środa, 30 maja 2018 r., 10:09
Weekend pod znakiem festynów z okazji Dnia Dziecka
Najbliższy weekend zdecydowanie upłynie pod znakiem rodzinnych festynów z okazji przypadającego w piątek Dnia Dziecka. Ponadto nie zabraknie też strażackich zmagań, czy III Mistrzostwa Kaszub w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi.

poniedziałek, 28 maja 2018 r., 09:05
Rodzinny piknik w Wielkim Klinczu
W sobotę, 26 maja w Wielkim Klinczu odbyła się impreza integracyjna "Dzień Rodziny z Przedszkolem "Niezapominajka". Na przedszkolnym placu zabaw, przy pięknej pogodzie spotkały się rodziny z dziećmi, aby w radosnej atmosferze świętować Dzień Matki i zbliżający się Dzień Dziecka.

niedziela, 27 maja 2018 r., 00:38
Golden Life na finał VIII Pomorskiej Majówki Motocyklistów
Setki motocyklistów i miłośników jednośladów z całej Polski zjechało w weekend do Sycowej Huty i Kościerzyny. Odbywała się tam już po raz ósmy Pomorska Majówka Motocyklistów, czyli zlot motocyklowy organizowany przez klub motocyklowy Cruiseriders. Sobotni wieczór zwieńczył koncert zespołu Golden Life.

niedziela, 27 maja 2018 r., 00:32
Przebojowa Majówka w Stężycy - tłumy bawiły się z gwiazdami w rytmach disco polo
W sobotni wieczór Stężyca po raz kolejny zmieniła się w pomorską stolicę disco polo. W tamtejszym amfiteatrze rozpoczęła się Przebojowa Majówka. Na koncercie z największymi gwiazdami gatunku bawią się tysiące fanów, którzy przybyli do Stężycy z różnych zakątków kraju.

czwartek, 24 maja 2018 r., 08:27
Weekend pod znakiem disco polo, biegów, motocyklistów i cyklistów
Jubileuszowe biegi Uliczne Pamięci Jana Pawła II, Pomorska Majówka Motocyklistów, Przebojowa Majówka w Stężycy, czy kolejne edycja Kolarska Duma Kaszub - między innymi takie wydarzenia czekają nas w najbliższy weekend. Sprawdź, co będzie się działo.

poniedziałek, 21 maja 2018 r., 08:32
Kościerska Noc Muzeów
Za nami kolejna Noc Muzeów, do której po raz kolejny dołączyły też Muzeum Ziemi Kościerskiej, Muzeum Akordeonu i Muzeum Kolejnictwa. Mieszkańcy, jak i turyści mogli zwiedzać wystawy stałe i czasowe wraz przewodnikami, a między muzeami poruszać się zabytkowi pojazdami.

piątek, 18 maja 2018 r., 11:13
Przed nami weekend pełen atrakcji. Sprawdź, co będzie się działo
Uroczystości z okazji 100-lecie aktywnej działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Osowie, 20-lecia nadania imienia gen. Stanisława Sosabowskiego Szkole Podstawowej w Kaliszu, piknik strażacki połączony z rywalizacją druhów z gminy Kościerzyna, Noc Muzeów, czy Piknik Patriotyczny w Łubianie - to tylko niektóre wydarzenia, które odbędą się w najbliższy weekend w powiecie kościerskim.

środa, 16 maja 2018 r., 16:25
Kościerzyna. Piknik "Rodzina Patriotyczna"
Stoiska z atrakcjami przygotowane przez poszczególne szkoły, malowanie twarzy, konkursy i zabawy zręcznościowe, fotobudka, występy zespołów dziecięcych - te i wiele innych atrakcji czekało na uczestników pikniku "Rodzina Patriotyczna", który we wtorkowe popołudnie odbył się na kościerskim Rynku z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny.

czwartek, 10 maja 2018 r., 08:50
Weekend pod znakiem święcenia motocykli i odpustu na Kalwarii Wielewskiej
Przed nami kolejny majowy weekend. W sobotę kościerscy motocykliści oficjalnie rozpoczną sezon motocyklowy od uczestnictwa we mszy świętej, którą zakończy święcenie motocykli. Tego dnia w Wielu rozpoczną się także dziewięciodniowe uroczystości odpustowe na Kalwarii Wielewskiej. Uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem biskupa Ryszarda Kasyny zostanie odprawiona w niedzielne przedpołudnie.

czwartek, 3 maja 2018 r., 18:56
Piknik Patriotyczny w kościerskiej Strzelnicy
Gry i konkursy z Kościerskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, występ orkiestry dętej Begama, zabawa z zespołem 4 Takty, 3-Majowe Strzelania z Kurkowym Bractwem Strzeleckim, a także darmowy poczęstunek, czy możliwość otrzymania flagi Polski - między innymi takie atrakcje czekały na uczestników Pikniku Patriotycznego w Kościerzynie.