niedziela, 26 czerwca 2016 r., 13:54
Truskawkobranie 2016. Dzień drugi
Na Złotej Górze zakończyło się tegoroczne wielkie święto na cześć truskawek - Truskawkobranie 2016. Była to już 41. edycja największej i jednej z najpopularniejszych imprez w regionie. Niedzielna zabawa rozpoczęła się wyjątkowo od koncertu sobotniej gwiazdy dnia, Danzela. Na finał wystąpili zaś Rob Tongnoni i Piersi.

sobota, 25 czerwca 2016 r., 17:14
Truskawkobranie 2016. Dzień pierwszy - impreza odwołana ze względu na burze
Na Złotej Górze rozpoczęła się właśnie 41. edycja Truskawkobrania. Pierwszego dnia imprezy miały odbyć się między innymi wybory Miss Truskawek, a na brodnickiej scenie miał wystąpić także Sławomir i Danzel. Ze względu na gwałtowne zjawiska atmosferyczne imprezę odwołano.

piątek, 24 czerwca 2016 r., 22:29
Kościerzyna. Pierwszy piknik w ramach kampanii "Kolory Trzeźwości i Bezpieczeństwa"
Pokazy policyjne i strażackie, zabawy zręcznościowe i integracyjne, rodzinne konkursy z nagrodami i dmuchany plac zabaw - to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na wszystkich chętnych podczas Niebieskiego Piknika. Impreza odbyła się w piątek na osiedlu Tomasza Rogali w Kościerzynie i była pierwszą z czterech organizowanych w ramach cyklu "Kolory Trzeźwości i Bezpieczeństwa".

sobota, 18 czerwca 2016 r., 18:11
Warsztaty w ramach Festiwalu Tańca "Serce Kaszub 2016" w Kościerzynie
W Kościerzynie w sobotę królowały muzyka i taniec. Wszystko za sprawą wielkiego festiwalu tańca - Serce Kaszub 2016. Imprezę połączono z warsztatami dla grup tanecznych. Zajęcia poprowadziła Sylwia Dymek, uczestniczka IV edycji programu "You Can Dance".

sobota, 18 czerwca 2016 r., 17:37
Loryniec. Poznawali różnorodność biologiczną doliny rzeki Wdy
"BioBlitz - w poszukiwaniu różnorodności biologicznej doliny rzeki Wdy - pod takim hasłem w piątek i sobotę w Loryńcu odbył się piknik przyrodniczy zorganizowany przez Wdzydzki Park Krajobrazowy, Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych oraz gminę Kościerzyna.

piątek, 17 czerwca 2016 r., 17:28
Kościerzyna. Samorządowcy w wersji na wesoło
Na co dzień siedzą za biurkami, liczą publiczne złotówki, dwoją się i troją, by dopiąć i zrealizować budżet, w piątek pokazali się z innej strony. Wchodzili na skrzynię i to po kilkanaście osób jednocześnie, grali w kalambury, śpiewali, prezentowali swoje talenty aktorskie i kabaretowe. Jednym słowem reprezentacje ośmiu gmin i powiatu stanęły w szranki o tytuł najlepszej w tegorocznej edycji Turnieju Samorządów Powiatu Kościerskiego. Mimo iż na pierwszym miejscu uplasowały się dwie drużyny, Puchar Przechodni wzniosła ekipa gminy Kościerzyna.

czwartek, 16 czerwca 2016 r., 13:15
Weekend pod znakiem jubileuszu partnerstwa trzech powiatów - przygotowano morze atrakcji
Najbliższy weekend upłynie pod znakiem jubileuszu partnerstwa trzech powiatów - kościerskiego, nowotarskiego i Okręgu Marburg - Biedenkopf. Z tej okazji władze powiatu przygotowały nie lada atrakcje. W piątek odbędzie się turniej samorządów, w sobotę z kolei na wszystkich chętnych czekają warsztaty taneczne czy wokalne. Dobra zabawa gwarantowana.

wtorek, 14 czerwca 2016 r., 11:08
Wysin. Świętowali Dzień Dziecka
Z okazji Dnia Dziecka w niedzielę, 12 czerwca przy remizie OSP Wysin odbył się festyn dla dzieci i rodziców. Jest to drugi etap programu realizowany przy wsparciu fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza oraz miejscowych organizacji.

niedziela, 12 czerwca 2016 r., 23:19
Angielski mistrz batuty, Stephen Layton wystąpił przed kościerską publiką
W niedzielę w kościerskim kościele p.w. Świętej Trójcy wystąpił światowej sławy angielski dyrygent, Stephen Layton. Chociaż obecnie stoi na czele City of London Sinfonia, to teraz dyrygował chórem Polskim Chórem Kameralnym Scholą Cantorum Gedanensis.

niedziela, 12 czerwca 2016 r., 23:02
Stężyca. Doda wystąpiła na targach Pro Building Expo
Dorota "Doda" Rabczewska wystąpiła w niedzielę przed publicznością zgromadzoną na finale dwudniowych targów Pro Building Expo w Stężycy. Impreza cieszyła się sporą popularnością. Ostatni przed bisem utwór "Dziękuję" artystka wykonała wspólnie z jednym ze swoich fanów.