środa, 28 czerwca 2017 r., 13:46
Szumleś Szlachecki. Sobótki z Kordianem
Podsumowanie konkursu "Ogród roku 2017", konkursy na najpiękniejszy wianek i szukania kwiatu paproci, a na zakończenie koncert zespołu Kordian -tak w wielkim skrócie przebiegał festyn sobótkowy, który w sobotę odbył się w Szumlesiu Szlacheckim.

środa, 28 czerwca 2017 r., 11:50
Na Jeziorze Wielewskim spłonęła czarownica
23 czerwca w Wielu po raz kolejny została obchodzona Noc Świętojańska. Impreza rozpoczęła się przemarszem z Czarownicą z Domu Kultury nad Jezioro Wielewskie.

wtorek, 27 czerwca 2017 r., 14:05
Rozsmakuj się w Starej Kiszewie - przed nami IV Festiwal Kiszewskie Smaki
Pokazy kulinarne, prezentacja sztuki carvingu, degustacje dań, konkurs na ciasto z ziemniaka, występy muzyczne, wesołe miasteczko, a na finał koncert zespołu PlayBoys, fire show i zabawa taneczna - tak w wielkim skrócie przedstawia się program czwartej edycji Festiwalu Kiszewskie Smaki, który odbędzie się już w najbliższą sobotę w Starej Kiszewie.

piątek, 23 czerwca 2017 r., 23:08
Kościerski Dom Kultury świętuje jubileusz 60-lecia działalności
Diamentowy jubileusz świętuje w tym roku Kościerski Dom Kultury. Z tej okazji w piątkowy wieczór odbyła się uroczystość, podczas której przedstawiono historię placówki, jak i podziękowano pracownikom i wszystkim dyrektorom kościerskiej instytucji kultury. Wieczór zwieńczył koncert Big Band Freddens.

czwartek, 22 czerwca 2017 r., 14:18
Kto zagra w lecie? Przygotowaliśmy kalendarium muzycznego lata w Kościerskiem
Kombii, LemON, Dawid Kwiatkowski, Sławomir, Danzel, Rudi Schuberth, czy Czadoman - między innymi takie zespoły i artyści wystąpią podczas imprez organizowanych tego lata w powiecie kościerskim. Sprawdź, gdzie i kiedy zaplanowano koncert twojej ulubionej gwiazdy.

środa, 21 czerwca 2017 r., 13:58
Weekend z sobótkami, sportami walki, reggae i biegami
Pikniki i festyny związane z obchodami Nocy Świętojańskiej, Letnia Giełda Mam, jubileuszowy festiwal reggae w Wielu, Champion's Fight Night w Kościerzynie, czy I Bieg o Puchar Sołtysa w Liniewie - między innymi takie atrakcje zaplanowano na najbliższy weekend w powiecie kościerskim.

piątek, 16 czerwca 2017 r., 11:12
I Piknik Rodzinny w Osowie
W tym roku Szkoła Podstawowa w Osowie pokusiła się o inne niż zazwyczaj świętowanie dni poświęconych rodzinie, tj. Dnia Matki, Dnia Ojca i oczywiście Dnia Dziecka. Zorganizowała I Piknik Rodzinny, który spotkał się ze sporym zainteresowaniem mieszkańców. Organizatorzy zadbali o to, by żaden z uczestników festynu nie mógł narzekać na nudę.

środa, 14 czerwca 2017 r., 12:16
Sprawdź, co będzie się działo w weekend
Uroczystości Odpustowe Matki Bożej Kościerskiej Królowej Rodzin, Turniej Pilki Nożnej Lubiana Cup 2017, Powiatowe Zawody w Sporcie Pożarniczym, Koncert Męskiego Chóru Szantowego "Zawisza Czarny", czy festyny rodzinne - między innymi takie wydarzenia czekają nas w nadchodzący weekend w powiecie kościerskim.

niedziela, 11 czerwca 2017 r., 18:01
Pełen atrakcji festyn rodzinny w Kaliszu
Dopisała pogoda, frekwencja, a przede wszystkim humory uczestnikom kolejnego już festynu rodzinnego, który w sobotnie popołudnie odbył się w Kaliszu. Jego organizatorzy, jak co roku, zadbali o szereg atrakcji i to zarówno dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych.

piątek, 9 czerwca 2017 r., 10:33
Dzień Dziecka w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie
Z okazji Dnia Dziecka odbyło się wiele festynów i pikników, by umilić to święto milusińskim. Mnóstwo atrakcji dla najmłodszych przygotowało też Powiatowe Centrum Młodzieży w Garczynie.