poniedziałek, 28 listopada 2016 r., 14:46
Wkrótce Mikołajki. Sprawdź, jak można je spędzić
Nadchodzący weekend w powiecie kościerskim upłynie pod znakiem mikołajkowych imprez i spotkań ze "Świętym". Od soboty w wielu miejscach zaplanowano liczne atrakcje dla najmłodszych. Warto już teraz sprawdzić propozycje i wybrać najciekawszą dla swojej rodziny.

sobota, 19 listopada 2016 r., 23:23
Wiele. Dom Kultury im. H. Derdowskiego obchodził 40. urodziny
Dom Kultury im. H. Derdowskiego oficjalnie został otwarty dokładnie o godzinie 16., 23 października 1976 roku. W sobotę obchodził więc już 40-lecie swojego istnienia.

czwartek, 10 listopada 2016 r., 19:35
Kościerzyna. Seniorzy upamiętnili Narodowe Święto Niepodległości
Między innymi wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych seniorzy z Kościerzyny upamiętnili Narodowe Święto Niepodległości. Uroczystość odbyła się w Kościerskim Domu Kultury.

poniedziałek, 7 listopada 2016 r., 12:04
Osowo. Podsumowano XXII Gminny Konkurs "Piękna Wieś"
W niedzielę władze gminy Karsin podsumowały XXII już konkurs "Piękna Wieś". Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz kupony na krzewy ozdobne.

sobota, 5 listopada 2016 r., 23:42
Kościerzyna. Ćwiczyli pod okiem mistrza, a potem dali koncert akordeonowy
Za nami I Kościerski Zjazd Akordeonistów. Miłośnicy gry na akordeonie zjechali w sobotę do Kościerzyny z różnych zakątków Polski, by wziąć udział w warsztatach pod okiem mistrza gry na tym instrumencie - Pawła Nowaka. Zdobyte umiejętności mieli okazję zaprezentować szerszej publiczności podczas wieczornego koncertu.

poniedziałek, 24 października 2016 r., 09:15
Lipusz. Wyjątkowy koncert Lęborskiej Orkiestry Kameralnej
Wyjątkowy koncert dała w sobotni wieczór Lęborska Orkiestra Kameralna i Przyjaciele. Wydarzenie miało miejsce w kościele w Lipuszu, a odbyło się w ramach 150. rocznicy budowy tutejszej świątyni.

czwartek, 20 października 2016 r., 09:46
Tancerki z Paradise ćwiczyły pod okiem Stefano Silvino
W niedzielę, 18 osobowa grupa Paradise Karsin wzięła udział w warsztatach tanecznych ze Stefano Silvino, który w 2016 roku wygrał program "You can dance Po prostu Tańcz". Tancerze przez pięć godzin kształcili swoje umiejętności z zakresu modern i contemporary.

czwartek, 13 października 2016 r., 19:42
Zagłosuj na zespół Pawła Orlikowskiego i wygraj samochód!
Trwa trzecia edycja konkursu Skoda Auto Muzyka. Spośród 800 nadesłanych utworów jury, w skład którego wchodzą myzycy, oraz internauci wybiorają najlepszą muzykę do jazdy samochodem. Na głosujących czeka skoda, na uczestników nagranie ich autorskiej piosenki na profesjonalnej płycie. O tę nagrodę walczy też zespół Pawła Orlikowskiego. Posłuchaj ich utworu i zagłosuj! Głosowanie trwa do 16 października.

piątek, 23 września 2016 r., 09:34
Kościerzyna. Jadalne i trujące - wystawa grzybów w CKK Strzelnica
W czwartek w kościerskiej Strzelnicy można było zobaczyć kilkadziesiąt gatunków grzybów rosnących w kaszubskich lasach. Wystawę podziwiały setki uczniów szkół podstawowych i przedszkoli, zainteresowani byli także mieszkańcy, którzy chętnie pogłębiali swoją wiedzę.

poniedziałek, 19 września 2016 r., 21:32
Kościerzyna. Magiczny muzyczny wieczór w Sali Szopińskiego
Na wszystkich tych, którzy w poniedziałkowy wieczór zasiedli na widowni Sali Szopińskiego czekała muzyczna uczta w wykonaniu młodych kościerskich talentów pod okiem i prz akompaniamencie Konrada Mastyło. Na scenie rozbrzmiewały najpiękniejsze utwory Marka Grechuty, Agnieszki Osieckiej czy filmowe melodie. Młodych artystów zasłużenie nagrodzono gromkimi brawami i owacjami na stojąco.