sobota, 11 czerwca 2016 r., 21:39
Kalisz. Rodzinny festyn z morzem atrakcji
Zjeżdżalnie, dmuchane place zabaw, malowania twarzy, trampolina, występy artystyczne, czy loteria fantowa z rowerem jako nagrodą główną - te i wiele innych atrakcji czekało nauczestników tradycyjnego już festynu rodzinnego w Kaliszu, który odbył się z inicjatywy tamtejszej szkoły podstawowej.

sobota, 11 czerwca 2016 r., 21:11
Kościerzyna. Muzyczna uczta w wykonaniu "Music School"
"Odkryj z nami świat muzyki" - pod takim tytułem w sobotnie popołudnie w Sali Szopińskiego odbył się koncert w wykonaniu "Music School" Prywatnej Szkoły Muzycznej w Kościerzynie. Po muzycznej uczcie, którą zafundowali zgromadzonej publiczności uczniowie i nauczyciele tejże placówki, na estradzie pojawiła się grupa muzyczna Tuphart.

czwartek, 9 czerwca 2016 r., 20:06
Kościerzyna. Festyn w ZSP nr 1 - prezentowali swoje talenty i dobrze się bawili
Przegląd teatralny, występy taneczne, zajęcia plastyczne, zabawy sportowe, pokaz mody średniowiecznej, szkolne mistrzostwa Euro 2016 - te i wiele innych atrakcji towarzyszyły tegorocznemy Festynowi Szkolnemu Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Kościerzynie. Impreza tradycyjnie przyciągnęła tłumy.

czwartek, 9 czerwca 2016 r., 12:16
Przed nami kolejny weekend pełen atrakcji
Koncerty Polskiej Filharmonii Kameralnej, Polskiego Chóru Kameralnego pod batutą światowej sławy dyrygenta Stephena Laytona. Dzień Otwarty na Obwodnicy, Festyn Rodzinny ze zmaganiami druhów z gminy Dziemiany w Kaliszu - między innymi takie atrakcje czekają w najbliższy weekend w powiecie kościerskiej na mieszkańców i turystów.

środa, 8 czerwca 2016 r., 13:35
Marsz Przyjaźni przeszedł ulicami Kościerzyny
- "Mamy wiele mocy - bez agresji i przemocy", "Kochaj, nie bij" czy też "Buduj więź - wyręcz pięść" - skandowali podczas Marszu Przyjaźni gimnazjaliści z trzech kościerskich szkół. Parada w środowe południe przeszła ulicami miasta, by dotrzeć na rynek, gdzie wygłoszono apel przeciw przemocy oraz wystąpili młodzi artyści. Przedsięwzięcie miało na celu uświetnienie Ogólnopolskiego Dnia Szkoły Bez Przemocy.

wtorek, 7 czerwca 2016 r., 13:51
Światowej sławy dyrygent Stephen Layton już w niedzielę w Kościerzynie!
Stephen Layton - to angielski mistrz batuty, który dowodził już chyba wszystkimi słynnymi orkiestrami świata. Obecnie stoi na czele City of London Symphonia, ale jego pasją i przesłanką geniuszu są dzieła z udziałem chórów, które realizuje w przestrzeni świątyń. Światową gwiazdę dyrygentury będzie można spotkać już w niedzielę w Kościerzynie, kiedy to w kościele p.w. Świętej Trójcy zadyryguje Scholą Cantorum Gedanense. Wstęp wolny. Warto tam być.

sobota, 4 czerwca 2016 r., 22:25
Stara Kiszewa. Piknik rodzinny z morzem niespodzianek
"Bo wszystkie dzieci nasze są" - pod takim hasłem w sobotnie popołudnie na stadionie w Starej Kiszewie odbył się Piknik Rodzinnym. Organizatorzy imprezy zadbali o to, aby żaden z jego uczestników nie mógł narzekać na nudę. Program festynu obfitował w różnorakie zabawy z animatorami, występy artystyczne, pokaz samoobrony, pokaz udzielania pierwszej pomocy, czy plener malarski. Nie brakło też dmuchanych zjeżdżalni, malowania twarzy, konkursów czy loterii "z niespodzianką".

sobota, 4 czerwca 2016 r., 22:07
Kościerzyna. Moc atrakcji dla całych rodzin na Dzień Dziecka
Blok sportowy, a w nim zabawy ruchowe przy muzyce - Zumba i Mini Disco, zabawy z trenerami piłki nożnej, siatkowej, koszykowej i ręcznej, tor przeszkód, speed-ball oraz występy artystyczne, pokaz karate, kabaret, multum gir i zabaw, możliwość obejrzenia strażackiego i policyjnego wozu - te i wiele innych atrakcji czekały na uczestników Dnia Dziecka oraz Rodzicielstwa Zastępczego w Kościerzynie. Sobotnie świętowanie zwieńczyła bajka na dobranoc "Królewna Śnieżka" w wykonaniu Teatru Art-Re z Krakowa.

piątek, 3 czerwca 2016 r., 15:03
Kolejowy Dzień Dziecka z pokazem zabytkowych pojazdów w tle
Przejażdżki drezyną, dmuchańce, zabawy, konkursy, gadżety dla małych i dużych, zwiedzanie taboru kolejowego, wystawy stałej i czasowej, czy występy artystyczne - te i wiele innych atrakcji czekały na uczestników Kolejowego Dnia Dziecka, który odbył się w na terenie Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie z inicjatywy burmistrza i Rady Miasta Kościerzyny oraz PKP SKM w Trójmieście sp. z o.o. Impreza znalazła się też na trasie III Rundy Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych.

czwartek, 2 czerwca 2016 r., 10:31
Sprawdź, gdzie się wybrać w weekend!
Imprezy z okazji Dnia Dziecka, Mistrzostwa Polski Pojazdów Zabytkowych, jubileuszowe XXV Pomorskie Targi Agro w Lubaniu, czy Biegi Uliczne Pamięci Jana Pawła II w Skorzewie - między innymi takie atrakcje i wydarzenia na najbliższy weekend przygotowano dla mieszkańców i odwiedzających powiat kościerski.