niedziela, 10 września 2017 r., 19:24
Karsin. Gminne święto plonów
W niedzielę za tegoroczne plony dziękowali rolnicy z gminy Karsin. Uroczystości tradycyjnie rozpoczęły się mszą świętą dziękczynną, po której barwny korowód dożynkowy przemaszerował do miejscowej sali sportowej. Tam nastąpiło przekazanie bochna chleba przez starostów dożynek na ręce gospodarzy gminy oraz dalsze świętowanie. Na scenie zaprezentowały się zespoły "Mareszka", "Osowianka". "Kaszuby" z gminy Karsin oraz satyryk Krzysztof Daukszewicz.

niedziela, 10 września 2017 r., 18:52
IV Festiwal Żurawiny za nami
Konkurs kulinarny na najepszą potrawę z żurawiną, pokaz gotowania, występ Sąsiadek Aparatek, czy zespołów muzycznych. Jednym słowem nie brakło atrakcji artystycznych, jak i tych kulinarnych. Nie zabrakło więc ani atrakcji artystycznych, jak i kulinarnych. Zabrakło jedynie pięknej pogody. Mimo jednak deszczowej aury podczas IV Festiwalu Żurawiny było przyjemnie, aktywnie, a przede wszystkim smacznie.

środa, 6 września 2017 r., 14:58
Będzie aktywnie, smacznie i przyjemnie - przed nami IV Festiwal Żurawiny
Zupa żurawinowa, specjalnie na tę okazję pędzone piwo, Rajd Rowerowy "Szlakiem Kaszubskiej Żurawiny", występy artystyczne, pokazy gotowania na żywo i wiele innych atrakcji czekają na wszystkich uczestników IV Festiwalu Żurawiny, który już w ten weekend zagości w Dobrogoszczy.

środa, 6 września 2017 r., 12:49
Jest pierwszy zwiastun filmu "Czuwaj", którego akcja toczy się Kaszubach
Przed rokiem na Kaszubach, zarówno w powiecie kościerskim, jak i kartuskim kręcono sceny do thrillera Roberta Glińskiego "Czuwaj". W sieci pojawił się pierwszy zwiastun filmu. Jego premiera odbędzie się podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Kiedy obraz trafi do kin jeszcze nie wiadomo.

niedziela, 3 września 2017 r., 10:05
Biesiada Rolna w Garczynie
Na przełomie sierpnia i września w gminach całego kraju rolnicy i mieszkańcy spotykają się aby wziąć udział w imprezach dożynkowych. Nie inaczej było w gminie Liniewo, gdzie w sobotę w Garczynie odbyły się uroczystości, w czasie których dziękowano za tegoroczne plony. Poza dziękczynnym nabożeństwem, nie zabrakło również wielu typowo festynowych atrakcji.

niedziela, 3 września 2017 r., 00:10
Niedamowo. Rolnicy z gminy Kościerzyna dziękowali za plony
Msza święta dziękczynna, dożynowy korowód, dzielenie się chlebem, konkurs na najpiękniejszą koronę żniwną, czy występy artystyczne - tak w wielkim skrócie przebiegało święto plonów gminy Kościerzyna. Główną rolę w tym dniu odgrywali rolnicy, do których powędrowały zarówno podziękowania, jak i nagrody za ich ciężką pracę.

sobota, 2 września 2017 r., 00:15
Kościerzyna. Deszczowe zakończenie lata z Czadomanem
Choć z nieba lał się deszcz, nie zabrakło chętnych do wspólnego pożegnania lata w rytm muzycznych przebojów. Piątkową imprezę rozpoczął koncert życzeń w wykonaniu zespołu Private Dancer Cover Band. Gwiazdą wieczoru był z kolei Czadoman, który rozgrzał publiczność i porwał ją do wspólnego śpiewu.

czwartek, 31 sierpnia 2017 r., 09:46
Ostatni wakacyjny weekend z "Weselem", Czadomanem i dożynkami
Przed nami ostatni wakacyjny weekend. Na muzyczne pożegnanie lata zaprasza Kościerski Dom Kultury. W piątek na kościerskim rynku odbędzie się bowiem koncert życzeń oraz występ gwiazdy disco polo Czadomana. Ponadto przed nami finał tegorocznej akcji Narodowego Czytania oraz święto plonów gmin Kościerzyna i Liniewo.

środa, 30 sierpnia 2017 r., 10:00
Pojazdy szynowe na znaczkach pocztowych w Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie
Do 30 listopada w Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie można oglądać wystawę "Kolej na znaczku pocztowym". Wystawa przedstawia głównie pojazdy szynowe z całego świata oraz związane z nimi historie. Eksponowane znaczki pochodzą ze zbiorów Grzegorza Wodczaka.

wtorek, 29 sierpnia 2017 r., 08:58
Kościerzyna. Dopóki stoją góry... - niezwykły koncert w wykonaniu kościerskiej młodzieży
Na wszystkich tych, którzy w poniedziałkowy wieczór zasiedli na widowni Sali Szopińskiego czekała muzyczna uczta w wykonaniu młodych kościerskich talentów pod okiem i przy akompaniamencie Konrada Mastyło. Na scenie rozbrzmiewały melodie filmowe, utwory Marka Grechuty czy Zbigniewa Wodeckiego. Młodych artystów zasłużenie nagrodzono gromkimi brawami i owacjami na stojąco.