niedziela, 26 czerwca 2016 r., 21:40
Zespół Piersi na finał Truskawkobrania
Na zakończenie jednej z największych i o najdłuższej tradycji imprezy plenerowej na Kaszubach, na scenie pojawił się zespół Piersi z wokalistą Adamem "Asanem" Asanow. Jedna z czołowych grup na polskiej scenie muzycznej podbija serca publiczności na Złotej Górze. Z pewnością nie zabraknie hitu ostatnich lat - Bałkanicy i wielu innych przebojów.

niedziela, 26 czerwca 2016 r., 16:29
Świętojańskie tradycje w Muzeum we Wdzydzach
Szukanie, zbieranie i układanie bukietów z magicznych i leczniczych ziół, poszukiwania "Świętojańskiego Ziela", czy wicie wianków z polnych kwiatów - między innymi takie atrakcje w związku z obchodami Nocy Świętojańskiej przygotowało dla wszystkich odwiedzających, Muzeum we Wdzydzach.

niedziela, 26 czerwca 2016 r., 13:54
Truskawkobranie 2016. Dzień drugi
Na Złotej Górze zakończyło się tegoroczne wielkie święto na cześć truskawek - Truskawkobranie 2016. Była to już 41. edycja największej i jednej z najpopularniejszych imprez w regionie. Niedzielna zabawa rozpoczęła się wyjątkowo od koncertu sobotniej gwiazdy dnia, Danzela. Na finał wystąpili zaś Rob Tongnoni i Piersi.

sobota, 25 czerwca 2016 r., 17:14
Truskawkobranie 2016. Dzień pierwszy - impreza odwołana ze względu na burze
Na Złotej Górze rozpoczęła się właśnie 41. edycja Truskawkobrania. Pierwszego dnia imprezy miały odbyć się między innymi wybory Miss Truskawek, a na brodnickiej scenie miał wystąpić także Sławomir i Danzel. Ze względu na gwałtowne zjawiska atmosferyczne imprezę odwołano.

piątek, 24 czerwca 2016 r., 22:29
Kościerzyna. Pierwszy piknik w ramach kampanii "Kolory Trzeźwości i Bezpieczeństwa"
Pokazy policyjne i strażackie, zabawy zręcznościowe i integracyjne, rodzinne konkursy z nagrodami i dmuchany plac zabaw - to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na wszystkich chętnych podczas Niebieskiego Piknika. Impreza odbyła się w piątek na osiedlu Tomasza Rogali w Kościerzynie i była pierwszą z czterech organizowanych w ramach cyklu "Kolory Trzeźwości i Bezpieczeństwa".

sobota, 18 czerwca 2016 r., 18:11
Warsztaty w ramach Festiwalu Tańca "Serce Kaszub 2016" w Kościerzynie
W Kościerzynie w sobotę królowały muzyka i taniec. Wszystko za sprawą wielkiego festiwalu tańca - Serce Kaszub 2016. Imprezę połączono z warsztatami dla grup tanecznych. Zajęcia poprowadziła Sylwia Dymek, uczestniczka IV edycji programu "You Can Dance".

sobota, 18 czerwca 2016 r., 17:37
Loryniec. Poznawali różnorodność biologiczną doliny rzeki Wdy
"BioBlitz - w poszukiwaniu różnorodności biologicznej doliny rzeki Wdy - pod takim hasłem w piątek i sobotę w Loryńcu odbył się piknik przyrodniczy zorganizowany przez Wdzydzki Park Krajobrazowy, Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych oraz gminę Kościerzyna.

piątek, 17 czerwca 2016 r., 17:28
Kościerzyna. Samorządowcy w wersji na wesoło
Na co dzień siedzą za biurkami, liczą publiczne złotówki, dwoją się i troją, by dopiąć i zrealizować budżet, w piątek pokazali się z innej strony. Wchodzili na skrzynię i to po kilkanaście osób jednocześnie, grali w kalambury, śpiewali, prezentowali swoje talenty aktorskie i kabaretowe. Jednym słowem reprezentacje ośmiu gmin i powiatu stanęły w szranki o tytuł najlepszej w tegorocznej edycji Turnieju Samorządów Powiatu Kościerskiego. Mimo iż na pierwszym miejscu uplasowały się dwie drużyny, Puchar Przechodni wzniosła ekipa gminy Kościerzyna.

czwartek, 16 czerwca 2016 r., 13:15
Weekend pod znakiem jubileuszu partnerstwa trzech powiatów - przygotowano morze atrakcji
Najbliższy weekend upłynie pod znakiem jubileuszu partnerstwa trzech powiatów - kościerskiego, nowotarskiego i Okręgu Marburg - Biedenkopf. Z tej okazji władze powiatu przygotowały nie lada atrakcje. W piątek odbędzie się turniej samorządów, w sobotę z kolei na wszystkich chętnych czekają warsztaty taneczne czy wokalne. Dobra zabawa gwarantowana.

wtorek, 14 czerwca 2016 r., 11:08
Wysin. Świętowali Dzień Dziecka
Z okazji Dnia Dziecka w niedzielę, 12 czerwca przy remizie OSP Wysin odbył się festyn dla dzieci i rodziców. Jest to drugi etap programu realizowany przy wsparciu fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza oraz miejscowych organizacji.