niedziela, 26 marca 2017 r., 15:36
Poznaj historię kolebki działalności kulturalnej w Kościerzynie
Mija sześć dekad od kiedy Kościerski Dom Kultury rozpoczął swoją działalność. Na początku funkcjonował pod szyldem Powiatowego Domu Kultury. Z okazji zbliżającego się jubileuszu 60-lecia, rozpoczynamy cykl poświęcony temu ośrodkowi.

sobota, 18 marca 2017 r., 23:19
Zbigniew Wodecki gwiazdą Dnia Osób Niepełnosprawnych
Sala Widowiskowa im. Lubomira Szopińskiego w sobotni wieczór stała się miejscem integracji. Odbył się tam bowiem Dzień Osób Niepełnosprawnych. Gwiazdą wieczoru był Zbigniew Wodecki.

poniedziałek, 6 marca 2017 r., 12:09
Znamy gwiazdy Przebojowej Majówki w Stężycy
Akcent, Piękni i Młodzi, Andre, Boys, Classic, Long & Junior, Extazy, Exaited, Power Play, Top Girls, Jorrgus oraz inne zespoły disco polo zagrają podczas tegorocznej Przebojowej Majówki w Stężycy, którą zaplanowano na 20 maja. To jednak nie koniec muzycznych atrakcji tego lata w Stężycy.

niedziela, 5 marca 2017 r., 22:50
Wiele. Święto pań na wesoło
Dzień Kobiet to święto, które przypada 8 marca. Nieco wcześniej, bo w niedzielę Dom Kultury we Wielu z tej właśnie okazji przygotował dla wszystkich pań występy lokalnych grup artystycznych.

sobota, 4 marca 2017 r., 15:21
Kościerzyna. Wystawa fotograficzna otwarta!
W piątek w Starym Browarze w Kościerzynie odbył się wernisaż wystawy "Poznaj Świat ze Skat". To efekt konkursu, który ilustruje esencję podróżowania: przyjemność, pasję, a także emocje, które wówczas towarzyszą. Ekspozycję można oglądać do 31 marca.

niedziela, 26 lutego 2017 r., 17:58
After Party i Papa D. zagrali z okazji 25-lecia Gminy Kościerzyna!
Z okazji jubileuszu gminy Kościerzyna nie mogło zabraknąć także występów artystycznych-w tym koncertu gwiazd. Nic więc dziwnego, że w sobotni wieczór w hali widowiskowo-sportowej w Wielkim Klinczu zagrali After Party i Pappa D.

piątek, 24 lutego 2017 r., 09:30
Wielki Klincz. Zachwycali swoim głosem i angielskim
Prezentowali swoje zdolności wokalne i popisywali się znajomością języków obcych. Młodzi mieszkańcy powiatu kościerskiego w czwartek uczestniczyli bowiem w Powiatowym Przeglądzie Piosenki Obcojęzycznej. Najlepsi otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

wtorek, 14 lutego 2017 r., 10:07
Znamy gwiazdy tegorocznych obchodów Dni Kościerzyny
Legendarna grupa Grzegorza Skawińskiego i Waldemara Tkaczyka - Kombii będzie gwiazdą tegorocznych Dni Kościerzyny. W trakcie święta miasta kościerską publiczność rozgrzewał będzie również zespół Lemon z wokalistą Igorem Herbutem.

niedziela, 12 lutego 2017 r., 19:37
Popołudnie talentów w Wielkim Klinczu
Po raz trzeci Sąsiadki Aparatki zorganizowały imprezę pn. "Mamy talent". Tym samym po raz kolejny licznie zgromadzeni w sali wiejskiej mieszkańcy mieli okazję przekonać się, że wśród lokalnej społeczności nie brakuje uzdolnionych dzieci i młodzieży. Blisko 20 osób zaprezentowało swoje talenty wokalne, freestyle'owe czy iluzjonistyczne. Gościem specjalnym była Weronika Korthals.

sobota, 4 lutego 2017 r., 17:20
Kościerski Dom Kultury podsumowuje ferie zimowe
Ferie zimowe za nami. Dzieci wróciły już do szkoły, ale dzięki środkom pozyskanym z Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, Kościerski Dom Kultury mógł w tym roku zadbać o moc atrakcji dla dzieci, które z różnych względów zostały w domu i nie mogły wyjechać.