sobota, 9 marca 2019 r., 20:11
Setki biegaczy powitały wiosnę w Chwaszczynie - prolog cyklu Kaszuby Biegają 2019
W sobotnie przedpołudnie w Chwaszczynie zainaugurowano kolejny sezon biegowy. Chwaszczyńska '10 to prolog cyklu Kaszuby Biegają. Prócz biegu głównego zawodnicy zmierzyć się też mogli z dystansem na pięć kilometrów oraz biegami towarzyszącymi. W biegu głównym wystartowało ponad 470 osób.

sobota, 9 marca 2019 r., 19:48
OSP Sierakowice najlepsze w pomorskiej halówce strażaków-ochotników
Ochotnicy z Sierakowic po raz kolejny okazali się najlepsi w Wojewódzkim Turnieju Piłki Halowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Na swoim terenie podczas sobotnich zmagań pokonali rywali, wznosząc tym samym drugi raz z rzędu puchar zwycięzców. Wicemistrzami Pomorza zostali strażacy z Grabowa Kościerskiego.

piątek, 8 marca 2019 r., 15:33
W niedzielę w Kiełpinie Bieg Żelaznego - zapisz się i spróbuj swoich sił
W niedzielę w Kiełpinie już po raz trzeci odbędzie się Kartuski Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. ppor. Zdzisława Badochy "Żelaznego" - Tropem Wilczym. Uczestnicy zmierzą się z dystansem o długości niespełna dwóch kilometrów. Zapisy w dniu zawodów

czwartek, 7 marca 2019 r., 15:13
Strażacy-ochotnicy z całego Pomorza zmierzą się w piłce halowej w Sierakowicach
W sobotę na hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierakowicach odbędzie się Turniej Halowej Piłki Nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Pomorskiego. W rywalizacji weźmie udział dziewięć reprezentacji z całego Pomorza, w tym dwie z powiatu kartuskiego i jedna z powiatu kościerskiego.

wtorek, 5 marca 2019 r., 11:06
Medalowy występ kościerskich karateków w Pile
Cztery medale zdobyli młodzi, kościerscy karatecy podczas VIII Ogólnopolskiego Turnieju Karate Tradycyjnego w Pile, jaki rozegrany został w minioną sobotę.

poniedziałek, 4 marca 2019 r., 10:59
Gm. Kościerzyna. Nagrody dla najlepszych sportowców przyznane
26 najlepszych sportowców z terenu z gminy Kościerzyna doczekało się wyróżnień i nagród za sukcesy w 2018 roku. Z rąk wójta i wiceprzewodniczącego rady odebrali nagrody w dowód uznania samorządu lokalnego dla środowiska sportowego za wkład we współtworzeniu i podnoszeniu kultury fizycznej w gminie.

sobota, 2 marca 2019 r., 12:52
Narciarze ścigali się w Pucharze Wieżycy w Slalomie w Koszałkowie
W piątkowy wieczór na stoku Ośrodka Narciarskiego w Koszałkowo-Wieżyca odbył się Puchar Wieżycy w Slalomie. Zawody zorganizowano już po raz siódmy. W tegorocznej edycji ścigało się około 50 narciarzy.

środa, 27 lutego 2019 r., 12:38
14 medali dla Kościerskiego Klubu Kyokushin Karate
14 medali i cztery czwarte miejsca - to bilans Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego zawodników Kościerskiego Klubu Kyokushin Karate. W zawodach wzięło udział 180 zawodników z klubów województwa kujawsko-pomorskiego.

poniedziałek, 25 lutego 2019 r., 12:48
Cztery medale Pucharu Świata dla UKS Manta Kościerzyna
Złoto, dwa srebra i brąz wywalczyli zawodnicy UKS Manta Kościerzyna podczas odbywających w weekend na Węgrzech zawodach World Cup Finswimming. Co więcej Szymon Kropidłowski i Marcin Łukowicz, zostali najlepszymi polskimi zawodnikami, a kościerski klub najlepszym polskim klubem podczas tej rundy Pucharu Świata.

niedziela, 24 lutego 2019 r., 16:36
Wspólna kąpiel na finał VIII Biegu Morsa
Wspólna kąpiel zwieńczyła niedzielne wielkie święto morsów w Garczynie. Do jeziora Garczyn po biegach i marszobiegach wskoczyło kilkuset miłośników zimowych kąpieli. Każdy uczestnik, który odważył się wejść do lodowatej wody, został nagrodzony pamiątkowym medalem.