czwartek, 28 lutego 2019 r., 15:24
Wielki Klincz. X Powiatowy Przegląd Piosenki Obcojęzycznej
Prezentowali swoje zdolności wokalne i popisywali się znajomością języków obcych - mowa o młodych mieszkańcach powiatu kościerskiego, którzy wzięli udział w jubileuszowym, dziesiątym Powiatowym Przeglądzie Piosenki Obcojęzycznej w Wielkim Klinczu. Jury, w którym gościem honorowym była Weronika Korthals, wysłuchało 26 prezentacji solistów i zespołów.

czwartek, 28 lutego 2019 r., 09:26
GOKSiR podsumowuje ferie w gminie Nowa Karczma
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji i Gminna Biblioteka Publiczna w Nowej Karczmie w czasie tegorocznych ferii zimowych przygotowali liczne atrakcje dla dzieci i młodzieży.

czwartek, 21 lutego 2019 r., 10:39
Znamy gwiazdy tegorocznych obchodów Dni Kościerzyny
Znana z takich hitów, jak: Małgośka, Niech żyje bal, Kolorowe Jarmarki, Ale to już było, czy Ballada wagonowa, a więc Maryla Rodowicz - polska artystka, która na scenie z niesłabnącym zainteresowaniem publiczności występuje już od ponad pół wieku będzie gwiazdą tegorocznych obchodów Dni Kościerzyny. Święto miasta uświetnią też występy Mateusza Ziółka oraz zespołu Long&Junior.

niedziela, 17 lutego 2019 r., 16:10
Rowerem przemierza świat - Kamil Bobkowski o swojej pasji i podróżach w samotności
Dzięki swoim wysiłkom i wytrwałości z małej wioski na Kaszubach trafił do Azji i Ameryki. Był m.in. w Brazylii, Kambodży i Urugwaju. Choć podróżuje głównie rowerem, na jego koncie jest też kilka wypraw autostopowych. Kamil Bobkowski z Bąckiej Huty, bo to o nim mowa, obecnie zmierza do wybrzeży Pacyfiku. O miłość do podróżowania i rowerową pasję pytał Dominik Ropela.

czwartek, 14 lutego 2019 r., 08:57
Mały Artysta w Dziemianach
We wtorek w sali Ośrodka Kultury w Dziemianach w ramach ferii zimowych odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Mały Artysta". Tym razem dzieci wraz z Beatą Tam przygotowywały ciasteczka.

czwartek, 7 lutego 2019 r., 13:03
Ferie 2019. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na dzieci w Twojej okolicy
Lada dzień na Pomorzu rozpoczną się ferie. Na okres dwutygodniowych wakacji od szkoły różne placówki w całym powiecie przygotowały sporo atrakcji dla dzieci i młodzieży. Będą warsztaty plastyczne, spektakle teatralne, zajęcia taneczne, sportowe i wiele innych. Sprawdź, co zaplanowano i gdzie możesz zapisać swoją pociechę na zajęcia.

sobota, 26 stycznia 2019 r., 19:50
Kościerzyna. Koncert noworoczny w wykonaniu "Music School"
Muzyczna uczta - tak w wielkim skrócie można podsumować sobotni koncert w wykonaniu uczniów i nauczycieli Prywatnej Szkoły Muzycznej Music School w Kościerzynie. Licznie zgromadzona publiczność w sali bankietowej Starego Browaru Kościerzyna mogła usłyszeć między innymi najpiękniejsze kolędy i pastorałki.

czwartek, 24 stycznia 2019 r., 08:57
Dzień Babci i Dziadka w ZSP nr 3 w Kościerzynie
Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. I tak też było we wtorek w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Kościerzynie, gdzie najmłodsi uczniowie zaprosili swoje babcie i swoich dziadków na specjalną akademię.

środa, 9 stycznia 2019 r., 10:00
Ja Hybryda - reportaż o rzeźbiarce Irenie Brzeskiej
Irena Brzeska, rzeźbiarka nie pochodząca z Kaszub, ale z Kaszubami od wielu lat związana. Tworzy sztukę ludową, łącząc rzeźbę i teatr.

wtorek, 8 stycznia 2019 r., 10:00
Ja Hybryda - reportaż o rzeźbiarce Irenie Brzeskiej - zobacz zwiastun
Hybryda, czyli połączenie dwóch kultur w jedną. Czy jest to możliwe na Kaszubach. Tomasz Słomczyński i Piotr Dorosz w reportażu pt. "Ja Hybryda" na ten i inne rozmawiają z Ireną Brzeską rzeźbiarką, która związana jest z Kaszubami od 30 lat.