niedziela, 12 czerwca 2016 r., 23:19
Angielski mistrz batuty, Stephen Layton wystąpił przed kościerską publiką
W niedzielę w kościerskim kościele p.w. Świętej Trójcy wystąpił światowej sławy angielski dyrygent, Stephen Layton. Chociaż obecnie stoi na czele City of London Sinfonia, to teraz dyrygował chórem Polskim Chórem Kameralnym Scholą Cantorum Gedanensis.

niedziela, 12 czerwca 2016 r., 23:02
Stężyca. Doda wystąpiła na targach Pro Building Expo
Dorota "Doda" Rabczewska wystąpiła w niedzielę przed publicznością zgromadzoną na finale dwudniowych targów Pro Building Expo w Stężycy. Impreza cieszyła się sporą popularnością. Ostatni przed bisem utwór "Dziękuję" artystka wykonała wspólnie z jednym ze swoich fanów.

sobota, 11 czerwca 2016 r., 21:39
Kalisz. Rodzinny festyn z morzem atrakcji
Zjeżdżalnie, dmuchane place zabaw, malowania twarzy, trampolina, występy artystyczne, czy loteria fantowa z rowerem jako nagrodą główną - te i wiele innych atrakcji czekało nauczestników tradycyjnego już festynu rodzinnego w Kaliszu, który odbył się z inicjatywy tamtejszej szkoły podstawowej.

sobota, 11 czerwca 2016 r., 21:11
Kościerzyna. Muzyczna uczta w wykonaniu "Music School"
"Odkryj z nami świat muzyki" - pod takim tytułem w sobotnie popołudnie w Sali Szopińskiego odbył się koncert w wykonaniu "Music School" Prywatnej Szkoły Muzycznej w Kościerzynie. Po muzycznej uczcie, którą zafundowali zgromadzonej publiczności uczniowie i nauczyciele tejże placówki, na estradzie pojawiła się grupa muzyczna Tuphart.

czwartek, 9 czerwca 2016 r., 20:06
Kościerzyna. Festyn w ZSP nr 1 - prezentowali swoje talenty i dobrze się bawili
Przegląd teatralny, występy taneczne, zajęcia plastyczne, zabawy sportowe, pokaz mody średniowiecznej, szkolne mistrzostwa Euro 2016 - te i wiele innych atrakcji towarzyszyły tegorocznemy Festynowi Szkolnemu Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Kościerzynie. Impreza tradycyjnie przyciągnęła tłumy.

czwartek, 9 czerwca 2016 r., 12:16
Przed nami kolejny weekend pełen atrakcji
Koncerty Polskiej Filharmonii Kameralnej, Polskiego Chóru Kameralnego pod batutą światowej sławy dyrygenta Stephena Laytona. Dzień Otwarty na Obwodnicy, Festyn Rodzinny ze zmaganiami druhów z gminy Dziemiany w Kaliszu - między innymi takie atrakcje czekają w najbliższy weekend w powiecie kościerskiej na mieszkańców i turystów.

środa, 8 czerwca 2016 r., 13:35
Marsz Przyjaźni przeszedł ulicami Kościerzyny
- "Mamy wiele mocy - bez agresji i przemocy", "Kochaj, nie bij" czy też "Buduj więź - wyręcz pięść" - skandowali podczas Marszu Przyjaźni gimnazjaliści z trzech kościerskich szkół. Parada w środowe południe przeszła ulicami miasta, by dotrzeć na rynek, gdzie wygłoszono apel przeciw przemocy oraz wystąpili młodzi artyści. Przedsięwzięcie miało na celu uświetnienie Ogólnopolskiego Dnia Szkoły Bez Przemocy.

wtorek, 7 czerwca 2016 r., 13:51
Światowej sławy dyrygent Stephen Layton już w niedzielę w Kościerzynie!
Stephen Layton - to angielski mistrz batuty, który dowodził już chyba wszystkimi słynnymi orkiestrami świata. Obecnie stoi na czele City of London Symphonia, ale jego pasją i przesłanką geniuszu są dzieła z udziałem chórów, które realizuje w przestrzeni świątyń. Światową gwiazdę dyrygentury będzie można spotkać już w niedzielę w Kościerzynie, kiedy to w kościele p.w. Świętej Trójcy zadyryguje Scholą Cantorum Gedanense. Wstęp wolny. Warto tam być.

sobota, 4 czerwca 2016 r., 22:25
Stara Kiszewa. Piknik rodzinny z morzem niespodzianek
"Bo wszystkie dzieci nasze są" - pod takim hasłem w sobotnie popołudnie na stadionie w Starej Kiszewie odbył się Piknik Rodzinnym. Organizatorzy imprezy zadbali o to, aby żaden z jego uczestników nie mógł narzekać na nudę. Program festynu obfitował w różnorakie zabawy z animatorami, występy artystyczne, pokaz samoobrony, pokaz udzielania pierwszej pomocy, czy plener malarski. Nie brakło też dmuchanych zjeżdżalni, malowania twarzy, konkursów czy loterii "z niespodzianką".

sobota, 4 czerwca 2016 r., 22:07
Kościerzyna. Moc atrakcji dla całych rodzin na Dzień Dziecka
Blok sportowy, a w nim zabawy ruchowe przy muzyce - Zumba i Mini Disco, zabawy z trenerami piłki nożnej, siatkowej, koszykowej i ręcznej, tor przeszkód, speed-ball oraz występy artystyczne, pokaz karate, kabaret, multum gir i zabaw, możliwość obejrzenia strażackiego i policyjnego wozu - te i wiele innych atrakcji czekały na uczestników Dnia Dziecka oraz Rodzicielstwa Zastępczego w Kościerzynie. Sobotnie świętowanie zwieńczyła bajka na dobranoc "Królewna Śnieżka" w wykonaniu Teatru Art-Re z Krakowa.