czwartek, 23 czerwca 2016 r., 08:07
Garczyn. Zacięta rywalizacja młodych druhów
We wtorek na terenie Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie aż 31 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu kościerskiego zmierzyło się w ćwiczeniu bojowym oraz sztafecie pożarniczej. W klasyfikacji generalnej w kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła drużyna z Wysina, wśród chłopców najlepsi byli zawodnicy z Konarzyn.

środa, 22 czerwca 2016 r., 09:08
Szkoła Podstawowa nr 6 zwycięzcą Kościerskiego Euro
Euro'2016 trwa, a my już znamy wyniki....Kościerskiego Euro. Turniej piłki nożnej o Puchar Przewodniczącego Komisji Edukacji Kultury i Sportu Rady Miasta w Kościerzynie odbył się 21 czerwca na orliku przy ZSP3. Na czas turnieju poszczególne szkoły wystawiły reprezentacje z rocznika 2007.

środa, 22 czerwca 2016 r., 08:59
Lato ze Skatem w Liniewie
W niedzielę w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Liniewie odbył się turniej Skata Sportowego o Puchar Wiceprezesa Okręgu Pomorsko- Kaszubskiego PZS Kat.

wtorek, 21 czerwca 2016 r., 14:24
Stężyca. Wciąż możesz zapisać się na lipcowy Garmin Iron Triathlon!
Wciąż trwa rejestracja do cyklu Garmin Iron Triathlon 2016. Jedna z imprez w jego ramach odbędzie się 3 lipca w Stężycy. Wciąż są wolne miejsca na zawodach - zapisać na nie można się można za pośrednictwem internetu. Imprezie towarzyszą zawody dla dzieci i młodzieży - bieg GARMIN Kids.

niedziela, 19 czerwca 2016 r., 22:32
Gimnazjalistki z Nowej Karczmy Mistrzyniami Polski w Piłce Ręcznej!
W 2012 roku jako szóstoklasistki zostały wicemistrzyniami Polski. Po czterech latach, po ciężkim boju, udało się uzyskać wymarzone zwycięstwo i sięgnąć po główne trofeum. Mowa gimnazjalistkach z Nowej Karczmy, które w niedzielę wywalczyły historyczne Mistrzostwo Polski w Piłce Ręcznej. Rodzina, przyjeciele, władze samorządowe i mieszkańcy powitali złote medalistki po mistrzowsku.

sobota, 18 czerwca 2016 r., 19:20
Ochotnicy z Radunia ponownie bezkonkurencyjni w powiatowych zmaganiach strażaków
37 drużyn członków czynnych i drużyn żeńskich z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu kościerskiego wzięło udział w tegorocznych Powiatowych Zawodach Sportowo - Pożarniczych, które tradycyjnie przeprowadzono na stadionie w Kornem. Trzeci raz z rzędu bezkonkurencyjni okazali się druhowie z Radunia, którzy wznieśli główne trofeum zawodów.

wtorek, 14 czerwca 2016 r., 11:28
Daniel Pek mistrzem Europy! Pojedzie na igrzyska w Rio de Janeiro!
Kolejny wielki sukces Daniela Peka! Reprezentant Olimpijczyka Skorzewo w sobotę we włoskim Grosseto wywalczył tytuł Mistrza Europy IPC w biegu na 1500 m. Dzięki temu osiągnięciu Daniel zdobył kwalifikację na Igrzyska Paraolimpijskie w Rio de Janeiro!

poniedziałek, 13 czerwca 2016 r., 13:45
Szkolne Wojewódzkie Igrzyska w Lekkoatletyce w Lipuszu
W piątek, 10 czerwca na stadionie sportowym w Lipuszu odbyły się XXV Wojewódzkie Igrzyska Szkół Wiejskich i Małych Miast Województwa Pomorskiego. W zawodach wystartowało blisko 250 młodych lekkoatletów reprezentujących 17 szkół województwa pomorskiego.

sobota, 11 czerwca 2016 r., 22:29
Ochotnicy z Radunia zwycięzcami gminnych zawodów sportowo - pożarniczych
Sprawni jak strażacy - takie hasło przyświecało tegorocznemu festynowi w Kaliszu, podczas którego na tutejszym stadionie rozegrano gminne zawody sportowo - pożarnicze. W szranki o miano najsprawniejszej stanęło pięć drużyn męskich oraz jedna żeńsko - męska. W klasyfikacji genralanej najlepszymi okazali się druhowie z Radunia. Strażackie spotkanie było też okazją do uhonorowania zasłużonych ochotników.

piątek, 10 czerwca 2016 r., 11:10
Historyczne Wicemistrzostwo Pomorza dla piłkarek z Karsina!
Dziewczęta ze Zespołu Szkół nr 1 w Karsinie 25 maja br. uczestniczyły w finale wojewódzkim mini piłki nożnej, który odbywał się na boiskach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdyni. Warto nadmienić, że aby się tam znaleźć, dziewczęta wygrały wcześniej turniej powiatowy, a następnie półfinał wojewódzki organizowany przez szkołę podstawową w Suchym Lesie koło Pruszcza Gdańskiego.