czwartek, 27 lipca 2017 r., 21:44
Trwają Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata
Trwa Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata". Aż do niedzieli na kaszubskich scenach pojawiają się grupy z różnych zakątków globu. W czwartek we Wdzydzach i Kościerzynie mieszkańcy i turyści mieli okazję podziwiać zespoły z Hawajów, Portugalii, Hiszpanii i Słowacji, Serbii i Rosji.

czwartek, 27 lipca 2017 r., 12:48
Weekend ze świętem Lipusza i folklorem świata
W środę w Wielu zainaugurowano tegoroczną edycję Międzynarodowego Festiwalu Folkloru. Kaszubskie spotkania z folklorem świata na terenie powiatu kościerskiego trwać będą do soboty. W tym czasie mieszkańcy, jak i turyści będą mogli poznawać kulturę między innymi: Hawajów, Portoryko, Rosji, Portugalii, Włoch, czy Hiszpanii. Ponadto najbliższy weekend upłynie też pod znakiem Święta Lipusza. Gwiazdą wieczoru będzie Danzel.

niedziela, 23 lipca 2017 r., 00:03
Sławomir przyciągnął tłumy na kościerski Rynek
Za nami kolejna odsłona muzycznego lata w Kościerzynie. Gwiazdą sobotniego wieczoru był Sławomir. Artysta porwał publiczność w rytmach, które sam określa jako rock polo. Publiczność entuzjastycznie reagowała na największe hity muzyka, aktora i satyryka - takie jak "Megiera" czy "Ni mom hektara".

czwartek, 20 lipca 2017 r., 10:34
Muzycznie, rodzinnie i na sportowo - sprawdź, co będzie się działo w weekend
Przed nami kolejny wakacyjny weekend, który upłynie pod znakiem koncertów, rodzinnych pikników i sportowych wyzwań. W sobotę na kościerskim Rynku wystąpi Sławomir, we Wdzydzach z kolei trzynasta odsłona Festiwalu Piosenki Żeglarskiej "Burczybas". W niedzielę na terenie byłej żwirowni w Rybakach odbędzie się szósta edycja biegu dla wytrwałych.

czwartek, 20 lipca 2017 r., 09:56
Łubiana Disco Polo Party 2017
W sobotę na altanach w Łubianie odbyła się impreza Lubiana Disco Polo Party 2017. Już z samego założenia miała ona być wyjątkowa. Tak też się stało. A jak do tego doszło?

środa, 19 lipca 2017 r., 10:05
Kościerzyna. Młode talenty znów będą ćwiczyć pod okiem Konrada Mastyło
Potrafisz śpiewać? Odnosisz sukcesy w szkolnych konkursach wokalnych? Działasz na rzecz muzyki w mieście? Koniecznie zgłoś się do Kościerskiego Domu Kultury, który prowadzi nabór na warsztaty wokalno-teatralne pod okiem Konrada Mastyło. Zajęcia odbędą się w sierpniu. Nabór trwa do końca lipca.

niedziela, 16 lipca 2017 r., 11:00
Grabowska Huta. Sołeckie zmagania gminy Nowa Karczma
Szybka sekretarka, wykopki, hula hop, wyścig pająków, pompowanie, czy zgrany duet - w takich konkurencjach zmierzyły się reprezentacje 16 sołectw z gminy Nowa Karczma podczas tegorocznego turnieju, który odbył się w sobotnie popołudnie w Grabowskiej Hucie. Rywalizację zwieńczył koncert grupy Fajters oraz zabawa taneczna.

niedziela, 16 lipca 2017 r., 09:00
Trwa 44. Jarmark Wdzydzki
Trwa największa plenerowa impreza folklorystyczna na Kaszubach. Na odwiedzających w niedzielę skansen czeka kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego, a także liczne występy artystyczne i konkursy.

niedziela, 16 lipca 2017 r., 00:22
Kościerzyna. Tłumy bawiły się przy śląskich szlagierach Mariusza Kalagi
W sobotni wieczór na kościerskim Rynku zabrzmiały śląskie szlagiery. Koncert Mariusza Kalagi przyciągnął tłumy mieszkańców i turystów, którzy wraz z artystą śpiewali i tańczyli do jego piosenek.

sobota, 15 lipca 2017 r., 00:02
Kościerzyna. Kolory trzeźwości - żółty piknik w Ogródku Jordanowskim
Za nami drugi z czterech pikników zorganizowanych w ramach Kampani Kolory Trzeźwości i Bezpieczeństwa. Tym razem całe rodziny bawiły się pod żółtymi barwami w Ogródku Jordanowskim. Organizatorzy pokazali jak można spędzać rodzinnie i aktywnie czas bez alkoholu.