niedziela, 17 grudnia 2017 r., 14:28
Świątecznie na kościerskim Rynku
Kiermasz świąteczny, śpiewanie kolęd oraz ciepły poczęstunek - to atrakcje, które przygotowano z okazji Wspólnego Świątecznego Kolędowania, które odbyło się w niedzielę na rynku w Kościerzynie. Jednym słowem w Sercu Kaszub dało się odczuć już atmosferę świąt Bożego Narodzenia, a chętnych do wspólnego świętowania nie brakowało i to zarówno wśród młodszego, jak i już doświadczonego pokolenia.

sobota, 16 grudnia 2017 r., 15:46
Liniewo. III Jarmark Bożonarodzeniowy Smaku i Tradycji
Ręcznie robione świąteczne ozdoby, różne dekoracje, a także bożonarodzeniowe specjały kulinarne i liczne występy arystystyczne czekały na odwiedzających III Jarmark Bożonarodzeniowy Tradycji i Smaku. Tym samym w sobotę w Liniewie zapanowała iście świąteczna atmosfera.

piątek, 15 grudnia 2017 r., 12:47
Sprawdź weekendowe propozycje w klimacie świąt
Jasełka, śpiewanie kolęd, występy artystyczne, świąteczne wypieki i ozdoby, a również szansa na mały-wielki gest - tak upływać będzie najbliższy weekend w powiecie kościerskim. Na chętnych czekają bożonarodzeniowe jarmarki i kiermasze oraz wspólne kolędowanie. Będzie też możliwość podzielenia się cząstką siebie. Na tych, którzy jeszcze nie zarejestrowali się w bazie DKMS, wolontariusze będą czekać w niedzielę w Galerii Kościerskiej.

środa, 13 grudnia 2017 r., 09:30
Kościerzyna. Do Strzelnicy zawitali już gwiżdże
Pieczenie pierników, tworzenie świątecznych ozdób, wspólne śpiewanie kolęd, ubieranie choinki oraz wizyta kaszubskich kolędników - tak w wielkim skrócie mijał wtorkowy wieczór tym, którzy zgromadzili się w Centrum Kultury Kaszubskiej Strzelnica w Kościerzyna.

poniedziałek, 11 grudnia 2017 r., 11:10
Kilkaset dzieci bawiło się na mikołajkowej imprezie w Nowej Karczmie
W niedzielne popołudnie około 600 osób przybyło na spotkanie z Mikołajem w Nowej Karczmie. Zanim jednak Mikołaj pojawił się z workiem pełnym prezentów, na scenie zaprezentowali się aktorzy "Teatru Pana O" oraz rozdano nagrody w konkursie na najpiękniejsze "Rodzinne Drzewko Bożonarodzeniowe".

sobota, 9 grudnia 2017 r., 21:06
Pełen smaków i aromatów Jarmark Bożonarodzeniowy w Kościerzynie
Wspólne gotowanie szefów kuchni z regionu, możliwość zakupu świątecznych ozdób i potraw regionalnych, wystawy prac kaszubskich rękodzielników oraz kół gospodyń wiejskich, a także mikołajkowe atrakcje dla dzieci, w tym zdobienie pierników i tworzenie ozdób choinkowych - między innymi takie atrakcje czekały na wszystkich uczestników sobotniego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Starym Browarze.

piątek, 8 grudnia 2017 r., 14:20
Weekend ze świątecznymi kiermaszami i Mikołajkami
Jarmark Bożonarodzeniowy Starym Browarze, V Karsiński Zjazd Zmotoryzowanych Mikołajów, Spotkanie Mikołajkowe w Lipuszu, czy Mikołajki w Nowej Karczmie - między innymi takie wydarzenia ze świątecznym akcentem czekają mieszkańców powiatu kościerskiego w najbliższy weekend.

czwartek, 7 grudnia 2017 r., 16:48
Opłatkowe spotkanie członków "Kościerskiej Chaty" i przyjaciół
W czwartkowe popołudnie w sali wiejskiej w Dobrogoszczy zapanowała świąteczna atmosfera. Na stole królowały wigilijne potrawy, biesiadnicy łamali się opłatkiem, składali sobie bożonarodzeniowe życzenia i śpiewali kolędy. Świętujących członków Kaszubskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego "Kościerska Chata" i ich przyjaciół odwiedził też św. Mikołaj.

czwartek, 7 grudnia 2017 r., 12:57
Łubiana. Kaszubskie literackie spotkanie z najmłodszymi
W minionym tygodniu obyły się spotkania literackie z najmłodszymi czytelnikami w Zespole Kształcenia w Łubianie. Aleksandra i Dariusz Majkowscy prezentowali dwie książki swojego autorstwa wszystkim grupom przedszkolnym.

środa, 6 grudnia 2017 r., 10:29
Moc Mikołajkowych atrakcji w Wielu
Zabawy i konkursy z animatorami, malowanie twarzy, konkurs na najładniejsze mikołajkowe przebranie, wizyza Olafa z Krainy Lodu oraz św. Mikołaja - między innymi takie atrakcje czekały na wszystkich tych, którzy zajrzeli do Domu Kultury w Wielu, by wspólnie świętować tegoroczne Mikołajki.