czwartek, 29 marca 2018 r., 18:58
Wielki Tydzień i Święta Wielkanocne w dawnych zwyczajach i obrzędach kaszubskich
Wielki Czwartek to w kościele katolickim początek tzw. Triduum Paschalnego. Dla wiernych jest to niezwykle ważny czas, wypełniony duchowym przygotowaniem do wielkiej radości ze Zmartwychwstania Chrystusa. Z okresem wielkanocnym na Kaszubach związanych jest bardzo wiele ciekawych obrzędów i tradycji. Z okazji rozpoczynających się wkrótce świąt postanowiliśmy przypomnieć te dawno zapomniane.

wtorek, 20 marca 2018 r., 09:40
Koło emerytów i rencistów z Wiela uczciło Dzień Kobiet
Dzień Kobiet to w planach rocznych spotkań Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów koła Wiela jedno z najmilszych spotkań. Dlatego też rokrocznie 8 marca członkowie tamtejszego koła spędzają w wyjątkowy sposób.

czwartek, 15 marca 2018 r., 10:35
Dzień Kobiet w Karsinie
Dzień Kobiet to dobra okazja, aby złożyć wszystkim paniom najserdeczniejsze życzenia. Dlatego 8 marca w Domu Kultury w Karsinie odbyła się impreza z okazji Dnia Kobiet.

wtorek, 13 marca 2018 r., 13:54
Dzień Kobiet w Domu Kultury w Wielu
11 marca z okazji Dnia Kobiet w wielewskim Domu Kultury odbyła się premiera sztuki teatralnej pt. "Poseł czy kominiarz" w wykonaniu Teatru Amatorskiego z Wiela. Wydarzenie obejrzało ponad 200 widzów.

niedziela, 11 marca 2018 r., 18:48
KGW Wąglikowice z Grand Prix Gminnego Turnieju KGW
Śpiewem, tańcem, poczuciem humoru i pyszną, kaszubską kuchnią ujęły publiczność i jury uczestniczki ósmego Gminnego Turnieju KGW w Wielkim Klinczu. W szranki o tytuł najlepszego stanęły trzy koła i choć każde z nich wykazało się kreatywnością, pomysłowością i licznymi talentami, tytuł mógł trafić tylko do jednego z nich. W tym roku triumfowały panie z KGW Wąglikowice, które poza gminnym Grand Prix otrzymały też "bilet" na finał wojewódzki turnieju KGW.

sobota, 10 marca 2018 r., 09:20
Już w niedzielę gminne zmagania KGW w Wielkim Klinczu
Talenty wokalne, artystyczne, taneczne i kulinarne mieszkanek gminy Kościerzyna podziwiać będzie można w niedzielę w hali sportowo-widowiskowej w Wielkim Klinczu. Odbędzie się tam ósmy Gminny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich. Jak to na imprezach, w których uczestniczą członkinie KGW, spodziewać się można widowiskowych występów, pysznej kuchni i solidnej dawki humoru w najlepszym wydaniu.

sobota, 3 marca 2018 r., 10:23
Wiemy, kto wystąpi na Open Liniewo Festival
Zespół After Party będzie gwiazdą tegorocznej edycji Open Liniewo Festival, który odbędzie się w lipcu nad jeziorem Dużym w Orlu. Ponadto na scenie pojawią się także Damian Holecki oraz DJ Kabi i Greg Piskorski.

poniedziałek, 26 lutego 2018 r., 15:54
Wielki Klincz. Prezentowali swoje talenty wokalne i zdolności językowe
Prezentowali swoje zdolności wokalne i popisywali się znajomością języków obcych - mowa o młodych mieszkańcach powiatu kościerskiego, którzy wzięli udział w Powiatowym Przeglądzie Piosenki Obcojęzycznej, który już po raz dziewiąty odbył się Wielkim Klinczu. W sumie swoje talenty zaprezentowało około 50 uczniów ze szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z terenu powiatu kościerskiego.

poniedziałek, 19 lutego 2018 r., 11:10
Tak minęły ferie w Wielu
Warsztaty tańca nowoczesnego, dyskofrajda, czytanie bajek, warsztaty haftu kaszubskiego, rzeźby w mydle, projekcja bajek, czy turniej tenisa stołowego - te i wiele innych atrakcji czekało na uczestników ferii zimowych w Domu Kultury w Wielu.

czwartek, 15 lutego 2018 r., 10:44
Wiemy, kto wystąpi na Dniu Kościerzyny
Zenek Martyniuk i zespół Akcent, Stanisław Karpiel-Bułecka & Future Folk oraz Ania Wyszkoni - to artyści, którzy uświetnią tegoroczny Dzień Kościerzyny zaplanowany na 14 lipca. Tydzień później na kościerskim rynku odbędzie się wieczór disco polo, podczas którego wystąpi między innymi After Party.