czwartek, 26 kwietnia 2018 r., 11:26
Majówka 2018 - sprawdź propozycje i zaplanuj jak ją spędzić
Imprezy sportowe, koncerty, uroczystości patriotyczne, marsze i festyny - to propozycje na rozpoczynającą się w sobotę majówkę. Tegorocznym długim weekendem cieszyć się będziemy mogli aż dziewięć dni - od 28 kwietnia do 6 maja. Już dziś zaplanuj jak spędzisz ten czas. Sprawdź, co przygotowano w poszczególnych miejscowościach.

piątek, 20 kwietnia 2018 r., 12:25
Solowa płyta wirtuoza akordeonu Pawła Nowaka zachwyca publiczność
W podróż przez historię rozrywkowej muzyki akordeonowej od początku XX wieku do czasów współczesnych zabrał swoich słuchaczy Paweł Nowak, który w Sulęczynie i Kościerzynie promował swoją pierwszą solową płytę "Accordion Virtuoso". Występ wirtuoza akordeonu spotkał się z zachwytem i gromkimi brawami obu publiczności.

poniedziałek, 16 kwietnia 2018 r., 10:10
Wiemy, kto wystąpi na Przebojowej Majówce w Stężycy
Kordian, Classic, Defis, Piekni i Młodzi, Milano, Łobuzy, Basta, Playboys, M-Power, Andre, Eratox, Jagoda, Mejk, Soleo, News, Markus P, Bayera, Exaited, Shantel oraz Lider Dance zagrają podczas tegorocznej Przebojowej Majówki w Stężycy. Jedna z największych imprez regionu odbędzie się w sobotę, 26 maja.

sobota, 7 kwietnia 2018 r., 20:24
Żukowo. Panie z KGW Skowarcz wywalczyły jubileuszowe Grand Prix
W żukowskiej hali widowiskowo - sportowej odbył się w sobotę XV jubileuszowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Pomorskiego. Znana i lubiana impreza obchodziła swój kryształowy jubileusz. Z tego też powodu zanim rozpoczęły się turniejowe zmagania burmistrz żukowskiej gminy Wojciech Kankowski podjął uczestniczki konkursu i zaproszonych gości wielkim urodzinowym tortem.

piątek, 6 kwietnia 2018 r., 16:11
Wojewódzki finał potyczek gospodyń w sobotę w Żukowie
Taniec, śpiew, moda, kabaret i kulinaria w sobotę królować będą w hali widowiskowo-sportowej w Żukowie. Odbędzie się tam wojewódzki finał Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich. W szranki staną reprezentantki piętnastu powiatów.

sobota, 31 marca 2018 r., 10:41
Uczniowie z Osowa zasiedli do wspólnego śniadania wielkanocnego
Już w środę do Szkoły Podstawowej w Osowie zawitała atmosfera świąt Wielkiej Nocy. Tuż przed rozpoczęciem świątecznej przerwy, uczniowie tamtejszej placówki wraz z nauczycielami zasiedli do wspólnego, wielkanocnego śniadania.

czwartek, 29 marca 2018 r., 18:58
Wielki Tydzień i Święta Wielkanocne w dawnych zwyczajach i obrzędach kaszubskich
Wielki Czwartek to w kościele katolickim początek tzw. Triduum Paschalnego. Dla wiernych jest to niezwykle ważny czas, wypełniony duchowym przygotowaniem do wielkiej radości ze Zmartwychwstania Chrystusa. Z okresem wielkanocnym na Kaszubach związanych jest bardzo wiele ciekawych obrzędów i tradycji. Z okazji rozpoczynających się wkrótce świąt postanowiliśmy przypomnieć te dawno zapomniane.

wtorek, 20 marca 2018 r., 09:40
Koło emerytów i rencistów z Wiela uczciło Dzień Kobiet
Dzień Kobiet to w planach rocznych spotkań Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów koła Wiela jedno z najmilszych spotkań. Dlatego też rokrocznie 8 marca członkowie tamtejszego koła spędzają w wyjątkowy sposób.

czwartek, 15 marca 2018 r., 10:35
Dzień Kobiet w Karsinie
Dzień Kobiet to dobra okazja, aby złożyć wszystkim paniom najserdeczniejsze życzenia. Dlatego 8 marca w Domu Kultury w Karsinie odbyła się impreza z okazji Dnia Kobiet.

wtorek, 13 marca 2018 r., 13:54
Dzień Kobiet w Domu Kultury w Wielu
11 marca z okazji Dnia Kobiet w wielewskim Domu Kultury odbyła się premiera sztuki teatralnej pt. "Poseł czy kominiarz" w wykonaniu Teatru Amatorskiego z Wiela. Wydarzenie obejrzało ponad 200 widzów.