wtorek, 25 kwietnia 2017 r., 09:33
Bardzo dobre wyniki Testu Coopera w Kościerzynie
W sobotę na Stadionie Miejskim odbyła się kolejna edycja Testu Coopera. Po raz pierwszy test ten odbywał się na bieżni wokół Stadionu. Oprócz sprawdzenia się w próbie można było skorzystać z profesjonalnego sprzętu do gry w Speed-ball. W ten weekend testy Coopera odbywały się w wielu miastach w Polsce.

poniedziałek, 24 kwietnia 2017 r., 08:44
Marcin Łukowicz najlepszym zawodnikiem III rundy Pucharu Świata
W miniony weekend na pływalni Aquasfera w Olsztynie odbyła się III runda Pucharu Świata w pływaniu w płetwach. Marcin Łukowicz zawodnik UKS Manta Kościerzyna podczas swoich trzech startów zdobył trzy złote medale na dystansach 50 BF, 100BF, 200BF.

czwartek, 20 kwietnia 2017 r., 15:30
Trwają zapisy na triathlony na Kaszubach - podejmij wyzwanie i sprawdź swoje możliwości
Tego lata po chętni po raz kolejny będą mogli zmierzyć się z najbardziej wymagającą z dyscyplin sportowych. Fundacja "Silni Ciałem i Niezłomni Duchem" znów daje okazję do sprawdzenia się na triathlonach, które organizuje w Chmielnie i na Złotej Górze. Chętni wciąż mogą zgłosić swój udział.

czwartek, 20 kwietnia 2017 r., 12:50
Wkrótce "Kartuska 10". Weź udział w biegu i pomóż Milence i Zbyszkowi
Zaledwie tydzień pozostał do kolejnej imprezy z cyklu "Kaszuby biegają" - Kartuskich Biegów Ulicznych. Swój udział w nich deklaruje około 700 miłośników aktywnego wypoczynku z całej Polski. Wydarzeniu przyświeca charytatywny. Wszyscy chętni będą mogli wesprzeć akcję zbierania plastikowych nakrętek dla małej Milenki z Żukowa i pomóc Zbyszkowi Brylowskiemu.

piątek, 14 kwietnia 2017 r., 14:32
I Mistrzostwa Ratowników Wodnych o Puchar Burmistrza Kościerzyny
Około 80 zawodników z całego Pomorza wzięło udział w I Mistrzostwach Ratowników Wodnych o Puchar Burmistrza Kościerzyny, które w piątek odbyły się na kościerskim basenie. Ratownicy zmierzyli się w takich konkurencjach i dystansach, jak: 50 m manekin, 100 m akcja super ratownik, 100 m ratownik i sztafecie z pasem ratowniczym "węgorz".

czwartek, 13 kwietnia 2017 r., 10:40
Pięć medali dla kościerskich karateków w IV Pucharze "Warsa i Sawy"
Trzy srebrne i dwa brązowe medale zdobyła 13-osobowa reprezentacja młodych karateków Kościerskiego Klubu Karate-Do "Seiunchin", podczas silnie obsadzonego ogólnopolskiego turnieju w karate tradycyjnym - IV Pucharu "Warsa i Sawy", który odbył się 8 kwietnia w Warszawie-Mysiadle.

wtorek, 11 kwietnia 2017 r., 10:35
Zawodnicy UKS Manta Kościerzyna z 13 medalami w II rundzie Klubowego Pucharu Polski
W miniony weekend odbyła się II runda Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach w Olecku. W zawodach brało udział 136 zawodników z całej Polski, w tym sześciu reprezentujących UKS Manta Kościerzyna. Kościerscy pływacy wywalczyli w sumie 13 medali.

poniedziałek, 10 kwietnia 2017 r., 08:42
11 medali dla kościerskich karateków na Mistrzostwach Pomorza
Jedenaście medali zdobyli młodzi karatecy Kościerskiego Klubu Karate-Do "Seiunchin", w Otwartych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Karate Tradycyjnym, jakie odbyły się 1 kwietnia w Gdańsku. W tym interesującym turnieju, który odbył się w hali "Ergo Arena", wystartowało 376 zawodników z dziewięciu klubów województw pomorskiego i zachodniopomorskiego.

piątek, 7 kwietnia 2017 r., 10:06
Kościerscy łucznicy z tytułem Mistrzów Polski
Kościerska reprezentacja zajęła I miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Łucznictwie. A tym samym pojawiła się dla nich szansa reprezentowania w biało-czerwonych barwach naszego kraju na arenie międzynarodowej.

czwartek, 6 kwietnia 2017 r., 10:04
Dominik Kozłowski z brązem ME i nowym rekordem Polski
O wielkim sukcesie może mówić Dominik Kozłowski, który zanotował bardzo udany start na Mistrzostwach Europy w Podnoszeniu Ciężarów w Splicie. Mieszkaniec Łubiany nie tylko zdobył brązowy medal, ale także ustanowił nowy rekord Polski w rwaniu.