poniedziałek, 16 lipca 2018 r., 07:38
Poruszająca suita o nawałnicy na inaugurację Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego
Fantastycznym koncertem rozpoczęła się kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Sulęczynie. Publiczność, która wypełniła kościół św. Trójcy, skosztowała prawdziwej uczty muzycznej. Jako pierwsza wysłuchała też niezwykłej suity nawiązującej do ubiegłorocznej nawałnicy. Sulęczyno gospodarzem jednego z najciekawszych wydarzeń kulturalnych roku w regionie jest już po raz szesnasty.

sobota, 14 lipca 2018 r., 23:07
Koncert Ani Wyszkoni na finał Dni Kościerzyny
Potężna dawka muzyki czekała na uczestników tegorocznych obchodów Dni Kościerzyny. Na stadionie miejskim dla wyjątkowo licznie zgromadzonej publiczności wystąpili między innymi Zenon Martyniuk i Future Folk. Zwieńczeniem świętowania dni miasta było show Ani Wyszkoni.

czwartek, 12 lipca 2018 r., 08:45
Weekend z jarmarkiem we Wdzydzach i Dniami Kościerzyny
45. Jarmark Wdzydzki, Turniej Sołectw Gminy Nowa Karczma z koncertem zespołu Basta, Spartakiada Strażacka w Karsinie, czy Dni Kościerzyny z Zenkiem Martyniukiem, Future&Folk i Anią Wyszkoni - to tylko niektóre propozycje na kolejny wakacyjny weekend w powiecie kościerskim.

wtorek, 10 lipca 2018 r., 13:08
Już w ten weekend Dni Kościerzyny z Zenkiem Martyniukiem i Anią Wyszkoni
Przed nami Dni Kościerzyny. Gwiazdami tegorocznego święta miasta będzie Zenek Martyniuk z zespołem Akcent, Future Folk i Ania Wyszkoni. Wspólne świętowanie tradycyjnie odbędzie się na stadionie miejskim.

niedziela, 8 lipca 2018 r., 00:34
Kamil Bednarek na finał 43. edycji Truskawkobrania
Muzyka reggae rozbrzmiała na finał tegorocznej edycji Truskawkobrania. Na scenie u stóp Złotej Góry wystąpił Kamil Bednarek z zespołem. Koncertu słuchał wielotysięczny tłum.

niedziela, 8 lipca 2018 r., 00:21
After Party na finał Open Liniewo Festiwal
Blok zabaw dla dzieci, liczne konkursy, występ Akrobatek Acro Jelt, kręglarza Michała Zaręby, zabawa do późnych godzin nocnych oraz koncerty Damiana Holeckiego i After Party - tak w wielkim skrócie można podsumować trzecią edycję Open Liniewo Festiwal, który w sobotę odbył się nad Jeziorem Dużym w Orlu.

sobota, 7 lipca 2018 r., 16:00
Truskawkobranie 2018 - relacja na żywo
Na Złotej Górze w sobotnie popołudnie rozpoczęła się 43. edycja Truskawkobrania. Na uczestników imprezy czekać będą liczne atrakcje i koncerty. Gwiazdami tegorocznej edycji będą Natalia Szroeder i Kamil Bednarek.

piątek, 6 lipca 2018 r., 10:53
Tanecznym krokiem w kaszubski folklor
Przez blisko rok zgłębiali tajniki tańca i ruchu scenicznego, pogłębiali swoją wiedzę na temat kaszubskiego folkloru, sztuki ludowej i polskich tańców narodowych. Siedemnaście osób skorzystało z zaproszenia Kaszubskiego Uniwersytetu Ludowego i wzięło udział w kursie tańca kaszubskiego. Ich roczna przygoda właśnie dobiegła końca. We wtorek odebrali certyfikaty poświadczające zakończenie nauki.

piątek, 6 lipca 2018 r., 08:45
We Wdzydzach ruszyło Kino Letnie
Filmem akcji "Polowanie na Prezydenta" zainaugurowano w środę Kino Letnie we Wdzydzach. W scenerii jeziora Wdzydzkiego filmy będzie można oglądać co tydzień przez cały okres letni.

czwartek, 5 lipca 2018 r., 14:19
Przed nami weekend pełen atrakcji
Targi Książki "Costerina 2018", XX Zjazd Kaszubów, Truskawkobranie, V Festiwal Kiszewskie Smaki, Open Liniewo Festiwal - to tylko niektóre wydarzenia, które odbędą się na Kaszubach w najbliższy weekend. Na scenach pojawią się między innymi tacy wykonawcy, jak: Kamil Bednarek, Natalia Szroeder, Teresa Werner, Łobuzy, czy After Party. Nie zabraknie też i innych atrakcji.