czwartek, 17 sierpnia 2017 r., 09:46
"Stoi byliczka na odłogu...", czyli widowisko dożynkowe we wdzydzkim skansenie
Była uroczysta msza święta, żniwa i poczęstunek u gbura - zwiedzający skansen we Wdzydzach Kiszewskich mieli okazję uczestniczyć w widowisku, stanowiącym inscenizację tradycyjnych dożynek.

środa, 16 sierpnia 2017 r., 00:06
Mejk na finał Pikniku Disco nad Jeziorem w Strudze
Zabawy z animatorami dla dzieci, pokaz ptaków drapieżnych, trening zumby, ATOM-owy trening samoobrony i fitness, występy artystyczne i wiele innych atrakcji czekałona tych, którzy we wtorkowe popołunie pojawili się nad jeziorem w Strudze. Odbyła się tam bowiem kolejna edycja Pikniku Disco nad Jeziorem. Wpólną zabawę zwieńczył koncert Mejk.

wtorek, 15 sierpnia 2017 r., 22:51
Festyn sierpniowy w Liniewie z fenomenalnym duetem DJ. Kabi
Moc atrakcji czekało na uczestników tegorocznego festynu sierpniowego w Liniewie. Imprezę bez wątpienia rozkręcił rewelacyjny duet DJ. Kabi. Góralskie przeboje zafundowała kapela Górole, z kolei w świat iluzji publiczność wprowadził Just Edi. Nie brakło też konkursów dla dzieci i tych nieco starszych mieszkańców oraz zabawy do późnych godzin nocnych.

wtorek, 15 sierpnia 2017 r., 22:15
Kościerzyna. Bukiety dla Panny Zelno
Koncerty, występy artystyczne, czy konkurs na tradycyjny bukiet zielny - takie atrakcje czekały na wszystkich tych, którzy we wtorek wybrali się kościerski Rynek. Odbyła się tam bowiem już szósta edycja imprezy "Bukiety dla Panny Zelno".

wtorek, 15 sierpnia 2017 r., 08:00
Wiele. Wspominali Hieronima Derdowskiego w 60. rocznicę postawienia mu pomnika
W 60. rocznicę powstania pomnika Hieronima Derdowskiego w Wielu, ponownie pod obeliskiem spotkali się Kaszubi, by przypomnieć spuściznę jaką zostawił kolejnym pokoleniom ten poeta kaszubski, autor słów "Nie ma Kaszub bez Polonii, a bez Kaszub Polski". - Trwamy przy tym, co jest naszym dziedzictwem. Dlatego chciałbym, abyśmy nadal szli z tym przesłaniem, bycia razem naszej wspólnoty, wspólnego budowania - podkreślał prof. Edmund Wittbrodt.

poniedziałek, 14 sierpnia 2017 r., 01:59
Disco pod Gwiazdami w Stężycy - dzień drugi. Zabawa z zagranicznymi gwiazdami
W niedzielny wieczór do Stężycy ponownie przybyły tłumy. Drugi dzień największej imprezy lata upłynął pod znakiem przebojów zagranicznych. Podczas niedzielnego koncertu Disco pod Gwiazdami wystąpili m.in. Danzel, un Baker & Jessica Jean, Mario Bischin, Stefano Terrazzino, Mauro oraz Opus. Zabawa trwała do północy.

niedziela, 13 sierpnia 2017 r., 01:14
Disco pod Gwiazdami w Stężycy - tak bawiono się pierwszego dnia na największej imprezie roku
Urszula, Ryszard Rynkowski, De Mono, Akcent, Kayah, After Party, Izabela Trojanowska, Łobuzy - te i wiele innych gwiazd wystąpiło na scenie amfiteatru w Stężycy pierwszego dnia największej imprezy lata na Kaszubach. Na Disco pod Gwiazdami w Stężycy przybyło kilkadziesiąt tysięcy osób. Wydarzenie transmitowała telewizja Polsat.

niedziela, 13 sierpnia 2017 r., 00:42
Kaszuby Blues Meeting Festival
Demian Band był gwiazdą tegorocznej edycji Kaszuby Blues Meeting Festival, który w sobotni wieczór odbył się we Wdzydzach. Choć z letniej sceny gminy Kościerzyna płynęły bluesowe dźwięki uznanych zespołów, to niestety organizatorzy festiwalu w tym roku przegrali z nawałnicą, która w nocy z piątku na sobotę przeszła nad powiatem, wyrządzając potężne szkody. Wydarzenie nie cieszyło się bowiem zbyt dużą frekwencją wśród publiczności.

piątek, 11 sierpnia 2017 r., 11:34
W scenerii jeziora w Nowym Barkoczynie będzie rozbrzmiewać muzyka
Przed nami pierwszy letni koncert, który już we wtorek odbędzie się na plaży nad jeziorem w Nowym Barkoczynie. Pomysłodawcą wydarzenia jest Paweł Kreft, mieszkaniec miejscowości i uczeń Szkoły Muzyki Nowo. Właśnie między innymi jego autorskich kompozycji, jak i coverów znanych artystów będą mieli okazję wysłuchać ci, którzy w świąteczne popołudnie pojawią się nad Jeziorem Barkocińskim.

czwartek, 10 sierpnia 2017 r., 12:37
Będzie się działo - przed nami długi weekend obfitujący w imprezy kulturalno-sportowe
Przed nami długi weekend, który obfitować będzie w wydarzenia kulturalno-sportowe. Propozycji na spędzenie tego czasu jest mnóstwo, a w szerokim wachlarzu imprez każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Na Disco pod Gwiazdami zaprasza Stężyca, w Strudze odbędzie się kolejna edycja Pikniku Disco nad Jeziorem, w Kościerzynie koncert charytatywny "Z serca dla Dominika" i Bukiety Panny Zelno, w Liniewie Festyn Sierpniowy, zaś na spotkanie z gawędami zaprasza Wiele. A to jeszcze nie wszystko...