niedziela, 18 września 2016 r., 18:15
Lubań. Diecezjalne święto plonów
Rolnicy z całej diecezji pelplińskiej w niedzielę zjechali do Lubania. Odbyły się tam bowiem diecezjalne dożynki. Tradycyjnie wspólne świętowanie zainaugurowała msza święta, po której jej uczetnicy przemaszerowali na teren targów, gdzie podzielono się chlebem i podziękowano rolnikom za ich trudną pracę na roli.

poniedziałek, 12 września 2016 r., 01:20
Wiele. Dożynki gminy Karsin z Jerzym Kryszakiem
Msza święta dziękczynna, przemarsz korowodu dożynkowego, dzielenie się chlebem, liczne występy artystyczne oraz występ Jerzego Kryszaka - tak doroczne święto plonów gminy Karsin obchodzono we Wielu.

poniedziałek, 12 września 2016 r., 01:17
Kościerzyna. Tłumy na Bajkowym Festynie Rodzinnym
Występy artystyczne, warsztaty, konkursy z nagrodami oraz promocja kaszubskiej literatury dziecięcej - tak w skrócie można opisać Bajkowy Festyn Rodzinny, który odbył się w niedzielne popołudnie na kościerskim rynku. Impreza spotkała się ze sporą frekwencją.

sobota, 10 września 2016 r., 21:47
Dobrogoszcz. Zakończono III Festiwal Żurawiny
W sobotę w Dobrogoszczy zakończył się drugi dzień III Festiwalu Żurawiny. Podczas dwudniowej imprezy na jego uczestników czekały atrakcje takie, jak wspólne gotowanie zupy żurawinowej, rajd rowerowy "śladem kaszubskiem żurawiny", występy artystyczne, pokaz barmański oraz koncert Pawła Ruszkowskiego.

poniedziałek, 5 września 2016 r., 14:03
W górę serca - nowy teledysk kaszubskich przedsiębiorców
Na co dzień prowadzą własne biznesy lub pracują w rodzinnych firmach. W czasie wolnym, jak sami przyznają, bawią się w muzykę. Po sukcesie ubiegłorocznego "Studenckiego Balu" nakręconego wspólnie z Norbim, nadszedł czas na kolejną piosenkę i teledysk. Tym razem klip trzech kaszubskich przedsiębiorców Roberta Rody, Michała Stromskiego i Dariusza Mielewczyka nosi nazwę "W górę serca".

sobota, 3 września 2016 r., 19:15
Rolnicy z gminy Liniewo dziękowali za plony
Msza święta dziękczynna, dożynkowy korowód, dzielenie się chlebem, wręczenie nagród laureatom tegorocznej edycji konkursu "Piękna Wieś" oraz występy muzyczne i kabaretowe - tak w wielkim skrócie przebiegały obchody święta plonów w gminie Liniewo.

piątek, 2 września 2016 r., 23:09
Kościerzyna. Uzależnieni? Tylko od muzyki
Pod takim hasłem w piątkowy wieczór na kościerskim rynku odbył się koncert promujący zdrowy styl życia, wolny od narkotyków, alkoholu i przemocy. Na scenie w wyjątkowym, filmowym repertuarze zaprezenował się Big Band "Freddens" wraz z Pawłem Orlikowskim i Justyną Bielawą.

czwartek, 1 września 2016 r., 16:38
Sprawdź, jakie atrakcje przygotowano na pierwszy powakacyjny weekend
Muzycznie i pod znakiem dożynek - tak upłynie pierwszy wrześniowy weekend w powiecie kościerskim. Już w piątek Rada Seniorów Miasta Kościerzyna zaprasza na muzyczne popołudnie na kościerski rynek. W sobotę z kolei za plony dziękować będą mieszkańcy gminy Liniewo. Dzień później tradycyjne dożynki odbędą się w Skorzewie.

niedziela, 28 sierpnia 2016 r., 20:42
Rolnicy z Dziemian i Lipusza dziękowali za plony
Na przełomie sierpnia i września w gminach całego kraju rolnicy i mieszkańcy spotykają się aby wziąć udział w imprezach dożynkowych. Nie inaczej było w gminach Dziemiany i Lipusz, gdzie w niedzielę odbyły się uroczystości, w czasie których dziękowano za tegoroczne plony. Poza dziękczynnymi nabożeństwami, nie zabrakło również wielu typowo festynowych atrakcji.

sobota, 27 sierpnia 2016 r., 22:09
Koncert życzeń na finał muzycznego lata na kościerskim Rynku
Wakacyjne weekendy na kościerskim rynku tradycyjnie upływały pod znakiem muzyki. Na tutejszej scenie prezentowali się artyści wykonujący różne gatunki muzyczne. Kościerskie lato muzyczne zwieńczył zaś koncert życzeń, podczas którego to publiczność wybierała piosenki, w rytm których chciała spędzić ostatnią wakacyjną sobotę.