środa, 13 lipca 2016 r., 15:35
Zaplanuj weekend i sprawdź, gdzie się wybrać
Koncerty w tawernie żeglarskiej, Jarmark Wdzydzki, piknik w Nowym Barkoczynie i koncert Damiana Holeckiego to propozycje na najbliższy weekend. Warto się z nimi zapoznać i już teraz zaplanować czas.

niedziela, 10 lipca 2016 r., 00:44
Lady Pank na finał pierwszego dnia święta Kościerzyny
Tradycyjnie obchody Dni Kościerzyny uczczono potężną dawką muzyki. Na stadionie miejskim dla licznie zgromadzonej publiczności wystąpili zespół "Kapela Dreche", "And - Daro" czy Bartosz Szymoniak z zespołem. Zwieńczeniem pierwszego dnia świętowania były zaś koncerty Grzegorza Hyży oraz zespołu Lady Pank, który w tym roku obchodzi 35-lecia istnienia.

niedziela, 10 lipca 2016 r., 00:08
Open Liniewo Festival przyciągnął tłumy
Blok zabaw dla dzieci,występy gminnej orkiestry dętej i sekcji wokalnej, liczne konkursy, pokaz laserowy i zabawa do późnych godzin nocnych oraz koncert gwiazdy wieczoru - zespołu MIG, dla którego nad Jeziorem Dużym w Orlu zebrały się tłumy - tak bawili się mieszkańcy gminy i goście podczas drugiej już edycji Open Liniewo Festival.

czwartek, 7 lipca 2016 r., 16:39
Weekend z Grzegorzem Hyży, Lady Pank i zespołem MIG
Najbliższy weekend w powiecie kościerskim upłynie pod znakiem muzyki. Przed nami bowiem obchody Dni Kościerzyny, podczas których na stadionowej scenie wystąpią między innymi Grzegorz Hyży i Lady Pank. Gwiazda Open Liniewo Festival będzie z kolei zespół MIG. To jednak nie jedyne atrakcje zaplanowane na nadchodzące sobotę i niedzielę.

niedziela, 3 lipca 2016 r., 00:55
Stara Kiszewa. III Festiwal Kiszewskie Smaki za nami
Pokazy i konkursy kulinarne, prezentacja sztuki carvingu, degustacje dań, występy muzyczne, wesołe miasteczko, a na finał koncert zespołu Bayer Full, fire show i zabawa taneczna - tak w wielkim skrócie można podsumować III Festiwal Kiszewskie Smaki. Wspólnej zabawy nie pokrzyżowała nawet burzowa aura i ulewne deszcze. Mieszkańcy gminy i goście bawili się tu do późnych godzin nocnych.

czwartek, 30 czerwca 2016 r., 16:43
Weekend ze świętem Kaszubów, Kiszewskimi Smakami i Wielkim Wyścigiem Kaczek
Zjazd Kaszubów we Wdzydzach, III Festiwal Kiszewskie Smaki w Starej Kiszewie, czy IV Wielki Wyścig Gumowych Kaczek w Kościerzynie - to największe imprezy nadchodzącego weekendu, jakie przygotowano dla mieszkańców powiatu kościerskiego i turystów. Te wydarzenia, jak również i inne, będą obfitowały w nie lada atrakcje. Wśród muzycznych gwiazd nie zabraknie Natalii Szroeder czy discopolowego zespołu Bayer Full.

środa, 29 czerwca 2016 r., 09:40
Szumleś Szlachecki. Sobótkowa zabawa z morzem atrakcji
W sobotę w Szumlesiu Szlacheckim odbył się festyn sobótkowy. Nie brakowało atrakcji zarówno dla młodszych, jak nieco starszych biesiadników. Podczas wspólnej zabawy rozstrzygnięto też konkurs gminnego szczebla "Piękna Wieś", czy na najpiękniejszy ogród. Nagrody trafiły też do autorów najładniejszych wianków świętojańskich.

niedziela, 26 czerwca 2016 r., 22:45
Kościerzyna. Piknik świętojański nad jeziorem Kaplicznym
Szukanie kwiatu paproci, spektakle teatru plenerowego "Gargulec", konkurs na najpiękniejszy wianek, fire show oraz gry i zabawy dla najmłodszych - to tylko niektóre z atrakcji, które przygotowano na piknik świętojański, który odbył się w Kościerzynie.

niedziela, 26 czerwca 2016 r., 21:40
Zespół Piersi na finał Truskawkobrania
Na zakończenie jednej z największych i o najdłuższej tradycji imprezy plenerowej na Kaszubach, na scenie pojawił się zespół Piersi z wokalistą Adamem "Asanem" Asanow. Jedna z czołowych grup na polskiej scenie muzycznej podbija serca publiczności na Złotej Górze. Z pewnością nie zabraknie hitu ostatnich lat - Bałkanicy i wielu innych przebojów.

niedziela, 26 czerwca 2016 r., 16:29
Świętojańskie tradycje w Muzeum we Wdzydzach
Szukanie, zbieranie i układanie bukietów z magicznych i leczniczych ziół, poszukiwania "Świętojańskiego Ziela", czy wicie wianków z polnych kwiatów - między innymi takie atrakcje w związku z obchodami Nocy Świętojańskiej przygotowało dla wszystkich odwiedzających, Muzeum we Wdzydzach.