poniedziałek, 20 sierpnia 2018 r., 12:42
Zespół Kaszubskie Nuty na festiwalu Europäische Jugendwoche
Liczne warsztaty, nocleg w zamku, nawiązanie nowych znajomości to tylko część z atrakcji, jakie spotkały uczestników zespołu Kaszubskie Nuty. Muzycy z Kościerzyny brali udział w festiwalu Europäische Jugendwoche w Niemczech. Kaszubi zaprezentowali się przed liczną zagraniczną widownią.

poniedziałek, 20 sierpnia 2018 r., 10:02
Przed nami jubileuszowy, piąty Festiwal Żurawiny
Zupa żurawinowa, Rajd Żurawinowy, występy artystyczne, pokazy gotowania na żywo i wiele innych atrakcji czekają na wszystkich uczestników V Festiwalu Żurawiny. Jubileuszowa edycja wydarzenia startuje już 1 września!

czwartek, 16 sierpnia 2018 r., 10:00
Muzycznie i charytatywnie - kościerscy seniorzy zapraszają na koncert
W piątkowy wieczór na kościerskim rynku odbędzie się koncert promujący zdrowy styl życia, wolny od narkotyków, alkoholu i przemocy. W programie między innymi recital Vadimy Gavvy, czy DJVsax live & vocal. Rada Seniorów Miasta Kościerzyna po raz kolejny chce udowodnić, że uzależniać, i to w dobrym tego słowa znaczeniu, może też pomaganie. Podczas wydarzenia odbędzie się bowiem licytacja dla 14-letniego Kuby, który walczy o samodzielność.

czwartek, 16 sierpnia 2018 r., 00:05
Freaky Boys na finał Pikniku Disco nad Jeziorem w Strudze
Zabawy z animatorami dla dzieci, Kociewskie Śpiewogry, aeroboxing, występy artystyczne i wiele innych atrakcji czekało na tych, którzy w środowe popołudnie pojawili się nad jeziorem w Strudze. Odbyła się tam bowiem kolejna edycja Pikniku Disco nad Jeziorem. Wspólną zabawę zwieńczył koncert Freaky Boys.

środa, 15 sierpnia 2018 r., 17:23
Kościerzyna. Układali bukiety dla Panny Zelno
Koncerty, program promujący powarsztatowe działania grupy młodzieży pod kierownictwem Konrada Mastyło, czy konkurs na tradycyjny bukiet zielny - takie atrakcje czekały na wszystkich tych, którzy w środę wybrali się kościerski Rynek. Odbyła się tam bowiem już siódma edycja imprezy "Bukiety dla Panny Zelno".

wtorek, 14 sierpnia 2018 r., 09:45
Sprawdź, co zaplanowano w powiecie na 15 sierpnia
Bukiet dla Panny Zelno, Piknik Disco nad Jeziorem Wielkim w Strudze, Święto Matki Boskiej Zielnej w Muzeum we Wdzydzach, czy Festyn Sierpniowy w Liniewie - między innymi tak w Kościerskiem rozpocznie się długi weekend.

niedziela, 12 sierpnia 2018 r., 00:55
Koncert Michała Szpaka przyciągnał tłumy na kościerski Rynek
Za nami kolejna odsłona muzycznego lata na kościerskim Rynku. Tym razem dla mieszkańców Serca Kaszub, ale też gości z różnych zakątków Polski wystąpił Michał Szpak z zespołem. Koncert tego młodego artysty przyciągnął do Kościerzyny tłumy

czwartek, 9 sierpnia 2018 r., 10:04
Sprawdź propozycje na najbliższy weekend
Przed nami święto bluesa we Wdzydzach. Gmina Kościerzyna już w sobotę zaprasza na szóstą edycję Kaszuby Blues Meeting Festival, podczas którego na wdzydzkiej letniej scenie wystąpią: Puchowski&Tymański Trio, Hubert Szczęsny&The Dharma Bums oraz Mr. Big Jack. Kościerski Dom Kultury zaprasza z kolei na koncert Michała Szpaka z zespołem.

czwartek, 9 sierpnia 2018 r., 08:23
Rodzinny Piknik w Lubaniu
W miniony weekend zorganizowany został kolejny piknik z cyklu festynów "Pikniki Rodzinne w Gminie Nowa Karczma". Piknik odbył się w Lubaniu i rozpoczął się zawodami wędkarskimi dla dzieci.

poniedziałek, 6 sierpnia 2018 r., 10:05
Najlepsi gawędziarze 41. wielewskiego turnieju wyłonieni i nagrodzeni
Wielewski Turniej Gawędziarzy to święto gawędy i mowy ojczystej. W tym roku odbył się już po raz 41. Tym samym do Wiela zjechali gawędziarze z różnych zakątków Kaszub, Kociewia oraz Rzeszowszczyzny. W opowieściach zmagali się w sobotę, w niedzielne popołudnie ogłoszono wyniki i nagrodzono najlepszych gawędziarzy.