środa, 5 kwietnia 2017 r., 09:07
Kolejny sukces Mariana Knutha z Wielkiego Klincza
Kolejny sukces ma na swoim koncie Marian Knuth z Wielkiego Klincza. W miniony weekend wystartował w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Zalesiu k. Terespola. Zarówno w wyciskaniu sztangi leżąc, jak i martwym ciągu wywalczył drugie miejsce.

poniedziałek, 27 marca 2017 r., 19:23
Złoto dla Mariana Knutha w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski
W miniony weekend w Kołobrzegu odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi leżąc, martwym ciągu oraz trójboju siłowym. W martwym ciągu wśród weteranów wystartował Marian Knuth z Wielkiego Klincza, który zakończył zawody ze złotym medalem.

poniedziałek, 27 marca 2017 r., 09:50
Marcin Łukowicz potrójnym medalistą Pucharu Świata w Lignano
W miniony weekend we włoskim Lignano Sabbiadoro odbyła się druga runda Pucharu Świata w pływaniu w płetwach pod patronatem CMAS. Zawodnik UKS Manta Kościerzyna Marcin Łukowicz zdobył podczas tych zawodów trzy medale: srebro na 50 BF i 100 BF oraz brąz na 200BF.

piątek, 24 marca 2017 r., 10:52
CKK "Strzelnica" zaprasza na wiosenne marsze nordic walking
Centrum Kultury Kaszubskiej "Strzelnica" zaprasza miłośników nordic walking na wspólne marsze, które odbywają się w każde środy i soboty. Pierwszy wiosenny marsz odbył się w ósmego marca.

piątek, 24 marca 2017 r., 10:10
Sukcesy młodych szczypiornistów z Nowej Karczmy
Kolejne sukcesy odnotowali szczypiorniści ze Szkoły Podstawowej w Nowej Karczmie. Podczas Finału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini-piłce Ręcznej Chłopców w Kartuzach wywalczyli brązowy medal, dwa dni później w Kwidzynie zdobyli złoto w lidze województwa. Z kolei ich młodsi koledzy sięgnęli po zwycięstwo w Kościerzynie.

środa, 22 marca 2017 r., 12:33
Zofia Wyszecka Mistrzynią Polski Północnej Kyokushin Karate
W sobotę w Międzyzdrojach odbyły się Mistrzostwa Polski Północnej Kyokushin Karate PFKK. Wystartowało w nich 173 zawodników, w tym czterech reprezentantów Kościerskiego Klubu Kyokushin Karate, którzy z zawodów powrócili ze złotem i brązem.

czwartek, 16 marca 2017 r., 10:15
Kaszubska Poniewierka 2017 - ruszyły zapisy na ultramaraton
Ultramaraton Kaszubska Poniewierka to 100-kilometrowy bieg przełajowy o charakterze górskim. W tym roku swój początek bierze u podnóża Łysej Góry w Sopocie, a metę zaplanowano w Wieżycy na terenie ośrodka Koszałkowo. Bieg skierowany jest to prawdziwych twardzieli. Podejmujesz wyzwanie? Zapisy już ruszyły.

środa, 15 marca 2017 r., 14:02
Dwa złote medale dla SP Nowa Karczma w półfinałach igrzysk wojewódzkich
W Gminnej Hali Sportowej w Nowej Karczmie odbyły się półfinały Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Obydwa półfinały wygrali gospodarze - zespoły ze Szkoły Podstawowej w Nowej Karczmie.

środa, 15 marca 2017 r., 08:38
Paradise z gradem medali i tytułem Mistrza Polski w Street Dance Show
Złoto, tytuł Mistrza Polski oraz pięć srebrnych medali wywalczyła podczas Krajowych Mistrzostw Polski Disco Dance i Street Dance Show formacja taneczna Paradise. A już niedługo grupa tancerzy z Karsina i Czerska zaprezentuje się na zawodach międzynarodowych.

sobota, 11 marca 2017 r., 21:29
Chwaszczyno. Ukraiński duet najszybszy w prologu Kaszuby Biegają
Po raz piąty odbywać się będzie cykliczna sportowa impreza Kaszuby Biegają. Tegoroczna jubileuszowa edycja, podobnie jak w roku ubiegłym, rozpoczęła się prologiem Chwaszczyńska 10, którą uczestnicy traktują jako rozgrzewkę przed sezonem. W sobotnie przedpołudnie na starcie stanęło 620 biegaczy. Wszyscy otrzymali medale, a najlepszym wręczono puchary, nagrody rzeczowe i pieniężne.