środa, 4 lipca 2018 r., 10:05
W sobotę Kaszubi będą świętować w Luzinie z prezydentem Andrzejem Dudą
Światowy Zjazd Kaszubów już w sobotę. Impreza, która jest organizowana na pamiątkę zjednoczenia Kaszub w granicach jednego województwa, w tym roku odbędzie się po raz dwudziesty. Jej gospodarzem będzie gmina Luzino. Swój udział w wydarzeniu zapowiedział prezydent RP Andrzej Duda.

wtorek, 3 lipca 2018 r., 15:41
XVI Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy startuje już 15 lipca!
Już 15 lipca nastąpi inauguracja tegorocznej, szesnastej edycji Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie. Podczas trzech odsłon festiwalu zagrają miedzy innymi: Orkiestra Kameralna Progress pod dyrekcją Sylwii Janiak-Kobylińskiej, Tricolage, Almost Jazz Group, Armonia Lyrica, Tekla Klebetnica, Orkiestra Akordeonowa Daugavpil, czy Placido Domino JR - Volver Anima Tango.

wtorek, 3 lipca 2018 r., 12:18
Już w sobotę Truskawkobranie z Natalią Szroeder i Kamilem Bednarkiem
Wielkimi krokami zbliża się jedna z największych imprez w regionie. Święto truskawek połączone z koncertami i licznymi atrakcjami corocznie przyciąga na Złotą Górę tłumy. W tym roku na brodnickiej scenie wystąpią Natalia Szroeder i Kamil Bednarek.

niedziela, 1 lipca 2018 r., 09:35
XI Letnie Falowanie nad Jeziorem Wielewskim
Zespoły reggea z najwyższej półki, urokliwa sceneria Jeziora Wielewskiego i doborowe towarzystwo - jednym słowem Letnie Falowanie, które w tym roku odbyło się już po jedenasty. Miłośnicy jamajskiego gatunku muzycznego tłumnie zjechali w sobotę do Wiela.

sobota, 30 czerwca 2018 r., 11:33
Uczyli się języka kaszubskiego, poznawali tradycję i obalali mity
12 osób, 12 tygodni i nauka języka kaszubskiego w wyjątkowej atmosferze. - Tak fantastycznych warsztatów, które tak dużo zmieniły w postrzeganiu kaszubszczyzny nie pamiętam - przyznaje jeden z ich uczestników, a pozostali dołączając się do tych słów, wymieniają też inne plusy kursu. Pokonali bariery, nauczyli się mówić i czytać w języku kaszubskim oraz obalili mity dotyczące historii języka. Ciągle im jednak mało i liczą na kontynuację zajęć.

czwartek, 28 czerwca 2018 r., 08:41
Grabówko. Festyn sobótkowy z zespołem Quest
Warsztaty robienia wianków, konkurs na najładniejszy wianek świętojański, ognisko i wspólny poczęstunek, konkursy z nagrodami, koncert zespołu Quest oraz zabawa taneczna - tak w wielkim skrócie można podsumować Sobótki gminy Nowa Karczma.

niedziela, 24 czerwca 2018 r., 17:20
Kościerzyna. Piknik Świętojański w biało-czerwonych barwach
Tym razem w Ogródku Jordanowskim odbył się doroczny Piknik Świętojański. Poza tradycyjnymi sobótkowymi akcentami, przyświecał mu także duch patriotyczny. W programie nie zabrakło więc konkursów w biało-czerwonym stylu, na najpiękniejszy wianek oraz pokazów tańca, animacji tanecznych oraz zabawy przy zespole muzycznym.

niedziela, 24 czerwca 2018 r., 17:10
Kościerzyna. "Cudze chwalicie, swego nie znacie..."
Kaszubski Zespól Pieśni i Tańca "Kościerzyna" w niedzielne popołudnie dał popis swoich umiejętności wokalnych, tanecznych, muzycznych, a przede wszystkim znajomości regionu. W Sali Szopińskiego zgromadził liczną publiczność, na której zasiedli też eksperci CIOFF. Od ich decyzji zależy, czy kościerski zespół otrzyma Certyfikat CIOFF.

niedziela, 24 czerwca 2018 r., 09:53
Czarownica, wianki i ognisko na wodzie - Noc Świętojańska w Wielu
Przemarsz z Czarownicą, konkurs na najpiękniejszy świętojański wianek, poszukiwanie kwiatu paproci, puszczanie wianków na wodę, rozpalenie ogniska na jeziorze, występy zespołu "Kaszuby" z Wiela i Karsina, Orkiestry Dętej z Osowa oraz zespołu "Dominanta", czy dyskoteka pod gołym niebem - tak w wielkim skrócie mieszkańcy Wiela obchodzili Noc Świętojańską.

piątek, 22 czerwca 2018 r., 08:00
Wielka premiera Kościerskiego Teatrzyku Muzycznego
W środę, 13 czerwca w sali widowiskowej Kina " Remus" odbyła się premiera musicalu pt. " Akademia Pana Kleksa" - dziecięcego musicalu, stworzonego przez młodych artystów uczęszczających na zajęcia do Kościerskiego Teatrzyku Muzycznego.