sobota, 18 czerwca 2016 r., 18:11
Warsztaty w ramach Festiwalu Tańca "Serce Kaszub 2016" w Kościerzynie
W Kościerzynie w sobotę królowały muzyka i taniec. Wszystko za sprawą wielkiego festiwalu tańca - Serce Kaszub 2016. Imprezę połączono z warsztatami dla grup tanecznych. Zajęcia poprowadziła Sylwia Dymek, uczestniczka IV edycji programu "You Can Dance".

sobota, 18 czerwca 2016 r., 17:37
Loryniec. Poznawali różnorodność biologiczną doliny rzeki Wdy
"BioBlitz - w poszukiwaniu różnorodności biologicznej doliny rzeki Wdy - pod takim hasłem w piątek i sobotę w Loryńcu odbył się piknik przyrodniczy zorganizowany przez Wdzydzki Park Krajobrazowy, Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych oraz gminę Kościerzyna.

piątek, 17 czerwca 2016 r., 17:28
Kościerzyna. Samorządowcy w wersji na wesoło
Na co dzień siedzą za biurkami, liczą publiczne złotówki, dwoją się i troją, by dopiąć i zrealizować budżet, w piątek pokazali się z innej strony. Wchodzili na skrzynię i to po kilkanaście osób jednocześnie, grali w kalambury, śpiewali, prezentowali swoje talenty aktorskie i kabaretowe. Jednym słowem reprezentacje ośmiu gmin i powiatu stanęły w szranki o tytuł najlepszej w tegorocznej edycji Turnieju Samorządów Powiatu Kościerskiego. Mimo iż na pierwszym miejscu uplasowały się dwie drużyny, Puchar Przechodni wzniosła ekipa gminy Kościerzyna.

czwartek, 16 czerwca 2016 r., 13:15
Weekend pod znakiem jubileuszu partnerstwa trzech powiatów - przygotowano morze atrakcji
Najbliższy weekend upłynie pod znakiem jubileuszu partnerstwa trzech powiatów - kościerskiego, nowotarskiego i Okręgu Marburg - Biedenkopf. Z tej okazji władze powiatu przygotowały nie lada atrakcje. W piątek odbędzie się turniej samorządów, w sobotę z kolei na wszystkich chętnych czekają warsztaty taneczne czy wokalne. Dobra zabawa gwarantowana.

wtorek, 14 czerwca 2016 r., 11:08
Wysin. Świętowali Dzień Dziecka
Z okazji Dnia Dziecka w niedzielę, 12 czerwca przy remizie OSP Wysin odbył się festyn dla dzieci i rodziców. Jest to drugi etap programu realizowany przy wsparciu fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza oraz miejscowych organizacji.

niedziela, 12 czerwca 2016 r., 23:19
Angielski mistrz batuty, Stephen Layton wystąpił przed kościerską publiką
W niedzielę w kościerskim kościele p.w. Świętej Trójcy wystąpił światowej sławy angielski dyrygent, Stephen Layton. Chociaż obecnie stoi na czele City of London Sinfonia, to teraz dyrygował chórem Polskim Chórem Kameralnym Scholą Cantorum Gedanensis.

niedziela, 12 czerwca 2016 r., 23:02
Stężyca. Doda wystąpiła na targach Pro Building Expo
Dorota "Doda" Rabczewska wystąpiła w niedzielę przed publicznością zgromadzoną na finale dwudniowych targów Pro Building Expo w Stężycy. Impreza cieszyła się sporą popularnością. Ostatni przed bisem utwór "Dziękuję" artystka wykonała wspólnie z jednym ze swoich fanów.

sobota, 11 czerwca 2016 r., 21:39
Kalisz. Rodzinny festyn z morzem atrakcji
Zjeżdżalnie, dmuchane place zabaw, malowania twarzy, trampolina, występy artystyczne, czy loteria fantowa z rowerem jako nagrodą główną - te i wiele innych atrakcji czekało nauczestników tradycyjnego już festynu rodzinnego w Kaliszu, który odbył się z inicjatywy tamtejszej szkoły podstawowej.

sobota, 11 czerwca 2016 r., 21:11
Kościerzyna. Muzyczna uczta w wykonaniu "Music School"
"Odkryj z nami świat muzyki" - pod takim tytułem w sobotnie popołudnie w Sali Szopińskiego odbył się koncert w wykonaniu "Music School" Prywatnej Szkoły Muzycznej w Kościerzynie. Po muzycznej uczcie, którą zafundowali zgromadzonej publiczności uczniowie i nauczyciele tejże placówki, na estradzie pojawiła się grupa muzyczna Tuphart.

czwartek, 9 czerwca 2016 r., 20:06
Kościerzyna. Festyn w ZSP nr 1 - prezentowali swoje talenty i dobrze się bawili
Przegląd teatralny, występy taneczne, zajęcia plastyczne, zabawy sportowe, pokaz mody średniowiecznej, szkolne mistrzostwa Euro 2016 - te i wiele innych atrakcji towarzyszyły tegorocznemy Festynowi Szkolnemu Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Kościerzynie. Impreza tradycyjnie przyciągnęła tłumy.