niedziela, 11 marca 2018 r., 18:48
KGW Wąglikowice z Grand Prix Gminnego Turnieju KGW
Śpiewem, tańcem, poczuciem humoru i pyszną, kaszubską kuchnią ujęły publiczność i jury uczestniczki ósmego Gminnego Turnieju KGW w Wielkim Klinczu. W szranki o tytuł najlepszego stanęły trzy koła i choć każde z nich wykazało się kreatywnością, pomysłowością i licznymi talentami, tytuł mógł trafić tylko do jednego z nich. W tym roku triumfowały panie z KGW Wąglikowice, które poza gminnym Grand Prix otrzymały też "bilet" na finał wojewódzki turnieju KGW.

sobota, 10 marca 2018 r., 09:20
Już w niedzielę gminne zmagania KGW w Wielkim Klinczu
Talenty wokalne, artystyczne, taneczne i kulinarne mieszkanek gminy Kościerzyna podziwiać będzie można w niedzielę w hali sportowo-widowiskowej w Wielkim Klinczu. Odbędzie się tam ósmy Gminny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich. Jak to na imprezach, w których uczestniczą członkinie KGW, spodziewać się można widowiskowych występów, pysznej kuchni i solidnej dawki humoru w najlepszym wydaniu.

sobota, 3 marca 2018 r., 10:23
Wiemy, kto wystąpi na Open Liniewo Festival
Zespół After Party będzie gwiazdą tegorocznej edycji Open Liniewo Festival, który odbędzie się w lipcu nad jeziorem Dużym w Orlu. Ponadto na scenie pojawią się także Damian Holecki oraz DJ Kabi i Greg Piskorski.

poniedziałek, 26 lutego 2018 r., 15:54
Wielki Klincz. Prezentowali swoje talenty wokalne i zdolności językowe
Prezentowali swoje zdolności wokalne i popisywali się znajomością języków obcych - mowa o młodych mieszkańcach powiatu kościerskiego, którzy wzięli udział w Powiatowym Przeglądzie Piosenki Obcojęzycznej, który już po raz dziewiąty odbył się Wielkim Klinczu. W sumie swoje talenty zaprezentowało około 50 uczniów ze szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z terenu powiatu kościerskiego.

poniedziałek, 19 lutego 2018 r., 11:10
Tak minęły ferie w Wielu
Warsztaty tańca nowoczesnego, dyskofrajda, czytanie bajek, warsztaty haftu kaszubskiego, rzeźby w mydle, projekcja bajek, czy turniej tenisa stołowego - te i wiele innych atrakcji czekało na uczestników ferii zimowych w Domu Kultury w Wielu.

czwartek, 15 lutego 2018 r., 10:44
Wiemy, kto wystąpi na Dniu Kościerzyny
Zenek Martyniuk i zespół Akcent, Stanisław Karpiel-Bułecka & Future Folk oraz Ania Wyszkoni - to artyści, którzy uświetnią tegoroczny Dzień Kościerzyny zaplanowany na 14 lipca. Tydzień później na kościerskim rynku odbędzie się wieczór disco polo, podczas którego wystąpi między innymi After Party.

wtorek, 13 lutego 2018 r., 13:26
Aktywne ferie w Starej Kiszewie
Od 5 do 9 lutego w Gminnej Hali Sportowej w Starej Kiszewie odbyły się "Aktywne Ferie" zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Starej Kiszewie oraz parafię pw. św Marcina w Starej Kiszewie. Podczas tygodnia ferii organizatorzy przygotowali szeroki wachlarz zajęć i atrakcji zarówno sportowych jak i artystycznych. Dzieci i młodzież mogły brać udział w różnych zajęciach.

wtorek, 13 lutego 2018 r., 09:13
Nastoletni radni dla małych pacjentów kościerskiego szpitala
Liczne zabawy, malowanie twarzy, kalambury, karaoke i wiele innych atrakcji czekało na małych pacjentów kościerskiego szpitala. W piątek czas wolny postanowili im bowiem zorganizować radni Młodzieżowej Rady Miasta Kościerzyna.

sobota, 10 lutego 2018 r., 13:51
Kościerzyna. Ferie w kościerskiej Strzelnicy
Tegoroczne ferie dobiegają końca. Z bogatej oferty przygotowanej przez placówki kulturalne i sportowe mogli skorzystać najmłodsi mieszkańcy miasta Kościerzyna. Przez ostatni tydzień chętnie i licznie uczestniczyli w zajęciach w Centrum Kultury Kaszubskiej "Strzelnica".

wtorek, 6 lutego 2018 r., 09:27
Bal przebierańców w Wysinie
W niedzielę strażnicę Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysinie opanowały wróżki, królewny, policjanci i piraci. Wszystko za sprawą balu karnawałowego, na który najmłodszych mieszkańców wraz z rodzicami i dziadkami zaprosili sołectwo Wysin. OSP i miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich.