czwartek, 4 maja 2017 r., 10:28
Sukces Zespołu Cantate Deo z Dziemian
29 kwietnia Zespół Cantate Deo wziął udział w I Festiwalu Piosenki Papieskiej w Starej Kiszewie, który odbył się na tamtejszej hali widowiskowo - sportowej. Podczas wydarzenia zaprezentowało się 14 grup muzycznych w dwóch kategoriach: schole-chóry oraz zespoły muzyczne.

piątek, 28 kwietnia 2017 r., 12:35
Majówka 2017 - sprawdź propozycje i zaplanuj jak ją spędzić
Imprezy sportowe, koncerty, uroczystości patriotyczne, rajdy krajoznawcze i festyny - to propozycje na rozpoczynającą się w sobotę majówkę. Tegorocznym długim weekendem cieszyć się będziemy mogli aż pięć dni - od 29 kwietnia do 3 maja. Już dziś zaplanuj jak spędzisz ten czas. Sprawdź, co przygotowano w poszczególnych miejscowościach.

sobota, 22 kwietnia 2017 r., 18:31
Gospodynie z całego Pomorza rywalizowały w Luzinie
14 najlepszych kół gospodyń wiejskich z województwa pomorskiego rywalizowało w sobotę o Grand Prix Pomorza. O główne trofeum zawalczyły też gospodynie z powiatów kartuskiego (Kaszubianki z Kamienicy Szlacheckiej) i kościerskiego (KGW Górki). Panie z Górek zwyciężyły w konkurencji "plansza-pokolenia".

czwartek, 20 kwietnia 2017 r., 14:07
Gigantyczne wielkanocne jajo ponownie stanęło w Dziemianach
Choć Wielkanoc za nami, świąteczny klimat nadal można poczuć w Dziemianach, gdzie niedaleko miejscowego kościoła można podziwiać ogromne wielkanocne jajo z motywami kaszubskimi. W tym roku obok gigantycznej pisanki stanęły też nieco mniejsze świąteczna jajka. Będzie można je oglądać do końca kwietnia.

niedziela, 26 marca 2017 r., 15:36
Poznaj historię kolebki działalności kulturalnej w Kościerzynie
Mija sześć dekad od kiedy Kościerski Dom Kultury rozpoczął swoją działalność. Na początku funkcjonował pod szyldem Powiatowego Domu Kultury. Z okazji zbliżającego się jubileuszu 60-lecia, rozpoczynamy cykl poświęcony temu ośrodkowi.

sobota, 18 marca 2017 r., 23:19
Zbigniew Wodecki gwiazdą Dnia Osób Niepełnosprawnych
Sala Widowiskowa im. Lubomira Szopińskiego w sobotni wieczór stała się miejscem integracji. Odbył się tam bowiem Dzień Osób Niepełnosprawnych. Gwiazdą wieczoru był Zbigniew Wodecki.

poniedziałek, 6 marca 2017 r., 12:09
Znamy gwiazdy Przebojowej Majówki w Stężycy
Akcent, Piękni i Młodzi, Andre, Boys, Classic, Long & Junior, Extazy, Exaited, Power Play, Top Girls, Jorrgus oraz inne zespoły disco polo zagrają podczas tegorocznej Przebojowej Majówki w Stężycy, którą zaplanowano na 20 maja. To jednak nie koniec muzycznych atrakcji tego lata w Stężycy.

niedziela, 5 marca 2017 r., 22:50
Wiele. Święto pań na wesoło
Dzień Kobiet to święto, które przypada 8 marca. Nieco wcześniej, bo w niedzielę Dom Kultury we Wielu z tej właśnie okazji przygotował dla wszystkich pań występy lokalnych grup artystycznych.

sobota, 4 marca 2017 r., 15:21
Kościerzyna. Wystawa fotograficzna otwarta!
W piątek w Starym Browarze w Kościerzynie odbył się wernisaż wystawy "Poznaj Świat ze Skat". To efekt konkursu, który ilustruje esencję podróżowania: przyjemność, pasję, a także emocje, które wówczas towarzyszą. Ekspozycję można oglądać do 31 marca.

niedziela, 26 lutego 2017 r., 17:58
After Party i Papa D. zagrali z okazji 25-lecia Gminy Kościerzyna!
Z okazji jubileuszu gminy Kościerzyna nie mogło zabraknąć także występów artystycznych-w tym koncertu gwiazd. Nic więc dziwnego, że w sobotni wieczór w hali widowiskowo-sportowej w Wielkim Klinczu zagrali After Party i Pappa D.