niedziela, 29 maja 2016 r., 22:53
Dzień Dziecka w Lubaniu
Przejazdy bryczką, kucykiem, wozem strażackim, malowanie twarzy, zjeżdżalnie, karuzele, występy na scenie, czy też atrakcje zapewnione przez druhów ochotników z Nowej Karczmy i Lubania - tak wyglądał niedzielny Dzień Dziecka w Lubaniu. Całkowity dochód z imprezy został przeznaczony na leczenie i rehabilitację Błażejka Różańskiego z Nowej Karczmy - podopiecznego Fundacji "Zdążyć z Pomocą".

sobota, 28 maja 2016 r., 23:45
Kościerzyna. "Dwa światy - z głębi serca" - charytatywnie dla Małgosi i Kornela
W sobotę na kościerskim rynku odbyła się impreza charytatywna pod nazwą: "Dwa światy - z głębi serca". Na scenie wystąpiły młodzieżowe zespoły z Kościerskiego Domu Kultury, Marcin "Reksio" Rekowski" zaprezentował pokaz bokserski, tańczyli także miłośnicy Zumby. Podczas wydarzenia zbierano fundusze na pomoc Małgosi i Kornelowi.

piątek, 27 maja 2016 r., 15:47
Długi weekend w powiecie kościerskim - zaplanuj czas i sprawdź, gdzie się wybrać
Zawody wędkarskie, wiatrakowcowe, Mistrzostwa Kaszub w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi, czy też Dzień Dziecka w Lubaniu - to tylko niektóre z imprez, które odbywać się będą w najbliższy weekend w powiecie kościerskim.

środa, 25 maja 2016 r., 10:00
Spędzili Majówkę z Generałem Wybickim
W sobotę, 21 maja już po raz jedenasty zorganizowano Rajd i Konkurs pn.: "Majówka z Generałem Józefem Wybickim, czyli wyprawa po generalskie epolety". W tym roku w Rajdzie Pieszym i Rowerowym wzięło łącznie udział ponad 200 uczestników.

wtorek, 24 maja 2016 r., 14:55
XV Wojewódzki Jarmark Folklorystyczny z biesiadą i Weselem Kaszubskim
Ponad 400 osób przybyło do Chmielna na jubileuszowy, XV Jarmark Folklorystyczny i Przegląd Dorobku Kulturalnego Środowiskowych Domów Pomocy Społecznej i Domów Pomocy Społecznej, który we wtorek odbył się w Chmielnie. Motywem przewodnim tegorocznej edycji było Kaszubskie Wesele.

niedziela, 22 maja 2016 r., 16:30
Kościerzyna. "Koleją na Kaszuby" - kolejowy świat w miniaturze
W Zespole Szkół Publicznych nr 3 w Kościerzynie odbywała się impreza pod nazwą "Koleją na Kaszuby". Miała ona na celu przybliżenie zarówno uczniom jak i środowisku lokalnemu sztuki modelarskiej, ale przede wszystkim roli i historii kolejnictwa. Przez dwa dni wszyscy chętni podziwiać mogli ekspozycję kolejowych makiet modułowych przygotowaną przez Sopocki Klub Modelarzy Kolejowych.

niedziela, 22 maja 2016 r., 02:00
Noc Muzeów w Skansenie we Wdzydzach
Podglądać przez okno wielodzietną rodzinę gburską, szwaczkę, dworzan oraz konspiratorów Gryfa Pomorskiego można było w niedzielę, podczas Nocy Muzeów w Muzeum Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich. Ponadto podczas zwiedzania można było obejrzeć kowala przy pracy, uczestniczyć w prelekcji o "szãtopierzach", czyli wdzydzkich nietoperzach, obejrzeć kryptę rodu Wejherów oraz odwiedzić uroczysko.

niedziela, 22 maja 2016 r., 01:44
Kobranocka, Vierna i Blues Station - finał VI Pomorskiej Majówki Motocyklistów
Setki motocyklistów i miłośników jednośladów z całej Polski zjechało w weekend do Gołunia i Kościerzyny. Odbywała się tam już po raz szósty Pomorska Majówka Motocyklistów, czyli zlot motocyklowy organizowany przez klub motocyklowy Cruiseriders. Sobotni wieczór zwieńczył koncert zespołu Kobranocka.

sobota, 21 maja 2016 r., 15:23
Pomorska Majówka Motocyklistów - setki jednośladów na kościerskim rynku
Drugi dzień VI Pomorskiej Majówki Motocyklistów organizowanej przez klub motocyklowy Cruiseriders rozpoczął się paradą motocykli. Kilkaset jednośladów przejechało korowodem z Gołunia na kościerski rynek, stamtąd zaś po krótkim postoju udali się w drogę powrotną do ośrodka Portus. Tam zaś rozpoczną się pokazy stuntu motocyklowego, konkursy oraz koncerty. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Kobranocka, przed nim wystąpi "Blues Station - Dżem Cover Ban" oraz "Vierna".

piątek, 20 maja 2016 r., 23:33
Borkowo. Uczniowie podstawówek prezentowali swoją wiedzę o Kaszubach
W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie po raz pierwszy odbył się Pomorski Konkurs Wiedzy o Kaszubach - Kaszubski Wiec. W rywalizacji wzięło udział ponad 60 uczniów reprezentujących powiat kartuski oraz takie miejscowości jak Gdańsk, Chojnice, Łebno i Kościerzynę. Do finału zaklasyfikowało się dziewięć osób. Zwyciężczynią została Natalia Dembkowska ze Szkoły Podstawowej w Baninie.