piątek, 2 czerwca 2017 r., 12:58
Weekend z targami w Lubaniu i festynami z okazji Dnia Dziecka
Nadchodzący weekend upłynie pod znakiem Pomorskich Agro Targów, które odbędą się tradycyjnie w Lubaniu. Niedzielny dzień targów połączony zostanie z obchodami 60-lecia Doradztwa Rolniczego na Pomorzu. Ponadto zarówno w sobotę, jak i niedzielę nie zabraknie festynów z okazji Dnia Dziecka. Imprezy odbędą się m.in. w Kościerzynie, Starej Kiszewie, Wielu, czy Piechowicach.

piątek, 2 czerwca 2017 r., 12:32
Łubiana. Bezpieczny Przejazd Kolejowy oczami dzieci - rozstrzygnięto Wielki Konkurs Plastyczny
W czwartek, 1 czerwca w czasie obchodów Dnia Dziecka w Łubianie ogłoszono wyniki Wielkiego Konkursu Plastycznego "Bezpieczny Przejazd Kolejowy". Patronat nad konkursem objął Prezes Zakładów Porcelany Stołowej "Lubiana" S.A. Łącznie nadesłano 37 prace w czterech kategoriach wiekowych.

piątek, 2 czerwca 2017 r., 09:32
Zabawa z klaunami i prezenty od uczniów dla małych pacjentów kościerskiego szpitala
Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni dla każdego malucha. Dlatego też zadbano o to, aby ten dzień był także pełny wrażeń dla małych pacjentów kościerskiego szpitala. Na oddział dziecięcy zawitał więc klaun, który porwał dzieci do wspólnej zabawy. Z prezentami przybyła też Armia Wolontariuszek z ZSP nr 2 w Kościerzynie, która przekazała na rzecz szpitala 385 książek.

niedziela, 28 maja 2017 r., 16:27
Poznaliśmy najlepszych kaszubskich recytatorów - 46. Finał Konkursu Rodno Mowa
Już po raz 46. w Chmielnie odbył się Finał Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rodno Mowa". O miano najlepszych mistrzów słowa mówionego rywalizowało 46 osób.

czwartek, 25 maja 2017 r., 09:06
Sprawdź, gdzie i jakie atrakcje zaplanowano na weekend
Święto piłki ręcznej w Nowej Karczmie, Biegi Uliczne w Skorzewie, zawody wędkarskie, Majówka z Generałem Wybickim, maraton rowerowy KaszebeRunda, uroczystości odpustowe na Kalwarii Wielewskiej połączone z Koronacją Obrazu Matki Bożej Pocieszenia, czy festyny z okazji Dnia Dziecka - to tylko niektóre z wydarzeń, które odbędą się w najbliższy weekend. Zaplanuj czas i spędź go aktywnie. Sprawdź nasze propozycje i wybierz coś dla siebie.

poniedziałek, 22 maja 2017 r., 13:56
Szlakiem kościerskich muzeów - Rowerowa Noc Muzeów
Tradycyjnie Noc Muzeów przyciągnęła sporo odwiedzających. Organizatorzy zadbali o to, by goście mogli nie tylko poznać muzealne ekspozycje, ale również przygotowano dla nich wiele innych atrakcji. W rowerową wyprawę szlakiem kościerskich muzeów wybrała się też grupa Rowerowe Kaszuby.

niedziela, 21 maja 2017 r., 22:16
"Jestem człowiekiem spełnionym" - Zenek Martyniuk o swych przebojach, karierze i drodze do sukcesu
Zenek Martyniuk, lider zespołu Akcent, muzyczny idol milionów Polaków był gwiazdą sobotniej Przebojowej Majówki w Stężycy. Po swoim koncercie opowiedział nam o swojej drodze do sukcesu i największych przebojach. Zdradził, co pojawi się w biografii, która ma się wkrótce ukazać i czy zdecyduje się na start w Eurowizji. Dowiedzieliśmy się również, kiedy znów pojawi się w Stężycy.

niedziela, 21 maja 2017 r., 19:27
Łubiana. Festyn rodzinny z sołeckimi zmaganiami i historycznymi inscenizacjami
Morze atrakcji i to zarówno dla miłośników historycznych ciekawostek, jak i lubiących sportową rywalizację i rodzinną zabawę czekało na wszystkich tych, którzy w niedzielne popołudnie wybrali się do Łubiany. Odbył się tam bowiem festyn rodzinny połączony z turniejem sołectw gminy Kościerzyna oraz inscenizacjami historycznymi, w tym między innymi Boju pod Łubianą.

środa, 17 maja 2017 r., 14:54
Zapowiada się weekend pod znakiem gwiazd i z okazją do pomocy!
VII Pomorska Majówka Motocyklistów, Przebojowa Majówka w Stężycy, Noc Muzeów, czy festyny rodzinne - między innymi takie atrakcje zaplanowano na nadchodzący weekend. W tym czasie będzie można też podarować cząstkę siebie i zarejestrować się w bazie DKMS. Być może to Ty jesteś genetycznym bliźniakiem 27-letniej Kasi i możesz pomóc jej w walce o zdrowie.

niedziela, 7 maja 2017 r., 14:49
Damian Holecki urzekł publiczność w Starej Kiszewie
W niedzielne popołudnie, 23 kwietnia, w Gminnej Hali Sportowej w Starej Kiszewie odbył się koncert Damiana Holeckiego - polskiego piosenkarza, kompozytora, autora tekstów, producenta oraz prowadzącego program Muzyczny Kącik Damiana Holeckiego, emitowany na antenie Telewizji Silesia.