piątek, 18 maja 2018 r., 11:13
Przed nami weekend pełen atrakcji. Sprawdź, co będzie się działo
Uroczystości z okazji 100-lecie aktywnej działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Osowie, 20-lecia nadania imienia gen. Stanisława Sosabowskiego Szkole Podstawowej w Kaliszu, piknik strażacki połączony z rywalizacją druhów z gminy Kościerzyna, Noc Muzeów, czy Piknik Patriotyczny w Łubianie - to tylko niektóre wydarzenia, które odbędą się w najbliższy weekend w powiecie kościerskim.

środa, 16 maja 2018 r., 16:25
Kościerzyna. Piknik "Rodzina Patriotyczna"
Stoiska z atrakcjami przygotowane przez poszczególne szkoły, malowanie twarzy, konkursy i zabawy zręcznościowe, fotobudka, występy zespołów dziecięcych - te i wiele innych atrakcji czekało na uczestników pikniku "Rodzina Patriotyczna", który we wtorkowe popołudnie odbył się na kościerskim Rynku z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny.

czwartek, 10 maja 2018 r., 08:50
Weekend pod znakiem święcenia motocykli i odpustu na Kalwarii Wielewskiej
Przed nami kolejny majowy weekend. W sobotę kościerscy motocykliści oficjalnie rozpoczną sezon motocyklowy od uczestnictwa we mszy świętej, którą zakończy święcenie motocykli. Tego dnia w Wielu rozpoczną się także dziewięciodniowe uroczystości odpustowe na Kalwarii Wielewskiej. Uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem biskupa Ryszarda Kasyny zostanie odprawiona w niedzielne przedpołudnie.

czwartek, 3 maja 2018 r., 18:56
Piknik Patriotyczny w kościerskiej Strzelnicy
Gry i konkursy z Kościerskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, występ orkiestry dętej Begama, zabawa z zespołem 4 Takty, 3-Majowe Strzelania z Kurkowym Bractwem Strzeleckim, a także darmowy poczęstunek, czy możliwość otrzymania flagi Polski - między innymi takie atrakcje czekały na uczestników Pikniku Patriotycznego w Kościerzynie.

czwartek, 26 kwietnia 2018 r., 11:26
Majówka 2018 - sprawdź propozycje i zaplanuj jak ją spędzić
Imprezy sportowe, koncerty, uroczystości patriotyczne, marsze i festyny - to propozycje na rozpoczynającą się w sobotę majówkę. Tegorocznym długim weekendem cieszyć się będziemy mogli aż dziewięć dni - od 28 kwietnia do 6 maja. Już dziś zaplanuj jak spędzisz ten czas. Sprawdź, co przygotowano w poszczególnych miejscowościach.

piątek, 20 kwietnia 2018 r., 12:25
Solowa płyta wirtuoza akordeonu Pawła Nowaka zachwyca publiczność
W podróż przez historię rozrywkowej muzyki akordeonowej od początku XX wieku do czasów współczesnych zabrał swoich słuchaczy Paweł Nowak, który w Sulęczynie i Kościerzynie promował swoją pierwszą solową płytę "Accordion Virtuoso". Występ wirtuoza akordeonu spotkał się z zachwytem i gromkimi brawami obu publiczności.

poniedziałek, 16 kwietnia 2018 r., 10:10
Wiemy, kto wystąpi na Przebojowej Majówce w Stężycy
Kordian, Classic, Defis, Piekni i Młodzi, Milano, Łobuzy, Basta, Playboys, M-Power, Andre, Eratox, Jagoda, Mejk, Soleo, News, Markus P, Bayera, Exaited, Shantel oraz Lider Dance zagrają podczas tegorocznej Przebojowej Majówki w Stężycy. Jedna z największych imprez regionu odbędzie się w sobotę, 26 maja.

sobota, 7 kwietnia 2018 r., 20:24
Żukowo. Panie z KGW Skowarcz wywalczyły jubileuszowe Grand Prix
W żukowskiej hali widowiskowo - sportowej odbył się w sobotę XV jubileuszowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Pomorskiego. Znana i lubiana impreza obchodziła swój kryształowy jubileusz. Z tego też powodu zanim rozpoczęły się turniejowe zmagania burmistrz żukowskiej gminy Wojciech Kankowski podjął uczestniczki konkursu i zaproszonych gości wielkim urodzinowym tortem.

piątek, 6 kwietnia 2018 r., 16:11
Wojewódzki finał potyczek gospodyń w sobotę w Żukowie
Taniec, śpiew, moda, kabaret i kulinaria w sobotę królować będą w hali widowiskowo-sportowej w Żukowie. Odbędzie się tam wojewódzki finał Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich. W szranki staną reprezentantki piętnastu powiatów.

sobota, 31 marca 2018 r., 10:41
Uczniowie z Osowa zasiedli do wspólnego śniadania wielkanocnego
Już w środę do Szkoły Podstawowej w Osowie zawitała atmosfera świąt Wielkiej Nocy. Tuż przed rozpoczęciem świątecznej przerwy, uczniowie tamtejszej placówki wraz z nauczycielami zasiedli do wspólnego, wielkanocnego śniadania.