piątek, 26 sierpnia 2016 r., 09:19
Żukowski zespół Massuana wydał nową płytę - promują ją dwa teledyski
Żukowski zespół Massuana występuje już od prawie 30 lat. Niedawno grupa, której liderem jest Tomasz Dorniak, wydała dwa nowe teledyski nakręcone na terenie Żukowa, Gdyni i Sopotu oraz nową płytę podsumowującą 30-lecie pracy twórczej.

poniedziałek, 22 sierpnia 2016 r., 13:18
"Łubiańsczé Gzubë" na festynie patriotycznym w Gdyni
W zeszłą niedzielę zespół kaszubski "Łubiańsczé Gzubë" z Zespołu Kształcenia w Łubianie uczestniczył w patriotycznym festynie pod hasłem "Bitwa Warszawska-Kapitał w XXI Wiek". Impreza odbyła się w Gdyni na skwerze przy Al. Marszałka Piłsudskiego.

czwartek, 18 sierpnia 2016 r., 15:09
Młode talenty wokalne ćwiczyły pod okiem mistrza Konrada Mastyło
Na 19 września w Sali Szopińskiego w Kościerzynie zaplanowano wielki spektakl wokalno - filmowy. Podczas niego w specjalnym repertuarze wystąpi ponad 20-osobowa grupa kościerskiej młodzieży, która przez ostatnie kilkanaście dni przygotowywała się do tego wielkiego wydarzenia pod okiem Konrada Mastyło - pianisty, kompozytora, wykładowcy Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, wykonawcy muzyki do wielu znanych filmów i seriali.

środa, 17 sierpnia 2016 r., 14:37
"Stoi byliczka na odłogu...", czyli widowisko dożynkowe we wdzydzkim skansenie
Widowisko dożynkowe, święcenie bukietów ziół, zbóż, kwiatów i warzyw, kiermasz rękodzieła i sztuki ludowej, czy targ plonów z ogrodów, pól i łąk - między innymi takie atrakcje czekały na wszystkich tych, którzy w poniedziałek pojawili się w Muzeum we Wdzydzach.

poniedziałek, 15 sierpnia 2016 r., 22:37
Struga. Disco nad Jeziorem z zespołem Basta
Konkursy z animatorem, trening samoobrony i fitness, występy wokalne, dmuchane zjeżdżalnie, kule wodne, a wieczorem zabawa z grupą Czarnanuta i topowym zespołem disco-dance Basta - tak bawili się mieszkańcy i turyści podczas tegorocznej edycji Disco nad Jeziorem w Strudze.

poniedziałek, 15 sierpnia 2016 r., 18:19
Kościerzyna. Układali bukiety dla Panny Zelno
Koncerty, gry i zabawy z nagrodami, czy konkurs na tradycyjny bukiet zielny - takie atrakcje czekały na wszystkich tych, którzy w poniedziałek wybrali się kościerski Rynek. Odbyła się tam bowiem już piąta edycja imprezy "Bukiety dla Panny Zelno".

poniedziałek, 15 sierpnia 2016 r., 12:57
Sylwia Kubryńska o "Furii Mać", gniewie, sensie życia i kolejnej książce [ROZMOWA]
Sylwia Kubryńska to znana i ceniona pisarka, felietonistka "Wysokich Obcasów", autorka Najlepszego Bloga na Świecie*. W październiku 2015 r. ukazała się bestsellerowa "Kobieta dość doskonała", wiosną tego roku - "Furia Mać", a we wrześniu na półki księgarni trafi najnowsza książka pisarki pt. "Biurwa". Sylwia Kubryńska jest mieszkanką Banina, przez sześć lat pełniła funkcję rzecznika prasowego Urzędu Gminy w Żukowie. Jej książki poruszają i zaskakują. Zapraszamy do przeczytania rozmowy o złości, gniewie i sensie życia.

sobota, 13 sierpnia 2016 r., 20:49
Disco pod Gwiazdami - drugi dzień imprezy z międzynarodowymi artystami
W sobotni wieczór w Stężycy króluje muzyka taneczna i świetna zabawa. Drugi dzień największej imprezy tego lata - Disco pod Gwiazdami upływa pod znakiem koncertów międzynarodowych artystów, którzy przeniosą publiczność w szalone lata 90. kiedy królował nurt euro dance.

sobota, 13 sierpnia 2016 r., 17:55
Kościerzyna. Koparki, betoniarki, walce i ciężarówki w Ogródku Jordanowskim
W Ogródku Jordanowskim w Kościerzynie odbył się Piknik Rodzinny pod hasłem: "Wszystkie ciężkie pojazdy". Impreza skierowana była dla dzieci wraz z rodzicami. Wszyscy chętni mogli zasiąść za sterami koparki, walca drogowego czy też ciężarówki.

sobota, 13 sierpnia 2016 r., 14:15
Disco pod Gwiazdami z 25-leciem zespołu Boys. Rozmowa z Marcinem Millerem liderem grupy
Podczas pierwszego dnia festiwalu Disco pod Gwiazdami zespół Boys, legenda muzyki disco polo świętował 25-lecie pracy scenicznej. W przerwie koncertu udało nam się przeprowadzić krótką rozmowę z liderem grupy Marcinem Millerem.