska.

wtorek, 9 sierpnia 2016 r., 10:25
Sukces kościerskich karateków na Baltic Cup 2016
Wspaniałym, choć spodziewanym sukcesem zakończył się występ młodych kościerskich karateków, na prestiżowym, ogólnopolskim turnieju karate tradycyjnego - "Baltic Cup 2016", jaki odbył się w miniony weekend w Helu. W sumie nasi zawodnicy wywalczyli trzy medale.

wtorek, 9 sierpnia 2016 r., 10:16
V edycja PGNiG Ligi Mistrzów Orlika w Liniewie dobiegła końca
Osiem drużyn, 120 zawodników z powiatów kościerskiego i starogardzkiego w zdrowej, sportowej rywalizacji zmagało się o tytuł mistrza Ligi Mistrzów Orlika w Liniewie. Zwycięsko z tej rywalizacji już po raz czwarty wyszli zawodnicy drużyny Orląt Orle.

poniedziałek, 8 sierpnia 2016 r., 12:41
Duathlon MTB - zapisz się i sprawdź na przełajowych trasach Pucharu Bałtyku!
Już 14 sierpnia w Żukowie spotkają się miłośnicy biegania i jazdy na rowerze. W ramach cyklu Puchar Bałtyku odbędzie się duathlon. Zadaniem uczestników będzie pokonanie 8 km biegiem, 25 km rowerem i 4 km biegiem. Zapisy wciąż trwają. Zgłoś się i sprawdź swoje możliwości.

niedziela, 7 sierpnia 2016 r., 03:27
Michał Kopacki zwycięzcą Mistrzostw Kaszub Strongman
W dziemiańskim amfiteatrze w sobotę w szranki o tytuł Mistrza Kaszub Siłaczy stanęło pięciu najsilniejszych Polaków. Obdarzeni niemal nadludzką krzepą mierzyli się między innymi w takich konkurencjach, jak: martwy ciąg, przeciąganie ciężarówki, wyciskanie platformy, spacer farmera, czy waga płaczu.

piątek, 5 sierpnia 2016 r., 13:42
Kaszubska Poniewierka - bieg dla prawdziwych twardzieli już 17 września!
Ultramaraton Kaszubska Poniewierka to 100-kilometrowy bieg przełajowy o charakterze górskim. Swój początek bierze u podnóża Wieżycy, a metę zaplanowano w Sopocie. Skierowany jest to prawdziwych twardzieli. Podejmujesz wyzwanie? Zapisy trwają do 15 września!